OOK AMERIKA EN ENGELAND GAAN BEZUINIGEN MINISTER STRIA KEN WON HET PLEIT roar ós hjoed p p to sizzen 1 53e JAARGANG VRIJDAG 8 FEBRUARI 1957 No. 11 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Buitenlands Overzicht Rusland gaat weer vrijen met Tito Gouden filmpjes De moeizame geboorte van de Europese eenheidsmarkt Voetbalpool kan nog veel stof doen opwaaien Toeziend voogd Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Hwat Hat Er KAMEROVERZICHT tinga. De tram zal voortaan voorbij de Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.75 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) hun troepenaantal hier te beperken zowel ter bezuiniging als omdat de politici van oordeel zijn dat de ver dediging op lange afstand, dus met geleide projectielen en de afschrik wekkende werking van het bezit van de waterstofbom het vasteland toch wel voldoende veiligheid ga randeren. Engelsen zullen over deze kwestie alistische fractie bestoken en hij deed dat op een wijze die bij sommige frac ties een beetje wrevel wekte. Het is ongetwijfeld al weer geruime tijd geleden dat de vergaderingen van de Tweedp Kamer zo de aandacht hebben getrokken als verleden week. Behalve over de ambtenarensalarissen is er ook gesproken over de voetbalpool en de burgemeestersbenoemingen. V.N. zei, kindje blijf toch zoet Je wordt door ons secuur behoed Er zal je niks gebeuren Kom toch, niet al te woest en wild Wees niet zo lasig, houd je stil David hou op van zeuren. Toen heeft-ie ’t op ’t laatst gewaagd Ik pak die Nasser bij zijn kraag We zullen ’t pleit beslechten Weer sprak die brave toeziend voogd Genoemd V.N. hoor es je moogt Buiten je huis nooit vechten. Dy’t syn lea sparret, sparret gjin rottige apel. Staat Israel wordt negen jaar Haar jonge groei was hard en zwaar Omringd door veel belagers Ze vroeg vaak haar toeziend voogd Genoemd V.N., moet dit gedoogd Verlos ons van die plagen. De voetbalpool. In de Kamer lagen de kaarten spoedig duidelijk op tafel. De drie prot. christe lijke frachties, a.r., c.h. en s.g.p., zijn daarentegen op zuivere principiële gron. den. Zij vinden dat het niet de taak van de overheid is om de goklust een volk zonde te stimuleren. Minister Samkalden verklaarde dat de a.r.-ministers het kabinet zullen verla ten als de voetbalpool zou worden inge voerd. Deze politieke breuk wil niemand. De nieuwe K.N.V.B.-pool zal gaan draaien. Er zal echter proces-verbaal worden opgemaakt om te laten uitma ken of een pool met 250.000 K.N.V.B.- leden inderdaad beschouwd kan worden als een besloten pool, die daarom niet in strijd met de loterijwet zou zijn. De zaak is eenvoudig: is er strijd met loterijwet dan zal de pool worden verboden, is er geen strijd met de wet dan zal de K.N.V.B. verder kunnen gaan. Maar dan begint de politieke strijd pas goed. De prot. chr. partijen zullen als er geen strijd met de wet zou zijn er dan op aandringen de loterijwet te veranderen. Is er wel strijd met de wet dan kan van de andere zijde der Kamer met een initiatiefontwerp gekomen wor den dat door beide Kamers kan worden aangenomen, Zonder dat het kabinet er aan te pas komt. En dan was er tenslotte de kwestie van de burgemeestersbenoemingen. Minister Struyken heeft zich natuurlijk het ge heim van het kabinet niet laten ontfut selen. Zo hebben we niet gehoord of de a.r.-ministers hebben meegewerkt aan de benoeming van de k.v.p.-er Kolfscho ten tot burgemeester in Den Haag. Alle ministers zijn daarvoor verantwoorde lijk, aldus de heer Smallénbroek (a.r.), van Drees tot Staf toe. Daar was de heer Oud (lib.) het mee eens. Hij feli citeerde de regering met deze benoe ming. De heer Scheps (arb.) kreeg de verzekering dat er in het Zuiden ook wel niet k.v.p.