WAT ZAL ER UIT DE BUS KOMEN IN JALTA? KRIS-KRAS door Nederland ZETELVERDELING BRACHT POGING- BURGER IN IMPASSE I üs hjoed p p to sizzen Buitenlands Overzicht Zilveren filmpjes 1 i Het Saargebied geen strijdpunt meer tussen West-Duitsland en Frankrijk! I- STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND 52e JAARGANG VRIJDAG 5 OKTOBER 1956 No. 77 De Jong’s Nieuwsblad 1- als st e e n le week oktober 1931 Pater van ■M. t 1 5 1 1 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelii.gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.75 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 s n n n In memoriam L. J. Timmer, munziek- leraar te Bolsward. Hij werd geboren 28 maart 1863 te Pingjum uit een land bouwersfamilie. Als jongmaatje was hij enige tijd bakkersknecht op Schiermon nikoog. Zijn dirigent-loopbaan begon hij met het muziekkorps te Nijland. Verder dirigeerde hij verenigingen te Makkum, Lollum, Kimswerd, Bolsward (Hollan- dia, Krite en Zangver. „Harmonie” en „Looft den Heer”). Organist was de heer Timmer 17 jaar in Schettens, 8 jaar in Parrega. De pianohandel dateert Van 1890, eerst in bescheiden vorm bui ten de Blauwpoort. Onthulling van de door het Weeshuis geschonken lantaarn, geplaatst in het Hid Heroplantsoen. De lantaarn is in zijn moderne architectuur een aanwinst Voor het plantsoen. 25-jarig kloosterjubileum Woerdema te Makkum. Ds. van Eyck van Heslinga sprak de feestrede uit bij de jubilerende Hof- kampschool te Wommels. Bij draverijen t> Hilversum won de heer P. Kramer te Nijlanderzijl in de Aster- draverü de eerste prijs met „Saffier”. Edison blijft achteruitgaan. De paus heeft gedurende de afgelopen 24 uur tweemaal telegrafisch om inlichtingen gevraagd. Het weerbericht, dat telefonisch aange vraagd kan worden, heeft in 1955 de PTT bijna een half miljoen gulden op gebracht. Niet minder dan 12 miljoen keer is het weervoorspellende nummer gedraaid 4 cent per voorspelling. Hoe enorm de belangstelling voor het weer in Nederland de laatste jaren toeneemt, blijkt wel uit de cijfers, die laten zien, dat in 1949 nog slechts 250.000 ’t weer bericht belden. Verwacht wordt, dat ’t aantal aanvragen komende jaar de 15 miljoen zal bereiken. Woensdagmiddag kreeg het twee-jarig dochtertje Helena van de veehouder R. van der B. te Boyl, dat in het land aan het spelen was, een trap van een paard, waardoor het op slag werd gedood. De HollandAfrika L(jn heeft de werf Wilton Fejjenoord opdracht gegeven een nieuw vlaggeschip te bouwen, dat o.a. de voor de Zuidafrikaanse kust verloren gegane „Klipfontein” moet vervangen. Het nieuwe vlaggeschip, het dubbel- schroef m.s. „Randfontein”, zal 13.500 ton groot worden. Een jongeman uit Sneek, die zijn meisje te Marrum zou bezoeken, is met zijn scooter in Oude Letje uit de bocht ge vlogen en met scooter en al in de sloot terecht gekomen. De jongeman zat van top tot teen onder de modder. Een ondraaglijke stank wordt herhaal delijk verspreid door een pas opgerichte fabriek van vismeel in Huizen (N.H.). Zes leden van de gemeenteraad hebben zich thans met een adres gewend tot B. en W. van hun gemeente, om hierte gen te protesteren. Zij vragen B. en W. maatregelen te willen nemen. De 45-jarlge melkventer W. de Haan uit Beetsterzwaag werd dinsdagmiddag bjj hotel „Het Witte Huis” in Olterterp aangereden door de auto van de aanne mer G. Roorda uit Tijnje, toen hij plot- Better lyts keapman mei, as great sünder jild. i; i- ls 1. ;s a i t- it e tl g n IS JS n k I 51 Ie n 4 i- e t- s- r- e n I- s. n i; Bolswards Nieuwsblad g n 1- k r. :e :r n ir n s. g n n t. r- I- r l- l- 1. n t- Het nieuwe douanekantoor te Belling- wolde, aan de grens tussen Groningen en Duitsland, is woensdagmorgen ge opend. De Regierungs-Prasident uit Os- nabrück was bij de korte plechtigheid aanwezig. Mr. W. A. Offerhaus, com missaris der Koningin in Groningen, pleitte in zijn