i I QabeSk roar Lemster aak voor Prinses Beatrix KRIS-KRAS door Nederland Grote Jubileum Kaatswedstrijd ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan der K.V. „Pim Mulier” te Witmarsum in Friesland op stapel? I Fan de Martinytoer Gouden filmpjes f us hjoed p pi to sizzen STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND DINSDAG 7 AUGUSTUS 195'6 52e JAARGANG No. 60 Hwat hat Frijgesellen Rinkelbellen waar zij graag WINNAARS: R. HOEKSTRA JOH. JANSEN en W. VLIETSTRA Ary de Boer: ,,’k Zou het schip graag willen bouwen.” 6 Leeuwarden, E. Rijpma, Kimswerd. laatste eerst sloeg Tj. de J. 3de week augustus 1906 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.60 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V, Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) dat Ary de Boer wist, dat hij voor onze kroonprinses iets bijzonders moest wrochten. Hij heeft er zich enige tijd grote moeite voor getroost, sloot zich in zijn kantoortje op, waar hij zelfs niet voor zijn kleinkinderen te spreken was. Wat zeggen we? Zelfs niet voor de bui tenwacht, want als De Boer achter de tekenplank zat in zijn eenvoudige werf- kantoor, dan werd zelfs de telefoon van de haak gelegd en was hij door niemand te benaderen. Dagen en nachten heeft hij zich inge spannen. Maar nu is dan de rust in den huize De Boer teruggekeerd. alleen naar het buitenland kunnen rei zen. Ditzelfde geldt ook voor het Be wijs van Nederlanderschap. as in sa docht Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Historie. AI deze voortreffelijke eigenschappen heeft de Lemsteraak mee gekregen van zijn ontwerper, de bekende scheepsbou wer Pier de Boer, de man, die van Woudsend naar De Lemmer toog om daar een scheepswerf te stichten. Het was omstreeks 1875, dat zijn eerste aak te water werd gelaten en het schip trok dadelijk veel belangstelling vooral bij de vissers, die prijs stelden op een snel, betrouwbaar schip. De Zuiderzee met zijn vele ondiepten, korte golfslag en moeilijk te bevaren gedeelten, eiste een schip, waarop de visser ten allen tijde vertrouwen; kon. Pier de Boer bouwde het. Hjj had de knepen van het vak geleerd op de familiewerf aan de boorden van het Hegermeer, waar hij schepen zag varen, die met hun ronde, stevige kop en vloeiende waterlijn tegen de nukken van de meren bestand waren. Deze vorm heeft Pier de Boer nog ver beter en hij plukte hier aanstonds de vruchten van. Want toen de Lemster vissers met de nieuwe vaartuigen ter visvangst gingen, trokken zij de aan dacht van collega’s uit andere provin cies en deze gaven hoog op van de snel heid der nieuwe schepen. Gevolg: vraag uit Zeeland van de mos selvangers uit Bruinisse en andere vis sersdorpen, die belang hadden bij een snel schip, omdat zij dan bij voorbaat een voorsprong hadden in de dagelijkse oorlog vonden zo’n zestig tot zeventig Lemsters werk op de werf van de Gebr. de Boer. Helaas heeft de Duitse bezetting grote schade berokkend aan dit met noeste Vlijt tot bloei gebrachte bedrijf. Maar dat de naam De Boer in de wereld van de scheepsbouwers nog altijd een voor name klank heeft, is wel bewezen door het feit, dat het comité „Varend Ne derland” (koopvaardij, watersport en binnenvaart) de door prinses Beatrix gekozen Lemsteraak door een afstam meling van de ontwerper dezer scheeps- vorm liet maken, n.l. door de kleinzoon van Pier: de genoemde Ary de Boer. Philips gaat fabriekshal in Hoogeveen bouwen. De Philips Gloeilampen Indu strie is te Hoogeveen met de fabricage van potentiometers begonnen. Hiertoe zijn in enige ruimten van de gasfabriek op het terrein van gemeentewerken fa- brieksinstallaties opgesteld. Aan de In dustrieweg is men inmiddels begonnen