g<i!i HIER v-ifs IS UW BED u KAPPIE IN HET WILDE WESTEN Li Stadsnieuws De Gemeentebegroting van Bolsward onder de loupe llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllillllllllllllllllllllHllllllllllllililllllllllll Voetbal OlypBiia leider in 3 A CAB geeft Tijnje een 3-1 zege cadeau Stiens zet Friso de voet dwars Oeverzwaluwen en Boiswardia delen de winst HEDENAVOND RAADS VERGADERING Blijf niet doorlopen met die Rheumatische Pijnen. Rooi ze uit met wortel en tak. Seem Kruschen Salts. w* één doq. B. en W. Antwoord van WEIHNACHTSORATORIUM IN DE GROTE KERK TE SNEEK l> A L INGEZONDEN MEDEDELING Se 6 voorbeeldige weer- 5. 6. Over de wedstrijd het volgende: 14 Zijbetreurt het, dat de concerten van dit orkest somtijds niet die algemene be langstelling van de bevolking genieten, welke ze verdienen. Ze wil de waarde van deze concerten op deze wijze nog eens accentueren en on der de aandacht van de bevolking bren gen. De commissie kan zich niet verenigen met de vorm, waarin dit subsidie wordt voorgesteld. Zij kan zich verenigen met een subsidie van f 500, maar dan op een zakelijke wijze, voor twee verplichte concerten bijv, voor het eerste concert f 300 en voor het vólgende f 200. De commissie spreekt daarbij de wens uit, dat dit gezelschap een zo groot aantal bezoekers zal trekken, dat voor een volgend jaar met een lager over heidssubsidie kan worden volstaan. De Doelezaal zal vermoedelijk te klein zyn voor het verkrijgen van een voldoende recette, waarom de commissie zich af gevraagd heeft of een uitvoering in het park kan worden overwogen. De commissie spreekt zgn ernstige ver. entrusting uit over het uitblijven van 't E.T.I.F.-rapport voor Z.W. Friesland. Zij acht het noodzakelijk dat de gemeenten in dit gebied op korte termijn beschik ken' over gegevens ten behoeve van de economische ontwikkeling van dit deel van de provincie, dat in zijn algemeen heid een te eenzijdige basis heeft om aan mogelijke conjunctuurschommelin gen het hoofd te kunnen bieden. Zij verzoekt B. en W. de raad te willen inlichten over de vorderingen van de werkzaamheden voor de samenstelling van dit rapport. 4e klasse: Freno-M.K.V. Stiens-Friso Lemmer-Bakhuizen Oosterl.-Buitenpost 1 1 1 1 1 Uw Gluton blijft Itbrieksvers tot m lengte ven jar*n. Fr Bond: Froonacker-Bolsw. 2 Nicator 3-R.E.S. 2 R.E.S. 1B-W.Z.S. 1B .2-2 1-1 3-0 2-3 3-1 3- 1 4- 5 1-1 4- 3 0-1 5- 1 Et za op be St tr ra te w In nu ko it 1. 2. 3. V J< d< hi d< le b ai P b A v. a w d k v v V V d c d v I I 1 f >ma neemt deze van „nema met lede ogen gaan. De K. L. M. in 1955. 1955 is voor de K.L.M. een bevredigend jaar geweest. Aan de luchtvloot werden geen nieuwe eenheden toegevoegd, zodat de productie niet in die mate is toegenomen als in 1954, waarin een stijging van de pro ductie ten opzichte van 1953 van rond 25 kon worden bereikt. Toch nam de „productie” in 1955, als gevolg van een meer intensief gebruik der vliegtui gen met ongeveer 8 toe. laat U verschillij ook de „Kom,” zei Kappie, toen zg in Desperado uit de post koets stapten, „laten we in ginds café ons anker eens uitgooien. Daar zullen ze denkelijk wel weten, waar die dekselse Billy de Beer uithangt.” Met bonzend hart volgde de Maat hem naar het houten gebouw, dat Kappie had aangewezen. Bjj hun binnenkomst verstomden de gesprekken en aller ogen richtten zich op de twee zeelieden, die hier kennelijk niet thuis hoorden. De belangstelling van al die zwaar gewapende kerels maakte de Maat nog zenuwachtiger, maar Kappie trok er zich niets van aan. Hij stapte regelrecht naar de toonbank