te ALGERIJNSE KWESTIE SPEELT IN FRANSE POLITIEK NOG GROTE ROL KRIS KRAS door Nederland BESTEDINGSBEPERKING EEN ONAANGENAME ZAAK K y tin üs hjoed p p to sizzen 1 Hwat hat (gabe Skroar 53eJAARGANG No. 27 VRIJDAG 5 APRIL 1957 Buitenlands Overzicht In Midden-Oosten vraagt Egypte nog de aandacht Zilveren filmpjes 1ste week april 1982 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND •r - B Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Dy’t apels fart, ek apels yt. i i KAMEROVERZICHT i Voor gij die trouwen gaat: Bed, peluw, 2 kussens, gevuld met zeegras, samen f5.65. Reparaties netjes, billijk. Over stoppen gratis. Gekochte goederen wor den gaarne bewaard. Compleet ameublement (eiken dressoir, 4 stoelen, 2 fauteuils, eiken tafel en eiken spiegel) voor f 92.Keuze uit 25 verschillende stellen. Miedema, Mak- kum. Tevens te koop gevraagd brede en smalle‘oorijzers. 30 verse eieren 95 cent. Aanbevelend: Y. O. Bekema. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 15 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) De Tweede Kamer is reeds vroeg met Paasvakantie gegaan. Van verleden week vrijdag af tot dinsdag 7 mei zal de vergaderzaal leeg zijn. Een tijd, die gebruikt kan worden voor de voorbereiding van de nieuwe krachtmeting tussen het nood-kabinet Drees en het parlement: de behandeling van de voorstellen om de huren met 25 te verhogen, waarvan dan de helft geblokkeerd zal worden. Het zal de ministers wat waard zijn om dit debat goed door te komen, omdat zoals de zaken zich nu laten aanzien dan een tijdperk van betrekkelijke vrede zal zijn ingeluid. De zomervakantie komt langzamerhand in zicht, die gevolgd wordt door de jaarlijkse begrotingsbehandeling, waarbij niet veel spectakel is te verwachten. Maar voordat het zover is, zullen eerst nog enige andere wets ontwerpen worden behandeld, waarvan het ontwerp-geneesmidde- lenwet wel het belangrijkste is. Fundamenten Abdijkerk op Elterberg vlootgelegd. Bij opgravingen op de be kende Elterberg in het Nederlands-Duit- se grensgebied zijn fundamenten gevon den van de eeuwenoude abdijkerk, welke nu nog staat op de hoge heuvel. Enige sarcophagen uit de tiende en elfde eeuw werden blootgelegd. Men zoekt nu naar de grondslagen van de voormalige Ro meinse legerkamp dat gelegen moet heb ben rondom de bekende Drususput. optreden kennelijk willen corrigeren. Mi nister Zijlstra heeft openhartig gezegd, dat deze bijval hem bijzonder verheug de, juist nu hij nog al wat kritiek moest slikken. Bijval van geestverwanten is dan bijzonder hartversterkend, zo zeide hij. En dat was een geluid, dat door de a.r. Tweede Kamerfractie ongetwijfeld niet misverstaan zal worden. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelii gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Bolswards Nieuwsblad Bedrijfsongeval. De heer R. Hoekstra uit Akkrum, werkzaam in de carrosse- riefabriek te Heerenveen, had zaterdag morgen het ongeluk om tijdens zijn werk met zijn linkerhand in de cirkelzaag te komen, met het gevolg, dat hij zijn duim en twee vingers moest missen. Na in het ziekenhuis te zijn behandeld, kon hij ’s avonds naar zijn woning worden ver voerd. Boete van veertig gulden voor doden van hond. De politierechter te Middelburg heeft dinsdag de landarbeider M. A. S. uit Zierikzee, die toegaf in augustus ’56 samen met zijn zwager L. A. S. te Nieu- werkerk een hond te hebben doodgesla gen, overeenkomstig de eis veroordeeld In Frankrijk speelt, naast binnenlandse Vooral de Algerijnse kwestie een rol, in Engeland zijn het allerlei symptomen in de buitenlandse politiek, welke op de afnemende betekenis van het Britse rijk wijzen, die een deel der conservatieven de regering de rug doet toekeren, omdat zij van voortzetting van haar politiek de ineenstorting van het Britse Ge menebest