w Engelsen zien er echter een deug- delrjk middel in om hun greep op de olie van Irak en Perzië, welk pro- dukt zij en alle Europese landen zo zeer behoeven, te verzekeren. Ten min ste zolang de tegenwoordige heersers in de betrokken landen het heft in han den hebben; zouden zij het veld moeten ruimen voor jonge nationalistische fi guren, dan zou het met het pact ook daar gedaan zijn. Selwyn Lloyd en de Turkse regeringsleiders zijn intussen, ’t is bij het bezoek van de eerste aan An kara gebleken, overtuigd van het nut van het Bagdad-pact en blijven het even fel verdedigen als de staatshoofden van Egypte, Syrië en Saoedie Arabic, te Kairo bijeen, het veroordeelden. ■f DERAILLEERT ENGELANDS KOLONIALE POLITIEK? KARTELWET IN TWEEDE KAMER KRISKRAS door Nederland roar 1 aan Griekenland brengt Cyprus aanhangig bij de V.N. Soekarno uitgenodigd tot bezoek Washilight on I Zilveren filmpjes Minister Zijlstra krijgt grote bevoegdheden i 52e JAARGANG No. 22 VRIJDAG 16 MAART 1956 Buitenlands Overzicht Hwat hat STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Lokkebrea Stokkebrea In de ontmoeting tussen de traagheid der Europese volken KAMEROVERZICHT 4 tot Adoptie van Schepen) aan boord te het Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V„ Bolsward Administratie- en Redactie-adresi Marktstraat IS {Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 355 (K 5157) buitenlandse zaken Selwyn Lloyd en de Turkse leiders te Ankara ten deze op geleverd heeft. Overigens wordt niet al leen in het buitenland heftige kritiek op de Engelse beslissing geuit, ook in het Lagerhuis heeft de oppositie geen blad voor de mond genomen en betoogd, dat door Makarios te deporteren, En geland zich zelf beroofde van de enige gezaghebbende figuur, met wie over de kwestie kon worden onderhandeld. Die mening wordt bevestigd door de weige ring van Griekenland om bemiddelings pogingen door de Ver. Staten waar men zeer ontsticht is over het Engelse optreden dat het Atlantisch pact op losse schroeven zet aangeboden, te' aanvaarden voor Makarios in zijn waar digheid op Cyprus is hersteld. bedrijfsleven. In zo’n geval kan de mi nister voorwaarden stellen over de prijs en levering. Na ter De heer Jan Th. Wiersma te Dedgum viert 19 maart a.s. zijn 40-jarig jubi leum als kerkvoogd der Ned. Herv. ge meente te Dedgum. Elders in dit blad leest U hierover meer In de vacature-A. Hoekema (wegens be danken) is benoemd verklaard tot lid Van de raad der gemeente Hennaarde- radeel, de heer S. Hylkema te Ooster- end. Hoogleraren leggen ambt neer. Drie hoogleraren van de gemeentelijke uni- versiteit te Amsterdam zullen wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd hun ambt neerleggen. B. en W. hebben nl de gemeenteraad voorgesteld prof. dr. S K Baschwitz, hoogleraar in de pers- Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Boiswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Rechtszekerheid. De Kamer ging met het uitgangspunt van dit wetsontwerp akkoord. Dat was voor de minister een geruststelling. Want hij was ervan overtuigd, dat hij voor de hantering van dit wetsontwerp de steun van de gehele Kamer nodig heeft. Niet alleen de Kamer, maar ook het bedrijfsleven zelf heeft zich met deze regeling akkoord verklaard. Want even goed als de arbeider zal de werk gever op de duur de dupe worden van te hoge prijzen, omdat dan het inflatie- spook voor de deur staat. TN tal van Westelijke kringen schuift men Engeland ook nog in de schoe nen dat het Turkije uit zelfzuchtige be doelingen heeft aangezet zich tegen de aansluiting van Cyprus bij Griekenland te verzetten. We zijn benieuwd, wat het overleg tussen de Engelse minister van De pogingen tot het te Bolsward op richten van een Landbouwhuishoud- school nemen vastere vormen aan. De heer D, B. Eerdmans hield op de laat ste vergadering van de afd. Bolsward Van de Friese Mij. van Landbouw o.a. een inleiding over dit onderwerp. 