|||p EISENHOWER STELT ZICH WEER KANDIDAAT EINDELIJK SCHOT IN DE FORMATIE KRIS-KRAS door Nederland Dr. Drees verschafte sombere financiële nota Zilveren filmpjes „Politiek” Russische bedoeling met „ontwapening” blijft duister Dienstplicht bij Westdnitse arbeiders niet populair üs hjoed p p to sizzen 1 Buitenlands Overzicht STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND VRIJDAG 13 JULI 1956 52e JAARGANG No. 54 1 K 70.000 V Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 De bewaarschool van het St. Anthony Gasthuis bestaat 75 jaar. De kleine schoolbevolking werd ruimschoots ge- tracteerd. ’s Middags volgde de tradi tionele wandeling door de stad. In verband met de bezuiniging worden dit jaar in Duitsland geen grote ma noeuvres gehouden. De afd. van <je SDAP te Bolsward heeft in een gehouden huishoudelijke verga dering besloten, dat de SDAP-fraetie geen wethouderszetel zal accepteren. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A J. OSINGA N.V, Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) 2de week juli 1931 Stortbuit de Amster. dam. Het Wete ringcircuit te Am sterdam werd door de hevige slagregens plaatselijk in een binnenmeer herscha pen. De fietsers had den het dan ook niet gemakkeljjk en de auto’s deden waaiers van water opspatten. Brand in opslagplaats. In de opslag plaats van een nettenfabriek tussen de haring- en visserijhaven te IJmuiden, heeft dinsdagmiddag een hevige brand gewoed. Het verlies aan netten en de schade in de fabriek bedragen tiendui zenden guldens. Bij het uitbreken van de brand was al het personeel naar huis. Arbeiders van een naburige staal- constructiefabriek zijn over het stek geklommen en hebben nog een belang rijke voorraad netten kunnen redden. Drank makket sterke mülen, mar sloppe skonken Bolswards Nieuwsblad De Jong’s Nieuwsblad Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel Uriel Handelsadvertenties bij contract reductie De eerste burger van Den Haag, Voor ’t „politiek gerecht” gedaagd, Om een fout in het verleden, Moest, naar het vast beraamde doel, Weggewerkt uit zijn hoge stoel. Het „gerecht” is nu tevreden.. Een zegepraal die er wezen mag, De burgemeester vroeg ontslag. Bonn betaalt voor Nederlandse troepen. West-Duitsland zal Nederland een be drag van ruim 700.000 gulden betalen voor de legering van Nederlandse troe pen in de Bondsrepubliek. Voor elk een lichtend teken!” Natuurlijk mag de demagoog Niet helemaal ontbreken. Zijn leiding schuilt gnder de vlag, De bittere smaak van dit ontslag. Men denke maar eens aan het feit, dat Engeland een der leidende naties van het Navo-blok is en India bijv, een neu- tralistische politiek volgt, een woord dat Nehroe trouwens onjuist acht, hij wil liever het woord onafhankelijke politiek gebruikt zien; men denke ook eens aan de Zuid-Afrikaanse apartheidspolitiek die Engeland en vooral India scherp veroordelen. Er zijn echter enkele pun ten ter conferentie besproken waarover men het toch wel eens bleek. Het com muniqué zegt bijv, dat men algemeen Voldaan was over het feit, dat Ceylon - een der leden van het Gemenebest en enige andere staten tot de V.N. waren toegelaten, terwijl de premiers de hoop uitspraken, dat het ledental van deze volkenorganisatie nog verder kan worden uitgebreid. Dit laatste nu schijnt te betekenen, dat alle premiers ook die van Zuid- Afrika, dat zeer scherp tegenover het communisme staat het er over eens zijn dat communistisch China tot de Ver. Naties dient te worden toegelaten. Wat nog niet behoeft te betekenen, dat ook alle premiers het er over eens wa ren dat Peking in die organisatie de plaats van nationalistisch China dient in te nemen. Zuid-Afrika bijv, wenst ook het bewind van Tsjang Kai Sjek in de V.N. gehand haafd te zien, in tegenstelling waar schijnlijk met India en Ceylon. Maar al waren de premiers het eens