92)c* W" ÉS REDUCTIEBON knip dan deze Stadsnieuws Haast U, nog 1 week Heeft U geen REDUCTIEBON meer? 1 o; w \x; de se Moeilijkheden inzake conferentie 9"w Plaatselijk- nieuws overwonnen 2 pakken PersiC-i. 1 pak Henco-soda' dielings- ünderskat- dingen oantsjut wurde. De middag mee. Gezien het belang besloten nogmaals J. van Leeuwen. Moordrecht. VOOR DE BLINDEN o. ATI! NIH VOOR HET GOEDE DOEL Ook dit jaar zal het plaatselijk comité te Bolsward weer zorgen, dat de kinder postzegels aan een apart stalletje in het postkantoor verkrijgbaar zijn en wel van ’s Dinsdags tot en met ’s Vrijdags. U weet het, de extra toeslag op deze zegels komt ten goede aan het misdeel de, gebrekkige en zieke kind (van alle gezindten). Een sympathiek doel, dat wij gaarne in uw belangstelling aanbe velen. GEMEENTEBEGROTING NIET SLUITEND De ontwerp-begroting, zoals die aan de raad der gemeente Bolsward is voorge legd, sluit met een nadelig saldo van ruim f 90.000. B. en W. merken in hun begeleidend schrijven op, dat hierin het nadelig sal- voor de kerk genomen. GEARKOMSTE C. B. T. B. WARKUM. 30 Nov. kaem de C.B.T.B. ófd. Warkum foar de earste kear dizze T.B. blykt dat de kontribüsje oankomme jier gelyk bliuwe kin. Harlin zware lopen. Hij is in het ziekenhuis overleden. gunstig agenda- overeen- Ds Won vang te S In exai blini gem de 1 war Mej noei sch< Met pen wer Zur De woc Ver eni$ laas Wu ties naar Op gezellige knecht zich n Bjj gem nota land Jonj kent ging M Als te P Brui: ger. here: Kerfc A. P K ve er D di zs JAARVERGADERING IJSCLUB WINSUM. Onder voorzitterschap van do van verleden jaar, groot rond f 45000 begrepen is. Wanneer men voor dit bedrag nog een verhoogde rijksbijdrage zou ontvangen, resulteert een reëel tekort van f 48000. B. en W. achten het volgens haar schrij ven aan de raad niet verantwoord dit tekort administratief weg te werken of het uit de reserves te dekken, zoals wel door andere gemeenten geschiedt. Ook kan de begroting, die volgens B. en W. zeer zuinig is opgezet, geen verdere ver laging van de uitgaven verdragen, wil zij voldoen aan een redelijk verzorgings- peil. B. en W. stellen dan ook voor, de begroting met het genoemde nadelig saldo vast te stellen. De raad zal hierover vergaderen op 20 December aanstaande. 'korting gr Ie. poUkrii PLUIMVEE OP DE MARKT Het naderend Kerstfeest is voor het pluimvee niet de beste tijd. Heel wat gepluimde dieren lagen dood of met de dood voor ogen op de markt. Voor de koopman is het echter wèl een gunstig seizoen. Er is goede vraag en er wordt in deze tijd „tussen de fees ten” in de regel iets extra’s voor een lekker hapje betaald. SINT BIJ DE KLEUTERS TZUM. In de nieuwe kleuterschool werd onder leiding van juffrouw Spannenburg een Sint Nicolaasfeest met de kinderen en de moeders gehouden. Toen Sint Nicolaas met Zwarte Piet gearriveerd was, ging de een opbrengst van f 17.35. ONGELUK TIJDENS BIETENRIJDEN ARUM, 6 Dec. Terwijl de heer J. Tjeer- dema aan het bietenrijden was, geraakte hij met zijn hand bekneld en verwondde zich zodanig dat hij, nadat Dr D. Danes eerste hulp had verleend, naar een zieken- Persil 1 Prrv' A, yn-; w-g SINTEKLAES YN YTENS ITENS. Ditkear net op ’e skimmel mar yn L "Y Pyt dit jier ek wer yn üs lytse doarpke en it wie de minsken oan to sjen dat hja for- goed meilibben, doe’t Sirterklaes mei syn swartsje harren mei de kliber beukers net allinne, mar ek mei alderen ünderhaldde, sadat siker wolris immen, dy’t ündogensk west hie, skruten om him hinne seacn. De bernefreon hat makke, dat dit feest by ütstek slagge is. FEESTAVOND KAATSVERENIGING TZUM. Voor haar jaarlijkse feestavond had de kaatsvereniging „Tzum” „It Lyts Frysk