h BEDRIJFT EISENHOWER NOG ZELFSTANDIG POLITIEK? roar Ook de Friezen brachten te Soestdijk hun hulde üs hjoed p p to sizzen i 53e JAARGANG No. 34 VRIJDAG 3 MEI 1957 Buitenlands Overzicht Yn ’e romte Moskou aktief inzake de atoomkwestie Enkele indrukken van een deelnemer aan het défilé in de paleistuin STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Zilveren filmpjes 40 jaar Melkrijder - l 1 /F Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo Hwat hat Aide klean, dy moan je net De Koning Hoessein PYT Zij een Te Bolsward opgericht Advertentieprijs: IJ cent per mm Ingezonden mededelL gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Egyptische intriges in Jordanië, welke beogen dit land te verdelen en daardoor Nasser de leiding in een weer eensgezin de Arabische, anti-Westerse wereld te geven. Vermoedelijk heeft de verschijning van de bedoelde Amerikaanse vloot in de na bijheid van Jordanië Hoessein en zijn medestanders ook ruggesteun gegeven en de tegenpartij tot matiging gebracht, zodat hij thans weer vrij vast in het zadel schijnt te zitten, omgeven door een gezuiverde, nu betrouwbare mili taire macht, terwijl de ingevoerde staat van beleg verhindert, dat ’s konings te genstanders, die voor zover is na te gaan toch wel een meerderheid van de bevolking vormen, veel kunnen uitrich ten. Of de Amerikaanse vloot inderdaad in actie gekomen zou zijn als Hoessein van de troon gestoten werd, is overigens niet zeker. Veel zou hebben afgehangen van de houding van Rusland. Had dit vrijwilligers naar Jordanië gezonden om mee te werken aan de val van Hoessein dan zou die vloot allicht wel hebben in gegrepen, doch de Russen bleven voor zichtig, al spuwde de Russische propa gandamachine gal over de Amerikaanse pogingen de Arabische wereld te inti mideren en uiteen te scheuren. Inder daad kan men niet ontkennen dat er door de nieuwe Amerikaanse politiek voor het Midden Oosten een voorlopig succes is geboekt, omdat Hoessein in zijn verlangen naar economische steun van Amerika zich geneigd heeft getoond zich bij die politiek aan te sluiten en gewei gerd heeft diplomatieke betrekkingen met Moskou aan te knopen, wat zijn vorig kabinet van plan was. Thans tekent zich ook een duidelijke dank zij de bijstand van de hem ge trouwe Bedoeïnen uit het oorspronke lijke Jordanië en wellicht ook door de morele steun van Irak en Saoedie Arabië die zich verzetten tegen de Syrische en teer zijn de kleuren in de N.O.P. van het opkomende vlas, hoe fel het geel van bloeiend koolzaad. Hoe geurig is ook de koffie in de stadsherberg te Kampen. Spoedig gaat het de Veluwe over. Zo’n busreis in de ochtenduren op Ko ninginnedag is toch wel iets heel bijzon ders. Overal wordt de vlag gestoken. Het rood, wit, blauw golft op de strakke wind. In vrijwel ieder dorp is kinder feest. Wij zien jongens en meisjes met oranjesjerpen, wij zien schoolmeesters met lijsten, wij zien complete kinderop- tochten, zelfs met een bokkenwagen. Verjaardag van H. M. de Koningin op Soestdijk. Het Koninklijk Gezin reed langs de vele mensen, die zich in de Koningslaan hadden opgesteld om H. M. toe te juichen. Prins Bernhard zat aan het stuur van de jeep. Troch de hikke Oer de ekers, Alles grien - it sicht is frij. Stunten swaeije, Sleatsje-baeije, Hwat dogge hja healwiis, dy kij. Hjir in hapke Op in drafke, Nei in oar bosk - ’t gers jowt rij ’t Lan toroppe, Hoarnen- koppen, Raem de groun - foarsichtich, kij. t In dei twa letter, ’t Wurdt al better, Hja sitte yn it sintsje lij. Frette fredich, Evenredich, Hja binn’ de romte wend, dy kij. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Bolswards Nieuwsblad ‘l een Jeugdcentrale op Gereformeerde grondslag. Een militaire colonne houdt het verkeer op. Het gaat langzaam nu. Tijdnood dreigt, maar als wij arriveren te Baam zijn wij lang de laatsten niet. Soestdijk is reeds in feeststemming. Duizenden en nog eens duizenden stromen naar de om geving van het Paleis. Onze bussen wor den gedirigeerd naar de marechaussee kazerne. Heel wat delegaties doen zich hier al te goed aan geurige koffie. An deren nemen een tuil bloemen of hun ge- meenteschildje in ontvangst, een grote oranjeappel boven de gemeentenaam? Voor Bolsward klopt dat, voor Sneek, Workum, IJlst en Hindeloopen ook. Daar zijn het ten slotte steden voor. Maar öf de schilder heeft de gemeente namen Wymbritseradeel, Hennaardera- deel en al die andere a-delen te moeilijk of te lang gevonden, öf per vergissing de residentie van de plattelandsgemeen ten gebezigd, maar een beetje vreemd was het wel. Lapkekoopman Dijkstra zwaaide met ’t bordje Wommels. Dat klopte nog al. ’t Gemeentehuis staat ten slotte in de plaats zijner inwoning. Maar de Mak- kumer Bakker moest met het bordje Witmarsum pronken. Nog erger was ’t voor de Oosthemmer melkrijder: 'hij kreeg het bordje met Sneek er op. Maar niemand was in de stemming er aanmerking op te maken. Het was ten slotte feest en Koninginnedag. Tromge roffel, flarden van muziek. Een oproep voor de microfoon voor Serooskerken, de kleinste gemeente. Daar rollen nog 5 bussen uit Limburg binnen. Is Zeeland er nog niet? Het wordt tijd ons op te stellen. Vooraan gaan de delegaties uit de overzeese rijksdelen: Nieuw-Guinea, Ned. Antillen, Suriname, Curagao. De groep is niet groot, maar het enthou siasme staat op de mahoniehout ge kleurde gezichten te lezen. En ieder draagt Oranje. Op de borst, maar ook in het hart. Acheson dan meent, dat de huidige bui tenlandse politiek van Amerika te veel gebaseerd is op een „wazig moraliteits- begrip”, een systeem, meer op gevoel dan op gedachten gebaseerd; hij acht dit onjuist, z.i. moet het doel van de Amerikaanse politiek juist zijn de meest vitale belangen van de V. S. en van die staten, welke hetzelfde doel nastreven te beschermen en te bevorderen. Deze kritiek krijgt een vrij sterk relief in het licht van de Suezkanaalkwestie, welke met de Jordaanse in deze over- zichtsperiode het nieuws beheerste. Nu Nasser zijn kaarten, wat het beheer van het Suezkanaal betreft, op tafel had gelegd, achtte Washington, dat de on- derhandelingen met Egypte had gevoerd de tijd gekomen om de Veiligheidsraad die destijds de zes beginselen voor de oplossing van de kwestie had opgesteld, bijeen te roepen opdat deze kennis van het resultaat der AmerikaansEgypti sche onderhandelingen zou kunnen ne men. Onderhandelingen welke een zeer mager resultaat hebben gehad. Egypte wil het Kanaal geheel in eigen handen houden en alle vaargelden in ontvangst nemen, doch is bereid zich neer te leg gen bij de uitspraak van het Internatio nale hof te Den Haag als er met de gebruikers van het kanaal verschil van mening over het statuut zou ontstaan. Maar de toezeggingen van Egypte zijn maar eenzijdig, niet in de vorm van een verdrag met een wederpartij gegoten, en Nasser kan dus elk ogenblik de be palingen wijzigen. Van de oorspronkelijke eis van de Vei ligheidsraad om het kanaal buiten de sfeer van de nationale politiek van Egypte te brengen, komt niets. De Egyptische vertegenwoordiger beweerde voor de Veiligheidsraad, dat dit wel het geval was, immers zijn regering had een onafhankelijke maatschappij gevormd om het kanaal te exploiteren, maar de Egyptische staat alleen heeft in die maatschappij invloed en kan haar op elk gewild ogenblik haar bevoegdheden ont nemen, zoals zij het ook de Franse Suez- maatschappij heeft gedaan, De Egyp tische regering verbindt zich tegenover de Ver. Naties wel de geest en de let ter van de conventie van Constantinopel van 1888 te zullen eerbiedigen. Maar in het