over de toelating van Peking tot de V.N., zij zullen voorlopig gezamenlijk niet het initiatief nemen tot een voor stel tot deze toelating, wat ook al weer niet wil zeggen, dat van een hunner geen dergelijk initiatief zal uitgaan. Zoals bekend is Amerika ’t grote strui kelblok dat deze toelating verhindert en tot de presidents-verkiezingen behoeft men niet te rekenen op een wijziging in dit standpunt. Vice-president Nixon, die pas bij Tsjang Kai Sjek op For mosa op bezoek was, heeft deze de Verzekering van president Eisenhower die zich weer als kandidaat vooi' een nieuwe periode beschikbaar stelde overgebracht dat Amerika nationa listisch China zal blijven steunen. Nu wij hierboven Ceylon noemden, zij hier vermeld, dat niet in het commu niqué der premiers, maar in een aparte mededeling melding werd gemaakt van Inbraak bij groentehandelaar Nawijn te Bolsward en het naastliggende pand van de Coöperatie. Bij het laatste bezoek maakten de ongenode gasten f160. buit. propaganda maken tegen de dienst plicht, die niet populair is bij de Duitse arbeiders nu Duitsland nog niet her enigd is voelen zij de militarisering meer als een opoffering ter wille van het West-Duitse bondgenootschap met het Westen dan als een plicht jegens het vaderland noch bij de Duitse werkgevers, die bij de huidige hoogcon junctuur een tekort aan werkkrachten hebben. Het is daarom geen wonder, dat dr. Adenauer de dienstplicht verdedigd heeft in het licht van de hereniging van Duitsland en de Russische onwil om daaraan mee te werken. Dat ook de gebeurtenissen in Poznan, de bloedige vervolging van de leiders van dit verzet door de communisten natuurlijk agenten van Amerika ge noemd in die verdediging een rol speelden, spreekt vanzelf. Ze tonen Im mers aan hoe breed de kloof tussen Westen en Oosten nog is en dat zij niet te overbruggen is door een simpele glimlach van Moskou. Het is daarom te betreuren, dat wij in het communi qué van de premiers van het Gemene»- best niets vinden over de wenselijkheid dat de vrije landen van Europa naar eenheid blijven streven. Het was eigen lijk pok niet te verwachten. Wel spreekt het communiqué van het belang de eco nomie van de eigen landen te handha ven en uit te breiden en het gemene best en het sterlingblok te versterken ten einde te komen tot een zo ruim De afgeschoten pijl was raak, Heeft prima doel getroffen; Men praat nu van een „trieste zaak”, Om zich zelf af te stoffen. „Houd zonder aanzien ’t recht”, steeds hoog, Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en stelsel voor handel en betalingen als maar doenlijk is, terwijl ook onderlinge samenwerking op het gebied der kern energie wordt bepleit. Het zijn echter deze onderlinge banden in het Gemene best, welke waarschijnlijk het meest er toe bijdragen, dat de betrokken landen bijeen blijven, doch anderzijds Engeland verhinderen een innige band te sluiten met de vrije landen van West-Europa zowel op het gebied van de eco.nomische eenheid als op dat der kernenergie, waardoor het ook Frankrijk gemakke lijker zou zijn mee te doen. In de Franse» nationale vergadering wordt een debat gevoerd over het mee doen aan de West-Europese atoomge- meenschap, de Euratom, waarbij duide lijk bleek dat als Engeland daaraan had meegedaan, de Fransen wellicht ook de bovennationale samenwerking op dit ge. bied hadden aanvaard. Nu zal het de bat wel sluiten met een nota waarmee men alle kanten uit kan, hetgeen be tekent, dat de andere partners: W- Duitsland, de Benelux en Italië nog niet weten waaraan ze toe zijn. In Japan boekten de soc. dem. bij de senaatsverkiezingen winst, hetgeen be tekent, dat de regeringspartijen niet meer over de tweederde meerderheid be schikken nodig om hun plannen tot vol ledige herbewapening van hun land door te voeren. De soc. dem. zijn daar tegen en vóór een neutralistische