MOET NATIONALISME PLAATS MAKEN VOOR INTEGRATIE? BELASTINGVOORSTELLEN IN TWEEDE KAMER DIT JIER WER FAKANSJELEARGONG roar e V üs hjoed p p to sizzen 53e JAARGANG No. 51 VRIJDAG 5 JULI 1957 Buitenlands Overzicht j. s. In West-Duitsland zitten de liberalen op de wip Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Heamieldagen in aide tradysje op ’en nij opfette Wordt de positie van Nasser steeds meer wankel Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Hwat hat Of KAMEROVERZICHT Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelii gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie le week van juli 1932 Ds. Kossen, doopsgezind predikant te Bolsward, heeft de gemeente medege deeld, dat hij na rijp beraad, heeft be sloten emeritaat aan te vragen. Deze mededeling maakte op de vele trouwe kerkbezoekers een diepe indruk, in stille ernst verlieten ze het kerkgebouw, be gaven zich in groepjes huiswaarts om daar in de intieme kring het tot hen ge richte woord te overdenken. De langdurige droogte deed de hooioogst bespoedigen. Nu het einde in zicht komt, worden weder talrijke arbeiders ontsla gen en waart voor velen het spook van de werkloosheid rond. Foar fet noch net to let. Prima rundvet, met gratis immer. Inhoud 25 pd. f 5.75. T. de Witte, Makkum. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) MUTATIES IN MOSKOU. Woensdagavond werd de wereld opge- sehrikt door de grootste en meest in grijpende „zuivering” in het partij-pre- sidium van de Sovjet, die na de dood van Stalin wereldkundig werd. Zowel Molotov, Malenkov, Kaganovits als Sjepilov zijn door Chroesjtsjev uit de partij gezet, beschuldigd van „ver grijpen tegen de partijdiscipline”. In verband met dit schokkend feit heb ben Chroesjtsjev en Boelganin hun neis naar Praag uitgesteld, werd de sovjet ambassadeur in Londen voor overleg naar Moskou ontboden en is ’t centrale comité van de partij in Moskou bijeen geweest. De Prawda heeft zich in een fel hoofd artikel tegen de bovengenoemde figuren uit de partijleiding gekeerd. „Malenkov en Molotov zijn er altijd voor een be langrijk gedeelte in geslaagd de poli tiek van Chroesjtsjev te matigen. Nu zijn echter alle remmen weggevallen, aldus stelt de Tel. zijn conclusie. It is de hals noch net, sei it wiif, doe wie har de boaijem üt ’e oaljeflesse fallen. It hea is thus Wy kin fan hüs Dêr allegearre hinne ’t Sil üs net üntrinne Yn ’e Hanze-stêd Sjogge wy üs sêd Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 wilde deze aan- Bolswards Nieuwsblad Aan de fabrieken van de N.V. Zijlstra’s Meubelfabrieken te Joure, met ruim 50 man personeel, waaraan voor enige tijd het loon met 5 pet. verlaagd werd, is dit thans opnieuw met 7 pet. vermin derd. Dit is slechts een voorbeeld uit vele en tekent de malaise-tijd. Rose corsetten, alle maten, van f 2.65 voor f 1.55. Witte damespantalons van f 1.55 voor f 0.52. Zjjden dameskous f 0.44. Zomer tricot herenpantalons f 0.59 Prachtige vossen van f 25.voor f 13. Kindermantels f2.95. Wij zouden nog honderden andere artikelen kunnen noe men. B. J. Zantman, Bolsward. gen üt de tritiger jierren en hoe hat it üs altiten muoit, dat dy nou net mear halden waerden. De fakansjeleargongen bistiene üt in rige fan losse lêzings mei fakentiids in ekskursje deröan forboun. Foar man- nichien wiisde dizze leargong, dy’t mei- iens moetingsplak wie fan de Fryske or- ganisaesje- en wittenskipslju, de wei nei de Fryske problematyk en koe men diz ze leargongen sjen as in wichtige by- drage ta kaderfoarming fan de Fryske biweging. len fan de moaiste leargongen wie des- tiids in ekskursje oan forboun troch Baerderadiel witte wy wol. Wy ha doe de aide tsjerke fan Weidum bisjoen, de grêfkelder fan Wieuwert en binne it binnenpaed kuijere nei Skillaerd om yn voor zijn twee mogelijkhedenbezuinigen