1955: JAAR VAN STIJLVOL HERDENKEN POlJJADE EN COMMUNISTEN BOEKEN IN FRANKRIJK SUCCES '2e JAARGANG No. 2 VRIJDAG 6 JANUARI 1956 in gematigd optimistische toon T' Nieuwjaarsrede van burgemeester J. G. S. Bruinsma Behoort gezond parlementair stelsel in Frankrijk tot het verleden? Weinig bemoedigende intree van het nieuwe jaar Gouden filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND D® Russen hebben steeds verwacht, dat het „kapitalistische” Westen ten onder zou gaan aan innerlijke verdeeld heid en de aan hun economische systeem inhaerente crises. Tot nog toe zijn ze in deze verwachting teleurgesteld, al moet men toegeven, dat het Westen zeker niet op het gebied der onderlinge samenwerking en integratie heeft be reikt wat nodig zou zijn om het een ondoordringbare wapenrusting tegen alle gevaren te verschaffen. Maar nu dank zij de nieuwe atomaire wapenen waarvan de afschaffing veel meer het Oosten dan het Westen zou ten goe de komen de oorlog een al te riskant bedrijf voor beide partijen schijnt te zijn geworden, omdat deze gelijk zou staan met wereldvemietiging, blijkt, dat de Russen nog geenszins de bovenge noemde verwachting hebben opgegeven. Zfl sturen, zoals ter conferentie van Ge nève is gebleken en ook uit het Russi sche verlangen naar een nieuwe ontmoe ting der Grote Vier zoals dat de laat ste dagen is geuit door de Sovjet-leiders duidelijk aan het licht komt, aan op een bevriezing van de verhoudingen in Europa, waarna h.i. het Westen dan wel zal wegkwijnen in eigen zorgen. Zij zelf willen dan in het bijzonder hu aandacht schenken aan het Midden en Verre Oos ten, dat, zoals bekend, door het Russi sche optreden, de laatste tijd sterk in het nieuws is gekomen. Hwat hat Qctbe Skroar De Jong’s Nieuwsblad Met le week januari 1906 W. Vos. Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 15 Telefoon 451 - Na 18.50 uur 505 of 55$ (K 5157) Franse verkiezingen voor de Nationale Vergadering op 2 januari 1956 Te Louviers, Departement de l’EJure, heeft Fierre Mendès-France voorzitter van het Front Républicain en eerste Viee-Voorzitter van de Radieaal-Socialistische Partij, zijn stem uitgebracht. huishoudschool, ’n bewijs van de voort durende expansie van laatstgenoemde school. Met dankbaarheid mogen we ook deze keer terugzien op de goed geslaagde St.- Nicolaasacties van de W. A. C. en het Dijlakker-kwartier. Tal van plannen liggen nog op afdoening te wachten. Ik wil het hierbij laten. Rest mij nog aan het einde een hartelijk woord van dank aan allen voor het vele werk en de prettige wijze van samenwerken ge durende het afgelopen jaar. Mijn dank reikt tot allen Ik moge hier met na me noemen de heer Sandstra, gemeente secretaris die op enigerlei wijze hetzjj Nu 1955 voorbij is en in alle bladen en ook via de radio ruim schoots aandacht is geschonken aan wat dat jaar voor de ontwik keling van de buitenlandse politiek betekende, mogen wij ons eens afvragen wat het nieuwe jaar ons op dat gebied zal brengen. Veel is daarvan natuurlijk niet te zeggen, want dan zouden we ons te zeer op speculatief terrein wagen, maar er is toch wel een bepaalde algemene lijn in de politieke ontwikkeling te onderkennen, welke naar wij mogen verwachten, in dit jaar zal worden doorge trokken. Strauss-avond in de Doele, verzorgd door het Stedelijk muziekcorps (kapel meester Ws. Jacobs). in dienst der gemeente, hetzij als goed burger van Bolsward, de belangen van onze stad in 1955 hebben gediend. Moge onder Gods zegen 1956 voor ons allen voorspoedig zijn. As der in prater is, moat der ek in harker wêze De installatie van de nieuw benoemde burgemeester van Hennaarderadeel ver liep minder vlot. Op de dag der installa tie zaten de vroede mannen in het ge meentehuis vergaderd in afwachting van de nieuwe burgervader. Deze zat op zijn beurt te wachten in de dameskostschool te Spannum, alwaar ’n rijtuig hem zou afhalen. He>t wederzijd se wachten duurde lang. Erg lang. Ten einde begon dit de nieuwe magistraat te verdrieten en liet hij zelf inspannen. Niet zonder hindernissen overigens arri veerde hij te Wommels. Hier bleek de omissie. De wethouder had vergeten een rijtuig te zenden, zoals was afgespro ken. Toen op 1 januari van het vorig jaar door de besturen van de plaatselijke Stichtingen „Het Weeshuis” en het „St.