roar IN MAKKUM BEGINT DE VICTORIE Zangersfeest de Bond Chr. Zang- van van verenigingen in Friesland Qabe Met beurt- en vrachtschepen om de hoogste schipperseer 1 üs hjoed p p to sizzen Sparje 'ii Bolsward wint de jubiieumpartij te Makkum Tj. de J. Fan de Martinytoer Zilveren filmpjes „Skütsjesilen” goed-Friese traditie (vrijwel) voor ondergang behoed ÉSI STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND I In de slotpartij Bolsward—Oosterlittens alles aan de hang DINSDAG 23 JULI 1957 53e JAARGANG No. 55 Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo Hwat hat van Manen te Drachti 1. soms onzegbaar span- 2. 3. „Skütsjes” vroeger en nu. 4. kwyt is, hat syn 1 rekket yn de ani- DE GROUNSLACH DOOCHT NET fjurren of De measte dingen B. de Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Wat nu een uniek schouwspel is, was nog niet zo heel lang geleden doodge woon. Een groot deel van het goederen vervoer geschiedde met diezelfde beurt en vrachtschepen, met de „skütsjes”, die met hun bruine of witte zeilen, statig als witte vogels langs de Friese wate ren en over de meren voeren, als een soort droomschepen en die in elk geval bij de stoffering van het Friese platte land behoorden, zoals de koeien en de hooioppers. Edoch, sindsdien heeft zich een evolutie voltrokken en op vervoers gebied zou men zelfs van een revolutie kunnen spreken. De motor kwam, de schepen werden groter, ze werden groter gemaakt op de werven door er een stuk tussen te „Skütsjesilen”, uend, vooral, wanneer twee schepen elkaar dreigen te passeren. 4e week van juli 1932 In Amerika wordt het aantal werklo zen thans op 11 miljoen gesteld. Het voorstel van Ged. Staten van Fries land om f 5500.subsidie te verlenen in de kosten van een te stichten R.K. Landbouwschool te Bolsward is aange nomen. Op 1 augustus moeten de nieuwe rijwiel- plaatjes in gebruik worden genomen. Wast met lucht. Onze bekende koperen wasklokken kosten thans slechts f 2.75. S. Faber, Dijkstraat, Bolsward. Eierlegmeel 35 cent per zakje van 5 pd. Hettema, Marktplein. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OS1NGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) settin: maetsl Sunich, sunich, sei ’t aid wiif, doe for- koft hja 't skuonfet en smarde de skuon yn mei büter. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 HOEVEEL KIJKERS EN LUISTE RAARS TELT NEDERLAND Het aantal aangegeven radiotoestellen bedroeg per 1 juli 2.300.710 tegen 2.292.017 op 1 juni 1957. Op 1 juli 1957 waren er 534 496 aange slotenen op het draadomroepnet tegen 536.967 op 1 juni 1957. Het aantal geregistreerde televisietoe stellen steeg in hetzelfde tijdvak van 151.737 tot 159.998. Geslaagd voor de hoofdakte: P.ingh, onderwijzer te Edens. Op 29 juli, ’s avonds half elf brak brand uit in de hooischuur van de heer Joh. van der Meer te Kimswerd. Oorzaak hooibroei. Extra treinen naar het Skütsjesilen Dat het Skütsjesilen tot de be langrijke en unieke gebeurtenis sen in ons land gerekend wordt, blijkt wel uit de extra treinen, welke de Nederlandse Spoorwegen dit jaar zal inleggen om ook be langstellenden uit Holland en het buitenland in de gelegenheid te stellen deze wedstrijden bij te wonen. De eerste trein rijdt op zaterdag 3 aug. naar Grouw-Irn- sum voor de openingswedstrijden in Grouw, daarna rijden ze op dinsdag 6 aug. voor de wedstrijd in Eernewoude, woensdag 7 aug. voor die in Veenhoop en op don derdag 15 augustus voor Sneek. Voor de bezoekers die de wedstrij den op het Snekermeer willen bij wonen is het eindpunt Akkrum, vanwaar ze met de salonboot Princehof naar het wedstrijdter rein varen. Na het bijwonen van de starts wordt een rondvaart gemaakt waarvan de route zó gekozen is, dat de gasten ook de finish van de wedstrijd zullen kunnen zien. augustus in Langweer, 