of belastingverhoging. Deze twee moge lijkheden zijn er alleen maar als het tekort niet al te groot is. Een tekort van bijvoorbeeld één miljard gulden kan niet alleen door bezuinigen worden ge dekt. Dan zijn bezuiniging en belasting verhoging noodzakelijk. Is er een tekort van bijv, f 200 mln. (we noemen maar voorbeelden) dan komt de regering voor de vraag te staan of er bezuinigd moet worden of dat de belastingen verhoogd zullen worden. Er zijn n.l. fracties in de Kamer (onder aanvoering van de k.v.p.) die op het standpunt staan, dat op dit moment de belastingschroef niet verder mag worden aangedraaid. In de kringen der p.v.d.a. denkt men daar iets anders over. Het zal de komen de weken blijken, dat dit probleem bij zonder actueel wordt. Het is wel duide lijk, dat er ook in het Kabinet ministers zijn, die van een verdere belastingverho ging niet veel willen weten, tenzij dit natuurlijk uit oogpunt van ’s lands be lang strikt noodzakelijk is. Het zijn de k.v.p.- en de a.r. ministers, die willen voorkomen, dat de regering in oktober a.s. weer bij de Kamer moeten komen Benoemd tot hoofd der Chr. School te Ferwoude, de heer Lycklama, onderwij zer te De Bilt. De Tweede Kamer is bezig met haar eindspurt. De meer dan tropische hitte in ’s lands vergaderzaal bleek voor voorzitter Kortenhorst geen verhindering om een aantal avondvergaderingen aan te kondigen. Het bleek echter al spoedig, dat het van de Kamervoorzitter een ijdele hoop was om nog deze week de zomer vakantie te kunnen inluiden. Overigens geen wonder als men weet, dat de Kamer zich deze week nog door de pachtwet en de voor stellen tot belastingverhoging moest worstelen. Pachtwet. In de loop van deze week heeft de Twee de Kamer ook de pachtwet afgehandeld. Nadat er niet minder dan 40 amende menten waren ingediend, besloot de Ka mer het overleg maar in de binnenka- meren voort te zetten, om zodoende te trachten in de amendementen-chaos enige orde te scheppen. Dat was wel nodig ook, want de meningen over deze wet waren zeer verdeeld. Vooral het probleem der landbouwkundige toetsing bleek moeilijk op te lossen. Zo kwam de heer Biewenga (a.r.) met een amende ment om de landbouwkundige toetsing niet in de pachtwet op te nemen. Hij wilde dus deze pachtwet niet gebruiken voor saneringsdoeleinden. De heer Droesen (k.v.p.) landbouwkundige toetsing alleen vaarden om achteruitgang van de be staande toestand tegen te gaan, niet om bestaande situaties te verbeteren. Met dit laatste kon minister Mansholt zich vrijwel verenigen. Hij wilde echter voorkomen, dat reeds verkaveld land of land in de nieuwe IJselpolders door deze nieuwe pachtwet opnieuw verka veld zouden worden. Met dit laatste punt stond de minister van landbouw wel buitengewoon sterk, omdat de vier „regeringsfracties” dit tijdens de kabinetsformatie hadden aan vaard. In de loop van het debat bleek echter, dat vele agrarische afgevaardig den geen bezwaar hadden tegen de sa nering van de landbouw, maar dat zij het onjuist vonden, dat deze sanering gedeeltelijk bij de nieuwe pachtwet werd geregeld. Zo ,werd de oppositie tegen dit belangrijke wetsontwerp voor een groot deel meer van procedurele aard dan van principe. king stellen en daardoor kan de staat weer een tijdje voort. Maar dit is geen definitieve oplossing van de problemen. Het Franse volk en de Franse staat leven beiden boven hun stand, daarom is wat het eerste betreft door de regering een algemene krediet- beperking van 10 voorgeschreven en zijn strengere bepalingen voor het kopen op afbetaling ingevoerd, terwijl men ook van de verzwaring der indirecte belas tingen een beperking der consumptie verwacht. Maar ’t is waarschijnlijk, dat de hogere indirecte belastingen ook het prijsniveau zullen omhoog voeren wat weer loonsverhogingen nodig zal ma ken. Terwijl