3de week maart 1931 Op 17 maart heeft het weer knap ge vroren. De strijd tegen de prijzen is uiterst actueel. Sinds oktober 1854 toen de laatste zes procent loonsverhoging een feit werd is het prijsbeleid het hoofdbestanddeel geweest van de economische politiek. Want door de prijzen gelijk te houden of te doen verlagen kan men ontkomen aan de vicieuze cirkel: loonsverhoging-prijsver- hoging. Bovendien zijn de vergeten groepen (gepensioneerden, lijf- rentetrekkers, kleine huiseigenaren) bij deze prijspolitiek zeer ge baat. Zij zjjn de mensen, die nimmer een loonsverhoging ontvan gen. Als de pensioenen worden verhoogd dan gebeurt dit, omdat de kosten van levensonderhoud zijn gestegen. Zij worden dus niet beter van de meer gestegen welvaart. Maar als de prijzen dalen, dan kunnen de gepensioneerden voor hun geld meer kopen. Nu de minister dus van alle fracties zulk een grote bevoegdheid heeft gekre gen, was het duidelijk, dat er sluitende maatregelen moeten worden genomen om willekeur te voorkomen. De gehele Kamer heeft veel vertrouwen in minis ter Zijlstra. Hij zal waarschijnlijk geen misbruik maken van deze bevoegdheden. Maar wie garandeert dat een andere minister dit niet zal doen? De rechts zekerheid moet dus goed worden ge waarborgd. Minister Zijlstra heeft dit wel aange voeld. Hij is begonnen met de instel ling van een „commissie economische mededinging”. Hierin hebben zitting 12 onafhankelijke deskundigen, die de mi nister advies uitbrengen over de kartel- politiek. Daarnaast was de bewindsman bereid om vertrouwelijke mededelingen te doen aan een commissie kartelzaken uit de Tweede Kamer. Deze commissie zou van het hele kartelbeleid op de hoogte gehouden worden. De Tweede Kamer vond de rechtszeker heid door deze maatregelen nog niet voldoende gewaarborgd. Zij wilde de in schakeling van een rechter, waarbij de ondernemers eventueel in beroep kun nen gaan als zij zich verongelijkt voe len. Minister Zijlstra vond de inscha keling van deze beroepsrechter niet ge makkelijk. Het bestrijden van onderne- mersafspraken is een zaak van beleid, zo zeide hij. Moet de rechter zich nu met het beleid gaan bemoeien? De be windsman zag niet goed in, op welke wijze dit probleem opgelost moest wor den, maar in principe was hij niet af kerig van een grote rechtszekerheid. De zaak was niet eenvoudig. Toen de Ka mer op haar- standpunt bleef staan, moest het debat geruime tijd worden geschorst. Tenslotte heeft men toch een behoorlijke formulering kunnen vinden. De rechter zal niet in het beleid gaan treden, maar zal wel moeten nagaan of de betrokken ondernemers behoorlijk zijn behandeld. In een aparte wet zal de inschakeling van de beroepsrechter worden geregeld. Deze laatsten waren het eens over de wenselijkheid van een neutrale houding van het Arabisch blok jegens Oost en West, Jordanië werd militaire steun toegezegd als het door Israël werd aan gevallen en financiële steun als het de laatste banden met Engeland verbrak. Wat die kwestie van eventuele Israëli sche agressie betreft, daarover is vorige week een stormachtig debat in het Isra ëlische parlement gevoerd. De leider de kwestie-Cyprus ook door pre- v mier Eden met premier Mollet van Frankrijk besproken is bij diens bezoek aan Londen is niet bekend, maar wel waarschijnlijk en het is niet ónmogelijk dat Eden ten dezen steun gezocht heeft voor het Engelse standpunt bij zijn col lega, die zo zware koloniale moeilijk heden in Algerije heeft. De Franse na tionale vergadering schonk Mollet met zeer grote meerderheid haar vertrou wen voor het oplossen van deze kwes tie, maar of het zal lukken is een an dere vraag. Wel wil Mollet een liberale politiek ten opzichte van Algerije volgen, maar zo lang dit gebied als onderdeel van Frank rijk geregeerd blijft, zullen de opstan delingen niet tevreden zijn, zij willen een vrij Algerije, waar Frankrijk alleen bepaalde voorrechten zal genieten. Ook bg deze kwestie is het Atlantisch pact betrokken, omdat de Fransen steeds meer