-Anthony Gast huis” aan het gemeentebestuur het in den lande reeds alom bekende rijdend Carillon van de Fa. Eysbouts als geschenk werd aange boden, was het, alsof reeds op die dag de klokken begonnen te beieren om de feestjubel in te luiden van het voor de stad Bolsward zo belangrijke jaar 1955, aldus burgemeester J. G. S. Bruinsma in zijn nieuwjaarsrede, die werd uitgesproken aan het begin van de dinsdagavond gehouden raadszitting. Voorzeker had dit ook andere oorzaken, waarvan wel de voornaamste: de on waardeerbare onderlinge saamhorigheid en samenwerking op allerlei gebied. „Eendracht maakt macht”. Het is een machtig feest geworden, een machtige manifestatie van gezamenlijk willen en kunnen. Ik wil er hier niet andermaal uit voerig bij stilstaan alleen daar ik dit reeds deed in uw vergadering van 9 augustus 1.1. Aan alle fa cetten van het feest is gedacht, vanaf de radiouitzendingen over Bolsward, het prachtige nummer van ,Jt Beaken” over „Boalsert” tot aan de uitreiking van de ge denkpenning aan een aantal pro minente en zich voor de viering der herdenking bijzonder verdien stelijk gemaakt hebbende perso nen toe. name wil ik nog memoreren de prachtige schenking van Dr. Ir. B. Bol ger, een som van f 10.000.voor lief dadige. sociale en culturele doeleinden. Als men zoiets beleeft, voelt men weer eens te meer, welke verplichtingen onze goede Hanzestad in de naaste toekomst heeft als hoedster van alle cultuur. De bevolking van de stad zij hier nog maals dank gebracht voor de prachtige volière, waarmede zjj het stadspark ver rijkte. De grote winst uit de feesten van de afgelopen zomer is in elk geval deze geweest: de versterking van de onder linge band van saamhorigheid en de wetenschap, dat Bolsward feest kan vieren op waardige wijze. In het kader der feestelijkheden viel ook, zjj het wat later het was op 12 augustus het bezoek van een afvaar diging van de bemanning van H. M. mij nenveger „Bolsward”, waarbij een ge schenk werd aangeboden. In het afgelopen jaar werd uw raad in november andermaal getroffen door een ernstig verlies door het overlijden van wethouder Leurink. Ook ons college ver loor in hem een, om zijn gematigd oor deel en grote „goodwill”, steeds bij zonder gewaardeerd lid. Door het ver trek naar elders van de heer Ensingh ontstond andermaal een vacature. Wij prijzen ons gelukkig thans uw raad door de entree van de heren M. Bangma en H. Scheper weer voltallig te zien. De strijd tot behoud van eigen autono mie tegenover rjjkswetgever en regering bleek ook het afgelopen jaar weer bij zonder moeilijk. In uw vergadering van 20 december j.l., waarin de begroting werd behandeld en vastgesteld, uitte de raad haar verontrusting over de stroeve wijze van uitkeringen ingevolge de wet tot regeling van de financiële verhou ding tussen Rijk en gemeenten. Nog tal van feiten zouden te memoreren zjjn. Naar onze mening betekent de in richting van een 2de zaal als oudheid kamer een wezenlijke aanwinst voor onze stad, vooral met ’t oog op het nog jaarlijks toenemend vreemdelingenbe- zoek. Van een goede menslievende geest ge tuigde in februari van het afgelopen jaar de oprichting van een bejaarden sociëteit, een instituut in de korte tijd van haar bestaan reeds bijzonder ge waardeerd door vele oude lieden onzer stad, waaronder naar