Egyptische stuk wordt nergens ge sproken van doorvaart van Israëlische schepen of schepen voor Israël bestemd door het Kanaal. Daarin ligt eigenlijk al het praktische bewijs dat Egypte niet bereid is het kanaal een dusdanige posi tie te geven dat het geheel buiten de politieke sfeer wordt gebracht en de doorvaart niet meer afhankelijk gesteld van de wil van één bepaald land. De Friese „provincie” stroomt leeg. Al les rent naar de weg, die de jeep zich door de menigte baant. ÏEen prachtig gezicht. Dan wordt de bloemenhulde gebracht. Hartverwarmend is dit grootse gebeu ren. Niemand zei het, maar ieder gevoel de het: dit was het antwoord op veel wat er in de afgelopen zomer en herfst rondom Soestdijk aan geruchten de ron- de deed. Een klinkend antwoord was ’t een demonstratie van de eenheid des volks. Even later zit heel Friesland mét Suriname en de Antillen aan de Oranje-lunch. Het smaakt maar opper best, de Koninginnesoep, het „zwijnen vlees van ’s konings wildbaan”, de groente uit Hollands tuin en de Oranje- appelpudding als toetje toe. Het is tijd voor de thuisreis. Het schei den valt zwaar. Gaarne zou men willen blijven en het feest verder mee vieren, maar de tocht naar het hoge Noorden is nog ver. Zo gaan we dan, maar als er in Kampen toeters en feestmutsen te koop zijn, worden er goede zaken gedaan. Het is ten slotte maar eenmaal per jaar Ko- ninginnefeest en dat moet gevoerd wor den. Nu we dit schrijven is het reeds enkele dagen later. Het bijkomstige vervaagt reeds in de herinnering. Het wezenlijke, het essentiële wordt steeds scherper. ConclusieHet was een stralende, glorie volle dag. We zijn dankbaar deze te heb ben meegemaakt en Bolsward op ver zoek van ’t gemeentebestuur te hebben mogen vertegenwoordigen. De herinnering zal steeds schoner wor den. In Engeland en Frankrijk wordt door een aantal bladen spijtig op gemerkt, dat toen Londen en Pa rijs vorig jaar Egypte te lijf gin gen vanwege hun belangen bij ’t Suezkanaal, de Amerikaanse zes de vloot praktisch gebruikt werd om de Engels-Franse expeditie te bemoeilijken, doch dat dezelfde vloot nu in beweging is gekomen om de eigen Amerikaanse belan gen in het Midden Oosten te ver dedigen. doelen dan daarbij op het besluit van Washington om deze vloot naar het oosten van de Middellandse Zee te diri geren, toen Hoesseins positie in Jorda nië vorige week zeer ernstig in gevaar was. Het pas gevormde kabinet was al weer af getreden, en een deel van het leger was onbetrouwbaar gebleken, n.l. dat deel, dat bestond uit Arabische ele menten uit het in 1948 door de toenma lige koning Abdoellah veroverde deel van Palestina. Deze Palestijnse Arabieren voelen eigen lijk helemaal niet voor Jordanië, maar achten zich meer verwant aan Syrië en Egypte en worden dan ook door propa ganda vanuit die landen opgehitst tegen Hoessein, die zoals bekend Westers ge- dezelfde vlecke, Zondervan uit Tzum, oriënteerd is. Ook tegenover deze revo- fam. de Boer, het hoofd der Landbouw- lutionaire elementen heeft de 21-jarige school uit Sneek en noem maar op. koning zich echter weten te handhaven, Wat is het vroege voorjaar mooi. Hoe breuk in de Arabische wereld af met enerzijds Saoedie Arabië, Irak en Jor danië, die, zij het misschien wel heel voorzichtig naar het Westen neigen en anderzijds Egypte en Syrië, die een neu- traliteits- en jegens Moskou vriend schappelijke politiek willen voeren. Israël haten deze 5 staten echter alle. Overigens is het vrij scherpe Ameri kaanse optreden in de Jordaanse kwes tie allerminst onzelfzuchtig. Wanneer Jordanië onder Egyptisch-Syrische in vloed was gekomen, zou de kans niet gering zijn geweest dat ook in Irak, het rijke olieland, een anti-Westerse bewe ging de positie der Irakse regering wan kel zou maken. Gaandeweg zou de