I roar DE ZWARTE HAD „SCHERP” IN.... KRIS-KRAS door Nederland Baarderadeel Bolsward beste gemeente en lijke corpsen bij Brandwcerdemonstraties jt Friesland heeft ruim 400.000 stuks rundvee Gouden filmpjes Fan de Martinytoer „MEMORIAL DAY” üs hjoed 2 53e JAARGANG No. 41 DINSDAG 28 MEI 1957 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND DOOR EISENHOWER GEPROCLAMEERD TOT GEBEDSDAG to sizzen 1 Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo Hwat hat Over gezondheid van uniek economisch bezit wordt zorgvuldig gewaakt De pens wordt gehecht, nadat het „scherp” uit de netmaag is gehaald. tweede enz. 4e week mei 1907 Tj. de J. t l Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelii.gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie President Eisenhower heeft dinsdag per proclamatie bepaald, dat 30 mei, de dag waarop Amerika’s oorlogsdoden worden herdacht, „een tijd van gebed om duur zame vrede” zal zijn. Hij deed daarbij een beroep op alle Ame. rikanen om die dag te 15.00 GMT „hun stem te verheffen in dank voor de moed van onze gevallenen, Gods hulp af te smeken voor het afwenden van oorlog en zich te wijden aan de nimmer eindi gende arbeid voor het verkrijgen van een vreedzame wereld”. Te Surhuisterveen is j.l. dinsdag ter ge legenheid van de markt weer duchtig gevochten. Een jonge vrouw te Surhuisterveen was door een andere „bitsjoend”. Alle mid delen om de bitsjoende te genezen faal den, totdat een pad haar lichaam ver liet. Van stonde aan was de jonge vrouw weer gezond. Bepakt en gezakt kwamen heden de eerste Groninger grasmaaiers, ten ge tale van pl.m. 150, hier ter stede aan. Als loon wordt gemiddeld bedongen f2.50 per pondemaat met eigen kost. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OS1NGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) In verband met Hemelvaartsdag zullen wij advertenties voor ons blad van vrijdag 31 mei graag zo spoedig mogelijk ontvangen. Van J advertenties, die wij woensdag 29 J mei na 12 uur ontvangen, kunnen wij opname in het vrijdagnummer niet garanderen. Administratie Bolswards Nieuwsblad de spiersnede. Vervolgens wordt behoed zaam het buikvlies geopend en daarna de pens. Dan komt het meest spannen de ogenblik. De dierenarts gaat met de arm tot zijn oksel in de pens en tast Verkeersonveiligheid staatsvijand no. 1. De campagne, die sedert enkele maan den door het Verbond voor Veilig Ver keer is ingezet om het Nederlandse volk door middel van een populaire schrifte lijke verkeerscursus een degelijke ken nis van onze verkeersregels bij te bren gen en bovenal de ongeschreven regels van het verkeersfatsoen (verkeersmo- raal) onder de aandacht te brengen, is een groot succes geworden. Het schijnt, dat ons volk langzamerhand de tijd rijp acht dit nationale probleem, waaraan reeds zovele jaren gedokterd is, op gron dige wijze in dit geval door een korte studie aan te pakken. Plechtigheid te Margraten ter gelegen heid van Memorial Day. De Amerikaan se Militaire Begraafplaats te Margra ten, waar meer dan 8000 Amerikaanse doden uit de Tweede Wereldoorlog hun laatste rustplaats hebben gevonden, zal donderdag 30 mei weer de plek zijn, waar een plechtige herdenking zal wor den gehouden, zoals dit reeds sedert ja ren in Nederland ter gelegenheid van Amerika’s „Memorial Day” het geval is. Memorial Day werd voor het eerst 87 Dat sil my oan myn ein ta foar eagen stean, sei de dief, doe krige er de strüp om ’e hals. