AMERIKAANS ONTWAPENINGS VOORSTEL NOG STEEDS IN DE MAAK NA SPANNENDE NACHT Qabe Skroar Mr. J. A. Geukers benoemd tot burgemeester van Bolsward üs hjoed p to sizzen Buitenlands Overzicht Tweede Kamer aanvaardde huurvoorstellen Zilveren filmpjes Verschil van mening op vele punten tussen de V.S. en Engeland en Frankrijk Wat beoogt het bezoek van de Russen aan Finland? STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND VRIJDAG 14 JUNI 1957 53e JAARGANG No. 45 Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo Hwat hat I KAMEROVERZICHT Bij opgedragen aan de heer K. Leistra. Bransma’s keallemoal foldocht best. grote doos l Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededeli: gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Het heeft er, alle schijn van, dat de oude militaire geest de Duitsers weer te pak ken krijgt. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Deze gedachte krijgt iets pikants door het feit, dat een der leidende Amerikaanse senatoren om Mos kou op de proef te stellen heeft gepleit voor neutraal verklaring van Noorwegen in ruil voor de Russische ontruiming van Honga rije en vrije verkiezingen in dat land. Met een grote meerderheid heeft de Tweede Kamer verleden week de huurvoorstellen van de regering .aanvaard. Het wetsontwerp om de huren met 25 te verhogen werd zelfs zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Alleen de fracties der S.G.P. en C.P.N. wensten ge acht te worden te hebben tegengestemd. Het voorstel om de helft van de 25 huurverhoging te blokkeren is met 9444 stemmen goedgekeurd. Voor stemden de K.V.P. (met uitzondering van negen leden), de P. v. d. A., C.P.N. en drie leden van de C.H.U., nl. Jkvr. Wttewaal van Stoetwegen en de heren Tilanus en Kikkert. Het gevolg van deze opmerking was in ieder geval, dat de debatten werden ge schorst. De a.r.-minister van Economi sche Zaken, prof. Zijlstra, had geen zin om direct te antwoorden. Hij wilde een nachtje over deze opmerking slapen. Eerst later is bekend geworden, dat deze nacht en de volgende ochtend is gebruikt voor een intensief politiek overleg. Er is een gesprek geweest tussen minister Zijlstra en de heer Bruis Slot. Misschien dat de geschiedenis zal leren wat pre cies de aard van het gesprek is geweest. Een feit is echter, dat de a.r.-lijsttrekker de volgende middag met een verklaring is gekomen, die voor de a.r. Tweede Ka merfractie beslist niet aangenaam was. In deze verklaring wordt gezegd, dat de a.r.-fractie tijdens de kabinetsformatie de blokkeringsgedachte heeft aanvaard. Daartegen konden dus geen principiële bezwaren worden ingebracht. De zake lijke bezwaren, die tegen ’t economisch beleid konden worden ingebracht (zij hielden verband met het prijsbeleid) zijn weerlegd, zo concludeerde de minister van Economische Zaken. En daaruit Dêr fait hwat, sei de man, doe smiet er syn wiif üt it bêd. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 I hij o.a. als sekretaris- van het Bouwfonds van Vinea Domini te Witmarsum, we! eens een bezoek gebracht aan het Bols ward er raadhuis, dat hem steeds door zijn schoonheid imponeerde. Dit verschil van mening tussen de Ver. Staten en een aantal zij ner bondgenoten is maar één der vele. Men kan een hele serie noe men. Engeland is het allerminst eens met Washington over de houding tegenover communistisch China aan te nemen. De Ver. Staten voelen niets voor de koloni ale verhoudingen, welke de Engelsen er nog met verschillende landen op nahou den. Dezer dagen hebben, althans vol gens Engelse bladen, de Amerikanen ge tracht de Engelsen over te halen de olie rijke Boeralmi oase aan de Perzische Golf, een Brits protectoraat onder het sultanaat van Muskate, maar aan Saoedi Arabië cadeau te geven om dit land te Winnen voor het lidmaatschap van het pact van Bagdad, een poging, welke de Britse regering vierkant heeft afgewe zen. Tussen