roar Rusland heeft keuze uit twee voorstellen Opgetogen Workum viert uitbundig feest Tweede Kamer werkt aan Euroverdragen üs hjoed p p to sizzen 1 53e JAARGANG VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1957 No. 61 Buitenlands Overzicht Tito zou weer teveel aanpappen met Moskou Oost-Duitsland krijgt hoog bezoek Het 1050-jarig bestaan der stad herdacht moeite waard om eens naar Workum te gaan. Aanbieding stidsvlttg. bijeenkomst had de de stadsvlag plaats op het Bij voorbereiding wordt ook naar de mening van het bedrijfsleven gevraagd Gouden filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND fM H Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Hwat hat k heid KAMEROVERZICHT Advertentieprijs: 13 cent per mtn Ingezonden mededelii gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie De twee nieuwe herenhuizen tegenover het tramstation zijn reeds bewoond. Thans zijn er plannen aan de Snekerweg nog 6 7 herenhuizen te bouwen. Publieke verkoping van de uitmuntend vruchtbare Sate en Landen op Fokken- oord onder Gaast, groot 110 x 36% are. In huur bij Lambertus Aukes de Witte. Nieuw meubel-magazijn en fabriek. Aan bevelend R. Jacobs, Grote Markt A 108. Het bouwen van een nieuwe R.K. School met 6 lokalen te Workum is gegund aan de laagste inschrijver, de heer D. Visser, voor een som van f 15.385. De A. N. W. B. heeft f200 geschonken ter bevordering van het toerisme op de Friese meren. In Sneek zijn reeds enige boten gestationeerd om deze aan vreem delingen te verhuren. commissie, Zorin Gromyko was waar schijnlijk tot niet geringe teleurstelling Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) De Haagse Bloemenkoningin hield dinsdagmiddag haar intocht in Den Haag. Foto: Burgemeester van Kolfschoten geleidde de Bloemenkoningin •met haar hofdames naar het podium bij het stadhuis. nauwlettend volgt. Want juist op de uit voering komt het aan. De Sociaal Eco nomische Raad het publiekrechtelijke toporgaan van ons bedrijfsleven heeft dan ook, met medewerking van de re gering, een permanente commissie in het leven geroepen, die juist op deze uitvoering zal toezien. Dat rommet, sei de boer, doe wie er fan ’e Ijedder fallen. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 de ;ezegd worden aan de versiering i. Heel de stad grote ere-poort met 2de week van augustus 1907 Bolswards Nieuwsblad In de Zuid-Westhoek hebben velen een proef genomen met raskippen, zoals Wyandottes, Minorca’s enz. De kippen klimatiseerden slecht, de eierleg viel te gen en er traden vele ziekten op. Alge meen keert men dan ook weer terug tot de gewone boerenkip. De heer Dulles is weer naar Amerika, waarschijnlijk wel enigszins twijfelend of hij door zijn komst naar Londen werkelijk de werk zaamheden van de sub-commissie der V. N., die waren doodgelopen, weer op gang heeft gebracht. Als dat laatste het geval was, zouden echter de besprekingen over de ontwapening weer worden hervat, maar slechts gesproken werden over een inspectie-systeem. Wat dat systeem betreft hebben de westelijke landen, welke in de subcommissie der V. N. zitting hebben, gesteund door allo andere leden van de Navoraad, Rusland de keus gelaten uit twee voor stellen. In de eerste plaats stellen de westelijke mogendheden voor, geheel Noord-Amerika (Verenigde Staten en Canada) en de gehele Sovjetunie voor inspectie te openen. Mocht dit aanvaardbaar zijn, dan stellen de Westelijke mogendheden als alternatief het gebied binnen de noordpoolcirkel voor, plus het aangrenzende stuk dat Alaska en de oostpunt van Rusland omvat. Het is slechte een begin. Het staat eehter wel vast, dat het Ne derlandse parlement zijn stem aan de gemeenschappelijke markt en Euratom zal geven. Dat is zeker wel het resul taat van deze „hearings” geweest. Een De parlementaire molen draait in deze zomermaanden nog maar zeer langzaam. De senatoren hebben nu het voorbeeld van de Twee de Kamer