roar vee KRIS-KRAS door Nederland Hoe de boer voedingsfouten bij het kan ontdekken FRANSEN NIET ALLEEN ONGERUST, OOK ONTEVREDEN ft 0 Buitenlands Overzicht Russen gingen te keer tegen Pakistan Het begrip „standaardkoe” actueel us hjoed 2 p to sizzen Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Come back van Abe Lenstra 51e Jaargang No. 98 Vrijdag 16 December 1955 De Jong's Nieuwsblad De kanton- om- 3de week December 1930 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) De heer G. de Bois overleden. De heer G. de Bois, die ruim dertig jaar zitting heeft gehad in het algemeen bestuur van de AVRO, waarin hij het district Friesland vertegenwoordigde, is dezer dagen overleden. De heer de Bois stond nog als tweede vermeld op de voor dracht, welke door het bestuur van de AVRO was samengesteld voor de ver kiezing van een nieuwe voorzitter, die medio Januari zal worden gekozen. Oude man overreden. Woensdagmiddag omstreeks half vier geraakte de 77-jari. ge wielrijder Tj. A. de J. aan de Bols- warderweg te Sneek onder een personen auto. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het Sint Antonius- ziekenhuis vervoerd, alwaar hij ruim 'n uur later aan de opgelopen verwondin gen bezweek. Minister wil 70000 woningen. Het bouw programma der regering beoogt afrem men van minder noodzakelijke bouwwer ken ten bate van de woningbouw en de inzetting van alle beschikbare mensen en materialen voor de bouw van 70.000 woningen in 1956. In swan is syn fearren like nedich as in mosk T.b.c. in Zierikzee niet ernstig. De negen geconstateerde gevallen van tbc op het Prof. Zeemanlyceum te Zierikzee, be horen waarschijnlijk niet tot de ernstig ste. Dit verklaarde de schoolarts. Voor eind Januari zullen alle leerlingen inten sief gecontroleerd worden. In overleg met de rector is besloten een gematigd huiswerkprogramma op te geven. 1 door o. 1. v. \Y/IJ geloven dat deze gevaren echter niet overdreven moeten worden, maar ze leven reëel bij een groot deel der Fransen. Daartegenover staat echter een Engelse en Amerikaanse mentaliteit, die alleen van Russische zijde de vrede in Europa bedreigd acht en er daarom op uit is de meest vooruitgeschoven partner W.- Duitsland zo sterk mogelijk te maken, desnoods met enige omzeiling van de bepalingen in de accoorden van Parijs, welke de militaire macht van W.-Duits- land zekere beperkingen opleggen. Daarbij ontbreekt waarschijnlijk ook ’t verlangen niet eigen militaire verplich tingen en lasten ook zoveel mogelijk te ter gelegenheid van zijn verblijf in de Belgische hoofdstad, waar hij het con gres van de internationale paardensport- organisatie leidt, waarvan hij voorzitter is. Kerstfeest op het Ixx>. De Koninklijke familie zal op 23 December kerstfeest op het Loo vieren met het personeel van het koninklijk paleis aldaar, de domei nen en de houtvesterijen. Voorts zal daarbij het personeel van het paleis op de Dam aanwezig zijn. Meer bakstenen. De baksteenproductie is sinds 1948 met 38 pet. gestegen. Reeds het volgend jaar hoopt men door grotere investeringen te komen tot een grotere productie van 100 millioen bak stenen. Ziekenfondspremie van 4 op 4.2 pet.? Op grond van het feit, dat het niet on mogelijk is, dat de reserve van de ver plichte ziekenverzekering tot beneden 60 millioen gulden zal dalen het mini mum dat aan reserve beschikbaar moet blijven heeft de Ziekenfondsraad aan minister Suurhoff geadviseerd de premie voor de verplichte verzekering met in gang van 1 Januari a.s. van 4 tot 4.2 van het loon to verhogen. De SER zal een soortgelijk advies bij de bewindsman uitbrengen. Officier eist: negen jaar niet rijden. Een jaar gevangenisstraf en ontzegging van rijbevoegdheid voor in totaal negen jaar heeft de officier van Justitie bij de Almelose rechtbank geëist tegen de Ol- denzaalse autobestuurder J. H. G. De officier achtte hem schuldig aan een verkeersongeval, waarbij een