gebleken is nog onvermoede talenten schuilen. Op sportgebied boekte de voetbalver eniging „R. E. S.” een fraai succes door het behalen van het afdelingskampioen- schap en haar promotie naar de 3de klas K. N. V. B. Uw raad verleende mede werking tot het oprichten van een tri bune op haar terrein, terwijl de voetbal vereniging „Bolswardia” thans een eigen speelveld in uitzicht is gesteld. Een groot verlies voor Friesland, maar ook voor Bolsward, waar het „L. O. F.” meermalen optrad, was het al te spoedig heengaan op 20 juni van de hoogst be kwame dirigent Cor Ket. Zijn aandenken zal nog lang in onze herinnering blijven voortleven. Met voldoening mocht ’t afgelopen jaar, in aansluiting op de voltooiing van dienstgebouwen der gemeentelijke Rei nigingsdienst, de komst van een nieuwe moderne sneeuwopruimer worden be groet. Jammer was het, dat op woens dag 14 december de bijzonder grote ijver van deze dienst om de in ijswegen ver anderde straten en wegen snel met zand te bestrooien zo slecht werd beloond. Met bijzondere voldoening mag worden gememoreerd, dat uw raad door het aangaan van geldleningen in september I. 1. de mogelijkheid opende tot de bouw van een drietal bijzondere kleuterscho len. Op 23 oktober 1.1. hadden uw voorzitter en secretaris het voorrecht met vele an deren toe te zien op een geldig verloop van de verkiezingen in het Saarland, waarvan de uitslag voor velen een grote verrassing werd. Op 7 november werd, onder zeer grote belangstelling in deze raadzaal de Gys- bert Japicxpriis uitgereikt aan de Friese schrijver Ulbe van Houten. Op 14 no vember overleed te Oranjewoud Dr. S. Andela, van 1920 tot 1946 stadsgenees heer dezer gemeente. Naast de opening van de R.-K. HBS stemt het tot voldoening, dat het oude gebouw van deze onderwijsinstelling, door de gemeente aangekocht, kon wor den verhuurd aan de Chr. Landbouw- ook dit moet men wel degelijk beschou wen als een der factoren welke in de wedijver tussen de communistische en democratische landen een rol meespelen. Het is een jong „geloof”, dit commu nisme, en het wordt gekenmerkt door al het élan van deze jeugd. Hier in het vrije Europa hebben wij daarentegen de waarden van de demo cratie al zo lang genoten en zijn we er zozeer aan gewend al hebben we ze in bezettingstijd zeer gemist en in dit gemis een sterke inspiratie voor het verzet gevonden dat ze tot sleur zijn geworden. Ze zijn ons nauwelijks in vredestijd nog een inspiratie en maken ons zeker niet geneigd tot het brengen van zware of fers om tot die eenheid van W.-Europa te komen welke zowel op politiek als economisch terrein ons een zeef sterke positie zouden kunnen verschaffen. De N. R. Crt. wees er terecht op dat het er in de Ver. Staten op dit punt wat anders voorstaat. Daar is ’t geloof in de waarden der democratie die wij in Europa zo vanzelfsprekend zijn gaan vinden, nog een voortdurende inspiratie voor een politiek welke de Amerikaanse leiders zozeer als „alleenzaligmakend” beschouwen, dat ze ons, Europeanen wel eens irriteert, maar die juist het Ame rikaanse optreden soms een element van dynamiek geeft, dat het Westen zo bit ter nodig heeft. Aanbesteding van de levering van de nodige leermiddelen aan de openbare scholen te Bolsward. Ingeschreven door fa. Westerbaan en Pekema f 181.50. P. de Jong f 169.75 en wed. Ridder f 165.