haakjes zij hier vermeld dat de raad van het Bagdadpact dezer dagen bijeenkwam en er ook in die raad me ningsverschillen aan de dag traden. Irak meende dat de pactgenoten ook militaire bijstand moesten verlenen in geval van Irakese moeilijkheden met Israël; Pakistan dacht recht te hebben op een dergelijke bijstand als het last kreeg met India over Kasjmir. De En gelsen en Amerikanen, de laatste trou wens geen volledig lid van het pact, moesten daarvan natuurlijk niets heb ben, h.i. gold het militaire gedeelte van het pact alleen eventuele communisti sche actie in of tegen een der pact- landen. Maar om nog even op de afwijkingen in de inzichten van Amerika en zijn bondgenoten terug te komen: vers in het geheugen ligt nog de druk welke Amerika tijdens de Suez-kwestie op En geland en Frankrijk oefende, een ver schil van mening, dat diep invrat in de vriendschappelijke verhoudingen van de Grote Drie, en een brede kloof bestaat er ook tussen de Franse en Amerikaan se opvattingen over de oplossing van de Algerijnse kwestie, welke volgens Wash ington de verhouding tussen het Westen en de Arabische staten vergiftigt en op de meest liberale wijze door Parijs zou dienen te worden opgelost om die ver houding te normaliseren. Die mogelijk heid schijnt echter verder verwijderd dan ooit nu in Frankrijk Maurice Bourgès Maunoury een nieuw ministerie heeft gevormd uit radicalen en socialisten, waaruit trouwens ook het kabinet-Mol- let bestond. Maunoury is een rechts ra dicaal en een der z.g. sterke mannen uit het kabinet-Mollet en allerminst geneigd de Algerijnen meer toe te geven dan zijn voorganger wilde. De toestand in Frank rijken jft dus even précair als voorheen, ook financieel, zolang de oorlog in Alge- rië niet is gelikwideerd en geen meer derheid in het parlement is gevonden voor een radicale ingreep in het belas tingwezen. Zoals te verwachten was heeft de Een zeilzwabber cadeau bij een g linoleumwas a 65 ct. Hettema Marktplein. trok hij de conclusie, dat de ministers Zijlstra en Algera niet hebben gedwaald (en dat is ook nü gebleken, zo zeide deze bewindsman met nadruk) toen zij in dit kabinet zitting gingen nemen. Op dat moment had de a.r. Tweede Kamer fractie het lot van het nood-kabinet Drees in de hand. Zij behoefde maar te zeggen, dat, achteraf bezien, deze minis ters toch gedwaald hebben en het kabi net was verdwenen. Maar de verklaring werd stilzwijgend geaccepteerd en daar mede verdween na een opwindende nacht alle spanning uit het debat. Men zal ongetwijfeld moeten toegeven, dat de ministers deze ontwerpen met een keur van argumenten hebben verdedigd. Dat was ongetwijfeld uitstekend werk. Minister Witte verdedigde de blokkering principieel, door er op te wijzen, dat er geen sprake is van aantasting van het eigendom. De huiseigenaar krijgt het ge blokkeerde geld later met rente terug. Bovendien is er geen bestedingsplicht, zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar bestedingsdrang. Dit laatste vond de bewindsman noodzakelijk, omdat er nog veel mankeert aan de bereidheid van de huiseigenaars om hun woningen te verbeteren. Als de huurprijzen vrij zouden zijn, zouden de huizen wel ver beterd worden, aldus minister Witte. Dan speelt n.l. de concurrentie een rol. Maar nu er sinds twaalf jaren de huren in de hand worden gehouden, is het nood zakelijk de woningverbetering te stimu leren. Daarvoor is de blokkering een goed middel. Minister Zijlstra zeide, dat de huurver hoging van 25 geen al te ongunstige gevolgen voor de prijzen zal hebben. Rust in de lonen en de prijzen is echter ook nog het parool in 1958. Zo alleen kunnen' de gevolgen van de overspannen hoogconjunctuur worden opgevangen. Hij deed de verheugende mededeling, dat de prijzen de neiging krijgen om te gaan dalen en dat het prijsstabilisatiebeleid onverzwakt zal worden voortgezet, met toestemming van de werkgevers en de werknemers. Nog even ontstond er enige beroering in ’s lands vergaderzaal toen het amen dement van de negen C.H.