te- CHROESJTJEF RICHTTE ZICH TOT SOC.-DEM. PARTIJEN BEKEURINGEN KUNNEN DIRECT BETAALD WORDEN DE KOMENDE WEDSTRIJDEN roar 1 1 te* 1 ST J I Buitenlands Overzicht Tito papt weer aan met Oost-Duitsfland Gouden filmpjes Westelijke diplomatie ook niet brand schoon It skilderij STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Voetbal us hjoed p p to sizzen - J ...J 1 53e JAARGANG VRIJDAG 25 OKTOBER 1957 No. 83 i Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo PYT. KAMEROVERZICHT 4 e week oktober 1907 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbe) tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Het vertrek van Hr. Ms. „Walrus” met aan boord instrumenten voor het verrichten van zwaartekrachtmetingen in het gebied van de Neder landse Antillen t.b.v. de Rijkscommissie voor de Geodesie. In de 3de klasse K.N.V.B. zal leider Jub- bega geducht op haar tellen moeten passen. Het wispelturige Bergum kan Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Dat ha wy faken miend Mar ider sil't bikinne Folwoeksen, just forstien Wer stride ’t waermst de sinne As bern yn’t aldershüs De soune harmonije It klokje by mem thüs It kin noait swije! op re et In stive brune list Utwrykske letterkrollen Tusken twa aide stuollen Hong it skilderij Onwis Oan in smelle heak en wis It liet syn boadskip hearre „Zoals het klokje thuis Tikt, tikt het nergens”. Bolswards Nieuwsblad As bern learden wy ier Dy frjemde wurden spellen En mem soe üs fortelle Hwat de bitsj utting wie „It lok leit binnendoar’ Yn 'e wenning fan jim berte. It klokje by in oar Tikket folie better. De bewoners van de Nieuwe Turfkade te Bolsward verzoeken B. en W. de rij bomen het dichtst bij hun huizen te willen rooien. De wortels groeien onder de stoepen en muren door, het gebladerte belemmert het licht in hun kamers, overhangende takken verontreinigen het drinkwater. Deze nieuwe methode zal eerst in ver schillende proefgebieden worden toege past. Niet alleen verkeersovertredingen maar ook overtredingen van eenvoudi ge politieverordeningen, zoals bijv, het niet voldoen aan de plicht van sneeuw ruimen, kunnen contant worden be taald. Deze contante betaling is niet verplicht. Als men de direct opgelegde boete te hoog acht kan men de normale procedure blijven volgen. Het direct betalen is eigenlijk geen straf - pressie, maar een voorwaarde ter voor koming van de strafvervolging. Er is dus absoluut geen dwang tot betalen. De ervaring heeft trouwend geleerd, dat vele verkeersovertreders hun zaak niet voor het kantongerecht laten komen, maar dat zij akkoord gaan met een min nelijke schikking. De Tweede Kamer heeft het nu van dit ontwerp ingezien, want zij aanvaardde het zonder hoofde lijke stemming. Alleen de communisten waren tegen. Toch werd door verschillende Kamer leden de vraag gesteld of door dit ont werp de scheiding tussen rechter en politie niet wordt verdoezeld. Minister Samkalden erkende, dat men de directe betaling als een boete zal opvatten, maar aangezien er geen dwang is tot deze directe betaling, achtte hij deze opvat ting toch niet geheel juist. Kan een politie-agent de persoonlijke omstandigheden van de overtreder in ogenschouw nemen en kan hij rekening houden met de omstandigheden, die ge leid hebben tot die overtreding? Ook deze vraag werd door de Kamer leden besproken. Minister Samkalden zeide, dat ook de kantonrechter geen rekening kan hou den met persoonlijke omstandigheden. Als het een ernstige verkeersovertreding betreft, moet de politie-agent niet aan dringen op directe betaling, maar zal hij gewoon een proces-verbaal dienen op te maken. Als de verkeersovertreder van mening is, dat er speciale omstandighe den in het geding zijn, zal hij niet moe ten treden in het verzoek van de op sporingsambtenaar om direct te betalen. Men kan dus niet zeggen, dat dit wets ontwerp