roar EIERZOEKEN IS EEN VAK KRIS-KRAS door Nederland e Televisie- en FM-ontvangst behoeven niet langer dupe te zijn van passerend verkeer üs hjoed p to sizzen tl Fan de Martinytoer Rijdende „stoorzenders” kan geniakkelijk liet zwijgen worden opgelegd STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Eierzoekers hebben een goed seizoen, de kieviten beleven slechte weken Hwat hat Cll) 53eJAARGANG DINSDAG 16 APRIL 1957 No. 30 al rédde. Hjirtroch Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V„ Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) de burgemeester van :ema uit Sint een dag- sport, die DINSDAG 28 APRIL. a.s. VERSCHIJNT DIT BLAD NIET Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelii.gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Hy kin him oan in strie stjitte. dat it hiele hüs davert. aanwezig zijn. zeer eenvoudige wij- wor- Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad goed foar- zullen afleggen, niet voor oktober 1957 in werkelijke dienst te doen komen voor het vervullen van de eerste oefening. Aan hen, die een herexamen dienen te ondergaan, zal voor zoveel nodig verlen ging van uitstel worden toegekend. - Een bezoek van prinses Beatrix aan de Nederlandse Antillen. Onze rijksgenoten in de West hebben een gegronde reden om him langgekoesterde wens, een be zoek van prinses Beatrix aan de Neder landse Antillen, in vervulling te zien gaan. De Nederlandse minister van Za ken Overzee, mr. G. Ph. Helders, heeft n.l. vrijdag tijdens een persconferentie in Oranjestad op Aruba uitdrukkelijk verklaard, dat hij een bezoek van de troonopvolgster aan de Antillen zoveel mogelijk zal bevorderen. Nederlandse treiler redt 20 Fransen. De Nederlandse treiler „Cornbot” heeft vrijdag alle 20 opvarenden van de Fran se treiler „Général Aupick” (498 ton) gered, toen de Fransman lek was ge stoten op een bank, 640 km van Bou logne. was het verbruik ongeveer 45 kilo per hoofd en per jaar, nu brengen we het met elkaar niet verder dan 43 kilo. Wij Weten wel een goed middel om dat vlees gebruik op te voeren: als de prijzen omlaag zouden gaan, zouden wij het wel tot een kilo per dag willen brengen. Weten ze veel! Gebleken is, dat de schoolhoofden van Blaricum het niet nodig vonden, dat de schooljeugd verle den jaar de gevallenen met een wande ling naar het monument „voor hen die Vielen” herdachten. Die herdenking was voor hen niet nodig, vonden de mees ters, omdat deze jeugd de bezetting toch niet had meegemaakt. Nou! Dure kus. De afscheidskus, die de 21- jarige militair I. F. V. donderdagavond zijn meisje op het Nassauplein te Am sterdam gaf, had onverwachte gevolgen. De 24-jarige man F. B., die dit teder moment zag, meende dat het zijn vrouw was, die door de militair gekust werd. Dit nam hij niet. Hij greep naar de vreemde man, deze wilde hem ontwijken en viel hierdoor tegen een winkelruit die brak. De schade van deze vergissing ejin silo, dan moatte -d ticht makke wurde, der frij fan. Ek giet stevich plastic seil, dat luchtticht oer de Jeugdige chauffeur had aanrijding. Een jongen van 13 jaar, die de auto van zijn vader ,had schoongemaakt, nodigde na het karweitje twee vriendjes uit voor een ritje. Daarbij reed het jong een fiet ser aan. Hij zei echter niets en zette de wagen weer neer. Dit gebeurde te Em- meloord, waar men de zaak nu heeft uitgezocht en tot klaarheid gebracht Het autowassertje zal er nog wel een en an der over horen. Een jeep sloeg op. Verlopen bankbiljetten aangeboden. Het gerechtshof in De-n Bosch heeft woens dag de oud-wielrenner J. Th. B. uit Breda wegens het doen aanbieden van honderdvijftig verlopen bankbiljetten veroordeeld tot zes maanden gevange- nisstrafe waarvan vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De procureur-generaal had bevestiging geëist van het vonnis van de rechtbank te Breda, die hem zes maanden had op gelegd. B. had een Pool verzocht het verlopen geld te Bordeaux ter omwisse ling aan te bieden. Defensie bezuinigt. In verband met de noodzakelijke bestedingsbeperking zal het défilé der Nederlandse strijdkrach ten, dat dit jaar te Utrecht op Konin ginnedag zou worden gehouden, niet doorgaan. Utrecht had al om een bij drage gevraagd voor het herstel van de wegen, als het zware spul voorbij was getrokken. 