A. VAN HOUWELINGEN, SASSENHEIM WINT DE RACE LANGS DE FRIESE 11 STEDEN KRIS-KRAS door Nederland Fan de Martinytoer Gouden filmpjes Verrassende Friese zege van D. Venenia van Workum bij de Nieuwelingen H Tj. d* J. STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND us hjoed p p to sizzen - - - 4 52e JAARGANG No. 36 DINSDAG 8 MEI 1956 Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo 2e week mei 1906. FORJIT IT TEMPO NET Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) De Nieuwelingen. Bij de Nieuwelingen, die alleen de zui delijke route reden, afstand 90 km, werd er ook reeds hard aan getrokken. Wel werd hierdoor het grote peleton in drieën gesplitst, maar doordat ook hier de hoofdmacht uit bijna alle favorieten 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e 11e 12e 13e 14e 15e B. Teunisse, Utrecht. A. Geldermans, Beverwijk. C. Niesten, Amsterdam. J. Blaauw, Arnhem. A. Oink, Hengelo. J. Kersten, Siebengewald. H. Kuitwaard, Velsen. M. Pronk, Warmenhuizen. G. de Jager, Hoog Blokland. W. Klebach, Amsterdam. H. Klein, Utrecht. M. van Dekken, Hoogkerk. D. Edelenbos, Enkhuizen. A. van Selm, Den Haag. B. Janisten, Amsterdam. D. Korset, Amsterdam. H. Jongerius, Utrecht. Ik bin net wend myn wurd to brekken, En oars to tinken as to sprekken Vjjf hectare heide in vlammen opge gaan. Op het grondgebied van de ge meente Smilde is woensdagmiddag een stuk woeste hei, ter grootte van onge veer vijf hectare, in vlammen opge gaan. De brand ontstond, doordat in de nabijheid hei werd afgebrand voor ontginning. 7000ste schip van dit jaar in Rotter damse haven. Een week eerder dan ver leden jaar arriveerde zaterdag het 7000e schip in de haven van Rotterdam. Vo rig jaar kwam het Engelse m.s. „Si milarity”, als 7000ste schip binnen en zaterdag was het het 499 brt. ton me tende m.s. „Oosterburgh” van S. H. H. Mueller en Co. te Rotterdam. Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie De laatste etappe. Tot vlak bij Tjerkwerd is er ondanks vele pogingen van Geldermans om weg te vluchten, nog niets te zeggen, wie uiteindelijk winnaar zal worden, maar tijdens de laatste kilometers is het weer v. Houwelingen, die op een gege ven moment wegspurt zonder dat ook maar één kans ziét aan zjjn wiel te ko men. Wel onderneemt J. Groot, Bever wijk nog een wanhopige poging, doch de Sassenheimer blijkt genoeg reserves te hebben en met zeker 25 meter voor sprong schiet hij om 5.55 uur als win naar door de finish. bestond, kreeg niemand een serieuze ontsnappingskans. Was er al eens een tje, die een poging waagde, dan werd hij enige minuten later al weer tot de orde geroepen. Aangezien het echter bij vlagen tamelijk hard ging, telden we steeds meer achterblijvers en toen Sta veren werd bereikt, noteerden we 9 renners, w.o. ook de Workumer Vene- ma, die een buitengewone goede en ver rassende course reed. vermindering van inkomsten het gevolg zou zijn, dat het reizigersverkeer zou toenemen, met als gevolg plaatsgebrek. Als men nu eens begon, een retour- kaartje, op zaterdag genomen, ook des maandags geldig te laten zijn. Voor ’t buitenland kan dat wel. Daar blijft een retourkaartje zelfs een maand geldig. H. Bangma Statenlid voor PvdA. De heer H. Bangma te Oudehaske (gem. Haskerland) heeft zijn benoeming aan genomen tot lid van de Prov. Staten voor de PvdA, in de plaats van de heer J. Hepkema uit Hindeloopen, die we gens vertrek naar Blijham (Gr.) heeft bedankt. Consumenten maken front. Er is in Ne derland een soort „consumentenfront” tot stand gekomen. De vakcentralen (NW, KAB en CNV) de Nederlandse Consumentenbond, de Centrale der Ne derlandse Verbruikscoöperaties en de Nederlandse Huishoudraad gaan te za nten een stichting vormen ter beharti ging van consumentenbelangen. 