met de voorbereidingen voor de bouw van een fabriekshal, die Philips om streeks 1 januari 1957 in gebruik zal nemen. De sniebal rollet fierder. Dan is der yn it ófroune jier lang en dreech ünderhannele oer forlinging fan de fakansjetiid en forheging fan de fakansjetalage. Men is der sahwat heal yn sitten bleaun, mar dat is ütstel fan ekseküsje, dit komt yn ’57 grif wer op it kleed. En meidat dat de prizen fan it ien en oar de wei nei ünderen noch net fine kinne, sil ek net to üntkommen wêze oan de twang fan it indexsifer. De kos ten fan it libbensünderhald geane nou altyd noch omheech, it is düdlik, dat de beide boppeneamde punten der per- foarst gjin goed oan dwaen sille. Ek der moat dus kompensaesje foar foun wurde. Dit makket dan de sniebal al wer in ein tsjokker. Ik lit it hjir nou mar by, al is it listke jit lang net üt- De boerderij van F. Bakker in de Won- serweren door het hemelvuur getroffen en| afgebrand. H. NAPTRAP, verloskundige, Mar- tinikerkhof 27, Groningen, is weder da gelijks te consulteren. Noteringen brandstof. Kachelkool (dub bel gezeefd) f 1.30 per hl. Grove haard- kool (vuiststukken) f 1.50 per hl. Deze kolen komen uit de beste mijnen aan de Ruhr. Engelse cokes f 0.67% per hl. Alles franco huis. Kingma en Co., Bols ward. Augustus is de maand van het skütsjesilen, het visserszeilen in het IJsselmeer bij Lemmer, de Sneekweek met zijn traditionele hardzeil-woensdag, de Princenhoftochten bij Grouw en Eerne- woude, kortom de maand, waarin de zeilers hun geliefde sport naar hartelust kunnen beoefenen of gadeslaan. Wij weten het niet zeker, doch we vermoeden zo, dat onder de zeer vele gasten, die Friesland in deze maand begroeten mag, iemand zal zijn, die al meer dan eens heeft doen blijken, dat zij de zeilsport een warm hart toedraagt, n.l. onze sportieve Kroonprin ses. Nog onlangs maakte prinses Beatrix een tocht over de Friese en nam zij de valkjachtje een wateren aan boord van het fraaie Statenjacht gelegenheid te baat om op de Snekermeer haar proeve van snelheid te doen afleggen. Plannen gereed. Deze heeft nu eenmaal het goede oog voor het fraaie lijnenspel van de Lem steraak en daarom zou het zozeer zijn toe te juichen, wanneer het comité er ook toe zou kunnen besluiten de bouw opdracht aan deze werf toe te kennen. Natuurlijk zijn er meer werven, die dit schip kunnen bouwen en aangezien het een geschenk is van varend Nederland, kan het best zijn, dat er iemand is, die aanbiedt het schip pro deo te bouwen. D&t kan De Boer nu eenmaal niet. Daarvoor hebben de bezetters hem te veel schade berokkend. Een prima schip bouwen kan hij wel en heel in het bijzonder de geijkte Lem steraak, waarvan de zuiverheid der lij nen het voornaamste kenmerk is. Die kan men er alleen aan geven, wanneer men er het juiste oog voor heeft. En vindt maar eens een tweede in Neder land, die zo goed als Ary de Boer weet hoe de lijnen van boeisel en berghout in elkaar moeten vloeien om een prach tig geheel te krijgen. Hij heeft nu een maal „het zicht”. Vandaar vermoede lijk ook, dat het comité hem heeft ver zocht het toezicht op de bouw, waar die dan ook zal geschieden, uit te oefenen. Dat verzoek heeft Ary de Boer niet kunnen inwilligen. Wel heeft hij op zich genomen het zeilplan, de zwaarden en de rompvorm op papier te zetten. Hij heeft zich nu van deze taak gekweten, een lang niet gemakkelijk karwei, om- Mar mei izeren konsekwinsje komt ef- ter dizze wet de rekken wei. Dat seit hwat foar hünderttüzenen wyks 16 of 26 goune del to tellen. Dat moat der wer komme en it is ek gjin geheim mear hoe’t it der komme sil. Alle for- tsjinnende lju fan 15 jier en aider sille 7 fan har lean, oant 6000 goune jiers ta, offerje moatte om dit jild op to bringen. En it is ek nou al öfpraet, dat de wurknimmers dit allinnich op har put. It gefolch fan dizze dingen kin scheidsrechter D. de Vries begonnen met de afwerking 1 K. Wassenaar, Wier, P. Kamminga, Menaldum, A. Hiemstra, Leeuwarden. 