van hun eigen troepen aan Euro pa onttrekken om in Algerije in te zet ten. Engeland schijnt daarmee akkoord te gaan, doch de andere partners in ’t Atlantisch pact voelen er weinig voor. Bij de ontmoeting tussen Eden en Mollet is natuurlijk ook over het pact van Bagdad gesproken, dat, zoals be kend, kort geleden nog scherp gehe keld was door Pineau, de Franse mi nister van buitenlandse zaken. Of het Eden gelukt is zijn Franse collega een andere kijk op het geval te geven is niet bekend, het heeft deze toetreding nog eens geweigerd. De Amerikanen menen, dat men door dit pact juist de Arabische landen van zich vervreemdt, omdat die kopschuw zijn voor Westerse beïnvloeding. de Oosterse economie, met ingang van 17 september a.s. eervol ontslag te ver lenen onder dankzegging voor de door hen aan de gemeente bewezen dien sten. Overdracht „Friesland”. Op donderdag 22 maart zal bij de Ned. Dok- en ScheepsbouwMij. in Amsterdam-Noord de eerste onderzeebootjager van de B- klasse, Hr. Ms. „Friesland”, aan de Kon. Marine worden overgedragen. De kiel voor de „Friesland” werd in de cember 1951 gelegd. Het schip werd in 1953 te water gelaten. Het is de snel ste jager, die ooit onder Nederlandse vlag heeft gevaren. Er zijn er van dit type nog drie bij de NDSM in aan bouw. Consternatie in kerk. Tijdens een uit voering van de Matthhus Passion, dins dagavond in de grote kerk te Apeldoorn stortte hét podium van 1% m waar op het koor zich bevond in. Er ont stond een grote consternatie. Er waren vier lichtgewonden; enkele aanwezigen Vielen flauw. In de kerk aanwezige ge neesheren verleenden hulp. Na onge veer een half uur werd de uitvoering vervolgd. Toen kwam er echter opnieuw een onderbreking voor het politie-onder- zoek. Prins luncht a.h. Oranje. Prins Bern- hard zal op 17 april aanzitten aan de lunch, die ter gelegenheid van het twee- 1ZAN Londen thans het tempo van de bewustwording van door haar ge regeerde volken in overzeese gebieden niet meer bijhouden of ligt het aan ge brek aan bekwaamheid der huidige En gelse diplomaten dat het nu ook derail leert? Eerst in Jordanië, nu op Cyprus. Na de mislukkig der onderhandelingen tussen Londen en de leider der Cypriotische nationalisten aartsbisschop Makarios heeft Londen nu deze hoogwaardigheids bekleder, die volgens de Engelsen ook contact met het gewapend verzet had, met nog enige geestelijké leiders doen gevangen nemen en gedeporteerd. En daarmee is dan de uitbarsting gekomen. Griekenland heeft nu de zaak van Cyprus bij de algemene ver gadering van de Ver. Naties aan hangig gemaakt en zjjn ambas sadeur uit Londen teruggeroepen. Een nieuw verschijnsel van de z.g, des integratie ontbinding van de At lantische gemeenschap, juist in een tijd die verdere integratie zo gewenst maakt om sterk te staan tegen de ge varen welke van buiten af die gemeen schap bedreigen. Engeland kan wel be weren dat Cyprus een interne zaak van het Gemenebest is waarin het theo retisch volkomen gelijk heeft maar We hebben dat geluid al vele malen ge hoord en het aan de orde stellen van de kwestie in de V. N. zal in ieder ge val een discussie nodig maken. En En geland zal daarbij stellig rekenen op de steun van zjjn bondgenoten in het Atlantisch pact tegen een andere part ner in hetzelfde pact, nJ. Griekenland. Het heeft er zelfs iets van, dat Londen 't Atlantisch pact gebruikt om zijn ko loniale positie op Cyprus te handhaven, want het verdedigt zijn standpunt o.a. met het argument dat het in het be lang van het gehele Westen is, dat Cy prus als militaire basis in Engels bezit is. Een argument dat niet geheel op gaat omdat de Cyprioten zowel als Griekenland er geen twijfel aan hebben gelaten dat de Engelsen onder alle omstandigheden hun bases op Cyprus mogen handhaven. Voor vandaag uitgenodigd voor bespre kingen inzake de kwestie der lonen. Vier ministers onder leiding van minis ter Suurhoff zullen hieraan deelnemen, als ten minste minister Suurhoff her steld is