14 augustus op de Fluessen en 15 augustus in Sneek, waar dan de kampioenswedstrijd wordt gehouden. Het zijn weer allemaal oude getrouwen, die op deze zeven schepen Donderdag werd te Bolsward ’n zangersfeest gehouden in ’t Juliana- park, uitgaande van de Bond van Chr. Zangverenigingen in Fries land. Als men bedenkt, dat dit reeds het 104e zangersfeest was van deze Bond, dan wordt men toch even stil. In onze gedachten zien wij dan die honderden, ja duizenden repetitieavonden van de tien tallen aangesloten koren. Wat een liefde, wat een doorzettingsver mogen heeft het in de loop der jaren gekost op het Friese platte land de koren en koortjes gangbaar te houden. Wat is hier een prachtig stuk cultureel werk verricht en hoe dankbaar moet men zijn, dat, ondanks de langzamerhand berucht geworden ontvolkings- problemen, zo menig koor nog steeds de trots is van het dorp. Nu is het de tijd voor de pap. Verse ha vermoutpap 1 liter 10 cent. H. J. de Boer, De Dijk 27. Zo kregen we de finale Bolsward-Oos- terlittens. Al in de vorige partij gaf Rein Visser tekenen van vermoeidheid (geen wonder na de inspanning van zaterdag, toen hij de 1ste prijs en tevens de ko- ningsprijs won) zodat we eigenlijk niet op een Bolswarder overwinning durf den hopen. Het verloop scheen ons in het gelijk te stellen. Na eersten gelijk neemt Oosterlittens een spel voorsprong Wel weet Bolsward de achterstand te verkleinen tot 2-3, als Santema een pri ma opslagbal van Visser op 6-2 niet vol doende kan verwerken. De opslag van Visser en de Jong bleef best, maar het perk was, ondanks drie bovenslagen van Jorna, vrij zwak. In snel tempo, met slechts 4 tegenpunten liep Oosterlittens dan ook uit tot 5-2. Onze jongens gaven het echter niet op; verbeten vochten ze door, terwijl bij Oosterlittens P. Santema minder werd. Op 2-5 6-6 mist Santema een prima op geslagen bal van Visser. Op 3-5 6-6 met kleine kaats herhaalt zich dit. In deze partij maakte ook Douwe de Jong veel punten met zijn felle 2de op slag en prima tussenspel. De stand werd 5 eersten gelijk toen op 6-2 Visser een zitbal plaatste. Onder grote spanning werd het 5 eer sten gelijk en 6 gelijk met een kaats voor Bolsward bij de middellijn. Men kon een speld horen vallen, toen Rein Visser de laatste bal opsloeg; een prima tusseninse, die Tinus Santema niet voldoende kon verwerken. Dolge lukkig verlieten onze jonges, geluk ge wenst door de vele aanwezige stadge noten het veld. Het puntenschema: Bolsward: 48408048888 60. Oosterlittens 80882886626 62. Ook nu hadden de verliezers dus 2 pun ten meer dan de winnaars. Na afloop deelde de voorzitter de prij zen uit, bestaande uit wandborden van Makkumer aardewerk met kaatsmotief. Voor de le en 2e prijswinnaars drie med. plus afd.-medalje voor het prijswinnend partuur. Tinus Santema kreeg als beste kaatser van de dag een fraai ereteken, aangeboden door een kaatsliefhebber. Scheidsrechter was de heer J. K. de Boer van Alkmaar. De uitslag was: Bolsward: R. Visser, H. Jorna, D. de Jong. Oosterlittens: M. Santema, P. San tema en M. van der Molen. Franeker: G. de Haan, H. de Vries, S. Sikkema. Harlingen II: H. Glas, W. Bultje, J. Halbertsma. Bolswards Nieuwsblai en De Jong’s Nieuwsblad Wij wisten dat ons Bolswarder jongens- partuur mee kon komen. Ze wonnen tot nu toe twee tweede en een derde prijs. Zondag echter kwam voor 't eerst sinds jaren weer eens een Bolswarder partuur met de kransen thuis. Cadeau hebben ze het niet gekregen. In de eerste omloop reeds moesten ze het opnemen tegen Harlingen I, het partuur, dat de laatste tijd als het sterkste gold, en in een paar weken tjjds vier keer als overwinnaar te voorschijn kwam. Ondanks een 2-4 achterstand wisten de jongens van geen wijken en wonnen op 5-4 6-6. In de slotpartij keken ze tegen een 2-5 