politiek. „Sportamateur” in de val. Op 8 juli j.l. hebben opsporingsambtenaren van PTT in samenwerking mét de Rijkspolitie te Siddeburen de klandestiene zender „Sportamateur” die ook wel uitzond on der de naam „Robot”, opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 20-jarige opperman D. Z. te Siddeburen. Prinsesselijk bezoek. Prinses Margriet is met een groep schoolkinderen uit Soest naar Terschelling vertrokken, waar ze in de Wier schuur op Oost gaan kamperen. Vooraf dronk het gezelschap een kopje koffie in restaurant „De Kroon” te Harlingen. De prinses reist incognito. Kind uit angst voor onweer overleden. Een 7-jarig zoontje van de familie Schipper uit Huizen is tijdens het hevige onweer dat zich maandagmiddag ook boven het Gooi ontlastte, zo angstig ge worden, dat het na hard lopend naar huis te zijn gegaan, daar onwel is ge worden en enige ogenblikken later is overleden. Deze familie heeft enige ja- ren geleden eveneens een kind moeten missen tengevolge van een ongeval. Dit kind viel in een teil met kokend water waardoor het aan de bekomen brandwonden overleed. tigheid; toen hij in de Arabische landen op bezoek was is hij op een vraag van de regering van de Libanon om nu eens duidelijk het Russische standpunt ten opzichte van de positie van Israël uit een te zetten, niet ingegaan. Erg duidelijk is niet geworden waaraan de onrustwekkende geruchten over nieuw oorlogsgevaar in het Midden Oos ten de vorige week te wijten waren. Men dacht enerzijds aan het feit dat de nieuwe minister van buitenlandse za ken van Israël, mevrouw Meyerson, had verklaard, dat haar land recht had op zijn gebied de irrigatiewerken te vol tooien, die water aan de Jordaan zouden onttrekken ten behoeve van de Israëli sche landbouw. De Arabische buurstaten, die daardoor dit water zouden missen, zijn daarte gen heftig gekant en hebben reeds lang verzekerd, dat de uitvoering van dit Israëlische plan oorlog zou betekenen. Men dacht anderzijds aan de mogelijk heid dat er een staatsgreep in Jordanië zou dreigen, waar koning Hoessein, nauw verwant met de dynastie die in Irak lid van het pact van Bagdad regeert, moeilijkheden heeft met de jon ge officieren, die Irakese invloed in hun land afwijzen en de voorkeur geven aan Egypte. Er waren daarom geruchten, dat Israël, om te voorkomen, dat Jor danië geheel onder Egyptische invloed zou raken bij een staatsgreep Jordanië zou binnenrukken en er waren ook ge ruchten, dat Irak dat zou doen. Van het een noch het ander is tot op heden iets gekomen. Het wantrouwen, dat Irak en naar men zegt ook Saoedie Arabië jegens Egypte koestert, ofschoon alle Arabische landen Israël haten, is misschien nog het meest geruststellende element in de huidige situatie. Een wantrouwen, dat trouwens in het Westen gedeeld wordt, met name door Frankrijk wegens de Egyptische steun aan de N.-Afrikaanse extremistische nationalisten. Maar in het gehele Wes ten volgt men de politiek van Egypte met argusogen, vooral nu Nasser in Zuid-Slavië (waar hij ook Nehroe zal ontmoeten) en later in Griekenland waar Sjepilow geen succes had me» pogingen dat land ontrouw te maken aan het Westen op bezoek gaat. De nauwste samenwerking heeft Egypte nog met Syrië, welk land besloot met Kairo een federatie aan te gaan. Intussen blijft de Cyprus-kwestie het verstorend element in de innige betrek kingen tussen Griekenland en Enge land, dat een oplossing voor deze zaak in petto had, die echter voorlopig in por tefeuille blijft omdat Turkije zich met hand en tand tegen een wijziging van de positie van het eiland verzet; de Turkse regering wil niets weten van de vrijheid der Cyprioten om over hun eigen lot te beschikken, zelfs haar eigen volk gunt zij de volledige vrijheid niet, zij heeft weer verdere maatregelen ge nomen de meningsuiting te beteugelen. geld wordt vrijgegeven als het wordt