de grote vraag blijft of het de regering zal gelukken op haar eigen uitgaven ingrijpend te bezuinigen zo lang de oorlog in Algerije voortduurt. In de kringen der landen van de Euro- markt maakt men zich zorgen over de toestand in Frankrijk, omdat men vreest dat deze Parijs zal beletten de verdra gen betreffende deze markt, te ratifi ceren. En het wonderlijke feit doet zich voor dat het verslagen W. Duitsland thans door zijn geweldige industriële in spanning zo dik in zijn kapitaal zit dat het overweegt om Parijs de toetreding tot de Euromarkt gemakkelijker te ma ken door het een lening van een miljard mark, dat is 90 miljard francs, toe te staan. Oosten te handhaven als om de V.N.- troepen daar te versterken, omdat ook in Noord-Korea meer communistische strijdkrachten van moderne wapenen voorzien, zijn verzameld. Vóór zijn reis naar Washington bezocht Kisji een aantal Z.O. Aziatische landen om met veel strijkages zijn spijt uit te drukken over hetgeen zijn land deze sta ten in de oorlog (toen hij zelf minister was!) had aangedaan en daarna propa ganda te maken voor versterking der economische banden met Tokio, opdat deze landen de druk van de zijde van het zich snel ontwikkelende communis tische China beter zouden kunnen weer staan. Te Washington ziet men natuurlijk met genoegen naar dit optreden van de na tuurlijke tegenspeler van het commu nisme in Azië. Wat communistisch China betreft, het verschil van mening onder de Westelijke bondgenoten over de hou ding ten opzichte van dat rijk aan te nemen, openbaart zich ook bij de ont- wapeningsbesprekingen te Londen. De Europese partners menen dat geen overeenkomst mogelijk is zonder er Pe king bij te betrekken, waarvoor Wash ington niets schijnt te voelen. verkiezingspropaganda meer aan de Russische nota gehad hebben als de Sovjetheren daarin verklaard hadden dat als W. Duitsland uit de Navo trad niets de hereniging op de basis van vrije ver kiezingen meer in de weg zou staan. Maar de Russen zwijgen daarover in alle talen, zij willen om velerlei rede nen deze hereniging niet. Zij hebben aan hun afschuw van of liever vrees voor de Navo ook nog eens uiting gegeven door een hevige scheldpartij o-p generaal Norstad, de Atlantische opperbe velhebber, die voor de Amerikaan se senaat verklaard had dat als het nodig was de Sovjetunie van alle windstreken kon wonden aan gevallen uit meer dan 200 vooruit geschoven Amerikaanse bases en dat de Navo in staat was alles in de Sovjetunie wat van militair belang was, te vernietigen. het nuttig is dergelijke dingen in het openbaar te zeggen, is twijfelachtig maar de Russen hebben zo vaak drei gende taal jegens het Westen geuit, dat er voor hen heus geen aanleiding was Norstad nu een „verstandeloze moorde- naar-generaal” te noemen. Dat is een taal, die herinnert aan hoog tepunten van de koude oorlog. En men begrijpt niet recht waarom ze wordt ge bruikt in deze dagen nu in Londen in de subcommissie der V.N. voor de ont wapening in een niet onprettige sfeer wordt onderhandeld over de beperking der bewapening. Grote vorderingen zijn intussen nog niet gemaakt. Wat de atoomwapenen betreft, blijkt steeds duidelijker, dat het Westen en speciaal West Europa maar heel weinig voelt voor afschaffing van deze wape nen of stopzetting der proefnemingen er mee zolang Rusland geen zeer drasti sche beperking van de legers en gewone wapenen heeft aanvaard en nog te min der nu Engeland zowel als de Ver. Staten in staat blijken „schone” waterstofbom men te maken, waarvan de uitwerking wel vernietigend zou zijn voor een aan gevallen object, maar niet de mensen buiten dat gebied, ook tot in hun nage slacht zou schaden. Wat de gewone wa penen en legers betreft, de Russen schij nen op hun beurt daaraan maar moei lijk te willen, terwijl het Westen terecht