gevolgd: zij zijn verleden week met vakantie gegaan. Zowel de Eerste als de Tweede Kamer komen in de eerste week van september weer bjjeen. In de Eerste Kamer zullen enkele minder belangrijke onderwerpen worden behandeld, maar aan de andere zijde van het Binnenhof zal men het eerste boek van het nieuwe burgerlijk wetboek gaan behandelen. jongelui uit niet-communistische landen waren gelokt, doordat de Russische re gering het grootste deel der reis- en ver blijfkosten voor haar rekening nam. Natuurlijk hebben de jongelui Moskou en de Russen van hun beste zijde ge zien, daarvoor heeft de Russische pro- padandadienst wel gezorgd, maar heb ben deze jongelui er ook aan gedacht, dat ze de gasten waren van een regime, dat de Hongaarse jeugd, dat naar vrij- snakte, neervelde verdrag kan slechts worden aangeno men of verworpen. Wijzigingen zijn niet mogelijk. Dat is wel eens lastig, maar het is toch een hele troost, dat in deze verdragen slechts 10 van de moei lijke materie is geregeld. De overblij vende 90 zal op talloze conferenties nog nader uitgewerkt dienen te worden. Daarom is het juist zo van belang, dat het bedrijfsleven deze stappen op de weg naar de economische éénwording Overheid en bedrijfsleven. Deze commissie toen nog niet per manent heeft ook zeer belangrijk werk verricht bij de tot stand koming van de Euro-verdragen. Op vrijwel alle punten heeft zij de re gering geadviseerd, zodat deze precies met de verlangens van het bedrijfsleven op de hoogte was. Juist in deze gemeen schappelijke markt is de inschakeling van het bedrijfsleven van het grootste belang. Het gevaar kan anders ont staan, dat de overheid zich zo veel met de im- en export gaat bemoeien, dat de handel in bepaalde produkten praktisch niet meer in particuliere handen is. Dan krijgt men een soort staatshandel. Dit kan soms nodig zijn. Vooral in zeer bij zondere omstandigheden. Maar in het algemeen is het onjuist de positie van de handel uit te schakelen. Officieel zal het zover natuurlijk niet komen. De particuliere handel blijft importeren. Maar als de overheid de handel in be paalde produkten koppelt aan een sy steem van invoervergunningen, dan be tekent dat in feite, dat de regering het tijdstip van invoer en daardoor ook de prijs van het produkt bepaalt. Met meer kennis van zaken. In de Euromarkt-verdragen is meer dan eens sprake van het sluiten van con tracten op lange termijn. Daarom is het zo begrijpelijk, dat tijdens deze „hea rings” door tal van vertegenwoordigers van het bedrijfsleven is bepleit, dat zij een grote rol kunnen blijven spelen bij het sluiten en de uitvoering van deze contracten. Men wil voorkomen, dat er op Europees niveau een soort van staatshandel ontstaat, waarbij de con sument in ieder geval niet gebaat is. Men kan veilig aannemen, dat onze handel de internationale marktontwik keling in het algemeen met meer ken nis van zaken volgt dan de overheid. De Nederlandse overheid is echter ver standig genoeg om voor dit standpunt van het bedrijfsleven begrip te hebben. Vooral als er sprake is van zeer bijzon dere omstandigheden. Waarschijnlijk hebben de Russen ook met Tito willen praten voor zij op bezoek naar Oost-Duitsland gaan. Tito heeft n.l. de Oost-Duit- se volksrepubliek nog nooit er kend, vermoedelijk omdat hij nog al gewicht hecht aan goede be trekkingen met West-Duitsland en het gehele Westen. Het zou de Russen heel wat waard zijn als ze Tito’s erkenning naar Oost-Berlijn konden meenemen. V ,n het verdere nieuws zij nog vermeld, dat president Eisenhower in een verslag aan het Congres zich zeer tevreden ver klaarde over de resultaten van het eer ste halfjaar van de nieuwe Amerikaanse politiek voor het Midden Oosten. Er was echter nog geen reden tot zelfvoldaan heid. President Eisenhower zal bij deze laatste opmerking ook gedacht hebben aan de moeilijkheden in Oman en Mus cat, waar de troepen van de sultan on