Toaniel” geëngageerd, dat bij de heer A Lammertsma met veel succes het EE DO AR eer< Pas Gei ven zin een aan lid, de we Mc cor ge' kri] opl het bij te dei Da gal we aar de he: he are wc af he do do m< wiene I oer de hege gasten en un der lieding fan juffer Feikje v. d. Werf hawwe de lytskes harren mar tige ward, al moasten inkelde beukers har tige to skoar sette om har seis to bliuwen. En wrychtich sa’n bernefeest bart ek net sa faek. F larsitter Meinsma hat in koart iepenings- wurd sprutsen en dêrmei de lieding oan juffer Feikje oerlitten. Oan ’e ein fan it Sintekla.sfeest krigen de beukers elts in moai presintsje, dêr’t hja Hjirnei hat forkiezing pbats foar in óf- wol sa blii mei wiene. Juffer Feikje is jit J:-,! a 1 - - J taspruten fan Sinteklaes en tank brocht foar itjinge hja sawn jier lang foar de Beukerskoalle dien hat en nou’t hja dizze tsjinst forlit om earstdeis to boaskjen is hja fan ien fan de famkes, Itsje Mensma mei in rymstik in presintsje oanbean fan Sinterklaes. Letter nat Sint jit tanalden yn Huns en to Littens en fral de jeugd is ta- passelik tas prutsen, mar ek alderen (en der wiene forskate) hawwe songen dat it sa hwat die. Ien en oar is mar bütenwen- stich slagge. dielings- en skoalbistj ürslid, plus in lid fan ’e kommisje fan taforsjoch op ’e lan- bouskoalle Keazen binne de hearen D. Visser, M. de Boer en P. Y. v. d. Valk. De foars. haldde in ynlieding, hweryn „ZWARTE MIEKE” ARUM. Als Sinterklaas-attractie hield „Zwarte Mike” een bijzondere schutjas wedstrijd, wat voor de leden een verras sing betekende. Door vele koppels werd hieraan deelgenomen en na menige span nende partij werd de eerste prijs behaald door de heren P. P. Huizenga en S. Grijp- ma, die hierdoor de grote Sinterklaastaart uitgereikt kregen. De premie was voor de heren M. Huizenga en Tj. Epema en de troostprijs was voor het duo G Vis en I. Tolsma. Namens de Sint tracteerde de hospes de aanhangers van „Zwarte Mieke” enkele malen, hetgeen ten zeerste werd gewaar deerd. Deze extrarwedstrijd viel buiten het wintercompetitieverloop. uur kwam de Goede ;evolg per auto uit Franeker en igang van het dorp door een kinderen met gezang ont- NUT EN GENOEGEN TZUM. Bij de heer A. Lammertsma werd in de bovenzaal een vergadering gehou den van de leden der toneelvereniging „Nut en Genoegen”. Na de opening door de voorzitter, de heer W. Koopal, maakte de penningmeester melding in zijn reke- ning en verantwoording van een batig saldo. Bij de hestuursstemming werd als secretaris herkozen, de heer L. Kingma. Voor de heer W. Koopal, die zich (na 33 jaar bestuurslid te zijn geweest) niet weer herkiesbaar stelde, werd na stemming ge kozen de heer H. Douwinga. Door de heer L. Kingma werd de heer W. Koopal dank gezegrf voor het vele dat hij i eerst als speler en later ook als bestuurslid voor de vereniging gedaan heeft. Wat de komende uitvoering betreft werd Int uit zoeken van een toneelstuk evenals het vaststellen van een datum, aan het bestuur overgelaten. Voorts werden nog verschil lende interne zaken besproken, waarna de vergadering werd gesloten. NAAR HET KERSTFEEST IN BIO-VACANTIEOORD Iedere bioscoopbezoeker zal steeds ge troffen worden door de aardige filmpjes van het Bio-Vacantieoord, welke stich ting tweemaal per jaar in de Nederland se bioscooptheaters ten behoeve van het zwakke Nederlandse kind collecteert. Ook het bioscoopbezoekend publiek te Bolsward is steeds gaarne bereid voor het goede doel een steentje bij te dra gen. De Stichting „Bio-Vacantieoord”, waar van de bestuursleden geheel belange loos hun functies waarnemen, zendt zwakke kinderen uit geheel Nederland in de leeftijd van 6 tot 14 .jaar