en vroeg aan de waard: „Kunt u mij misschien zeggen, waar Billy de Beer uithangt Bjj het horen van die gevreesde naam spitsten allen de oren, zich afvragend, wat twee groentjes met Billy de Beer te maken hadden. Hedenavond 17 uur wordt de vergade ring van de raad der gemeente Bolsward gehouden waarin de volgende punten zullen worden behandeld. Notulen. Ingekomen stukken, mededelingen. Beëdiging van het nieuw benoemde raadslid de heer H. Scheper. Voorstel van B. en W. tot het ver lenen van eervol ontslag aan de heer Sj. Ferwerda als lantaamverzorger- fitter bjj het gemeentelijk gasbedrijf wegens ’t bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Behandeling bedrjjfs- en gemeente begrotingen voor het dienstjaar 1956 Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring wjjziging van de begroting van de Gemeentelijke Instelling voor So ciale Zorg voor het dlestjaar 1955. AANWINSTEN VOOR DE OUD HEIDKAMER Dezer dagen heeft overste A. S. Fog- teloo te Leeuwarden namens de „Otte- ma-Kingma-stichting” aan de gemeente Bolsward een aantal plattegronden en prenten ter plaatsing in de Oudheidka mer aangeboden. Het betreft hier o.a. een kleine platte grond van Bolsward (omstr. 1572) uit Braun’s „Civitates orbis terrarum”, een grote kaart van Bolsward, uitgegeven door de bekende 17e eeuwse Amster dammer Bleau en voorts een plattegrond met in het hoofd een z.g. „prospect" van Bolsward. Vooral dit laatste exemplaar is interes sant, daar het een fraai gezicht op het Bolsward uit de Gouden Eeuw biedt. Ten slotte omvat de collectie nog een gezicht op het dorp Burgwerd met de de achtergrond de contouren van Bols ward en enkele gedrukte tekeningen van het Bolswarder stadhuis, in de tweede helft van de vorige eeuw uitgegeven door de Mij. ter bevordering van de Bouwkunst. In antwoord op dit rapport van de com missie voor het begrotingsonderzoek delen B. en W. het volgende o.a. mee: Indien de aanvraag voor een verhoogde uitkering voor 1955 volledig wordt inge willigd, zal voor dat dienstjaar worden ontvangen f 45803.56 op welk bedrag dan ook kan worden gerekend voor het dienstjaar J956. De begroting voor 1956 wijst dan nog een tekort aan van f94.156.56 f45.803.56 of f48.353.— Mochten de Ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën de verhoogde uitkering voor 1955 op een lager bedrag vaststellen dan zal het voor 1956 ge raamde tekort met een gelijk bedrag stijgen. Daar de ramingen in de ontwerp-begro- ting reëel zijn is het verantwoord deze verhoogde uitkering aan te vragen en hiertoe een niet-sluitende begroting vast te stellen. In het reglement van orde voor de ver gaderingen van de raad is aangegeven, dat het aantal leden van de begrotings commissie tenminste vjjf bedraagt. We zullen evenwel overwegen of wijzi ging van orde aanbeveling verdient. Wij zullen de gevraagde catalogus laten opstellen en daarnaast op deze kamer een catalogus deponeren van de vaklit teratuur, welke ter secretarie aanwezig is, en zo nodig ook door de leden van de raad geraadpleegd kan worden. Het is een algemeen verschjjnsel dat ’t telefoonverkeer sterk toeneemt, zodat ook ten stadhuize niet geklaagd kan worden over een gebrek aan telefoni sche gesprekken, welke dagelijks binnen komen. Wjj hebben echter niet de indruk, dat de apparatuur hierop niet voldoende is afgestemd, nu de secretarie via twee netlijnen te bereiken is en daamaas* de burgemeester nog via een afzonderlijke netljjn. De gedachte van de commissie om bjj de komende stemming met twee ploegen te gaan werken, kunnen wjj voorshands