-mannen om de huurverhoging te beperken tot 12% pet. onaanvaardbaar werd verklaard. Niettegenstaande dit dreigement (het geen betekent, dat de regering aftreedt als zo’n amendement wordt aangeno men) stemden de a.r., enige kvpers en het merendeel der c.h. toch voor dit wij zigingsvoorstel. Maar na de schokkende gebeurtenissen van de voorbije nacht maakte men zich daarover niet al te veel zorgen meer. Het nood-kabinet Drees was voorlopig weer gered. Het stond reeds direct voor ’n nieuw probleem toen minister Algera moest gaan duidelijk maken, waarom de regering geen medewerking verleent aan het graven van de LJ-tunnel. De inter pellatie van de heer Posthumus (soc.) was ongetwijfeld een kolfje naar de hand van duizenden Amsterdammers. Denen steeds beter werden, hij is blijk baar de Russische dreigementen tot bei de lande nog de laatste maanden ge richt in verband met de mogelijkheid, dat zij Amerikaanse kernwapen-bases op hun gebied zouden toelaten, al weer vergeten. De Finnen zijn overigens teleurgesteld in hun verwachtingen dat dit Russische bezoek hen de teruggave van Karelië zou opleveren, wellicht is het hen echter in het vooruitzicht gesteld als Noorwe gen en Denemarken eens werkelijk een neutraliteitspolitiek zouden aanvaarden. Ten slotte zij vermeld, dat de laatste tijd meer bekend is geworden over de rede voering welke Mao Tse Toeng enige maanden geleden te Peking voor de bloem van partij- en staat-instanties heeft gehouden. Hij heeft daarin erkend dat er verschillen van mening kunnen bestaan tussen leiding en geleiden en dat men door openlijke en vrije discussie dan moet trachten tot elkaar te komen. Een volkomen ketterij tegen de marxis tische leer van Moskou, zelfs misschien groter dan Tito in Zuid-Slavië en Go mulka in Polen op hun rekening hebben. Men schrijft de houding van deze Chi nese leider toe aan ontevredenheid van de Chinese massa’s over het huidige re gime, ontevredenheid onder de industrie- arbeiders, maar in het bijzonder onder de miljoenen boeren en dat Mao hun te gemoet zou willen komen. Sommige commentatoren verwachten dan ook dat zich in China een nieuw socialisme zal ontwikkelfen, onafhankelijk van de Sov- jet-unie en dat voor menige Aziatische staat aantrekkelijkheid zou kunnen be zitten. van Bolsward voor Mr. Geukers vrij on verwacht kwam, is hij over deze benoe ming zeer verheugd. Hoewel Friesland Met ingang van a.s. zondag 16 juni is bij Koninklijk Besluit benoemd tot burge meester van Bolsward Mr. J. A. Geukers, Jaffastr. 31 te Utrecht. Mr. Geukers werd geboren op 2 maart 1921 te Haarlem. Van 1947-1952 oefen de hij een advocatenpraktijk uit in Den Haag. Bij zijn benoeming tot sekretaris van de St. Adelbert vereniging vertrok hij naar Utrecht, waar de heer Geukers sedert oktober 1954 lid was van het ge- meentebstuur. Door dit raadslidmaatschap (voor de kvp) groeide ongetwijfeld de interesse voor de bestuurlijke taak van dit college. Ondertrouwd Klaas van Gosliga en Janke Klom. Huwelijksvoltrekking 15. juni a.s. Groot nieuws heeft het Pinkster weekend niet gebracht. Stassen, de Amerikaanse afgevaardigde in de subcommissie der V.N. voor de ontwapening, welke te Londen bijeen is, was in dat weekend in Washington om ruggespraak met zijn regering te houden. Nog altijd zijn de Amerikaanse voorstellen betreffende de beperking der bewapening niet aan de conferentie aangeboden. De Engelse, Franse en Canadese vertegenwoordigers hebben ze wel, want terecht tracht Amerika eerst tot overeenstemming met de andere Westelijke lan den ter conferentie te komen voor de Russen de voorstellen krijgen. De Amerikanen zullen de hulp ter waarde van zo’n 400 miljoen gulden, welke zij thans Polen heb ben toegezegd, en welke vooral bestaat uit landbouwwerktuigen en