bromfiet ser de dood vond. G. verkeerde onder invloed en was na het ongeluk door gereden. ’s Nachts werd hij in Deventer van zyn bed gelicht. Vervalste tientjes in omloop. In bepaal de delen van ons land hebben bank- employé’s en winkeliers enige dozijnen valse bankbiljetten van f 10 bij de po litie ingeleverd. De verspreiding van deze biljetten, die alle op 4 Maart 1949 zijn gedateerd, betekent de eerste valse- munters-affaire sedert de zaak van de valse rijksdaalders, welke enige jaren als vanzelf verschillende spreekwoorden in de gedachten, bijv. „Een on geluk komt zelden alleen”, „Haastige spoed is zelden goed”, enz., maar allereerst zal men wel gaan glimlachen om het komische van de situatie. De auto van Gemeentewerken te Bolsward, op weg om door zand- strooien de gladheid te bestrijden, zelf als slachtoffer in de gracht ge duikeld en met een brandende lamp als het ware knipogend naar het opschrift van de bakfiets van een Bolswarder firma met de bekende spreuk: „Dat liekt er op”, die in de glijpartij was meegesleurd. Kamerlid bedankt. Het Tweede Kamer lid, de heer H. J. Ankersmit (wd) heeft met ingang van Dinsdag ontslag geno men als volksvertegenwoordiger. Hij kan z(jn Kamerlidmaatschap onmogelijk combineren met ’t mede-directeurschap van een familie-N.V. ’7 kan men zich de vrees der Fransen beperken. Dit laatste klemt temeer en niet alleen van hen, wel voor- dat, nu de Russen een zo vrijgevige politiek ten opzichte van de Aziatische staten schijnen te gaan volgen en links en rechts beloften van economische steun doen, het Westen daar waarschijn lijk tegen op moet gaan bieden. Vooral op Amerika en Engeland komen dan nieuwe lasten te rusten en het is begrijpelijk dat in de Ver. Staten, waar de republikeinen in dit verkiezingsjaar graag met een sluitende staatsbegro ting en verlaging der belastingen willen komen, men er over denkt hoe dat alles te regelen. Zo verluidt, dat Washington de militaire hulp aan de Europese landen zou wil len verlagen, om de economische aan Aziatische staten te kunnen vergroten. Onze minister van oorlog, ir. Staf, is dan ook de vorige week met lege han den uit Amerika terug gekomen, waar hij was gaan informeren naar de groot te van de militaire hulp, welke wjj in de volgende jaren van daar hebben te verwachten. De reorganisatie van onze strijdkrach ten in verband met de snelle ontwikke ling op het gebied der atoom- en ge leide wapenen, vergt n.l. een zeer dure uitrusting van onze divisies, een uitrus ting, welke bovendien in zeer korte tijd veroudert ook. Minister Staf nu heeft geen enkele toezegging los gekregen en dat is begrijpelijk, omdat men in Navo- kringen het zelf nog niet geheel eens is over de meest geschikte outillage der Europese Navolegers en in Washington de diverse ministers aan het touwtrek ken zijn over de bedragen welke voor hun departementen zullen worden uitge trokken op de begroting 1957, welke voor Kerstmis in ontwerp gereed moet zijn. In ons vorig overzicht hebben we er al even op gewezen, dat een verzwakt Frankrijk steeds zou trachten op de macht van West- Duitsland te beknibbelen. Een voorbeeld daarvan hebben we vorige week gehoord, toen aan het licht kwam, dat de Fransen zowel hebben geprotesteerd tegen een te grote omvang van het in opbouw zijnde West-Duitse leger als tegen het gebruik van schepen boven een bepaalde grootte in de West-Duitse marine. De Fransen heb ben deze zaak thans aan de orde gesteld in de vergadering der Navo-ministers en die der West-Europese Unie, welke deze week wordt gehouden en vermoedelijk zal deze kwestie daar wel gesust worden, maar allicht slechts tijdelijk. De hun uitlatingen daarover zo veroor deelde de afgevaardigde van India in de Ver. Naties niet alleen de Westerse bondgenootschappen welke Azië betref fen, maar ook de communistische maar als muziek moet het hen toch in de oren geklonken hebben, dat de Rus sen Kasjmir