DE GISTING IN HET MIDDEN OOSTEN WORDT STEEDS HEVIGER KRIS-KRAS door Nederland De Russen wrijven zich in de handen CORTINE Zilveren filmpjes Vriendschapsverdrag Rusland-Ver. Staten door Eisenhower afgewezen Dirk Brouwer us hjoed p p to sizzen Hwat hat Qabe Skroar Pas op de dieren 52e JAARGANG No. 10 VRIJDAG 3 FEBRUARI 195« Buitenlands Overzicht Het STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND PYT De 2. 3. lste week februari 1931 Bernardus 4. 5. 6. r K Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 De rijkswerkverschaffing in Friesland, wegens invallende vorst. Laagste inschrijver voor de verbouw der St.-Martinuspastorie te Bolsward, de heer W. Fransen voor f 11.489. In ieder geval zün er verontrustende verschijnselen te over om de vraagstuk, ken van het Midden Oosten en de daar- heeft in het afgelopen weekeinde een hartaanval gehad, waardoor hij genood zaakt is, op medisch advies het bed te houden. Als gevolg daarvan heeft hij ook niet de ministerraad van maandag kunnen bijwonen. De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Kortenhorst, deelde dinsdagmiddag mede, dat het nog niet was te voorzien, wanneer de minister wederom in de Kamer aanwezig zou kunnen zijn. Hulp geboden. Voor de slachtoffers van de overstromingen in Columbia heeft ’t Bedrijfschap voor Zuivel 50 ton ma gere melkpoeder, ter waarde v. f50.000 ter beschikking van het Nederlandse Roode Kruis gesteld, terwijl in samen werking met de regering het Roode Kruis bovpndien nog 3744 blikjes cor- nedbeef ter waarde van f 3000 kocht. Deze goederen worden door de K.N.S.M. gratis verzonden met het op 9 februari a.s. van Amsterdam naar Barranquilla vertrekkende m.s. Delft. lisfeteranen binn’ wer los Elk lAn levert syn earste klas Dy’t .hwat pfestearje kinne. Geastdrift is oeral like yntins, Hwant elk Iftn hat de stille winsk, ’t Olympysk goud to winnen. Mar 't hlmd is nijer as de rok, FryslAn draeit nou oer de izerwjuk, It bloed krüpt, kin ’t net rinne. Cortine sensaesje forslyt, Martha Wieringa faforyt, Elske koe Tine oerwinne! 1 As ’t op Md iis frlest, is 't gau sterk een betere AmerikaansRussische ver- naar een tussen Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Het 10-jarig bestaan van de gymnas- tiekver. „Sparta” te Arum feestelijk herdacht. Solide wollen lama-kousen, slechts f 1.18 Gebr. Wolke. den, omdat de verklaring zowel de Rus sen als Nasser in de kaart speelde. Voor de Fransen was er echter ook eni ge reden tot geprikkeldheid, omdat zij een kleinering zien in het eit, dat Ame. rikanen en Engelsen te Washington buiten Parüs om de belangrijkste poli tieke vraagstukken gaan bespreken. Partjs meent, dat de Fransen er ook bQ behoorden te zün, Frankrijk moge dan geen mogendheid van de rang van de Ver. Staten en de Sovjet-unle z(jn, het meent toch gelijk te staan met Engeland dat ook niet meer de wereldmacht is van vóór de tweede wereldoorlog. Parijs is nog een tikje bozer geworden ook toen Eden, pas op Amerikaanse bo dem geland, tegenover de pers ver klaarde dat een samengaan van Enge land en de Ver. Staten nodig was om de wereldvrede te handhaven; het an dere lid van de Grote Westelijke Drie, Frankrijk, noemde hü er niet bij. wel machteloos stond. De veestapel, 19 dieren, kon geheel worden gered, maar de inboedel ging vrijwel geheel verlo ren. De actie voor een standbeeld van Troel- stra. Tengevolge van onvoorziene om standigheden is het ’t Mr. P. J. Troel- stra-Comité onmogelijk geweest, het plan van de oprichting van een stand beeld voor Mr. P. J. Troelstra te Leeu warden in 1955 diens 25ste sterfjaar, te verwezenlijken. Teneinde meer tijd voor de boeg te hebben om deze actie, die de instemming van velen in den lande verwierf, deugdelijk voor te