—, Gegund aan de laatste. TAEZE tendenz in de Russische poli- tiek is wellicht nooit scherper en met meer kennis van zaken getekend dan door de Canadese minister van bui tenlandse zaken Lester Pearson, die een bezoek aan de Sovjetunie heeft gebracht en in een rede voor de Canadese radio daarvan verslag heeft gedaan. Hij zeide o.m.: „De heer Chroesjtsjef en de heer Boelganin verheelden tegenover mij hun vastberadenheid niet om onze Noord- atlantische organisatie, die zij zien als een agressief en anti-Sovjetblok, te ver zwakken en vernietigen. Wij moeten bedenken, dat voor de Sovjetleiders vreedzaam naast elkander leven een coëxistentie betekent, waarin men met elkaar wedijvert en dat in deze wedijver, die zij verwachten te zullen winnen, zij alleen aan hun regels gebonden zjjn. Daarom was ik bereid de heer Chroesj tsjef en de anderen te geloven, toen zij mij zeiden dat zij vrede wensen of, als U wilt, een vreedzame pauze. Behalve de dwingende reden, dat het alternatief van oorlog universele vernie tiging zou zijn en deze mannen zijn geen tot zelfmoord bereide Hitlers is er ook hun overtuiging (zoals de heer Chroesjtsjef eerltfk toegaf), dat in een vreedzamer internationaal klimaat de vrije volkeren de wedloop zullen ver liezen, omdat zij niet de offers, die lang durige defensievoorbereidingen met zich brengen, zullen aanvaarden. Him coalities in het bijzonder de NAVO zullen daarom uiteenvallen. Communisten zo verzekerde men mij konden offers beter verdragen dan wjj. Zij zijn harder, gedisciplineerder en hebben, wanneer het lang duurt, meer geduld dan wij. De communistische maatschappij zou daarom in een coë xistentie waarin de twee maatschappijen vreedzaam, doch met elkaar wedijverend naast elkaar leven, de meerdere zijn van onze kapitalistische maatschappij.” Tot zover minister Pearson. Chroesjtsjef schijnt tegenover Pearson niet gewaagd te hebben van de inspi rerende werking van het geloof in het communisme dat de Russische jeugd met de paplepel wordt ingegoter doch Benoemd tot deurwachter der Ned. Herv, Kerk te Bolsward, in de plaats van G. H. de Boer die met ingang van 1 jan. 1906 ontslag had gevraagd, de heer S. van Houten. Boiswards Nieu wshlai Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en Diverse straten in het centrum der stad kregen snel een wat mooier aanzien, zo als Grootzand, de Jongemastraat en ’t Plantsoen. Rondom de R.-K. HBS, welke op 11 juni op plechtige wijze door Mgr. Dr. B. J. Alfrink werd geopend, waren op dat tijdstip obstakels en stellages verdwe nen en kreeg het nieuwe plein in plan- Noord aan de Noordzijde 'n haar pas sende entourage. Dit plein „Plein 1455” onthulde op 9 juli de reden van haar naam: Bolsward herdenkt op feestelijke wijze het feit, dat 500 jaar geleden haar stadrechten „bij raede ende consente des eerbaren vader .Iohannis Brugman” wer den vastgesteld. Toen op die morgen uw voorzitter per helicopter de lucht in ging was het alsof de hemel boven ons openschoof. De zon liet haar stralen in volle omvang zien en we mogen de hemel waarlijk prijzen, dat zij ons de afgelopen zomer zo bijzonder gunstig gezind is geweest. Dit prachtige weer is mede een der belangrijkste oorzaken geweest, dat de feestelijkheden van 13 tot 23 juli ter viering van de herdenking „Vijf eeuwen Stadrechten” zo prachtig zijn verlopen. Reeds deze eerste prachtige geste deed Vermoeden, dat de nimmer falende saamhorigheid, welke in het verleden altoos een roem van onze stad was en welke wij in het toen komende en thans voorbije jaar voor het organiseren der feestelijkheden en talloze herdenkingen niet konden missen, ons in het herden kingsjaar van 5 eeuwen stadrechten niet in de steek zou laten. In deze verwachtingen zijn wij, terug ziende op het voorbije jaar, niet be schaamd. Dit stemt allereerst tot grote dankbaarheid, maar ook geeft het ons een grote steun, om met moed en ver trouwen de toekomst tegemoet te zien en talloze problemen, die nog op een op lossing wachten, met de nodige energie aan te pakken en met vertrouwen ten uitvoer te leggen. Het is de gewoonte bij de aanvang onzer beraadslagingen in het nieuwe jaar een overzicht te geven van de loop der be volking in het voorbije jaar. Wij hebben verleden jaar gewezen op de onrustba rende ontvolking