een deel van India noem den. Zoals bekend is er al jarenlang strijd tussen India en Pakistan over dit ge bied, waarvan het westelijk deel door laatstgenoemd en het oostelijke door In dia is bezet. De bevolking van Kasjmir heeft zelf nog nooit door een volksstemming gelegen heid gehad zich over haar keuze uit te spreken, al is die door de V. N. voor geschreven, maar Chroesjtsjef zei al vast, dat dit volk voor India had ge kozen. Pakistan heeft fel op deze Russische uitlatingen gereageerd. En het zal nog wel gelegenheid krijgen nog krachtiger van leer te trekken tegen Moskou want nu zijn de Russische leiders in Afgha nistan dat Pakistan ook niet goed ge zind is en ook om bepaalde gebiedsdelen met dat land overhoop ligt. De Russen zullen stellig ook de Afghanen tegen Pakistan ophitsen. reden van het Russische optreden in Z.O.-Azië in de vrees, welke te Moskou zou bestaan, dat de vrije Aziatishe sta ten daar op de duur zich aangetrokken zouden gevoelen tot een samenwerking met rood China, waarvan ook de Sovjet unie niets goeds zou hebben te verwach ten, waarom hen nu moet worden duide lijk gemaakt, dat alleen Moskou hen kan helpen en redden. Het is best mo gelijk, dat ook deze vrees meespeelt in het Russische optreden, maar in ieder geval is de Russische actie tegen het Westen in Z.O.-Azië duidelijk te herken nen, zoals ook in het Midden Oosten, waar de Russische wapenleveringen aan de Arabische staten het machtseven wicht tussen Israël en deze staten drei gen te verbreken. Nieuwe botsingen aan Israelisch-Syrische grens getuigen hier van een uiterst gevaarlijke toestand waarop ook in het Engelse Lagerhuis nog eens is gewezen. Premier Eden pleitte nog eens voor zijn voorstel dat Israël zekere concessies, wat zijn grenzen betreft, aan de Arabi sche staten zou doen en deze zich zou den neerleggen bij het niet terugkeren van de Arabische vluchtelingen naar Is raël, om een verzoening tot stand te brengen, welke het gevaar voor een ver storing van de wereldvrede zou vermin deren. geleden door een Amsterdammer in om loop werden gebracht. Chef dwong tot knoeien. rechter te Beetsterzwaag veroordeelde Dinsdag de chef S. van het station Drachten van de Ned. Tramweg Maat schappij, een semi-overheidsbedrijf, tot drie dagen hechtenis en f 40 boete om dat hij een van zijn chauffeurs zou heb ben gedwongen in zijn rijtijdenboekje te knoeien. De eis was zeven dagen en f 40 boete. y^’AT die wereldvrede betreft, zij nog nog even vermeld, dat de grote Westelijke mogendheden in de politieke commissie der V. N. assemblee hebben aangedrongen om alvast maar een be gin te maken met de vermindering van de bewapening, zonder te wachten op overeenstemming over een algemeen ontwapeningsplan. De werkelijkheid is echter zo dat de opvoering der bewape ning slechts het uiterlijke verschijnsel is van het wantrouwen dat twee grote blokken jegens elkaar koesteren en zo lang dat niet verdwijnt en daar lijkt het niet op ook van de beperking der bewapening weinig zal terecht komen. Voorlopig zal ieder blok wel zijn best blijven doen zich zoveel mogelijk te ver sterken en zijn machtssfeer uit te brei den. De Amerikanen schijnen nieuwe hoop te koesteren dat de West-Europese landen toch eindelijk eens tot werkelijk nauwere samenwerking zullen komen, d. w. z. tot integratie, nu het plan is geopperd dat zij samen de ontwikkeling van de atoomenergie via de Euratom zullen ter hand nemen. Zoals bekend wil West-Duitsland liever zijn eigen weg gaan naar de industriële toepassing van de kernenergie, doch mi nister Dulles, thans in Europa voor de vergadering van de Noord Atlantische Raad, wil Bonn er op wijzen, dat het de integratie geen betere dienst kan bewij zen, dan door in dezen samen te gaan met de andere landen, die stuk voor stuk op dit gebied zullen achtergeraken, als men de handen niet inéén slaat. Bolswards Nieuwsblac Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en