danks hulp van de Engelsen het verzet van de opstandelingen nog niet gebro ken hebben. Het conflict dreigt ernsti ger vormen aan te nemen nu de Arabi sche staten te Kairo overleggen over steun aan de opstandige Imam en zij ook een beroep hebben gedaan op Ame rika en de Sovjetunie om tussen beide te komen. Te Londen overleggen de Engelse di plomaten en militairen diep over deze ontwikkeling. In Frankrijk openbaart zich een sterk wantrouwen in de frank, men vlucht in dollars, goud en diamanten, vreest de valuatie en nieuwe loonronden. De Fran se minister van financiën Gaillard heeft in het kabinet moeite er zijn ingrijpen de bezuinigingsvoorstellen door te krij gen. Indien Rusland een van deze beide voor stellen aanvaardt, willen de westelijke mogendheden overgaan tot de instelling van een Europese inspectiezóne. Deze zou de vorm hebben van een drie hoek met de noordpool als top en de veertigste breedtegraad als basis. Het gebied zou zich uitstrekken van de west punt van Ierland tot de Oeral en de zuidgrens zou dwars door Spanje, Zuid- Italië, Griekenland en Noord-Turkije lo pen. Mocht Rusland tegen de omvang van deze Europese zóne bezwaar maken, dan zijn de westelijke mogendheden bereid over een kleinere Europese inspectie- zöne te onderhandelen, maar alleen op voorwaarde, dat deze een niet onbe langrijk deel van de Sovjet-unie en an dere Oost-Europese landen zou omvat ten. Behalve inspectie van de lucht uit stel len de westelijke mogendheden de ves tiging voor van vaste inspectieposten op de grond bij havens, spoorwegknoop- punten, hoofdwegen en belangrijke vliegvelden, evenals de oprichting van mobiele inspectieploegen. Men was aan westelijke zijde niet erg optimistisch over de bereidheid der Rus sen om een dezer voorstellen te accep teren. De Russische afgevaardigde in de sub- Gedegen voorbereiding. De „hearings” van de commissie van voorbereiding zijn in ieder geval een bewijs, dat ook de T de Kamer haar taak niet licht zal opvatten. Op 16 aug. a.s. komt de Tweede Kamer weer bijeen. Niet in het openbaar, maar achter ge sloten deuren. De verdragen inzake de gemeenschappelijke markt en Euratom zullen dan in de afdelingen worden be handeld. En dan is het eindelijk moge lijk dat de Tweede Kamer een „voor lopig verslag” uitbrengt. De Nederlandse parlementaire molen werkt langzaam, soms een tikkeltje te perfectionistisch maar in ieder geval gedegen. van Dulles, niet naar Londen gekomen had zich direct nogal pessimistisch uitgelaten, ofschoon hij verklaarde dat zijn delegatie de voorstellen zorgvuldig zou bestuderen. Sommige aspecten ervan hadden „verbazing en twijfel” bij hem gewekt. In het gebied van de noordpool was geen levende ziel tè bekennen zei hij, en geen van de voorgestelde zónes strekte zich uit tot de bases van de N.A.V.O. in de landen van het Zuidoost- Aziatische verdrag, In Afrika, Japan of Pakistan. De kern- en waterstofwapens vormden nog altijd de kern van het probleem, al dus Zorin en opnieuw stelde hij de on voorwaardelijke opschorting van alle proefexplosies voor. In dergel:” i zin heeft ook de Russische radi-propagandadienst zich uitgelaten. De Russen hebben ongetwijfeld gelijk met hun opmerking, dat in het plan geen inspectie is vocrzien van Ameri kaanse bases in enige landen buiten Europa en dit is een zwak punt in de Voorstellen, maar hierover zou als Mos kou ze in nrincipe aanvaardt, allicht te discussiëren zijn. Maar het inspectie systeem dat het Westen zo na aan het hart ligt, is voor de Russen niet zo be langrijk. Zij hebben vooral belang bij de afschaffing van de kernwapenen in ons vorig overzicht hebben we daarop al gewezen en zoals boven reeds bleek Viel Zorin direct terug op het voorstel alle proefnemingen met deze wapens direct stop te zetten. Als dat zou gelukken, zou de Sovjetunie door haar overmacht aan mannen en „gewoon” materiaal een zware druk op het West-Europese vasteland