eist, dat vóór een werkelijk zeer ingrij pende beperking der bewapening wordt doorgevoerd, in ieder geval enige der belangrijkste politieke geschilpunten, o.a. de hereniging van Duitsland, moe ten zijn opgelost. Dr. Adenauer heeft in een verkiezings- rede in Dortmund verklaard, dat deze hereniging veel spanning zou wegnemen en dat Duitsland dan geen bezwaar zou hebben deel uit te maken van een in- spectie-zóne voor de ontwapening in Midden-Europa. Intussen heeft het een onaangename in druk aan Westelijke zijde gemaakt, dat Rusland doorgaat met wapenleveringen aan Arabische staten in het Midden Oosten. Yemen kreeg ze en Nasser heeft 3 Russische duikboten ontvangen, welke levering Nasser verdedigt met ’t betoog, dat versterking van de Egyptische vloot dringend nodig was om de vrijheid van de vaart in de golf van Akaba en in het Suezkanaal te verdedigen, hetgeen eigenlijk betekent „om Israël de vaart in deze wateren te beletten”. Niet alleen Israël is door deze Russische leverantie ongerust geworden, ook Washington heeft een waarschuwende vinger opge heven en verklaard, dat de vrijheid van de vaart in de golf van Akaba en het Suezkanaal ook voor Israël verzekerd moest zijn en zelfs Nehroe heeft op de Gemenebest-conferentie te Londen, wel ke er thans de politieke problemen be spreekt, gezegd, dat Israël vrijheid van doorvaart door het Suezkanaal moest hebben. met een plan tot belastingverhoging. Daarbij moet gezegd worden, dat ook de socialistische minister van financiën de heer Hofstra, zo mogelijk iedere ver dere belastingverhoging wil voorkomen. Maar anderzijds is het toch ook zo, dat in de kringen der p.v.d.a. bezwaren be staan tegen bezuinigingen met „het domme potlood”. Ongetwijfeld wint dat inzicht werkelflk veld in Frankrijk, het is slechts de vraag of men de meer derheid der partijen en de publie ke opinie tijdig kan winnen voor een volslagen ommekeer in de Algerijnse politiek, welke ook wel geboden schjjnt door de economi sche toestand in Frankrijk zelf. Het kabinet-Bourgès Maunoury heeft met een vrij geringe meerderheid er zijn belastingvoorstellen door gekregen; zij Zullen uit de directe belastingen 48 mil jard francs meer opbrengen en uit de indirecte 100 miljard, uit welke cijfers blijkt, dat de Fransen nog altijd vast houden aan een onjuiste belastingdruk, die elders in West Europa als zijnde onrechtvaardig, allang is opgegeven. Naast deze belastingmaatregelen zal de Franse bank de staat 400 miljard francs aan voorschotten en goud ter beschik- Op het congres der Franse socialisten, dat vorige week te Toulouse is gehouden en waar de kwestie Algerije .het voornaamste punt van bespreking vormde, heeft de gewezen Franse premier Mollet ge zegd, dat het nationalisme allerwege heeft afgedaan en dat thans integratie aan de orde is. Dit betekent echter niet, dat Mollet, die tijdens zijn premierschap steeds streefde naar het houden van Algerije binnen het Franse rijk, dit standpunt nu hij geen regerings verantwoordelijkheid meer draagt, bereid is te laten varen. Het belangrijkste nieuws uit W.-Duits land beweegt zich overigens rond de verkiezingen op 15 september a.s. De leider der Duitse sociaal democraten, Ollenauer, heeft het vroegere stand punt zijner partij inzake socialisatie van het gehele Duitse bedrijfsleven dezer dagen aanzienlijk gematigd, men schrijft dit wel toe aan de veldwinnende mening bij de s.d. dat zij bij de verkiezingen geen absolute meerderheid zullen ver werven, doch misschien samen met de liberalen aan het bewind zullen kunnen komen, wat echter alleen mogelijk zal zijn als de meer principieel socialistische eisen niet naar de voorgrond worden ge schoven, anders zouden deze liberalen de voorkeur kunnen geven aan samenwer king met de c.d.u., de partij van dr. Adenauer. Stellig mede met het oog