van zijn griepaanval. Het is echter nog niet bekend, hoe de Stichting van de Arbeid zal reageren na het con flict tussen de werkgevers en werkne mersbonden en of met beide groepen te zamen dan wel met ieder afzonderlijk moet worden geconfereerd. Man kocht, maar betaalde niets. Dé politie heeft de 41-jarige T. V. te Apel doorn gearresteerd, die zjjn gehele wo ning luxueus had gemeubileerd door al les te bestellen door middel van post orders en niet te betalen. Op deze wgze kwam hij in ’t bezit van kostuums, lin nengoed, luxe voorwerpen enz. Het re gende klachten bg de politie, die een onderzoek instelde en proces-verbaal opmaakte. Alle goederen zullen in be slag worden genomen. Een grote ver huiswagen is nodig om alles te vervoe ren. Deze week „ereraad” voor Westerling. De „ereraad,”, die onder leiding van de voorzitter van de Nederlandse Conser vatieve Partij, de heer Gaillard, is ge vormd, om Westerling te horen over zijn financiële daden, zal, naar gemeld wordt zaterdagmiddag a.s. in Amersfoort bij eenkomen. Christelijke aannemers thans ook voor drie procent. Op een woensdagmiddag afgewezen. Voor alle zekerheid en om beide partijen in het oog te houden, hebben de Ver. Staten zowel als Enge land hun strijdkrachten in het oosteljjk deel van de Middellandse zee versterkt. De toestand blijft er gevaarlijk, niet 't minst door de ontwikkeling in Jordanië. Deskundigen, o.a. een Engels parle mentslid, dat nog pas een bezoek aan dit land bracht, wijzen er op dat daar de extremistische elementen meer en meer invloed krijgen. Dat zijn de hon derdduizenden Arabische vluchtelingen uit nu Israëlisch gebied, die er in kam pen zijn bijeengebracht en uiteraard naar hun oude woonplaatsen terug wil len. Zij overtreffen in aantal het oor spronkelijke inwonertal van Jordanië en zijn natuurlijk fel vijandig jegens Israël gestemd, dat hen niet weer binnen zijn grenzen terug wil hebben. Van hun zij de vooral dreigt gevaar voor een ver storing van de wapenstilstand tussen Israël en de Arabische staten. van de Christelijke aannemers- en pa troonsbond is besloten onder de gegeven omstandigheden akkoord te gaan met de drie procent secundaire arbeidsvoor waarden. Veertien dagen geleden be sloot de bond deze arbeidsvoorwaarden niet te accepteren. Theorie en praktijk. Te Assen, ,in het Concerthuis, werden oefeningen van ’t Rode Kruis gehouden. Twee der deelne mers. vielen daarbij iu de orkest bak. Een van hen werd licht gewond. Hij kon toen „echt” worden verbon den. Zoek de zon op. Medegedeeld werd, dat steeds meer Nederlanders hun vakantie in Italië doorbrengen. Waren net er in 1947 nog maar 240.000 landgenoten, die naar Italië gingen, in 1954 was het aan tal reeds gestegen tot ruim 600.000. Langer vakantie in de bouwvakken. De vakantie van de bouwvakarbeiders zal dit jaar voor het eerst twee dagen lan ger duren: van zaterdag tot en met maandag, tien dagen. Hierover is ten slotte principiële overeenstemming be reikt tussen de besturen van de werk gevers- en werknemersbonden in het bouwbedrijf. Minister-president in Harlingen. De ministerpresident, dr. W. Drees, bracht een onofficieel bezoek aan Harlingen en lunchte daarbij in hotel „Zeezicht”. Zijn bezoek ging onopgemerkt voorbij. Sanatorium dicht. Het Dr. van Seven- ter-sanatorium te Apeldoorn, waar tot dusverre 60 tot 70 tuberculose-patiënten werden verpleegd, zal 1 april worden de lustrum van de NEVAS (Ned. Ver. gesloten. Het aantal patiënten nam re- - y - 1__J gelmatig af en is nu tot een minimum van het m.s. „Oranje” wordt gehouden, £®daald. Het bestuur heeft de gemeen- N.