Qabe Skroar IN BEIDE KAMPEN HEERST VERDEELDHEID KRIS-KRAS door Nederland GAAT OUDE WELVAART MINDEREN? I llll llll üs hjoed 2 to sizzen G Buitenlands Overzicht verhouding tussen lonen en prijzen De ET 1 '53 A Verhouding van Tito tot Moskou slechter dan ooit Kloof tussen Amerika en Engeland- Frankrijk gevaarlijk? Zilveren filmpjes li >9? STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND 4 ff UI ff- VRIJDAG 30 NOVEMBER 1956 52e JAARGANG No. 93 Hwat hat Bargefearren fleane net. KAMEROVERZICHT in ten Sf :n RS en, en- i Abonnementsprijs f 1.75 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 1ste week december 1931 Advertentieprijs: 12 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie De heer Eerdmans vestigt in de rond vraag van de begrotingsvergadering de aandacht er op, dat de volgende zondag in verband met de nood der tijden door bijna alle kerkgenootschappen een bede- en boetedag wordt gehouden. Hij vraagt in verband hiermede op deze dag geen publieke vermakelijkheden toe te staan. De Coöperatie „Ons Belang” hield haar traditionele St. Nicolaas-optocht, waar, bij het Hollandia-muziekkorps medewer king verleende. Afgehaald van de win kel bij de Blauwpoort, maakte St. Nico- laas een rijtoer door de stad. De intekening op het concert, te geven door de Friese Orkestvereniging is zo gering, dat de voorgenomen uitvoering niet kan doorgaan. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adrest Marktstraat 13 (Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) dad-pactlanden te staan, zodat er thans een vrij scherpe scheiding in de Arabi sche wereld valt op te merken tussen enerzijds Egypte, Syrië en waarschijn lijk Jordanië en anderzijds de bovenge noemde landen Dat blijkt trouwens ook uit het feit, dat Syrië en Egypte wa pens van Rusland krijgen, maar Irak aan de Ver. Staten snelle levering van oorloggstuig heeft gevraagd wegens de dreigende toestand. Loonbeleid. Deze week heeft de Tweede Kamer nog de begroting van Sociale Zaken behan deld. Dat was een goed vervolg op het debat over Economische Zaken. Daarbij ging het om het prijsbeleid, nu stond het loonbeleid in het middelpunt der belangstelling. De v.v.d. mag dan weinig heil verwach ten van het prijsstabilisatiebeleid, de p.v.d.a. is nog steeds niet enthousiast over de nieuwe bedrijfstaksgewijze loon vorming. De secretaris van het N.V.V., de heer Roemers, heeft dat duidelijk ge maakt door twee grote nadelen van het nieuwe loonsysteem op te sommen. Prijsstabilisatie. Het debat over de begroting van Eco nomische Zaken was dus in hoge mate actueel. Het prijsstabilisatiebeleid van minister Zjjlstra is ook ditmaal weor hefUg door de hoor Van Leeuwen fills.) bestreden. Deze gelooft niet in het prijs beleid, omdat de lonen steeds maar stij gen, Wil men wel de prijzen in de hand :en in- Deense soldaten in Egypte, als onder deel van de UNO- politietroepen. De Deense soldaten zijn gestationeerd in tho Abu-Buwoir woest (jn. De foto toont ons de Deense soldaten in training. 'i Bolswards Nieuwsblad De Jong’s Nieuwsblad Het mbcht de vogelflapper F. Tijsma te Witmarsum gelukken op Thiem, waar hij zijn netten had uitgespreid, een 65- tal wilsters te vangen. Directeur stak 22 mille in eigen zak. Direct na zijn aanstelling als directeur van het gasbedrijf te Schoorl in 1951 was hfl begonnen met het verduisteren van gemeentegeld. Het werden in totaal 22 mille .waarvoor de thans gedetineer de E. H. K. een eigen huis, een auto, oen fllminstallatie met projector, een bandrecorder en een pick-up kocht. Dinsdag stond de ontrouwe voormalige directeur terecht voor de rechtbank te Duur toiletbezoek. In een café-restau- rant aan de Kneuterdijk te Den Haag is een Haagse vrouw haar ring ter waarde van f 4000 kwijtgeraakt. In het toilet legde zij deze kostbare ring van platina bezet met een briljant van 2 karaat, waar omheen een krans van blauwe saffiertjes, even op de wasbak en vergat deze weer mee te