NUTTIG BEZOEK VAN EDEN AAN WASHINGTON ONENIGHEID OVER DE MELKPRIJS KRISKRAS door Nederland Qabe Skroar üs hjoed p to sizzen 52e JAARGANG No. 12 VRIJDAG 10 FEBRUARI 195(5 Buitenlands Overzicht Hwat hat Russische politiek toont veel initiatief maar ook grilligheid Tweede Kamer veranderde er niets aan w Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND „Doormodderen" onder de bescherming van de H-bom? D® afgelopen week was een vrucht- ■^bare voor Russische protesten. Want Moskou richtte zich ook nog eens tot Perzië met een protestnota het was de derde tegen de toetreding van dat land tot het Pact van Bagdad, „dat de mogelijkheid schept tot het gebrui ken van Perzisch gebied door vijande lijke strijdkrachten voor aanvallen op de Sovjetunie, waartegenover zij niet onverschillig kan blijven”, zegt de no ta. Rusland moet wel doorgaan met 't protesteren tegen dit verdrag om de antipathie er tegen in de Arabische landen aan te wakkeren. Mr. d’Ailly opende „Fryske Wike” JJOVENDIEN zijn nog vele miljoenen in feite, zo niet altijd formeel, door het Russische blok geabsorbeerd, aldus de verklaring. De Jong’s Nieuwsblad dat KAMEROVERZICHT i Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie As elk op himsels past, wurdt nirrimen wei. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) 2de week februari 1931 Melkprijsdebatten zijn na de oorlog normale verschijnselen in ons Parlement. Bijna ieder jaar opnieuw wordt er in de Tweede Kamer een dag besteed aan de vraag welke garantieprijs de boer voor zijn melk moet hebben. En meestal bestaat over de vaststelling van die prijs nogal verschil van mening tussen minister Mansholt en de Kamer, omdat er ook verschil van mening is tussen de ge organiseerde landbouw en de bewindsman. Deze verschillen vindt men uiteraard in ons Parlement terug, daar de boeren zich dermate hecht hebben georganiseerd, dat zij verhoudingsgewijze vele ver tegenwoordigers naar het Binnenhof kunnen afvaardigen. Dat er zoveel over de boeren-melkprijs wordt gesproken, is niet verwon derlijk, daar juist de melkproduktie voor onze veehouders het be langrijkst is. Saarlandse Landdag een motie is aan genomen, waarin op zowel economische als politieke aansluiting bij W.-Duits- land werd aangedrongen, zonder dat daarin ook maar met één woord van de gerechtvaardigde Franse belangen op economisch gebied werd gesproken. Geleen geeft toch kerstgratificatie. In de dinsdagavond gehouden vergadering van de Geleense gemeenteraad besloot men met algemene stemmen het besluit te handhaven om aan het gehele ge- meentepersoneel een kerstgratificatie te geven. Ged. Staten van Limburg had den op intrekking van dit besluit aan- Zonder commentaar. Voor de taak van voorzitter van het Produktschap Sier gewassen stelde het bestuur zonder na dere commentaar een vergoeding vast van f 20.000 per jaar. De bestuursleden krijgen f 20 per vergadering en de com missieleden f 10, plus reis- en verblijf kosten. Dit besluit nam dinsdag het Produktschap Siergewassen, welke in stelling onder voorzitterschap van dr. A. J. Verhage dinsdag zijn eerste open bare vergadering hield. De totale uit voer van siergewassen is sedert 1946 vertienvoudigd, n.l. van f63.5 miljoen tot f 241 miljoen in 1955. slede van de vaste wal naar het eiland gebracht. Het ijs is thans zeer onbe trouwbaar. Bolswards Nieu wsblai Geschenken voor Prinses. Blozend van verrassing accepteerde prinses Beatrix thans lid van de Raad van State tijdens de receptie in het paleis Lange Voorhout te Den Haag een verjaardags- geschenk Van het corps diplomatique: een fraai bewerkte gouden poederdoos en een gouden lippenstifthouder. Er wa ren nog meer geschenken: een bronzen beeldje van een veulen van de gemeente Den Haag en een met zeiltaferelen ge borduurde zeiljopper van het Neder lands Padvinders Gilde. Tevoren, in de