vrezen. In Frankrijk is het niet anders met de conservatieven, een deel hunner onthield zich bij de stemming in de Nationale Vergadering omdat ook zij een nieuwe afbrokkeling van het Franse rijk in Afrika vrezen door toegevendheid van de regering-Mollet ten opzichte van de Algerijnse kwestie en de Algerijnse re bellen; te meer nu de pas door Frank rijk losgelaten en nu onafhankelijke staten Tunesië en Marokko een verbond gesloten hebben dat hun positie tegen over Parijs sterker maakt en beide lan- d enaanspraak maken op gebieden van de Sahara, waarvan men in Frankrijk droomt, dat het mede door zijn rijkdom aan olie en andere grondstoffen een nieuw Frans-Afrikaans rijk zal worden. In wezen hebben we bij dit alles te doen met spanningen in oude kolonise rende landen om zich aan te passen aan de ontvoogding van de vroeger aan hen onderworpen landen. Dictatoren zouden nog wel raad weten met een verzetsbe weging op Cyprus, zij zouden desnoods alle Cyprioten over de kling hebben ge jaagd of verbannen, maar de democrati sche volken, met hun respect voor de rechten van de mens en de wereldopinie gedogen de toepassing van dergelijke ten, weer worden toegelaten in Israël en hun land weer hebben teruggekregen en hij wil ook geen enkele vorm van inter nationale samenwerking voor het be heer van het Suezkanaal aanvaarden. Egypte wil het kanaal alleen blijven be heren, doch is wel bereid grote sommen uit de kanaalgelden te besteden aan verbetering om het kanaal aan te pas sen aan de zich steeds uitbreidende ton- nenmaat van tankers, waarvan een deel overigens juist gebouwd wordt om het olievervoer onafhankelijk te maken van het Kanaal. Wat de eis aan Israël aangaat, die kun nen de Israëliërs nooit inwilligen, omdat zij met de terugkeer van deze Arabi sche vluchtelingen een doodsgevaar voor hun staat binnen hun grenzen zouden halen. Deze Arabieren zouden, opge stookt door de Arabische staten, alles doen om Israël uit te hollen. In Israël is men uiteraard zeer ontevreden over deze voorstellen van Nasser en wijst men op het gevaar voor de vrede dat er door Nassers weigering om Israëlische schepen onvoorwaardelijk door de Golf van Akaba en het Suezkanaal te laten varen ontstaat. Moskou heeft het reeds nodig gevonden Israël en zijn beschermheer Frankrijk te waarschuwen tegen een nieuw mili tair avontuur tegen Egypte. We geloven dat dit niet zo’n vaart zal lopen als de Ver. Naties en de Ver. Staten zich tenminste van hun verantwoordelijkheid bewust zijn. Er liggen nog altijd beslissingen van de Ver. Naties dat Egypte Israëlische sche pen vrije doorvaart moet geven en dat een internationale organisatie Egypte moet bjjstaan in het beheer van het Suezkanaal, dat buiten de politieke sfeer dient gebracht. De Ver. Staten schijnen er bU Nasser dan ook op aangedrongen te hebben zijn eisen te matigen en'ge hoor te geven aan de wensen van de Ver. Naties. In theorie trekt Washing ton dus ongeveer één lijn met Frankrijk en Engeland inzake de Suez-kwestie, maar het komt er op aan of dit ook het geval zal zijn in de praktijk als Egypte niet meegaander wordt. M. a. w. of men ook gezamenlijk maatregelen te gen Nasser zal nemen. Voorlopig blijven naast Engelse en Fran se ook Amerikaanse schepen het kanaal mijden, maar of dit voldoende is om Nasser op de knieën te brengen, is de vraag. Men is nogal nieuwsgierig naar de hou ding van West Duitsland in deze kwes tie. De Duitsers ontwikkelen een gewel dige activiteit in het Midden Oosten en ook verderop om markten te veroveren en zij willen daarom ook de Arabische volken graag te vriend houden. Zij heb ben reeds grote contracten in tal van Oosterse landen afgesloten. Hun minis ter van buitenlandse zaken Von Brenta- no, was pas in India, Adenauer zelf in Perzië en ook daar schijnen grote kan sen voor de