-beslissing, dat een volksstemming moest uitmaken of Kasjmir bij India dan wel bij Pakistan moest worden ge voegd. India beschouwt het reeds als haar gebied. Van New Delhi ging Dulles naar Dja karta waar hij Indonesië Amerikaanse economische steun toezegde en Soekar no uitnodigde voor een bezoek aan Washington. Uit Djakarta wordt ge meld, dat Dulles met een beter inzicht in de kwestie-Nieuw Guinea vertrok. Heeft Dulles echter de heren te Djakar ta ook een beter inzicht in de Neder landse bedoelingen en belangen ten op zichte van Indonesië gegeven? Hierboven vermeldden wij reeds, dat Pineau met Nehroe over de ontwape- ningskwestie sprak. Deze zaak komt weer sterk op de voorgrond, niet alleen omdat president Eisenhower er weer over aan maarschalk Boelganin schreef, maar ook omdat de nieuwe Franse re gering, wat meer overtuigd schijnt dan andere grote Westelijke landen, dat de huidige leiders der Sovjetunie werkelijk op vrede aansturen. Daarom zal Parijs misschien wat toeschietelijker houding aannemen in de V.N. subcommissie voor de ontwapening, die weer bijeenkomt, dan Washington. De Amerikanen blijven vasthouden aan een waterdicht controlesysteem. Er wordt bericht, dat Frankrijk en Enge land samen een aanvullend voorstel zul len indienen. Met argusogen volgt men te Bonn dit ontwapeningsoverleg, omdat overeenstemming der vroegere gealli eerden op dit gebied de positie van Duitsland sterk zou kunnen beïnvloeden. Maar die overeenstemming is er nog niet! Tot nu toe is het prijsbeleid ongetwijfeld een succes geweest. In verschillende branches zijn de prijzen inderdaad ge daald. Helaas in vele gevallen nog niet in de voedingsmiddelensector. Als men de statistische gegevens echter bestu deert, ziet men dat de prijzen de laat ste maanden niet meer omhoog rijn ge gaan. Wij gaan dus de goede kant op, al zijn we er nog lang niet. In dit licht gezien is de behandeling van het wetsontwerp „economische me dedinging” een belangrijke gebeurtenis in de Tweede Kamer geweest. „Mede dinging” is het deftige woord voor con currentie. Minister Zijlstra heeft aan de volksver tegenwoordiging grote bevoegdheden gevraagd. Hij wil n.L ondernemersover- eenkomsten die strijdig zijn met het al gemeen belang, bestrijden. Om een voorbeeld te noemen: alle fabrikanten van een bepaald artikel kunnen met elkaar afspreken, dat zij een bepaald artikel tegen een vastgestelde prijs op de markt zullen brengen. Dat is een afspraak, waardoor onderlinge concur rentie eigenlijk niet meer mogelijk is. Nu kan zo’n afspraak wel eens goed zijn, het kan ook gebeuren, dat de vastgestelde prijs ver boven de kostprijs ligt. Dan moet de consument het loodje leggen. Ondernemersafspraken, strijdig met het algemeen belang, worden dus bestreden. Minister Zijlstra wil niet de methode volgen, die men in de Ver. Staten en Duitsland toepast, n.l. om alle onder- nemersafspraken te verbieden. Dat is een verbodswetgeving. De ervaring in deze landen heeft echter geleerd, dat er op zulk een verbod talloze uitzon deringen gemaakt moeten worden. Van daar dat minister Zijlstra gekomen is met een wetsontwerp tot bestrijding van de uitwassen. Om dit te kunnen doen heeft hij grote bevoegdheden nodig. In de eerste plaats zal hij dus in staat moeten zijn om schadelijke afspraken tussen onderne mers te verbieden. Ook kan hij de af spraak gedeeltelijk ongedaan maken. Om een vlot en soepel beleid te kun nen voeren, wil de minister van Econo mische Zaken een besluit kunnen uit vaardigen (een algemene maatregel van bestuur, hetgeen buiten de Kamer om kan gebeuren), om bepaalde soorten van afspraken in ieder geval te verbie den. Bijv, de afspraken van ondernemers om een bepaalde minimumprijs vast te stellen. ij v „Het Atoom” te Amsterdam. De Am sterdamse gemeenteraad heeft woens dag zijn goedkeuring gehecht aan een voordracht van B. en W. om 6% mil joen gulden beschikbaar te stellen voor de in 1957 te houden tentoonstelling „Het Atoom” op de luchthaven Schip hol. Collegegeld 200 gulden. De collegegel den voor de Rijks- en bijzondere univer- siteiten en hogescholen zullen met te rugwerkende kracht tot 1 september '54 Worden verlaagd van f 325 tot f 200 per jaar. Er zal maar over vier jaar col legegeld behoeven te worden betaald. Fraude bij belastingen. Opnieuw heeft de rijksrecherche een Tilburgse belas tingambtenaar, de