70 jaar getrouwd. Het echtpaar Jos Heeffer en Cornelia van de Klunenbrue- gel, geboortig van Hilvarenbeek, maar sedert 40 jaar te Tilburg woonachtig, hoopt 5 juli de 70-jarige echtvereniging te vieren. Zij zijn resp. 97 en 94 jaar en hebben 5 kinderen, 24 kleinkinderen en 94 achterkleinkinderen. Steeds weer terugval. Na Holwerd wordt het tempo nogmaals opgevoerd en daartegen blijken 4 kop lopers niet bestand. In de straten van Dokkum voltrekt zich het vonnis. Nauwelijks is echter alles weer bijeen of er wordt weer een uitlooppoging on dernomen, waardoor het peleton op nieuw in tweeën wordt gescheurd. Even voorbij Oudkerk weten Groot, Be verwijk, en de Ruiter, Beverwijk uit het hoofdpeleton te ontsnappen. Tien minuen lang trappen deze 2 verwoed op de pedalen, maar wanneer zij bemer ken, dat het peleton hen op de hielen blijft volgen, wordt ook deze ontvluch- tingspoging spoedig opgegeven. Zes km voor Leeuwarden verwachten we een geslaagde poging, als de drie kopstukken Kersten, de Jager en Lute in een ommezien een 100 meter voor sprong nemen, maar tegen het peleton met kanspaard Van Geldermans aan 't hoofd zjjn ook zij niet bestand en vóór Leeuwarden moeten ook zij het hoofd buigen. Als triumfator schiet de winnaar Van Houwelingen over de finish Foto Steggerda bij aankomst hier bljjkt de kopgroep aardig gedund te zjjn. Deze bestaat nu nog uit 19 man en het staat nu wel vast, dat deze 19 renners onderling zul len moeten uitmaken, wie eerste zal worden. Kuitwaard van Velsen krjjgt bij IJlst last van kramp, doch 5 km verder weet hij toch weer bij te komen. Werkeljjk pech heeft deze moedige renner, als hjj even later weer last van zjjn been spieren krjjgt en opnieuw moet afzak ken. Met meer dan 10Ö meter achter stand denken we dat zjjn lot beslist is, maar hjj vecht verbeten door en zo waar weet hjj zich voor de 2e maal in het peleton te nestelen. Verweij van Utrecht ziet bij Spannenburg al zijn hoop in duigen vallen vanwege een lek ke band, ook Janisten van Amsterdam krijgt last van zijn fiets, maar spoedig weet deze het euvel te herstellen en bjj Balk zien we hem weer aansluiting krjjgen. In Staveren moeten weer 4 man loslaten, zodat 14 man aan de laatste 30 km kunnen beginnen. De Workumer D. Venema, winnaar van de Nieuwelingen, getooid met zijn welverdiende krans. Foto Steggerda Jungschlaeger woensdag ten grave. De kist met het stoffelijk overschot van wijlen Leon Jungschlaeger is zondag aan boord gebracht van een Constellation van de KLM, die daarna naar Nederland vertrok. De kist was onopvallend uit een particulier ziekenhuis naar de Ke- majoran-luchthaven gebracht. De plech tige uitvaartdienst voor Jungschlaeger zal woensdag 9 mei te 11 uur in de St. Servaaskerk te Maastricht worden gehouden. Van 10 uur tot 13.30 uur is er gelegenheid de familie te condoleren in de chapelle ardente van het voorma lige ziekenhuis „Calvariënberg”, ingang Calvaristraat te Maastricht. Prjjsuitreiklng. Na afloop vond de prjjsuitdeling plaats in hotel Boermans, waar door de 81- jarige wieler-specialist, de heer George Hogenkamp, hulde werd gebracht aan de organisatoren, die ondanks vele moeiljjkheden elk jaar weer Friesland en speciaal de naam Bolsward, door hun prachtige wedstrijd langs de Friese 11 steden, naar voren wisten te bren gen. Spreker hoopte, dat over 2 weken ook de 11 stedentocht voor de