achterstand aan, om toch nog, met alles aan de hang, te winnen. Wel een bewijs, dat het moreel van onze jongenskaat- sers prima is. Na de prachtig geslaagde partij van za terdag, is ook deze jongenspartjj voor het jubilerende Makkum een groot suc ces geworden, prachtig kaatsweer, flin ke belangstelling en veel spanning. De deelname was niet groot, 14 partu ren, maar dit hinderde niet, er kon nu in twee perken worden gespeeld. Zoals boven vermeld, was de grote ver rassing in de eerste omloop de neder laag van Harlingen tegen Bolsward. Op 4-5 6-6 nam Van Dijk de kaats niet. De andere partijen verliepen vrij eenzijdig. In de tweede omloop verpletterde Bols ward Oosterlittens II met 6-0, de reser ves van Oosterlittens kregen slechts 10 punten. Bolsward II (K. Landman, T. de B. en W. komen tot de raad met een advies betreffende een voorstel tot dem ping van de gracht langs Broerestraat en Snorkstraat. De gemeente-architect ontraadt dit. Als werkverschaffings- object is het minder geschikt. Verbreden van de straat heeft weinig zin, dit is veel meer nodig op de Dijlakker. De heer J. Boekema verklaart zich met hart en ziel vóór demping. Wegens het toene mende autoverkeer is dit hoogst urgent. Het motief tegen demping, dat er stads schoon zou verloren gaan, zegt hem niets. zullen meevaren, het zijn ook weer Bou- ke de Vries en Lodewijk Meter, het zijn Jan van Akker en Berend Mink, die met hun „Twee Gebroeders”, hun „Nijver heid”, „Hoop op Welvaart”, of hoe hun schepen maar mogen heten, zullen strij den om het kampioenschap, dat de hoog ste eer is voor een rechtgeaard Fries schipper. Ze zullen het helmhout omklemmen en ze zullen de zwaarden neertrappen in het water. Ze zullen de oude kneepjes van het vakmanschap gebruiken om hun mededingers de loef af te steken. Ze zullen weer zeilen, net als vroeger en een talrijk publiek zal genieten van het schouwspel van het „skütsjesilen”, dat van een aparte sfeer is en dat spannend en ruig kan zijn wanneer er een ste vige bries over de Friese wateren staat. Maar, één figuur zal bij dat „skütsje silen” ontbreken, een man, die zich steeds heeft afgevraagd hoe de schepen vaarklaar gehouden kunnen worden voor deze wedstrijden en die zich misschien nu afvraagt waar men in de toekomst vakbekwame schippers vandaan moet halen, die de schepen naar oude stijl zullen varen. Die man is de heer Van Manen, die dit voorjaar afscheid nam als voorzitter van de centrale commis sie, maar wiens naam verbonden blijft aan deze wedstrijden, zolang er schip pers om de hoogste eer zullen strijden met vracht- en beurtschepen, die soms in zware slagzij over het water gestuwd worden en die soms met gebogen mast over de meren varen en een ongeëve- naar schouwspel opleveren. i wurde yn it praktyske libben hiel forskillend bisjoen, it makket in hiel great ünderskied oft men mei in bakker, in boer of in arbeider praet oer itselde feit of deselde kwestje. Party hawwe it al hiel maklik, hja bisjogge it allinnich üt it eachpunt fan har eigen foardiel en dan is men gau klear. Dit bin- ne de fülste striders en de lüdste toppers, hwant hja hawwe neat oars to dwaen as it natuerlike egoisme baes litte en dat giet fanseis. Dat kin safier gean, dat men de konkurrint stroppen tawinsket, as winkel man nei meat snobbers, as kastlein nei mear supers, as dokter nei meat siken, as Yndied wy neam’t in prachtich plan ’t Giet oan fanseis, nimmen op tsjin Set elk dübeltsje op ’e kant Mei ’t ideael de tsien presint Wy tankje mei in blide toan (Dêrop ha hja it folste rjocht) Us nommele tsjinners fan ’e Kroan Dy’t sa oan folks-op-foeding dogg’ Lykwols, ien ding moat üs fan’t hert De Staet spruts tige kleare tael Sparje! Mar bin hja seis soms net Yn it ütjaen justkes to royael Is „bestedingsbeperking” eask Dan set wy üs om raek