I FRANS-RUSSISCHE ONTMOETING TE MOSKOU HEEFT GEEN DIRECTE RESULTATEN OPGELEVERD KRIS-KRAS door Nederland KRITIEK EN WAARDERING VOOR MINISTER CALS I üs hjoed p p to sizzen 52e JAARGANG No. VRIJDAG 25 MEI 1956 Buitenlands Overzicht Chinese delegatie in Kaïro Teveel makelaar, te weinig regent 95 Amerikaanse waterstofbom uit vliegtuig afgeworpen ;e- ier STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND 94 Zilveren filmpjes Hwat bat QabeSkroar Zo Jong yn 'e koets, aid op sloffen 5 1 1 KAMEROVERZICHT s over, na - I boren uit eenvoudige ouders, is nadat hij 99 1 I tie tie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V„ Bolsward Administratie- en Redactie-adresJ Marktstraat 15 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 33 f (K 5157) ke Ier VLAGGETJESDAG Dï UïilwEN. Zaterdag werd Vlaggetjesdag in verschillende viasereplaataen langs de kust gevierd. In Umulden vond een sportoptoeht plaats tanga eta Katw^kee en XJmujder viaaersvlset. De foto toont ons een overrtcht van de optocht bij de VisafBlag te IJmuiden, i 5 i an □ij Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad 1. Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie pleegde de diefstallen als ze het graf van haar man bezocht. De vrouw is wegens diefstal gearresteerd. Kop van bison opgehaald uit het Ijssel meer. Van een diepte van twintig me ter is uit het Usselmeer de kop van een bison opgehaald. De zandzuiger „Frankrflk”, werkzaam bij de aanleg van. de Roggebotsluis, kreeg een ver stopte zuigbuis toen dit stuk skelet er in kwam. De spanwijdte van de prach tig gebogen hoorns op de schedel is een meter. Deze bison, de bison crassiocor- nis, heeft naar de deskundigen aanrie men, ongeveer vierduizend jaar geleden in deze streken geleefd. Dat was dus een lange lijst met klach ten. Voor minister Cals ongetwijfeld geen prettige gewaarwording, al is hij langzamerhand op het gebied van kri tiek wel het een en ander gewend. Maar gelukkig voor hem vond hij ook nog medestanders. Natuurlijk in de eerste plaats bij zijn partijgenoten, de k.v.p.-fractie, die de bewindsman enige weken voor de verkiezingen niet in de I De FransRussische ontmoeting te Moskou heeft het verwachte verloop gehad, directe praktische resultaten heeft zij evenmin als de EngelsRussische besprekingen te Londen opgeleverd. Wat de Europese kwesties betreft, heeft Mollet in een Interview gezegd, dat daarover nu nog geen overeenstemming mogelijk bleek met de Russen, doch dat er toch winst behaald was, n.l. dat beide partijen begrip voor eikaars houding hadden gekregen. Dat be tekent dus, dat Frankrijk het Westen volkomen trouw is gebleven, en dat het, ofschoon het wat de kwestie der hereniging van Duits land betreft, misschien dichter bij de inzichten van Moskou dan bij die van Londen en Washington stond, er niet aan gedacht heeft een koehandel te aanvaarden en in ruil voor een begin van ontwa pening de deling van Duitsland heeft willen bestendigen. Zoals bekend is Rusland deze concur rentie begonnen door aanbiedingen tot economische steun en technische hulp te doen aan allerlei landen in het Mid den Oosten, en ook in andere delen van Azië en Afrika. Feitelijk begon het doordat Rusland zijn satelliet Tsjecho Slowakije wapenleveringen liet aanbie den aan Egypte naar men zegt zijn de instructeurs, die deze wapenleveran- ties vergezellen Tsjecho Slowaken, die alleen Russisch spreken waarvan Nasser ruimschoots gebruik maakte en waardoor als bij toverslag het machts evenwicht tussen Israël en de Arabische landen werd verbroken. sedert men wel als vaststaand kan aan nemen dat Moskou in veel sneller tem po dan werd verwacht Amerika nabij zo niet voorbij is gestreefd op het gebied der kernwapenen. Men begint te beseffen, dat het Russi sche voornemen Amerika op industrieel terrein in