buitengewone vergadering van de Raad van State, was namens de raad de Prin ses al een zeer fraai gegraveerde zilve ren vaas met oranjeblöemen aangebo den. Helikopter haalde zieken van Marken. Een helikopter heeft twee zieken van het eiland Marken naar het vasteland vervoerd. De patiënten zijn in een zie kenhuis te Amsterdam opgenomen. De Markers, die op het vasteland werken, maken nog dagelijks te voet de vijf kilo meter lange overtocht over de Gouwzee. De post wordt tweemaal per dag per Tekens tdes tijds. Bij gehouden publieke verhuring van landerijen werd totaal geen enkel bod gedaan. De tegenwoor dige huurders werd hierop 50 pet. huurverlaging gegeven. 2% pond gehakt met spek voor 1 gul den, bij S. Keulen. B(j de Afsluitdijk te Zurich spoelde nog ’n mijn aan. Veldwachter Kip uit Ping- jum nam de nodige maatregelen. Domineerpartij bij Y. Gerlsma, Wom- mels. Pats-Klets-Boem! Droog Fries spek 38 cent per pond. Aanbevelend G. Smid. Idem 9 -5-cents kw ittarepen voor f 0.25. Te koop: radiotoestel met hoorn f 40. bij T. Alberda, Baard. vraagd), mits de prijs voor de weide gronden ook gegarandeerd werd tegen de kostprijs, n.l. 21.6. Maar, zo zeid® hij, de Stichting heeft dit verzoek afge wezen. Tegen deze uitlating is een fel protest ontstaan. Het Landbouwschap ontken de ten stelligste dat dit voorstel door de minister was gedaan. En de zand boeren gingen in hevige twijfel verke ren. Is het waar, dat zij een garantie hadden kunnen krijgen van 24.9, maar dat dit door het Landbouwshap werd afgewezen en dat de garantie toen 24.1 werd? De verwijten waren niet van de lucht. In sommige commentaren werd de vast stelling van de garantieprijs voor de tieke achtergrond. boer afgeschilderd tegen een felle poli- Kjjk, zo kon men in verschillende bla den lezen en ook in boerenkringen ho ren verluiden, minister Mansholt pro beert door zijn (onjuiste) mededelingen tweedracht te zaaien in de boeren-or- ganisaties. De zandboeren moeten on tevreden zijn over de lage garantieprijs. En de minister moet zeggen, dat hij een hogere garantieprijs wilde vaststel len. Dan zullen de zandboeren bij de ko mende verkiezingen ongetwijfeld p.v.d.a. gaan stemmen In deze sfeer begon het melkprijsdebat in de Tweede Kamer. Eén conclusie kan men uit dit debat trekken: er was alge mene ontevredenheid over ’t melkbeleid Van de bewindsman. Verscheidene rede voeringen waren inderdaad niet van „politiek” ontbloot. Maar het debat is tenslotte als een nachtkaars uitgegaan. Er was één communistische motie, die werd verworpen. Minister Mansholt klampte zich in dit debat vast aan de melkprijsafspraak van vorig jaar. Dat beleid heeft de goedkeuring van de Kamer ondervon den en daar houd ik mij nu aan, zo zeide hij ongeveer. De garantieprijs bracht hij met 0.4 cent omhoog, omdat de kosten zijn gestegen, maar de toeslagregeling liet de minis ter onveranderd. De Kamer kon daartegen niet veel in brengen. O, zeker, het is waar, dat zij niet enthousiast was over de prijs voor het melkjaar 1954-1955. Maar de grote verdeeldheid van de Kamer deed de minister sterk staan. En deze keer was de situatie onveranderd. De minister heeft zich echter bereid verklaard nog maals met het Landbouwschap te spre ken, maar hij hield vast aan zijn uit gangspunt: mijn beleid is het beste. De basis van het gesprek zou dan moeten zijn: het garanderen van de melkprijs tegen de kostprijs, dus 24.9 en 21.6. Aan die 21.6 wil het Landbouwschap echter niet. Het wil een hogere prijs voor de weidegronden. Maar minister Mansholt verklaarde niet bereid te zijn winsten te garanderen; de kostprijs is voldoen de. Deze week komen de minister en de vertegenwoordigers van de boeren-or- ganisaties weer bij elkaar, maar de standpunten liggen tot op heden zover uiteen, dat nauwelijks te verwachten valt, dat men elkaar in de armen zal vallen. Dit