be schikking van het Westen over de olie rijkdommen van het Midden Oosten dan in gevaar kunnen komen. Dan volgt als eerste provincie Friesland. Fier heft Gedeputeerde Gerbrandy de pompeblêdden, naast hem loopt Jkvr. Baronesse van Heemstra, eveneens gede legeerde namens de provincie. Dan he ren en dames in Fries costuum: Eekma en zijn „sydsulver”, de dames Veenbaas en Kuipers uit Baarderadeel. Langzaam zet de stoet zich in beweging. Nu pas zien we hoe druk het op de Koningslaan is. De polities hebben handen vol werk. Zoekgeraakte kinderen rijden per jeep langs de rijen om de ouders terug te vinden. Daar is de paleistuin al. Roerloos staan de geberenmutste schildwachten. Op het bordes staat het gehele Koninklijke Ge zin. De Koningin, de Prins de Prinses sen, alle vier. Het moet voor hen een indrukwekkend ogenblik geweest zijn de ongeveer 1030 gemeenten te zien voorbij trekken. Meer dan 100 journalisten foto grafen, filmoperateurs en televisie-em- ployé’s zijn druk bezig dit unieke gebeu ren vast te leggen. En schier eindeloos lijkt de stoet. Maar alles was in de pun tjes geregeld en de Friese vaan trekt op naar de op de grasmat getekende Friese provincie. Zo wordt heel de landkaart gevuld. Wanneer de Koninklijke familie zich naar het balkon begeeft om nog beter op deze „kaart” te kunnen neerkijken, wordt het Koninklijk Gezin een ovatie gebracht. Juist als het Wilhelmus is verklonken op de seconde precies scheren tientallen en nog eens tientallen straaljagers in formatie over het paleis. Dan gebeurt het grote moment. H. M. de Koningin daalt van ’t bordes en be geeft zich temidden van Haar volk. Ra kelings gaat zij langs ons heen. De Prins en Prinsessen volgen haar. Dan gaat de Koninklijke Familie verloren in de mas sa. Wat wij niet konden zien nog weten was, dat buiten de paleishekken een jeep stond te wachten, waarin het plaatje toont het ons men een rijtoer ging maken langs de duizenden die langs de Koningslaan stonden. Als de Prins met vaste hand de jeep weer paleiswaarts stuurt, gaat er een golf van enthousiasme door de menigte. Yn ’e romte Bünt fan blomkes, Stouwe hja elkoar foarby. Alje - springe Hja ha har slinger, De fan ’e moam ütlitten kij. De minsken witte, Jong - ütlitten, Springe hja faek - losbannich frij. Libbenssimmer, Rêstich - dimmen Minsken dogge krekt as kij. en De Jong’s Nieuwsblad De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken onder het presi dentschap van Truman, Dean Archeson, heeft dezer dagen scherpe kritiek op de buitenlandse politiek van president Eisenhower ge oefend. Misschien is in het algemeen het oefenen van kritiek op de huidige president niet zo kies, want als men menige Amerikaan mag geloven, is de gezondheidstoestand van Eisenhower van die aard, dat men eigenlijk nauwelijks mag aannemen dat hij zelf nog de Amerikaanse politiek maakt, het schijnt meer zijn omgeving en vooral Dulles, te zijn die dat doet. Maar dit terzijde. Zoals bekend beriep Egypte zich by zyn weigering Israëlische sche pen of schepen voor Israël be- Bij de te Hilversum gehouden langebaan- draverijen won de Blauwe Schimmel hengst „Saffier” van de heer P. Kramer te Nijland de le prijs. Berijder was de eigenaar. De vroege morgen van de 30e april. Prompt vijf uur gaat de telefoon: Voor alle zekerheid wekt de politiewacht de Bolswarder deelnemers aan het tournee. Het tijdschema mag niet in de war en daarom dient men stipt op het afgespro ken uur aanwezig te zijn. Voor ons is dat 10 over zes bij het Stadhuis. De LABO-bus staat er al. De medereizi gers uit Workum en Hindeloopen zijn al gearriveerd. Het wachten is nog op Hennaarderadeel. Volgens de lijst is het een Dijkstra met echtgenote. Het zal de bekende lapke koopman van de terp wel zijn. Als we 10 minuten hebben gewacht, bellen