IN MOSKOU WAS HET WEER STUIVERTJEWISSELEN DE BESTEDINGSNOTA KRIS-KRAS door Nederland Yn 53e JAARGANG VRIJDAG 22 FEBRUARI 1957 No. 15 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Buitenlands Overzicht Eindelijk overeenstemming inzake gemeenschappelijke Europese markt Is de regering te ver gegaan? Gouden filmpjes us hjoed p p to sizzen flotgêrsen ’e Hwat hat Qabe Skroar Bolswards Nieuwsblad De Jong’s Nieuwsblad leiden daaruit af dat de PIET KAMEROVERZICHT 4de week febr. 1907. Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelii gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Abonnementsprijs f 1.75 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 87926 Aan de nieuw op te richten Geref. school te Bolsward zijn benoemd tot hoofd de heer T. van der Kooi, als 1ste onder wijzer A. Walsweer te Holwerd en als 2de onderwijzer T. Tijsema te Berkel. Voorlopig is besloten de school 15 april a.s. te openen. Wegens „hondsdolheid” heeft men hier en daar de katten gemuilkorfd en aan de ketting liggen. De kosten van de boerenoorlog worden in Engeland op 250 miljoen pond ster ling geschat. Finale verkoop Sate en Landen „Do- niawier” te Wons. Geboden f 38.050.70. In België neemt het gebruik van gedis tilleerd af. In 1890 was dit nog 10.03 liter per hoofd per jaar, thans nog 5.62 liter. Men brengt dit in verband met verhoogde accijns. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) En dan heeft de Kamer een troef in handen: de bezuiniging in de overheids sector. De regering zegt het goede voor beeld te geven door f27 mln. meer te bezuinigen dan de Sociaal Economische Raad heeft geadviseerd. Maar zijn het wel echte bezuinigingen? Uit de perscommentaren is wel geble- grondrente uit te keren. De regering vindt een rechtsgrond voor deze blok kering in het feit, dat de nieuwe land bouwpolitiek gefinancierd wordt met overheidsmiddelen. Mag de overheid dan niet zeggen op welke wijze haar geld moet worden besteed? zo kan men het standpunt van de regering samenvat ten. As de reaskonken landei halde, is die rie gau sletten. De hege Haegske hearen Is soks ek goed bikind; Hja fiele har bineare Nou’t it gaedlik tij forrint. Takomst? Bart der gjin wünder, Fortuna net presint, Dan strüpe wy der Under En stean wy yn üs himd. Der moat maetrigels nommen, Saneamd: „bezuiniging”. 't Is needsaek, wier de tomme Moat goed op 'e ping ping. Dêrom krijt elts it dreger, ’t Jildet oer ’t algemien; Wy loeke 't rib hwat heger, Der mei gjin foer forgriemd. Partys dy’t sucht© en stinne Under it hurde jok; Ek sünder ’t to bikennen Fielt men de drove drok. Hwant nimmen wol leafst bliede, Lykwols lju, gjin geskei, Lansbilang sil ’t gebiede, Der lizz’ wy üs' by del. De wolfeartssinne spraete In hege konjunktür. Mar elts krijt it yn ’e gaten, Yn ’t foarste plak de boer, ’t Mocht fiif jier lyn sa wêze, De gouden tiid is oer. Wy reitsje yn ’e flotgêrsen, Lijhalde wurdt in toer. Bepaalde geleerden vrezen een spoedig vergaan van de wereld. Men heeft n.l. berekend, dat einde maart a.s. de aarde de loopbaan van een komeet kruist. Door wrijving dier beide met grote snel heid zich voortbewegende lichamen zal, volgens hen een hitte ontstaan, die in een oogwenk alles wat leeft doet ver dampen. Het verrassende bericht dat einde vorige week uit Moskou kwam, n.l. dat de minister van buitenlandse zaken Sjepilow uit deze functie was ontheven en opgevolgd door Gromlko, heeft natuurlijk aanleiding gegeven tot allerlei commentaar in het Westen. Geen wonder ook, want Sjepilow had nog pas in een grote rede de Russische buitenlandse politiek uiteengezet en men mocht aan nemen dat deze red© in de hoogste Sovjetleiding van te voren was besproken en dat dus in een dag of wat niet zo’n groot verschil van mening tussen Sjepilow en deze leiding kon zijn ontstaan, dat deze