2 H. Schuil, Harlingn, 2E. Haima, As- behaald. De gevolgen waren, dat drie muzikanten, n.l. de heren P. M., T. N. en P. K. met een herenschudding en gebroken armen en benen in het zieken huis moesten worden opgenomen. 39 arrestaties onder Ambonezen. De rusteloze Ambonees Siwaletta, die reeds anderhalf jaar geleden in het Overijsel- se woonoord Beenderibben de reputatie van onruststoker verwierf, heeft nu op Walcheren een onmogelijke toestand geschapen door zijn rancuneuze Partai Nasional Moluku Salatan etenrovend en stelend langs boeren en middenstan ders te laten trekken. Siwaletta en 38 van zijn partijleden, onder wie drie vrouwen, zijn nu opgesloten in het Mid delburgse huis van bewaring, na een gespannen weekeinde, waarbij tijdens een schietpartij 9 Ambonezen door de politie werden verwond. Tilburgenaar trouwde miljonairsdoch- ter. De 25-jarige Tilburgenaar, Nico Keusters, is vorige week in het huwe lijk getreden met de 19-jarige Louise Deterding, dochter van wijlen Sir Hen ry Deterding. De twee jonge mensen, die elkaar ongeveer een halfjaar gele den in Amsterdam leerden kennen waar het meisje studeerde aan de academie voor Beeldende Kunsten, zijn in Lu gano voor de wet getrouwd, terwijl het kerkelijk huwelijk in Tilburg werd in gezegend. Momenteel woont het echt paar KeustersDeterding in Zurich. Prinsessen bij show van Toon Hermans. Prinses Irene heeft aan de vooravond van haar 17e verjaardag met prinses Beatrix en een aantal vriendinnen za terdagavond de voorstelling van Toon Hermans „One Man Show” in het Nieu we de la Mar Theater te Amsterdam bijgewoond. Het was voor prinses Irena de tweede keer, dat zij dit cabaretpro* gramma zag. nimme woene en koene as fêst stiet, dat har lean ek safolle heger wurde soe. Hwant sa is klear en düdlik sein, dat kin der net óf, as it der net earst by jown wurdt. Dat wurdt dus fiif of seis goune foar de measte wurknimmers yn ’e wike. Dat is dan de earste forhe ging. In twadde ding, dat üs to wachtsjen stiet, is de hierforheging. De ekono- mysk fierst to lege hieren moatte nei de reële forgoedingen ta. It giet wol tige stadich, mar it kin net mear keard wurde. Men seit fan 25 fan de aide hieren. En ek by dizze saek komt it- selde ferske wer op de grammofoan, dat de wurknimmers dit wol dwaen wolle. as har lean earst mar mei itselde bidrach forhege wurdt, hwant it reële lean mei perfoarst net lytser wurde. Auto rfjdt in op muziekkorps. Zondag avond omstreeks 10 uur, is een perso nenauto, welke uit de richting Maas tricht kwam, op de Tongerseweg op een muziekkorps ingereden. Het was de boerenblaaskapel van de Harmonie „St. Petrus en Paulus” uit WolderMaas tricht, die een rondetocht maakte in verband met een bekroning welke het korps die middag in St. Geertruid had Jongen probeerde meisje te vergiftigen. De Eindhovense politie heeft een zeven tienjarige jongen gearresteerd, die ge poogd heeft een zestienjarig vriendin netje te vergiftigen. Jaloezie was de drijfveer tot deze daad. De jongen had het meisje tijdens het weekeinde op de kermis leren kennen en was hevig ver liefd op haar geworden. Toen hij be merkte, dat een van zijn vrienden haar ook het hof maakte, besloot hij tot krasse maatregelen. Bij een drogist kocht hij een doosje rodent en spoot dit vergif met een glazen spuit in een drietal rumbonen. Geen Duitse kinderen naar Nederland. Het ministerie van binnenlandse zaken van de staat Noordrijn-Westfalen