gebruikt voor de verbetering van het bestaande woningbezit. Het geld blijft echter absoluut het eigendom van de huiseigenaar. Hij krijgt zelfs jaarlijks 3 rente, het bedrag wordt bij zijn tegoed bijgeschreven. Kijk, zo zegt de socialistische fractie, als wij niet over de huurbelasting waren begonnen, zou deze vorm van afroming nooit zijn in gevoerd. Dat is ons winstpunt. Ja maar, zo redeneren de andere fracties, er is een principieel verschil tussen huurbe lasting en deze blokkering. Er is nu geen sprake van aantasting van het eigendom. Zo wordt dit huurcompromis door alle partijen in eigen voordeel uit gelegd. Op zich zelf een bewijs, dat hier waarlijk sprake is van een com promis. Intussen zijn de programonderhandelin- gen begonnen. Dr. Drees, die nog ijverig zoekt naar zijn defensie-oplossing heeft aan de vijf fractievoorzitters een groot aantal punten doen toekomen die de hoofdzaken moeten vormen voor het ko mende regeringsbeleid. Daarbij heeft hij een nota gevoegd van het departement van Financiën over de financiële toe stand van ons land,. Daaruit blijkt, dat wij, ondanks de hoogconjunctuur, de volgende begrotingsperiode ingaan met een groot tekort, terwijl ook de kas positie nogal zorgen baart. Nu staan de partijen voor de vraag wat er met deze tekorten moet worden gedaan. Moeten zij worden weggewerkt En als dat nog niet noodzakelijk is zal het duidelijk zijn, dat lang niet aan alle wensen van de verschillende departementen voldaan kan worden. Er zullen prioriteiten moe ten worden vastgesteld. Dat is een an der moeilijk punt bij deze formatie. Men kan veilig aannemen dat de plannen van Dr. Drees tot bezuiniging op het leger en de marine voor een groot deel voortvloeien uit onze slechte schatkist en begrotingspositie. De formatie heeft gezien de laatste berichten thans kans van slagen. Het ziet er naar uit, dat de lijdensweg van 1952 niet weer zal worden herhaald. Toen heeft men 69 dagen nodig gehad om een Kabinet te formeren. Er bestaan plannen tot de aanleg van een vliegterrein ergens in het noorden van Friesland. Ter bestrijding van de heersende werkloosheid zou dit een mooi object zijn. DAF gaat personenauto bouwen. Nog vóór 1960 zal de DAF een kleine Neder landse personenauto op de markt bren gen. De gebroeders van Doorne stellen zich voor, dat deze wagen, die nu nog slechts een „papieren auto” is, een vier- persoons met benzinemotor zal worden. De grond voor de montagehal, waarin deze personenauto zal worden gemon teerd, is reeds gereserveerd. - Eerste luchtreis van 94-jarige. Een 94- jarige dame, .mevrouw Louisa Garnett, uit Torquai (Engeland), maakte dins dag haar eerste luchtreis, toen zij van Londen naar Amsterdam vloog, voor een bezoek aan de Rembrandttentoon- stelling. Het vliegveldpersoneel meende dat zij de oudste vrouw was, die ooit van London Airport is vertrokken. Twee bromfietsers bij aanrijdingen ge dood. In Gemert is de 28-jarige brom- De premiers van het Gemenebest be tuigden hun instemming met de aan kondiging van de Sovjetunie dat zij haar strijdkrachtten zal verminderen, maar hoe weinig indruk die Russische aankondiging in deskundige kringen in het Westen heeft gemaakt, blijkt uit het feit, dat ongeveer tezelfdertijd het Nato-hoofdkwartier bekend maakte, dat de Russische en Oosteuropese militaire macht de laatste maanden eer toe dan afgenomen was, terwijl in de ontwape ningscommissie der V.N. de Canadese gedelegeerde waarschuwde, dat de Rus sische bedoelingen ten aanzien van de ontwapening duister blijven. Hrj bleef pleiten voor het luchtinspectieplan van president Eisenhower waartegenover de Sovjetunie afwijzend blijft staan. De deelnemers aan de Gemenebest-confe- rentie betuigden natuurlijk hun belang stelling voor de vrede en stabiliteit in het Midden Oosten en hun instemming met het streven van de secretaris-gene- raal