toespraak voor betere we gen naar de grenzen en meer en snel lere treinen over en weer. Was hierboven een kwestie betreffende de kracht van het oostelijk blok in het geding, een andere vrij sensationele ge beurtenis ging de kracht van het Wes telijk blok aan. Dat was n.l. het besluit van de West-Duitse regering om de dienstplicht in haar land op 12 maanden te bepalen, een tijd zo kort als in de Navo-landen alleen in het, wat mili tair vermogen betreft, onbetekenende Luxemburg voorkomt. De West-Duitse regering wierp de „schuld” van haar be sluit op de Amerikaanse legerleiding, welke voortdurend praat over vermin dering van haar legersterkte, omdat de nieuwe wapens dat zouden veroorloven en de luchtmacht toch het allerbelang rijkste zou zijn. Onder deze omstandigheden „durfde” dr Adenauer niet voor zijn parlement ko men met voorstellen om een dienstttijd van 18 maanden in te voeren, vooral omdat de dienstplicht toch al niet po pulair is in West-Duitsland; waar trou wens wel? Toen de W.-Duitse regering de Navo- landen in kennis stelde van haar besluit is de Noordatlantische raad in spoedver gadering bijeen geweest en die heeft zo wel zijn afkeuring uitgesproken over ’t feit, dat de Duitsers dit besluit zonder overleg met de bondgenoten hadden ge nomen als over de maatregel zelf; de raad hoopte dat West-Duitsland aan vullende maatregelen zou nemen om toch zijn militaire verplichtingen na te komen. De West-Duitse regering heeft dan ook inderdaad aangeboden de ver korting van de diensttijd op te vangen door het aantal beroepsmilitairen in haar leger van 500.000 man van 230.000 op 300.000 te brengen. Doch dit is andere bondgenoten, vooral Parijs, niet welkom, want nu begint het Duitse leger op een beroepsleger te lij ken en dat opent het gevaar, dat het militairisme in West-Duitsland weer de overhand krijgt. Voorts vreest de At lantische raad terecht, dat, nu West- Duitsland een betrekkelijk korte dienst tijd invoert, tal van Navopartners, die De aanvankelijk met zoveel optimisme begroette poging van Mr. Burger, om de formatiewagen weer op gang te brengen, heeft toch naar het zich voorshands laat aanzien, tot een impasse geleid, die de informateur nog veel moeilijkheden zal kunnen berokkenen. Deze impasse is in de eerste plaats veroorzaakt door het feit, dat de anti-revolutionaire fractie niet bereid bleek om in zee te gaan met Mr. Burgers voorstel, dat voor de anti’s slechts één zetel in het nieuwe kabinet zou betekenen, n.l. die van Econo mische Zaken, welke prof. Zijlstra in het oude kabinet ook reeds bezette. De a.r.-fractie werd in haar weigering nog gesterkt daar de k.v.p.-fractie in haar vergadering van vorige week woens dag besloot om akkoord te gaan met de plannen van informateur Burger, op voorwaarde, dat ook de a.r. akkoord zouden gaan. van het Suezkanaal door 15 landen ge tekend en op 5 oktober beginnen de besprekingen in de Veiligheidsraad. De kans dat geweld zal worden gebruikt, wordt steeds minder, nu de passage door het kanaal ongestoord voortgaat en de Egyptische loocjsdienst nog heel goed werkt, ook naar het oordeel der Engelse scheepvaartmijen. De Egyptenaren zijn vooral bezig Ame rika te paaien, zij weten, dat Washing ton niets voor geweld voelt en trachten nu Amerikaanse zakenlieden te interes seren voor verbeteringen van het ka naal. Ook 't congres der Engelse arbei derspartij heeft zich nog eens tegen het gebruik van geweld tegen Nasser ver klaard. De leider der partij, Gaitskell, verklaar de echter ook, dat mende Suezkanaal kwestie in de V.N. niet kan afdoen zon der het door Egypte belemmerde Isra ëlische verkeer door het kanaal ter spra ke te brengen. Hij moet echter toch ook weten, dat, als men die kwestie er in mengt, dit juist het oorlogsgevaar op roept, omdat de Arabische staten in deze slechts zullen toegeven, als ze daartoe met geweld genoodzaakt wor den. Juist deze kwestie zal ressorteren onder het departement van Binnenlandse Za ken. Bovendien komt door zijn minis terschap de k.v.p.