toeris ten, een groot succes zal worden. Verkoop zomerpostzegels 1956 en nieu we postzegel. Daar het wenselijk is gebleken de 15e juli (de geboortedag van Rembrandt) in het verkooptijdvak te doen vallen, wordt de verkooptermijn van de Zomerpostzegels 1956 Rem- brandtserie verlengd tot en met 16 juli 1956. Aangemaakt is een portzegel van 90 ct. (ontwerp Van Krimpen). Trein blijft duur. In de Memorie van Antwoord van de minister van water staat en verkeer aan de Eerste Kamer wordt medegedeeld, dat de regering de Spoorwegen niet zal aansporen of op dracht geven, goedkope weekend-retours in te voeren. De regering meent, dat Bolswards Nieuwsblad en De Jong’s Nieuwsblad Pokken geconstateerd te Tjerkwerd bij een meisje, dat gelogeerd had te Giekerk en aldaar een pokkenpatiënte uit Groningen de hand had gereikt. Zaterdagmorgen 11 uur was het in en voor dé Doele reeds een drukte van belang. De renners met hun verzorgers, de persmensen, de eigenaars van de diverse reclamewagens, zij allen bezorgden de commissie een druk half uurtje. De organisatie bleek echter prima verzorgd, want precies 11.45 kon .voorzitter J. Visser de afmars blazen. Met de jury-wagen van de heer H. Schukken voorop, trok de karavaan via Broerestraat, Marktstraat, Djjk- straat naar de Hollandia, waar precies om 12 uur door adjudant Van Slooten het startschot werd gelost. Spoedig de strijd ontbrand. Bjj Witmarsum ligt het gehele peleton nog bjj elkaar, maar even voor Arum bljjkt van Ouwerkerk uit Aalsmeer het tempo niet te kunnen volhouden en moet daardoor loslaten. De oorzaak hiervan is dat Stoete van Amsterdam er plotseling van doorgaat, waardoor de snelheid door het peleton opgevoerd werd van 45 tot 55 km per uur. Lang heeft de koploper niet plezier van zijn 100 meter voorsprong, nog vóór Harlingen met de wind in de rug gaat het met een vaart van 60 km op Frane- ker af. Deze snelheid bljjkt voor enkelen te hoog ,want als Franeker in het zicht komt, blijken 6 renners uit het peleton te zjjn verdwenen. De 2de uitlooppoging even na Franeker Wordt ondernomen door Blaauw van Arnhem en Sthralenberg, Amsterdam. Langzaam maar zeker lopen deze twee Uit tot een km voorsprong, maar dan springen plotseling ook Klebach, Am sterdam en Wagenaar, Voorst uit het peleton weg, even later gevolgd door Leheuten van Hengelo, waarna een ver woede strijd ontbrandt. Bij Minnertsga wordt Leheuten weer ingehaald, maar de andere twee weten niet alleen stand te houden, doch zelfs de voorsprong te vergroten en de 2 koplopers in te halen. Tot Holwerd blijft de situatie ongewij zigd, alleen met dit verschil, dat door het vele jagen inmiddels weer een 7-tal haar de achterhoede zijn teruggevallen. prachtig. Sommigen tsdag al beginnen te vergeleken bij Van Houwelingen reeds te Bolsward favoriet. Even na Leeuwarden schiet Verwejj uit Utrecht weg, doch reeds bjj Beetgumer- molen is het peleton weer één geheel en in gesloten formatie gaat het op Bolsward af, waar de sprintprjjs, uit geloofd door de oud-elfstedenrenner P. Boer, thans woonachtig in Califomië, ligt te wachten. Van Houwelingen, Sassenheim blijkt bjj Bolsward over de meeste reserves te beschikken, tenmin ste met veel machtsvertoon schiet hij ineens naar voren en er is niemand die het wiel van de Sassenheimer kan hou den. Met zeker 25 meter voorsprong op no. 2 en 45 meter op ’t peleton gaat v. Houwelingen dan ook door de finish. Zeer hard gaat het nu op Sneek los en Naar Ronde van Italië. Ploegleider Kees Pellenaars heeft de Nederlandse ploeg, die van 19 mei tot 10 juni zal deel