Duitse handel te liggen. In belangrijke mate ten nadele van Enge land, dat zwaar gehandicapt is door de stakingen, welke nu echter schijnen te zullen eindigen. Volop bloembollentijd in Kennemerland. De kinderen uit deze streek gaan bedolven onder bloemslingers. In Frankrijk behaalde Mollet’s regering maar een uiterst krappe meerderheid toen zij ten opzichte van haar buitenlandse zowel als binnenlandse politiek de vertrouwenskwestie in het parlement stel de. In Engeland trad de zeer invloedrijke lord Salisbury uit het kabinet Macmillan uit protest tegen ’t feit, dat de regering de aartsbisschop Makarios van Cyprus uit zijn verbanning had losgelaten, zonder dat deze prelaat de verzetsbeweging op Cyprus had gelast onvoorwaar delijk haar verzet te staken. In Frankrijk is er een progressieve regering onder socialistische signatuur, in Engeland een conservatieve regering, beider positie brokkelt af door verschil van mening onder hun aanhangers en volken over buitenlands politieke kwesties. middelen van geweld niet meer en dit plaatst deze landen in een sterk ver zwakte, zo niet hopeloze onderhande lingspositie tegenover de tegenpartij. Een tegenpartij welke, om haar doel te bereiken als enig middel terrorisme ziet en, lang in haar wensen gefrusteerd, alleen oog heeft voor het bereiken van deze directe doeleinden en niet let op wereldpolitieke belangen. De Cyprioten begeren aansluiting bij Griekenland, Engeland kan Cyprus als strategische basis voor het Midden Oos ten niet missen, maar zou ook om be- zuinigingsredenen door de stakingen is de Engelse economische positie ern stig ontwricht de troepen die nu de Cyprioten in bedwang houden, graag willen terugtrekken. De belangen van deze beide partijen zouden misschien nog te verzoenen zijn, ware er niet Turkije, dat als de huidige status van Cyprus niet wordt gehand haafd, het zelf wil hebben en angezien Turkije een nog veel belangrijker scha kel in de Westelijke verdediging in het Midden Oosten is dan Griekenland, kan Londen de meerderheid der Cyprioti sche bevolking haar zin niet geven, zon der in het Midden Oosten brokken te maken, wat nooit maar zeker niet tij dens de gisting rond de Israëlisch-Ara- bische kwestie gewenst is. Een dilemma, dat zijn weerslag nu in de Engelse binnenlandse politiek heeft gevonden door het aftreden van lord Sa lisbury. Met de Algerijnse kwestie is het al niet veel anders. Ze is eigenlijk onop losbaar zolang het Franse volk niet be reid is Algerije volledige zelfstandig heid te geven, waartegen zich de Fran se nationale trots blijft verzetten; ver tragingen in de likwidatie van dit ge schil doen waarschijnlijk alleen maar Frankrijks economische en politieke po sitie schade; de poging de opstand in bloed te smoren lijkt mislukt vooral nu aan het licht gekomen is dat het Franse leger methoden bij deze oorlogvoering toepaste welke in strijd met het oorlogs reglement waren, en tot sterke opposi tie in Frankrijk hebben geleid en ook aanleiding waren, dat enkele hoge Fran se militairen ontslag namen. Wat dat Midden Oosten betreft, blijft de aandacht van Egypte gevestigd zo wel wat de verhouding tot Israël aan gaat als wat de kwestie van het Suez kanaal betreft. Zowel wat het een als het ander betreft heeft Egypte een nog onbevredigender houding aangenomen dan verwacht werd Wel schijnt Nasser Hammarskjoeld be loofd te hebben dat uit de strook van Gaza geen overvallen op Israël zullen worden gepleegd, maar hij wil geen Is raëlische schepen door het Suezkanaal laten varen voor de honderdduizenden Arabieren, die destijds Palestina verlie- ondervinden door hun eerbied voor het recht. Dat komt ook in groter verband uit. Direct nadat president Eisenhower de Engelsen en later ook de Fransen de levering van geleide projectielen had toegezegd, zijn de Russen de