-fractie in de moeilijk heid, dat zij een geschikte fractie-leider zal moeten vinden, hetgeen geen geringe opgave blijkt te zijn. De andere k.v.p.- kandidaat voor deze ministerspost, prof. Van der Grinten, heeft reeds laten we ten, dat hij voor een dergelijke zware taak weing voelt. Vooralsnog ziet het er dus naar uit dat de k.v.p. nog geen geschikte kandidaat heeft om deze por tefeuille te gaan bezetten, hetgeen een nieuwe complicatie in Mr. Burgers plan nen betekent. Wat de a.r. betreft: Mr. Burger heeft nog een poging gedaan om tegemoet te komen aan de verlangens in die kring naar twee volwaardige zetels in het kabinet. Hij heeft n.l. voorgesteld om de jonge a.r.-econoom, drs. Hazenbosch, staatssecretaris te maken op het depar tement van Binnenlandse Zaken, spe ciaal belast met de ambtenarenzaken, pensioenen e.d. Ook dit aanbod schijnt te zijn afgewezen. Hiermee is evenwel duidelijk, in welk een impasse de informateur zich thans De Commissaris der Koningin in Fries land, mr. H. P. Linthorst Homan, heeft dinsdag bij de opening van de nieuwe weg Koudum-Galamadammen enkele be langrijke mededelingen gedaan over de opheffing van scheepvaarttollen op de grote Fries-Groningse kanalen en op de andere Friese kanalen. Hopelijk is het Gedeputeerde Staten mogelijk, nog in de komende winterzitting van de Provin ciale Staten deze zaak aan de orde te stellen. Hooibroei is er waarschijnlijk oorzaak van, dat de schuur van de veehouder J. Piek aan de Buitenweg te Siegerswou- de maandagmorgen in vlammen is op gegaan. Het vee kon in veiligheid wor den gebracht. De brandweer van Ure- terp, die zeer spoedig bij de brandende boerderij verscheen, stond aanvankelijk voor een probleem, doordat er geen wa ter in de buurt was. Toch wisten de brandweermannen het woongedeelte nog voor de vernietiging te behoeden. Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en nu een langere diensttijd hebben, deze ook wel zullen bekorten, zowel om financiële redenen als om het feit dat de werkkrachten in de burgermaat schappij zo schaars zijn. Het is dus zeer goed mogelijk dat de militaire kracht van ’t Westen in Europa door het Duitse besluit schade zal lij den, in het bijzonder wat de grondstrijd krachten betreft, die van zo grote be tekenis zouden zijn als onverhoopt een lokaal conflict mocht ontstaan, waarbij men niet direkt een beroep op de ver schrikkelijke atoomwapenen zou willen doen. Overigens wordt er ook al be weerd, dat dr. Adenauer, behalve om de Duitse kiezers in het gevlij te ko men in 1957 zijn er parlementsver kiezingen de voorgenomen diensttijd ook verkortte in de hoop dat zijn bond genoten hem dan zullen toestaan het Duitse leger ook van atoomwapenen te voorzien, wat tot nog toe verboden is. Wat die atoomwapenen betreft, welke naar de militaire deskundigen in het Westen menen, zorgen, dat het machts evenwicht tussen West en Oost gehand haafd blijft, deze deskundigen zijn nogal onaangenaam verrast door het feit, dat Stevenson, de democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, zich thans onverholen aan de zijde van hen heeft geschaard, die pleiten voor de afschaffing van proeven met H- bommen. Zij beweren, dat ook als een dergelijk besluit wederzijds wordt genomen en uitgevoerd, dit ten nadele van het Wes ten zou zijn, dat, in Europa in ieder geval, niet over de geweldige mensen massa’s en gewone wapenen beschikt, welke de Sovjetunie met haar satellie ten heeft. Europese landen en de Fransen hebben nieuwe hoop gekregen dat de Engelsen nu willen meewerken aan deze samen werking, al wil men te Londen om der wille van het Gemenebest niet weten van boven nationale regelingen. De En gelse industrie schijnt nu ook wat meer belangstelling te tonen voor 'n gemeen schappelijke markt en al met al zijn zo wel van Saar. als Suezkanaal kwestie impulsen voor de Europese samenwer king uitgegaan, welke misschien be langrijke gevolgen kunnen hebben. Al heeft men toch ook wel het gevoel, dat er in die impulsen een wat onprettig element zit. Zowel Frankrijk als Enge land voelen zich door de Ver. Staten in de Suezkanaal-kwestie min of meer in de steek gelaten, en dr. Adenauer is boos op Washington, omdat het Ame rikaanse troepen uit W.