der V'.N. Hammerskjöld om de be- standsovereenkomsten tussen Israël en de Arabische staten te handhaven. Deze secretaris-generaal gaat binnenkort weer naar het Midden Oosten. Waar schijnlijk houdt dat verband met de geruchten welke vorige week opdoken over nieuw oorlogsgevaar tussen Israël en de Arabische staten, oorlogsgevaar, dat zoals Chroesjtsjef eens heeft ge zegd, ook gevaar voor een derde wereld oorlog zou meebrengen. Deze Russische leider wist dus dat Moskou met vuur speelde, toen het de satellietstaten wapenen aan de Arabi sche staten deed leveren. Maar toch betrachtte die andere Russische leider, de nieuwe minister van buitenlandse za ken, Sjepilow, ook weer enige voorzich- het feit, dat Ceylon dat binnenkort een republiek wordt en dus koningin Elizabeth II niet meer als staatshoofd zal erkennen en Londen het eens geworden zijn over het afstaan van de Engelse militaire bases op het eiland aan de regering van Ceylon; Engeland houdt er echter bepaalde faciliteiten, het zal echter moeten blijken of deze van veel betekenis zijn; men gelooft echter dat de huidige premier Banda- ranaika de belofte aan zijn volk inzake de Britse ontruiming der bases wilde nakomen, doch dat hij in de praktijk zal trachten de Britse militaire macht zo dicht mogelijk bij huis te houden om der wille van de veiligheid. De boerderij van M. H. Galama tussen Burgwerd en Hartwerd door het hemel vuur getroffen. Er bleef slechts een ruïne over. Ook sloeg de bliksem in een huis aan het Bolwerk te Bolsward. De materiële schade was gering. Alleen een fluitketel was geheel plat geslagen. Hwat hat Qabe Skroar dat de Kabinetsformateur deze zaak hoog opneemt. Alleen op het punt van de defensielasten was hij bereid zijn opdracht terug te geven. De p.v.d.a.-fractie heeft daar waar schijnlijk ook weinig voor gevoeld, want zij leeft ongetwijfeld in de hoop dat bei de partijen als de tijd werkelijk gaat dringen wel tot elkaar kunnen komen. En waarom zou dat niet Een menings verschil over f 150 mln. moet te over bruggen zijn. De laatste berichten stem men in dit opzicht hoopvol. Op een woensdagavond gehouden bespreking heeft men elkaar ook op defensiegebied grotendeels kunnen vinden. Bovendien is de p.v.d.a.-fractie» van me ning, dat Dr. Drees een groot succes heeft geboekt met het nieuwe huurcom promis. Weliswaar wordt er geen huur belasting ingevoerd, maar wel wordt 50 van de nieuwe huurverhoging van 25 geblokkeerd. Dat geblokkeerde Men zegt vaak: politiek gedoe, Zelfzucht is uit de boze, ’t Hanteert de bezem en de roe, Zonder blikken of blozen. Ik heb hier nooit op ingehaakt, Maar nu het vuur gaat doven Van deze politieke zaak, Begin ik het te geloven. Rechtszekerheid gaat overstag, ’t Wordt ons geleerd door dit ontslag. PIET De premiers van de landen van het Gemenebest zijn eind vorige week uiteen gegaan, na de publicatie van een communiqué, waar over zij het waarschijnlijk gemakkelijker eens werden dan over welk punt der agenda van hun conferentie ook. Waarom er dan ook betrekkelijk weinig in dat communiqué werd gezegd. De Engelse bladen verontschuldigen dit door er op te wijzen, dat er van dergelijke bijeenkomsten altijd zo weinig valt te zeggen om dat ze niet bedoeld zijn tot het bepalen van een gemeenschappe lijke politiek, doch slechts als een gedachtenwisseling. Hoe zou het ook anders. De tijd is ver, dat Londen de toon aangaf in de buitenlandse politiek van alle delen van het Gemenebest. Het is niet meer dan natuurlijk, dat het communiqué der premiers van het Gemenebest zich teleurgesteld verklaar de over het feit, dat nog geen voort gang is gemaakt in de richting van een herenigd Duitsland. De oppositiepartijen in W.