14-jarig meisje vermoord. In de bossen van Herpen (gem. Ravenstein) dicht bij het vakantiecentrum Herperduin, is het deerlijk verminkte stoffelijk overschot gevonden van het 14-jarige meisje Mia Wolfs, wonende op de Koolwijk te Her pen. Zij is het slachtoffer geworden van een moord, die waarschijnlijk reeds don derdagavond omstreeks negen uur ge pleegd moet zijn. De plaats van het mis drijf is slechts enkele minuten van de ouderlijke woning gelegen. Uitstel opkomst. De minister van Defen sie heeft maatregelen getroffen om al len, die dit jaar het eindexamen derde leerkring van de onderwijzersopleiding KIEVITSEI IN FRIESLAND VOGELVRIJ TOT 21 APRIL Bij een militaire oefening op een terrein van de leger plaats te Steenwijkerwold is een jeep omgeslagen. Een dienstplichtig soldaat uit Gramsbergen werd hierbij gedood. Een sodaat uit Beverwijk werd ernstig gewond. Eet u veel? Bij de wereldgezondheids- dag heeft minister Suurhoff tegen te veel eten gewaarschuwd. Deze waar schuwing heeft niet met de roemruchte bestedingsbeperking te maken, doch werd enkel en alleen gemaakt in het belang van onze gezondheid. Eet meer vlees. Medegedeeld werd, dat de Nederlanders niet zoveel vlees eten als voor de tweede wereldoorlog. Toen I bedroeg f 200. Vroeger vak, nu sport. Vroeger was het eierzoeken een soort be roep en menigeen verdiende er huur aan, nu is het meer een x sommigen een sigarencent oplevert. Het zoeken is meer een kwestie van ontspan ning dan een zaak van geld geworden, hoewel men soms anders dreigt te gaan denken, wanneer men de duizenden eie ren ziet, die door de vrachtrijders uit alle delen van de provincie naar het Leeu warder Oldehoofster kerkhof worden vervoerd, waar de handlangers van de poelier al klaar staan. Maar in een ander opzicht is er weinig of niets veranderd: de ervaren eierzoeker is een soort biologisch wonder gebleven. Wie met de polstok gewapend de lande- ;rasmat af speurt lebben wij ont- die ontdekking is helemaal niet Voorspellingen. De Bilt voorspelt namelijk niet alleen het weer, maar voorspelt sinds enkele jaren ook de vinddatum van het eerste kievits ei. Die is uitermate afhankelijk van de weersomstandigheden, zelfs zo, dat het K.N.M.I. er dit jaar nog een dag of wat naast was, want het eerste ei werd reeds eerder gevonden. Daarmee hebben de kieviten de statis- rijen intrekt en lucht en gi is nog geen eierzoeker, h< dekt en IT GIET AENSENS WER LOS Jit inkele wiken en de kampslach om goed en streksum foer yn ’e skuorre to krijen, giet wer oan. It liket in bitiid foarjier to wurden en de measte boeren litte har tinzen al ris gean oer it hoe en hwat. It gersdroegjen sil syn part wol krije, it droeggers hat in tige goede nam- me en rounom kin men it hjir yn dizze hoeke gedaen krije Yn 'e droegerijen seis is net safolle foroare de léste tiid, wol is de kapasiteit tanommen, mar de methoa- de is wakker itselde bleaun. By de boer sjocht men lykwols dat hja mear en mear it gers hwat bilune litte foar’t nei de droegerij giet. Hjir sit in bilangryk foar- diel yn hwant it farskmeande gers hat wol 80% focht. Lit men it in dei lizze, dan is it net mear as 65%. De fothalding wurdt jit gunstiger as itmeanen net ier op ’e moarn mar letter op ’e dei dien wurdt. Eerst de burgemeesters. Daarna heeft eerst elke burgemeester zijn eigen kievitsei gekregen, dat wil zeggen, het eerste, dat in zijn gemeente werd ge vonden. Nou ja, in Achtkarspelen is het eerste ei verongelukt toen de pet van J. Koster