koude oor log gaan opvoeren. Ze hebben de Noren en Denen gedreigd dat, als dezen Amerikaanse troepen voorzien van geleide projectielen op hun gebied zouden toelaten, hun landen bij het uitbreken van een grote oorlog, door Russische atoombommen zouden worden vernietigd. Terwijl wö dit schrijven weten we nog niet wat Noorwegen en Denemarken hebben geantwoord, doch er mag opge merkt dat deze landen, ook al zijn ze Navo-partners, nog altijd vrij zijn in hun beslissing of ze Amerikaanse troepen op hun gebied willen toelaten of niet, niemand, ook Amerika niet, kan hen een besluit opdringen. Dat is hun recht in een democratische gemeenschap van vol ken. Een recht dat de Europese satellie ten van Rusland volkomen missen. Deze satellietstaten zijn onder dwang van Moskou genoodzaakt Russische troepen op hun gebied te herbergen, zo wel om deze volken zelf in bedwang te houden als om West Europa te bedrei gen. De Russen zouden het waarschijn lijk een ongehoorde inmenging in hun binnenlandse aangelegenheden noemen als het Westen de satellietstaten waar schuwde geen Russische, met geleide projectielen gewapende, troepen op hun gebied te dulden. Overigens zij nog op gemerkt, dat Noorwegen zich al heeft verplicht in vredestijd geen vreemde, dus ook geen Amerikaanse, troepen op zijn gebied toe te laten, maar zich slechts in oorlogstijd het recht voorbe houdt dat wel te doen. De waarschuwingen, waarmede de Sov jetunie thans zo kwistig is, heeft zij reeds eerder aan Europese landen gege ven en ze heeft ze ook rondgestrooid on der de landen van het Midden Oosten, omdat de Russen vrezen dat de nieuwe Amerikaanse politie voor dat gebied er toe zal leiden, dat een aantal staten daar ook Amerikaanse bases met van atoom wapenen voorziene troepen zal toelaten, Waardoor de buik van Rusland steeds meer van het zuiden uit bedreigd zou worden. tot 40 gulden boete of acht dagen. Het slachtoffer was een jonge bouvier, die S. had gekocht. S. had de hond 6 maan den lang in huis gehouden. Toen hij de bouvier voor de eerste maal buiten liet, rende het dier als een dolle heen en weer en sprong het tegen zijn baas op. De twee mannen hadden de hond toen net zo lang geslagen, dat hij dood neer viel. Niet dat er in dit debat veel nieuwe ge zichtspunten naar voren werden ge bracht. Na het debat over de bestedings beperking en de talloze debatten over het prijsbeleid is dat ook bijna niet mo gelijk meer. Maar dit debat was politiek interessant omdat de a.r. Eerste Kamer fractie er klaarblijkelijk behoefte aan had zich met veel nadruk en ronduit achter het beleid van de a.r.-minister van economische zaken, prof. Zijlstra, te scharen. Dat was een opmerkelijk feit, want de a.r. Tweede Kamerfractie heeft de laat ste weken de indruk gewekt haar oppo sitie tegen dit kabinet zover door te willen voeren, dat de twee geestver wante ministers, Zijlstra en Algera, daarvan de dupe moesten worden. Die indruk werd gewekt, toen de voorzitter van de a.r. Tweede Kamerfractie de heer Bruins Slot, tijdens de behandeling van de bestedingsnota verklaarde, dat dit kabinet eigenlijk een socialistische po litiek voert. De a.r. ministers kregen dus te horen dat zij akkoord gingen met een socialistische politiek. Dat is geen geringe kritiek. De a.r. Eerste Kamerfractie heeft dit Verkeer en Waterstaat. De Eerste Kamer gaat de volgende we ken drie dagen per week vergaderen. Dat is onder het voorzitterschap van voorzitter Jonkman iets zeer bijzon ders. Maar deze ijver is noodzakelijk, willen de Senatoren niet al te Iaat met hun begrotingsbehandeling gereed ko men. Zo is men deze week begonnen aan de begrotingshoofdstukken van Verkeer en Waterstaat en Sociale Zaken. Bij dit eerste hoofdstuk is er een veelheid van vraagstukken aan de orde gekomen, die minister Algera echter niet al te