nemen aan de Ronde van Italië, samen gesteld uit de volgende renners: Wout Wagtmans (St. Willibrord), Jan Nolten (Elslo), Daan de Groot (Amsterdam), Piet van de Brekel (Echt), A. Berg mans Aalst), Mies Stolker (Zuylen bjj Utrecht), en Harry Schoenmakers (Ble- rick). Reserves zjjn Wie» van Dongen (Breda), Hein van Breenen (Amster- 1 dam) en Thijs Roks (Zundert). De fraaie villa „Sminia-state” te Wom- mels tot de grond toe afgebrand. In de buurt van Haarlem onder behoor van Heemstede is men weer met de opbquw begonnen. In Gaasterland klinkt weer het geklop van de eekschiller. Zeer vroeg in de mor gen, soms voor 4 uur trekken de ploegen reeds uit. Vrouwen, die vroeger mee Ma traden, blijven thans thuis. wel doen nog Veel kinderen mee. lytse plantsj es earst by it oerplantsjen, bi- nammen nei de woartel. Is dy goed en soun, dan fait it hwat ta en sil der grif in fikse plant fan komme kinne. Mei de jonge minske is it net oars. As dizze mar it lju geastlik stevich biwoartele binne, reitsje Uitkering bjj herhaling in bepaalde ge vallen. De minister van Oorlog heeft besloten, dat ’n dienstplichtige militair, die in 1956 bij de 3de divisie voor her halingsoefeningen in werkelijke dienst komt en voor de aanvang van deze wer kelijke dienst in het geheel reeds ten minste 85 dagen voor herhalingsoefenin gen in werkelijke dienst heeft doorge bracht, dan wel, als gevolg van deze werkelijke dienst een in totaal voor herhalingsoefeningen in werkelijke dienst doorgebrachte tijd van 85 dagen heeft overschreden voor elke dag van de werkelijke dienst, waarmede de ge noemde termijn van 85 dagen wordt overschreden, aanspraak kan maken op een uitkering van f 5. U. Vormeer was 30 jaar orgeltrapper in de Martinikerk te Bolsward. klean en de fakansje-reiskes, de forie- en heechtijdagen dêrfan, it formeits yn de stêd, hja binne der en üs bern groeije der by op. It is sa mis as hwat, hjirfoar de eagen to sluten of dêroer to jammerjen. Yn koarte jierren is der gjin bisletten plattelan mear, it wurdt iepen- De hooilanden staan willen na Hemelvaartsdag maaien, hetgeen vroeg is andere jaren. 12 mei: grote verhuisdag. In tal van buur ten werd heel wat gescharreld met huis- boedeltjes. Reeds vroeg in de morgen was men hier en daar bezig. Twee gezinnen hebben nog geen woning gevonden. De uitslag. No. 1 bij de amateurs, winnaar van het fraaie elektr. Remington Scheer- apparaat, wisselbeker LAB, beker K. N. W. U., de Repko-ereprjjs, 3 Radium- banden, plus schitterend vaantje, werd A. van Houwelingen uit Sassenheim. Ook dé sprintprjjs werd door deze ren ner in de wacht gesleept. De 2de prijs werd behaald door J. Groot uit Beverwijk. 3e prijs: L. de Stoete, Amsterdam. 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e He 12e 13e 14e 15e 16e 17e 18e 19e 20e De uitslag bjj de Nieuwelingen was als volgt: le prjjs: D. Venema, Workum. W. van Greuningen, A’dam. J. v. d. Voorn, Utrecht. A. Kuyt, Amsterdam. Oude Lenferink, Hengelo. H. Koger, Haarlem. B. Boom, Markelo. H. Haxe, Amsterdam. H. Arends, Amsterdam. P. Appel, Spanbroek. A. de Vries, Heiloo. P. Tesselaar, Bergen. S. Wjjman, Krommenie. Zuiderhoek, Amsterdam. J. Conjjn, Hypolitushoef. Hwat hat Qabe Skroar Tijdens de laatste kilometers werden nog verschillende uitlooppogingen ge maakt, maar het eind van het liedje was, dat de sprint de beslissing moest brengen. Toen het zeer talrjjke publiek vernam, wie in de kopgroep zaten, was het geen wonder, dat velen inwendig hoopten op een Friese zege, welke hoop naderhand ook verwezenlijkt werd. Met enige forse