nemen. Toen zij even later de ring miste en naar het toilet gjng, moest zij ervaren, dat een ander zich hierover al had ont fermd. Emigreren via Nederland. De regering overweegt aan boord van de emigranten schepen „Johan van Oldenbarnevelt” en „Zuiderkruis” zoveel mogelijk plaats in te ruimen voor Hongaarse vluchtelingen, die zich overzee willen vestigen en in afwachting daarvan tijdelijk in ons land zouden kunnen verblijven. De minister raad heeft zich namelijk in beginsel be reid verklaard boven de hier al opge nomen 2000 Hongaren nog 3000 vluch telingen meer op te vangen mits andere landen hen op korte termijn asyl willen verlenen. Dorpswandeling kost ever de kop. Te Malden bjj Nijmegen is dinsdagmorgen een wild zwijn gesignaleerd, dat rustig door het dorp liep. Bon beer waareohuw- de enige anderen. Gezamenlijk hield men een drijfjacht. Ma enkele pogingen slaagde men er in het dier, dat ruim 75 De politieke ontwikkeling in het Midden Oosten heeft ook voor ons land onaangename gevolgen. Wij hebben dat reeds gemerkt aan het bestart van de regering om het olieverbruik met 10 te verminderen. Het zondagsrijverbod moge voor automobilisten onaangenaam zijn, het is heel goed mogelijk, dat ons volk in de toekomst nog andere onaangename maatregelen wachten. Wij leven in een tijd van overspannen hoogconjunctuur. Dat zien wij aan de werkgelegenheid. Bijna ieder bedrijf heeft moeilijkheden met het aantrekken van personeel. De heren Menger c.s. stellen voor de komende winter cokes van het gas fabriek voor 50 pct. van de prijs be schikbaar te stellen voor werklozen enz. Nadat de voorz., de heer S. J. Praam- sma, had betoogd, dat het gasbedrijf Kaufmannisch moet worden geleid en geen instelling van sociale zorg is, wordt het voorstel verworpen met 9 tegen 4 stemmen. De Sovjetunie nestelt zich op deze wijze in een land waardoorheen de voornaam ste olieleiding van Irak naar de Middel landse Zee loopt. Sovjetinvloed is dus doorgestoten naar twee der voornaam ste olie-aderen van West-Europa, het Suezkanaal en Syrië. Dat is zeer verontrustend. De Amerika nen schijnen dat toch ook wel in te zien en in de laatste dagen verklaarde Washington dan ook bezorgd te zijn, wat zich in Syrië afspeelt. De Syriërs hebben de laatste tijd be weerd, dat Irak wapenen in hun land binnensmokkelde om een opstand in Syrië te veroorzaken en dat Engelse en Franse troepen in Israël waren om zowel Jordanië als Syrië te bedreigen. Ongetwijfeld zouden de genoemde lan den en ook Irak gaarne een ommekeer in Syrië zien, maar een V. N.-onderzoek heeft uitgewezen, dat er in Israël niets op touw is gezet tegen Syrië. Dat land tracht waarschijnlijk alleen de aandacht alle* ‘van zÖn intriges met de Sovjetunie af te leiden. Over die intriges hebben Irak, Turkije, Perzië en Pakistan ,de Aziati- Turkjje, Perzië en Pakistan, de Aziati- derd en aangekondigd, dat zij besloten hebben alle maatregelen te nemen ten einde aan deze bedreiging het hoofd te bieden. Voor Irak staat er zeer veel op het spel. De oliepjjpleiding, waarover we hierboven schreven, en die thans ver nield is door Syrische troepen, zoge naamd uit rancune over het Engels Franse optreden in Egypte, welke ver nieling ook wel door Moskou geïnspi reerd kan zijn, vervoert zoveel Irakese olie naar de Middellandse zee, dat de Irakese regering er per jaar 1 miljard gulden aan verdient. Zonder dat geld raakt het volk van Irak in de diepste ellende en wordt de positie der regering hoogst wankel. Het communisme en ex treme nationalisme zouden dan in dit land, dat door het pact van Bagdad banden met het Westen heeft, grote kansen krijgen. De regeringen van Li banon en Saoedie Arabië vrezen voor hun eigen positie ook een uitbreiding van de communistische invloed in an dere Arabische landen en schijnen dan ook ditmaal aan de zijde van de Bag- ook van elders, extreme nationa listen trachten door een bondge nootschap met de communisten, de hulp van de Sovjetunie te