heeft vrijdag meegedeeld, dat de Nederlandse autoriteiten het sturen van kinderen Voor vakantie bij Nederlandse gezinnen heeft afgeraden, in verband met de ge vallen van kinderverlamming in Neder land. Koningin gaf thee. H.M. de Koningin heeft vrijdagmiddag op het Huis ten Bosch aan de echtgenoten van een aan tal Nederlandse ambassadeurs en ge zanten een thee aangeboden. Dit werd door het kabinet van de Koningin mee gedeeld. Friese boerderjj in as gelegd. Vrijdag nacht is brand ontstaan in de boerderij van de heer J. H. Postma te Opeinde (Sm.) welke geheel in vlammen is op gegaan. De voorraad hooi ging verlo ren terwijl een schaap, een zeug, en een aantal kippen in de vlammen omkwa men. De heer Postma en zijn echtgeno te, alsmede de schoonzuster en tevens het echtpaar S. de Vries, dat met vier kinderen bij de familie inwoonde, kon den zich ternauwernood in veiligheid stellen. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Als oorzaak wordt gedacht aan kortsluiting. Kinderen die zelfstandig reizen moeten eigen paspoort bezitten. Wanneer kin deren, die staan bijgeschreven op het paspoort van ouders of voogd, alléén naar het buitenland reizen, wordt mo menteel bij )iet verlaten van Nederland door de douane nog genoegen genomen met de overlegging van het paspoort waarop zij staan vermeld en één door de houder van het paspoort onderteken de verklaring, waaruit blijkt, dat deze geen bezwaar heeft tegen de voorgeno men reis. Per 1 september, zo deelt de A. N. W. B. mede, zal hierin verande ring komen en zullen kinderen, die geen eigen paspoort bezitten, niet meer Zijn kleineinderen draven het kantoor tje weer in en uit, de telefoon ligt niet langer op de tekentafel. Men krijgt nu vlot gehoor, wanneer het nummer van een der oudste Friese werven wordt ge draaid, een werf, waar hopelijk de Lem steraak zal worden gebouwd, die als geen ander schip van dit type straks de aandacht van varend Nederland zal’ trekken: het schip, waarmee prinses Beatrix ongetwijfeld propaganda zal maken voor de „Vrienden van het Ronde- en Platbodemjacht”, die ijveren voor het behoud van boeiers en aken, enz. in de Nederlandse vloot van ple ziervaartuigen. De weergoden waren de jubilerende K.V. „Pim Mulier” te Witmarsum op haar ge houden kaatswedstrijden (zaterdag van jongens en zondag van senioren le klas) wel bijzonder gunstig gezind. Kon men zaterdag reeds spreken van goed kaats- weer, zondag was het weer ideaal te noe men. Dit kwam ook uit in het bezoek. Honderden liefhebbers en belangstellen den omzoomden rijen dik het terrein bij „Bonga-State” om hun favorieten bij tijd en wijle aan te moedigen, terwijl meer- race naar Antwerpen, als eersten hun vangsten aan de markt brachten om hoger prijzen te bedingen. De grote vraag naar de Lemsteraken luidde ’n bloeiperiode in voor de Frie se scheepswerven, bijvoorbeeld die te Joure (Auke van der Zee), te Echte- nerbrug (Gebr. Bos), te Ijlst (Crolis) en vanzelfsprekend te Lemmer (Pier de Boer). Deze bouwers kregen steeds beter kijk op de mogelijkheden, die de Lemster aak van De Boer bood voor hot vormen van een type snelzeiler. En zo behoeft het dan ook niet te ver wonderen, dat de Lemsteraak het hart van de jachtzeilers veroverde, die tot dan toe aan de fraai-gelijnde boeiers de voorkeur gaven. De werf van de Gebr. de Boer kon aan de eis van deze liefhebbers om een jacht in de trant van de vissersaak te bou wen, voldoen. Tal van fraaie boten hebben hier in de loop der jaren hun ontstaan gekregen en het was in het bijzonder de tegen woordige eigenaar, Ary de Bóer, die zich met de bouw van deze iets luxu euzer Lemsteraak bezig hield. Vele or ders werden er verwerkt en tot kort na het