melkprijsdebat is wellicht het laatste grote debat van de minis ter van Landbouw geweest. Veel zin om nogmaals deze post te vervullen schijnt hij na tien jaar niet meer te hebben. Maar dit laatste debat was ook het eer ste grote twistpunt tussen hem en de boeren. bouwschap met een voortzetting van de toeslagregeling akkoord gegaan. Dit ging niet van harte. De georganiseerde boerenstand was vorig jaar echter der mate verdeeld, dat het bijna niet moge lijk zou zijn om dit jaar met een eens luidend advies te komen. Bovendien wist men de uitwerking van de toeslagrege ling nog niet, zodat het Landbouwschap tenslotte maar voor de continuering van het oude beleid koos. De melkprijs van de boer kwam echter eerst goed in het nieuws, toen minister Mansholt de beslissing van de regering toelichtte in een redevoering op het agrarisch congres van de P. v. d. A. te Heerenveen en later te Lochem voor de Gelderse Maatschappij. De bewinds man vertelde toen de garantieprijs voor de zandgronden te willen stellen op 24.9 (dus wat het Landbouwschap heeft ge- Waarin opgenomen: De Bolswardsdie Courant, Westergoo en Overigens is uit de Arabische wereld niet veel nieuws te melden, zij het dat nu bevestigd wordt, dat Egypte via Tsjecho-Slowakije werkelijk een aan zienlijk aantal oorlogsvliegtuigen van Russische makelij heeft gekregen. Weer Het bezoek van Eden aan Washington is stellig nuttig geweest. Al was het alleen maar om de beginselverklaring, welke het com muniqué betreffende de besprekingen tussen de Engelse en Ameri kaanse staatslieden vergezelt. Want in die verklaring wordt nog eens scherp gesteld wat het principiële verschil tussen de Oostelijke en Westelijke politiek is, waarom deze zo moeilijk met elkaar zijn te verzoenen, en waarom, welke aanmerkingen men soms ook mag hebben op de politiek van de grote Westelijke mogendheden en welke verlokkingen de Oostelijke politiek ook moge bieden, toch vastberaden dient vastgehouden aan de grondslagen van de ge meenschappelijke Westelijke politiek en even vastberaden die van het Oosten dient verworpen. In die beginselverklaring wordt immers gepleit voor het grondrecht van de volkeren op regeringen van hun eigen keuze, on ter illustratie er op gewezen dat in de laatste tien jaar 600 miljoen mensen in bijna 20 landen met Ame rikaanse en Britse steun zelfstandig zijn geworden, terwijl in de zelfde periode „miljoenen mensen van verschillende afkomst, geloof en tradities met geweld bij de Sovjet-unie zijn ingelijfd”. Een kleine, maar belangwekkende ten toonstelling van de Friese literatuur is, als onderdeel van de Friese week te Amsterdam Dinsdagmiddag geopend in de hal van de Openbare Leeszaal, Kei zersgracht 444 te Amsterdam door de in Franeker geboren burgemeester van Amsterdam. Vorig jaar is minister Mansholt op een ander systeem ove.gestapt. Tegen de verlangens van een (verdeelde) Stich ting voor de Landbouw in werd de garantieprijs vastgesteld op 22 cent, met een toeslag van 1.7 cent voor de zandgebieden. De Stichting voor de Landbouw wilde heel iets anders, n.l. een gemiddelde garantieprijs van 23.60, maar voor de eerste 16000 kg. melk een garantie van 24.8. Dit voorstel heeft het niet gehaald. De Stichting was dermate verdeeld over dit advies, dat Minister Mansholt rustig zijn eigen weg kon gaan. In de Kamer waren des tijds wel grote bezwaren tegen deze re- geringsbeslissing, maar ook een ver deelde Kamer kon het ministeriële be sluit op dit punt niet doorkruisen. Zo hebben we de toeslagregeling gekregen. De uitvoering daarvan bleek niet ge makkelijk. Wat zandgronden zijn, is ge makkelijk vast té stollen, maar welke andere slechtere gronden moeten met het zand gelijk gesteld worden? Tot verleden week woensdag is aan de ze vraag gedokterd. Eerst toen is de ministeriële beschikking bekend ge maakt, waarin was vermeld, welke ge