te halen, niet absoluut alleen maar propagandistische bluf behoeft te zijn, ofschoon, laten we dit er direct bij zeggen, deskundigen hebben verze kerd, dat wat de Russen tot nu toe op de internationale markten aanbieden als regel niet kan halen bij de produkten van Westelijke zijde. Misschien zou het ons koud kunnen laten als het ene land het andere overvleugelt op industrieel gebied; zelfs als d,e winnende concur rent een communistisch geleid land is, zou de verslagen concurrent en zijn partners ook dan de troost blijven dat hun prestaties werden behaald in een klimaat, waarin de vrijheid van het in dividu het meest gewaardeerde en kost baarste goed is, waartegen geen mate riële voorspoed van een in tirannie ge boeid volk opleeft. Maar de ervaring heeft ons nu al ge leerd, dat het Moskou bij zijn industriële inspanning niet alleen gaat om opvoe ring van de welvaart van zijn volk en die der bondgenoten of van de gehele wereld, maar dat het de koude oorlog eenvoudig naar ander terrein heeft ver plaatst. De 1.200.000 man die in Rusland geuemobiuseend worden, worden verschoven naar een ander veld op het strijdtoneel van de koude oorlog tussen Oost en W’est, een veld, dat het militaire in belang rijkheid schijnt te zullen gaan overtreffen, n.l. het economische. Het departement van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen is een van de moeilijke departementen. Het is zeer uitgebreid en voor één minister ónmo gelijk te beheren. Een tijd lang heeft het er naar uitgezien dat minister Cals de parlementaire reis niet zou halen. Dat is achteraf nog wel meegevallen, maar verstomd is de kritiek niet. Zij kwam deze week hoofdzakelijk van de zijde der a.-r.- en v.v.d.-fracties. Zo klaagde de heer Algra (a.-r.) er kermen van onafhankelijkheid aan dit gebied binnen het Gemenebest, maar bleven bepaalde rechten eisen om de binnenlandse veiligheid in Singapore te verzekeren, opdat zij steeds ongestoord gebruik zouden kunnen maken van de militaire basis. Marshall, de leader der delegatie, bleek bereid de Engelsen ’t gebruik van de militaire basis te laten, maar wenste de verzekering der binnenlandse veilig heid in handen van de eigen regering te houden. De Engelsen achten blijkbaar het huidige bewind te Singapore niet stabiel genoeg om deze veiligheid te verzekeren en zijn bang, na die op Cey lon, ook hun basis in Singapore te ver liezen. Marshall verliet Londen om voor zijn thuisreis eerst ook nog eens met Nehroe te gaan spreken, de leider van ook ’n deel van ’t Gemenebest en stak niet onder stoelen en banken dat hij van de mislukking der onderhandelin- gen een versterking van het communis me in Singapore vreesde. Maar Selwyn Lloyd, de Britse minister van buiten landse zaken, heeft verklaard, dat En geland tot elke prijs deze haven, Cyprus en Aden, dat de Arabieren ook al be lagen, in handen zal houden. Ook de Eerste Kamer heeft de begrotingsrace volbracht. Minister I Cals had de eer de laatste begroting in de Senaat te mogen verde digen. Voor de laatste maal dus werd een balans opgemaakt over de afgelopen vierjarige periode. Een balans die meeviel, de kritiek in acht genomen, die de bewindsman nog niet zo lang geleden moest ondergaan. 4e week, met 1931 De panfabriek van de heer Veendorp te Makkum, v.h. M. H. Kingma, is door een 8-tal fabrieken aangekocht met de bedoe ling mogelijke concurrentie af te weren. Fries forum voor de VARA. Een Fries forum zal zich voor de VARA in de serie streekuitzendingen bezig houden met de Friese taal. Het forum bestaat uit mevrouw Rienks-Wallinga en de he ren prof. Jelle Brouwer, Fedde Schu- rer en Douwe Tamminga. Voorzitter is de heer J. de Haan, hoofd ener lagere school te Leeuwarden. Deze uitzending zal men op zaterdagmiddag a.s., 26 mei, kunnen beluisteren. Vader van ontvoerd kind