-Duitsland wil terugtrekken. Nu dient men er zich wel voor te hoeden dat de West-Europese samenwerking een anti-Amerikaanse strekking zou krijgen, we hebben zowel de West-Europese integratie als de At lantische samenwerking nodig. Wat de Suezkanaal-kwestie zelve betreft, maan dag is de overeenkomst voor de oprich ting van de organisatie van gebruikers bevindt. Hij is al een heel eind gevor derd met zijn schema, waarin dus vijf socialisten, vjjf k.v.p.ers, een a.r., een c.h. en een liberaal zitting zouden moe ten hebben. Het ligt voor de hand, dat hij dan ook niet gaarne op het laatste ogenblik nog zou mislukken en in het algemeen wordt in politieke Haagse kringen dit gevoelen wel gedeeld. De eerste dagen van deze week heeft Mr. Burger zich dan ook voor het oog van de wereld opgesloten in zijn stu deerkamer om nauwkeurig te analyseren. Bezoekers heeft hij niet pleegt hij voortdurend overleg via de telefoon. Men vraagt zich algemeen af, in welke richting het nu zal gaan. Zal Mr. Bur ger alsnog de a.r. tegemoet komen of zullen daarentegen de a.r. terugkeren van hun eerste standpunt en toch ge noegen nemen met één zetel, nu het voortduren van deze kabinetscrisis voor ’n zo groot deel op hun schouders komt te rusten? Het ziet er thans evenwel naar uit dat het eerste niet het geval schijnt te zijn. Mr. Burger schijnt via de toekomstige formateur, Dr. Drees, een. aanbod te hebben gedaan aan de a.r. in de figuur van prof. De Gaay Fortman, om toch de portefeuille van Overzeese Rijksdelen intact te laten en dan door deze vorige informateur te la ten bezetten. Duidelijk zal zijn, dat dit aanbod eventueel grote weerstanden zal kunnen oproepen bij de c.h., die tot dus ver deze portefeuille beheerden en bij de liberalen die nu eveneens een tweede zetel zouden kunnen eisen als voorwaar, de tot hun deelneming aan het kabinet. Het voortduren van deze crisis don derdag werd het record gebroken, om dat toen de crisis evenlang duurde als die in 1925, welke 113 dagen duurde heeft deze week ook nog andere gevol gen voor de leden van het kabinet, die bij de verkiezingen ook als Kamerlid werden gekozen. Woensdag liep n.l. de termijn af waarop na de verkiezingen deze ministers en staatssecretarissen met hun functie tevens het Kamerlid maatschap konden combineren. Zij heb ben aan de Kamervoorzitter meegedeeld dat zij voor het lidmaatschap bedanken, maar dat heeft dan tot gevolg, dat zij eerst bij de uitbreiding van de Kamers, dus in begin november, weer in de Ka mer kunnen zitten, daar immers bij de uitbreiding het stembureau weer vol gens de kandidatenlijsten bij de verkie zingen, van boven af aan gaat werken. Zo leverde de afgelopen week dus aller lei problemen op, zowel wat de for- matiepoging zélf betreft, als wat de ge volgen van deze „formatiecrisis” aan gaat. Want dat men thans wel over een „formatiecrisis” mag spreken, zal ieder een kunnen toestemmen. In Zuid-Slavië werd echter verteld, dat er tussen Chroesjtsjew en Tito verschil van mening bestond en dat dit door overleg in de Sovjetunie misschien uit de weg kon worden geruimd. Dat ver schil van mening betreft dan natuurlijk de déstalinisering. Hoewel Chroesjtsjew zelf in de Sovjetunie eigenlijk de man van de anti-stalinistische richting is, schijnt Tito hem te ver te gaan. Er moet een brief bestaan van de Russi sche communistische partij aan de zus terpartijen in de satellietstaten waarin ze gewaarschuwd worden niet de weg van