kunnen oefenen. Daarom, al werd men het eens over de kwestie der inspectie-zónes, dan bleef nog de vraag wat men eigenlijk zou moeten inspecteren, afschaffing of beperking der kernwapenen, eventueel der proefnemingen er mee of ook en tegelijkertijd een zeer ingrijpende beper king der gewone strijdmiddelen en wel op zo’n wijze, dat de Russische over macht daaraan West-Europa niet meer zou kunnen bedreigen. Trouwens over de gehele kwestie der beperking enz. van alle wapens heerst nog allerminst overeenstemming onder de westelijke landen zelf. Dat heeft men wel tussen de regels door kunnen lezen uit de berichten over de ontmoeting te Londen van de Franse minister van bui tenlands© zaken Pineau en minister Dul les. Toen dat onderhoud was afgelopen, zeide de Fransman dat het nog wel eni ge tijd zou duren voor de westelijke lan den het eens waren over het gehele com plex van ontwapeningsvoorstellen. Kennelijk waren hij en Dulles het er wel eens geworden over 't inspectie-systeem maar allerminst over de kwestie van bijv, het stopzetten der proeven met kernwapenen, omdat Frankrijk nu een maal ook zelf de H-bom enz. wil maken. Men kan eigenlijk de gedachte niet van zich afzetten dat om president Eisen hower en zijn afgezant Dulles tevreden te stellen, de West-Europese landen maar akkoord zijn gegaan met de indie ning van een gemeenschappelijk inspec- tievoorstel, in de verwachting dat de Russen dit toch zullen verwerpen en dat daarmede besprekingen over de ontwa peningsvoorstellen, waarover het Wes ten het onderling niet eens is, meteen van de baan zuilen, zijn. Zelfs president Eisenhower heeft dezer dagen toegegeven, dat hij voorlopig geen kans ziet tot totale afschaffing van kernwapens te komen. En zo vormen de inspectie-voorstellen van het Westen eigenlijk niets anders dan een lege lijst; wat ze eventueel zou moeten omvatten, daarover is men het in het Westen nog helemaal niet eens. Het is al met al dus weinig waar schijnlijk, dat de pogingen van president Eisenhower en minister Dulles om enig succes voor de Amerikaanse politiek uit de ont- wapeningsbesprekingen te Lon den te putten, zullen slagen, ten zij de Amerikanen in arren moe de de eisen van hun West-Euro pese bondgenoten aan hun laars lappen en zelfstandig met Moskou tot een akkoord komen. Theoretisch althans is deze mogelijkheid aanwezig. Vooral voor president Eisenhower zou een volslagen mislukking der Londense besprekingen tragisch zijn, daar deze krijgsman zich had voorgesteld, zijn lei derschap van de grote Amerikaanse re publiek te bekronen en te beëindigen met een definitieve ontspanning in de wereldpolitiek, welke een einde aan de koude oorlog en oorlogsdreiging zou maken, "ubbel tragisch zou deze mis lukking ook voor de president zijn om dat ook zijn pogingen om in de binnen landse politiek die grote ontspanni te weeg te brengen welke zou voortvloeien uit een oplossing van het negerproble&m op zo goed als niets schijnen uit te zullen uitlopen. De democratische senatoren uit de zuidelijke staten hebben steeds meer op ’t wetsontwerp op de burger rechten dat in de senaat aan de orde is beknibbeld. Zij hebben nu weten te be reiken dat uit het ontwerp werd ge schrapt de bepaling, dat hij die een an der belet zijn kiesrecht uit te oefenen voor een federale rechter, die niet bijge staan wordt door een jury, zal moeten verschijnen. Dit betekent dat blanken die in de zuidelijke staten herhaaldelijk negers verhinderen te stemmen eventueel voor een zuidelijke jury zullen terecht staan en die veroordeel in een dergelijk geval hoogst zelden. Dit is een zware tegenslag voor de pre sident, die van het Amerikaanse voor beeld ook veel had verwacht voor de verhouding tussen de blanke en de ge kleurde rassen elders in de wereld. Ook in Zuid-Afrika, waar de apartheidspoli tiek hoogtij viert. Een politiek, welke eigenlijk ook de grondoorzaak is van ’t geschil tussen de regering van de Unie van Zuid-Afrika en de Ver. Naties over Zuid West Afrika, de vroegere Duitse kolonie, waarover de Unie het mandaat der V. N. had, maar dat zij praktisch heeft geannexeerd. Zij bedrijft ook daar de apartheidspolitiek tegen de zin der meerderheid van de V. N. in. Dit is ook een der oorzaken, welke de huidige Z.