landbouwprodukten wel niet beschouwen als ’n middel om Po len van de weg van het commu nisme af te leiden. de huidige omstandigheden is dat onmogelijk; elke poging van de bevol king om het communistisch juk af te werpen zou door de regering-Gomulka met bijstand van de Russen bloedig wor den onderdrukt. Gomulka heeft dezer dagen, nadat hij de Poolse arbeiders had verteld dat loonsverhogingen niet moge lijk waren onder de huidige omstandig heden, nog eens verklaard, dat samen werking met de Sovjetunie een Poolse levenskwestie was. Maar het feit, dat Polen Amerikaanse hulp moest accep teren, wijst er op hoezeer de Russen hebben gefaald in de economische bij stand aan hun satellieten. Anders dan Amerika zijn bondgenoten heeft Moskou deze satellieten eer uitge buit dan geholpen. Hetgeen trouwens ook iets leert omtrent de toestand in Rusland zelf. Betrouwbare waarnemers vertellen dat daar het economisch appa raat de laatste tijd volkomen dreigde vast te lopen en dat Chroesjtsjew decen tralisatie van dat apparaat als enig red middel uit een dreigende crisis heeft toe gepast. Het zouden ook deze economi sche moeilijkheden zijn, welke de Rus sen zo gebrand maken op handels-over- eenkomsten met het Westen. Handels- besprekingen heetten vooral het doel van het bezoek van Boelganin en Chroesj tsjew aan Finland te zijn, maar waar schijnlijk toch niet het voornaamste, want dan zou de Russische minister van buitenlandse zaken Gromiko niet tot de bezoekers hebben behoord. Waarschijn lijk ging het de Russen vooral om van de Finnen de openlijke verklaring los te krijgen, dat zij ook grote waarde zouden hechten aan een neutraal Scandinavië, wat eigenlijk wil zeggen, dat Noorwegen én Denemarken uit de Navo zouden tre den. Er is nauwelijks aan te denken dat Rus land dit denkbeeld zal accepteren. Chroesjtsjew verklaarde overigens tij dens het bezoek aan Finland dat de Rus sische betrekkingen met de Noren en Franse regering ook het hoofd moeten buigen in het laatste hoofdstuk van de Suez-crisis, ze heeft de Franse koopvaardijsche pen, in verband met de anders on houdbare concurrentie met andere landen, moeten toestaan weer van het Suezkanaal gebruik te ma ken. Het is een der weinige prettige dingen welke Nasser de laatste tijd ten deel vielen, want ook deze heeft vele zorgen waaronder die betreffende de handels- overeenkomsten met Rusland, welke lang niet opleveren, ook wat de kwa liteit der geleverde Russische goederen betreft, wat Egypte er van verwachtte. Daardoor zijn de betrekkingen tussen Kairo en Moskou ietwat verkoeld, ter wijl zoals bekend Egypte, dat ook al moeilijkheden met Jordanië over uitwij zing van diplomaten heeft, en Syrië wat alleen staan in de Arabische liga, doordat de andere Arabische landen voor de nieuwe Amerikaanse politiek voor het Midden Oosten kozen. Deze beide landen hebben Jordanië voorts ge dreigd hun beloofde financiële steun te zullen intrekken als Jordanië niet weer tot een neutraliteitspolitiek terugkeert. Prompt heeft Jordanië weer om Engelse steun gevraagd, terwijl Saoedi Arabië zijn aandeel in het subsidie, anders dan Egypte en Syrië, wel heeft betaald. Te Washington rekent men gezien dit alles de Westelijke bondgenoten voor, dat de nieuwe Amerikaanse politiek voor het Midden Oosten profijt gaat af werpen, doch deze herinneren zich met bitterheid, dat deze winst aan Ameri kaanse invloed veelal ging ten koste van West Europese invloed in de betrokken gebieden. Is er zo wel eens ergernis, en vaak gegronde, in Europa over het Amerikaanse optreden, dat al te vaak de belangen van vrienden niet ontziet we denken hier wat ons land betreft ook aan Nieuw Guinea en de gehele houding van Amerika jegens het Indo nesische vraagstuk, zomede aan de kwestie der aan de K.L.M. geweigerde Amerikaanse vliegroutes over het al gemeen mag toch geconstateerd, dat Washington de Amerikaanse