veel moeite hebben gekost. Deze bewindsman is buitengewoon vriendelijk door de Eer ste Kamer ontvangen, hetgeen echter niet zeggen wil, dat er op geen enkel punt kritiek bestond. Het tegendeel is waar. Het eigenaardige was echter, dat de Senaat niet gerust was over de wijze waarop door minister Algera wordt be zuinigd. Men gaf toe dat bestedingsbe perking noodzakelijk is. En men had ook waardering v,oor de gelegenheid waarmede deze bewindsman dit had ge daan. Men vreesde echter, dat er te be- belangrijke werken zijn afgekapt. Zo wordt de versterking van de zwakke plekken in de dijken enige tijd uitgesteld, althans in sommige gevallen. En dat terwijl er nog mensen in ons land zijn, die niet gerust slapen, ook al stormt ’t niet, zo zeide de Zeeuwse afgevaardig de, de heer De Geuze (c.h.). We hebben hier boven gewezen op de moeilijkheden, welke bij de oplossing van bepaalde buitenlandse politieke kwesties democratische volken kunnen De laatste dagen voor het reces heeft economische zaken heeft behandeld, de Tweede Kamer besteed aan de be spreking van de politiewet. Met 106 tegen 4 stemmen is dit wetsontwerp door de Tweede Kamer aangenomen. De heren Schmal, Beernink (c.h.) en Kodde (s.g.p.) hebben tegen dit wetsont werp gestemd omdat de burgemeester van de kleine gemeente (die rijkspolitie heeft) er te bekaaid is afgekomen. De heer Gerbrandy (a.r.) stemde tegen omdat de burgemeester nog te veel over de politie te zeggen heeft. Naar zijn mening behoort de politie volledig onder het departement van justitie te ressor teren. Deze vier tegenstanders waren dus uitersten. De rest van de Kamer heeft zich neer gelegd bij het compromis dat in dit wetsontwerp is neergelegd. Dat was ook maar het verstandigst, want aan deze overeenkomst is jaren lang gewerkt. Daardoor is een eind ge komen aan een strijdvraag, die bijna honderd jaar bestaat: hoort de politie thuis bij binnenlandse zaken of bij justi tie? Veel interessanter was echter het debat dat gelijktijdig in de Eerste Kamer werd gevoerd, waar men de begroting van Meisje spoorloos. De 20-jarige mejuf frouw Chr. J. Loyen, uit Nederweert, is sedert maandagavond spoorloos, na dat zij in Tungelroy, gemeente Weert, op familiebezoek was geweest. Zij had bij zich haar fiets en stoffen boodschap pentas, waarin een jurk die zij naar een stomerij zou brengen. Meisje door vrachtauto overreden en gedood. In de Nieuwe Kerkstraat te Amsterdam heeft maandagmiddag een vrachtauto bij het achteruit manoeuvre ren een 14-jarig meisje, Christina van Dongen, aangereden. Zij werd overge bracht naar het Wilhelminagasthuis, waar de dood werd geconstateerd. Vol gens de politie heeft de chauffeur van de vrachtauto zich niet aan een overtre ding schuldig gemaakt. Slecht verzorgde bejaarden uit rusthuis gehaald. Vier uur lang is de GG en GD maandagmiddag bezig geweest, 36 be jaarden, onder wie zieken, van een par ticulier rusthuis te Den Haag naar be tere rusthuizen te brengen. Het waren allen mensen, die ten last van de ge meentelijke dienst voor sociale belangen in het tehuis aan de Frankenstraat wa ren opgenomen. Reeds enige tijd waren klachten ontvangen over de behandeling die de bejaarden ten deel viel. Zondag heeft de GG en GD contröle gehouden. Hij stelde ontoelaatbare toestanden vast Ter verzorging van de 41 bejaarden (be halve de 36 hierboven genoemden ook nog vijf particuliere patiënten) waren één administrateur-verzorger en één ver pleeghulp aanwezig. Beiden waren niet gediplomeerd. Broer bracht kleren van gevangenen te rug. Een broer van de zondagavond uit de strafgevangenis te Scheveningen ontsnapte Hagenaar A. H. heeft de ge vangeniskleren van zijn nog voortvluch tige broer en diens mede-vluchteling A. M. uit Heerlen teruggebracht. De broer weigerde mededelingen te doen over de verblijfplaats