a I I MR. BURGER ZAL WAARSCHIJNLIJK SLAGEN KRIS-KRAS door Nederland VERWARDE SITUATIE ROND HET SUEZKANAAL Buitenlands Overzicht Kabinetsformatie met kans op succes Zilveren filmpjes PYT. Dulles: het grootste ongeleide projectiel in de geschiedenis der Amerikaanse diplomatie STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND us hjoed p to sizzen a Bloedig treffen Fan bug jen frjemd Hwat hat Qabe Skroar B's ..V 52e JAARGANG No. 75 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1956 Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad ,t n e 5 e t i s 1 I Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.75 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 1 e 1 r t i i In de loop van de zondag besprak Mr. Burger zijn plannen nog eens met Dr. Drees en gedurende de eerste werkdag van de nieuwe week sprak de infor mateur zijn plannen door met enige van zijn vooraanstaande partij- en fractie genoten. Het was evenwel te verwachten, dat de k.v.p. zich niet zonder slag of stoot ge wonnen zou geven. De zetelverdeling was daar al bij eerdere formatiepogin- gen een tere plek gebleken, vooral om dat de k.v.p. zeggenschap wenste in de sociaal-economische sfeer. Hot was wel begrijpelijk dat zij daar prijs op stelde, want de socialisten waren immers niet van plan om af te zien van de porte feuille van financiën en evenmin van hun kandidaat daarvoor, de heer Hof- stra. Met deze verlangens van de k.v.p. dreig- Better ien yn ’e tas, as twa yn it each t- 1 n r n P b» t een ma- n e e s Jl e L- l- e i, 0 Bolswards Nieuwsblad ï- l, L ï- C a t r s e ti i> i- s L- e ti tl Miljoenste bezoeker op Schiphol. De gelukkigen waren maandag middag de heer Buisman en zijn vrouw uit Amsterdam. Namens de Luchthavendirectie bood Mr. J. C, H. A. van Stapele, adj.-dir. van de Luchthaven, een retourbiljet AmsterdamBrussel aan, alsmede een bedrag ter tegemoetkoming in de verblijfkosten te Brussel. Op de foto ziet u hoe Mr. van Stapele het geschenk aan de gelukkigen overhandigt. In het midden een grondstewardes der P. A. A. (Pan- American Airways), die namens de P. A. A. een „ovemight-bag” met inhoud aanbood. In deze situatie speelt n.l. ook de eco nomische toestand een rol. Noch Enge land noch Frankrijk zijn eigenlijk in staat alleen een oorlog in het Midden Oosten te voeren en alle verwikkelin gen welke daaruit kunnen voortvloeien het hoofd te bieden. De militaire voor bereidingen, welke zij thans treffen om druk op Nasser te oefenen zijn hen en in het bijzonder Frankrijk, dat in Alge rije ook een kostbare campagne voert, al machtig genoeg. De Franse rege ring is om een en ander te financierren en ook in een aantal sociale maatrege len, waaraan zij haar hart heeft ver pand, te voorzien, bezig de belastingen te reorganiseren. Stap voor stap wil Ramadier, de mi nister van financiën, de zware druk der Het is nogal verwarrend wat er zich zoal met de Suezkanaal- kwestie afspeelt. Vorige week vrijdag eindigde de tweede confe rentie van Londen met de publikatie van twee verklaringen. In de eerste worden de doelstellingen en organisatie van het ver bond van gebruikers van het Suezkanaal in grote trekken uiteen gezet. Het verbond stelt zich tot taak mede te werken aan een definitieve of voorlopige oplossing van het Suezkanaal-probleem; de veilige en efficiënte vaart door het kanaal te bevorderen; tol gelden te innen voor zover de leden deze aan het verbond betalen; middelen te bestuderen om de mate waarin de gebruikers van het kanaal afhankelijk zijn te verminderen. Welhaast niemand in ons land had nog met de mogelijkheid reke ning gehouden, die zich thans heeft voorgedaan, n.l. dat ons land over enkele dagen wel eens een regering zou kunnen hebben. Nadat de vorige week zich een zeer sombere stemming