pedaaltrappen op het juiste moment liet de Workumer Ve nema alle concurrenten zijn hielen zien om daarna de 1ste prijs met ruim ver schil in de wacht te slepen (16.15 uur). Even later kon Venema getooid met een 'raaie krans zijn ererondje rijden, waar bij hem een verdiend en warm applaus werd gebracht. Geen feest meer. Tjjdens de viering van het bevrijdingsfeest in Rotterdam is het zaterdagavond en -nacht tot incidenten met de politie gekomen, waarbij twee politiemannen ernstig zijn mishan deld. Motorrijder uit Groningen verongelukt. Op de weg van Groningen naar Hoo- gezand is te Roode Haan de 49-jarige heer T. Bonder met zijn motor tegen een auto gebotst. Hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij kort na aan komst in het Academisch Ziekenhuis te Groningen is overleden. Dir. Sneker ambachtsschool veronge lukt. Woensdagmiddag is op de weg tussen Geldern en Wezel in Duitsland de heer A. J. Schutte, directeur der lagere technische school te Sneek, tij dens een autobotsing verongelukt. De heer Schutte was met zijn echtgenote en de heer A. Zijlstra uit Joure onder weg naar een jaarbeurs in Duitsland en kwam met zijn auto in botsing met een tegenligger. Tijdens het transport naar het ziekenhuis te Wezel is het slacht offer aan de opgelopen verwondingen bezweken. Mevr. Schutte werd zwaai’ gewond in het ziekenhuis opgenomen; de heer Zijlstra kwam met de schrik vrij. hja wol troch de swierrichheden fan it oerplantsjen hinne. Alderen meije nea for- jitte, dat de jongeren bigjinne mei de wrald, sa’t dy nou is en dat yn har libben, nei minsklike birekkens jit folie mear for- oarje sil, as dat wy meimakke hawwe. Hja bigjinne mei radio en auto of brom mer en hwer’t hja mei einigje sille, kinne wy us net foarstelle, mar fêst stiet, dat it yn in snel tempo en greate ófmjittings wêze sil. Geastlik is it net oars. De measte fan üs forneamde boeken fan Brolsma en Cuperus, fan Simke Kloosterman of P. Akkerman spylje yn in wrald, dy’t der net mear is. It is al histoarje wurden en >rekt it folie minder oan dy’t dizze dingen mei bilibbe Elts minske is yn syn tinken en foarstel- lings in produkt fan aerd, ófkomst en ear- ste foarming oan de iene kant en üntwik- keling, opfieding, lektuer, ünderfining en milieu oan de oare kant. Al dizze din gen bipale foar in diel de persoan, sa’t dy by einsluten üntstiet, al dizze faktoaren wurkje op him of har yn en drukke dêr harren stimpel op. Wy kinne dat sjen as ien üt dizze hoeke in jiermannich yn it westen of suden fan it lan tahalden har. Hy komt net as deselde werom, hy for- oaret. De jonges, dy’t oardel of twa jier yn tsjinst west hawwe, hawwe dêrtroch in ynfloed findergien, dy’t fan harren oare minsken makke hat. D« Brabander, dy’t j lyts doarp of in pear jier yn ft Nearden tahêldt de rorplante wut Fries, dy’t in skoft yn Den Bosch wenne plak ta. Hwa sil dat sizze? En Stoomboot Feniks vrijdag 11 mei geen dienst wegens schoonmaak. Vrachtgoe deren per melkdienst H. J. v. Dijk, Mak- kum. mei al syn technyske foroaringen en geastlike révolüsje. En hjir moatte hja geleidelik troch forstannige alders en op- fierders oan wenne. Der is gjin oare wei. Mar dat bringt mei, dat de alderen har ek op dn hichte brings moatte fan dy wrlld •ft him dus s»ls «k kenne moattft. It is in jo nou i ding fan moatten dat de alderen it paed haldfêst en har morele grounslach kwyt rekke. It milieu hie harren sa mar to pak ken. It libben yn in lytse bisletten rounte hat hwat fan it opkweken yn in broeikas, wol feilich, mar geastlik bliuwe de plan ts) es tear. In