toskoar Jow üs it foarbyld, achte Steat En gean meat yn selssparjen foar! PYT. Op zatefdag 3 augustus beginnen in Grouw de jaarlijkse wedstrij den om een kampioenschap, dat voor een rechtgeaard schipper de hoogste eer betekent, namelijk de wedstrijden om het kampioen schap „skütsjesilen”, dat ieder jaar weer bevochten moet wor den in een serie zeilwedstrijden voor beurt- en vrachtschepen van zo’n dertig tot zestig ton. Het „skütsjesilen” is een merkwaardig, typisch Fries bedrijf, merkwaardig, omdat dit een tijd is van B.M.ers, Valken, Sharpies, Flying Dutchmen en ettelijke andere typen lichte en sierlijke kleine zeilboten, en typisch Fries om het feit, dat deze zeilerijen nog steeds bestaan en vanwege de oor sprong van deze wedstrijden, die een uniek schouwspel bieden en van jaar tot jaar meer belangstelling krjjgen. plaatsen, ze werden uitgerust met een motor en zo verdween een stuk roman tiek. De motor bracht de opbloei van het wegverkeer teweeg, de motor maak te, dat eigenlijk alleen de grotere sche pen nog bestaansrecht hadden en dan nog slechts wanneer ze uitgerust waren met een motor. Het werd langzaam maar zeker duidelijk, dat het „skütsje” misschien behalve voor bietenvervoer of vervoer van zand, eigenlijk had afge daan. De skütsjes met de grote witte of brui ne zeilen waren ook reeds lang allemaal vertrokken geweest, ware het niet, dat er enkele mensen waren met gevoel voor traditie, voor romantiek en voor het oude vakmanschap van de schippers. Een van de mensen was Je heer G. M. Aan hem en anderen, en sinds enige jaren ook aan het provinciaal bestuur en een aantal gemeentebesturen is het te danken, dat er anno 1957 nog gestreden zal worden om het kampioenschap „skütsjesilen”. Het moet al jaren geleden zijn, dat er eens een wedstrijd voor deze schepen werd gehouden en daaruit moet de tra ditie voortgekomen zijn. Maar het is allemaal niet zo eenvoudig. Het zeil heeft afgedaan en welke schipper zal er nog dure zeilen op na houden, wan neer hij die voor het winnen van het da gelijks nat en droog niet nodig heeft? Welke schipper zal zijn schip zeilklaar maken en houden, wanneer hij er nooit meer mee zeilt? Maar er kwam een centrale commissie voor het skütsjesilen en er kwamen plaatselijke commissies. Een figuur als de heer Van Manen heeft in deze orga nisaties een grote rol gespeeld. Er is een kas gekomen om bijzondere, aan dit zeilen verbonden kosten te betalen en ondanks alles dreigde het hele „skütsje silen” enkele jaren geleden voorgoed te zullen verdwijnen. Toen zijn er alarme rende berichten in de kranten versche nen en of het daarvan is gekomen of niet, valt moeilijk na te gaan, maar het voortbestaan van deze unieke zeilerijen is voorlopig vrijwel gewaarborgd. Enkele plaatsen, waaronder Sneek, Grouw en Heerenveen hebben zelf een „skütsje” aangekocht en zullen dit vaar klaar houden. Zo zullen er ook dit jaar toch weer zeven schepen aan de start verschijnen, op 3 augustus in Grouw, 6 augustus in Eernewoude, 7 augustus op de Veenhoop, 8 en 9 augustus in Lem mer, 10 of 12 augustus in Staveren, 13 leedomsizzer nei meat sterfgefallen üt- sjocht. It is düdlik, dat it dan fier oer de hege skuon giet, mar libbenserfaring makket jin yn dit opsicht wol wizer mar meast net optimistysker. En sa bliuwt it in hiele toer mei hiel hwat minsken to praten, earnstich to praten, oer it algemien bilang gongsmaetrigels, hwer’t de oarloch ta en de sosiaïe rjuchtfeardichheit. En dat binne nou krekt de dingen, hwer’t de mienskip it fan ha moat en dat de groun - slach fan it folk wêze moat. Soe men dat as liedende tins kwytreitsje, dan is it mei de wolfeart en de inerlike frede dien en is de revolüsje fan elk tsjin elk al oan ’e gong. Hoe swier en ütput- tend dit wurk ek is, de spegel fan rjucht feardichheit de lju