omrekening verwerkt. Hierbij is het dan niet meer terzake of het nieuw- melke of ovdmelke koeien zijn. Wijzigingen in de productie der „stan daardkoe” is nu een gevolg geworden, uitsluitend van de factoren „voeding” (welke de belangrijkste factor is) en van weersomstandigheden of van één van beide. De productie, omgerekend per „standaardkoe”, is dus een maatstaf om de invloed van de voeding en de weers omstandigheden vast te stellen. Nu sedert enige tijd met de „standaard koe” is gewerkt, is gebleken, dat een productiedaling van 34 liter per stan daardkoe de boer in de regel niet op valt. Men leeft in de veronderstelling, dat dit het normale productieverloop is. Onder invloed van de mindere kwaliteit van het herfstgras en door de slechtere weersomstandigheden is de daling van de melkproductie in de herfst zeer groot soms meer dan 10 liter per „standaard koe”. Op enkele bedrijven, die de melk koeien bijvoederen en ’s nachts stal len, kon deze daling worden terugge bracht tot 1 a 2 liter per „standaard koe”. De „standaardkoe” leent zich bij uit stek” om voedingsfouten op te sporen. Het tijdig onderkennen van deze fouten schept de gelegenheid deze te herstellen. Veehouders, die meer zouden willen ver nemen over het nut, dat de „standaard koe” voor hun melkveestapel kan af werpen, kunnen zich het best tot de Rjjkslandbouwvoorlichtingsdienst in hun gebied wenden. Telefoonverkeer met België. Tussen de centrale directie van PTT en de Regie T en T van België zijn besprekingen ge voerd over een mogelijke versnelling in de afwikkeling van het telefoonverkeer in de toekomst. Mensaap gestolen. Maandag werd in ’t gebouw van de dierenhandel „Ornisa” te Tilburg ontdekt, dat er een inbraak gepleegd was tijdens ’t afgelopen week end. De buit bestond uit een. mens aap, een zwarte chimpansee en twee grijze papegaaien. Eerst dacht men, dat de aap de weg vrijgemaakt had voor zijn medegevangenen, maar uit het po- litie-onderzoek kwam toch wel vast te staan, dat hier van een inbraak sprake is. Ned. zeeman doodgevallen. Een 39-ja- rige Nederlandse zeeman, Arie Romeyn uit Rotterdam, is Maandag in de haven van Hoboken van het dek van de „Rijn dam” gevallen. Hij kwam tien meter lager in een ladingnet, dat tussen het schip en de pier was gespannen, terecht. Hij was op slag dood. Eierexport gestegen. De eierexport is dit jaar belangrijk gestegen, evenals het binnenlandse verbruik, dat steeg van 136 tot 190 eieren per hoofd van de be volking. De totale eierproductie zal dit jaar ongeveer 4 milliard bedragen, ge legd door 30 millioen stuks pluimvee op 300.000 bedrijven. Particuliere bouw bevredigend. De par ticuliere bouw is er in 1955 niet slecht afgekomen, want tot November zijn er 33000 woningen in de premie-sector ge financierd, waarvan 3000 in de vrije sector. V.A.R.A. heeft meer dan 375.000 leden. Woensdagavond is voor de VARA-mi- crofoon meegedeeld, dat het ledental van deze omroepvereniging thans de 375.000 heeft overschreden. Dit bete kent, dat de VARA in enige maanden tijds haar ledental met meer dan 25000 zag stijgen. Prins Bernhard bezocht Koning Boude- De „standaardkoe”, is geen koe, die ge standaardiseerde melk geeft, zoals iemand eens heeft verondersteld. Een „standaardkoe” is geen levend wezen, maar een soort vergeljjkingseenheid, die voor iedere veehouder veel nut kan af werpen, aldus de heer G. J. Appelhof, Assistent A bij het Rijkslandbouwcon- sulentschap. De ervaring leert, dat, als een koe ge kalfd heeft, de melkproductie snel toe neemt om na ongeveer een maand na het kalven een hoogtepunt te bereiken. Daarna daalt de melkproductie van de koe weer. Dit verloop van de melkpro ductie wordt door verschillende factoren bepaald. De belangrijkste invloed op het verloop van de melkproductie zjjn, behalve het verstrijken van de lactatie-periode zelf, de leeftijd van de koe, de samenstelling van haar