op aan beveling van de schoolartsen naar het Bio-Vacantieoord „Russenduin” te Ber gen aan Zee, ongeacht de religieuze of politieke gezindheid der ouders of ver zorgers. Het enige doel, hetwelk door het bestuur der Stichting wordt nagestreefd, is, dat bleek dat de middelvinger half was afge knepen. Zijn eveneens zwaar beschadigde wijsvinger hoopt men na behandeling te behouden, maar hoogstwaarschijnlijk zal deze wel stijfbl blijven. De heer Tj. ver- bllft nog in ret ziekenhuis. Gezien het belang van de watersport werd besloten nogmaals een beroep te doen op de betreffende instanties, de toegezegde baggerwerkzaamheden met een gering aantal meters te verlengen. In de plaats van de heer O. de Roos, wel ke niet herkiesbaar was, werd met grote meerderheid van stemmen gekozen, de heer H. S. Schaap. Bij het punt: voorstel bestuur, wijziging van art. 4 van het huishoudelijk regle ment, betreffende bestuursverkiezing, werd met algemene stemmen besloten dat in het vervolg om technische redenen het bestuur terstond herkiesbaar is. Met een toepasselijk woord, gericht tot de huis te Harlingen werd overgebracht. Het winnaars van de seriewedstrijden, werden Ll—J- door de voorzitter de prijzen uitgereikt. Winnaars 16 m2 klasse: 1. Arcus Pluvius, R. J. van Wieren, Nij- huizum; 2. Anneke, W Valk, Workum; 5. Windekind, S. A. Visser, Workum Handica-p-klasse: 1. Ken-Tiki, Sj. Steen- sma, Leeuwarden; 2. Oeral Thus, K. van Gosliga, Bolsward. R. J. van Wieren won voor de tweede maal de wisselbeker, aangeboden door de fa. Gielstra en Zn. en Fré de Boer alhier. Als afgevaardigden naar de vergadering van de N.N.W.B. op 10 Dec. werden benoemd H. S. Schaap en S. A. Visser. Aangaande verkiezingen of besluiten werd de afgevaardigden vrij mandaat ge geven. Bij de N.N.W.B. werd als datum voor de open wedstrijd opgegeven 21 of 28 Juli. Betreffende de feestavond deelde de voor zitter mede dat deze gehouden zal worden op 18 Jan. a.s. De avond zal verzorgd worden door de Krite Boalsert. Voor de 180 leden tellende zeilvereni ging wordt weer op een succesvolle avond deze kinderen nieuwe krachten en le vensvreugde zullen opdoen. Ook uit onze gemeente worden regel matig kinderen in het Bio-Vacantieoord verpleegd en op Donderdag 8 December j.l. vertrokken wederom 3 kinderen voor een verblijf van zes weken naar dit ideale herstellingsoord. Deze kinderen vieren het Kerstfeest in het Bio-Vacan tieoord en keren op 17 Januari 1956 naar huis terug. Wij twijfelen er niet aan of ook deze kinderen zullen t. z. t. gesterkt en vol nieuwe energie terugkeren. MAATSBILJARTWEDSTRIJD PINGJUM Aan de gehouden handicap maatsbiljartpartij in café Boersma werd door een 30-tal spelers deelgenomen. Ie prijs J. van Wier en D. K. de Jong. 2e prijs J. A. Bergsma en Dirk Wijnalda. 3e prijs J. Buwalda en Jentje Personius. 4e prijs D. van Zon en A. M. Bruinsma. Hoogste serie D. J. de Jong. De prijzen bestonden uit vette ganzen, ha zen en eenden. UITVOERING ZANGVERENIGING WINSUM. Het Vrijzinnig Kerkkoor te Winsum gaf onder leiding van dirigent Althuisius van Wommels haar jaarlijkse uitvoering. Een zestal nummers werd ten gehore gebracht. Ongetwijfeld heeft het koor goede vorderingen gemaakt. „For- rizenis Voorjaar in "t hart, Sluimerlied je, werden zuiver gezongen en ook aan de voordracht was de nodige zorg be steed. „Des winters als net regent” (Vrouwenkoor) was eveneens van goed gehalte. Bij de uitvoering van „De Zilver vloot" en „Dokter Eeltsje Sankje” liet de Bij monde van de heer J. de Groot werd de voorzitter bij diens aftreden, namens het bestuur hulde gebracht voor het vele werk, dat hij verricht heeft voor de nu 20 jaar oude vereniging. Na