foar to halden, it bi- hald fan de mienskip sit der oan fêst. De mjnske kin net libjen bliuwe sünder bi- trouwen yn it rjucht, sünder hope op for- Sünt wy nei de oarloch fan hegerhan de priisbipaling fan lean en party agraryske produkten krige hawwe, in systeem dat foar üs lan op goede grounen to for- digenien is, hat it altyd sa west, dat it striojen wie geleidelik wer to kommen ta in normale maetskippij. It wiene oer- twong. It hiele stelsel fan priisbihearsking Het is daarom wel erg te betreuren, dat dit zangersfestijn zo weinig feestelijks had. Direct in het begin gooide een flin ke plensbui reeds roet in het zangers- eten. Het was een zielig gezicht en het moet wel deprimerend hebben gewerkt op de eerste koren, toen ze daar zo moe derziel op het podium stonden te zingen, terwijl de toen nog zo weinige bezoekers wegkropen onder hun plasticmantels en onder bomen en in de tent een droog plaatsje probeerden te vinden. De Bondsvoorzitter, de „veteraan” en altijd optimistische en humoristische heer Kalverda van Hijum, liet in zijn openingswoord enige bezorgdheid door klinken over het afnemen van de animo voor dergelijke manifestaties. Bolsward biedt alles wat er te bieden valt: een prachtig podium, een ideaal terrein in het lommerrijke park en toch.. buiten de deelnemers en hun familie, en kennissenkring ziet men geen duizenden optrekken, zoals dit vroeger op een der gelijk feest wel het geval was. Toch mag, aldus de heer Kalverda, de belangstelling niet verslappen en kan een zangconcours als dit weer opwek ken tot meer studie. Het aantal behaal de punten en het jury-rapport kunnen na bestudering de zwakke plekken tonen waaruit weer lering valt te putten, slechts de eer en de lof van God, die met het zingen wordt bedoeld. Spreker bracht vervolgens dank aan de volijverige commissie van voorbereiding die ter plaatse alles zo keurig had ver zorgd. Bolsward doet zijn naam als cul tuurstad weer veel eer aan, aldus spr., die verder herinnerde aan de dreigende ontvolking van het platteland, waarover juist te Leeuwarden in het kunstcen trum zo druk is gesproken. (Zie voor vervolg 2e blad). Vries, A. Langenberg) konden het tegen Oosterlittens I niet bolwerken, maar kregen toch een spel. In de eerste om loop hadden ze gewonnen van Witmar- sum. Harlingen IH bood Leeuwarden kranig tegenstand, maar bracht het niet verder dan 3 eersten. Op de derde lijst kwamen: Harlingen II: H. Glas, W. Bultje, J. Hal- i bertsma. Bolsward: R. Visser, H. Jorna, D. de Jong. Oosterlittens: M. Santema, P. Santema en M. van der Molen. Franeker: G. de Haan, H. de Vries, S. Sikkema. Bolsward nam tegen Harlingen een 2-1 voorsprong, kreeg toen een'flinke inzin king, verloor tweemaal op 2-6 het eerst en kwam het volgens eerst weer op 0-6. Gelukkig herstelden ze zich tijdig en haalden het eerst nog toen Halbertsma op 2-3 6-6 kwaad uitsloeg. Dit bleek te vens het keerpunt, want onbedreigd maakten ze de 3 spel vol. De andere halve finale tussen Oosterlit tens en Franeker was zeer spannend met veel bovenslagen van Santema en Sikkema. Beurtelings werd een eerst be haald tot de stand 5 eersten gelijk was. Op de stand 5-5- 2-2 toonde Tinus San tema zijn kracht door drie zitballen te plaatsen. Naast prima perkspel werden er aan weerskanten aan de opslag te veel fouten gemaakt. De verliezers had den 2 punten meer dan de winnaars, n.l. 62 om 64 punten. tere prestaesjes. In stelsel, dat oan dizze primaire grounslaggen fan it ekonomysk libben gjin rjucht docht, is in ünnatuer- lik en skealik stelsel en moat sa gau mooglik fordwine. Allinnich hiel bysün- dere omstannichheden kinne tydlik in oare gong fan saken rjuchtfeardigje. Doe’t men op in krityk momint fan hé- gerhên dizze dingen regele hat, moast men derby goed bitinke, dat oan dizze prinsipes sa