afbreuk doet aan wie rechts zekerheid. De Minister van Justitie kwam zelfs tot de conclusie, dat deze Nederlandse bijdrage aan het Geofysisch jaar. Maandagmiddag vertrokken uit Rotterdam Hr. Ms. onderzeeboten „Walrus” en „Zeeleeuw” van de onderzeedienst aan de Waalhaven voor een reis naar de West. Op het eerste tgezicht lijken de Russen hiermee enig succes gehad te hebben, want alle Arabische landen individueel hebben Syrië steun toegezegd als het wordt aangevallen. Maar deze toezegging betekent toch niet De Tweede Kamer heeft deze week een wetsontwerp aangenomen, waardoor de mogelijkheid zal worden geschapen om kleine ver- keers- en andere overtredingen direct te beboeten. De politie-agent zal in de toekomst aan de verkeersovertreder kunnen voorstellen om direct een boete te voldoen, waarschijnlijk variërend tussen f 2.50 en f 10.Daardoor zal men de kantonrechter kunnen ont lopen. Minister Samkalden heeft juist dit systeem voorgesteld om de kantonrechter enigszins te ontlasten. Zo werden verleden jaar 8300 verkeersmisdrijven gepleegd. Het aantal verkeersovertredin gen bedraagt de eerste helft van dit jaar reeds 4000. Het ont lasten van de kantonrechter is dus geen luxe. Kieswet De Tweede Kamer heeft ook een ontwerp tot wijziging van de kieswet aangeno men. Daardoor zullen de verkiezingen voor de Gemeenteraden en de Provinciale Staten worden vervroegd. De gemeente raadsverkiezingen zullen in de toekomst worden gehouden op de woensdag in de week van 28 mei tot 3 juni. Voor de Provinciale Staten zal men op de woens dag in de vierde week van de maand naar de stembus gaan. Valt deze woens dag in de stille week voor Pasen, dan zullen deze verkiezingen een week wor den vervroegd. Dit betekent, dat de ver kiezingen voor de raden volgend jaar op 28 mei zullen worden gehouden. De ver kiezingen voor de Staten vallen op 26 maart. Sinds enige jaren kennen wij in ons land het systeem van het stemmen bij volmacht. Huisgenoten mochten voor elkander gaan stemmen. Nu is er ver schil van mening ontstaan over het be grip „huisgenoot”. Is dat alleen familie of ook de inwonende dienstbode? Minis ter Struyken heeft aan dit debat een einde gemaakt. In de nieuwe kieswet komt nu te staan, dat een huisgenoot iemand is, die op hetzelfde adres woont. Als men tweemaal tot een jaar gevan genisstraf is veroordeeld, is men zijn gehele leven uitgesloten van het actieve kiesrecht. Deze bepaling wordt nu ver zacht. Als men bovengenoemde gevan genisstraf heeft ondergaan, zal men slechts gedurende acht jaar niet mogen stemmen. Dat is een oplossing, die aan gepast is aan de praktijk van het bewa ren van de strafbladen. Om de acht jaar worden deze strafbladen n.l. opgeborgen, zodat de delinquenten, die hun straf hebben uitgezeten, volop de kans heb ben met een schone lei te beginnen. Een vrij geruime tijd heeft de Tweede Kamer nog gesproken over de wet om van artillerie-inrichting te Hembrug ’n staatsbedrijf te maken. Sinds 1948 had den regering en Kamer over deze kwestie verschil van mening. De Kamer wilde een staatsbedrijf, de regering wil de een N.V., met de mogelijkheid, dat men bij de Hembrug zich ook zou kun nen bezighouden met de civiele produk- tie. Na een strijd van tien jaren heb ben we dus nu weer evenals voor de oorlog een staatsbedrijf. De ge hele Kamer stond op het standpunt dat het vervaardigen van wapens en munitie niet mag geschieden zonder parlemen taire contröle. en De Jong’s Nieuwsblad In de zaterdagmiddagcompetitie is Bols- wardia door haar 2 achtereenvolgende overwinningen aardig bij de wal opge klauterd. Groen-wit zetelt nu zelfs in de kopgroep en wanneer a.s. zaterdag in de thuiswedstrijd tegen het Lemster C.V.V.O. de 3de zege in successie tot stand wordt gebracht, komen de Bols- warders er zeer goed voor te staan. Het zal zeker geen gemakkelijke wed strijd