bereiden, heet het comité voomoemd besloten op langere termijn te werken en als streef- jaar 1960 te stellen, in welk jaar het een eeuw geleden zal zijn, dat Troel stra werd geboren. Onder bus gewaaid en gedood. De 17- jarige jongeman Moesman Is dinsdag middag te Utrecht op de hoek van de Julianalaan en de Mecklenburglaan ten gevolge van een rukwind onder een juist passerende bus van lijn 12 ge waaid. De jongen was op slag dood. Fabriek uitgebrand. Door onbekende oorzaak is woensdagmiddag een hevige brand ontstaan in het grote, vrijstaande gebouw van een matrasdekkenfabriek en zakkenhandel aan de Berkelweg te Deventer. Het vuur greep zó snel om zich heen, dat ondanks het snelle op treden van de brandweer binnen korte tijd het hoofdgebouw van de fabriek volkomen was verwoest. Grote voorra den kapok en jute gingen verloren. Een bijgebouw bleef gespaard. Japans smartegeid voor burger-geïnter- neerden. Het ministerie van buitenland se zaken in Den Haag maakt bekend, dat de onderhandelingen tussen de Ne derlandse en Japanse regering over de ten uitvoerlegging van de z.g. „Yoshida- Stikker” briefwisseling ten tijde van 't vredesverdrag van San Francisco in 1951 thans tot overeenstemming hebben geleid. De Japanse regering is bereid aan de Nederlandse regering ter be schikking te stellen tien miljoen dollar, uit te betalen in Sterling, in vijf jaar lijkse termijnen. Dit bedrag is bestemd Shllkow is de held fan ’e dei, Men giet syn libbenspaedtsje nei, Elk wit it üt ’e pinne. Grishin - Salonen - krtf’ it lean Dat seis de lytse bern har neam, Salang ’t hja it mar wlnne. De radio bliuwt nearne ticht, Gjin njjs is fan sa great gewicht, Cortine is ’t praet allinne. Hwa slacht mear acht op Guy Mollet, Hwa tinkt oan "t FrÉLnske kammenet, Siz, soe Kees Broekman wlnne? Boiswarder zilversmid van de oude stempel (17691825). Bijna aan het eind van de zeer lange reeks Boiswarder zilversmeden, die en kele eeuwen achtereen de faam' van hun kunstambacht tot in wjjde omtrek hebben uitgebreid, behoort Dirk Broji- wer. Hoewel van geboorte geen Boiswarder (hij aanschouwde op 12 januari 1769 te Workum.het levenslicht), voelde hij zich geheel thuis in de gezellige kring van Boiswarder Doopsgezinden. In 1782 was Dirk Brouwer in de leer gekomen bü de bekende Eerdmans en legde in 1798 de gilde- proef af. Het werkstuk, dat hij bij die gelegenheid vervaardigde en dat hem de toegang tot het gilde ontsloot, bestond uit een wijd uitlopende beker van fili- grainwerk, die thans deel uitmaakt van de buitengewoon rijke zilververzameling van het Fries Museum te Leeuwarden. Brouwer is tweemaal gehuwd geweest. Zijn eerste vrouw Marijke Bouma, die hem een viertal kinderen schonk, over- omtrent bestaande tegenstellingen tus sen Washington en Londen tot ’t voor naamste punt van de besprekingen tus sen Eisenhower, Foster Dulles, Eden en Selwyn Lloyd, thans in de Amerikaanse hoofdstad bijeen, te maken. Er staat hier oneindig veel op het spel, ook de positie van Turkije, de pijler van de westelijke verde diging in het Middellandse zee gebied. Turkjje is sterk geprik keld door de Amerikaanse steun aan Egypte, dat zoals reeds ge zegd, zich opwerpt als leidende natie in dit gebied aan de Mid dellandse Zee en omgeving en tracht de Arabische staten rond zich te verzamelen. Turkjje con curreert daartegen door in het pact van Bagdad de leiding te nemen. oefent felle kritiek op de landen, die zich daarbij niet wensen aan te slui ten en niet voor niets worden er thans grensincidenten tussen Turkjje en Syrië gemeld. Egypte ondergraaft de positie van Turkjje verder door steun aan Grie kenland en de Griekse Cyprioten te ver lenen voor de aansluiting van Cyprus bjj Griekenland. Engeland en de Griekse