politiek, waar zij afwijkt van die van de Euro pese bondgenoten, nimmer aan deze partners heeft getracht op te dringen. Het heeft ten deze een te prijzen reserve in acht genomen, welke des te groter relief geeft aan de onvergankelijke ver dienste van de grote partner overzee, dat hij nu 10 jaar geleden het feit is op 5 juni sober herdacht het besluit nam tot de Marshall-hulp. Die bracht West-Europa weer op de been en wierp een dam op tegen het vooruitstormende communisme. Ongetwijfeld was dat ook een groot be lang voor Amerika zelf, doch waar zou Europa thans zijn als die hulp niet was verleend Dat Stassen in de Ver. Staten was be wijst dan ook dat die overeenstemming er verleden week nog niet was; boven dien kwamen de voorstellen ook in de Natoraad te Parijs in behandeling. Wat er precies aan de hand is is niet bekend, doch wèl weet men dat er verschillende Nato-landen zijn die Eisenhower, Dulles en Stassen nog al wat optimistisch vin den omtrent d,e goede wil der Russen en geen reden zien him wantrouwen in de uiteindelijke bedoelingen van Moskou prijs te geven, ook al spneken de heren van het Kremlin wel eens vriendelijke woorden, waarmee hun daden echter nauwelijks in overeenstemming zijn. Verschillende Nato-leden menen dat men daarom heel voorzichtig moet zijn met tegemoetkoming aan de Russische wensen inzake de beperking der bewa pening en dat vóór men iets doet aan die beperking de Russen een volkomen wa terdicht controlesysteem moeten accep teren. De Russen hunnerzijds toonden in de eerste openbare zitting der com missie echter helemaal geen behoefte aan een controlesysteem. Rusland was bereid plechtig te verklaren, dat het geen kernwapenen zou gebruiken en als de andere landen dat dan ook deden, was dat voldoende. Misschien voor de Russen, maar allesbehalve voor het Westen waar het wantrouwen jegens de Russische leiders, wier daden niet onder worpen zijn aan de democratische con- tróle van hun volk, diep geworteld is, terwijl dit Westen ook de kernwapenei) niet zal willen missen zolang geen vol4 doende zekerheid bestaat dat ook de ge-1 wone wapenen zullen worden beperkt,' waarin Rusland een grote overmacht heeft Alles komt op een zeer goed con trolesysteem aan. Washington wil een proefzöne rond de Noordpool. Maar de bondgenoten van Amerika schijnen nog al bezwaar te hebben tegen het idee, dat zowel aan Moskou als Washington wordt toegeschreven, dat ook een strook in Midden Europa daarvoor zou worden aangewezen. Dr. Adenauer ver zet zich daartegen met hand en tand omdat dit een blijvende verdeling van Duitsland tot gevolg zou kunnen hebben. De artikelsgewijze behandeling leverde nog succes op voor K.V.P.- en P.v.d.A.- fractie. Een amendement van de heer Bommer (soc.) om de huurverhoging van bedrijfspanden te beperken tot 15 werd met 105—39 stemmen aan genomen. Tegen stemden bijna alle K.V.P.ers en de heer Van Leeuwen (lib.). De heer Peters (kvp) boekte het succes, dat de geblokkeerde gelden uiterlijk 31 december 1970 zullen wor den vrijgegeven. Het belang van dit amendement is overigens minder groot dan het lijkt. Minister Hofstra heeft nl. verklaard er geen bezwaar tegen te hebben, dat deze datum in de wet wordt genoemd, want, zo zeide hij, de toekom stige wetgever zal niet schromen deze termijn zo nodig weer te veranderen. Daarvoor behoeft de regering, die in 1970 aan het bewind zal zijn, slechts een wijzigingsontwerp in te dienen. Het amendement van de heer Andries- sen (kvp) was van meer praktisch be lang. Daardoor is bepaald, dat de helft van de huurverhoging niet geblokkeerd zal worden per woning, doch per eige naar. De eigenaar van meer dan één woning krijgt dus één geblokkeerd te goed, waaruit hij dan zijn eigendom kan verbeteren. Dit amendement werd door minister Witte aangenomen. Uit deze stemmingen zou kunnen wor den opgemaakt, dat dit huurdebat vrij tam is verlopen. Niets is echter minder waar. De regering was van meet af aan van een ruime Kamermeerderheid ver zekerd. Het was alleen maar de vraag hoe de a.r.