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 toriseerde toerist nog steeds in het be zit moet zijn van de nodige grenspapie- ren. Op het kerkhof te Wommels is woens dag een gedenksteen onthuld, die het Selskip foar Fryske Tael en Skrifteken- nisse heeft doen plaatsen op het graf van J. van Loon Jz„ de man van ’t Frysk Lieteboek, mede-oprichter van ’t Selskip en vele jaren zijn voorzitter. Gezondheid van vee: econo misch belang. Friesland heeft rond 470.000 inwoners en had verleden jaar ongeveer 412.000 stuks rundvee. Dat is tennaastebij 1 koe per inwoner. Ofschoon wij persoonlijk niet weten, waar dan onze koe, ons kalf, of onze stier precies staat en ofschoon u het wellicht evenmin weet, is de ge zondheid van het vee ook voor u en ons en zelfs voor ’s lands economie van grote betekenis. Immers, wat zou Fries land zijn zonder z’n koeien, zonder z’n zuivelindustrie, zonder alle bedrijven, die hun bestaan regelrecht aan de vee houderij ontlenen en waar zou de export blijven, wanneer het Friese vee behept was met allerlei besmettelijke of andere ziekten en gebreken In dit verband dient de taak van de gezondheidsdienst voor vee niet te worden onderschat, evenmin als die van de dierenartsen. De dierenartsen trekken dagelijks langs d,e boerderijen en de bestrijding van de be smettelijke ziekten vindt plaats onder auspiciën van de Gezondheidsdienst. Zo werd in 1918 begonnen met de t.b.c.- bestrijding en zoals bekend is Friesland De spuitgasten te Hindeloopen in sta king. Zij willen het uurloon zien ver hoogd van 15 tot 25 cent en anders niet meer spuiten. Laat dan de boel maar branden. Nog deze maand 150000 televisietoestel len in Nederland. Evenals in januari van dit jaar werden ook in april door de Dienst Luister, en Kijkgelden meer nieuwe televisietoestellen dan radio’s geregistreerd n.l. 9226 tegen 8375. Naar het zich laat aanzien zal het totaal aan tal aangegeven televisietoestellen, dat op 1 mei 142.740 bedroeg, nog deze maand de 150000 toestellen overschrij den. Het is niet zo maar, dat er over de ge zondheid van het vee wordt gewaakt, en niet voor niets, dat die ruim 400.000 zwarten enkele malen per jaar worden gecontroleerd. Want, zij vormen een uniek economisch bezit voor dit gewest, zij zijn de basis van een omvangrijke en vermaarde zuivelindustrie en van een export naar alle werelddelen. Nee, er is geen stamboek voor de aar digheid en geen gezondheidsdienst als werkverschaffing en de dierenartsen ontlenen hun bestaan niet aan een soort hobby. In Workum werden op de voorjaarspaar denmarkt een 50-tal dieren aangeboden. Slachtpaarden brachten f 60 tot f 100 I hiene yn op, werkpaarden f 100 tot f 250. I dit - koene it wier net leauwe, dat men de machtige sé op sa’n wize bitwinge soe. Hja tochten oan de daem oer it Waed nei Amelan, ek sa’n dryst stik, mar dan op in plak, hwer’t mar in foetmannich wetter stie. en dochs wie it mislearre mei skea en skande. Hwat ha wy as jong keardel gauris nei de dyk west, dy’t fan twa kanten sé yn stiek. Oer hulten en bulten en dan fier der mei it boat om fan fierren it wurk to sjen. Lyts minskewurk like dat mei kluten boartsjend tsjin dy machtige sé. Hoe soe dat stan hélde kinne as de hjerst mei syn Noarwestersoarmen op dat stikje modderdyk oanfoel? Binammen de fiskerlju, bitroud mei de krêft fan it wetter, forseagen de slimste dingen en hja setten alles op alles om de weachhalzen to warskögjen. Ut Har- derwyk kaem de iene brosjure nei de oare fan it aksjekomité, de hear Merder krige in nationale rop mei syn ach en wé-gerop tsjin de oerdwealske theoretici, dy’t gjin aen hiene fan de ünbirekken- bere krêften fan de sé. Mar de yngeni- eurs setten troch en arbeidden neffens in fêst plan, dat ir. Lely en syn mannen opsteld hiene. De tiid hat harren gelyk jown en rjucht dien, mar hwat moatte dizze minsken fêst yn harren skuon stien hawwe om de üntsaglike forant- wurding fan dit greate bisykjen to dra gen. Hwant nearne wie foar har in foar- byld fan sa’n wurk to finen. Sok