had mees ter gemaakt van degenen, die zich over het algemeen bezig houden met de politieke gebeurtenissen rond het Binnenhof, kwam voor het weekeinde toch nog onverwacht de mededeling, dat opnieuw een informatieve opdracht was verstrekt aan de socialistische fractieleider, Mr. Burger. Deze opdracht was niet zozeer onver wacht, wat de keuze van de nieuwe informateur betrof. Mr. Bur ger immers werd, samen met de c.h. ir. Staf, algemeen genoemd als de man die na de mislukking van Prof. De Gaay Fortman aan de beurt diende te komen. den en het een of het ander zal waar schijnlijk toch moeten gebeuren bij de behandeling van de kwestie in de Vei ligheidsraad. Hij had de gehele kwestie het liefst een tijdje slepende gehouden, met de mo gelijkheid dat het verwaterde Scua- plan, de druk van enkele Arabische lan den op Nasser, de bemiddelingspogin gen van India, en de overweging van de Westelijke landen om door aanleg van pijpleidingen door Turkije het oliever- voer via het Suezkanaal te ontgaan, tot een compromis zouden hebben geleid, waarmee ten slotte alle partijen genoe gen zouden hebben genomen. Parijs en Londen hebben hem daarvoor echter de kans niet gegeven en thans onderzoeken de Westelijke Grote Drie de mogelijkheid om tot een gemeen schappelijk standpunt bij de behande ling der kanaalkwestie in de Veilig heidsraad te komen. Alleen al daarom is het goed, dat de kwestie voor de V.N. gaat. De tijd is gekomen, dat Washington, Londen en Parijs zich eindelijk eens be zinnen op hun onderlinge verhoudingen en aan het geïmproviseer en gelaveer, dat het gezag van het Westen enorme schade heeft gedaan, een eind komt. Het zou te speculatief zijn als we ons waag den aan voorspellingen hoe de zaak in de V.N. precies zal verlopen. Maar er staan grote dingen op het spel en niet alleen de eenheid van het Westen, maar misschien zelfs het lot van de Veilig heidsraad en de Ver. Naties. Men kan vrezen dat uiteindelijk Engeland en Frankrijk toch tot geweld in het con flict met Nasser zullen overgaan, maar er is evenzeer de mogelijkheid dat deze landen in een eventuele V.N. uitspraak aanleiding zullen zien tot een eervolle terugtocht uit een zeer netelige situatie. de ten slotte een zeer moeilijke situatie te ontstaan. De portefeuille van econo mische zaken is immers in handen van de anti-revolutionaire voorman, prof. Zijlstra, van wie bekend is, dat hij gaarne een nieuwe ambtstermijn op deze post zou ingaan. Nu zou dus de k.v.p., wil zij haar verlangen ten uit voer brengen, de a.r. haar portefeuille Van economische zaken ontnemen, het geen in a.r.-kring zeer zwaar zou wor den opgenomen. De vraag zou zelfs kun nen worden gesteld, of het behoud van economische zaken niet een voorwaar de zou kunnen worden voor de antis om deel te nemen aan d,e nieuwe re gering. Zodoende zou de k.v.p. even tueel de oorzaak kunnen worden, dat haar trouwe bondgenoot de a.r. niet in het kabinet vertegenwoordigd zou zijn. Het hoeft dan ook niet te verwonderen, dat de a.r.-fractie dinsdagochtend al ijlings bgeen kwam om zich over deze situatie te beraden. Op dezelfde ochtend bracht de k.v.p.- fractievoorzitter, prof! Romme, eerst een bezoek aan Dr. Drees, ongetwijfeld in diens toekomstige kwaliteit van nieu we formateur, resp. toekomstig minis ter-president. Het ziet er vooralsnog naar uit dat de heer Romme geneigd is om zelf, naast Dr. Drees, in het kabinet zitting te ne men en dan de portefeuille van binnen landse zaken, eventueel gecombineerd met bezitsvorming, te beheren. Daar mee zou prof. Romme dan tevens het vice-premierschap op zich nemen. Het is duidelijk, dat een dergelijk voorstel diepgaand beraad zou vergen. In ieder geval kwam de k.v.p.