worden, vooral ook omdat center- voor Visser vanwege een knieblessure nog niet van de partij kan zijn, maar ondanks dit, hebben we toch goede moed en voorspellen dan ook een kleine zege voor de thuisclub. Het leidende Delfstrahuizen zal, nu Makkum op bezoek komt, er wel niet veel voor voelen de gasten ook maar één puntje af te staan. Alhoewel ver rassingen bij voetbal nooit zijn uitge sloten, in dit duel lijkt ons dit toch niet mogelijk, zodat we gevoegelijk kunnen aannemen, dat Makkum na zaterdag nog steeds zonder één enkel winstpunt op de onderste plaats zal staan. Woudsend ontvangt D.O.G. Deze opgave lijkt ons voor de gastheren te zwaar, dus winst voor de Wolvegaasters. In geen jaren is de uitvoer van aardappe len naar het buitenland, vooral naar Enge land, zo groot geweest, als thans. De prij zen zijn gedurig stijgende. Overal malaise. Vooral de timmerlieden en ververs hebben weinig of geen werk. Vrijge zellen en gehele gezinnen vertrekken naar Duitsland waar werk en brood in overvloed is te krijgen. In Hollands geld kan zo’n gezin (man en vróuw) in een melkstal sa men wel tot f 18 per week verdienen. De hondenkarberijder B. H. te Wommels krijgt f3 of f2 dagen daar hij zijn honden onder de kar niet voldoende gemuilband had. Wel had hij de honden een touw om de bek gebonden, maar dit acht de Bols- warder kantonrechter niet voldoende. De gemeentebegroting te Bolsward raamt n batig saldo van f 1661,62. De heer S. J. Praamsma stelt voor de weg werker der gemeente een loonsverhoging te geven van f 1. Hij vindt een weekloon van f6 voor deze functionaris te weinig. Die imperialisten zouden Turkije aanmoedi gen tot een oorlog tegen Syrië. Chroesjtsjef wekte deze soc. dem. partijen op druk op hun regeringen te oefenen om aan dit oor logsgevaar een eind te maken. Deze partijen hebben de Rus het juiste antwoord gegeven dat wel het kortst en krachtigst is samen gevat in dat van de Nederlandse Partij van de Arbeid met „haar gegeven onze overtui ging dat gij het zijt die met uw systeem van regeren en overheersen de vrede bedreigt, is er tussen u en ons geen basis voor dis cussie. Evenmin maakten de Russische beschuldi gingen veel indruk in officiële kringen van het Westen. De Amerikaanse regering liet de Russische weten dat als Moskou een soort Koreaans avontuur op het oog had door SyrischeTurkse grensincidenten uit te lokken en dus dacht bij een lokale oorlog zijde te kunnen spinnen, het zich zou mis rekenen. Iedere aanval op Turkije zou Ame rika beantwoorden met een directe aanval op de Sovjetunie. De Turken, die terwille van hun eigen veiligheid, van hun al jaren gemobiliseerde legers, een deel aan de Sy rische grens hadden samengetrokken, bleven ook kalm onder de Russische bedreigingen, welke een toppunt bereikten in de Russische verzekering dat in een oorlog hun land in één dag met de grond gelijk gemaakt zou worden. Zij gaven enkel een verklariing uit dat An kara geen kwade bedoelingen had jegens Syrië. Zij bleven overigens onwankelbaar trouw aan het Westen en vervroegden hun verkiezingen, welke anders binnenlandse kwesties tot inzet zouden hebben gehad, maar thans als een uitspraak van het Turk se volk over de buitenlandse politiek van de regering zouden worden beschouwd. Ons ontgaat overigens het nut van de pu blicatie door een Amerikaans tijdschrift van het bericht, dat de Amerikaanse radarpos ten op Turks gebied aan de Zwarte Zee al een paar jaar lang de proeven der Russen met lange afstandsprojectielen hebben kun nen volgen. Dat had beter geheim kunnen blijven, nu wordt de Russische haat jegens de Turkeln er door aangewakkerd. Het Westen had ook geen enkel bezwaar de klacht van Syrië dat het zich door de Turkse troepenconcenl traties aan zijn grenzen bedreigd gevoelde! door de assemblee der Ver. Naties te later! behandelen. Deze plaatste de klacht