waaronder het verborgen was af woei, maar de 15-jarige Evert Wouda kwam al gauw met een ander bij de burgemeester. Jan Steenstra uit Raard bracht er zelfs twee tegelijk aan de burgt Oostdongeradeel. Tj. Dokki Nicolaasga verraste burgemeester mr. K. J. van Douwen en de 16-jarige Jan Krol uit Tjalleberd zorgde dat burgemeester Kuperus van Heerenveen z’n eerste ei kreeg. De 15-jarige Floris Visser uit Tzum vond een ei in Tritzum, dat hij snel naar burgemeester Steenhuizen van Fra- nekeradeel voerde. Enfin, zo is dat door gegaan en toen alle burgemeesters voor zien waren, is de handel in eieren op gang gekomen. De inzet lag op omstreeks drie gulden ?er stuk en in de eerste week van april costten ze vijfenveertig cent. In de afge- open week is er echter weer een stuiver afgegaan Intussen ontwikkelde zich nog een on smakelijke discussie in ingezonden stuk ken, waarin iemand zich afvroeg of het eerste ei van dit jaar wel echt het eerste ei is geweest. Het ging zo in de trant van „Wie zegt eigenlijk dat het ei, dat ik vond niet eerder is gelegd”. Maarre, het eerste leggen is niks, het eerst een ei vinden, dat is de jaarlijkse strijd in dit gewest, waar zich zelfs het K.N.M.I. te De Bilt, zij het dan zijdelings, mee be moeit. krekte boer, hwant de earste wiken moat men de saek tige yn it each halde en foarkomme, dat de gassen romte yn it seil bringe, hwer’t de wyn dan wol fier der rie mei wit. It seil moat great genóch Proefön7e7v^delijk is vastgesteld, dat weze, dat it op e groun mei stiennen bi- p swierre wurde kin of in ein yn ’e groun stoppe wurdt. Wy binne binijd hoe’t dit op in dür foldwaen sil en hoe lang sa’n seil it yn waer en wyn uthaldt. Mar ek mei de groun derop kin it tige goed. En de foardroech-kuil foldocht yn it fuorjen merakels bést. It is seis sa dat men der hwiat om tinke moat, dat men net to folie jowt, hwant it is wol mear as twa kear sa dreech as de Fryske kuil. By it fuorjen komt it noch al ris foar, dat men lést kri- get fan skimmel. Dat hoecht lykwols net. Allerearst moat men dizze kuil net ear- der fuorje, dan dat it minstens in moan- ne twa trije under it tek sitten hat. En dan net oan ien kant bigjinne, mar de hiele silo of bult iepenlizze en fan hop pen bigjinne to fuorjen. Kin men de bult mei in seil hwat ta- dekke, dan is dit in skoan ding, binam- men by reinich of wiet waer. Hjir yn Fryslan nimt it foardroegjen alle jierren ta en as ik my net forsin sil dizze methoade it pleit by de boeren winne kinne. Fan great bilang is it dan, net to- lang gers to nimmen dan slagget it sa goed net. En fansels moat men mei it waer in bytsje gelok ha. In dei as trije goed waer, dan kin it spul bislikke wêze. Rint dat tsjin, dan docht men forstan- nich sur of melapo efter de han to haw- wen, hwant healdroege, forreinde kuil pakt min üt. Mar by goed slagjen kin it tsjin it béste ruterhea üt, hwat aeiwyt en setmoalwearde oanbilanget. En dat is ding. Dat kin wol 10% focht skille. En de droegerij birekkent de priis per kilo. Forliezen kommen der net fan by goed waer en derom giet it de kant fan droegjen hoe langer hoe mear üt. By de kuilmethoades komt ek hwat mear tekening yn de langjierrige striid om de béste en g x net alhiel ütitenf mar de forhaldingén ke waerme methoade wurdt jit in bulte tapast. De foardielen derfan binne foar party boeren, dat se neat hoege to keapjen en sa hurd en sunich dwaen kinne as har ren mei de biskikbere wurkkrêften üt- komt. Dizze dingen telle op it heden forgoed mei, mar oan de oare kant stiet it nou dochs wol muorrefêst, dat op diz ze wize in fiks diel fan it kostbere fied- sel forlern giet. In tredde part fan de setmoalwearde en hast de helt fan it aei wyt, dat liicht der net om. Dêrmei kin men dan ek biswierlik dizze methoade oanpriizgje. Oan de oare kant moat men ek tajaen, dat de methoades mei tafoeging fan sur of melasse, melapo of