-fractie woensdag bijeen. Daarmee kwam de jongste poging tot oplossing van de kabinetsproblemen in een beslissend stadium. Als alles goed zou aflopen kan ons land, desnoods aan het eind van deze week nog, maar an ders in de loop van de volgende week een kabinet hebben. In het algemeen waren de geluiden die men in politieke kringen kon horen in de afgelopen dagen overwegend optimistisch. Maar men moet zich niet indenken, dat ook deze poging weer zou stranden. Dan zou immers welhaast alles zijn geprobeerd en zou men wel zijn gedwongen om een toevlucht te nemen tot een zakenkabi net, hetwelk in de Nederlandse politie ke verhoudingen tot dusver gelukkig een uitzonderlijke oplossing is geble ven. Het tweede document is van meer al gemene aard. Er wordt o.a. in gezegd, dat de deelnemers aan de conferentie nog altijd van mening zijn, dat het oor spronkelijke achttien-mogendhedenvoor- stel een redelijke basis vormt voor het oplossen van het Suezkanaal-probleem en verder, dat de zaak aan de Verenig de Naties moet worden voorgelegd, „wanneer het ernaar uitziet, dat dit een oplossing zou vergemakkelijken”. Uit deze laatste zinsnede bleek al, dat er op de conferentie dik meningsver schil had geheerst. Een deel der landen Wilde zonder meer de kwestie direct aan de V.N. of de Veiligheidsraad voor leggen, de meerderheid heeft echter ken nelijk eerst eens willen proberen of men niet tot een plan kon komen dat Egypte tot een verzoenender houding zou kun nen brengen en, zo dat niet het geval was, tot basis zou kunnen dienen voor de besprekingen in de Veiligheidsraad. Het plan dat ter conferentie werd, aan genomen, en waarbij de Suez Canal Users Association, afgekort Scua, werd opgericht, leek in niets op de oorspron kelijke plannen voor de gebruikersorga nisatie. Er wordt nu niet in voorge schreven dat schepen, welke het kanaal passeren, gebruik moeten maken van loodsen van de Scua en de tolgelden aan die organisatie moeten betalen. In twee Suezkanaalconferenties is Dul les, geholpen door verscheidene van de 18 landen, die aan deze bijeenkomsten deelnamen, er nu in geslaagd tot een grootste gemenedeler” standpunt te ko men, dat volkomen in strijd is met de aanvankelijke plannen van Engeland en Frankrijk. De Engelse minister van bui tenlandse zaken, Selwyn Lloyd, was wel met het verwaterde plan der ge bruikersorganisatie akkoord gegaan en nodigde zelfs de ambassadeurs der an dere landen die er net zo over dachten, uit, om het uitgewerkte plan op 1 okto ber te Londen te tekenen, maar de Franse minister Pineau had terstond voorbehoud gemaakt. Frankrijk zou al leen tekenen als er niet geschipperd zou worden met het beginsel van het inter nationaal beheer van het kanaal. Het is echter duidelijk dat het plan, zoals het ter conferentie is ontworpen, be denkelijk meer lijkt op een commissie van bijstand in het technisch beheer, zoals Nasser wel wil dan op een lichaam dat het kanaal zelfstandig zal beheren, zoals Parijs en Londen aanvankelijk hebben gewild. Toen Pineau dan ook te Parijs verslag van de conferentie had gedaan, is men daar direct tot het in zicht gekomen, dat het resultaat van de tweede conferentie van Londen een vol komen nederlaag voor de Franse poli tiek betekende en heeft men zich tot Eden gewend, die hetzelfde kon zeggen Van zijn eigen politiek. Film „Stranding” nadert voltooiing. De opnamen van de „Equador” waren al klaar, terwijl beelden van Terschelling. Harlingen en de „Friesland” als kop en staart van de film moeten dienen. Za terdag werden in Harlingen de laatste opnamen gemaakt. Spectrum Film te Amsterdam zorgt ook voor de montage. Een en ander geschiedt in opdracht van O., K. en W. Verwachting voor 1957: 35000 emigran ten. In de begroting voor 1957 van So ciale Zaken en Volksgezondheid is re kening gehouden met het vertrek van 35000 emigranten. Hiervoor