dan ook| op haar agenda al gaf ze er niet de spoed-1 behandeling aan, welke de Syriërs hadden gewenst. De V.N. besprekingen zullen wel een commissie van onderzoek opleveren, welke naar de Turks-Syrische grens zal worden gezonden. Het geeft echter al te denken dat Syrië die commissie alleen aan de Turkse zijde van de grens wil hebben en niet aan de hare. soms verrassend goed uit haar slof schieten en vooral op eigen terrein is het steeds een moeilijke tegenstander. We achten het best mogelijk, dat de thuisclub de Jubbegaasters een puntje gaat afsnoepen. Bij Olyphia-G.A.V.C. zal het krachts verschil wel niet groot zijn, het terrein- voordeel kan hier wel eens beslissend zijn. W.Z.S. is tegen M.S.C. in Meppel zeker niet kansloos. De Meppelers beschikken dit jaar niet over een bijzonder sterk elftal, zodat we de Snekers wel in staat achten beide winstpunten, die zij zo hard nodig hebben, voor zich op te eisen. NicatorSteenwijk is met het oog op de fatale plaats van zeer veel belang. Wie zal hier het slachtoffer worden Zeer waarschijnlijk de bezoekers. Wil Emmeloord, ondanks het terrein- voordeel, tegen D.O.G. kans van slagen hebben, dan zal een volledige ploeg een eerste vereiste zijn en daar dit nog verre van zeker is, houden we het op de be zoekers. R.E.S. gaat Steenwjjker Boys een bezoek brengen, wat voor de b’auw-witten een moeilijke klip wordt te omzeilen. Niet dat de Steenwfjkers over een betere ploeg beschikken, eerder geloven we het tegendeel, maar om het in Steenwijk tot een overwinning te brengen, is een zeer Doe't myn kou stoar, sei Joukeboer, doe kaem net ien fan ’e buorren om my in kou of ek mar in keal to jaen, mar nou't myn wiif dea is, wolle se my allegear har doch ters oansmarre. Hwat bat Het Westen en al wat daarmee verbonden is heeft zich gelukkig rustig gehouden onder de Russische lawine van anti-Westerse propaganda welke vorige week de koude oorlog tot een nieuw hoogtepunt opzweepte. Met de prestigewinst van de kunstmaan achter zich heeft de heer Chroesjtsjef zich tot de soc. dem. partijen in een aantal Westelijke landen gericht om hen op het vermeend gevaar van een wereldoorlog te wijzen dat zou kunnen voortvloeien uit het optreden van de Ameri kaanse „imperialisten” in het Midden Oosten. De Engelse premier Macmillan is uitnodiging van de Amerikaanse gering naar Washington getogen; zal daar ook over de Russische politiek in het Midden Oosten worden gespro ken en over gezamelijke pogingen zich daartegen te weer te stellen. Uit de figuren welke Macmillan vergezellen blijkt echter dat dit AmerikaansEngelse overleg in de eerste plaats zal gaan over de ontwikkeling van raketten, aardsatellieten, enz. Tot nog toe werd de samenwerking tussen Amerika en zijn bondgenoten min of meer belemmerd door het feit dat de Ame rikaanse wet verbood andere landen te doen delen in bepaalde atoomgeheimen, maar men schijnt onder de indruk der Russische suc cessen, daarmee nu de hand te willen lich ten. De Amerikanen schijnen maar al te graag daartoe bereid en speciaal met Engeland, nu Engelse geleerden de Amerikanen ook een stap blijken voor te zijn op het gebied van de „kernfusie” waaraan we de water stofbom te „danken” hebben. Van het „temmen” van deze bom moet de wereld 't op de duur hebben wat z’n energievoorzie ning betreft omdat waterstof overal in onbe- Toegegeven mag wel worden dat de Westelijke diplomatie in het Syrische geval vermoedelijk niet brandschoon is. Zoals de Russen hebben gekuipt om er hun invloed te vestigen, mag men ge loven dat de Amerikaanse en Engelse geheime diensten betrekkingen onder houden met Syrische kringen die de huidige op Moskou georiënteerde re gering gaarne ten val zouden brengen. Syrië is tenslotte belangrijk omdat door dit land het olievervoer naar het Westen plaats heeft. Maar het is onzinnig te veronder stellen