ver kregen voor hun doeleinden. Zo iets is in Syrië gaande en het ge volg is dat Russische wapenen en specialisten het land binnenstro men. houden en niet de lonen zo vroeg de heer Van Leeuwen, die dat zeer onbillijk vond. De bewindsman en het overgrote deel van de Kamer was het met deze stelling niet eens. Prijsstabilisatie wil niet zeggen, dat er nooit een prijsver hoging mag optreden. Juist nu de grond- stoffenprijzen zullen stijgen zou dit standpunt niet vol te houden zijn. De kunst is echter te zorgen, dat het prijs beleid niet uit de hand loopt. Het is de bedoeling van minister Zijlstra om dat prijsstabilisatiebeleid tot eind 1957 te handhaven. Weliswaar is met de werkgeversorganisaties afgesproken, dat dit beleid voor 1956 zou gelden, maar het zou in strijd zijn met dat be leid, om er per 1 januari a.s. een eind aan te maken. De bewindsman waar schuwde het bedrijfsleven om dat niet te doen. De heer Van Leeuwen was door dit verweer geenszins overtuigd. Naar zijn mening wordt de bedrijven op de duur de mogelijkheid ontnomen om de nodige zelffinancieringen nog te kunnen verrichten. Het debat over de noodzakelijkheid van de prijsstabilisatie zal stellig nog wel eens herhaald worden. Minister Zijlstra vond de heer Van Leeu wen een defecte grammofoonplaat, die steeds weer wordt opgedraaid en dus altijd hetzelfde geluid laat horen. Het debat tussen de minister en de heer Van Leeuwen was bijzonder fel. Het is echter de vraag of wij binnenkort niet voor veel grotere economische proble men komen te staan. De vrees van vele Kamerleden dat onze welvaart zal gaan verminderen, wordt door de minister van Economische Zaken gedeeld. En dat is ernstig genoeg. Kranig werk. Na een strijd van twee weken hebben Nederlandse slepers de Duitse kolenboot „Helga Bolten”, die door de bemanning als verloren werd beschouwd, de haven van Horta, op de Azoren binnengesleept. Zo werd de Duitser Nederlands bezit en werd de roem van Nederland, met de beste zee slepers weer wijd verbreid. Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en Daar Is nog een andere reden voor ook. In Syrië schijnt thans een soort driemanschap, met voorbijgaan van de president, te regeren, dat zowel communisti sche al i fel nationalistische nei gingen in zich verenigt. We kennen dergeljjke combinaties Hebben we hierboven zowel ver deeldheid in de Westelijke wereld als in de Arabische kunnen con stateren, het is niet anders in de communistische. De Russen pleegden een nieuw verraad in Hongarije, doordat zjj Nagy en een groep zijner mede standers, die allen in de Zuid Sla vische legatie te Boedapest een toevlucht hadden gezocht en met een vrijgeleide van de Hongaarse regering-Kadar, naar hun wonin gen wilden terugkeren, arresteer den en wegvoerden. Dat heeft niet alleen in de vrije wereld, maar ook in de satellietstaten en in Zuid-Slavië, dat zich verantwoordelijk voelt voor deze lieden, een buitengewoon slechte indruk gemaakt. In Polen ontbrak het niet aan steun voor Tito’s protesten, in Roemenië groeit ook het verzet tegen de Russische druk en uitbuiting. De kwestie-Hongarije is ook in de V. N.-vergadering nog steeds aan de orde, maar niemand gelooft dat men er verder zal gaan dan papieren protesten tegen het Russische optreden. Ofschoon er wel een groeiend besef in Westelijke landen is, dat zoiets als zich thans in Hongarije afspeelt, nooit meer mag gebeuren zonder daadwerkelijk in grijpen van de vrije landen. Maar dan zullen deze landen heel wat krachtiger politiek en militair georganiseerd moe ten zijn dan nu het geval is. Overigens is het te begrijpen, dat Tito nu zijn verhouding tot Moskou eigenlijk slechter dan ooit is geworden, nieuwe belangstelling krijgt voor het Balkan- pact, zijn verbond dus met Turkije en Griekenland. Het Westen ziet met grote aandacht toe omdat het sterker aanha len dezer banden ook de Nato ten goede komt, maar misschien zelfs invloed in het Midden Oosten kan hebben. Daar