dagelijkse menu en ten slotte een invloed, die buiten de koe staat, maar waarmede zij wel te maken heeft: de weersomstandigheden. Er zijn invloeden op het verloop van de melkproductie, die de boer wèl en die hij niet in de hand heeft. Het verstrij ken van de lactatieperiode is een aan gelegenheid van de natuur, welke dus buiten de macht van de boer staat. Per stal gezien, is de boer ook niet in staat op korte termijn althans, invloed op de leeftijd van de koe te doen gelden. Factoren, die de boer bij het verloop van de melkproductie wél in de hand heeft, zijn: de voeding en ten dele ook de weersinvloeden, daar hij immers bijv, de dieren ’s nachts kan opstallen. Onder deze omstandigheden is het voor de veehouder van belang te weten, of hij goed voert en of het wenselijk is, de koeien ’s nachts te stallen. Er is een methode ontworpen, waardoor het mo gelijk is de invloedsfactoren „leeftijd” en „het verstrijken van de lactatie-pe riode” uit te schakelen, zodat de beide andere invloeden „voeding” en „weers invloeden” goed in de hand komen te liggen. Deze methode is door dr. Ir. J. Doeksen van het Centraal Instituut voor Land bouwkundig Onderzoek C. I. L. O. en diens voormalige assistent van de Rijksvoorlichtingsdienst van de Pluim veeteelt, ir. D. C. Heijboer, ontworpen. Uit deze methode is het begrip „stan daardkoe” ontstaan. De methode houdt in, dat een melkvee stapel kan worden omgerekend in „stan daardkoeien”. In de „standaardkoe” Is In de eerste plaats de leeftijd verwerkt. Hierbij is het van geen belang of de Tl AT de Russen zo te keer gaan tegen Pakistan heeft natuurlijk een oor zaak. Een oorzaak, welke gemakkelijk te vinden is, want Pakistan is immers een bondgenoot van het Westen door een veiligheidsverdrag met de Ver. Sta ten zowel als door zijn deelneming aan het pact van Bagdad. Dat de Russen daarnaast in het bijzonder Engeland aanvallen, vloeit natuurlijk voort uit 't feit, dat ze proberen oude grieven van vroeger vanuit Londen geregeerde vol ken weer op te warmen. Sommige commentatoren zoeken ook de Uitvoering Weihnachtsoratorium de Chr. Zangver. „De Lofstem” c Tj. Faber. Opgericht de Ver. voor Ziekenhuisver- pleging voor de dorpen Parrega, Hies- lum en Greonterp. Dat er een spoorlijn over de Afsluitdijk komt, is thans wel tot volkomen zeker heid geworden. Tegen de opheffing van de veerdienst Stavoren-Enkhuizen ko men echter verschillende gemeentebe sturen in verzet. le meerderheden in de Franse natio nale vergadering en daardoor wankele regeringen. Wat overigens het Russische optreden in Azië betreft, in de afgelopen over- zichtsperiode hebben zowel Dulles als de Canadese minister van buitenlandse za ken Pearson, Boelganin en Chroesjtsjef in redevoeringen onder handen genomen over hun optreden. Dulles zeide, dat de Russische machthebbers de Aziatische staten als doelwit van hun bedrog had den gekozen, nu zij in hun pogingen om hun macht met geweld uit te breiden waren gedwarsboomd, en Pearson vond dat de redevoeringen der Russische lei ders in Azië bijna een belediging waren voor het gezond verstand van hun toe hoorders. Maar het komt er tenslotte niet op aan wat de Westelijke politici van dit Russische optreden den ken, maar wel wat men er in de betrokken Aziatische staten zelf van denkt. Indiase leiders zijn voorzichtig in TTE Fransen voelen zich niet alleen on- gerust over de plaats, welke West- Duitsland naar Anglo-Amerikaanse ge dachten in de Navo moet innemen, zij zijn ook ontevreden over het feit, dat de Engelse premier en minister van buitenlandse zaken in Januari naar Washington gaan om daar met Eisen hower en Dulles de toestand onder ogen te zien, welke is ontstaan na de mis lukking der conferentie van Genève en door de reis van Boelganin en Chroesj tsjef naar enige Aziatische staten. De Fransen menen, en van hun stand punt terecht, dat zij ook bij dat overleg dienden te worden