dat Amerika via de Turkse bondge noot gewapenderhand in Syrië zou willen ingrijpen. Af gezien van de kans dat daar door een wereldoorlog zou ontstaan, zou zoiets alle Arabische staten tegen het Wes ten te hoop doen lopen. De Russen geloven natuurlijk zelf ook niet aan een Turkse be dreiging van Syrië; als ze echter al hun propagandistische toorn over Turkije, het lid van het Navopact en het Bagdadpact uitgieten, is dat gedeeltelijk om het Turkse volk vrees aan te jagen voor de verschrikke lijke Russische macht en het te verlokken de banden met het Westen te verbreken. Daarin zal Moskou teleurgesteld worden. Een andere reden voor het Russisch kabaal iis vermoedelijk geweest, dat in Syrische kringen zelf, ook in die der neutralisten gaandeweg bedenkingen rijzen tegen de Russische inmenging in hun binnenlandse zaken en dat Moskou door gevaren welke Syrië van Westelijke zijde bedreigen te fantaseren deze kringen tracht te overtuigen dat Syrië alleen onder Russische bescher ming veilig is. Voorts zal Moskou wel op het oog hebben door sterk de nadruk te leggen op vermeende gevaren welke een Arabisch land als Syrië van TurksAmeri kaanse zijde bedreigen, andere Arabische landen er van te weerhouden zich sterker op het Westen te oriënteren. Tenslotte: de Franse regeringscrisis duurt nog voort en de financiële toestand van de staat wordt voortdurend miserabeler. De deelnemers in de a.s. Euromarkt zien ge schokt naar hun Franse partner en vragen zich af waar het heen moet. En nu wij hier over de Euromarkt spreken mag nog vermeld dat de Scandinavische landen be zig zijn met een ontwerp verdrag Noordse markt. Er zijn deskundigen die zich afvra gen of dit niet de verkeerde kant uitgaat en of men niet beter een grotere eenheid zou kunnen vormen dan enige Europese economische groeperingen, die elkaar weer onderling zouden kunnen bestrijden. zit als wel omdat de houding van Tito in deze kwestie schijnt te wijzen dat hij meer en meer in Sovjet Russisch vaarwater is geraakt. De Zuid Slaven ontkennen dit en beweren dat hun besluit slechts een gevolg is van een realistische politiek. Om invloed onder de satellieten van de Sovjetunie in Europa te kunnen uitoefenen moest Tito de O. Duitse regering, die daar een rol van betekenis speelt wel erkennen. De Amerikaanse oppositie in het Congres tegen de hulp aan Zuid Slavië is echter versterkt door het gebeurde en de regering zal dus vermoedelijk wel gedwongen wor den deze hulp te staken. Waarschijnlijk zal zij dat schoorvoetend doen want het is nog niet bewezen dat Zuid Slavië zich weer in bet Sovjetblok heeft gevoegd, en als dat niet het geval is, kan juist het stopzetten van de Westelijke hulp daartoe leiden. De houding van Zuid Slavië is inderdaad wat raadselachtig en daarom moeilijk te beoordelen; de Turken, die de verhoudingen in dit gebied goed kennen zijn echter niet meer zo vriendelijk tegen Tito en hechten weinig waarde meer aan het bondgenoot schap met hem. Dat zegt wel wat. Of de Zuid Slavische politiek beïnvloed wordt door binnenlandse moeilijkheden, wat som mige commentatoren beweren, zoals er ook enkele zijn die Chroesjtsjefs gebral toe schrijven aan pogingen zich tegenover de Russische militaire kopstukken te handha ven, valt meer binnen het terrein der specu latie dan binnen dat van 'een werkelijke kennis der feiten. veel vanwege de zekerheid dat niemand er aan denkt agressie jegens Syrië te plegen. Veel duidelijker is echter aan het licht ge treden de wens der Arabische Staten de Syrische kwestie op te lossen zonder inmen ging van derden, dus noch van Westelijke maar evenmin van Russische zijde. Dat komt uit in het aanbod van koning Saoed van Saoedie Arabië om te bemidde len tussen Turkije en Syrië. De koning was een week in Beiroet in Libanon om daar met deze ook min of meer op het Westen georiënteerde