wordt in dé begroting een bedrag van f 28 mil joen aangevraagd. Gestikt in kaf. De 4-jarige jongen A. Bossers is in de landbouwschuur van een overbuurman aan het Wrakkenpad te Creil (NOP) vermoedelijk tijdens het spelen, in een berg kaf geraakt en ge stikt. Nieuw regeringsvliegtuig. Voor het Ko ninklijk Huis zal een Fokker Friendship- vliegtuig worden aangekocht ter vervan ging van de oude Dakota. De aankoop zal een bedrag van f 2.5 miljoen ver gen. Journalist ingelicht, militair gestraft. De in de Haarlemse Ripperdakazerne gelegerde militair, die verleden week in lichtingen aan een journalist heeft ge geven over voedselvergiftiging in de kazerne heeft veertien dagen verzwaard arrest gekregen. Hij heeft een krijgs- tuchtelijke overtreding begaan, waarbij hij de naam van de militaire stand in het algemeen en van de kazerne in het bijzonder in opspraak heeft gebracht. Bovendien heeft hij in de verhalen die hij heeft gedaan aan de journalist schromelijk overdreven. Fabrieksmeisjes in autobus bedwelmd. Vijftien meisjes die werkzaam zijn in de tricotagefabriek van de N.V. Schmidt en Zonen te Wildervanck, zijn kort na dat het werk begonnen was, onwel ge worden. Onmiddellijk werden de politie, artsen en E.H.B.O. gewaarschuwd, daar zich bij de meisjes verschijnselen voor- Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) indirecte belastingen verminderen en deze druk rechtvaardiger verdelen via de directe belastingen. O.a. zal de land bouw, zij het naar draagkracht, zwaar der worden belast. Doch de regering zal daarbij op hevig verzet uit de belang hebbende kringen moeten rekenen, zoals zij dat ook op ander terrein ontmoet. Zo hebben de Franse bakkers gestaakt, uit verzet tegen bevriezing van de winstmarges en de Poujadisten steken ook weer het hoofd op. Als Frankrijk zijn moeilijkheden wil overwinnen, is een eerste eis dat de prijzen en lonen gestabiliseerd blijven, trouwens niet al leen een probleem van dit land, maar van alle West-Europese landen, die door de Suezkanaal-crisis zich ook beter be wust zijn geworden van hun precaire en afhankelijke positie inzake de ener gievoorziening. Een onderbreking van de olietoevoer uit het Midden Oosten zou het economisch leven van deze lan den zwaar treffen, daar ook hun steen- koolvoorraden niet voldoende zijn om in hun behoeften te voorzien. Daarom heeft het comité-Monnet uit de deden die wezen op koolmonoxydever» giftiging. Anjumer moordenaars bekenden. Twee van de drie verdachten in de gerucht makende moordzaak-Anjum hebben woensdag een volledige bekentenis af gelegd. De 21-jarige Jan D. en zijn 25- jarige vriend Ale S. hebben verklaard, dat zjj zaterdagnacht de 47-jarige dijk- arbeider Pieter Sjoerds Steegstra zo lang met spaden hebben bewerkt, tot Maar het verrassende zat veeleer in de omstandigheid, dat de Koningin zich tevoren uitvoerig liet adviseren door een viertal rechtsgeleerden, waaraan later in de week zelfs nog een vijfde werd toegevoegd, n.l. de Groningse oud-hoog- leraar Prof. Van der Pot. Eerst nadat deze laatste zijn advies had uitgebracht, werd de heer Burger definitief verwit tigd van zijn opdracht. Daarna volgden de ontwikkelingen zich in een zeer snel tempo. Al spoedig werd n.l. bekend, dat Mr. Burger streefde naar een extraparlementair kabinet op de breedst mogelijke basis. Hij opende zijn offensief al meteen in de richting van de k.v.p. door de demissionaire mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen, Mr. Cals, direct uit te nodi gen voor een gesprek. De heer Cals, die kennelijk als een soort bemiddelaar moest optreden tussen informateur en k.V.p.-fractie, had vervolgens contact met de k.v.p.