-ers tot burgemeester be noemd kunnen worden. De Engelse minister van defensie Duncan Sandys is van zijn over leg te Washington teruggekeerd. Hij heeft er met zijn Amerikaanse collega en met Dulles en Eisenhower gesproken over de reorgani satie van het Engelse militaire apparaat, om zoals de Engelse premier Macmillan al had aangekondigd, Engelands militaire ver plichtingen in overeenstemming te brengen met Engelands hulp bronnen. Dat is een deftige uitdrukking voor het feit dat Engeland om economisch op de been te blijven ook op zijn militaire uitgaven moet bezuinigen. De weg naar die bezuiniging leidde allereerst de Engelse defensie-minister naar Washington. Immers de Engelsen kunnen op hun militaire uitgaven het meest efficient bezuinigen door een taakverdeling met Amerika wat de defensie van het ge hele Westen betreft en ook door een taakverdeling wat de wapen- aanmaak aangaat. Voor het vasteland van Europa is in het bijzonder van belang wat te Washington besproken is over de bijdragen welke beide landen zullen blijven leveren aan de grondverde- diglng van dit gebied. Men weet dat er bij beide landen een neiging Is De N.T.M. zal te Bolsward een station bouwen en een rangeerterrein aanleggen. Hiervoor is land aangekocht van heren Propstra en Nauta en mej. de wed. Het- tinga. De tram zal voortaan voorbij de Een ijsschots dreef ter hoogte van Edam af naar de Zuiderzee, waarop 8 kinderen. Zeven werden met moeite gered, een 11- jarig meisje verdronk. Met 77-55 stemmen heeft de Tweede Kamer zich tenslotte accoord verklaard met het regeringsvoorstel om f 10 miljoen uit te trekken voor de verbetering van de salarissen voor het hogere rijksperso neel, van de rang van referendaris af. Tot de eindstemming toe was het twijfelachtig of minister Struyken dit voorstel er door zou kunnen halen. De verdeeldheid in de k.v.p.- en a.r.-fracties bleek echter maar gering te zijn. Daardoor werd het pleit beslist. Garanties? Ja we zullen zien Och mogelijk voel je ’t zelf misschien ’t Gaat boven onze krachten Wij spelen graag voor toeziend voogd Genoemd V.N. vaak is beloofd Je moet weinig verwachten PIET Staat Israel laat het verstaan Goed - maar dan zal ons recht gedaan Doorvaart voor onze schepen Dat is toch niet teveel geeist? O nee ’t is je verdiende prijs Het wordt door ons begrepen. van stemming inzake de genoemde reso lutie, was het minste wat het tegenover de bedreigde Joodse staat kon doen. Met Israël stemde alleen Frankrijk tegen. Israël beklaagt zich terecht over de dubbele moraal welke de V.N. as semblee toepast, dat land wordt het mes op de keel gezet, maar de Sovjetunie en Hongarije, tegen welke ook resolu ties werden aangenomen ontziet men evenals India, dat het besluit van de Veiligheidsraad inzake Kasjmir aan zijn laars lapte. Frankrijk heeft geen enkele reden meer de Arabische staten te spa ren, het heeft in de V.N. assemblee bij de behandeling der Algerijnse kwestie de inmenging van die staten in deze kwestie en in het bijzonder van Egyp tische zijde, nog eens scherp aan de kaak gesteld en elke poging van de V.N. om zich met dit probleem tebe moeien afgewezen. Sterk stond de Fran se minister Pineau stellig toen hij de toestanden welke in Egypte heersen vergeleek met die in Algerije. Na Frank rijk komt Engeland nog op het V.N. matje vanwege Cyprus, waar de Griekse en Turkse Cyprioten elkaar te lijf gaan en de verzetsbeweging de aan dacht op de onhoudbare toestand wil vestigen nu de kwestie voor het V.N.