van de voortvluchtigen; hij beriep zich op het verschoningsrecht. Levensgevaarlijke wandelingen In Oost- Flevoland. Nu geleidelijk aan grotere delen van Oostelijk Flevoland beginnen droog te vallen en het mooie weer tot uitstapjes lokt, komen velen een bezoek brengen aan het nieuwe land. Zij onder nemen soms op eigen houtje tochten, die niet zonder gevaar zijn. Er zijn zo deelt de directie van de Wieringermeer (Noordoostpolderwerken) mee tal van plaatsen, die goed begaanbaar schij nen te zijn, maar die levensgevaarlijk zijn. Mr. Ch. van Rooy burgemeester van Eindhoven. De burgemeester van Ven lo, mr. Ch. J. M. A. van Rooy zal wor den benoemd tot burgemeester van Eind hoven, als opvolger van mr. H. A. M. T. Kolfschoten, die onlangs tot burge meester van Den Haag is benoemd. Jongetje verdronken. Na ruim drie uur dreggen heeft men dinsdag nabij brug Nummer Dertien te Veendam uit het water het lijkje opgehaald van de 4- jarige Jan Hummel uit Ommelanderwljk. Het kind werd reeds de gehele dag ver mist. Na langdurig zoeken zag men een mutsje van de jongen op het water drij ven. Ook was men er niet enthousiast over dat de Scheveningse buitenhaven niet wordt verbeterd. Deze is onze grootste vissershaven, een belangrijk middel om deviezen te vergaren. Maar de Scheve ningse vissers kunnen hun haven niet zonder gevaar binnenkomen, daar er 'n zeer gevaarlijke drempel in ligt. Een deel der Eerste Kamer vond het niet ver standig, dat de bewindsman van Verkeer en Waterstaat niet gelijktijdig begint aan de voorbereiding van de bouw van twee tunnels: de IJ-tunnel en de Coen- tunnel. En een ander bezwaar tegen de ver doorgevoerde bezuiniging was het feit, dat er niet een 2de veerboot voor de Wester-Schelde wordt aangeschaft. Dit alles was een bewijs, dat het voor de regering uiterst moeilijk is zo te bezuinigen, dat het Parlement daarme de akkoord kan gaan. Bestedingsbeper king is geen prettige zaak. De beide Kamers der Staten-Generaal zullen daar even aan moeten wennen. Natuur lijk hebben de Kamerleden het volste recht tegen een bepaalde bezuiniging te protesteren. Dat is geheel in overeen stemming met hun controlerende taak, maar dan moet daar tegenover staan, dat er concreet wordt aangegeven op welke posten dan wel bezuinigd kan worden. Dat dit niet is gebeurd was uiteraard een belangrijke troef voor mi nister Algera. Vergiftigd door kolendamp. In de Nij verheidsstraat te Vlissingen is het be jaarde echtpaar K. dinsdag het slacht offer geworden van kolendampvergifti ging. De vrouw (79) is inmiddels over leden. De toestand van de 80-jarige man is zorgwekkend. Straf voor leerlingen van Almelose scho len. Een één-april-„grap” van de Alme lose middelbare scholieren is de betrok ken jongelui duur te staan gekomen, daar door rectoren en directeuren van een aantal middelbare scholen thans strafmaatregelen zijn aangekondigd in de vorm van het ’s zaterdagsmiddags terugkomen op school en de bekorting van de schoolvakanties met één dag. Ook zullen verschillende feestelijke schoolavonden niet doorgaan. Drie leer lingen van een ulo-school zijn voor goed van school gezonden. Op maandag 1 april besloten de leerlingen van ver schillende scholen bij wijze van grap de lessen niet te zullen brjwonen. Zo ge schiedde bij het Erasmus-lyceum, waar slechts veertig procent van de leerlin gen binnenging en bij het christelijk ly ceum waar de staking zó algemeen was, dat de rector de school maar sloot en ook de leraren naar huis zond. Het weer te mooi. Op de Venlose groen teveiling zijn woensdagmorgen tiendui zenden kilo’s prei, die niet de minimum prijs van 8 cent per kilo opbrachten, doorgedraaid. Dit betekent een hemels breed verschil met het vorige jaar, toen het produkt 60 ct. f 1,per kilo op bracht.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1