minister moest heen gaan. Er zijn westelijke commentatoren die vermoeden, dat over de in houd van Sjepilows rede niet overlegd was in de hoogste Kremlin- ledding en dat toen in deze rede de Russische buitenlandse politiek concreet werd samengevat de thans meest invloedrijke groep in het Kremlin daarin aanleiding heeft gevonden Sjepilow aan de kant te zetten. De landbouw denkt daar uiteraard heel anders over. Hij kan er terecht op wij zen een zeer belangrijke deviezenbron te zijn, omdat onze boeren zo goedkoop produceren. De landbouw is dus een na tionaal belang. En nu moet het land bouwbeleid niet worden doorkruist door het nemen van maatregelen, waarvan de noodzaak niet duidelijk kan worden aangegeven. En daarmede zitten we midden in de problematiek, die volgen de week in de Tweede Kamer zal wor den aangeroerd. Want de ministers zul len zeggen geen geld te hebben om de f 200 mln. volledig te financieren. O zeker, zij zijn best bereid meer geld voor de landbouw uit te trekken. Maar zij zullen daaraan toevoegen dat de Ka mer dan maar moet zeggen, welke be lastingen nog verhoogd kunnen worden. Of moet de melk soms met vijftien cent per liter stijgen, inplaats van met 10 cent? Hetzelfde verhaal krijgt men te horen als de Kamer zich op het stand punt zou plaatsen, dat de werkgevers te zwaar worden getroffen. Of dat de werknemers te veel moeten bezuinigen. Steeds zal men van achter de regerings tafel horen: geef de middelen maar aan op welke wijze wij aan ’t verlangen van de Kamer kunnen voldoen. Onderwijzeres in de klas vermoord. Voor de ogen van haar jeugdige leerlingen is de 27-jarige Amsterdamse Maria Cath. van Steijn lerares aan de in- In Zuid-Limburg zijn enige zijrivieren van de Maas buiten hun oevers getreden. In Itteren bij Maastricht staan de wegen onder water en maken de bewoners ge’bruik van roeiboten om hun woning te berei ken. Ook de kinderen worden per boot van school naar huis gebracht. Zo zal dan dinsdag a.s. de Tweede Kamer een begin maken met de behandeling van de regeringsnota over de bestedingsbeperking. Het zal nog wel eens spannen in ’s lands vergaderzaal, want de plannen die het kabinet Drees heeft ontvouwd, hebben reeds de nodige stof doen opwaaien. En geen wonder. De werknemers zien het prijspeil met maar liefst 6.8 stijgen en het is de vraag of dit niet betekent dat het loonindexcijfer boven de 114.5 zal komen, het cijfer, dat door de werknemersbonden beschouwd wordt als de rode lantaarn. Als het wordt overschreden zullen de vakbonden looneisen gaan stellen, zo hebben zij reeds tijdens het vooroverleg over deze bestedingsnota kenbaar gemaakt. En de werkgevers zijn ook niet tevreden. De vennootschapsbelasting gaat met vier punten (f 100 mln.) omhoog, de mogelijkheid tot investeringsaftrek wordt opgeschort. Daarbij moet men tevens in ogenschouw nemen, dat er voor de werkgevers reeds enige onaangename maatregelen zijn getroffen, zoals de versnelde inning van de vennootschaps belasting, de temporisering van de vervroegde afschrijving en de beperking van het verkopen op afbetaling. Frankrijk, ook al weer ten profijte van Rusland. Het Kremlin volgt ook met argusogen de ontwikkeling van de Frans-Alge- rijnse kwestie. De algemene vergade ring der Ver. Naties heeft in een zeer gematigde resolutie beide partijen aan gemaand het onderling eens te worden. De Fransen Ver. Naties erkend hebben, dat deze kwestie een binnenlandse aangelegen heid van hen is, en schijnen bereid tot een zeer liberale politiek jegens Alge rije, maar de vraag is of de opstandige Algerijnen op een andere basis willen onderhandelen dan op die van volkomen onafhankelijkheid van het moederland, ze willen de status welke ook Tunesië en Marokko verwierven. Men zegt, dat de Amerikaanse regering die eerstdaags Mollet op bezoek krijgt, bij de