niet overnemen, daar het nu soms moei lijk is voor de bezetting van de stem- Wij zullen ons nader bezinnen op de wijze, waarop de belangstelling voor het Frysk Orkest en haar concerten bij de bevolking, waaronder ook de jeugd is begrepen, kan worden aangekweekt het zij door middel van publicaties in de plaatselijke pers, hetzij op andere wijze. Wij kunnen ons met de wens van de commissie verenigen bij een subsidie van f 500 twee verplichte uitvoeringen te vragen. Hierbij zou tevens onder ogen kunnen worden gezien de mogelijkheid tot het geven van één der uitvoeringen op het muziekpodium in het Juliana- park. Ook wjj betreuren het, dat het E. T. I. F.-rapport voor Zuid-West Friesland nog niet is verschenen. Wjj hebben ons enige tijd geleden reeds met het E.T.I.F. in verbinding gesteld en verzocht inge licht te worden omtrent de stand van zaken m. b. t. de samenstelling van dit rapport. Zodra wij de gevraagde inlichtingen heb ben ontvangen, zullen wg U nadere me dedelingen doen. 3e klasse: De Kooi-G.V.A.C Steenwijk-Jubbega Olyphia„Bl. Boys WZ.S.-M.S.C. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en ingewan den weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehou den en zo is er dan geen oorzaak meer voor stramheid, scheuten, steken en pijn. Koop vandaag Kruschen bjj Uw apo theker of drogist en begin morgenoch tend die heilzame kuur. weer als nieuw terug Geef Uzelf een goede nachtrust en laat ons Uw bedden overtrekken, bijvullen, repareren ol vermaken. nooit in ae steek. On- ig op welk moment U nulp inroept van Uw potje Gluton, het zal U altijd van dienst zijn bij alles wat U vast wilt plakken. Gluton wordt nu zo verpakt dat het voort aan altijd plakt. Gluton kón nu niet meer droog, hard of korrelig worden. bureaux personen te vinden, die hier voor geschikt zijn en de nodige tijd kun nen vrijmaken. Wel achten wjj het verantwoord door de gewijzigde openstelling van de stembu reaux het presentiegeld, hetwelk thans f 7.50 bedraagt, te verhogen. Wjj stellen U voor dat te brengen op f 15.in welk geval het geraamde be drag met f 105.dient te worden ver hoogd Gaarne zullen wij er aanmeewerken, dat op de begraafplaats water aanwezig is dat voor bloemen en planten bruikbaar is. Wg hebben dit onderzocht en zijn daar bij tot de conclusie gekomen, dat de enige afdoende oplossing is, om op de begraafplaats waterleiding aan te bren gen. Voor zover ons bekend is het historisch juist, dat het klokje 10 uur ’s avonds wordt geluid ten teken dat elkeen, die in vroegere jaren om 10 uur de stadspoor ten wilde bereiken, nog slechts een aan tal minuten de gelegenheid daartoe had. Nu van de hier te stede werkzame leerkrachten van het lager onderwijs niemand in het bezit is van de Fryske akte, terwijl voorzover bekend in het leerplan van geen der lagere scholen de Friese taal als leervak is opgenomen, hebben wij geen bezwaar tegen verla ging van deze posten. Het verheugt ons, dat de commissie zich kan verenigen met verhoging van de subsidies aan de openbare leeszaal en bibliotheek en aan de Kristlik Fryske Folksbibleteek. Wg kunnen ons verenigen met het ad vies van de culturele commissie om ook de lectuurvoorziening, welke geschiedt door de R.K. en Chr. Uitleenbibliotheek te stimuleren door middel van het toe kennen van een subsidie. Wij stellen U voor een bedrag van f 1000 voor dit doel op de begroting te plaatsen. Omtrent de verdeling van dit bedrag zullen wjj t. z. t. het advies inwinnen van de culturele commissie. Ook wjj betreuren het, dat het bezoek aan de concerten van het