regering te overleggen en in een gemeenschappelijk communiqué zegden ook zij Syrië, als het werd aangevallen, steun toe, maar het was duidelijk dat zij een poging op het oog hadden Syrië wat uit het Moskouse zog te loodsen. Deze landen wensten nl. een Arabische con ferentie waar de Syrisch—Turkse kwestie zou worden besproken en waar met Sa oedie Arabië, Libanon en Syrië, ook Jor danië en Irak vertegenwoordigd zouden zijn maar niet Egypte, dat notabene al troepen naar Syrië had gezonden als blijk van bond genotelijke trouw. Koning Saoed, die met Nasser concurreert om het leiderschap in de Arabische wereld heeft Nasser er waarschijnlijk ook niet bij willen hebben omdat deze met Moskou ko ketteert en die Arabische staten welke nog feodale heersers hebben, hebben daaraan duchtig het land, omdat het penetreren van Russische invloed in de Arabische wereld, ook deze heersers hun positie zou kunnen kosten. Kennelijk hebben degenen, die thans de toon in Syrië aangeven, deze conferentie niet gewild en nu probeert Saoed het via persoonlijke bemiddeling. Terwijl wij dit schrijven is het nog onzeker of Saoed de partijen bij elkaar zal krijgen, maar wat er zich daar in de Arabische wereld afspeelt moet toch stellig de Sovjetunie niet welkom zijn. Het grootste deel der Arabische staten blijkt allesbehalve onder de indruk van het Moskouse gebral en wenst in het Midden Oosten de boontjes zonder Sovjethulp te doppen. perkte hoeveelheid aanwezig is. Het achter blijven van Amerika zowel bij Rusland als Engeland op diverse velden van wetenschap heeft een aantal commentatoren aanleiding gegeven tot speculaties omtrent de oor zaken daarvan. Zij vragen zich af of in Amerika wellicht de wetenschap niet al te zeer zich concentreert op dingen welke van direct nut kunnen zijn en waaraan dus ver diend kan worden, ma.w. dat men meer aan de koelkast en de televisie heeft gedacht dan aan de kunstmaan enz. Er zijn zelfs commentatoren die betogen dat Amerika om de wetenschappelijke en industriële wed strijd tegen de Russen te winnen, zal moe ten afstappen van zijn individualistische methoden en streng dirigistische maatregelen zal moeten nemen en juist bij de Ameri kanen is men daaraan nog lang niet toe. Een kwestie welke de Amerikaanse en Engelse staatslieden stellig ook zul len bespreken is die van Zuid Slavië, welke sterk op de voorgrond is geko men sedert Tito de Oost Duitse rege ring erkende en de W. Duitse regering daarop de diplomatieke betrekkingen met Zuid Slavië verbrak. De regering Adenauer vreest nl. dat als zij dergelijke maatregelen niet neemt, het hek van de dam zal zijn en vele regeringen Oost Duitsland zullen erkennen, wat naar zij meent de hereniging in de weg zal staan. Om dergelijke redenen knoopt W. Duits land voorlopig ook geen diplomatieke be trekkingen met Israël aan, omdat dit ook de Arabische staten ertoe zou kunnen bren gen dë Oost Duitse regering te erkennen. Overigens lijkt 't W. Duitse standpunt niet zo sterk realistisch, de hereniging van Duitsland zal niet tot stand komen voor de betrekkingen tussen het Westen en Rusland genormaliseerd zijn en het tijdstip waarop dit het geval zal zijn lijkt verder dan ooit verwijderd. De andere Westelijke landen staan tegenover het gehele vraagstuk der hereniging koel en als de Ver. Staten thans een herziening van de kwestie van de mili taire en economische hulp aan Zuid Slavië overwegen is dat niet zozeer omdat Tito de W. Duitsers, die overigens ook nog wel voorzichtig zijn en hun handelsverdragen met Zuid Slavië onaangetast laten, dwars wet zal kunnen bijdragen tot een ver betering van de verkeersdiscipline. Hij was ervan overtuigd, dat de politie deze verantwoordelijkheid kan dragen. De minister geloofde dus niet dat de kans op fraude groter zal worden. 'i s-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1