- Afrikaanse regering doet dreigen met uittreden uit het Gemenebest, waarvan vele leden ook kritiek oefenen op het Zuid Afrikaanse optreden. Om nog even op de verhouding van pre sident Eisenhower tot de Senaat terug te keren, men vraagt zich in brede kring af of dit lichaam wel ooit akkoord zou gaan met de door de president gewilde eontróle op de ontwapening en de kern wapenen, ala Russische ingenieurs in Amerikaanse fabrieken zouden moeten worden toegelaten. Geakundich wurkforban fan de Fryske Akademy, hield hierna een historische le zing over het ontstaan van Workum. Spreker ging in een uitvoerig en cumenteerd betoog de ouderdom Workum na de aan de naamafleiding. Workum al reeds dateren van verhuizing van 400 na CKr. Met ze- Reeds eender hebben wij er op gewezen, dat in de Amerikaanse senaat ook een vrij sterke groep leden zich verzette tegen de voortzetting van de economische en wapenhulp aan Tito omdat h.i. de Zuld-SIavische dictator de laat ste tijd weer te veel met Moskou aanpapt. Eisenhower heeft echter in dit geval in de senaat gewonnen en het verdere ver loop der gebeurtenissen zal moeten uit maken of hij en de Amerikaanse diplo maten juist hebben gezien. D& vrijage om de gunst van Zuid-Slavië gaat inmiddels voort. Chroesjtsjef, Mi- kojan en enige andere Russische auto riteiten hebben vorige week op Roe meens grondgebied Tito en zijn naaste medewerkers ontmoet. Blijkbaar om er vooral de nadruk op te leggen dat hier sprake was van een conferentie van ge lijkberechtigde partijen werd deze con ferentie niet in Moskou gehouden. Het communiqué betreffende deze ont moeting zegt niet zoveel: men zal zich onthouden van inmenging in eikaars binnenlandse aangelegenheden en men dacht gelijk over een aantal niet met name genoemde belangrijke internatio nale kwesties. Maar van volledige overeenstemming noch van wederzijds begrip werd ge sproken en hieruit putten Westelijke commentatoren de mening, dat Tito zijn onafhankelijke positie heeft gehandhaafd al wordt wel een zekere normalisatie van de Russisch-Zuid-Slavische betrek kingen verwacht. Van een zich scharen onder Moskou’s vleugels is bij Tito ech ter geen sprake; direct nr zijn ontmoe ting met de Russen ontving hij te Bel grado Ho Tsji Minh, het staatshoofd, van communistisch Noord Vietnam en in een tafelrede verklaarde hij dat ieder communistisch land zijn zelfstandigheid moet behouden. Zo schijnt Kadar in Hongerije er niet over te denken. Wart steeds meer maakt hij zijn land tot slaaf van Moskou en treedt hij als de beulsknecht van de Sovjetunie op. Alles wat maar enigszins verdacht wordt van antipathie jegens het communistisch bewind, wordt ver nietigd of in concentratiekampen opge sloten. Terloops zij hier nog vermeld, dat ook Kadar te Moskou was tijdens het jeugd- festival aldaar, waarheen ook duizenden Na deze kerkelijke bijeenkomst had aanbieding van Marktplein. Het gemeentebestuur en de bestuursleden Men maakt zich in Moskou niet zo bezorgd over de kwestie der inspectie. Als het Westen het ver bod van het maken van kernwa penen of het doel van proefne mingen er mee zou accepteren, weten de Russen wel dat de vol ken van het Westen bij zich thuis zelf wel inspectie zullen houden en zouden overtredingen van hun regeringen zelf wel aan de grote klok hangen. Ook dat is een reden waarom het Wes- ten'veel meer waarde dan de Sovjetunie aan een goed inspectie-systeem moet hechten; de Russische regering kan door haar onderdrukking van de openbare mening veel meer in het geheim doen dan de regeringen van westelijke lan den. Zoals