Cyprioten schünen het eens te zullen worden over geleidelijke ontwikkeling van de zelfstandigheid voor Cyprus, wat ten slotte moet leiden tot aansluiting van Cyprus bü Griekenland, maar Tur- küe heeft tegen deze veronderstelde op lossing reeds verzet aangetekend; het zal zo’n oplossing niet dulden, omdat het meent dat daardoor via dit eiland, dat slechts enige tientallen km. van zün kust ligt, zjjn veiligheid bedreigd wordt, ook al zal Cyprus het centrum van de Engelse militaire macht blüven. Het is duidelijk, dat welke oplossing En geland tenslotte aan deze kwestie geeft, óf Griekenland óf Turküe van het Westen vervreemd zal worden en het Balkanpact lükt thans niet meer dan een stuk papier. De Russen kunnen slechts In de handen wrjjven. Waarvoor ze des te meer reden hebben, omdat Frankrjjk openljjk het Engelse streven inzake het pact van Bag dad heeft afgekeurd en er op aangedrongen dat alles gedaan zal worden om Egypte van een anti-Westeljjke politiek af te houden; het staat dus meer aan Amerikaanse dan Engelse züde. Fransen publiceerden deze belang- rüke verklaring toen Eden op weg was naar Washington en de Engelsen waren verbolgen dat Parüs deze Engels-Franse tegenstelling direct openbaar maakte. Voor deze boosheid was inderdaad re- Boerderjj bü Drachten in vlammen op gegaan. Te Brêgeham onder Oudega (niet ver van Drachten) is ’n boerderü, bewoond door de heer O. Postma, in vlammen opgegaan. Schoorsteenbrand was de oorzaak van deze felle brand, waartegen de Drachtster brandweer vrü- De Russen hebben, terwijl Eden op weg was naar Washington, ook nog zo’n beetje geborduurd op het stramien van de verhoudingen in de Westelüke grote Drie. Maarschalk Boelganin heeft in 'n persoonlü'ke brief aan president Eisen hower voorgesteld een vriendschapsver drag voor de tüd van twintig jaar tus sen de Ver. Staten en de Sovjet-unie te sluiten. Het was een totaal onaan- nemelük voorstel voor Washington, daar het een vervreemding van de Ver. Sta ten van Engeland en Frankrük tenge>- volge gehad zou hebben, met welke lan den Moskou nog kort geleden de be staande vriendschapsverdragen opzegde, omdat zü aan de herbewapening van West-Duitsland meewerkten. Het Rus sische voorstel wekt de indruk, dat Moskou de wereld in twee invloedssfe ren wil verdelen, een Amerikaanse en een Russische, een situatie welke tot pünlüke verhoudingen in de Navo en op de duur tot de ontbinding daarvan zou lelden. Washington heeft het voorstel direct afgewimpeld en er op gewezen, dat een dergelük verdrag slechts een dode let ter zou zün als de geest niet verandert. De weigering van Rusland aan de her eniging van Duitsland mee te werken of z(jn satellieten toe te staan hun eigen regeringsvorm te kiezen, de afwijzing van het voorstel van Eisenhower om wederzüdse luchtinspectie boven ei kaars landen te accepteren, wüzen er reeds voldoende op dat de Russische geest niet veranderd is, al ziet de Ame rikaanse president gaarne nadere Rus sische uiteenzettingen tegemoet. Terecht wees Eisenhower er nog op, dat als er een andere Russische geest was er niet alleen veranderingen in de Ame- rikaans-Russische verhoudingen, doch in die van de gehele wereld zouden ko men. Waaruit men kan afleiden, dat president Eisenhower niet zoekt naar Geslaagd voor het toelatings-examen van de Middelbaar Technische School te Leeuwarden, de heer L. de Haan te Bolsward. Bus met kinderen botste tegen bomen. Een schoolbus, waarin 15 kinderen za ten, is op een gladde weg in Dwingeloo geslipt en tegen drie bomen gereden. Daarna draaide de auto een slag om haar as. De chauffeur, tevens eigenaar van de bus, werd uit de auto geslingerd en liep zware verwondingen aan het hoofd en een hersenschudding op. De kinderen kregen builen