hoofdassistent W. S., aangehouden. Hij wordt verdacht van 't aannemen van steekpenningen. Het juiste bedrag is nog niet bekend. S. is naar het Huis van Bewaring in Breda overgebracht. Paasverlof parate troepen. Het paas- verlof van 50 pet. der parate troepen begint 29 maart no 13 uur. Op 3 april moeten de militairen per eerste reisge legenheid na 06.59 uur naar het on derdeel terugkeren. De andere 50 pet. gaat met Pinksteren met verlof. in ae ontmoeting tussen de traagheid der Europese volken om koloniale verhoudingen naar de eisen van deze tijd te rectificeren en het revolutionair élan van zich bewust wordende jonge volken om zirii van knellende banden te ontdoen, is Engeland dikwijls gelukkig geweest. Mede dank zrj de eeuwenlange ervaring der Brit ten op koloniaal terrein hebben zij menige band met een overzees land losser gemaakt of zo goed als geheel kunnen slaken zonder veel geharrewar en met behoud van de goede betrekkingen met de vrij of vrijer gelaten pupil. Misschien mag in tal van deze ge vallen gevraagd worden wat de overgebleven band tussen Engeland en de betrokken gebieden nog waard is of in de toekomst waard zal blijken, maar in ieder geval is tot nog toe de Engelse koloniale politiek de lijdensweg gespaard gebleven, welke de Franse gaat. Algemene onverbindend ver klaring. een langdurig debat heeft minis- Zijlstra het klaar gespeeld om bij algemene maatregel van bestuur be sluiten uit te vaardigen, dat bepaalde soorten van afspraken in ieder geval verboden zjjn. De k.v.p.-fractie wenste deze belang rijke zaak bg wet te regelen. De minister vreesde, dat er dan nooit een wet zal komen, waardoor de soepel heid van het kartelbeleid wordt ge schaad. Een poging van de heer Hazenbosch (a.-r.) om de algemene maatregel van bestuur binnen vijf jaar in te trekken of bij wet te bekrachtigen, werd ten slotte aangenomen. De minister had daartegen geen bezwaar, maar wel de k.v.p.-fractie. Zij stemde tegen. Een ogenblik zag het er nog uit, dat jte k.v.p. tegen dit wetsontwerp zou stem men. Prof. Romme vond n.l. dat de in vloed van minister De Bruyn (P.B.O.) te gering was. Op het laatste moment vonden de mi nister en de rooms-katholieke fractie voorzitter elkaar. De P.B.O.-minister zal in voldoende mate worden gehoord, te Utrecht gehouden spoedvergadering ITOEZEER de IsraëlischArabische kwestie in het brandpunt der be langstelling staat, blijkt uit het feit, dat na Selwyn Lloyd ook zijn Franse collega Pineau een bezoek brengt aan Israël. Het is wel opmerkelijk, dat de nieuwe Franse regering, ondanks haar vele zorgen, grote activiteit op diploma tiek gebied ontwikkelt. Vorige week was Pineau ook bij Nehroe in India en sprak men o.a. ook over het vraagstuk der ontwapening. Ook de Amerikaanse minister Dulles was later bg Nehroe, bij wie hij enigszins koel werd ontvan gen, omdat hij op de conferentie van de landen van het Z.O. Aziatische pact zich akkoord had verklaard met de V. Hotel „de Prins” te Makkum, sinds ja- ren gedreven door de heer T. de Jong, is uit de hand verkocht aan de heer S. Bouma te Kollum. Kinderkousen vanaf 16 cent. Wierd- sma s Babyzaak, BoJeward. NEVAS. Vrijdag bespreking over Ionen. De rege ring heeft de Stichting van <te Arbeid wetenschap en de massa-psychokgie; prof. dr. J. P. Wibaut, hoogleraar in de organische chemie en prof. G. L. Gangrgft buitengewoon hoogleraar in Ook kan de bewindsman optreden tegen economische machtsposities. Dit is te gen een te groot evenwicht van één be drijf in één bepaalde sector van het van da reehtse partij, Beigin, wilde tot een preventieve aanval op de Arabische staten besluiten, een standpunt, dat echter njet 66 tegen 13 stemmen werd Buffetten en dreeseftrs in meer dan 20 modellen, vanaf f 36.H. Lotstra, meubelfabrikant. Grote Dgiakker 9. nemen om er een revalidatiecentrum van te maken voor invaliden. Het col lege van B, ©n W. heeft dit in principe aanvaard.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1