hebben n.l. zowel Zuid-Slavië als Grie kenland en Turkije immers bepaalde vriendschappen. De lonen zijn gestegen waardoor er meer kan worden gekocht. Er is dus een spanning tussen vraag en aanbod. Maar daarnaast zien wij dat onze be talingsbalans een tekort vertoont. Onze deviezenvoorraad slinkt dus. Om aan al deze onaangenaamheden het hoofd te kunnen bieden, heeft de regering besloten de bestedingen van de over heid, van het bedrijfsleven en van de consumptie te beperken. Daarover werd woensdag j.l. door de Sociaal Economische Raad een advies uitgebracht. Beperkingsbesteding wil zeggen, dat de consument minder kan kopen. Het bedrijfsleven zal minder ge makkelijk kunnen investeren en de overheid dient te bezuinigen. En tege lijkertijd zal minister Zijlstra het prijs stabilisatiebeleid handhaven. De gebeurtenissen in het Midden Oosten kunnen echter de actualiteit van deze maatregelen wel eens achterhalen. Het is wel duidelijk dat de prijzen van de grondstoffen kunnen stijgen. Concreet gezegd: vele produkten kunnen dus duurder worden. Minister Zijlstra heeft verleden week in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van Economische Zaken reeds verklaard, dat hij desondanks de taak heeft om te zorgen, dat de prijzen niet uit de hand lopen. De prijsverhogingen zullen niet hoger zijn dan strikt noodzakelijk. Men zou dus kunnen stellen, dat een komen de prijsverhoging (als men de lonen ten minste niet verhoogt) een automatische bestedingsbeperking kan betekenen. Maar daarmee zijn we er niet. Het is n.l. te verwachten, dat onze ruil voet zal verslechteren. Dat wil zeggen, dat wij uit de opbrengst van onze export minder kunnen invoeren. Onze uitvoer en invoerpositle wordt dus moeilijken. Een verslechtering van de ruilvoet wil ook zeggen, dat onze arbeidsproduktivi- telt daalt. Minister Zijlstra heeft daar over belangrijke mededelingen gedaan. Hij zeide, dat, economisch gezien, de huidige gebeurtenissen in het Midden Oosten te vergelijken zijn met de Korea- oorlog in 1951. Als wij de ruilvoet op basis 1948 op 100 stellen, dan zien wij het volgende verloop: in het jaar 1949 90, 1951 87, 1952 88, 1954 93 en 1955 92. De eerste negen maanden van dit jaar stond de ruilvoet op 90. De minister van Economische Zaken vreesde dat dit cij fer, juist door de internationale gebeur tenissen, weer onder de 90 kan komen. Hij stelde heel duidelijk dat de inter nationale politieke ontwikkeling een ernstig accent kan geven aan onze economische problemen. Als de ruilvoet met twee punten daalt, zakt onze ar- beidsproduktiviteit met 1 In 1957: helikopters van eigen bodem. De vooruitzichten van het met steun van de regering ontwikkelde hefschroefvlieg- tuig ontwikkelen zich gunstig, zo schrijft de minister van Verkeer in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. De voorbereidingen voor de serieproduktie bevinden zich in een ver gevorderd stadium. Naar verwachting zullen de eerste vliegtuigen in de loop van ’t volgend jaar worden afgeleverd. Uitreiking van een bewijs van lucht waardigheid zou mogelijk reeds begin volgend jaar kunnen geschieden. Nederland heeft b(jna 11 miljoen In woners. Volgens opgaven van het Cen traal Bureau van de Statistiek bedroeg het aantal inwoners van Nederland op 1 oktober 10 miljoen 924.121. In de eer ste maanden van dit jaar bedroeg het aantal huwelijken 68.035 (vorig jaar 66.617), het aantal levend geborenen 176.881 (vorig jaar 174.776) en het aan tal overledenen 63.659 (vorig jaar 60.838). Er zijn een tweetal meningen over de betekenis van deze Amerikaanse geste. Sommige commmentatoren menen, dat de nieuwe Amerikaanse politiek conse- kwent wordt doorgezet, Washington schaart zich niet meer in de eerste plaats achter de belangen van zijn bond genoten in de Nato, maar zoekt een breder samenwerking, waarin ook an dere dan Westelijke landen, mits ze maar anti-communistisch zijn, zich kun nen vinden. De Engelsen, Fransen en Israëli