bieden in aanmerking komen voor de gehele toeslag van 1.7 cent, en welke gebieden zouden kunnen profiteren van een gedeeltelijke toeslag. Dit alles geldt dan nog het melkjaar 1954-1955. Een even grote verdeeldheid hebben we te zien gekregen bij de vaststelling van de garantieprijs voor dit melkjaar, dat loopt van november 1955 tot no vember 1956. Het Landbouwschap stel de voor de garantieprijs te verhogen met 0.7 (omdat de kostprijzen zouden zijn gestegen), terwijl de cijfers van ’t Landbouw Economisch Instituut ook hebben uitgewezen, dat de toeslag van 1.7 te laag was gesteld. Deze zou 2.2 cent moeten bedragen. Zo kwam het Landbouwschap dus tot een garantie prijs van 22.7 voor de weidegebieden en van 24.9 voor de zandgronden. Minis ter Mansholt wilde hiervan niets we ten. De regeringsbeslissing was ten slotte 22.4 voor de weidegronden en 24.1 voor de zandgronden. Ondanks alle bezwaren was het Land- 1L met al heeft het overleg te Wash ington werkelijk aan practisch re sultaat niet veel opgeleverd, constate ren de Engelse bladen en men troost zich met de gedachte, dat dit eigenlijk ook niet kon, omdat Amerikaanse rege ringen in een presidentsverkiezingsjaar zich nu eenmaal graag van grote prin cipiële beslissingen afzijdig houden én om een der beide politieke partijen niet tegen zich in het harnas te jagen èn om een opvolgende regering niet al te zeer te binden. Het klinkt misschien wat rauw, maar wat het Westen de laatste t(jd op practisch politiek gebied gepresteerd heeft, kan, zoals de zer dagen een blad schreef, nau welijks anders samengevat wor den dan onder het motto „w(j modderen door onder de bescher ming van de H-bom”, waarvan de Amerikaanse geleerden er eentje onder handen schijnen te hebben, waarvan de explosieve kracht gelijk is aan die van 50 miljoen ton T.N.T., d. w. z. 25000 maal krachtiger dan die op Hi roshima viel. Het bestaan van dergelijke alles vernie tigende wapenen schept allerwege de overtuiging dat een grote oorlog tot de onmogelijkheden gaat behoren, er is een toestand van „vrede uit vrees” maar men kan niet zeggen, dathet Westen zich binnen de beperkte ruimte, welke de diplomatie nog ter beschikking staat nu ze van haar uiterste middel, de oor log, moet afzien, met gedurfd initiatief en doortastende energie beweegt. In tegenstelling met Rusland, dat al lerlei nieuwe initiatieven nam, o.a. zijn poging in het Midden Oosten te pene treren en zijn nu herhaalde aanbieding aan de Ver. Staten om een vriend schapsverdrag voor de duur van 20 jaar aan te gaan. Moskou verklaarde zich nu ook bereid met andere landen, o.a. met Frankrijk en Engeland, dergelijke verdragen te sluiten; ruim een half jaar geleden zegde de Sovjetunie dergelijke bestaande verdragen met Parijs en Lon den op omdat deze Westelijke landen de Parijse akkoorden hadden getekend. MEN ziet: de Russische politiek toont •LTX veel initiatief, maar ook veel gril ligheid. Ongetwijfeld zal Washington ’t Russische aanbod weer afwijzen met ’t We weten dat natuurlijk allen, maar het is goed dat er steeds aan herinnerd wordt, dat hier het grondverschil tussen West en Oost ligt; op de vrijheid van individu en volk is de Westelijke poli tiek gebouwd, op de beknotting van beider rechten de Oostelijke. Het be- treurenswaardige is alleen, dat het Westen er nog steeds niet in geslaagd is op deze grondprincipes een systeem van practische politiek te bouwen, dat zowel alle partners in de Westelijke sa menwerking hecht aaneen smeedt ter bereiking van him gemeenschappelijk doel, als de neutrale staten wint voor de Westelijke grondprincipes. Ook de ontmoeting tussen Eisenhower en Eden heeft, als men op het commu niqué afgaat, zelfs die eenheid van op vatting niet gebracht tussen de twee grote partners van het Westelijk blok, wat betreft de thans meest dringende vraagstukken. In één bepaald