Frysk Orkest niet steeds bevredigend is, al menen wjj te mogen opmerken, dat dit verschijnsel ook in andere plaatsen optreedt. Oeverzwaluwen-Bolswardia. Ondanks het minder gunstige weer, was het veld in Koudum in goede conditie. Voor rust wogen beide partijen volkomen tegen elkaar op. Er deden zich verschil lende kansen voor, maar beide voorhoe des hadden het schot thuisgelaten, zodat de derensise het niet al te moeilijk re gen. Alleen Adema maakte bij Bolswardia hierop een uitzondering, hij kwam nogal eens tot een goed schot, maar voor rust zonder resultaat Ook enige corners van v. d. Schaaf werden niet op de juiste ma nier afgewerkt. Na rust was Bolswardia iets actiever, maar toch niet doortastend genoeg om Oeverzwaluwen haar wil op te leggen. Wel zorgde Adema in de 10e minuut voor een zeer fraai doelpunt, maar nog geen halve minuut later wist de Koudu- mer midvocr de balans weer in evenwicht te brengen. Het werd zelf 2-1 voor Oever zwaluwen vanwege een valpartij van Swart, waardoor éen der aanvallers gele genheid kreeg keeper Oord voor de 2e maal te passeren. Tien minuten voor 't einde was een fout van één der backs oorzaak, dat de toe- GEMEENTE BOLSWARD VERWIERF OUDSTE GEDRUKTE UITGAVE VAN GYSBERT JAPIK’S WERKEN Onlangs heeft het gemeentebestuur van Bolsward, dank zij de bemiddeling van een oud-stadgenoot, beslag kunnen leg gen op een in perkament gebonden exemplaar van de oudste uitgave van Gysbert Japicx’ werken. Dit werk is in 1668, dus twee jaar na de dood van de dichter, in Bolsward gedrukt en uit gegeven door Samuel van Haringhouck, de bekende geleerde Bolswarder uitge ver, die tal van relaties onderhield met buitenlandse historici en taalkundigen van naam. Hoewel dit werk van Gysbert Japicx (de (de „Rijmlerye) naderhand enkele ma len is herdrukt, is de eerste uitgave uiterst zeldzaam, zodat het juist ver worven exemplaar voor Bolsward een waardevolle aanwinst betekent. Buitenplaats „Caprera” aangkocht. De bekende buitenplaats „Caprera” bjj de Brederodeweg te Bloemendaal is door de gemeente aangekocht voor f 315.000. Het landgoed met het bekende „vijvertje van Caprera” heeft een oppervlakte van 26 ha. De bestemming van het goed is nog niet bekend, maar wel staat vast, dat het ongeschonden staat bewaard zal blijven. Comité van actie ex-knp opgericht. Er is besloten tot de oprichting van een comité van actie ex-Katholiek Nationale Partij. Het voorzitterschap zal voorlo pig worden waargenomen door ir. R. C. A. F, J. van Lissa Nessel te Den Haag Het secretariaat door dr. J. M. E. M. A. Zonnenberg. Men is hiertoe overgegaan omdat uit de verkiezingsuitslagen is gebleken, dat de KNP-gedachten ook leven bjj de zeer vele katholieken en niet-katholieken buiten de KNP. „Om deze tjjd komt hjj meestal hier,” antwoordde de waard langzaam, „dus we kunnen hem elk ogenblik ver wachten. Maar wat wilt u eigenlijk van hem?” „Hjj heeft de knou Snuiver van me gestolen,” antwoordde Kappie, „en nu ben ik gekomen, om het beest weer terug te halen.” Dit antwoord wekte, net als eerst in de postkoets, alge meen de lachlust op. „Het is toch niet waar,” proestte de waard, met een knip oogje naar de andere gasten, „die arme Billy. Wat zal die schrikken, als hjj het hoort!” „Hou je praatjes voor je,” zei Kappie geprikkeld, „en geef ons twee koppen koffie. Ik blijf hier wachten, tot die revolver-piraat komt!” De commissie voor het onderzoek van de begroting 1956 heeft in een drietal vergaderingen de verschillende begrotin gen serieus onderzocht en hierover een rapport aan B. en W. gezonden, waar