Franse premier zal aandringen op zo groot mogelijke toegevendheid, maar het is de vraag of deze zich dat tegenover het Franse parlertient, waar de oppositie tegen zijn beleid groeit, kan veroorloven. Ook hier zal ten slotte Washington wel voor een dier beslissingen komen te staan, welke het zo lang mogelijk heeft trachten te ontgaan, n.l. een oude bondgenoot voor het hoofd te stoten of een mogelijke nieuwe kopschuw maken. Inzake de eigenlijke Suezkanaalkwestie gaat men nu ook spannende dagen te gemoet. Amerika, Engeland, Frankrijk en Noor wegen zijn het eens geworden over een voorlopige regeling van het gebruik van het kanaal en de betaling der loodsgelden, welke aan de Ver. Naties is aangeboden. Deze moet nu eerst Egypte horen, dat bij deze regeling de beschikking zou krijgen over de helft der kanaalgelden, hangende het overleg over een definitief verdrag. De ministers van Klein Europa (Frank rijk, W.-Duitsland, de Benelux en Ita lië) hebben nu in mondeling overleg overeenstemming over de gemeenschap pelijke markt, welke 160 miljoen men sen zal omvatten, bereikt. ternationale school in het NATO-cen- trum Fontainebleau in blinde drift doodgestoken door een mannelijke col lega, wiens gevoelens zij niet beant woordde. verdwijnen, maar het lijkt er op, dat deze invloed er vervangen wordt door de Amerikaanse en dat is van Russisch standpunt bekeken nog erger. We zul len moeten afwachten wat Gromiko daar aan zal kunnen veranderen. weest als iedereen de nota had kunnen lezen. Het heeft nu zelfs enige dagen moeten duren, voordat de experts hun oordeel over de opgestelde cijfers heb ben kunnen uitspreken. Ongetwijfeld is het een verrassing, dat de regering niet verder is gegaan dan de S. E. R. heeft geadviseerd. Daaruit blijkt duidelijk dat zij van mening is, dat wij de economische gevolgen van het Suezconflict spoedig te boven zul len zijn. Een bewijs daarvan is de da ling van de internationale grondstof- prijzen. Als deze dalende tendenz zich voortzet moet dit binnenkort ook in de prijzen merkbaar zijn. Dit kan voor het Kabinet ook psychologisch van het grootste belang zijn, want d,e ministers hebben dit steuntje in de rug zeker no dig. Prinses Beatrix heeft Spaans artistiek bloed. Uit een publikatie van de heer A. R. Kleyn, in „Gens Nostra”, het maandblad van de Nederlandse Genea logische Vereniging, blijkt, dat prinses Beatrix haar artistieke aanleg niet slechts heeft van moederszijde (prinses Wilhelmina, de grootmoeder en prinses Wilhelmina van Pruisen, de eerste ge malin van koning Willem I). Het blad heeft n.l. in zijn laatste aflevering een stamboom opgenomen van de Spaanse Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en Er zijn n.l. zeker nog wel mogelijkheden voor Rusland in het Midden Oosten en aangrenzende gebieden. Deze liggen o.a. in de Israëlische kwestie. Israël blijft, terwijl wij dit schrijven, weigeren het laatste Egyptische gebied te ontrui men, voordat het van de Ver. Naties of de Ver. Staten afdoende garanties ontvangt voor zijn veiligheid en voor de vrije vaart in de Golf van Akaba. Het is niet tevreden met bepaalde be loften van Washington ten deze en hier wreekt zich de aarzelende houding, wel ke de Amerikanen in het verleden aan namen, toen zij, terwijl Israël voortdu rend aan overvallen van Arabische zijde blootstond en Egypte geen Israëlisch vervoer in d,e Golf van Akaba en het Suezkanaal duldde, niets deden om de Joodse staat in bescherming te nemen. De Arabische staten eisen thans, dat de Ver. Naties sancties op Israël zullen toepassen en Washington staat voor de moeilijke beslissing of het aan zo’n actio zal meewerken, tegen de wil ook van een belangrijk deel van het congres in. Zelfs als de Ver. Staten voor sancties zouden zijn, is het nog de vraag of in de algemene vergadering der V. N. daarvoor