en schrammen, doch kwamen verder met de schrik vrij. Het waren kinderen uit Lee en Lee- broek, die de gereformeerde school in Dwingelo bezoeken en elke dag per bus van en naar school gaan. Vastgevroren autoportieren. Bü plotse ling invallende vorst na een periode van vochtig of regenachtig weer blü- ken de portiersloten van auto’s vaak vast te vriezen, zodat men de auto niet meer kan openen, zo waarschuwt de A. N. W. B. Enkele drupels glycerine voorkomen deze moeilijkheden. Heeft men deze voorzorgsmaatregel niet toe gepast en krügt men met dit euvel te kampen, dan kan men de sloten het bes te met heet water ontdooien, zo advi seert de Bond. Hierna dient men echter in elk geval de sloten met glycerine te bewerken. Vandaag melkdebat. De Tweede Kamer zal vandaag een debat houden over de garantieprijs voor melk, naar aanleiding van nota’s van minister S. L. Mansholt. De interpellatie-aanvraag van de heer J. Haken (cpn) werd na dit besluit door de aanvrager ingetrokken. Schokker zinkt. Bü het uitvaren van de Scheveningse haven is woesdag de schokker „Den Helder 184” voor het Zulderhavenhoofd aan de grond gelopen. In de buitenhaven stond door de felle storm aan de zuidzijde weinig water, waardoor de schokker geen kans zag. tussen de zandbanken door te laveren. De bemanning van vier koppen is van boord gehaald. Het vartuig is na enkele uren gezonken. Vertraging bü het postvervoer. Door de moeilijkheden in de treinenloop, als ge volg van de weersomstandigheden, zün er in de afgelopen dagen merkbare ver tragingen bü de postverzending ont staan. Het is niet uitgesloten, dat deze nog enige dagen zullen voorkomen. De boer ploegt voort. De heer J. Hop man te Sloten, die in een civiele proce dure tegen de gemeente Amsterdam In het ongelijk werd gesteld, hoewel de pachtrechter hem gelük gaf en zün pachtrechten voor 12 jaar erkende heeft tegen het vonnis van het Hof cassatie aangetekend. De Hoge Raad zal nu in deze moeilüke onteigeningsgeschiedenis oordelen. (b.v. aan de Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat IJ Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 355 (K 3157) H. M. Koningin Eli sabeth van Engeland in Nigeria. - H. M. Koningin Elisabeth en de Hertog van- Edinburg werden met groot enthousiasme ontvangen, toen zü aan het begin van hun bezoek aan Nige ria te Lagos aankwa men. De foto toont ons hoe sen stamhoofd, ver gezeld van zün „hof- trompetter” te Lagos voor de ontmoeting met de Koningin ar riveert. als smartegeid voor de burger-geïnter- neerden in de tweede wereldoorlog in Japanse kampen. Gevaarlijk spelletje. Twee Amster damse jongens van resp. 10 en 12 jaar hebben een gebroken been opgelopen, toen zü aan de zükant van een vracht wagen hangend een gevaarlük „ritje” maakten. De vrachtwagen passeerde op het Purmerplein een geparkeerd staan de auto en de twee jongens werden hier door geraakt. Zij zijn in het B.G. opge nomen. Aan touw door auto meegesleept. De 8-jarige „lasso-werper” H. G. uit Ven lo heeft een angstig en pünlük avon tuur beleefd, toen hü al spelende in de straat nabü de ouderlüke woning een touw met een lus naar zjjn kameraadjes wierp. Ongelukkigerwüs kwam het touw om de achterbumper van een pas serende personenauto terecht, terwül het andere eind vastsloeg om het been van de knaap. De autobestuurder, die hiervan niets bemerkte, sleepte de schreeuwende jongen achter zich aan over de straat. Steeds meer dronken rjjders In Gronin gen. Het aantal onder invloed verke rende automobilisten, wielrüders en bromfietsers in de provincie Groningen is ontstellend groot. Het kwaad neemt eerder in omvang toe dan af en daarom is het noodzakelük, dat er krachtiger wordt opgetreden, zo meende de officier van Justitie in een