van het platteland. Op dit ogenblik kunnen wij nog geen over zicht geven van het verloop hiervan in de Friese Zuidwesthoek. Maar afgaande op de cijfers onzer gemeente, meen ik, dat er dienaangaand geen reden tot op timisme is. Al heeft Bolsward ook over 1955 weer een ruim geboorte-overschot van bijna 120, het voor onze gemeente nadelig overschot van vertrek was groter dan het jaar daarvoor; 130 tegenover 90. Dit betekent dus, dat er in het afgelopen jaar 130 personen meer wegtrokken uit deze gemeente dan er zich vestigden. Het inwoneraantal liep dan ook terug van 8041 tot 8031. Er werden in totaal 190 kinderen gebo ren, 71 personen, waaronder 2 kinderen, verwisselden het tjjdeljjke met het eeu wige. Eén jong leven vond een tragisch einde door verdrinking tijdens vakantie. 561 personen vertrokken naar elders, terwijl zich alhier 432 personen vestig den. In tegenstelling met vorige jaren kwam geen zuigelingensterfte voor. Slechts eenmaal werd een kind als leven loos aangegeven. Het aantal voltrokken huwelijken be droeg 53, vier minder dan in het jaar daarvoor, terwijl evenals in 1954, drie echtscheidingen werden ingeschreven. Deze laatste cijfers stemmen ons tot te vredenheid, in vergelijking met de voor gaande jaren. Geeft het vertrek-overschot aanleiding tot bezorgdheid, van de andere kant geeft ons de vestiging van nieuwe in dustrieën, waarop ik nog terugkom, ook in dit opzicht vertrouwen in de toe komst. De emigratie beweegt zich, wat Bols ward betreft, nog steeds in dalende lijn. De 3 voorafgaande jaren, te beginnen met 1952, gaven de cijfers 84, 50 en 35 te zien. 1955 geeft slechts 20 personen aan, waarvan 7 naar Canada, en 6 naar Australië. Hierbij moet Worden opge merkt, dat hieronder meerderen zijn, die al eerder geëmigreerd waren, terwijl het anderzijds bekend is, dat ook enkele per sonen deze gemeente verlieten om kort daarna vanuit een andere gemeente te emigreren. Het cijfer 20 geeft dan ook wel het juiste beeld. Veel groter was het vertrek naar de z.g. randstad Holland. Vooral door het wegtrekken van een aantal jonge gezin nen was het voor onze gemeente moei lijk het inwonertal op peil te houden. Toch geloof ik, dat Bolsward, in verge lijking met andere gemeenten, ook over 1955 niet mag klagen. In menig ander opzicht was 1955 voor Bolsward een goed jaar. Achttien maal kwam de raad dit jaar voor de beharti ging van tal van belangrijke zaken bij een tegen 16 maal het jaar daarvoor. Waar mogelijk en zo dikwijls als de gelegenheid zich voordeed, is aan de plaatselijke industrie, en die, welke van buiten zocht naar vestiging alhier, alle mogelijke medewerking verleend. Ik noem hier de Hollandse Melksuikerfa- briek en de Noord Ned. Margarinefa- briek, aan wie beiden een stuk grond werd afgestaan voor hun bedrijf. Het eerste gedeelte industrieterrein in ‘t Noordelijk kwartier is door grond uit eigen ontgravingen opgehoogd. Voor dit terrein was *n exploitatiepost gemaakt voor 5 jaar. Het terrein is te juister tijd bouwrijp gemaakt. Een van onze plaat selijke ondernemingen het Vivo-han- delsbedrjjf, de firma M. ven den Oever gemeester aanvaaardde. Op 3 maart werd hij als zodanig te Andijk geïn stalleerd. Voor de heer Bakker betekende dit een hem eervolle benoeming, maar onze raad kon een gevoel van spijt over zjjn ver trek niet onderdrukken. De opvolger in de raad van de heer Bak ker, de heer Praamsma, werd in de ver gadering van 21 maart 1955 tot wet houder benoemd. De herdenking van de bevrijding 10 jaar geleden van stad en land werd ook te Bolsward in 1955 met meer feestvertoon gevierd dan andere jaren, al was een in reserve houden voor wat Bolsward nog te wachten stond, merkbaar. De ouden van dagen kregen een extra uitkering, welke ten zeerste werd gewaardeerd. Tal van gebeurtenissen kondigden