- forum komt. er zelfs de geheimzinnige Rus die bij 'n vuurgevecht in het Kremlin zwaar zou zijn gewond mee in verband en vertelde dat president Eisenhower en de Rus sische maarschalk Zjoekov al een over eenkomst over de status der satelliet staten zouden hebben gesloten. Het lijkt allemaal wel wat erg sensationeel. Ten slotte de eenheidsmarkt. Het heeft de laatste tijd in Nederland niet aart waarschuwingen zowel van werkgevers- als werknemerszijde ontbroken dat het voor ons land fataal zou zijn als men de verdra gen zoals ze er lagen aannam. zijn daarna moeizame onderhande- lingen gevoerd tussen de ministers van buitenlandse zaken der zes landen waar bij er concessies aan het Nederlandse standpunt, o.a. inzake de landbouw en het systeem van minimum-prijzen zijn gedaan, maar men is er nog niet. Voor elk der zes partners wordt het een nauwkeurig afwegen van de voor- en nadelen voor het eigen land bij toe treding. Daarover moet eerst elke rege ring weer onderling overleggen. Op 17 februari ontmoet men elkaar weer en de optimistische heer Spaak verwacht dat de verdragen inzake Euratom en Euromarkt dan op 10 maart kunnen worden gëtekend. Voorlopig althans, want de parlementen moeten er ook nog over oordelen. Aan de school no. 1 te Bolsward wordt gevraagd een onderwijzeres met akte nut- nuttige handwerken. Jaarwedde f 550. De eind van deze maand met hun Europese Navopartners overleggen en in Frank rijk schijnen de politici ook wel wat voor de nieuwe strategie te voelen. Maar niemand minder dan generaal Norstad, de Amerikaanse opperbevelhebber van de Atlantische strijdkrachten in Europa is tegen deze stelling krachtig opge komen. Hij zeide o.a. dat niets de geest in de Navo zozeer zou ondermijnen als een vermoeden, hoe gering ook, dat sommi ge bondgenoten bezig waren zich terug te trekken achter hun eigen grenzen, in het vertrouwen dat lange afstandswa- pens voldoende zouden zijn om agressie te voorkomen. De generaal betoogde dat de Ver. Staten, Engeland en Canada een flink aantal troepen op het vasteland moeten handhaven omdat dit voor hun vastelands-bondgenoten veel overtuigen der is dat zij bij agressie niet alleen zullen staan, dan de wetenschap dat achter hun rug lange afstandswapens gereed staan in te grijpen. Maar ook voor de Russen acht de generaal de aan. wezigheid van vrij sterke Amerikaanse, Engelse en Canadese troepen aan de grenzen van de Westelijke invloedssfeer overtuigender, omdat zij dan ook met zekerheid weten dat elke grensover schrijding direct door de gehele Navo- strijdmacht zal worden tegemoet getre den. Voorts kan de aanwezigheid van deze grondtroepen er toe medewerken dat bij een eerste overval minder gebied aan de invaller ten offer valt dan bij een zwakkere grondverdediging het gen val zou zijn en ten slotte zou men ook in de allerhoogste politieke kringen dienen te overwegen dat bij een agressie met grondtroepen, waarmee mogelijk een beperkt doel door de tegenstander zou worden beoogt, het aanbevelens- waardiger is deze te beantwoorden met een actie van sterke grondstrijdkrachten ter plaatse dan met een algemene aan val met lange afstandswapens, want in het laatste geval zou onherroepelijk een derde wereldoorlog zijn uitgebroken, in het eerste zou misschien de moge lijkheid aanwezig zijn het conflict nog te localiseren. Deze strategische kwes tie houdt natuurlijk ook verband met de oppervlakte welke op het vasteland van Europa verdedigd moet worden.. Terwille van de veiligheid zien de des kundigen het militaire Navo-apparaat gaarne zo ver mogelijk opgeschoven naar het Oosten en zoals men weet 'is de laatste tijd enige twijfel gerezen over de vraag of West-Duitsland, terwille van de hereniging, toch niet eens uit de Navo zal treden om dan samen met Oostduitsland ’n geneutraliseerd gebied te vormen. Een denkbeeld waarvoor in de laatste dagen zelfs nog de voorma lige Belgische premier Paul van Zee land heeft gepleit. Uitlatingen van de West-Duitse minister van buitenlandse zaken Von Brentano in de Bondsdag hebben er echter geen twijfel aan ge laten dat de politiek van de regering- Adenauer er nog onveranderd, een van trouw aan het Westen is, ook al moet zij met de parlementsverkiezingen in ’t verschiet wat soepel in haar uitlatingen zijn. Von Brentano verklaarde dat W. Duitsland steeds rekening zal moeten houden met wijzigingen in de politieke situatie welke de