hebben agressie gepleegd jegens Egypte, hoezeer dan ook daartoe gepro voceerd door Nasser en daarom moeten hun troepen het veroverde terrein prijs geven. Het is wat men mag noemen het kale V. N. standpunt dat Hammarskjöld moet innemen, omdat zijn organisatie agressie nu eenmaal veroordeelt, zonder dat er rekening met de achtergronden van elk geval op zich zelf wordt gehou den. En Washington gaat met dit standpunt akkoord omdat het kans ziet daardoor een groot aantal der neutrale landen, waarvan India het voornaamste is, rond zich te verzamelen, hoe los en onzeker het verband ook is en hoezeer deze Ame rikaanse politiek de hechte aaneenslui ting van het Nato-blok schade moet doen. Er is door sommige commenta toren echter ook een andere verklaring van ’t Amerikaanse standpunt gegeven. En die is, dat nu minister Dulles ziek is, Amerika eigenlijk helemaal geen stand punt in de buitenlandse politiek heeft en zich daarom maar achter die van de toe vallige meerderheid van de V N.-verga dering verschuilt. Van een nieuwe poli tiek van president Eisenhower zou dus helemaal geen sprake zijn. kg woog, neer te leggen. Het blijkt, dat er nog altijd wilde zwijnen in de omge ving van Nijmegen voorkomen. Tragisch ongeval. Te Leeuwen werd maandagavond de 61-jarige voetganger W. de Leeuw door een bromfiets aan gereden. Omstanders dachten, dat het ongeluk goed was afgelopen en brachten de man naar huis. Toen men dinsdag morgen bij zijn woning, waar hij alleen woont, geen gehoor kreeg, forceerde men de deur. Het bleek, dat de man doodgebloed was. Miljoenste grondmonster ontvangen. Het bedrijfslaboratorium voor grond- en gewasonderzoek in Groningen heeft het miljoenste grondmonster ontvangen. Se dert de stichting van het laboratorium in 1927 is het aantal te onderzoeken grondmonsters in snel tempo gestegen. In het eerste jaar werden in Groningen 8000 grondmonsters ontvangen en in 1955 waren dat er al 62000. In raadszitting overleden. De fractie voorzitter van de k.v.p. in de Apel- doornse gemeenteraad, de heer H. Th. Balfoort, is dinsdag tijdens de raadsver gadering plotseling onwel geworden en kort hierop overleden. Dit tragisch ver scheiden volgde onmiddellijk nadat de heer Balfoort naar aanleiding van de gemeentebegroting namens de k.v.p.- fractie een verklaring had afgelegd. Griezelige vondst in Hofvijver. In de half drooggelegde Hofvijver te Den Haag heeft men maandagmiddag een grieze lige vondst gedaan. Bij de werkzaamhe den voor de restauratie van het eilandje heeft men een gekloofde schedel gevon den, benevens enige botjes, de dijbenen, alsmede een zwaar verroest revolvertje, een dolkmes en een fluitje. De Ver. Staten hebben in de V. N.-vergadering gestemd voor het voorstel van de groep Aziatisch-Afrikaanse landen om Engeland, Frankrijk en Israël aan te zeggen, dat hun troepen nu het Egyp tisch grondgebied onmiddellijk moeten verlaten. Zoals bekend wilden Engeland en Frankrijk de ontruiming van de Suezkanaal-zöne in een geleidelijken tempo, n.l. naarmate de V. N.- troepen in totaal toenamen en in staat waren de taak van de Engelsen en Fransen over te nemen. Het Is niet uit te maken welke commentatoren gelijk hebben, maar nu Amerika in het bijzon dere geval van Egypte V. JN.- politiek boven Nato-politiek de voorkeur geeft, heeft het er schjjn van dat Nasser zich in de handen kan wrijven en de Engel se en Franse regeringen een pe riode van diepe vernedering moe ten doormaken. Zij hadden zich ook voorgesteld, dat de V. N.politiemacht als de EngelsFran se troepen uit de Suezkanaalzöne weg waren, er zou blijven om zolang er geen bevredigende regeling was getrof fen met Egypte over de vrije doorvaart door het kanaal voor schepen van alle landen, dus ook van Israël, deze door vaart te verzekeren. Maar Nasser heeft geëist, dat ook de V.N. politiemacht Egyptisch grondge bied zal verlaten, als de laatste vijande lijke troepen het gebied van Egypte hebben ontruimd. De Russen