we Wommels op. Geen gehoor. Dan maar zonder Dijkstra, hoewel het gaat ons aan het hart, want hij staat bekend als een feestnummer en een beetje vrolijkheid hoort er op de verjaardag van H. M. wel bij. Even later haalt het Wommelser wagentje ons in. Dijkstra had pech ge had, een lekke band. In Sneek worden opnieuw passagiers ingeladen, in Spannenburg nog eens, in Lemmer de laatsten. Hier strekken we even onze ledematen. Het is kil in de vroege morgen, maar ’t Oranjezonnetje schijnt. Daar is de andere bus ook al, de Friese delegatie is voltallig. Tjonge, jonge, wat een bekenden. Alle Friezen kennen el kaar zo’n beetje. De heer Eekma van Hindeloopen met een Hylper schone (beide in kledage), master Scholte de Boer uit Oppenhuizen, die verleden jaar nog in Wommels voor de klas stond, melkrijder Waltje uit Oosthem, Gedepu teerde 'Gerbrandy uit Nijland, bakker Dijkstra uit Makkum, master ledema uit It is forbean de hinnen los tinne to litten op myn stikje greide by de Nijlandersyl. O. Ras, Nijlan. De Fryske Krite te Ferwalde (foarhinne 20 leden, 100 stipers!) sil tonei ienkear yn de moanne gearkomme ynpleats fan ienkear yn ’e wike. 4 e week april 1932 Wegens de crisis in ’t zuivelbedrijf wor den de lonen met ingang van 12 mei met 10 verlaagd. Deze verlaging geldt alleen voor de werklieden boven de 14 jaar. Prachtige sortering dameskousen, vanaf 55 ct. per paar. Bij Zantman te Bolsward. Van het verdere nieuws zij de energie gesignaleerd, waarmee Moskou thans poogt te verhinde ren, dat West-Duitsland atoom wapenen in zijn leger gaat gebrui ken of op zijn bodem zal toelaten. Nadat andere landen reeds derge lijke waarschuwingen hadden ont vangen, kreeg West-Duitsland er nu een bij herhaling, waarin niet alleen de gewone Russische argu menten werden gebruikt, maar werd verklaard, dat als West- Duitsland deze waarschuwingen niet ter harte nam de kans op de hereniging van de beide Duitslan- den voorgoed zou zijn verkeken. Terecht heeft de West-Duitse regering de Russische nota gekenmerkt als een ongehoorde poging tot intimidatie en in menging in binnenlandse aangelegenhe den. Dit laatste temeer, omdat Moskou ken nelijk tracht met deze nota invloed uit te oefenen op de uitslag der a.s. parle mentsverkiezingen. De Russen kozen voorts een goed moment voor hun actie omdat met een aantal Duitse geleerden thans ook dr. Albert Schweitzer zijn in het Westen invloedrijke stem heeft ver heven tegen het gebruik van atoomwa penen; de Navoraad, welke dezer dagen te Bonn bijeenkomt zal zich stellig met dit probleem bezig houden en de Russi sche vice-premier Mikojan, die in Oos tenrijk op bezoek was, heeft daar heel toevallig verklaard, dat Moskou nog al tijd bereid is het vraagstuk van de her eniging van West-Duitsland te behande len op de basis van ’n gedemilitairiseer- de zóne in Midden Europa. Zoals bekend heeft destijds Eden wel eens met een dergelijke gedachte ge speeld. Adenauer wilde er niets van we ten, hij vreesde dat van een vergelijk in Europa op deze basis Duitsland het slachtoffer zou worden. Het lijkt er, ge zien de Russische diplomatieke activi teit intussen wel op dat aanstonds de Europese vraagstukken minstens zoveel aandacht zullen vergen als die van het Midden Oosten. Naar men zegt, komt er een autobus dienst over de Afsluitdijk. Deze dienst zou met Kerstmis reeds een aanvang ne men. stemd door te laten op het feit, dat ’t zich nog in oorlogstoestand met Israël zou bevinden, een ar gument, dat de Veiligheidsraad echter al in 1951 verwierp. conventie van 1888 geeft trouwens Egypte wel het recht als er oorlog heerst oorlogsschepen van een haar vijandig gezind land de doortocht te beletten en ook schepen met strategische goederen voor de vijand geladen, maar geen an dere koopvaarijschepen ook