hereniging naderbij zouden kunnen brengen, doch dat dit nimmer zou gebeuren zonder overleg met de bondgenoten. W. Duitsland zou bovendien de Oder-Weiser grens voor 't nieuwe rijk nooit aanvaarden en de W. Duitse regering achte de herenigings- kwestie onafscheidelijk verbonden aan een oplossing van het vraagstuk van de veiligheid in Europa en de beperking der bewapening. Allemaal voorwaarden, die als ze verwezenlijkt moeten worden de medewerking van de Navo-partners eisen, zodat zolang de regering Ade- nsmer aan het bewind blijft er weinig kans is, dat W. Duitsland op drift ge raakt. Zoals bekend nemen echter de Duitse soc. dem. die na de parlements verkiezingen aan het bewind hopen te komen een ander standpunt in, zij zou den W. Duitsland uit de Navo willen doen treden, maar volgens de laatste verklaringen van Ollenhauer toch ook weer niet voor ze van Rusland bevredi gende toezeggingen over de hereniging hebben en een collectief veiligheidsver- drag voor Europa zeker is. Nam men in het Westen de laatste tijd vrij alge meen aan dat Moskou na wat zich in sommige satelietstaten heeft afge speeld, niet meer bereid zou zijn Oost- Duitsland uit zijn greep los te laten, de laatste dagen kwamen er uit Engelse bron geruchten dat er in het Kremlin een felle strijd wordt gevoerd tussen een groep Russische leiders die alle sa tellietstaten zouden willen loslaten om een betere verstandhouding met het Westen te krijgen, en een andere groep die daar niet van wil weten: Men bracht LEGER ZEGT ORDER VAN MILJOEN AF De koninklijke land- en luchtmacht heb. ben besloten een leveringscontract met een Haagse firma te annuleren. Dit contract behelsde de levering van onder, delen ter waarde van één miljoen gul den voor auto’s, tanks en andere ge motoriseerde vervoermiddelen van le ger en luchtmacht. De Koninklijke Ma rechaussee zal eerdaags een al enkele maanden aan de gang zijnd onderzoek naar bepaalde frauduleuze handelingen van deze Haagse firma beëindigem als er financiëel meer lucht is verkre gen. Als dat het geval is zal in het bij zonder aandacht worden besteed aan de onderlinge afstand in de ambtelijke ran gen. Wat de lagere ambtenaren betreft: mi nister Struyken beloofde per 1 januari 1958 een werkclassificatiesysteem te zullen invoeren, hetgeen vooral van be lang is voor de laagstbezoldigden, bijv, voor verscheidene groepen werklieden. Verder zal het periodiekensysteem voor de werklieden worden afgeschaft, waar, door deze ambtenaren op dezelfde leef tijd op hun maximum komen te staan als gelijkwaardige werknemers in de metaalnijverheid. Nu was het maar de vraag of deze toezeggingen concreet ge noeg waren om te overtuigen. Uit de eindstemming, die wij hebben weerge geven, bleek dat dit niet het geval was. De heer Blom zeide dat er over deze zaken reeds zolang gepraat is (vooral over de invoering van de werkclassi- ficatie) dat hij niet geloofde, dat ze nu plotseling spoedig verwezenlijkt zullen worden. Bovendien bleef er bij hem het bezwaar dat alleen de hogere ambtena ren salarisverbetering ontvangen. De heer Tilanus vond deze verbetering in een tijd van bestedingsbeperking niet te verkopen. Daar was minister Struy- cken het wel mee eens, maar zo zeide hij deze salarisverhoging is reeds twee jaren geleden toegezegd. De amb tenaren moeten vertrouwen kunnen hebben in het beleid van hun werkge ver: de regering. Het debat over dit voorstel was werke lijk van grote politieke klasse. De libe rale oppositieleider, de heer Oud, con stateerde een frontale socialistische aanval op het kabinet, waarin de soci alisten het sterkst vertegenwoordigd zijn. En dat terwijl er van het prestige van het kabinet toch al niet veel over is. Zo kregen we een debat tussen soci alisten en liberalen. Minister Struycken trok zich daar niet al te veel van aan. Hij bleef de soci- 2e -week jebr. 1907, Bij de