op deze ver kiezingen heeft de Sovjetunie dezer da gen in een nota aan Bonn nog eens ver klaard, en nu zeer duidelijk, dat er geen denken aan is dat de Duitse hereniging zal tot stand komen, zolang W. Duits land lid is van de Navo, zich herbewa pent en bases voor de kemwapenoorlog op zijn gebied toelaat. Men herinnert zich dat de Duitse s.d. tegen het toetreden van W. Duitsland tot de Navo waren, omdat dit h.i. de hereniging zou belemmeren. Maar de W. Duitse socialisten zouden toch voor hun Boalsert lykoan as foarhinne Kin soks aerdich goed besinne Hat wer hiel hwat yn it fet Eltsien komt wer oan set Boalsert feestet altyd goed Sa wie’t juster, sa is’t hjoed. Fjouwer dagen nei Parys? Bist net wiis? ’k Gean folie leaver In dei as fjouwer Nei Boalsert ta ’k Wol wille ha. Een minderheid zijner partijgenoten zou echter Algerije wel het recht op onaf hankelijkheid willen toekennen, opdat ’t zich, zoals Bourguiba, de Tunesische premier wil, het Tunesië en Marokko zou kunnen verenigen tot een Frans Noord Afrikaanse confederatie, onaf hankelijk van maar met speciale rela ties met Frankrijk. De meerderheid van Mollet’s partij is echter nog niet bekeerd tot dit stand punt, dat op het congres ook fel be streden werd door Lacoste, die nog mi nister van overzeese gebieden is en die Bourguiba de ware leider van de Alge rijnse opstand noemde en hem fel te lijf ging en pleitte voor voortzetting van de huidige politiek jegens Algerije, die van het kabinet-Mollet is overgenomen door het kabinet-Bourgès Maunoury, maar vrij uitzichtloos lijkt. Als Washington het verzoek der Arabi sche landen om bemiddelend in de Al- gerijns-Franse kwestie op te treden en een onderzoek in te stellen naar de wreedheden door Franse troepen in Al gerije begaan, afwijst, moet men daf, waarschijnlijk dan ook minder zien als een goedkeuring van het huidige Franse beleid, dan wel als een onuitgesproken Verwachting, dat niet binnen al te lan ge tijd de Fransen zelf wel zullen in zien dat hun huidige politiek in Algerije hun land in de afgrond dreigde te sle pen. Sa is it jongfolk nou ienkear De wille, dat is har petear Hja ha gelyk ’t Moat romantyk Yn’t libben jaen Oars is’t net to dwaen. Fan eltse rang Hat men bilang It each wol sines Ek jou en mines Sjocht graech it moaije ’t Sil der fêst op roaije. De voorstellen tot verhoging van enkele belastingen hebben natuurlijk weer de nodige stof doen opwaaien. In principe was de Kamer reeds met deze belasting verhoging akkoord gegaan toen zij in februari j.I. tot de conclusie kwam, dat de bestedingen met ruim f 700 mln. moeten worden afgeremd. De regering stelde voor de vennootschapsbelasting te verhogen met vier punten. Dat brengt f 100 mln. op. Verder wor den enige omzetbelastingen verhoogd, waarmede f 24 mln. is gemoeid.' Zo zal het tussentarief worden verhoogd van 8 tot 10 behalve voor gedistilleerde dranken. Het weeldetarief stijgt van 15 tot 18 behalve voor personenauto’s en motorrijwielen. Personenauto’s en motorrijwielen zullen belast worden met een omzetbelasting van 15 Bier, ra dio- en televisie-ontvangtoestellen val len onder het nieuwe tussentarief. Nieu we banden voor auto’s en motorrijwielen zullen met 15 omzetbelasting ver kocht worden. Ook heeft de regering een geringe ver hoging van de personele belasting voor gesteld, hetgeen de schatkist f 7 mln. in het laadje zal brengen. Dit belastingprogramma moest dus wel door de Tweede Kamer worden aan vaard. Op de debatten komen we vol gende week nog wel nader terug. Het was van meet af aan duidelijk, dat deze debatten voor een belangrijk deel wer den beheerst door het verlangen van de k.v.p.