hebben in de vergadering van de Ver. Naties dat standpunt van Nasser natuurlijk verdedigd en formeel is er weinig tegen in te brengen. Als men Egypte als een slachtoffer van agressie beschouwt en als de vijand op last van de V. N. het Egyptisch gebied heeft ontruimd, waarom zou het dan nog een politiemacht binnen zijn gren zen dulden. Deze gehele redenering is natuurlijk fout, want het optreden van Israël, En geland en Frankrijk was geprovoceerd door Nasser zelf, n.l. door zijn samen werking met de Sovjetunie, zijn bedrei ging van Israël en zijn ontijdige natio nalisatie van het Suezkanaal. Het lijkt er veel op, dat Parijs en Lon den, om de kloof tussen hen en Was hington niet wijder te maken, zullen toegeven en hun troepen in versneld tempo zullen terugnemen, zoals ook de V. N. troepen in datzelfde tempo nu worden aangevoerd. Maar zal de V. N., en speciaal Ame rika, ook aan Nasser’s eis, dat dan ook de politietroepen weer zullen vertrek ken eventueel nadat het Suezkanaal weer In opdracht der V.N. bevaarbaar is gemaakt voldoen? Dan kan Nasser zijn spel weer samen met Moskou beginnen en samenspannen tegen Israël. Dan zal de vrije doorvaart door het Suezkanaal een Egyptisch Sovjet-Russische aangelegenheid wor den, terwijl thans al duidelijk is geble ken hoezeer de olievoorziening van W- Europa, in vredes- en oorlogstijd onmis baar, afhankelijk is van die vrije door vaart. Van het grootste belang is het daarom voor West-Europa dat een afdoende re geling van de vrije doorvaart wordt ver kregen, vóór de V.N.-troepen de Suez kanaalzöne verlaten. Het is te hopen, dat de Ver. Staten nu eens achter En geland en Frankrijk zullen staan als zij ten deze bepaalde eisen zal stellen. In de eerste plaats worden de sociale uitkeringen te laag opgetrokken. Eerst moet de loonbeweging in de verschil lende bedrijfstakken worden afgewacht, In de tweede plaats zijn de landarbei ders van de nieuwe loonpolitiek de dupe. Volgens de heer Roemers zijn de lonen van deze arbeiders in 1956 met 9 achterop geraakt. De confessionele partijen, k.v.p., a.r. en c.h., blijven voorstanders van de gedif ferentieerde loonvorming. Er is nu maar bewezen, dat de arbeiders er beter van worden, zo zeiden ze. Niet minder dan 80 van de arbeiders heeft dit jaar een zesprocent loonsverhoging gekre gen. Wel hoorde men in deze kring ge luiden, dat de coördinatie in de lonen zodanig moet zijn, dat de landarbeiders daarvan niet de dupe worden. De moei lijkheden in de landbouw zouden ook veroorzaakt zijn bij de geleide loonpoli tiek, want, aldus de woordvoerders der confessionele partijen, zij zijn het ge volg van de garantiepolitiek der re gering. Mevr. Stoffels van Haaften (v.v.d.) heeft er op gewezen dat het vestigen van welvaart niet ten koste van de landbouw mag gaan. Op dit belang rijke debat komen we volgende week nog wel nader terug. Het is wel gebleken, dat het ontbreken van het SER-advies over de bestedings beperking ook dit debat ongunstig heeft beïnvloed. Het is te hopen, dat de re gering zeer spoedig haar standpunt over deze belangrijke kwestie kenbaar maakt. Als dan de ministers Zijlstra (Economische Zaken), Hofstra (Finan ciën) en Suurhoff (Sociale Zaken) ge zamenlijk achter de regeringstafel plaats nemen is een interessant debat te verwachten, dat veel kan vergoeden van wat we tot dusver bij de begrotings behandeling hebben gemist, .n.l. een wer- gelijk algemeen debat over onze sociale, economische en financiële positie. 43 schapen verdronken onder Ferwerd. In buitendijks land onder Ferwerd zijn in de nacht van zondag op maandag 43 schapen verdronken, toebehorende aan de heer Tj. Verbeek te Blija. De eigenaar had de dieren reeds binnendijks gebracht, in verband met het stijgende water. Op één of andere manier moet er een hek zijn opengeraakt, waardoor de dieren op eigen gelegenheid weer ’t buitendijks gelegen land opzochten. ‘t

Bolswards Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 1