gemeenteraadsverkiezing te Bols ward, vac. Van der Steele, werden uitge bracht 758 stemmen, waarvan 10 van on waarde. Gekozen werd de heer 8. E. Lunter (rk) mét 395 stemmen, op de heer H. Beekhuis (liberaal) waren 353 stemmen uitgebracht. Wel schijnt weer een verandering in de houding der Russen jegens Zuid Slavië op til, de Russische communistische partij zoekt weer toenadering tot de Zuid Slavische. Misschien heeft Tito’s weigering naar Washington te komen omdat de Amerikaanse openbare mening wegens zijn communisme nog al kri tiek op hem oefent, de Russen tot deze stap gebracht evenals de over weging dat de Zuid Salvische dicta tor misschien nu inziet dat zijn ei gen positie gevaar loopt als het communisme in de satellietstaten zou worden weggevaagd. Niet alleen op Tito is door de publieke opinie in Amerika kritiek geoefend, scherp was die ook onder anderen van de burgemeester van New York op koning Saoed van Saoedie-Arabië, die thans in de Ver. Staten op bezoek is, bekend staat als ëen extreem anti-semiet en in zijn land de slavernij handhaaft. Des te hartelijker was echter zijn ontvangst door pres. Eisenhower en min. Dulles, die deze belangrijke figuur in de Ara bische wereld trachten te winnen voor de Amerikanase politiek in het Midden Oosten. Volgens de jongste uitlatingen van Saoed voelt hij ook wel wat voor de politiek en wijst hij Russische invloed in het Midden Oosten af, maar de ontwik keling in dat gebied blijft toch duister nu Egypte nieuwe handelsovereenkom- sten met de Sovjetunie en Tsjecho Slo wakije sloot. Intussen dreigt Israël het slachtoffer te wor<|pn van het dingen naar de gunst der Arabische landen door zowel het Westelijk als Oostelijk blok. In de V.N. assemblee werd met overweldigende meerderheid de eis aan Israël gesteld dat het ’t laatste restje Egyptisch gebied nu direct zal ontrui men, zonder dat het af doende garanties vi or zijn veiligheid krijgt. Een vage re- si.utie dat de V.N. troepen dan langs d Egyptisch-Israëlische grens zouden moeten worden gelegerd biedt die waar borg niet. Dat Nederland zich onthield liet is onzin dat beide grote Westelijke partners bijv, elk er een groot apparaat op na houden voor de ontwikkeling van steeds meer typen straaljagers; men kan veel beter samen doen en geleer den en technici uitwisselen. En zo zijn er veel terreinen waarop meer samengewerkt kan worden, al zal op deze wijze, gegeven de verhoudingen, de Amerikaanse wapenindustrie in deze samenwerking wel zeer sterk de leiding nemen. Maar hoe dit zij, een dergelijk samengaan onderstelt een groot onder ling politiek vertrouwen, zodat Sandys bezoek aan Washington, nu hij bepaal de toezeggingen mee naar huis nam, blijkbaar ook heel wat op politiek ge bied heeft opgehelderd tussen Londen en Washington. Tot die opheldering zal ook wel bijge dragen hebben Macmillans verklaring dat de vriendschap tussen Amerika en Engeland de basis van de gehele gelse kijk op het leven vormde. Het staan van de vrije wereld is, aldus de Engelse premier, afhankelijk van het deelgenootschap van Amerika en En geland. Een ander bewijs van nieuwe K.L.M. stewardessen tonen 67 typische hoeden uit 67 verschillende landen, die ■bij het luchtnet van de K.L.M. zijn aangesloten. Deze hoeden zullen in verschillende landen worden tentoongesteld. Het eerst gaan de hoeden naar New York, waar zij worden getoond in het grote warenhuis van Franklin Sumain. Daarna gaan zijn naar Canada. De foto toont ons hoe enige stewardessen een gedeelte van de fraaie collectie tonen. overeenstemming tussen Londen en Washington is, als we de berichten mo gen geloven, dat er tussen Sandys en zijn Amerikaanse collega is overeenge komen dat buiten Europa, de Britten hun militaire macht geleidelijk zullen inkrimpen terwijl de Amerikanen die vermindering zullen compenseren door hun strijdmachten daar op te voeren. Een overeenkomst