-fractie om het stelsel van belas- tingcertificaten in te voeren. Het rege- ringsplan om met f 700 mln. te bezuini gen is dus nu volledig aanvaard. Het is echter niet zeker, dat dit plan slaagt en dat er inderdaad in brede lagen van ons volk de bereidheid bestaat de bestedin gen te beperken. Als dat niet zo is, zullen er nog meer onaangename maat regelen genomen moeten worden. De vraag of dit in het najaar nodig is, staat momenteel in het brandpunt der politieke belangstelling. Aan het eind van deze maand zal minister Hofstra een inzicht hebben in de omvang van de rijksbegroting 1958, die op de derde dinsdag van september wordt ingediend. Eén ding staat nu reeds vast: deze be groting zal een tekort opleveren. Hoe moet dit tekort gedekt worden? Daar As men as kranteman sa moams in steapel post trochnoasket, giet it soms krekt as in aeisiker. Faek binne it lege nésten of kwaeijen dy’t er fynt en mar inkeld ris bliuwt er efkes forwün- dere stean: in nést mei in broedtsje. Mannich ynstjürde meidieling moat sünder mear oan de kant lein wurde. Dat binne de lege nésten of de kwaeijen om samar to sizzen. Soms iykwols fynt men in meidieling, dy’t jin suver de- selde emoasje jowt as it finen fan in broed. Sa gyng it üs by it üntfangen fan de wurklist fan de fakónsjeleargong, üt- geande fan de Fryske Akademy, De Fryske Kultuerried en de Provinsiale Underwiisrie. Hoe goed heuge üs noch dizze leargon- deputatie aan Prins Bernhard het Gouden Kruis van deze Organi satie laten overhandigen voor zijn verdiensten tij dens de tweede wereld oorlog. H. M. de Koningin werd een gouden broche met diamanten aangeboden. Het Koninklijk Paar ge tooid met de onderschei dingen onderhield zich daarna op leveendige wijze met de gasten. Men moet overigens niet vergeten dat Nasser door een felle anti- Israëlische politiek tracht zijn leidende positie in het Arabische blok te handhaven, welke zeer geleden heeft doordat Saoedie Analbië en Jordanië dat nu ook wapens van Amerika krijgt, wat de Russen weer boos heeft ge maakt de Egyptische dictator niet langer wensen te volgen in zjjn min of meer pro Russische koers en de Amerikaanse poli tiek voor het Midden Oosten ac cepteren. Overigens schijnen achter de schermen, vooral door de V.N.-instanties pogingen gedaan te worden een blijvende verzoe ning tussen Iraël en de Arabische sta ten in het leven te roepen door een op frissing van het vraagstuk der Arabische vluchtelingen uit Israël. Zij zouden op een klein deel na, dat als een teken van goede wil van Israëlische zijde naar hun haardsteden in de Joodse staat zou mo gen terugkeren, in andere Arabische landen worden opgenomen, welke daar voor financiële steun van Israëlische, V.N. en Westelijke zijde zouden ontvan gen. Doch zolang de haat jegens Israël een factor is in de strijd tussen de di verse Arabische machthebbers om de lei ding in hun wereld, schijnt een oplos sing nog niet nabij, daar juist dit vraag stuk een machtige rol speelt in de weder zijdse propaganda, als hoedanig men trouwens ook het gekoketteer van Egyp te en Saoedie Arabië met verschillende leiders der Algerijnse opstandelingen moet zien. Van het Midden Oosten gaan we nog even naar het Verre Oosten van waar wordt gemeld de overeenkomst welke de Japanse minister-president Kisji te Washington trof met de Amerikaanse regering. Hij kreeg niet de Japanse wens ingewilligd, dat Okinawa weer onder Japans bestuur zou worden gesteld, geen wonder trouwens, want dit eiland is de spil van de Amerikaanse defensie in dit deel van de Pacific. Maar wel zullen de Amerikaanse grondtroepen spoedig uit Japan worden teruggetrokken, de luchtstrijdkrachten blijven er. Die grondtroepen zullen wel naar Zuid- Korea gaan, zowel om het evenwicht tussen de strijdkrachten in het Verre De Amerikaanse Oud- strijdersorganisatie „Ve terans of Foreig Wars of the United States” heeft maandag op het paleis Soestdijk door ’n aan het

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1