uit wjj het volgende memoreren: De commissie zal gaarne van Burge meester en Wethouders vernemen of op korte termijn de beschikking op de aan vraag om een verhoogde algemene uit kering over 1955 kan worden tegemoet gezien. De commissie, welke voor het onderzoek van de begroting 1956 bestaat uit 7 le den, meent B. en W. in ernstige over weging te moeten geven voor het ver volg het aantal leden van de commissie te beperken. Zij meent, dat het onder zoek door een kleinere commissie, bjjv. 3 man zoals voorheen, ten goede zal ko men aan de behandeling van de begro ting in de openbare vergadering van de raad. Het is de commissie opgevallen, dat bjj de bibliotheek voor de raadsleden een catalogus ontbreekt. Het opmaken en deponeren van een catalogus zal niet enkel ’t zoeken vergemakkelijken, maar zal tevens een contróle op de aanwezig heid van alle boeken bevorderen. Het is verschillende leden opgevallen, dat de telefoon van het stadhuis vrjj re gelmatig bezet is, waardoor binnenko mende gesprekken via de tweede lijn door de gemeentepolitie worden ont vangen en doorgegeven aan de secreta rie. Zij achten dit minder gewenst en vragen daarom de aanleg van een 2de directe netlijn met het stadhuis te over wegen. Nu volgens een wijziging van de Kies wet de stembureaux in het vervolg ge opend zullen zjjn van des voormiddags 8 tot namiddags 7 uur vraagt de com missie zich af of het mogelijk aanbeve ling verdient op de stembureaux met 2 ploegen te werken, eventueel of het wen selijk is de presentiegelden te verho gen. Gaarne zal ze hierover de zienswijze van B. en W. vernemen. Bjj een vorige gelegenheid hebben B. en W. toegezegd te willen bevorderen, dat op de begraafplaats vers water aan wezig is voor de bezoekers, die bloemen op de begraafplaats willen plaatsen. De commissie is ingelicht, dat wel regel matig water in voorraad is, doch van een kwaliteit, welke niet geschikt is voor planten of bloemen. De commissie zou hierin gaarne veran dering zien. Een deel van de commissie zal gaarne worden ingelicht om welke reden het 10-uurs klokje de laatste weken des avonds vóór 10 uur wordt geluid en of het luiden na 10 uur historisch niet be ter verantwoord is. Op deze en andere posten is een be drag van f 100 per leerkracht geraamd voor het bezit van de Fryske akte. De commissie is ’geïnformeerd, dat momen teel geen enkele leerkracht aan de, la gere en uloscholen in het bezit is van een bevoegdheid tot het geven van on derwijs in de Friese taal of daarvoor studeert. Zij adviseert daarom de geraamde be dragen voor dit doel van de begroting af te voeren en de posten memorie te ramen, wat een besparing op de begro ting betekent van f2600.—» De commissie steunt het advies van de culturele commissie tot verhoging van het subsidie van de openbare leeszaal en bibliotheek en tot toekenning van een subsidie van f 1000 in totaal voor de R.K. en de Chr. uitleenbiblotheek, waar van de verdeling later kan worden vast gesteld. Ook het advies voor de verhoging van het subsidie voor de Kristlik Fryske Folksbibleteek tot f50 kan de commis sie steunen. De commissie kan zich verenigen met het thans geraamde subsidie van het Frysk Orkest. RES-SCHUTJ ASPARTIJ 62 Schutj assets namen deel aan de RES- schutjaspartij, die deze keer in Café „Het Park’’ werd gehouden snellende Adema voor de gelijkmaker Na spannende races werden de prijzen ge- i. i t _i WQnnen Joof. le prijs: G. Terbraak en H. Miedema; 2e prijs Sj. Nota en B. v. d. Meulen. 3e pr. E. Brandenburg en P. Altena. le troostpr. L. Homma en Joh. de Jong. 2e troostpr. G. Draaisma en U Yntema. 