kinnen is allinnich jown oan de hiel greaten, hwerfan ir. Lely de legendaryske, sin- trale figuer wie. Foar de stêd en omkriten fan Boalsert is dizze dyk net maklik yn bitsjutting to hifkjen, mar fêst stiet, dat de Süd- westhoeke alhiel weisakke wie, as de dyk der net komd wie. De lizzing fan Fryslén is troch de dyk en de oanslu- tende wei: 43 op in hiel oar niveau komd. Wie foartiid de wei via Inkhuzen- Staveren de iennichste forbining tusken Holl&n en Fryslén, hwerby in inkelde auto meinomd wurde koe, nou soe dy forbining oan alle kanten to koart sjitte. oandoaisten. Fierwei de meastcn Bpalseit-Snits Harns en Ljouwert, mei Terug naar „de zwarte”. Maar nu terug naar „de zwarte”, die „scherp” in had. Dat is geen ziekte, maar het kan een gevoelige strop worden voor de boer, die soms zijn beste koe bedreigd ziet door stukjes ijzerdraad, scheermesjes of aardappelschilmesjes, die de koe, wel licht met de schillen van de schillen- man heeft opgegeten en die haar dood kunnen worden, wanneer er niet bijtijds wordt ingegrepen. Zelfs schillen kan men derhalve niet on doordacht weggeven. Het moeten schil len zijn en niets meer, schillen zonder metalen voorwerpen of stukjes glas, die de schillenman afneemt. Hoe het kwam blijft altijd een geheim, maar „de zwarte” had „scherp” in. De symptomen waren duidelijk: digestie- bezwaren, kreunen, weinig eetlust, ge ringe melkgift. Ingrijpen was dus nodig en dies kwam de dierenarts met een assistent en werd een deel van de stal ingericht tot ope ratiekamer. Er kwam een tafel met een wit kleed en daarop werden messen, scharen, tan gen en hechtingsmateriaal uitgestald. De huid achter de ribben van de koe werd gedesinfecteerd en de dierenarts maakte na plaatselijk te hebben ver doofd de huidsnede. Stelt u zich zo’n operatie met een huidsnede van twintig tot dertig centimeter niet voor als een wild en afschuwelijk bloedbad, want er vloeit meestal niet meer dan een beker vol rood vocht. Na de huidsnede volgt A. N. W. B.: Voor Oostenrijk geen op heffing grensformaliteiten. De ANWB bericht, dat in tegenstelling tot anders luidende geruchten, toeristen, die Oos tenrijk bezoeken als voorheen de nodige grensdocumenten moeten kunnen to nen. De ANWB heeft zich naar aanlei ding van berichten over opheffing van grensformaliteiten ten aanzien van Oos tenrijk tot de Oostenrijkse toeristenclub gewend. Hier werd vernomen, dat er geen enkele wijziging in de bestaande toestand was gekomen, zodat de gemo- De schriftelijke cursus van het Ver bond geeft door zijn populaire uniforme stof daartoe een goede gelegenheid. Zo wel de Overheid en in het bijzonder de particuliere sector hebben verrassend gereageerd op deze actie van het Ver bond, waarbij immers was verzocht een voorbeeld te geven door het beschikbaar stellen van oefenstof aa het personeel van Departementen, diensten en bedrij ven. de netmaag af, ook bij „de zwarte”. Moeizaam, maar mooi werk, wanneer er als bij „de zwarte” een paar stukjes ijzerdraad worden gevonden. Dat is eigenlijk alles, want na de hechting van het buikvlies, spieren en huid is de ope ratie voltooid. De „zwarte” had er bijgestaan, alsof de zaak haar niets aan ging. De zwarte was behouden. „Vanavond een halve emmer water, mor gen een handje hooi, morgenavond een hele emmer water en dan maar eens zien,” zo gaf de dierenarts zijn dieet. „Geen gistend spul, geen gras, geen bie ten.” De zwarte is weer de oude, dank zij de waakzaamheid over de gezondheid van Friesland’s 412.000 „zwarten” en dank zij vakmanschap. en De Jong’s Nieuwsblad „THE BIG DIKE” Sa sizze de Ingelsken, the big dike, de greate dyk yn it wetter. Der steane alle jierren de tüzenen touristen op to sjen mei greate forwündere eagen. In