uitbreken van de tweede wereld- like plakken, alderearst yn it bistjür fan it lan sitte mei de kop fol prakke- saesjes en dat is neat gjin wünder. Hwant de sosiael-ekonomyske strea ming fan dizze nei-oarlogske tiid giet mar stees troch, waer of gjin waer, simmer of gjin simmer. It liket in machtige rivier, dy’t it lege lün oer- spielt en alle jierren nimt er yn krêft ta. De stream fan heger lean en mear sosiale rjuchten sil yn it kommende jier wer ta in nij hichtepunt komme en yn syn direkte en yndirekte gefolgen it byld fan stêd en lan sterk biyn- floedzje. Dér is yn it foarste plak de nije wet foar de aide minsken, hwer’t al sa lang nei ütsjoen is. Alle ülden fan dagen wurde mei 1 jannewaris in ta- lage riker fan 804 goune as hja allin nich steane en 1338 goune foar in troud pear. In histoarysk feit fan greate bi- tsjutting, hwer’t it hiele Nederlanske folk syn blidens oer ütsprutsen hat. Hwant nou binne ek de lytse en kloeke lju net foarbyparten, nou wurdt har sunich wêzen en sober libjen net langer straft. Mei algemiene meiwurking en ynstimming is dizze wet der komd en ik wol my graech by al dizze blide minsken skare om’t ê.ld en earm in dübel swier lot is. in bern birekkenje. De minsklike ar beid wurdt yn ’57 in ein djürder, hwant oer al dizze ünontkombere forhegingen komme de sosiale lésten jit oer hinne. As ik oan de sunige kant bliuw, komt in fêste boerearbeider hjir yn de greid- hoeke de boer oan lean en lésten grif op hünderfiifentweintich goune yn ’e wike. Dat bitsjut, dat ien arbeider like- folle kostet as de hier fan in fikse pleats wêze mei. Nou sil ik net graech sizze, dat hjir in fikse hoeke óf kin of moat. Né, dat siz ik net. Mar wol kin men aerdich wis de gefolgen foar it agrarysk libben derüt êflêze. Alder earst krijt de sterke mechanisaesje op in nij in hegere forsnelling. Op in nij sille alle prikken yn it wurk steld wurde om de minsklike arbeid sa min müglik to brüken. Alle methoaden, alle kultures, alle bidriuwsekonomyske fragen komme ünder it skerpe each fan de spesialist mei de opdracht: Hoe kin ne wy de uterste efficience bitrachtsje foar de minsklike arbeid oer. En op in nij sil bliken dwaen, dat de lanbou troch syn struktuer en oare omstan- nichheden in swiere sile komt to lüken. Hwant har ófhinkelikens fan de alge miene leanfoarming is sa klear klüntsje mar har priisfoarming is dizich as in skiere hjerstdei. It my gjin nij, dat de kabinetsformaesje sa lang duorret. De mannen, dy’t hjir oer gear sille en witte hwat harren to wachtsjen stiet, sjogge de sniebal ek kommen. Lit üs hoopje, dat it gjin la wine wurdt, mar dat it echt sterke mannen binne, dy’t folk en lan yn it goede spoar hélde kinne. sen, J. Tolsma, Arum. 3 S. Bouwma, Franeker, P. de Haan, Ak- kerwoude, H. de Haan, Holwerd. 4 R. Hoekstra, Ternaard, Joh. Jansen, Harlingen, W. Vlietstfa, Franeker. 5 M. v d.Leest, Stiens, C. Hoekstra, Fra neker, A. Veldkamp, Huizum. Joh. Stavinga, Poppingawier, Joh. Zijl- stra, Creil, E. Zijlstra, Amsterdam. 7 Jan Sijtsma, Ried, S. Olivier, Harlin gen, R. Kuiper, Makkum. 8 Joh. v. Sinderen, S. v. d. Zee, Leeu warden, Jan Venema, Achlum. 9 M. v. d. Weerd, Bolsward, A. Rinia, Makkum, H. Zijlstra, Witmarsum. 