de vereiste tweederde meer derheid zou zijn te vinden; de Weste lijke landen van Europa zullen zeker niet meedoen en de Zuid-Amerikaanse landen, verontwaardigd dat de V. N. niets positiefs doet in de Hongaarse kwestie, aarzelen. Doen de Ver. Staten echter niet mee, dan verspelen zij weer sympathie in de Arabische landen waar van Rusland weer zal trachten te profi teren. Partij kiezen tegen Israël door Washington zou echter ook kunnen lei den tot een verdere verwijdering tus sen de Ver. Staten en Engeland en Ontslagen bij utiliteitsbouw. Bij de N.V. Aannemersbedrijf J. van Egteren en Zn. te Enschedé, dat zich hoofdzakelijk be zighoudt met utiliteitsbouw, zijn 123 personeelsleden ontslagen. Dit doordat de toegezegde opdrachten uitblrjven tengevolge van de opgelegde bestedings beperkingen. Auto slipte kanaal in: drie doden. Een personenauto met vier inzittenden slipte woensdagmiddag omstreeks één uur van de weg tussen Beek en Donk en Veghel en raakte daardoor in de Zuidwillems- vaart. Drie van de inzittenden kwamen bij dit ongeluk om het leven. De be stuurder, de 50-jarige banketbakker W. P. uit Helden-Panningen wist zich te redden. Hij werd met een shock in het ziekenhuis te Helmond opgenomen. Prinses beschermvrouwe. Prinses Bea trix is donderdag geïnstalleerd als be schermvrouwe van de Kon. Ned. Fede ratie van Landelijke Rijverenigin- gen. Groningen kün niet zonder paarden. Niet tevreden met het ene standbeeld, dat het paard van ome Loeks in Gronin gen krijgt, probeert een comité in die stad nu ook de directie van Van Gend en Los te bewegen haar paardentractie te handhaven. Het comité heeft een on derhoud met de directie van het bedrijf in Utrecht aangevraagd. Tot het comité behoren burgemeester J. Tuin, VW-di- recteur J. Braber en de heren I. J. van Bruggen, D. J. Mellema en mr. J. J. Lindeboom. Benzine in plaats van borrel. De 89- jarige heer J. Geurts te Baarlo heeft gedronken uit een glaasje, dat in plaats van met jenever bij vergissing met was benzine was gevuld. De heer Geurts moest met ernstige krampen naar het ziekenhuis te Venlo worden gebracht. De heer Geurts, die bij een van zijn ge huwde dochters inwoont, krijgt gewon lijk voor iedere maaltijd een borreltje. Dikwijls schonken kleinkinderen het borreltje in. Ditmaal had een van de kleinkinderen bij vergissing wasbenzine ingeschonken. Vyf man te water, twee verdronken. Dinsdagavond om zes uur zijn twee ar beiders, werkzaam bij de Zuiderzeewer ken, bij Enkhuizen verdronken. Toen 5 mannen in een roeibootje naar de wal werden gebracht, passeerde een motor- vlet. Tengevolge van de zware golfslag kapseisde de roeiboot, zodat alle vijf in zittenden te water geraakten. Drie van hen konden worden gered, doch de 47- jarige heer J. Nieuwenhuizen uit Ven huizen en de 54-jarige heer J. v. Leijen uit Bovenkarspel, vader van negen kin deren, kwamen door verdrinking om ’t leven. Drama bij Leeuwarden. Op het oude boerenbedrijfje „De drie Ducatons” bij Leeuwarden, dat al 100 jaar door de zelfde familie wordt bewoond, heeft de 31-jarige boer H. A., vermoedelijk in ’n vlaag van verstandsverbijstering zijn pas elf dagen oude zoontje in een em mer water verdronken en vervolgens zijn 30-jarlge echtgenote enkele steken met een knipmes in de hals toege bracht. Daarna probeerde de man zijn polsslagader door te snijden. Toen dit mislukte dronk hij een flesje lysol leeg. Man en vrouw werden zeer ernstig ge wond. Wanneer deze onderstelling juist zou, behoeft men er ook niet aan te twijfe len wie thans de sterkste groep in het Kremlin leidt, dat kan nauwelijks iemand anders zijn dan Molotoff, wiens getrouwe schildknaap Gromiko was toen hij nog aan buitenlandse zaken de lei ding had en de Russische politiek een zo scherp anti-Westelijke geest adem de. Toen Molotoff van zijn functie werd