-fractie haar standpunt zou bepalen. Zoals we verleden week reeds schreven deed deze fractie haar best het de a.r.-ministers Zijlstra en Algera niet al te moeilijk te maken. Zij was tegen de blokkering, maar uitsluitend op strikt zakelijke basis. Een principieel verweer tegen deze onderwerpen, we hebben daar eveneens reeds eerder op gewezen, zou voor de a.r.-ministers on aanvaardbaar zijn geweest. De spanning in het debat bereikte ech ter toch een hoogtepunt, toen de a.r.- fractievoorzitter, de heer Bruins Slot, vrij ongelukkig reageerde op een vraag van de socialistische fractievoorzitter, de heer Burger. De heer Bruins Slot had betoogd, dat hij noch moreel, noch for meel aan dit extra-parlementaire kabi net was gebonden. De heer Burger vroeg daarop, waarom de voormalige fractie leider, dr. Schouten, zich in 1952 wel gebonden achtte aan het program van het extra-parlementaire kabinet dat toen optrad. Het antwoord was duide lijk. De heer Bruins Slot zeide: omdat de heer Schouten in 1952 wel behoefte had aan enige binding met het kabinet en wij thans niet. Dat was voor minister Zijlstra niet prettig. Temeer niet, omdat het kabinet van 1952 praktisch hetzelfde vier-par- tijen-kabinet is als waarin hij nu zit ting heeft. Bolswards Nieuwsblad en De Jong’s Nieuwsblad Mr. Geukers is getrouwd en vader van drie kinderen. De oudste is een zoon van 3 jaar, de trots van zijn vader. „Maar het kan wel eens de schrik van Bolsward worden”, vertrouwde de nieuw benoem de burgervader ons in een telefonisch on derhoud toe (iets wat in de praktijk best mee ?al vallen want de Bolswarder insi ders weten maar al te best, dat er heel wat voor nodig is om deze kwalificatie te „verdienen”. Het zijn te Bolsward heus geen brave Hendrikken). De jóngste twee kinderen zijn dochters, resp. 2 en 1 jaar oud. Een gedeelte van de Makkumerwaard is al drooggevallen. Er wordt door de jeugd al op gevoetbald. In clubjes trekt men er met bootjes heen. Er is in onze samenleving iets niet in de haak. Vroeger verdiende men 10 gulden in de week, leefde daar niet alleen van, maar zag ook nog kans een appeltje voor de dorst over te houden. Men verdient nu het driedubbele, houdt daarvan niets over maar maakt nog schulden boven dien. Wit emaille breisleef 16 ct. 2 stuks ge draaide orgelkaarsen 15 ct. Spotgoed kope flinke knijptang 28 ct. Spec, recla me haarsnij machine 174 ct. Witte hooi- kommen 6 stuks voor 24 ct. Echt leren actetas, grote maat 189 ct. Alles in Ha- weko bazar te Bolsward. Met deze benoeming, die dus zeer spoe- Hoewel de benoeming tot burgemeester dig ingaat, is na veel wachten, eindelijk in de burgemeesters-vakature voorzien. Wij wensen ook op deze plaats Burge meester Mr. Geukers met zijn gezin een hem over het algemeen vreemd is, heeft hartelijk welkom in Bolsward. Wanneer de installatie zal plaats vinden is ons bij het afsluiten van dit blad nog niet bekend. Vermoedelijk zal dit zijn in de loop van de volgende week. Op het vliegveld Ypenburg werd tweede Pinksterdag de zesde Ilsy Luchtvaartshow gehouden. De foto toont ons: H. M. de Koningin met de vier Prinsessen op het ereterras. v. 1. n. r.: Prinses Marijke, Prinses Irene, Luit.-Generaal Schaper (chef Luchtmachtstaf), Prinses Beatrix, C. Kolff (voor zitter van de K. N. V. v. L.), H. M. de Koningin, de Burgemeester van Rijswijk, Drs. A. Th. Bogaardt en Prinses Margriet. Ie week juni 1932 Het hulp post- en telegraafkantoor te Winsum omgezet in een station voor de drie diensten, waarvan de bediening is Advertentie. De drank doet de energie verdwijnen, Het geheugen lost in nevelen op Gelijk een likdoorn gaat verdwijnen Met een laag Gedézalf op zijn kop. v.,.v WiiMrïmr- - •-»

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1