3e troostpr. P. Miedema en Joh. Bolta. le poedelpr. P. v. d. Weide en J. Elzinga. 2e poedelpr. E. Yntema en S. Terbraak. ing. Als na 10 min. nog geen geboren en rood-wit dan ein- tot een aanval kan komen, 1een voorsprong zal worden genomen, maar Rijpma, op 2 meter afstand met een ge heel vrij doel voor zich, presteert het de bal langs de verkeerde kant van de paal te schuiven. Twee minuten later opnieuw een o cans, als Hoekstra de bal voor i van de vrijstaande Anema zorgde. Met deze stand kwam ook het einde, wat gezien de krachtsverhouding ook de beste uitslag was. verschillende schoten van Anema en Haanstra, enige goede voorzetten van Vallinga, diverse uitstekende passes van linksbuiten Hoekstra, maar voorlopig alles zonder resultaat. Na 40 min. is de stand nog steeds 10; hierna komt de thuis club plotseling weer gevaarlijk opzetten en tot 2 maal toe is het aan keeper v. d. Zee te danken dat de achterstand niet ver groot wordt. Na 43 minuten, wanneer de thuisclub haar verdedigende houding heeft laten varen, lanceert rood-wit onver wacht een snelle aanval, waaruit de vrij staande Rijpma de bal zuiver krijgt toege speeld. Te lang treuzelen wordt hem bijna nog noodlottig; wanneer een fractie van een seconde later geschoten was, had C.A.B. met rust nog tegen een achter stand moeten aankijken. Nu werd het 1-1 en kon men vol goede moed aan de 2e helft beginnen. Deze 2e helft blijkt ech ter geheel anders uit te pakken dan men verwacht had. Tijnje zit er veel beter op en eerst nu blijkt hoe wankel C.A B. s achterhoede is. Het middenveld is geheel voor de gastheren en daar ook Haagsma, blijkbaar door z’n 5 weken rust ver be neden zijn vorm speelt, ondergaat het C.A.B.-doel de eerste 20 minuten een ware belegerii doelpunt is gi delijlc eens t denken we dat tegen de verhouding in Doordat het Harlinger veld werd afge keurd en Olyphia van Bl. Boys won, heo- ben de Noordwoldenaren in 3A alken de leiding kunnen nemen. M.S C. bleef goed volgen vanwege haar zeg op W.Z.S. in Sneek. De overige concurrenten Jubbega en Steenwijk deelden broederlijk de pun ten, en daar ook G.A.V.C. niet verder kwam dan een gelijk spel, zijn de kop lopers op de 2e groep enigszins uitgelo pen. In de 4e klasse is Freno nog verder uitge lopen, zelf wonnen ze met 3-1 van M.K.V., terwijl naaste concurrent Friso een 3-1 nederlaag kreeg te slikken in Stiens. C.A.B. trok naar Tijnje met een geheel gewijzigde ploeg Het probleem „spil” werd hiermee niet opgelost. Zoals we reeds vreesden bleek Bangma, on danks zijn harde werken, op de spilplaats een misgreep te zijn. Óndanks dit had C.A.B. toch Kunnen winnen en wel wan neer men volgens het oude systeem ge speeld had. Het plotselinge overgaan tot het stopperspilsysteem viel de spelers te onverwacht op hun dak. Het kwam nu menigmaal voor, dat èn de backs èn de halfspelers beide buitenspelers voor hun rekening namen, met als gevolg dat de binnenspelers van de tegenpartij steeds maar weer een vrij veld voor zich kregen, waardoor vanzelfsprekend ”ele•hacheïfke momenten voor het rood-witte doel ont stonden. Dat de tegenpartij hier niet meer van wist te profiteren was vooral te dan ken aan hun slechte schieten en ’t steeds goede ingrijpen van keeper v. d. Zee. Aan de andere kant heeft C.A.B. vier kansen gehad, die een kind niet mocht missen; dat hiervan geen enkele benut werd is mede oorzaak geweest, dat rood-wit die met de rust de beste papieren had, na de thee naar de nederlaag gevoerd werd. Het was voor de samenwerkende koren, t.w het