al zijn ze van de vijand of bestemd voor de vijand. Al met al waren de Egyptische voorstel len en beloften weinig bevredigend voor de Westelijke landen; de Franse afge vaardigde in de Veiligheidsraad vroeg zeer terecht: „Waar blijven onze garan ties?” en in Israël zal men zich dat met nog meer nadruk hebben afgevraagd. Maar het was Washington dat voor het Westen de toon aangaf in de Veilig heidsraad. Dat de Sovjetunie volledig akkoord ging met de Egyptische voor stellen was te begrijpen; Cabot Lodge, de Amerikaanse vertegenwoordiger, had wel wat op deze voorstellen aan te mer ken, maar hij wilde ze een kans geven en ze dus eerst in de praktijk toegepast zien. Daarom zouden Amerikaanse schepen verlof krijgen weer door het Suezkanaal te varen en onder protest de ka- naalgelden aan Egypte betalen. Daarmede is de zaak voorlopig uit, de vergadering ging uiteen zonder een da tum vast te stellen voor een verdere be handeling der kanaalkwestie. Nasser heeft voorlopig gezegevierd. Amerika vertrouwt het woord van een man, die de Suezkanaal-crisis veroor zaakte, door een internationale overeen komst, n.l. die met de Franse Suez- maatschappij, te verscheuren. Verzet van het Westen zonder medewerking van de Ver. Staten is niet mogelijk. Voor Engeland en Frankrijk is de nederlaag welke zij tegen Nasser leden nu nog meer geaccentueerd en niet alleen zij, maar menig ander zeevarend land was diep teleurgesteld. De Australische ver tegenwoordiger gaf daaraan uiting door er op aan te dringen dat de Veiligheids raad verder zou bemiddelen om een in ternationale overeenkomst te verkrijgen inplaats van de eenzijdige Egyptische verklaring. Ook menig Amerikaans blad uit kritiek op de houding van Washington en komt dan in het schuitje van Achesoh, die de Amerikaanse regering het voeren van een wazige allerminst daadkrachtige po litiek verweet, welke de bondgenoten in de steek laat. Intussen putten zij, die Nasser zijn succes niet gunnen omdat zij hem wantrouwen, nog enige hoop uit het feit, dat de regeling voorlopig is; en zij zien daarbij uit naar Israël als dit land zijn recht op de doorvaart door het kanaal gaat toepassen. Als Egypte dat belet zal een nieuwe Suez-crisis ont staan en Amerika tot een nieuwe be slissing worden uitgedaagd. Het was op 1 mei 1917, dat de gedemo biliseerde soldaat S. Spijksma, voorheen boerenknecht, o.a. te Nijland, een van de melkritten naar de Hollandia N.V. te Bolsward overnam van de toenmalige eigenaar, de heer J. Bangma. De beide andere ritten kwamen aan de heren O. Ras en Th. Posthuma. Natuurlijk was men de eerste jaren aan gewezen op paard en wagen, doch met de toeneming van het vervoer per auto, werd in 1929 overgeschakeld op deze snellere methode van ‘melktijden. Dit had vanzelfsprekend vele voordelen, want tussentijds was er nog gelegenheid andere vrachten aan te nemen, doch bij de invasie van de Duitsers in 1940 kwam ook de schaduwzijde naar voren. Deze legden beslag op auto en chauffeur, doch gelukkig kwamen beide na een dag of 12 weer in het dorp terug. Na 1940 viel men door benzineschaarste enz. weer terug op paardentractie, ’t welk duurde tot 1946. In die tussentijd werden de 3 bovenge noemde ritten tot één samengesmolten, terwijl ook een rit naar Sneek werd ge ëxploiteerd. 't Gebeurde in die dagen vaak, dat men 9 paarden op de weg had. Na 1945 werd spoedig weer een auto aangeschaft en thans kan men alle dagen weer 2 maal de grote auto met rode ca bine en wit achterstuk zien rijden voor de xaste rit naar Bolsward, de 5 e in de rij van gebruikte melkauto’s. De heer Spijksma Sr., die welhaast 65 jaar is, laat thans een groot deel van het werk over aan zijn zoon. Wij wensen hem nog vele jaren in ge zondheid. *;>s f

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1