welke trouwens de politieke situatie dekt, immers de En gelse invloed heeft daar aan betekenis ingeboet en die van de Amerikanen is toegenomen. Alle gemaakte afspraken zullen echter nog eens moeten worden bevestigd in een ontmoeting van Eisen hower en Macmillan, welke waarschijn lijk nog in deze maand zal plaats vin den. Dan zullen ook de afspraken wor den beklonken voor de levering van grote hoeveelheden Amerikaanse raket ten aan Engeland, waardoor dat land zijn straaljagerproductie kan verminde ren; raketten dus die een uitsluitend verdedigend doel hebben, maar ook an dere, die bestemd zijn agressie van een tegenstander in Europa af te straffen. De Engelsen schijnen zich echter voor behouden te hebben hun eigen program ma inzake de ontwikkeling van de wa terstofbom door te voeren; zoals bekend zullen ze er deze zomer een proef mee nemen op Christmas-eiland in de Stille Oceaan. De Engelsen schijnen niet bereid de productie van dit wapen uitsluitend aan Amerika en de Sovjetunie over te laten. Zij menen daarvoor een deugde lijke reden te hebben, daar zij h.i. een veel goedkoper methode om de bom te produceren hebben gevonden dan de verouderde methode der Amerikanen, die dan ook grote belangstelling voor het Engelse procédé hebben. Maar de Britten hebben nog een reden om zelf een H-bom te willen maken, zij be schouwen die bom als een symbool voor hun klassificering als eerste rangs mo gendheid, en als het wapen, dat Enge land als het dat nodig acht toch nog in staat zou stellen een politiek te voeren, volkomen onafhankelijk van die van de Ver. Staten. Dit motief lijkt ons meer schijn dan werkelijkheid, maar de En gelsen trachten in ieder geval hun trots nog op deze, zij het dure, wijze te hand haven. Tegen deze salarisverhoging stemden de p.v.d.a., de s.g.p., Jkvr. Wittewaall van Stoetwegen, de heren Tilanus, V. d. Mey, Calmeyer, V. d. Wetering (allen c.h.) Roosjen (a.r.) en Weyters (k.v.p.). Deze oppositie werd geleid door de so- cfalististische afgevaardigde, de heer Blom, die van mening was, dat het so ciaal onrechtvaardig is om alleen de hogere ambtenaren loonsverhoging te geven. Hij had een amendement ingediend waardoor de regering de gelegenheid kreeg om een salarisverbetering zowel voor het hogere als voor het lagere bur gerlijke rijkspersoneel te overwegen. Er zijn bepaalde groepen hoge en lage amb tenaren wier salarissen moeten worden opgetrokken, aldus de heer Blom, die zich daarbij beriep op een mededeling van de voorganger van minister Struy ken, minister Beel. Het amendement werd echter verwor pen met 57 tegen 76 stemmen. De afge vaardigden, die tegen het regerings voorstel hebben gestemd, steunden dit amendement. De groep van opposanten werd versterkt met de heer V. Mas- trigt (c.h.). De positie van de lagere ambtenaren was eigenlijk het hoofdpunt in dit de bat. De heer V. d. Zanden (kath. v.) de heer Smallenbroek (a.r.) lieten duide lijk doorschemeren dat zij het regerings voorstel niet zouden steunen als er geen toezeggingen kwamen voor het la gere personeel. Ook in deze tijd van be stedingsbeperking mag het salarisbe- leid geen sluitpost op de begroting zijn, zo redeneerden voor en tegenstanders van het regeringsvoorstel. Als er redelijke dingen moeten gebeuren dan moet dat onafhankelijk van de po sitie van de schatkist. Het behoeft geen betoog, in deze po sitie verkerend, dat minister Struycken toezeggingen moest doen. De middel bare ambtenaren kwamen er het minst goed af. Een verbetering van hun sa lariëring zal eerst worden overwogen Zuivelschool de weg verlaten, zodat de hinderlijke bocht vóór het huis van burgemeester wordt vermeden. Het orgel der Herv. kerk te Parrega na dert zijn voltooiing. Het is een schoon instrument met 2 klavieren, aangehangen pedaal en telt niet minder dan 25 re gisters.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1