de rondvraag werden filmopnamen vertoond door de heer H. S. Schaap, wel ke bijzonder in de smaak vielen. De September-feesten van ons stedike werden in alle kleur en fleur nog eens beleefd, gevolgd door opnamen van de KERKRESTAURATIE TZUM Door de heren Kerkvoogden der Ncd. Herv. Kerk is besloten de kerk van binnen te restaureren. Hiermee is men in middels reeds begonnen. Voorlopig wor den de godsdienstoefeningen in het Her vormd Verenigingsgebouw gehouden. Daar dit een heel we k betekend, blijkt ook wel hieruit, dat de kansel en het klankbord ook nog moeten verwijderd worden, zodat "t wel enige tijd zal duren voor de kerk weer in gebruik kan worden zang, voordrachtjes, muziek enz. de Baerder Herfoarme tsjerkfaldij in hüs Op royale wijze werden de kinderen ge- i - tracteerd, zodat allen welvoldaan huis-Boer. Dus de bakker bhuwt yn~ Baerd waarts keerden. De middenstanders kunnen op een wel geslaagde middag terugzien en verdienen zeker een woord van ha telijke dank! pret beginnen. De gezichten waren eerst de aide Sint yn selskip fan Swarte Pyt wel wat gespannen, maar ontspanden zich mei de auto yn Baerd. De beukers wiene al spoedig toen de goede Sint uitdeling fansels optein 1 bevon te houden De kleuters zongen uit volle borst, en moesten ook nog enige spelen doen, waarbij Zwarte Piet door de school danste, zodat het voor de kinderen en de aanwezige moeders nog een heel feest werd en de kinderen met blijde ge zichten na afloop de school verlieten. SINTERKLAES YN 3 DOARPKES EASTERLITTENS. It bistjur en de sti- pers fan de Beukerskoalle oer de trije doarpkes Littens, Baerd en Huns-Ljuens hawwe ek ditkear wer harren Sinterklaes- feest halden en wol op 'e seal fan Bouke v. Seyst to Baerd. Moandeitomiddei kaem ST. NICOLAAS IN DE KLEUTER SCHOOL ARUM. Het traditionele St. Nicolaasfeest werd weer in de Kleuterschool gevierd. St. Nicolaas en Zwarte Piet strooiden pe pernoten en reikten cadeautjes uit aan de kleintjes en de kleuters zongen als tegen prestatie vele liedjes en deden spelletjes onder leiding van de dames W. Herrema en T. Hiemstra. Aan "t slot sprak St Nicolaas nog een op wekkend woord tegen de ouders over het belang van de kleuterschool. ST. NICOLAASFEEST ACHLUM, Dec. De Middenstandsvereni- ging te Achlum heeft de vriendelijke at tentie om telken jare voor de kinderen St. Nicolaas en zijn knecht uit te nodigen om een middag in Achlum door te bren- 8en- BAARD. De buscollecte ten bate van de Om ongeveer twee uur kwam de Goede blinden „Fakkels bijeen" had in Baard Sint met gr p werd bij de ingan. grote schare LI... Maatschappij „Oostzee”, de heer Vin- ke, aan het woord. Hij complimenteert de bouwers van de boot en ik hoor hem burgemeester Oosterhoff verwelkomen. ie is er dus, in dit vroege ochtenduur. Ik hoor iets over de bestemming van het schip: vrachtdienst op havens aan de golf van Mexico. Z.g.n. vrije vaart. Hierdoor worden de grote lijnen becon curreerd, waardoor ’t prijspeil heilzaam gedrukt wordt, aldus de heer Vinke. En nu wordt mij het geheim van de lam onthuld: zoals bij de zalm de neus aanzien staat, gaat het bjj de namen an de schepen dezer maatschappij om de staart: plaatsnamen uitgaande op -sum z(jn uitverkoren, deze schepen te sieren. Zo varen thans voor deze rede rij dit hoorde ik bij nadere informatie de Farmsum”, de „Britsum”, de „Bussum”, de „Heelsum”, de „Leersum” en de „Ootmarsum”. (Toevallig is en kele weken geleden voor een andere maatschappij (V. Ommeren) de „Moor drecht” te water gelaten en ook hier gold het, naar ik nu begrepen heb, geen voorkeur voor dit nijvere dorp aan de Hollandse IJssel, maar was het om de laatste lettergreep te doen: deze