gelsken, Dütskers, Amearikanen, Frans- ken en net it minst de lju üt it hege Noarden fan Skandinavië. It is ek tige de muoite wurdich in dyk dwers troch it wetter hinne, dy’t twa dielen fan Nederlan op in nije wize oan- mekoar forboun hat en de wei iepen makke foar de manske polders, dy’t doe oanlein wurde koene. Okkerdeis ried ik wer ris in kear oer de dyk mei inkele oaren en wy seinen tsjin mekoar: Hoe soene nou de jongere minsken hjir foar oer stean Soene dy ek, as hja hjir oer ride, bigryp hawwe foar it üntsaglik aventuer, dat goed 25 jier lyn weage is Hwant dy’t, sa as mannich fan üs, dy tiid jitteris oertinkt, wit, dat it mar inkelden wiene, dy’t sok fêst bitrouwen har kinnen en kennen, dat hja Ook meer radio’s. Het aantal geregis treerde radio-ontvangtoestellen kwam in de maand april op 2.281.572 (1 april ’57: 2.273.197). De op 1 april ingegane ta riefsverhoging bij de draadomroep blijkt slechts van zeer geringe invloed op het aantal aangeslotenen. Weliswaar gaf 't totaal aantal draadomroep-abonnees een daling te zien van 544.003 op 1 april tot 540.106 op 1 mei, doch deze bedroeg nog minder dan één procent. Twee Amerikaanse onderzeeboten naar Rotterdam. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Onderzeedienst van de Kon. Nederlandse Marine zullen twee Amerikaanse onderzeeboten van 28 mei tot 3 juni een bezoek brengen aan Rotterdam. Beide schepen USS „Sea Leopard” en USS „Entemeder”’ werden vanmorgen in de ochtenduren ter hoog te van Hoek van Holland verwacht en zouden, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, omstreeks 10 uur aan de Parkkade ligplaats kiezen. De officieren en schepelingen van de bezoekende on derzeeërs wacht evenals die van de Britse onderzeeboten, welke gedurende ongeveer dezelfde periode met hetzelfde doel in de Rotterdamse haven verblijven een druk programma. De 2e prijs werd toegekend aan Bolsward lang hawwe dizze kontrijen libbe ünder omstanniclrheden, dy’t allinnich nega tive kAnsen toanden. Mar troch de dyk is it isolemint forbrutsen, troch it droechlizzen fan de Sudersé komme nije produksje- en ófsetgebieden nei üs ta, troch de nije wegen en de takomstige snelforbiningen wurde de kansen grea ter. It moat hjir fier wei komme, mar de horizon is net langer tsjuster, it Ijocht oan de kym nimt ta. Fan in ge- biet hwer’t it fuottenein fan Nederlan wie, foroaret dizze hoeke yn in forbi- ningsstrook tusken Amsterdam en Bre men. Jit binne der tükelteammen yn en by Amsterdam, de ünmisbere tunnel is wer ünder de tafel rekke, mar dat is tige tydlik. Dit soart dingen keart men net, it ekonomysk bilang is derfoar to great. De forbiningen mei Grins via it spoar binne jit fan in Sldwraldske gemoedlikens, it liket nearne nei. It üt- bliuwen fan snelbussen nei de greate kearnen op de haedwegen, litte sjen, dat konservatisme jit foar master opslacht. It oanienwei stopjen fan al dizze bus sen, seis kear yn Snits, fjouwer kear yn Boalsert, troch en om de Jouwer hinne, tsjüget net fan in takomstvisy. It ütbliuwen fan in koördinaesje tusken Südwesthoeke, L.A.B., N.T.M. en de ün- dernimmings yn Nord en East komt troch deselde kwael. It tempo sjit to koart, it sll wolris komme, mar men lit fiersten to lang de fügels oer it net fleane. Ek foar it tourisme wurdt fierst- tomin dien, de tüzenen frjemden moatte it mar op in oar plak sykje. It feest fan it 25-jierrich bistean fan de ófslütdyk is hjoed alhiel op syn plak. Wy hoopje, dat it bydrage sil ta in skerpere visy op de mooglikheden fan de takomst, ta in krêftiger initiatyf, in oare mentaliteit, sawol by partikulie- ren as autoriteiten. Dan wurdt it echt in sinfol feest. jaar geleden in de Ver. Staten gevierd en is een wettelijke feestdag in de meeste Amerikaanse