ontheven, kwam in de Russische politiek sterker dan vroeger d.e wens naar vo ren naar een vreedzaam samenleven tussen de communistische en de demo cratisch© landen, kennelijk omdat toen ook Chroesjtsjef zijn stempel op de Rus sische buitenlandse politiek drukte. Het heengaan van Sjepilow zou men dan ook kunnen beschouwen als een vermindering van de invloed van de partijsecretaris. Er zijn echter andere commentatoren in het Westen, die hele maal niet geloven, dat er door het ont slag van Sjepilow iets veranderen zal in de Russische buitenlandse politiek, en dat deze zich nu weer zou gaan ken merken door een sterke anti-Westerse tendenz. Zij geloven ook niet aan een versterkte invloed van Molotoff, die zij overigens als persoonlijkheid niet zo hoog aan slaan, maar menen dat Sjepilow een voudig heenging omdat onder zijn be wind aan buitenlandse zaken die door de hoogste leiding in het Kremlin vast gestelde politiek, geen succes is gewor den en nu wordt gehoopt, dat een be kwamer diplomaat als Gromiko zou zijn daarin misschien wel zal slagen. Het zou dus alleen maar om een persoons verwisseling aan buitenlandse zaken gaan en niet om een wijziging van de politiek© koers. Uit Moskou is trouwens de laatste dagen ook herhaaldelijk ver zekerd, dat de Russische buitenlandse politiek niet is gewijzigd. Als men zich afvraagt waar Sjepilow dan faalde, dan zijn er twee punten waarop de aandacht valt. In de eerste plaats de Russische ver houding tot Zuid-Slavië. Molotoff, een Uitgesproken tegenstander van Tito, Verdween als minister van buitenlandse zaken toen het Kremlin het wenselijk i achtte weer banden van vriendschap met Tito te sluiten. Dat is Sjepilow niet gelukt; hij had de omstandigheden ook tegen, want de Poolse en Hongaarse crisis, die in de herfst van vorig jaar losbarstte, verscherpte de verhouding tussen de nationaal communistische stromingen en het Kremlin en ver vreemde Tito nog meer van de Sovjet leiders. Nu er tijdelijk? wat rust in Oost-Europa is gekomen, is het niet onwaarschijnlijk, dat de Russen opnieuw toenadering tot Zuid-Slavië willen zoe ken, omdat zij via Tito hopen in d,e satellietstaten, waar de brand nog al tijd smeult, tot een normalisering van de betrekkingen met Moskou te komen. Het Kremlin schijnt Gromiko, hoewel belast met zijn vroegere samenwerking met Molotoff, een geschikter man te achten om Tito te benaderen dan Sje pilow. En ten tweede is daar de toestand in het Midden Oosten. Voordat Sjepilow aftrad, heeft hij in zijn rede, waarin hij de Russische buitenlandse politiek uit eenzette, het voorstel gedaan dat de Grote Vier zouden besluiten tot een politiek van niet-inmenging in het Mid den Oosten, dat er geen wapens meer zouden worden geleverd aan de landen daar en dat de economische hulp zou worden verleend zonder politieke voor waarden. Een voorstel dat Moskou per nota ook al aan Washington, Londen en Parijs had gedaan. Tot voor kort deden de Russen alles behalve aan niet-inmenging in het Midden Oosten. Zij en hun satellieten waren het, die Egypte van een zodanige hoeveelheid wapenen en instructeurs voorzagen, dat het evenwicht in het Midden Oosten er door dreigde te wor den verbroken. Toen Israël daarop met een militaire actie jegens Egypte reageerde en ook Engeland en Frankrijk ingrepen, ont stond er een crisis in het Midden Oosten welke Eisenhower en Dulles eindelijk noopte hun aarzelende houding op te geven en een nieuwe anti-communisti- sche politiek voor het Midden Oosten op te stellen. Die politiek blijkt aanvankelijk niet zon der succes te zijn. Zij schijnt indruk op koning Saoed van Saoedi Arabië te hebben gemaakt. Er wordt nu van ge sproken dat Saoed een Mohammedaans blok zal trachten t© vormen dat Ma rokko, Tunesië, Libye, de Libanon, Sa oedi Arabië, Perzië, Irak, Pakistan en Jordanië