maat schappij heeft de z.g. drecht-boten. Men denke voorts aan de bekende boot- namen uitgaande op -dam, -dijk, -fontein (’t is maar een weet). Even voel ik mij Wat gekrenkt in mijn dorpschauvinisme. Heb ik nu daarvoor die hele fietstocht gemaakt? Maar als na het dankwoord van mevrouw Rauwenhoffvan Rijn, de echtgenote van de president-commissa- ris, die de doop verrichtte en daarvoor een diamanten collier ontving, burge meester Oosterhoff het woord krijgt „de burgemeester van Witmarsum” dan voel ik mijn moeite toch rijkelijk beloond. Op tactvolle wijze weet hij de aanwezige „topfiguren uit de scheepvaartwereld” duidelijk te maken dat zijn gemeente nog iets groter is dan het dorp Witmar sum. Evenwel is hij bescheiden genoeg, om aanvankelijk even getwijfeld te heb ben aan de juistheid der ontvangen uit nodiging: had men misschien Witmar sum in Brazilië niet op het oog gehad? Burgemeester Oosterhoff is met vrouw en dochter naar Alblasserdam gekomen en stellig hadden meer leden van het gemeentebestuur hem gaarne vergezeld, maar de vertegenwoordiging „in en bui ten rechten” van de gemeente is nu eenmaal aan de burgemeester opgedra gen. Als troost heeft hij de thuisgeble- venen evenwel gewezen op de a.s. proeftocht van de „Witmarsum”. Met deze bedekte suggestie oogst de heer Oosterhoff een hartelijk gelach. Geestig is zijn speech ook, als hij op merkt. alleen maar de neus van het schip gezien te hebben vanwege de mist: hij zag de boot „niet langer dan zijn neus lang was”. (En dan te be denken, dat de „Witmarsum” iets min der dan 150 meter lang is). Natuurlijk wil de gemeente Wonseradeel een ge schenk aanbieden. Er is gedacht aan een vlag, de vlag van Witmarsum of die van Wonseradeel. Deze woorden wekken bij de geanimeerd luisterende gasten al dadelijk enige hilariteit, blijkbaar kent men nog lang niet overal een eigen vlag. Onverstoorbaar laat de heer Oosterhoff hier echter op volgen, dat men bij nader inzien deze vlaggen toch niet heeft wil len blootstellen aan de oceaanstormen. Maar ten slotte komt dan het voorstel: een gebrandschilderd raam, met de koe pel in het midden, geflankeerd door de beide vlaggen. Deze gedachte wordt met krachtig applaus begroet. De rede van de burgemeester heeft de gemoederen eerst recht warm gemaakt. Ook ik heb het werkelijk als een voor recht beschouwd, dit feestelijk moment in deze overigens zo kille Decembermor gen te hebben meegemaakt. Voor de proefvaart zal ik nu Moor drechtenaar wel niet uitgenodigd worden. Maar als de „Witmarsum” in Februari als ik het wel heb ge- pavoiseerd en al de Nieuwe Waterweg opzoekt, sta ik zeker op de Maasbrug. DE BAKKER BLIUWT vaneen. Na een rondgang door het dorp ging het I BAERD. Nei’t bakker Kasemier langlês- de bovenzaal van café Groenewoud |ten syn saek forkoft’hie oan bakker Lok, wijze wist Sint en ook zijn sadat it doarpke nou ien bakker hat en knecht zich met de kinderen te onderhou- jde skiedende bakker graech hjir bliuwe den. De middag werd verder gevuld met j n’e^ytiarehelte, W Kasemier fan ikoft, foarhinne biwenne troch master de z„.. 7.. z__..i I sunder eltse dei to bakken, mar dochs om syn part jaen to kinnen oan it mienskips- libben. stuk „Der stiket hwat efter” opvoerde, terwijl de Almalfi’s onder leiding van Theo Scheepstra het muzikale gedeelte verzorgden. In zijn openingswoord heeft de voorz. het zo tragisch overleden lid Joh. de Groot herdacht, waarbij 1 minuut stilte in acht werd genomen. Voorts memoreerde hij het feit, dat de heer Joh. v. d. Meer 25 jaar bestuurslid van de Vereniging is ge weest. Als dank voor hetgeen deze voor de vereniging heeft gedaan, werd hem een blijvend aandenken