Tito te volgen. De waarschuwing schijnt kort geleden verzonden te zijn met het oog op het feit, dat spoedig delegaties der com munistische partijen van Italië, Bulga rije en Roemenië naar Zuid-Slavië ko men, en het Tito’s bedoeling was deze in meer titoïstische richting te stuwen, d.w.z. naar een meer van Moskou onaf, hankelijke houding, met een neiging naar neutraliteit tussen de westelijke en oostelijke blokken. De ontstalinise- ring in de satellietstaten gaat Tito niet snel genoeg, ja hij constateert hier en daar zelfs een poging der communis tische leiders in die landen om op hun schreden terug te keren. Dit schijnt trouwens parallel te lopen met een neiging in de Sovjet-unie zelf. Men zegt dat daar de stalinisten, onder wie in de eerste plaats Molotoff gere kend mag worden, weer aan invloed gewonnen hebben, mede dank zij de steun van de legerleiding, die Rusland omringd wil zien door trouwe satelliet staten ter bescherming van het moe derland tegen een mogelijke bedreiging vanuit het Westen. Het proces te Poznan in Polen tegen hen, die er op 28 juni j.l. wanordelijk heden pleegden, heeft nog eens aange toond, dat er in de satellietstaten onder de bevolking anti-Russische tendenzen voorkomen en men kan zich dus heel goed voorstellen dat daarom te Moskou het verzet groeit tegen iedere poging de satellietstaten en de communistische partijen in die landen meer vrijheid van beweging te laten. Ook in de Sovjetunie zelf zou de ont- stalinisering bij hot volk een dergelijke drang naar vrije meningsuiting hebben doen ontstaan, dat vooral het stalinis tische deel der leiding bezorgd is gewor den. Men sprak er zelfs van dat Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adrest Marktstraat 15 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) De Heerlense Herv. predikant G. Duite- meyer, is benoemd tot directeur van de stichting tot beheer en exploitatie van Volkswoningen te Utrecht. In de na oorlogse jaren was ds. Duitemeyer le- gerpredikant in Indonesië, later in Utrecht. In een brief aan de informateur heeft de a.r.-fractie uitgesproken, dat zij naast Economische Zaken het liefst weer de portefeuille van Verkeer en Waterstaat zou beheren. Intussen is er aan het eind van de week een nieuwe knoop bijgekomen. Het werd n.l. be kend, dat Mr. Burger in zjjn streven naar een zo breed mogelijk samenge steld kabinet de medewerking van de v.v.d. op hoge prijs stelde, zelfs die medewerking als essentieel beschouw de. Inderdaad nam de liberale fractie aan het eind van de week het besluit, dat zij niet afwijzend zou staan tegen over een aanbod van de zijde van de informateur, die, zoals inmiddels was gebleken, de portefeuille van Verkeer en Waterstaat voor de liberale vice- voorzitter van de fractie, de heer Kort hals, had bestemd. Zo staat dus vast dat Verkeer en Waterstaat in ieder ge val niet meer naar de a.r. zal gaan, hetgeen ongetwijfeld een streep door hun rekening zal zijn. Zolang er immers nog hoop was in die kring, dat de liberalen ook thans zouden bedanken voor hei aanbod van een mi- nisterszetel, bleef de kans bestaan, dat Mr. Burger alsnog Verkeer en Water staat aan de a.r. zou geven. In de tweede plaats was de impasse een gevolg van het feit, dat de k.v.p. nog geen kandidaat beschikbaar schijnt te hebben voor de „zware” portefeuille van Binnenlandse Zaken, waaraan dan de P. B. O. de bezitsvorming en even tueel Overzeese Rijksdelen (welk depar tement zal gaan verdwijnen) zullen worden toegevoegd in het huidige sche ma. Mr. Burger heeft aanvankelijk voor deze portefeuille de figuur van de k.v.p.