biten, wol in bet ter produkt lever je, mar jit tige langsum populair wurde. Party boeren hawwe it wol ris dien, mar it tal boeren, dat forgoed foar dizze me thoades woun is, kin jit gjin pochen 1 De deskundige ündersikers toane nou jierren oan, dat winst wer ütkomme, mar it slacht oant nou ta net sa bot oan. Inkele, dy’t yn de praktyk harren seis goed ynwurke haw we, telle de biswieren fan de sürminge- rij en it bijfuorjen fan kryt yn ’e winter net sa swier, mar de measten halde der in tsjinsin yn en komme der net maklik ta. Mei de melasse of melapomingerij giet by in silo is it hwat better, mar hjir sit de priis fan r..“ dat guod de boeren wol hwat dwers. s Op in silo fan 5 meter trochsné giet der kuilheap lutsen wurdt. Dit freget in Bij onderzoek in de Philips laboratoria naar de oorzaak en de middelen ter be strijding van de storingen is komen vast te staan, dat er twee onderdelen van de ontstekingsinstallatie speciaal verantwoor delijk zijn voor de storingen naar de om- l van auto's, motoren en bromfietsen en in niet mindere mate de hoogspannings- verdeler van de auto’s. Tevens bleek, dat men de beste ontsporing alleen ver krijgt als men deze onderdelen „aan de bron” ontstoort. Met deze feiten voor ogen heeft men in Eindhoven nu voor de ontstoring van de bougies een buitengewoon effektief ontstoringsmiddel ontwikkeld. Dit be staat uit een metalen busje, dat door mid del van een bajonetsluiting, dus zonder tieken waar wij mensen zo wild op zijn even de gek aangestoken. Het K.N.M.I. voorspelt die heugelijke datum namelijk aan de hand van het weer en van een lange lijst van vinddata en andere gege vens, die de vogelkenner Tsj. G. de Vries te Leeuwarden gedurende vele ja- ren heeft aangelegd, en die in de afge lopen jaren best materiaal bleek op te le veren. Het gaat tenslotte ook maar om een voor spelling en dat die dit jaar mis was komt misschien omdat de kievit van Oudega (W), die het eerste ei legde een hekel heeft aan het K.N.M.I. als gevolg van het weer in het afgelopen jaar of zo. In elk geval is bewezen dat de kievit zich van voorspellingen en wettelijke bepalin gen niets aantrekt. Het eierzoeken is toe gestaan vanaf één februari, maar geen kievit, die dan aan eierleggen denkt. Hoe dat ook zij, dat eierzoeken is en blijft 'n sensatie, al eeuwenlang. al gau in f400 oant f 500 ynsitten en dat haldt hiel hwat boeren tobek. De masinale methoade mei haksele gers en derby ta smots mealle biten of wei- pasta of melasse, jowt ek grif in goed produkt, mar hjir komme ek aerdich kosten by, wylst men oer in fiks ploech- idskrêften biskikke moat. Sjocht men nou it fjild ris oer, dan docht bliken, dat al dizze nije methoades mar in lyts part fan it terrein forovere ha. En dat leit him grif net oan de iver fan de wittenskip en de foarljochting. Hoe- folle oer dizze dingen net skreaun en wreaun is, dat stekt net nau. Ek oan fi- nansiële stipe hat it net üntbrutsen. Mar der wol gjin rjucht gong yn komme, de measte boeren binne jit net woun. Dêr mei wol ik perfoarst net sizze dat dizze methoades net goed wêze soene, mar it jowt dochs to tinken. Gelokkich is der de léste jierren mear skot yn dizze saek kommen troch in me thoade, dy’t him blykber better oanslüt by de boerementaliteit as de niisneamde. Ik bidoel de saneamde foardroechme- thoade. Dizze bistiet hjiryn, dat men it gers earst safolle bidroegje lit, dat it sahwat 40% droege stof bifettet. Dit wurdt it béste birikt troch it gers twa of trije dagen op it Ian lizze to lit- ten en troch skodzjen to meitsjen ta in lije egale, rulle massa. By gunstich waer kin i al men dat yn twa dagen rédde. Hjirtroch lat de hegere kosten der mei wurdt it transport daliks al in stik mak- liker. Hwant men hat dan jit mar de helt fan it tal kilo’s. Is it gers safier, dan moat it yn ien dei nei de silo of op ’e bult brocht wurde en daliks mei in fikse bi- dekking