in ons land. De Schotse vader van het 8-jarige meisje Pearl Bulloch, dat vorige week door haar moeder uit een school in Glasgow naar Nederland is ontvoerd, is naar Nederland gereisd, om, zoals de Haagse politie zegt „zijn recht te zoeken”. Nadat de Schot aanvankelijk bij zijn eis tot teruggave van het kind bleef, nam de zaak een verrassende wending, toen het kind huilende vroeg bij haar moeder te mogen blijven. De vader stemde daarin toe, op voorwaar de dat de kleine Pearl elk jaar 14 da gen bij hem zal doorbrengen. De Schot weigerde toe te stemmen in een schei ding. Ontaarde ouders krijgen 2% jaar. Twee jaar en zes maanden luidde het vonnis van de Utrechtse rechtbank tegen de 33-jarige metaalbewerker H. van W. en zijn 30-jarige echtgenote M. C. van W.- O. Het echtpaar had de twee jongste kinderen uit het gezin ernstig verwaar loosd; een der kinderen was arn de ge volgen overleden. Het vonnis was zwaarder dan de eis; veertien dagen geleden vroeg de officier van Justitie een gevangenisstraf van twee jaar. Kleuter drinkt Insectengif. De bijna 2- jarige Nickie Loogman in Kortenhoef is overleden, nadat hij een druppel in sectengif naar binnen had gekregen. Het jongetje heeft op de tuinderij van zijn vader een maatglaasje gevonden, waarin een druppel onverdund lirohex was achtergebleven. Het kind schijnt aan het glaasje te hebben gelikt. Het kon nog naar huis lopen, maar binnen een kwartier was het overleden. Vrouw stal bloemen op kerkhof. „Ik wilde een bloemetje op tafel hebben,” was de verklaring die de 57-jarige we duwe R. P. M.van der T. gaf, toen ze zaterdagmiddag op de Rotterdamse begraafplaats Crooswijk op heterdaad werd betrapt bij het stelen van een bos witte tulpen van een graf. De laatste weken kwamen er telkens klachten over verdwenen bloemen en vazen. Zaterdag zag een beambte van het kerkhof de vrouw a«n boa tulpen wegnemen. Ze probeerde ze nog ïh haar tas weg te moffelen, maar dat was tevergeefs. Ze Benoemd tot tijd, hoofd der openbare school te Exmorra, mej .R. Deelsta te Makkum. Lijk van vermiste man gevonden. Het lichaam van de 55-jarige Vlaardinger Evert Baars, die sinds vorige week za terdag werd vermist is thans drijvend in de Nieuwe Waterweg gevonden. Zijn zoon Huib wordt nog vermist. Beide mannen keerden niet terug van een tocht met een bootje op de rivier. Jongen verbrand in bos stro. Maandag middag is in de Limburgse gemeente Baexem het 5-jarige jongetje Jan Cus ters, om het leven gekomen bij een brand in enkele bossen stro. De jongen was samen met een negenjarig broertje in een silo met bossen stro geklommen. Dit broertje heeft het stro in brand gestoken. Hij wist, toen de vlammen plotseling hoog oplaaiden nog tijdig naar buiten te komen, maar de kleine jongen kwam in het vuur om. De ene zuster trouwde de ander. Zater dagmorgen zijn in de gemeente Sassen- heim in het huwelijk getreden de heer T. P. H. van der Velden, oud 33 jaar, leraar aan de Middelbare Technische School te Helmond, en mejuffrouw M. Hubers, vóór haar huwelijk directrice aan een huishoudschool in de gemeente Bergeijk. De ambtenares, die het huwe lijk voltrok, was een tweelingzuster van de bruid. Burgemeester Jhr. mr. Zand berg van Boelens hield een toespraak bij de huwelijksvoltrekking, waarin hij o.m. er op wees, dat het waarschijnlijk voor ’t eerst in Nederland was, dat een tweelingzuster van de bruid haar zus ter in het huwelijk verbond. De twee zusters, die anders sprekend op elkaar lijktn, toonden bij deze gelegenheid wel een tegenstelling in kleding: de bruid in een fleurige bruidsjapon, de ambte nares van de burgerlijke stand in haar zwarte toga. Oudje verongelukte op bromfiets. De 75-jarige R. v. d. Bosch uit Stssaw(fk wilde woensdagmiddag «aas de brom fiets van zïfn dochter pnoberen. in da Bizetlaan te Apeldoorn. De