reeds in de maanden april, mei en juni aan, dat er iets groots op til was in de oude Hanzestad. De oude, vertrouwde Sint-Maarten schudde na jarenlange restauratie het stof en gruis van muren en vloer om op 3 april in een plechtige bijeenkomst de weder-ingebruikstelling te vieren. On derwijl werd de toren, ontoonbaar door zjjn gehavende muren en vele gaten, om- manteld met een licht stalen gaas, om te worden gerestaureerd. Terwijl de restauratie van de raadzaal in volle gang was, werd door de vondst van een merkwaardige inscriptie zeker heid verkregen omtrent de ontwerper en maker van het gehele stadhuis, zoals wij het thans nog voor ons zien. In het stadspark wordt aangevangen met de bouw van een groots muziekpodium in de openlucht boven de bestaande vijver. Uw raad hechtte in Mei haar goedkeuring aan het voorstel tot herziening van het stadswapen en stelde in aansluiting hierop een stadsvlag vast in verband met de herdenkingsfeesten. Voor de nieuw benoemde stadsbeiaardier werd een instructie vastgesteld, terwjjl op 20 juni het was een druilerige regenmiddag, die wei nig goeds leek te voorspellen de klokken voor het carillon in de stadhuistoren arriveerden. Bij vriezend weer is de ijsbaan bij het Oordje Donderdagmiddag 2 uur ge- geopend. Entree 10 cent. De ondernemer heeft meteen van deze gelegenheid gebruik gemaakt haar nieuw bedrijfs gebouw op dit terrein te stichten. Verder kon een overeenkomst worden aangegaan met de fa. J. Nooitgedagt en Zn. te IJlst voor de stichting en ver huur van een bedrijfsgebouw op dit in dustrieterrein en een regeling tot uit gifte van het resterende terrein aan deze firma binnen 5 jaar. Hiermee kan dus de uitgifte van dit terrein binnen de bjj de exploitatie-opzet uitgestippelde tijd worden geëffectu eerd. Het is van groot belang dat de raad besloot tot ophoging van het tweede gedeelte van het industrieterrein. Hiermee wordt het Burgemeester en Wethouders mogelijk gemaakt met aan vragers voor verdere industrievestiging op reëele basis te onderhandelen. Reeds werden hiervoor enkele voorlopige be sprekingen gehouden. De woningen in plan-Noord naderen thans hun voltooiing. Zjj zullen enerzijds slechts in geringe mate de oplossing van het woningprobleem helpen bevorderen, anderzijds ten dele bijdragen voor het verschaffen van woonruimte aan gezin nen, welke hun werk en dagtaak vinden in de thans gevestigde nieuwe indu strieën. Een afdoende oplossing voor 't woningprobleem zullen zij zeker niet geven, temeer daar in verband met de bestaande saneringsplannen nog tal van gezinnen aan nieuwe woonruimte zullen moeten worden geholpen. Deze sane ringsplannen worden door het tekort aan woningen en het aan onze gemeente toegestane, nog steeds te kleine, bouw volume, alsmede door de financiële moei lijkheden, ernstig belemmerd. Nu niet alleen plaatselijk, maar ook lan delijk algemeen wordt ingezien, dat de oplossing van het woningprobleem een nationale zaak is van de eerste rang om tot een snelle en afdoende oplossing te worden gebracht, mag worden ver wacht, dat in de toekomst ook onze ge meente een groter bouwvolume toegewe zen krjjgt. Het spreekt vanzelf dat wjj op dit punt ook in het komende jaar uiterst diligent zullen zjjn en geen mid del onbeproefd mogen laten om in dit dringende probleem tot een snelle en afdoende oplossing te geraken. Eind februari leed uw raad en ons col lege van Burgemeester en Wethouders een gevoelig verlies door het vertrek van wethouder Bakker naar Andjjk, al waar hij per 1 maart het ambt van bur- Id. van plaatsing, opruimen en schoon houden der kachels in de gemeentege- bouwen stadhuis en scholen). Inge schreven door T. S. van der Zee f 74.25, L. de Groot f 55.75 en G. Ruiter f 54.—. Gegund aan de laatste.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1