zou omvatten, anti-communis- tisch zou zijn en dat Egypte en Syrië zou dwingen wat in te binden met hun flirt met Moskou. Dit lijkt wat al te mooi, maar hoe het zij, de Russen zijn er wel in geslaagd het Midden Oosten in beroering te brengen en er de En- gels-Franse invloed zo goed als te doen Naast deze bestedingsbeperking heeft de regering tevens een herziening van de landbouwpolitiek aangekondigd, waarmee in totaal een bedrag van f200 miljoen is gemoeid. Eigenlijk wordt maar een bedrag van f 150 mln. uitgetrokken, omdat f 50 mln zal worden geblokkeerd. In dit ver band verwijzen wij naar ons overzicht van verleden week, waarin werd uiteen gezet op welke wijze deze blokkering zal geschieden. Het is duidelijk, dat de boeren niet tevreden zijn. Het landbouw schap had f 350 mln, gevraagd voor de nieuwe landbouwprijspolitiek. Het is maar f 200 mln. geworden. En de blok kering valt bij onze boeren ongetwijfeld ook niet in goede aarde, om nog maar te zwjjgen van het voornemen van de regering om slechts een minimum ken, dat verschillende partijen dit niet van mening zijn. Om een voorbeeld te noemen: de P.T.T. tarieven worden verhoogd. Dit betekent dat de regering niet meer behoeft op te draaien voor het nadelig tekort van de P.T.T. D© Rijksbegroting wordt dus met dit tekort van f 19.5 mln. ontlast. Is dit bezuiniging? Het is maar hoe men het bekijkt. Ongetwijfeld is het zo, dat de verhoging van de P.T.T.-tarieven het karakter van een bestedingsbeper king draagt. De consument zal minder van de P.T.T. gebruik maken. En ge lijktijdig wordt de overheid verlost van het nadelig tekort. Het is geen fraaie constructie, maar het schijnt nu een maal bijzonder moeilijk te zijn om over heidstaken af te kappen. Wel zullen po gingen in het werk worden gesteld om de efficiency in het overheidsapparaat te vergroten, terwijl ook in nieuwe vacatures niet meer zal worden voor zien. Over de bezuiniging in de over heidssector zal dus het nodige worden gezegd. Dat staat wel vast. De bestedingsnota is dus vrij hard aan gekomen. Daar is geen twijfel aan, maar het beleid dat het kabinet heeft ontwikkeld, kan men moedig noemen. De ministersploeg is tenslotte met een zeker enthousiasme tegen de stroom op geroeid. En het is nog de vraag of de verdeelde Tweede Kamer aan dat beleid essentieel kan tornen. Natuurlijk, op tal van punten zal er kritiek zijn. Het is echter maar te hopen, dat het kabinet in dit grote debat vrij soepel zal zijn. Het beleid dat nu is uitgestippeld is in hoge mate een gevolg van compromis sen in h©t kabinet. Maar ook in dit compromis moet een reële marge van onderhandelingsmogelijkheid zitten. De ministers moeten dus niet gaan dreigen met aftreden als er van de zijde der Kamer gepoogd zal worden iets aan dit compromis te veranderen. Natuurlijk onder het voorbehoud dat door het op treden van de Kamer dit compromis niet essentieel wordt gewijzigd. Maar op meer ondergeschikte punten moet overleg met het parlement mogelijk zijn. Anders krijgen wij hetzelfde als in 1955 toen het kabinet aftrad omdat de kreupele huurwet dreigde geamendeerd te worden. Dit amendement verstoorde de overeenkomst in het kabinet en het besloot daarom af te treden. Zo moet het nu niet gaan. Er moet speling zijn voor geven en nemen. Men kan dus aannemen, dat het volgen de week nog wel eens zal spannen in de Tweede Kamer. Maar de noodzake lijkheid van de bestedingsbeperking staat voor alle volksvertegenwoordigers als een paal boven water. Het gaat nu maar over de verdeling van deze last. Dat is een nationale zaak. Daarom is het temeer te betreuren, dat de rege ring deze praktisch onleesbare nota heeft opgesteld. Dat doet natuurlijk niets af aan de inhoud van dit staats stuk, maar het zou veel beter zijn ge-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1