bejaarde Ook al hadden de Russen dan voor de aankomst van Mollet en Pineau nog net bekend gemaakt, dat zij hun strijd krachten met 1.200.000 man gingen be perken. Een besluit dat volgens de mi litaire medewerker van het Algemeen Handelsblad overigens slechts schijn is, want de demobilisatie van dit enorm aantal manschappen betekent slechts, dat de eerste oefentijd van 3 op 2 jaar wordt teruggebracht. De afgezwaaide manschappen worden nu vroeger over gebracht naar de reserve, die snel mo bilisabel is en dan een enorm gevaar voor het Westen vormt, want tegenover dergelijke snel op te roepen reserves kan het Westen niet eenzelfde reserve stellen. Vooral niet omdat de Ver. Sta ten geen systeem van verplichte reser- vevorming kennen. Dit Russisch gebaar betekent dus in militaire zin gesproken, geen vermin dering van de militaire bedreiging van het Westen, welke overigens op het ogenblik niet als ernstig wordt gevoeld, omdat het bezit der atoomwapenen de partijen toch in evenwicht houdt, zo dat ook het Amerikaanse leger binnen kort met vijf procent zal worden inge krompen. Een besluit dat de Amerikaanse regering te gemakkelgker kon nemen, omdat een proef, deze week bij Bikini genomen, heeft bewezen, dat ook zij, evenals de Kussen, over een waterstofbom beschikt, welke uit een vliegtuig kan worden afgeworpen. Het feit, dat de Russen nu 1.200.000 man extra beschikbaar krijgen om in industrie en landbouw te werk te wor den gesteld de regering maakt thans speciaal propaganda voor het aanvaar den van werk in Siberië, waar nieuwe projecten ter hand worden genomen heeft allerminst in het Westen de be vrediging gebracht, zoals vroeger het geval zou zijn geweest als men hoorde dat de zwaarden in ploegscharen wer den omgesmeed. Men is ronduit gezegd wat bevreesd geworden voor de Russi sche inspanning op industrieel gebied, Hammarskjoeld is daarna naar het Midden Oosten gereisd om ogenblikke lijke gevaren voor de verstoring van de vrede te bezweren en dat scheen hem gelukt ook, doch nu een andere Russi sche satellietstaat, Polen, opnieuw een verdrag voor levering van wapens, aan Egypte afsloot, schijnen de moeilijkhe den in het Midden Oosten van voren af aan te beginnen. Dat ten deze zowel de EngelsRussische als de Frans Russische besprekingen op niets zijn uitgelopen blijkt wel uit de toezegging van Moskou aan Syrië dat Israël niet kan rekenen op wapenleveranties uit de communistische landen. Het is nog te vroeg om de betekenis te beoordelen van de verschijning te Kaïro van een economische delegatie van rood China en van de erkenning door Egypte van de rode regering te Peking en het aanstaand bezoek van Tsjou En-lai, de premier van rood Chi na aan Nasser. Hebben we hier te doen met een gecombineerde Russisch-Chinese poging om Egypte in hun sfeer te trekken, dan wel heeft deze versterking van de banden tus sen Peking en Kaïro slechts ten doel een verbinding tussen het Aziatisch en Arabisch nationalis me tot stand te brengen? In beide gevallen is ze gevaarlijk voor het Westen en versterkt ze de positie van Egypte, dat gaandeweg achter de schermen een rol is gaan spelen in de nationalistische bewegingen in tal van Afrikaanse gebieden, de Fransen onder vinden het aan den lijve in Algerije. Wat het laatste betreft, ook daarover schijnen Fransen en Russen niet-offi- cieel te Moskou te hebben gesproken, o.a. omdat de Sovjetunie lid van de Veiligheidsraad is en de Arabische -en Aziatische landen deze kwestie voor die raad willen brengen. Zoals bekend heeft de Franse regering ook met Tito over legd over de Algerijnse kwestie omdat Zuid Slavië goede betrekkingen met Egypte onderhoudt en Nasser eerst daags in Belgrado op visite komt. Het lijkt nogal vernederend voor Parijs om zowel te Moskou als bij Tito te biecht te gaan over Algerije, dat