fan sahwat 80 cm. san bidutsen wurde. Hat men de kanten ek goe< men men de léste tiid oer ta it brüken fan in Kievitseierenzoeken is meer een zaak van de kievit bespieden in zijn doen en laten dan een kwestie van weilanden meter voor meter nazoeken. Spieden bij een landhek is een oude en vertrouwde manier voor de eierzoekers en als ze dan „beet” hebben, en de plaats hebben bepaald, dan pas begint het zoeken Het is nu (op een beetje na) vier eeuwen geleden dat de Spaanse stadhouder Caspar di Robles, een van de vele ordonnantiën, die men ook al in die dagen kende, opnieuw van stof ontdeed en andermaal liet uitvaardigen. Die bepaling moest paal en perk stellen aan de jacht en aan het eierzoeken. Dat gebeurde opdat het land „van wilt ende andere eedel gevoegelt nyet geheel geblotet zoude worden”. Ook later is men nog verschillende malen bevreesd geweest, dat het als gevolg van het eierzoeken wel spoedig met de kievit gedaan zou zijn wanneer er geen maatregelen genomen werden. Het mag zo zijn, dat het eierzoeken nu gebonden is aan de periode tussen 1 februari en 21 april, maar een feit is, dat in deze dagen de eierzoekers in grote getalen de wijde landerijen van dit gewest bevolken. Zij horen al sinds eeuwen in het voorjaar bij de stoffering van het landschap. Zij passen onder de wijde wolkenluchten, zoals de kievit zelf. En, de eierzoekers beleven dit jaar een goed seizoen. Het weer is hen welgevallig, want er zijn geen nachtvorsten, er is op tijd zon en de kieviten leggen dat het een lust is. Maar de eierzoekers weten het en het komt voor, dat wanneer een kievit een ei legt, dat er dan twee zoekers klaar staan om het op te rapen. Dat is prettig voor de eierzoekers maar het maakt, dat de kieviten, die zo ijverig voor het nageslacht proberen te zorgen, verbazend slechte weken beleven. Deze twee feiten hebben tot gevolg, dat er een levendige handel in eieren is en dat zelfs de heer P. de Jong te Leeuwarden, die sinds een halve eeuw een grote rol in de handel van kievitseieren heeft gespeeld en die nu eindelijk aan rentenieren toe was, toch weer hard werkt om de aangevoerde exemplaren te verzenden. Er is export naar Engeland, België en Frankrijk en er zijn zelfs exemplaren naar Curacao gezonden. Bij de strijd om het eerste ei, die in dit gewest nogal intensief is en waar de ge moederen over in beroering kunnen ra ken als over de honderdduizend, hebben de twee Oudega’s een grote rol gespeeld. Oudega ih Wymbritseradeel had de pri meur en dat leverde twee gewone school jongens de reis van hun leven op, name lijk naar het paleis Soestdijk. Het mag slechts tot tevredenheid stem men, dat er zich dit jaar geen onverkwik kelijke tonelen hebben afgespeeld met overjaarse eieren, noch bij dat eerste ei, noch bij het tweede, dat enkele dagen later in Oudega in Smallingerland werd gevonden en de commissaris der konin gin werd aangeboden. Allerwegen is de laatste tijd aandacht besteed aan de problemen, die samenhangen met de ontstoring van auto’s, motoren en bromfiet sen met het oog op een goede FM- en televisieontvangst. Zoals be kend, kan de ontstekingsinstallatie van een verbrandingsmotor sterke storingen op de televisie- en FM toestellen in de huiskamer teweeg brengen. Er zijn verschillende maatregelen bekend, die alle min of meer dit kwaad kunnen bestrijden. gereedschap, op de bougiehuls bevestigd wordt en dat een van speciaal materi aal vervaardigde suppressor-weerstand van 5000 ohm bevat. Doordat op deze wijze de bougie en de suppressor met het o metalen busje zijn omgeven, wordt een geving. Dit zijn allereerst de bougies buitengewoon hoge ontstoringsgraad ver kregen. De bougiefilters passen op de normale 14 mm bougies, met uitzonde ring van de zg. demontabele typen. Op dit bougiefilter is inmiddels octrooi aan gevraagd. Voor de tweede oorzaak van ontstekings- storing, de hoogspanningsverdeler, welke