min mooglik ófbreuk dien wurde mocht en dat men de toutsjes sta- dichoan wer loslitte moast. Dus as de by- sündere omstannichheden twongen ta in kant triuwe soe. Ik wie it der folslein mei iens. Oan de oare kant moat en mei men samin moog- tsjinje moast as de oare,mar it forgeat, lik de wetten fan it ekonomysk hanneljen oan bannen lizze, sadat de natuerlike weardeforhalding him sa gau mooglik wer herstelle kin. Lean en prizen binne net hwat tafallichs of willekeurichs. jilding, sünder langst nei dewierheit. Dy’t Hja binne de natuerlike tsjinprestaesjes dat in pleats mei béste groun in hegere wearde hat as ien mei minne groun en dat it ekonomysk tsjinnatuerlik is, dit oer 'e holle to sjen. It forgeat noch folie mear. De iene streek hat him yn folie yntensiver wize liede litten troch bettere bidriuws- foar it wurk en de kwaliteit fan it guod. ekonomyske ynsichten, hja hawwe mear dien oan féforbettering, üntwettering, se- leksje, gebouwen, ynrjuchting, arbeidsbi- nutting,oankeaps en forkeapsorganisaesje. Dêrmei binne hja yn in bettere situaesje komd, mar dat binne ekonomyske wear- grenenhout om syn kwaliteit, om syn bet- den fan great bilang en it stelsel, dat de natuerlike revenuën oan sokke streken üntnimt, doocht net. Hja bifoardert de wolfeart net, hja straft him óf. Ik gun dit jier de leechlanske boeren har skuorre mei hea graech, mar it stelsel, dat koper like djür bitelje wol as goud, striidt tsjin de natuer. Dér komt hieltyd nij kwea üt foart, hwant de grounslach doocht net. fêststelling fan de molkpriis, dan wie dit in tydlik forskynsel en moast men derby bitinke, dat de natuerlike produksje for- haldingen sa min mooglik oantaest waer- den. Twa jier lyn is men nei myn mie- ning oer de reade streek gien. Men is doe komd mei it idé fan in üngelikense molkpriis, de iene streek safolle en de oare safolle. En dêrmei gyngen hja to fier. Ik siz dit net om de iene of oare groep tonei to kommen, hwant hja hawwe der allegear oan mei dien, mar it wie in misse set. It wie in forkeard prinsipe. It gyng er fan üt, dat de iene boer likefolle for- dizze hege wearden kwyt is, hat syn minsklikheit forlern en rekket yn de ani male sfear fan neat oars as iten eri drin ken, klean en wente. Ik tochte oan dizze dingen, doe’t ik fan ’e wike in lilke brief krige fan in boer üt it wetterlan dy’t alhiel oremus wie oer it stikje fan in wike-mannich forlyn hweryn ik skreaun hie, dat de taslach op ’e molke dit jier net op it goede plak torjuchte komd wie. Men koe skoan fornimme, dat ik de rike, dikke klaeiboeren nei de müle prate woe en al sokke aerdige dingen mear. Nou hawar, dit kin der jit wol by. Ik haw yn myn libben al safolle fisitekaert- sjes Krige, dat it op ien meat net oan komt. Mar de saek seis is my wol in antwurd wurdich en dat wol ik graech bisykj e him en oaren jitteris üt to lizzen. Hwant dér sit folie mear oan fêst. Lis jim dy sinten efterüt Dan sil troch üs in preemje jown Us tinkt dat is in moai bislüt Sadwaende kinn’ der dübel woun Hald dit in jier as fiif sa fol ’t Kaptaeltsje groeit ha mar geduld En elkien dy’t skielk boaskje wol Is dan hüssittend sünder skuld Der wurdt tofolle jild forgriemd Neffens de tsjinners fan ’e Kroan Hja freegje, hwat kin der tsjin dien Jongfolk wy wolle hjir op oan Tsien persint fan it netto lean Moat troch jim nei in spaerbank brocht Foar dy’t üs winsken just forstean Ha wy in aerdich plan bitocht. gyng der fan üt, dat de natuerlike priis- ig yn in leech en ütsügd lan greate skiplike biswieren meibringe soe en de ekonomysk swakkeren alhiel oan ’e Ien, dy’t yndeselde tüd mear docht, hat ek rjucht op heger lean. Ien, dy’t wurk levert fan heger kwaliteit moat mear lean fortsjinje as in oare. Ikenhout is mear wurdich as Ik

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1