het nog altijd als een onderdeel van het moederland beschouwt. Een betere oplossing ware als de Fransen en de Algerijnen onder ling tot een oplossing zouden kunnen komen, maar de vraag is of het gezwel al niet te diep is doorgevreten. De Engelsen zijn ten deze stellig vooruitziender en doen ai het tno- geljjke om hun gebieden in Afri ka en elders zo snel mogelijk op te voeden tot zelfstandigheid, maar zij kunnen het ontzaglijk snelle tempo waarin koloniale volken de onafhankelijkheid trachten te verwerven toch soms nauwelijks bjjhouden. mislukten dezer dagen te Londen hun onderhandelingen met een delegatie uit Singapore over de toekomstige status van deze belangrijke militaire basis in Azië. De Engelsen waren be reid een heel eind te gaan in het toe- kou kon laten staan. Een vorige keer had de heer Derksen (kath. v.) zijn partijgenoot-minister nogal flink aangepakt. Dat was nu heel wat minder, al liet de heer Derksen wel merken, dat het schrijven van no ta’s over de onderwijsvernieuwing niet veel te betekenen heeft. Er moeten wetten komen. Belangrijker was het echter voor mi nister Cals, dat hem de steun toeviel van de p.v.d.a.- en de c.h.u.-fracties. Zo wilde Prof. Schermerhorn (arb.) de bewindsman de lof niet onthouden, dat er een vaste lijn in zijn beleid is te ontdekken. Maar verder hield de socia listische woordvoerder aan minister Cals de spiegel voor. Er werd verteld aan welke eigenschappen de nieuwe minister zou moeten voldoen. Het is catastrofaal, zo zeide de heer Schermer horn, als er weer een minister komt, die gaat studeren. De afgelopen vier jaar is voldoende gestudeerd. Nu moet er een minister komen, die weet wat hij wil. Die bereid is te staan of te sneven. Die bereid is te werken of te sneven. Er zal de komende parlemen taire periode gehandeld moeten worden. Prof. Schermerhorn uitte dus ongeveer dezelfde klacht als de heren Algra en Wendelaar. Echter met dit grote ver schil, dat hij niet zeide, dat minister Cals de bereidheid om te werken of te sneven niet bezit. Alleen de spiegel werd voorgehouden. En de minister moet nu zelf maar uitmaken of hij aan de gestelde socialistische voorwaarden kan voldoen. Ook geen afbrekende kritiek van Prof. Gerretson. Deze verklaarde namens de c.h.u.-fractie minister Cals geen ideale bewindsman te vinden. Maar ja, zo zei de hij, ideale ministers komen zelden voor. Prof. Gerretson vond het een groot voordeel, dat de minister open staat voor kritiek. Op drie belangrijke punten had de c.h.u.-fractie echter wel kritiek op het beleid van de minister dat de bewindsman te weinig doortastend is geweest. Hij lijkt meer op een makelaar, dan op een regent, zo zeide hij. De minister wil te graag lijmen en krammen. En het liefst zulk een beleid voeren, dat iedereen tevreden is. Maar het is nu eenmaal onmogelijk iedereen tevreden te stellen. Zo’n beleid heeft tot resultaat dat eigenlijk ieder een ontevreden is, omdat er gewerkt moet worden met onbehagelijke com promissen. De minister moet meevech ten, aldus de a.-r. Senator. Hij moet niet bang zijn om daarbij te vallen. De heer Wendelaar (lib.) was het daar voor een groot deel mee eens. Stellig was hij niet onder de indruk van de prestaties van minister Cals. Veel za ken zijn niet afgedaan. Nu geeft de be windsman graag de Kamer de schuld van de trage gang van zaken, omdat zij zou treuzelen met het indienen van het Voorlopige Verslag. Deze kritiek wees de liberale woordvoerder echter van de hand met de opmerking, dat de minister er niet in slaagt een aanne melijke oplossing voor acute vraagstuk ken aan de hand te doen. Hoe kan de Tweede Kamer dan óp schieten De beide sprekers hadden vele punten van kritiek. Zij klaagden over het feit, dat het omroepbestel nog niet geregeld is, dat een behoorlijke huisvesting van de Wereldomroep