betrokken, maar het feit, dat zij er niet bij zullen zijn, is slechts de zoveelste illustratie van het getaand Frans© gezag in de internatio nale politiek. En het lijkt er niet op, dat de uitslag der a.s. verkiezingen er toe zal bijdragen dat aanzien te her stellen. Men verwacht ook verder weinig stabie- De tolhekken Bolsward-Sneek gaan ver. dwijnen. Tot nu toe moest men op be doelde weg tot tweemaal toe stoppen en tol betalen. De vriendelijkheid der tolgaarders Posthumus en de Boer ver goedden echter veel. Hwat hat QabeSk De volmaakste kunstmatige lichtbron voor de woning is de gloeilamp. Een electrische stofzuiger houdt uw huis ab soluut rein (adv. van Gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf Bolsward). Uit een opstel van een tienjarig stads jongetje: „De koe geeft in de winter melk, boter, kaas en eieren”. Grote Balansopruiming bij Gebr. Wolke (Grote Markt-Blauwpoort). Dames mantels met bontkraag f 1.98, 2-per- soons stromatrassen f 4.40 per paar, mantelcostumes (prachtstof) f2.98, pri ma ijsmutsen 64 cent, damesdirectoirs 48 ct„ bedspreien f 1.88, 16 els Fancy Mat f 1.98. stellen als men hoort dat W.-Duitsland een systeem van legeropbouw gaat vol gen, dat het in staat zou stellen van de twaalf divisies, welke het zijn toe gestaan, in zeer korte tijd 24 en 48 divisies te maken. Men denkt dan even aan de geraffineerde wijze, waarop Duit se stafofficieren na 1918 er in slaagden van de 100.000 man, welke hun land onder de ivapenen mocht houden, een kern te maken waaromheen binnen en kele jaren de geoefende millioenenlegers zich formeerden, welke Europa in de tweede wereldoorlog zouden overstro men. De zaak ligt nu ongetwijfeld wat anders, daar W.-Duitsland part ner is in een westelijk verband en dus zekere controle mogelijk blijft, maar men kan zich de Franse ongerustheid toch ook wel weer indenken, als men over weegt, dat het W.-Duitse verband met de Nato een nog vrij onvast feit is. Die band hangt, zoals het thans lijkt, vooral af van het politieke leven van Adenauer en de overwegende invloed welke zjjn chr. democratische partij in het parlement, heeft. Bovendien heerst er thans te Bonn een strijd met groepen die de selectie, waaraan opperofficieren voor het nieuwe leger zjjn onderworpen en welke op een toetsing van hun de mocratische gezindheid neerkomt, willen afschaffen. Winnen deze groepen, waartoe de meest rechtse der regeringspartijen, n.l. de Deutsche partei behoort, dan zou er kans zijn dat in het leger weer officie ren de baas zouden spelen, die het tot een staat in de staat zouden kunnen maken, met alle gevaren van dien. Alhoewel iedereen het er wel over eens was, dat Abe Lenstra nog steeds Neêr- lands meest virtuoze voetballer is, toch zal er enige weken geleden niemand zijn geweest, die nog dit jaar een her-optre- den in het Bondselftal had verwacht. Zijn keuze in het proef elf tal tegen Rott Weiss is ten volle gerechtvaardigd ge weest, want Abe Lenstra kwam, zag en overwon opnieuw alle harten. Wat hij deze middag op het doorweekte veld in het Stadion te Rotterdam de monstreerde, was in één woord af, zui vere passes naar zijn medespelers, fraaie individuele staaltjes voetbal en een bal- behandeling waar geen enkele Neder landse speler aan kan tippen. Alleen al de wijze waarop hij het 3de doelpunt scoorde, was een gang naar 't - 9W W WS zesde kalfkoeien. In de tweede plaats is het meer of minder verstreken zjjn van de lactatieperiode eveneens in de paleis te Brussel door Z.M. Koning Bou- dewjjn van België ontvangen. De Prins braeht de vorst een beleefdheidsbezoek meter ljjn met een kluwen van spelers om zich heen, zette hij allen schaakmat en lepelde na een schijnbeweging de bal ’s avonds de onfortuinltjke wagen op de wal werd gehesen. Ook een andere gemeentewegen had pech en gleed van de kademuur af, precies echter op een schuit.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1