gezegd, is, wat we tot nog toe van Russische zijde in de ontwapenings commissie gehoord hebben, er alleen maar op gericht af te komen van de kernwapens, De Engelse premier Mac millan heeft het in het weekend duide lijk gezegd: „Het is het Westen bij de ontwapeningsbesprekingen te doen om afschaffing van de oorlog, maar Rus land slechts om afschaffing van de kern wapenen”. Dinsdag lot laat in de avond waren tal van bewoners uit de verschil lende buurten van het stedeke Workum nog druk bezig om versiering af te maken. En het mag gezegd worden aar van de stad heeft heel de burgerij aktief deelgenomen, is een even keurig decor met hier en daar een g verschillende opschriften. De versiering alleen maakt het al de gedo- 1 van een hechte hierbij o.a. waar- 2OU vóór de grote volks- ~hr. Met ze kerheid is Workum in 1423 tot stad ge proclameerd. In 1355 is echter nog spra ke van „grietmanni” ïnplaats van een stadsbestuur, zodat Workum dus de stads rechten moet gekregen hebben tussen 1355 en 1423. Medewerking aan deze dienst werd ver leend door het Herv. kerkkoor, het R.K. kerkkoor en het mannenkoor Laus Deo. Voor deze herdenkingsdienst was ’n over grote belangstelling. De Kamers mogen dan op reces zijn, de politiek staat waarlijk niet stil. Er zijn trouwens verschillende Kamerleden die ook dit jaar weer hun vakantie in duigen zien vallen. Dat zijn de parlemen tariërs uit de Tweede Kamer, die belast zijn met de voorbereiding van de behan deling der Euroverdragen. Nederland is waarschijnlijk het laatste land van de zes, dat deze verdragen in het openbaar zal behandelen. In de Tweede Kamer zal dat waarschijnlijk geschieden op 1, 2 en 3 oktober. Ons land moet het hebben van invoer en uitvoer. Dat is de reden waarom juist de gemeenschappelijke markt door het Nederlandse bedrijfsleven zo kritisch wordt gevolgd. Gelukkig is het zo, dat de vier centrale werkgeversorganisaties bekend hebben gemaakt vóór de aan neming van dit belaangrijke verdrag te zijn. Want zij begrijpen dat de éénwor ding van Europa politiek beslist nood zakelijk is. Maar dat neemt natuurlijk niet weg, dat verschillende sectoren in ons bedrijfsleven de grootste moeilijk heden kunnen ondervinden als deze ge meenschappelijke markt inderdaad tot stand komt. De commissie van voorbe reiding uit de Tweede Kamer heeft dan ook verleden week donderdag en vrijdag geheel besteed aan het horen van ver tegenwoordigers van ons bedrijfsleven. Tal van organisaties hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Daarbij is wel gebleken, dat vooral onze landbouw zeer kritisch tegenover deze verdragen staat. De vertegenwoordigers van deze bedrijfstak waren zelfs zo somber gestemd, dat zij de commissie van voorbereiding niet het advies kon den geven om de gemeenschappelijke markt maar te accepteren. De Kamer moet het verdrag maar uitsluitend uit politieke overwegingen aanvaarden, maar zeker niet, omdat de landbouw- paragraaf reden tot juichen geeft. Luidruchtig begin. Het jubileumfeest werd woensdagmorgen om 6 uur ingezet, met een ontzettend ge knal en lawaai van motorrijwielen en bromfietsen die knallende heel de stad een paar maal dóorreden. Lang slapen werd op deze eerste feestdag niet geduld. Om 8 uur reden twee herauten door de stad die op verschillende plaatsen in de stad een proclamatie van de herdenking afkondigden. De officiële opening der feestelijkheden had in de Ned. Herv. kerk plaats. Herdenkingssamenkomst. Deze herdenkingsdienst werd door burge meester J. Russchen geopend. In zijn openingswoord wees hij er op, waarom het 1050-jarig bestaan begon met een bijeenkomst in de kerk. God die ’t heelal regeert willen wij ook hier erkennen als de gever van de zegeningen die onze stad zo voor en na in het verleden heeft mo gen ontvangen. De heer S. J. van der Molen, redakteur van de Leeuwarder Courant en skriuwer

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1