aangeboden. Op Pinkstermaandag had hij reeds var K.N. K.B. de medaille voor 25-jarige trouwe dienst ontvangen. Ook heeft de voorzitter herinnerd aan de prestaties van het Tzummer jongenspar- tuur: K Reinalda J. Dijkstra en P. de Groot, in het afgelopen seizoen. Hij hoopte dat de jongens ook in 1956 hun beste beentje zullen voorzetten. De prijzen waren ter bezichtiging uitge- stala Ten slotte werd ter versteviging van de kas nog een verloting gehouden, en na dien is er er nijg een paar uurtjes gezellig gedanst. winter byinoar. Krapoan healwei tsienen iepene de foars. dizze gearkomste mei i gebet en Skriftlêzing en hjitt» de oan-1 wêzigen fan herte wolkom. In skriuwen fan it Prov. C.B.T.B.-bistjur wiist op de needsaek foar in algemiene gearkomste yn Ljouwert pleatselik in lede- of bistjürsgearkomste to bilizzen. Hjir sil rekken mei halden wurde. Ek sil bisocht wurde meat leden to winnen. Ut de si- fers fan de bigreating fan ’e Prov. C.B. zuiverheid nogal iets te wensen over, voor namelijk bij de mannenstemmen. Als verzachtende omstandigheid moge hierbij gelden dat de accoustiek in de zaal slecht is en dat het tevens buitenge woon veel van de zangers en zangeressen vraagt om een zestal liederen in sneltrein vaart achter elkaar uit te voeren. Toch had de dirigent eer van zijn werk! Na de zang voerde de Koninklijke Rede rijkerskamer van Sexbierum een blijspel op, getiteld: ,,’n Grote zwarte Poes”. De talrijke aanwezigen hebben zich met dit spel uitstekend geamuseerd en er werd goed en vlot gespeeld. Een gezellig bal vormde een vrolijk einde van een uitstekend geslaagde avond. molkprii is net tsjinfallen, de richtpriis is 22 sinten de L. by 3.70 fet en de 11 Bespreking van het Indonesische birekkeningen jowe ta ütkomst 22.3 sint, i voorstel tot v^j-vanging v™ 1.^ sadat de taslach foar it san 1.4 sint wêze Augustus 1954 tussen Indonesië moat. Oer dizze wize fan priisbirekkening j derland gesloten protocol en is ynlieder net tige to sprekken; nei syn I horende briefwisseling door jj/ -u t. •- i:.. i systeem jowt folie ünbillikheden. Ek de2. Bespreking van het Indonesische voorstel tot vervanging van de bestaan de financieel-economische overeenkomst door een of meer nieuwe overeenkom sten en de methoden die daartoe zouden kunnen leiden; 3. Bespreking van bepaalde vraagstuk, ken betreffende Nieuw-Guinea met dien verstande, dat ten aanzien van de sou- vereiniteit iedere party haar eigen standpunt handhaaft; 4. Andere aangelegenheden dan in de voorgaande agendapunten genoemd, welke door een der partijen van belang worden geacht voor de betrekkingen tussen beide landen. De Indonesische en de Nederlandse re gering hebben besloten om een confe rentie te beleggen, welke op 10 Decem ber a.s. zal aanvangen. Kortgeleden heeft, zoals bekend, de In donesische regering de ambassadeur in bijzondere missie, mr Oetovo Aamelan, naar Nederland uitgezonden, teneinde voorbereidende besprekingen te houden over het beleggen van deze conferen tie. Deze besprekingen hebben tot resultaat geleid. De volgende punten voor de conferentie zijn gekomen: de 1 Bespreking start en verloop van de finale der serie wedstrijden, dit se.zoen gehouden. Te ruim elf uur sloot de voorzitter deze mooie vergadering. N. O. V. VOERDE SPROOKJE OP WONSERADEEL, 6 Dec. Het onderwij zend personeel van verschillende lagere scholen in Wonseradeel voerde voor de kinderen uit Makkum, Kimswerd, Tjerk- werd, Wons, Zurich, Witmarsum, Arum, Pingjum het sprookje „Bartje en de nie zende koning op. Óp één der uitvoerin gen was de Burgemeester en Secretaris van Wonseradeel vertegenwoordigd; ook de Inspecteur van het onderwijs, de heer Sip- kens, maakte