en zeer belangrijk geval geeft het communiqué dit zelfs openlijk toe, n.l. ten opzichte van de positie tegenover Rood China en de vraag of dit land tot de Ver. Naties dient toegelaten, of men de handel er mee gemakkelijker zal maken en of men zal vechten om het bezit van Que- mo en Matsoe, de eilandjes voor de Chinese kust, welke strategische bete kenis hebben. Ook over andere kwesties worden wei nig meer dan algemeenheden gezegd, al is Frankrijk uitgenodigd voor bespre kingen over wat de drie grote Weste lijke mogendheden zullen doen in ge val van schending van de Israëlisch Arabische grenzen in 1950 vastgesteld en toen door deze drie gegarandeerd. Het is wel de schraalste genoegdoening welke Frankrijk kan krijgen voor zijn passering bij dit Amerikaans-Engels politiek overleg, dat het nu zal mogen meepraten over deze kwestie. Misschien zal dit overigens Israël ten goede ko men, want de Fransen hebben niet zul ke sterke redenen als de Engelsen, die hun invloed in de Arabische wereld trachten te behouden om de Arabieren, die Frankrijk bij zijn eigen moeilijkhe den in Noord-Afrika zo dwars zitten, te sparen, al ziet Parijs wel in, dat het Westen de Arabieren niet vijandig moet stemmen. Als men echter leest dat de Amerikaan se regering haar garantie betreffende de Arabisch-Israëlische grenzen nu zo opvat, dat deze alleen geldt als Israë liërs en Arabieren eenmaal tot overeen stemming over die grenzen zijn geko men, krijgt men echter toch wel de in druk, dat Washington de Arabische sta ten wat al te zeer naar de ogen ziet. Maandag 6 februa vierde de Zwolse vierling hun dertiende verjaardag. Bij de enorme stap .s post, die aan het huis van de familie Kiffers wer den bezorgd, bevond zich een brief van 10 meter lengte voor de ja rige vierling, afkomstig van een school uit Utrecht. De foto toont ons de vierling tijdens het lezen van de brief, die versierd is met talloze kindertekeningen. v.l.n.r.: Rini, Han, Dorothee en Elly Kiffers. een bewijs, hoe vriendelijk Moskou het Westen gezind is, dat zich immers zo verontrust voelt over de verbreking van het militair evenwicht tussen Israël en de Arabische landen. Ook Frankrijk is, we hebben het hier boven reeds gezegd, allesbehalve ge sticht over de Russische belangstelling voor de Arabische wereld, omdat van uit die hoek de geweldige impuls tot de Arabieren van Frans Noord-Afrika uitgaat om zich geheel los te maken van Parijs. Zoals bekend, is de Franse politiek er op gericht die gebieden gaandeweg zelf bestuur te geven binnen het raam van een unie met Frankrijk. Maar de extreem nationalistische groe pen in die gebieden willen totale onaf hankelijkheid en daardoor is in de rijen van de N.-Afrikaanse nationalisten dan ook al verdeeldheid op te merken. In Tunesië schijnen de Fransen de re gering al toegezegd te hebben, dat zij over haar eigen leger en diplomatie zal mogen beschikken. Premier Guy Mollet in Algerië aangekomen, heeft daar al zijn eerste zware tegenslag ontmoet voor zijn vooruitstrevende politiek door dat de Franse kolonisten zich zo hevig verzetten tegen de aanstelling van ge neraal Catroux tot resident-minister, dat hij deze heeft moeten laten schieten. De kolonisten zijn blijkbaar blind voor de eisen van deze tijd, want als Frank rijk nog iets van zijn overzees rijk wil redden, zal het zich moeten verzoenen met het nationalisme. In Engeland bestaat voor dergelijke verhoudingen beter begrip, getuige het feit, dat Londen ook Malakka binnen zeer korte tijd onafhankelijkheid heeft beloofd. Uit het gebeurde in Algerië blijkt wel, dat het Guy Mollet niet ge-' makkelijk zal vallen zijn eerste pro grammapunt, de oplossing der Algerijn se kwestie, te verwezenlijken. En de zwaarbelaste nieuwe premier wachtten ook op ander gebied grote moeilijkheden daar zijn regering nog deze maand met de West-Duitse staats