men dus hoofdzakelijk bij auto’s aan treft worden verdelerssuppressors geadvi seerd, die direct in de uitgangen van de verdeler gestoken kunnen worden. Deze weerstanden, die eveneens ’n weerstands- waarde hebben van slechts 5000 ohm, ontstoren de vonkbruggen die in de hoogspanningsverdeler aanwezig zijn. Zowel de verdelersuppressors als de bou giefilters kunnen op ze aan de (normale) bougiekabel den bevestigd, hetgeen de ingreep zeer vergemakkelij kt. r tgesteld, dat deze nieuwe ontstoringsmiddelen, toege past bij de bron, afdoende zijn. Zo kan men bijvoorbeeld bij de beproeving van het bougiefilter op bromfietsen, de an- tenneleiding van een televisietoestel en van een FM-ontvanger met de bromfiets naderen tot op een afstand van minder dan één meter, zonder dat daarbij de minste storing merkbaar werd. Ook bij' de ontstoring van de FM-auto-radiotoe- stellen, waarbij de antenne zich steeds op minder dan één meter van de storings- bron bevindt en de ontstoring dus zéér goed moet zijn, wordt dan ook van deze middelen gebruik gemaakt. Gezien de last die de bezitters van radio- en televisieontvangers en de officiële in stanties ondervinden van de ontstekings- storingen, doen de auto-, bromfiets- en motorbezitters er goed aan maatregelen te nemen ter ontstoring van hun vervoer middelen, waartoe men in andere landen reeds wettelijk verplicht is. Behalve dat zij anderen daarmee een gro te dienst bewijzen, plukken zij hiervan zelf ook de vruchten. Zo hebben speciaal de bromfietsers en motorrijders het voor deel, dat de bougie van hun rijwiel ge heel droog blijft door de (druip-) wa terdichte bescherming die het oougie- filter biedt. Zelfs bij stromende regen treedt daardoor geen overslag in de ont stekingsinstallatie op. Voor een nadelige invloed op de wer king en levensduur van de motor en de accessoires behoeft bij montage volgens voorschrift geen enkele vrees te bestaan. nieuw, die jubileert zelfs dit jaar, zou men kunnen zeggen. Dit jaar precies honderd jaar geleden heeft een zekere Fokke Atzes Dijkstra te Oldeboorn een aantal wenken voor eier zoekers vastgelegd in een boekje, geti teld „De Kunst van het Eijerenzoeken”. Het verscheen bij U. Proost te Leeuwar den. Fokke Atzes was een singelier man. Aanvankelijk studeerde hij voor dominee maar hij werd kruidenier in Oldeboorn. Fokke Atzes zei in zijn boekje al, dat slechts de enkeling „de regte kennis van het eijerenzoeken" heeft. Hij beschrijft dat men toch in de eerste plaats het ver schil moet weten tussen het mannetje dat altijd vrolijk door de lucht tuimelt en het wijfje, dat het eerst wegloopt. Eierzoe- ken is ’n zaak van speuren bij hekken en struikjes, ’n zaak van de kievit bespionne- ren enne, als een concurrent eierzoekers hetzelfde nest ziet soms een zaak van desnoods dwars door een sloot lopen als er voor springen niet zo gauw kans is. Fokke Atzes signaleerde al de slimmig heidjes van de kievit, die niet veranderd moeten zijn, maar nochthans hebben wij geen enthousiasme kunnen opbrengen. „Het beste is, om 's morgens vroeg weg moeten zijn, maar nochtans hebben wij gedaan. De enige vondst was een aard appeltje, door een concurrent in de plaats gelegd van een ei. Nee, ons niet meer gezien. Niet dat wij tegen eierzoeken zijn, want ervaren eierzoekers, die dik wijls enthousiaste vogelwachten zijn ver klaarden ons, dat het eerste broedsel meestal mislukt omdat de jongen in het korte gras een gemakkelijke prooi zijn voor roofvogels enzo. Nee, dat is het niet. Eierzoeken is een schone zaak, maar het is ook een kunst die Fokke Atzes ons niet heeft kunnen leren. Bovendien zit er in de sloten nogal wat modder weet U tsjin it béste ruterhea üt, hwat aeiwyt foar de winter in skoan goedkeapste methoade. It is jit je arbei foroarje de léste tiid hurd. De aide Frys- LM! ■“''■'O

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1