10 J. Galama, Harlingen, Fr. Helfricn, Zij, die toen hebben gezien hoe vaardig de prinses met haar ranke jachtje om ging en hoe intens zij genoot van het spel van wind en golven, begrepen di rect, waarom Beatrix de Lemsteraak heeft uitverkoren, toen het comité „Va rend Nederland” -haar op haar achttien de verjaardag een schip naar keuze toezegde. Telken jare kan men deze sierlijke schepen bewonderen, wanneer hun eigenaren de strijd met elkaar aanbin den om de fraaie prijzen, die aan het visserszeilen bij Lemmer verbonden zijn. Of is het geen machtig gezicht, wan neer deze vaartuigen „recht voor het lapje” onder een wolk van zeilen langs de duizenden toeschouwers snellen? Elk rechtgeaard liefhebber geniet dan met volle teugen, of hij nu toeschou wer dan wel deelnemer is. De schepen snijden als eeni mes door het water, Voortgestuwd door de wind, die gevan gen wordt in grootzeil, fok, kluiver, ja ger en soms nog zo’n stuk of wat bij zeilen onder het grootzeil. Niet elk schip kan deze vracht zeil tor sen. Echter wél de Lemsteraak, het schip, waarmee men zeer vertrouwd kan varen op praktisch alle vaderlandse wateren: op de Zeeuwse stromen zo goed als op de Waddenzee, in het nuk kige IJsselmeer of op de wijde Friese meren. Gezegd kan dan ook worden, dat de prinses een goede keus heeft gedaan. De Lemsteraak is een boot, die, on danks zijn geringe diepgang zeer stabiel ligt, de golven slaan er niét zo snel naar binnen als bij een botter en zij geeft al bijzonder weinig om ruw water. dere partijen een spannend verloop had* den en bij tijd en wijle goed spel met fraaie trik-trak slagen te zien werd ge geven. Flink op tijd werd onder leiding van „1—ldl.„. 2. d_ ",\l_j van Kimswerd j van de lijst, die de volgende parturen bevatte; Geen kleinigheid. De Indonesische rege ring heeft besloten alle schulden van Indonesië aan Nederland, die zijn neer gelegd in de R.T.C.-overeenkomsten, niet meer te erkennen en niet verder te betalen. Het gaat hier om een be drag van 3661 miljoen gulden. De schulden aan andere landen in to taal 420 miljoen zullen wel worden afbetaald. De gezondheidscommissie heeft zich o.a. in de gemeente Hennaarderadeel met het verzoek tot de schoolhoofden gewend de kinderen onder schooltijd gefiltreerd regenwater te verstrekken. Zij noemt het water een bad voor de inwendige organen, zoals hersenen en nieren, terwijl het gedronken water de bloedstroom versterkt. De partij tussen de parturen 1 en 2 had een eenzijdig verloop. Wel werd het al dadelijk 6-6, doch Schuil nam met een zitbal de leiding. Wassenaar miste nogal eens aan de opslag en ook het perk van dit partuur was in minder goede vorm, dan dat van no. 2. Geen wonder dat Schuil c.s. uitliepen tot de stand 5-0. Hierna boekten Wassenaar c.s. hun eerste en enigste succes, toen Wassenaar op 6-6 een zitbal plaatste. In het volgende en laatste eerst sloeg Tolsma op 6-6 voorbij de kaats. Hoewel de nos 3 en 4 in het begin niet veel krachtsverschil vertoonden (’t werd zelfs gelijk spel) bleek later dat het par tuur Hoekstra c.s. een sterkere formatie vormden dan S. Bouwsma en de gebrs de Haan. Buitenslaan van Bouwsma o.a. een paar maal op 6-6 en missen van H. de Haan aan opslag en in het perk wa ren mede oorzaak dat zij op de stand 3-5 2-6 door hun tegenstanders van de lijst werden af gevoerd. M. v. d. Leest en z’n makkers pakten in de strijd tussen de no 5 en 6 de zaken flink aan en wisten dan ook een voor sprong van 2 spel te verkrijgen, waarbij 2 maal op gelijk het bordje werd ver- DE SNIEBAL WURDT HOE LANGER HOE TSJOKKER As de hortensia’s yn it tün bigjinne to bloeijen, dan is it hichtepunt fan de simmer al wer foarby. En safier binne wy nou. It koalsied en it flaechs stean al op it lan to droegjen, de brune fjil- den fan de deasproeide jirapels meitsje greate brünplakken yn it simmerske fjild, de winterweten wurde al wyt hjir en der, it giet nei- de rispinge en de fêste gong fan de ploege, dy’t tusken de hokken it lên wer iepenleit. In frjemde simmer oan’t nou ta mei skea en toloarstelling nei folie kanten en nije skaden op it paed fan mannich i warber man. Minsken op forantwurde-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1