Sneker Cantatekoor en de Bols warder Oratoriumvereniging een goede gedachte om bovengeroemd werk ook dit jaar weer uit te voeren. Ontving Bolsward vorig jaar zijn gasten, deze keer was het de 1 eurt voor Sneek en wel op Donderdag 15 Dec. Het talrijke publiek heeft naar een prachtige en stijl volle uitvoering kunnen luisteren. De koorgedeelten uit de eerste 4 delen van dit werk van J. S. Bach werden uitste kend gezongen. De samenwerking tussen de 2 koren was voortreffelijk. Een woord van lof is dan ook zeker op z’n plaats aan het adres van de dirigent, de heer Gez. Schrik. Voor wat de solisten betreft heeft men voor de bas, Hem Wilbrink, die op 't laatst verstek lie tgaan, in Laurens Bogt- man een waardige vervanger gekregen. Hij zong zijn partij op geniale wijze, zo ook de tenor Gerard Honig, die de dik wijls moeilijke aria’s op luchtige maar zeer muzikale wijze vertolkte. De alt Wil helmina Matthes en de sopraan Wilmy de Zwaan, gaven een voorbeeldige weer gave van hun partij. Het orkest verleende een zeer goede be geleiding. Toch menen we, dat bij een volgende uitvoering hét.orkest iets minder sterk speelt, dit ’t geheel ten goede zal komen. Al met al is dit een zeer mooie inzet ge weest van de vele kerstuitvoeringen en bij eenkomsten. Velen uit Bolsward en omgeving waren naar Sneek getogen; onder hen merkten we o a de burgemeester en wethouder van e.g. plaats. deponeert, maar Rij pi hem af en dan ziet At de bal over de lat r~~ Na dit kort offensief is het woord weer aan de gastheren, opnieuw volgt een be legering en eindelijk, n_ 19 minuten, volgt dan het reeds lang verwachte 2e doelpunt. Alhoewel de gastheren het beste van het spel houden, toch weet C.A.B. na dit 2e doelpunt weer meer aan bod te komen. Aij spoedig krijgt Rijpma dan ook een kans voor de gelijkmaker, maar wanneer deze uitblijft en de tegenpartij een snelle tegenaanval uitvoert, komt een doelpunt aan de andere kant. Het laatste kwartier krijgt rood-wit opnieuw gelegenheid de bakens te verzetten, maar de eenvoudigste kansen worden jammerlijk om zeep ge bracht, o.a. presteert Haanstra het, on danks alle tijd, de bal op twee meter af stand nog naast het doel te werken. Gedoelpunt werd er dan ook niet en het einde van ’t liedje is een 3-1 zege voor Tijnje. Als scheidsrechter van Gorkum beginnen fluit moet C.A.B. tegen een felle sneeuw bui en de harde wind optomen Ondanks dit trekt rood-wit direct ten aanval, goed combinerend trekken Anema en Hoekstra op het Tijnje-doel af, dan volgt een uit gekookte pass naar Haanstra, doch deze wordt op 't gladde veld even uit balans gebracht en ’t schot vliegt naast. Tijnje probeert het nu met enige snelle aanvallen, waarbij de rood-witte midden- linie geen schijn van kans heeft, doch suc ces brengen deze niet, want eerst richt de centervoor even te hoog en bij het 2e schot weet v. d. Zee keurig in te grijpen. Na 10 minuten spelen komt Tijnje op nieuw terug, weer wordt de middenlinie omspeeld, de beide backs die anwege het stopperspilsysteem te ver naar buiten staan opgesteld kunnen niet tijdig meer ingrijpen en keihard verdwijnt de bal langs v. d. Zee. Voorlopig is het nu met het Tijnje-over- wicht gedaan, wel blijft de middenlinie zeer zwak spelen, uitgezonderd Breeuw- sma, maar doordat de voorhoede met Ane- sma en Haanstra als teuggetrokken bin nenspelers de tegenpartij steeds maar weer hun wil weten op te leggen, blijkt rood wit het laatste half uur ondanks harde te genwind de lakens uitdelen. We noteren -

Bolswards Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 2