nog op zich laat wachten, dat er nog geen beslissing genomen is over de zesjarige H.B.S., dat er nog geen wettelijke maatregelen zijn genomen over net voortgezet on derwijs. Zij klaagden ook over de sa larisregeling, over het U. L. O., dat in het slop dreigt te geraken, dat er nog geen wetsontwerpen afln over de tele visie en <fct de teesMbliothefcen nog wachten op een wettelijke regeling. van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen: de reorganisatie van het voortgezet onderwijs laat te lang op zich wachten, de personeelsvoorziening laat te wensen over en er is nog steeds geen goede regeling voor de salariëring gevonden. Minister Cals is van deze kritiek waar lijk niet ondersteboven gevallen. Hij is een zeer handig en scherpzinnig deba ter, hoewel niet altijd zeker van zijn zaak. Maar wat kon hem nu nog ge beuren? Wie stuurt er drie weken voor de verkiezingen nog een minister in de politieke woestijn? Geen mens, die daarover denkt. Op 30 juni a.s. worden de beide Ka mers der Staten-Generaal ontbonden. Tot zolang vergadert de Eerste Kamer door. Op 13 juni zijn de ministers de missionair, maar dat wil niet zeggen, dat er niet verscheidene technische wetsontwerpen worden afgehandeld, zo als de uitverkopenwet, de wet op de afbetalingen en zelfs de opheffing van de handelingsonbekwaamheid der ge huwde vroi^w. De Eerste Kamer heeft nog een grote achterstand. Eind juli en begin augustus zal zij eveneens nog ver gaderen. Volgende week wordt echter het be langrijkste wetsontwerp van deze parle mentaire periode behandeld: de defini tieve ouderdomsvoorziening. Het staat wel vast, dat de Eerste Ka mer dit wetsontwerp zal aanvaarden. Maar de kritiek op de aanpassingsmo- gelijkheden van de bestaande pensioenen is zo mogelijk nog groter dan in d,e Tweede Kamer. De Senaat kan echter een wetsontwerp niet wijzigen. Zij kan slechts goedkeuren of verwerpen. En in die situatie is het niet verwonderlijk, dat zij overgaat tot de goedkeuring. Daardoor zal er weer een machtige vleugel aan het sociale huis van Ne derland zijn aangebouwd. Het is ten slotte hier de plaats het be zoek van Soekamo aan de Ver. Staten nog te vermelden. Hij is er met veel eerbewijzen ontvan gen, kreeg veel applaus bij zijn rede voering in het Congres niet echter toen hij de kwestie Nieuw-Guinea ter sprake bracht; ook Amerikaanse Con- gress-men kunnen wel eens voorzichtig zijn! en trachtte uiteraard elders in de Ver. Staten ook anti-Nederlandse propaganda te bedrijven. Men zegt, dat de heer Soekamo er bij president Eisenhower op heeft aan gedrongen rood China te erkennen, waarmee hij dan het terrein van de heel hoge politiek zou hebben betreden. Want deze erkenning is een vraagstuk, waarover in het Westen allerminst ge lijk wordt gedacht en evenmin in de kringen van het Congres en der Ame rikaanse regering. De oud-Makkumer Willem Banning, ge- ge ouders, is nadat hij onderwijzer, gouverneur en predikant was geweest, gepromoveerd op het proef schrift „Jaures als denker”. ag >4, Dat het een slechte tijd .s, bleek te Par- rega, waar de verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk f 700.minder opbracht dan het vorige jaar. Onkele pesonen te Makkum hebben een salonstoomboot aangeschaft om daarmee pleziertochten te maken op de Zuiderzee. De boot heet „Minister Lely”. In de raadsvergadering van Workum vraagt de heer Brandsma aandacht voor de onwelvoegelijke costuums, waarin j.l. Pinkstermaandag te Workum een optocht is gehouden van turners en turnsters. Het leek volgens spr. meer op propaganda voor naaktcultuur. dan voor lichaamsont- wikkeling. De voon. zegt toe, dat indkn een deel der bevo&ing zieh aan dergelijhe kleding ergert, een optocht als deze niet weer zal widen toegestaan,

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1