-fractieleider, prof. Rom me, en vervoegde zich des avonds weer bij Mr. Burger, die anders dan zijn voor gangers, zitting had genomen in het gebouw van de Tweede Kamer en dus niet in het beroemd en berucht geworden „Torentje” aan de Hof vijver. Al vrij spoedig daarna bleek, dat in de afgelopen „stille” dagen na de pogin gen van prof. De Gaay Fortman de situ atie aanzienlijk was gewijzigd. Er was achter de schermen veel contact ge weest tussen allerlei politici, die inza gen, dat men zo nimmer tot een oplos sing van de problemen zou komen. In een waar recordtempo nam, op grond van die gewijzigde situatie, Mr. Burger de barrière van de bezitsvorming waar voor met de k.v.p. een formulering ge vonden werd, die beide grootste partijen bleek te kunnen voldoen en waardoor beider gezicht was gered. Daarmee was tevens het laatste beletsel voor de op stelling van een regeringsprogram uit de weg geruimd. De informateur kon dan ook al spoedig bekend maken, dat het programma nu geen zorgen meer baarde. Anders was het echter met de zetel verdeling, welke Mr. Burger voor het nieuwe kabinet dacht. Hij had zich ove rigens op het standpunt gesteld, dat de nieuwe formateur zélf zou moeten beslissen over de nieuw aan te zoeken ministerskandidaten. Het was duidelijk, dat in de ogen van de socialisten slechts één man in aanmerking moest komen als formateur, die dan tevens minister president zou moeten zijn, n.l. Dr. Drees. De informateur zou dus aan Dr. Drees overlaten, om zijn a.s. ministers te polsen. Maar dat nam niet weg, dat hij van te voren tot een akkoord moest komen met de deelnemende partijen. In de eerste plaats moesten zij immers toestemmen in zulk een deelname en in de tweede plaats dienden zij akkoord te gaan met de hen toegedachte zetels. In dat licht moet het bezoek worden gezien, dat zaterdag de liberale fractie leider prof. Oud, aan de heer Burger bracht. Kennelijk heeft men toen over een geschikte kandidaat uit de v.v.d., die thans ook aan de regering zou deel nemen, gepraat. Het resultaat van dit FransEngelse overleg is geweest, dat men besloot de Suezkanaalkwestie onmiddellijk aan de Veiligheidsraad voor te leggen, terwijl Eden en Selwyn Lloyd woesdag naar Parijs kwamen om de Frans-Engelse eenheid te demonstreren. De Fransen voorspelden dat dan direct wel zou blij ken, dat het denkbeeld geweld tegen Nasser te gebruiken, geenszins was op gegeven en een der Engelse ministers vertelde voor de radio, dat Engeland niet zou dulden, dat Nasser het beschik kingsrecht over het Suezkanaal zou houden. zes landen van het z.g. Klein Europa bij de regeringen dezer landen aange drongen op een snelle verwerkelijking van de Euratom, het orgaan, dat de voorziening dezer landen met kern energie zal regelen. De Franse regering was de eerste, die haar hartelijke instemming met deze aandrang betuigde. Van het verdere nieuws zij hier even vermeld de definitieve vaststelling van de DuitsBelgische grens, België geeft een paar dorpen aan W.-Duitsland te rug en krijgt er een strook bos bij. Het is niet zo belangrijk, maar men kan dit wel als een voorloper beschou wen van Nederlands-Duitse besprekin gen over de destijds doorgevoerde grens correcties, welke in het kader zouden dienen te geschieden van een algemeen gesprek over de wederzijdse verlangens, want Bonn heeft tot nog toe voor be paalde, gerechtvaardigde Nederlandse wensen ook heel weinig oor gehad. Aan de Israëlisch-Jordaanse grens is de spanning ten top gestegen door in cidenten en weerwraakmaatregelen. Woensdagnacht begon het Israëlische le ger een „strafexpeditie” van grote om vang voor de moord op een aantal Israë lische burgers in het gebied van Hoes- san en Ramat Rachel. Met steun van veldartillerie kwam naar schatting een brigade in het veld en toen tegen de morgen de Israëlische comman do’s zich terugtrokken, konden zij aan het hoofdkwartier de