staten en in alle territoria. Het is de aag, waarop door het gehele Amerikaanse volk eer be toond wordt aan hen, die hun leven ver loren hebben in alle oorlogen, waaraan de Verenigde Staten hebben deel geno men. alle plakken yn dat formidden, binne troch de ófslütdyk biwarre foar de del- gong, dy’t hja tomjitte giene. De yn- poldering fan Wieringermar en Suder- leech, fan Flevo-lan en Süd-Westpolder meidertiid, hat in greate ynfloed hawn op lénbou, middenstén, arbeiders en forfier. En dy sterke ynfloed giet jit alle dagen troch. De wegen wurde koar- ter en better, de auto’s geane aloan hur- der. Amsterdam is in kwesje fan in goed üre, mei it trochlüken fan de diken nei Grins en Noard-Dütsklén sil men sjen, dat mear en mear frachten en minsken dizze nije wei kieze om it ekonomysk touristenforfier to forsoargjen. De Euromerk stiet op priemmen, alle jierren mear komme d.e Dütskers nei it natuerlike, yndustriële en hannelssin- trom oan de Noardsé: Hollan. Foar Noard-Dütsklan en alles hwat der boppe leit, is de ófslütdyk de wei der- hinne. Lans en by de greate wegen lizze de kansen foar hiel hwat bidriuwen, hwant hwer’t folk is, is nearing. Earste klas forbiningen binne de meast bilang- rike bitingsten foar it oanlüken fan bi driuwen. Fiifentwintich jier hat de dyk nou lein en de foroaringen dertroch bin ne great, mar hoe sille de dingen lizze as jitteris 25 jier foarby binne? De saek is winlik pas krekt op gong kommen, it tempo fan de modemisear- ring en de yndustrialisaesje sil tanimme, de lannen hersteld fan de swiere oar- lochsslaggen, rekke harren üt en stouwe har ekonomyske aparaten nei nije hich- ten. Net elk hat de finansiële krêft om to dwaen sa as de King-fabriken to Snits, dy’t in gloednij modem fabryks- kompleks oan de greate dyk boud haw we, mar dy’t al dwaen kin, fynt hjir- it plak fan de takomst. It is jammer, dat dizze hoeke fan Fryslan sa earm is oan ynvestearingsmiddels, dat de men taliteit, troch aerd en histoarje, ekono mysk sa konservatyf ié. Beide dingen remje de kansen. Dy’t kin, wol net en dy’t wol doart, kin net. Ik kin men harren sa skoan bigripe, hwant ik soe seis neat better wêze. To geradeel met 6518/10 pnt.; de 6e voor Dokkum met 6458/10 en de 7e voor Gorredijk met 643?/10 pnt. In klas II behaalde de P.T.T. Leeuwar den als bedrijfsbrandweer met 692 pun ten de eerste prijs (tevens medalje Com missaris der Koningin, id. van de Ver. v. Brandweercommandanten, een wissel- beker en een fraai bord). Dit team werd eveneens afgevaardigd naar de landelijke wedstrijden. reeds jaren t.b.c.-vrij. Het belangrijk ste vraagstuk is nu de bestrijding van de Abortus Bang, het te vroeg verwer pen van kalveren, een ziekte, die belang rijke schadeposten tot gevolg heeft en waarvan de bestrijding dan ook wette lijk wordt voorbereid. De Gezondheidsdienst is verder belast met het toezicht op de K. I., op de vlees keuring en op grond van de veewet met de afgifte van certificaten voor de ex port. Het laboratorium onderzoekt alle materiaal met betrekking tot veeziekten en verstrekt gegevens aan de veeartse- nijkundige dienst. Op deze wijze wordt voorkomen, dat veeziekten zich uitbreiden, door dit sy steem van werken, is Nederland nu ook reeds enkele maanden vrij van mond en klauwzeer en het is duidelijk, dat de dierenartsen in dit samenspel een grote rol spelen. Er is namelijk meer dan al leen Abortus Bang, aan de bestrijding waarvan hard wordt gewerkt, onder meer door systematisch melkonderzoek via de zuivelfabrieken en bloedonder zoek via de dierenartsen. Zoals het nu lijkt kan Nederland in 1962 of 1963 vrij zijn van Abortus Bang. Maar, zoals gezegd, er is meer. Sla er de veewet maar even op na en ge vindt het miltvuur, de schurft