- fractievoorzitter, prof. Romme, op het oog gehad en hem deze post aangebo den. Maar prof. Romme schijnt hiervoor niet zoveel te voelen. Hij heeft n.l. per soonlijke bezwaren tegen de opheffing van het arbeidsverbod voor de gehuwde ambtenares. Zijn er zo verschijnselen, welke tot pes simisme omtrent het lot van West- Europa aanleiding zouden geven, er zijn er ook welke een wat prettiger tint heb ben. Daar is de, nu definitieve, als de wederzijdse parlementen tenminste geen roet in het eten gooien, overeenkomst tussen West-Duitsland en Frankrijk over het Saargebied, dat in 1957 poli tiek en in 1960 ook economisch weer tot Duitsland terugkeert. Daarmede is de weg tot een samenwerking tussen deze beide grootste landen op het West- Europese vasteland geopend en zowel Adenauer als Mollet staan op het stand punt, dat deze samenwerking de basis moet zijn voor een samenwerking van geheel West-Europa met het doel te ko men tot een gemeenschappelijke markt, gemeenschappelijke voorzieningen op ’t gebied van de atoomenergie en tenslotte tot een West-Europese federatie of sta tenbond via de reeds bestaande West- Europese Unie. Wanneer ieder land het zijne krijgt in deze gemeenschap, zodat er geen spra ke zal zijn van een overheersende po sitie der grootste deelnemers, is er slechts reden tot verheuging over de nieuwe impuls welke de eenheidsge dachte door de overeenstemming tussen Parijs en Bonn heeft gekregen. Even verheugend is het dat ook Engeland enige neiging toont mee te doen, waar om van FransDuitse zijde dan ook als basis der samenwerking de West-Euro pese Unie wordt aanbevolen, waarvan ook Engeland lid is. Sedert de Suezkanaalkwestie vooral is er ontegenzeggelijk enige kentering in het Engelse inzicht ten deze waar te nemen. Men begint te Londen in te zien, dat de verbinding met de overzeese gebieden van het Gemenebest een zeer kwetsbare is en dat het de moeite waard is te on derzoeken of een steviger verbinding met het Europese vasteland ook niet tot een betere weerbaarheid van Engeland kan bijdragen, zowel militair als econo misch. Het bezoeken van de Engelse staatslieden aan Parijs om de Engels Franse eendracht in de Suezkanaal- kwestie te demonstreren, gaf aanleiding tot besprekingen ook over de verster king van de politieke, militaire en eco nomische samenwerking van alle West- Hwat hat QabeSkroar Neen, de sensatie van de vorige week werd beslist niet geleverd door de Suezkanaalkwestie; ze kwam van geheel andere zijde. Of eigenlijk van twee zijden. In de eerste plaats van RussischZuid-Slavische kant. Zogenaamd voor vakantie was de Russische partijsecretaris Chroesjtsjew naar Belgrado gegaan. Hij heeft daar heel wat afgepraat met Tito en tenslotte is deze met hem naar Jalta in de Krim gevlogen, waar ook andere Russische kopstukken en dé Hongaarse partijsecretaris Erne Gerö verschenen. Daar is geconfereerd. Officieel is er tot het moment dat wij dit schrijven, niets bekend gemaakt over de aard der besprekingen. Maandagmorgen heeft de Commissaris van de Koningin in Z.-Holland, Mr. J. Klaassesz, het nieuwe Rotterdamse vliegveld „Zestienhoven” met het hijsen van de Nederlandse driekleur officieel in gebruik gesteld. Het eerste grote vracht vliegtuig, de Bristol- Freighter, welke behalve passagiers ook auto’s kan vervoeren, landt op het nieuwe vliegveld. Chroesjtsjew, als anti-stalinist, zich voor een tribunaal zou moeten verant woorden en dat hij Tito naar Rusland had meegenomen om hem in zijn ver dediging bij te staan. Dat is wel zeer onwaarschijnlijk. Het is best mogelijk, dat Chroesjtsjew wat moet inbinden, maar hij is natuur lijk naar Belgrado afgevaardigd omdat hij als anti-stalinist nog het dichtst bij de Zuid-Slavische dictator staat. Nu hij Tito niet heeft kunnen overtuigen, dat ook deze wat moet inbinden om op goe de voet met het Kremlin te blijven, heeft hij de Zuid-Slavische maarschalk meegetroond naar de Krim om de zaak nog eens op een bijeenkomst van alle kopstukken te bespreken. Tito is een moedig man om zich onder dergelijke omstandigheden in het hol van de leeuw te wagen. de situatie nog eens meer ontvangen, wel 7 i

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1