volgende resulta ten melden: 50 Jordaniërs gedood, twee pantserwagens in brand geschoten, een fort van de politie opgeblazen en groot aantal voertuigen, mortieren, chinegeweren en andere wapens buitge maakt. Eigen verliezen: vijf doden en ne gen gewonden. De Jordaniërs beweren echter, dat de Israëli’s bij de aanval negentig man aan doden zouden hebben verloren. Fan dy’t har neist wie, skieden, Naem hja syn saken oer. Tosleinen helpe biede Plichtsbisef waerd har sa djür. Al brekt men rjocht ek stikken En wurdt it pleit forlern, Al brekt men it rjocht ek stikken Noait wankelje of forblikke Stean pal: Fan bügjen frjemd. In binde wylde bisten Slüpte yn ’t rjochtsgebou, Hwer’t hja har proai wol wisten, Hja gulden heas en rou Lokkich noch krekt üntkommen, Neijage oant har went, Nou moast it plak wol romme. Lykwols: Fan bügjen frjemd. Hja liet har lüd klear hearre, It boadskip moa-t forstien, Geastkrêft dy’t stees opfearre, Tsjügje üntsjoch gjinien! Al stoppet men de earen Sil it gjin bikroaning sjen, As soms de striid binearet, Ik bliuw: Fan bügjen frjemd. De krans koe net üntfongen, Mar de ear dy’t elk har jowt, It huldeliet moat songen In „man” hwer’t it lan op bout. Har namme sil heech rize Al is it pleit forlern. Mei elk 't yndied biwize Lyk hja: Fan bügjen frjemd”. Vanaf heden aanbevolen als barbier voor Ytens en Omstreken. Knippen 20 cent, jongens 10 cent. Twee jongens uit 1 gezin 14 cent. Scheren 10 cent. Be leefd aanbevelend: W. Brouwer. B. en W. maken bekend, dat 4 oktober des voormiddags 3 uur de zomertijd zal eindigen. Overdracht van de grafsteen op de rustplaats van G. I. van der Ploeg, in leven godsdienstonderwijzer te Bolsward (Idsardi). 4e week september 1931 Zou de primaire weg Heerenveen-Sneek- Bolsward-Afsluitdijk ook al aan de kap stok hangen? Aangenomen mag worden, dat de Af sluitdijk in het najaar 1932 wordt vol tooid. De totale kosten van de afslui ting kunnen op ongeveer f 160 A f 170 miljoen worden gesteld. Het hoofdbestuur van Volksonderwijs spreekt zich uit voor een actie voor de totstandkoming van een Rrjkskweek- school te Bolsward. Nu moet men dit alles niet te tragisch nemen. Frankrijk en Engeland kunnen, nu ze de zaak voor de Veiligheidsraad brengen, in ieder geval geen geweld toepassen voor deze raad een uitspraak heeft gedaan. De discussie over deze zaak begint in die raad in oktober en de meerderheid der leden zal op de hand van het Westen zijn, dat staat Wel vast. Maar de Sovjetunie kan door een veto een beslissing daar verhinde ren. Dan kan de kwestie voor de alg. vergadering der Ver. Naties gaan en het is twijfelachtig of in die vergade ring een meerderheid voor het Weste lijk standpunt zal zijn te vinden. In ieder geval komt nu de zaak op een langere baan. De Franse en Engelse re. geringen moesten echter na hun neder laag ter conferentie wel iets doen en in een Hollands blad wordt dan ook ge sproken van een „vlucht naar de V.N.” Ook de Engelse premier Eden had haast. Want op 11 oktober komt de Engelse conservatieve partij in haar jaarcongres bijeen en Eden zou daar voor een orkaan van kritiek hebben komen te staan, als hij zich zonder meer had neergelegd bij Dulles’ verwa terde plan. Deze Amerikaanse minister „het grootste ongeleide projectiel in de ge schiedenis der Amerikaanse diplomatie”, zoals een der leiders der Amerikaan se democratische partij hem heeft ge noemd heeft juist helemaal geen haast. In de eerste plaats wil hij verhin deren, dat er onherroepelijke dingen voor begin november, de presidentsver kiezing, plaats hebben, hij wil thans noch een demonstratie van de onenig heid der grote Westelijke mogendheden, noch Egypte en andere Arabische lan den definitief van Amerika vervreem-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1