lieden zal moeten onderhandelen over de positie van het Saarland. Die kwes tie is acuut geworden, doordat in de zijn openingstoespraak. In zijn openings woord herinnerde de burgemeester er echter aan, dat noch zijn vader, die medicus in Franeker was noch zijn moeder van Friese af komst waren. „Maar ik ben in Franeker geboren en krachtens de grote welwillendheid van de Friezen, de Friese zon en men weet het nooit de Friese maan zou men wellicht kunnen concluderen, dat dit van invloed op mij is geweest.” De levendigste jeugdherinnering aan Franeker betrof, vertelde hij, het kaats spel. „We moeten dankbaar zijn voor de gro te verscheidenheid, voor verschillen ook op een klein grondgebied als het onze,” vervolgde mr. d’Ailly. „Dat eigene moe ten we koesteren, vereren, handhaven.” De afschuwelijke gelijkschakeling van het hedendaagse leven dreigt het bijzon dere weg te nemen. Deze tentoonstel ling getuigt van het Friese eigene, van historie, taal en literatuur en er is reden tot dankbaarheid voor het behoud van dit alles, besloot de burgemeester argument dat Moskou eerst maar eens met daden moet tonen dat ’t haar ernst is met haar poging tot toenadering. Van Engeland kan men hetzelfde stand punt verwachten, evenals van Frankrijk ofschoon alleen van die zijde de afwij zing wat aarzelenden en wat zachtzin niger zal zijn dan van Amerikaanse en Engelse kant. Parjjs is naar traditie zeer gesteld op verbondsbanden met de Russen en wenst altijd een tweede ijzer in ’t vuur te hebben tegenover West-Duitsland. Als dat naar een te overheersende po sitie in West-Europa zou streven, zal Parijs gaarne dreigen met toenadering tot Moskou. Maar op het ogenblik schijnen de Fran sen geneigd het Amerikaanse voorbeeld te volgen, zij willen de Russen er op zachtmoedige wijze op attent te ma ken, dat het beter ware eerst te trach ten de voornaamste problemen tussen Oost en West op te lossen om dan als bekroning daarvan vriendschapsverdra gen te sluiten. Dat komt zo ongeveer neer op het standpunt van president Eisenhower die niet aan werkelijke vriendschap van Russische zijde wil geloven vóór Mos kou de Duitse hereniging heeft geaccep teerd en zijn voorstel tot wederzijdse in spectie boven eikaars gebied door een luchtinspectie. Een voorstel dat overigens spoedig schijnt te zullen worden ingehaald door de ontwikkeling van de techniek, want volgens betrouwbare berichten zijn de Amerikanen nu bezig met plannen voor een verkenningssatelliet, een grote broer van de „aard-satelliet”, welke over 5 jaar gereed zou zijn en „losge laten” in staat zou zijn boeiden naar Amerika over te brengen van het gehele landgebied der aarde en alle militaire activiteit ook in elk communistisch land zou registreren, een „kunstspion” op grote schaal dus. Maar hoe dit zij, wij zien het nog niet gebeuren dat de Russen hun daden in overeenstemming met hun vriendelijke woorden zullen brengen. In daden, liever wandaden, als de massale schending door Russische vissersschepen van de Noorse territori ale wateren, kan men slechts een po ging tot vreesaanjaging van de kleine re Navo-landen zien, welke allesbehalve bij de Russische vriendelijkheden be hoort, evenmin als het feit dat de Rus sen nog altijd via Kominform en com munistisch wereldvakvorbor.d zich trachten te bemoeien met de interne aangelegenheden van andere landen. Waarom de Oostenrijkse regering dan ook dezer dagen besloot laatstgenoemd vakverbond, dat zijn hoofdkwartier in Wenen had sedert het uit Frankrijk was uitgewezen, te ontbinden. Omgekeerd verwijten de Russen de Amerikanen, dat deze zich inlaten met hun binnenlandse aangelegenheden via de z.g. propagan- deballons, welke in West-Duitsland en Turkije worden opgelaten, en zij dienden daartegen protesten bij deze landen en de Ver. Staten in.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1