een middag mee. In de pauze kwam St. Nicolaas met Pie- terbaas ook nog op bezoek en tracteerde de kinderen op lekkernijen. Jammer dat niet alle scholen de geste van het ge meentebestuur hebben begrepen. de heer K. Hoogerhuis, hield de* Ijsclub „Winsum en O,” een druk bezochte ver gadering in café Terpstra. De penning meester boekte een b. tig saldo van f 86.95. De heer H. Meinsma werd als bestuurslid herkozen, terwijl ook de he ren H. de Hoop en P. Bouma hun man daat als keurmeester opnieuw zagen ver lengd. Na uitvoerige discussie werd be sloten een vaste, electrische ’'erlichting op de ijsbaan aan te leggen, mits de Boeren leenbank genegen is het benodigde voor schot te verstrekken. Over het houden van de soort en van het aantal hardrijderijen in het komende sei zoen, was men het spoec’ig eens. Het be stuur verkreeg hier vrij mandaat Tot bode van de vereniging werd gekozen de heer L. Hiadinga. Men was van oordeel, dat de hardrijderij van kinderen van leden te veel geld kost te. Evenals vroeger zal thans „ijs en we der dienende” weer een nitekenlijst bij de gehoopt, inwoners circuleren. Tot commissieleden werden benoemd de heren G. Dijkstra en J. v. d. Meer, die zich te zijner tijd met het onderwijzend personeel over deze materie zullen ver staan. Het te verloten paar schaatsen viel ten deel aan de heer P. Jouwsma. AANRIJDING ARUM. Zondagavond werd tusseri Kims werd en Harlingen de 18-jarige J. van Veen van Nieuwebildtdijk aangereden door een L.A.B. bus. De jongeman kwam met een vriend uit Kimswerd fietsen en fietste links. Toen de bus naderde ging hij achter rijden, maar kwam weer naast zijn vriend fietsen. Een aanrijding kon niet meer worden voorkomen en de jon geman werd, nadat hij door het froAt der bus was geraakt, naar de zijkant der weg geduwd, waar hij bloedend bleef liggen. Hij werd spoedig naar een ziekenhuis te igen gebracht. Van Veen had een hersenschudding en een shock op- VACATURE VOOGD ST. ANTHONY GASTHUIS Wegens periodieke aftreding van de heer P. J. Lunter zal per 1 Januari a.s. een vacature ontstaan in het college van voogden van het St. Anthony Gast huis. Het college van voogden diende ter ver vulling van deze vacature de volgende I voordracht in: 1. P. J. Lunter. 2. N. L. J. Bruinsma. Ingevolge artikel il van het Reglement van genoemd Gasthuis geschiedt de be noeming door de Raad in een geval als I het onderhavige, uit de ingediende voor dracht. De (eventuele her-)benoeming zal plaats vinden op de e.k. raadsvergadering. lol P D«W’»|,r P” het van het op 10 .„--I en ^Je- daarbijbe- K - een nieuw idé is ien molkpriis better; it hjoeddeiske I protocol en andere overeenkomsten; van priisbirekkening fan it L E.I. bifrediget net, omdat dy net it folie ünkostensifer ta ïn^e^elum k^em «meiki^ meï^rte gl°unsla^h,at °TmeY k ’e D..?:;, boer wurdt leger birekkene as fan in ar beider; foar oar.koft féfoer wurde minder kilo’s birekkene as werklik forbrükt wur de en foar it ünderhald fan e gebouwen wurdt ek to min birekkene, dy kostje folie mear. Fierders jowt spr. oan dat ek nou noch de Chr. Organisaesje bisteans- rjocht en in taek hat. LEDENVERGADERING ZEILVER. „WORKUM” WORKUM. Dezeilver „Workum” hield haar ledenvergadering in cafe „De Zwaan”. De voorzitter, de heer O. de Roos, memo reerde in zijn openingswoord het bijzon der mooie zeilseizoen in de tweede helft van de zomer Een verzoek aan de gemeenteraad en aan het waterschap om enig baggerwerk te verrichten in de Hollemeer strandde op te hoge kosten. Wel werd de gemeente bereia gevonden baggerwerk te verrich ten in de omgeving van de brug over de Hollemeer.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 6