-Duitsland beweren, dat nu de wet op de dienst plicht door de Bondsdag definitief is aangenomen met 270 stemmen tegen 166 bij 20 onthoudingen dit een ver dere belemmering op de weg der her eniging zal zijn, omdat dit het Russisch wantrouwen verder zal aanmoedigen nu in 1957 360.000 man onder de wapenen zullen komen en grote sommen voor bewapening zijn uitgetrokken. Toch is de W.-Duitse herbewapening nog niet safe, want in 1957 zullen de soc. dem. bij de verkiezingen stellig Secretaresse hield f 8000 achter. Een jaar gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, legde de Haagse rechtbank op aan de 39-jarige mevr. A. E. C. Zij had f 8000 verduisterd ten nadele van de Ned. Bond van Dansleraren, waar zij als ad ministratrice werkzaam was. Moeizaam sleepte de Kabinetsformatie zich in de afgelopen dagen voort. Hoewel er dan overeenstemming is be reikt over de huren bleef het defensie- probleem lange tijd zorgen baren. De formatiepoging van de heer Drees ging zich steeds meer en meer op de de fensielasten toespitsen. En dat beteken de, dat het voor hem veel moeilijker werd om te slagen. De Kabinetsforma teur heeft verleden week reeds te ken nen gegeven het bijltje er bij neer te willen leggen. De andere fractievoorzit ters hebben hem echter weten te over tuigen, dat dit geen enkele zin zou hebben. De formatie duurt nu bijna 4 weken. Zou Dr. Drees zijn opdracht aan H. M. de Koningin teruggeven, dan wordt er een andere formateur aange wezen, die echter ogenblikkelijk op de zelfde moeilijkheden zal stuiten als de demissionaire minister-president. Daar om hebben de andere fracties zich op het standpunt gesteld, dat het beter is eerst de rest van het program te be handelen. Intussen heeft Dr. Drees naar een oplossing voor het defensieprobleem gezocht. Dat is natuurlijk een diplo matiek spelletje geweest. De socialisten hebben duidelijk laten weten dat zij in d,e oppositie gaan als de formatiepoging van Dr. Drees niet slaagt. En het socialistisch dagblad „Het Vrije Volk” schreef deze week, dat er niet aan te denken valt dat de p.v.d.a. aan een volgend Kabinet zal deelnemen als Dr. Drees geen overeenstemming weet te bereiken over de defensie-uitgaven in 1957. Er zijn dus dreigementen geuit. Nu stel len de niet-socialistische fractievoorzit ters zich waarschijnlijk op het stand punt, dat men de Kabinetsformatie niet in het eerste stadium kan laten mis lukken op een verschil van f 150 mln. Zoals wij verleden week schreven is Dr. Dreés bereid om in 1957 f 1500 mln. voor de defensie uit te trekken. Hij is begonnen met een bedrag van f 1350 mln. te noemen. De minister van Oorlog, de heer Staf, wil f 1650 mln. hebben. Daarbij wordt hij tot nu toe krachtda dig gesteund door zijn c.h.u.-fractie. De v.v.d. ligt dicht bij de opvattingen van Dr. Drees. De k.v.p.- en de a.-r.- fracties hebben echter geen bedrag ge noemd, maar geloven niet dat met f 1500 mln. aan al onze Natoverplichtingen kan worden voldaan. Zij willen dat mi nister Drees een omlijnd defensiepro- gram opstelt. Bezuinigingen keuren deze fracties natuurlijk goed. Maar zij stel len één belangrijke voorwaarde: de for mateur moet aantonen, dat de paraat heid van ons leger niet in gevaar ge bracht wordt. Dat zou het geval zijn als de divisies worden ingekrompen van 90.000 tot man, a Is herhalingsoefeningen worden overgeslagen, als marineschepen 70.000 man, als herhalingsoefeningen van Dr. Drees in die richting maakt weinig kans van slagen, want het is de vraag of de Nato daarmee akkoord kan gaan. Dr. Drees is op zoek naar een minister van Oorlog die zijn plannen zou willen uitvoeren. Tot nu toe heeft hij deze man niet gevonden. Dat is de reden waarom hij de afgelopen dagen weer contact heeft opgenomen met minister Staf en staatssecretaris Moorman. Tijdens deze gesprekken, die sulver van oriënteren de aard zijn geweest, is gesproken over de vraag hoe ons leger meer efficiënt kan worden opgebouwd. Het is duidelijk ff

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1