bij paarden en schapen, rotkreupel, honds dolheid bij vee, kwade droes en noem maar op. Goed, het mag zo zijn, dat verschillende van deze ziekten nog maar zelden voorkomen, zoals de kwade droes. Maar plotseling kwam die onlangs weer naar voren door de invoer van Joego slavische paarden. De boer stond in de stal. Hij trok rimpels in het voorhoofd en schoof peinzend zijn pet achterover op het hoofd. Het ging niet goed met de zwarte. De eetlust was al dagenlang veel minder dan normaal, de melkgift, die zo bar best was, verminderde met de dag en de zwarte stond maar wat afwezig te kreunen. Nee, zo kwam het niet goed met de bonte, dat was duidelijk te zien. De boer belde de dierenarts op en de dierenarts stelde een onder zoek in. De boer voelde de koe nog eens aan de staart. „Koud,” zei hij, „dat is geen goed teken.” De dierenarts stelde zijn diagnose. „De zwarte heeft scherp in,” verklaarde hij. „We zullen het nog een dag aanzien. Als het dan niét beter is, dan zetten we het mes er maar in.” De boer knikte. Hij wist, dat een operatie de enige oplossing zou kunnen zijn voor het behoud van een van zijn beste dieren. De vol gende dag werd de zwarte geopereerd, zo ongeveer la Vlimmen, alleen echter en eenvoudiger en met minder opsmuk, en de zwarte bracht het leven er af. Er zijn ruim 400.000 zwarten In Friesland, om precies te zijn waren het er in 1956 blijkens het t.b.c.-onderzoek 412.825. Over hun ge zondheid wordt zorgvuldig gewaakt. Er is een Gezondheidsdienst voor vee, er is een laboratorium voor de gezondheidsdienst, de melk fabrieken werken mee aan allerlei onderzoekingen en dan zijn er nog bijna tachtig practiserende dierenartsen in Friesland, wier taak van grote betekenis is. de plaat selijke brandweer. Bolsward maakte hiermede een goede beurt (6684/10 pnt.) en de kans is niet uitgesloten, dat men achteraf ook voor de gemeentelijke brandweren een aparte klasse gaat in stellen, zodat deze 2 prijs in dit geval is te beschouwen als een eerste en ook Bols ward wordt afgevaardigd als Friese ver tegenwoordigster in Klasse III op de Landelijke wedstrijden. In dat geval wordt de 3e prijs gepromoveerd tot Zaterdagmiddag werden er te Bolsward op het Plein 1455 brandweerdemonstra- ties gehouden waaraan door verschillende corpsen uit de provincie werd deelgeno men. Wedstrijdleider was ook nu weer de heer v. d. Haak uit Groningen, die als zodanig voor het laatst aan deze Friese wedstrijd was verbonden en in hotel Boermans, waar de prijsuitreiking plaats vond, afscheid van de Friese brandweerlieden nam. In zijn afscheids woord memoreerde de heer v. d. Haak de dienende taak van de brandweerlie den. Wethouder A. Scheper reikte de prijzen uit en maakte de uitslag van deze onderlinge wedstrijd bekend. Invoer van paarden. Ter tegemoetko ming aan economische belangen is met onmiddellijke ingang de invoer van slacht- en gebruikspaarden in ons land zij het met inachtneming van strin gente voorwaardren weer toegestaan. Ongeveer een maand geleden werd deze invoer stopgezet, daar bij een aantal in gevoerde paarden kwade droes was ge constateerd. In klasse II was de le prijs eveneens voor de P.T.T. te Leeuwarden met 7279/1n pnt. Als beste gemeentelijk team stond nier met vele punten voorsprong op no 1, de gemeentelijke brandweer van Baar deradeel (7O92/lo pnt.), terwijl dit corps tevens o.a. de medalje voor de beste be velvoering in de wacht sleepte (medalje van de Commissaris der Koningin). De P.T.T. van Sneek behaalde 6889/10 pnt. en Oostdongeradeel 6O62/lo pnt. De derde prijs was (voorlopig als zo danig dus) voor Duurswoude met 6536/10 pnt.; de 4e voor Murmerwoude met 6528/10 pnt.; de 5e voor Oostdon-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1