requisitoir. Minister Donker had hartaanval. De minister van justitie, mr. L. A. Donker, De secretaris-generaal van de Ver. Na ties, Hammerskjoeld, moge na zün reis tn het Midden Oosten nog zo optimis tisch zün over het herstel van de rust tussen Israël en de Arabische landen, het blüft een feit, dat het bestaan van Israël door deze staten als een vreemd element in deze wereld wordt gevoeld, dat op de een of andere wüze dient ver wijderd. Daarom lü'kt een blijvende ver zoening hier zeer onwaarschünlü’k, voor al nu de communistische landen zich in de kwestie hebben gemengd en door wapenleveringen Egypte’s positie ver sterken. Engeland heeft voorzien, dat, als het Naburige en Midden Oosten aan zich zelf werden overgelaten, het jonge Egypte er waarschünlü’k in zou slagen er de leiding te nemen en heeft om er de Westelüke en natuurlük speciaal de Engelse invloed te handhaven, sterk de nadruk gelegd op het pact van Bagdad, waarvoor aanvankelü'k ook de Ver. Sta ten sympathie hadden. Maar sedert de poging tot aansluiting van Jordanië onder Engelse druk een lelü’k fiasco werd, is de liefde van Washington voor dit pact totaal verdwenen. Het schünt het nu meer te houden op Nasser en Egyptes leiding in dit gebied desnoods te willen aanvaarden in de veronderstelling dat, al neemt Kairo gunsten van de communistische landen aan, ’t zich daarmee toch niet zal ver binden. Daar zün echter ook nog andere tegen stellingen tussen de Ver. Staten en En geland, nJ. die vanwege de rechten tot exploitatie van de petroleumvelden in dit. daaraan zo rüke gebied. In Saoedie Arabië voeren, wat dit betreft, de Ame rikanen de boventoon, maar aan de Per zische Golf de Engelsen en door de uit keringen, welke de maatschappijen aan de regeerders in deze landen doen, zün deze, terwül hun volken straatarm zün, zelf puissant rük. Zü veroorloven zich met hun geld allerlei intriges in de Arabische wereld tegen Israël en waar- schünlük ook tegen landen, die tot het Bagdad-pact behoren. In hoeverre de machtigste hunner, n.l. de koning van Saoedie Arabië, op zün eigen houtje intrigeert, al is hü de bond genoot van Egypte, is niet uit te ma ken, want zo ergens dan is in dit deel der wereld de toestand uitermate ver ward en de diplomatie en politiek der Arabische machthebbers, uiterst gesle pen. En «Is thans Saoedie-Arabische troepen met vrachtauto’s van een Ame rikaanse pétroleummaatschappü in de buurt van Jordaanse en Israëlische ha vens aan de golf van Akaba daarheen vervoerd, zün verschenen, vraagt men zich af of deze beweging tegen Israël dan wel tegen Jordanië gericht is, in het laatste geval om het land in het rechte spoor, d. w. z. van het Bagdad- pact af te houden. H. K. H. Prinses Beatrix heeft woensdagavond voor beide Nederlandse radiozenders de volgende toespraak gehouden: „Het is met gevoelens van grote vreugde, dat ik mü vandaag door de radio tot u wend. Ik wil een woord van dank richten tot allen, die aan mü gedacht heb ben en van hun goede wensen hebben blük gegeven. Hetgeen mü het meest getroffen heeft is, dat zovelen met mü hebben meegeleefd. Het is zo vanzelfsprekend voor een jarige zün dank te betuigen, dat men de zin ervan vergeet, maar in dit woord „dank” ligt alles opgesloten, wat ik jegens u voel. Ik heb vernomen, dat van vele kanten de wens is opgekomen aan deze dag een wat meer algemeen feestelük karakter te geven. Maar u zult begrüpen, dat in verband met het drukke schoolwerk van dit eindexamen- jaar en het buitengewoon ongunstige jaargetüde, het mü beter leek te wachten tot na mün examen. Ik hoop, dat binnenkort hierover nadere bijzonderheden kunnen worden meegedeeld. Met hoeveel genoegen ik uitzie naar de dag, waarop ik persoonlük met u in contact kan komen, behoef ik u niet te zeggen. Tenslotte hoop ik, dat u mün dankbaarheid, welke ik op deze wüze geuit heb, wilt aanvaarden.” Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad De gisting in het Midden Oosten wordt steeds heviger. Het is nu niet meer alleen de kwestie Israël en de Arabische landen, die deze gisting veroorzaakt, maar ook de naüver welke tussen verschillende Mohammedaanse landen onderling bestaat, verhevigt dit prooes. Zoals bekend streeft Egypte naar het leiderschap in dit gebied en men kan niet anders zeggen dan dat Nasser, die zün volk een grondwet gaat geven met een één-partüstelsel dat hem bevend de macht verzekert, dat op bekwame wüze doet. Hü heeft zowel van de Israëlische kwestie als van het pact van Bagdad handig gebruik gemaakt om zün vriendschappen in de Arabische wereld te ver stevigen. Bü het voortduren van vorst denke men er aan de dieren zoveel moge- lük op stal te zetten. Schapen kun nen beter bulten blüven, maar dan ten. Een voedertafeltjet kan gemak- voor drinkwater en bijvoedering. Het hakken van büten is voor de vogels dringend noodzakelük. Ze hebben soms meer behoefte aan wa ter dan aan voedsel. Evenwel dat laatste is ook belangrük. Werp geen voedsel voor dé vogels op de grond. Ze worden anders zo gemakkelijk een prooi voor de kat ten. Een voedertaeltje kan gemak- keiü’k worden geplaatst door een paaltje van 1.75 m. in de grond te zetten en een plankje er op met een richeltje er om heen. Rotte ap pelen en klokhuizen van appelen en peren zün vitamine voor de vogels. Geef de vogels ook gelegenheid om vet tot zich te nemen, b.v. door de z.g. „vetbollen”, een kiempje scha penvet, met wat vogelzaad er door heen vermengd. Ook een halve ko kosnoot aan een draadje opgehan gen, zal dankbaar worden geaccep teerd. Watervogels kan men ook dienen met füngesneden groenvoer boerenkool). Wg denken meerkoeten. Bü gladde wegen: zet uw paarden op scherp. Let op de waakhond. Haal hem tü hevige kou ’s avonds en ’s nachts in huis of in de schuur en als hü op de dag bulten is, geef hem dan zoveel mogelük bewegingsvrüheid. standhouding alleen, maar verbetering der betrekkingen West en Oost in het algemeen. Het is begrüpelük, dat dit in alle lan den van het Westen en in het büzonder ook in West-Duitsland met groot ge noegen is vernomen. Want men is te Bonn nog altüd bang voor de mogelükheid dat op een kwade dag een betere verstandhouding tussen West en Oost of tussen Amerika en de Sovjet-unie zou worden gekocht voor de prüs van een blijvend gescheiden Duits land. Overigens heeft deze scheiding toch al een meer permanent karakter gekregen doordat in de vergadering der landen van het Warschau-pact het Oost-Duitse leger is ingeschakeld bü het gemeen- schappelüke militaire commando der Oost-europese staten. Zoals te verwachten was, heeft de so cialist Guy Mollet de opdracht tot ka binetsformatie gekregen en een min derheidsregering gevormd, waarin Men- dès France minister van staat zonder portefeuille zal zün. Hü treedt dus met op de voorgrond. Men zegt, dat hü de portefeuille van buitenlandse zaken had gewild, doch Mollet reserveerde die voor een meer overtuigd en onverdacht voor stander van de Europese integratie, n.l. de socialist Pineau. Zoals al voorspeld was staat de oplos sing der Algerünse kwestie vooraan in Mollets programma. Generaal Catroux zal minister-resident in Algerië worden en een vooruitstrevende politiek voeren. Ook ten opzichte der andere koloniale gebieden wil Mollet dat- De nationale vergadering heeft hem met nog onver wacht zeer grote meerderheid het ver trouwen geschonken. Het nieuwe kabi net kan dus thans aan het werk gaan. Maar voor hoelang is een andere vraag.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1