forstannige tünker docht it glês net yn iencn óf. Mar geleidelik wurde de plantsjes ófhurde. Hy wit, dat hja net under glês bliuwe kinne en dêrom set er de bak alris op lucht as it waer it talit. Mei in great diel fan de jonge minsken yn üs kontreijen is it net oars. Ek wy witte, dat hja hjir net bliuwe kinne yn in op romte, de metsten sille in peer jlet yn ft Netrdeft tahdldt, de j forplante wtirde feeks n« in hiel frjemd i as j hat, hja binne net deselde bleaun. Hja nei de tünker sjogge, dan bisjocht dy syn hawwe oare idéën krige, oare foarstel- lings, oare opfettingen. Dit sil wol gjin- ien, dy’t oer dizze saken wolris neitocht hat, bistride. De feiten wize it üt. It milieu docht by de measte minsken tige folie en fakentiids jit it measte as F oangiet, dy’t yn in tige bisletten rounte great wurden binne. Sawol posityf as ne- gatyf lizze de foarbylden foar it gripen. Hwat hat der al in sterke opgong to sjen west fan gewoane jonges, dy’t yn in oar milieu opgroeiden ta lju fen greate bi ts jutting. Hoefolle foarbylden soe men net neame kinne fan foaroansteande lju, dy’t as bern yn in lyts doarpke tahalden, mar op in bipaed momint harren losskuorden en earne oars de wei founen nei in folie bre der en bilangriker libben. Hie de jonge Henry Ford, in earme boerejonge, by honk bleaun, dan hie der faeks in lytse boer ütgroeid of in greate as it tige slagge de jongerein spi wie, mar nea de wraldfiguer, dy’t er nou as us, dy t a'12 wurden is. Mar ek negatyf kin men dat- hawwe. selde sjen. Hoefolle goede, béste lju, dy’t üt in lyts formidden nei de greate stêd ta teagen, wize, net nei pake en beppe-tiid, mar nei de takomst, dat is de tiid fan de bern fan nou. Ik haw wolris tige soarch, dat party al deren it tempo fan dizze ti’d net folgje kinne. Oars soe men net sa faek yn dy formiddens de jammerklachten hearre, dat it sa gjin kant üt kin, dat it fêst rint, dat de arbeiders fiersten tofolle fortsjinje, dat it altiten feest en fakansje is, dat en datgean mar troch Dit mankelike en wraldfrjemde praet wiist op in geastlike seniliteit, men rek- ket fier efter yn tinken en dwaen. En sok in mentaliteit is foar de jeugd fa- tael, dizze alden binne har bern al kwyt foar’t hja it seis witte. De alderen moatte meigroeije en mei oanpasse yn alles, hwat mei har gewisse en morael net yn striid komt en ek by dizze léste en wich tige dingen meije hja net to gau in saek as prinsipe biskógje. Hoefolle fan de saneamde prinsipes (in frommis op in fyts en in bern yn in draeimoune, in geastlike yn in auto, in famke mei koart hier) binne al sneuvele en forgoed bi- groeven De broeikas moat dochs ien kear iepen en de tünker leart üs, dat as de plantsjes der to lang yn stien hawwe, ha se tofolle tear blêd krige en fortoarkje hja bütendoar. De wrald om üs hinne, achte lezer, foroaret hurd, forjit it timpo net. Wy moatte yn de goede sin mei; geve bern üt in soune hüshalding, dat is it bi- brutsen. Us bern kinne net yn har wrald ?Jln’ mar dan. ek deemsters hwat wider stean, sa’t wy fyftich jier lyn dêryn stie- leP“ en ,me? Jou underlining en Ebbens- ne. Hja sille yn dizze wrald libje moatte wiisheit de jongeren liede yn har wrald. mei al svn technvske foroarineen en ?e ?'rald (an us bernejierren is al lang foarby en komt nea wer. Harres is hiel oars en net yn alles, mar yn hiel hwat din gen gans better as it eartiids wie. De krante, it fakblêd, de film, de biblio theek, de skoalle yn al syn fariaesje, de binne dêr yn koarte jierren har geastlik nings :S; L-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1