JicDitdLijk Wegkom. BELANGRIJKE BESLISSING TE WASHINGTON VIER JAAR NA DE RAMP Qabe Skroar üs hjoed p 9 Buitenlands Overzicht Frankrijk schijnt intern uiterst zwak Hwat de bolle der Zjoekov in ongenade of gepromoveerd fan seit Tweede Kamer accoord met Deltaplan to sizzen 1 Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Twee geheime zenders in de val 53e JAARGANG No. 85 VRIJDAG 1 NOVEMBER 1957 Waarin opgenomen; De Bolswardsche Courant, Westergoo ^E^^*C^C*«*C^tafc^t*t^**C***t^*»C***CX<Wr»*W:*«*C**^ Hwat haf e kost- PYT. KAMEROVERZICHT Jo-jo wedstrijd te Bolsward. 25 hoofdprijzen. Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelii gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Het aantal radioluisteraars bedraagt in ons land reeds 300.000. Beschikbaar de beste sanebok Frits. Dek- geld 35 cent a contant bij Evert Giliam o.d. Pingjum. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) le week november 1932 Sinds het moment, dat ik het ambt van burgemeester te Bolsward heb mogen aanvaarden, heb ik reeds herhaaldelijk horen spreken over de jaarlijkse terugkerende Bolletongersdei. Maar ook reeds vóórdien mocht ik via radio en pers reeds enigszins kennis maken met deze jaarlijkse hoogtijdag. Nu Bolletongersdei 1957 met rasse schreden nadert zoals U reeds bekend is wordt de dag op donderdag 7 november a.s. gehouden neemt de bij mij bestaande spanning om deze dag te mogen meevieren- hand over hand toe. Immers, ik begrijp nu beter dan voorheen de waardevolle betekenis van deze dag als ontmoetings- en trefdag voor de bevolking uit de wijde omgeving van Bolsward met elkaar, oud en jong, en met de Bolswardse bevolking, die er ten volle van overtuigd is, dat een goede verstand houding tussen de bewoners van de wijde omgeving en van onze stad wederzijds van groot belang is. Om de betekenis van deze dag dan ook, mijn stijgende spanning, maar daarnaast ook om het naar mijn oordeel smaakvolle en fraaie programma, door de goede zorgen van de Marktcommissie in nauwe samenwerking met de W. A. C. en met enige andere instanties samengesteld. Een programma, dacht ik, dat van ’s morgens vroeg tot 's avonds laat, klinkt als een klok en waaruit blijken moge dat wij onze gasten zo hartelijk mogelijk willen ontvangen. Daarom dan ook nodig ik U allen uit wijde omtrek hartelijk uit 7 november a.s. Bolletongersdei in onze stad te komen vieren. Ik ben er van overtuigd: U zult er geen spijt van hebben. Wij, Bolswarders, zullen u feestelijk begroeten. De vlaggen gaan uit een gepast vermaak, voor elk wat wils, wacht U. Daarom, hartelijk welkom. Wij hopen U in grote getale, te ontvangen. 30 oktober 1957. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaii (bij vooruitbetaling) Giro 887926 De Burgemeester van Bolsward, Mr. J. A. GEUKERS. Bols wards Nieuwsblad Mar lokkich ik fornim wer Sa om en by novimber Bin’k dochs in dripske yn tel Yn't aide Gysbertstedtsje Slacht bliid myn bolle hertsje Hwa aeit my der oer’t fel len dei wurd ik weardearre O, ik lit it tanber hearre 't Makket in hiel jier goed Hwat is't in skoan gefal, net Ik bring lüd myn hulde oan Boalsert Boe, boe, myn bollegroet. Maet soe der wol by farre Hy krige in stal to Arum Yn it K.I. stasjon Hy rekke yn 'e graesje Saneamd inseminaesje Syn neiteam. ear en rom Ik bleau sünt lykme allinne By in boer yn in heale finne Oan in seis jellens tsjoar Ik mei ek wol oer froulju Mar op myn lokjend aljen Jowt noait in kou gehoar. Dinsdag j.I. is de Tweede Kamer begonnen met de behandeling van de Deltawet. Na de Euro-verdragen en de algemene politieke be schouwingen dus weer een zeer belangrijk debat. Het was reeds op de eerste dag van de behandeling van dit wetsontwerp duidelijk, dat onze volksvertegenwoordigers zich achter de plannen van de regering zouden scharen om de zee-armen af te sluiten. Een gigan tisch werk, dat waarschijnlijk nooit tot stand zou zijn gekomen als we op 1 februari 1953 niet een verwoestende stormvloed hadden meegemaakt. Men kent misschien de cijfers van de ramp nog wel: 1835 mensen verloren het leven, 72000 personen moesten evacueren, 150.000 h.a. land werd overstroomd, 4300 gebouwen werden vernield en ruim 43000 beschadigd. Ook werden honderden kilometers dijk zwaar beschadigd. De totale kosten van de ramp kunnen worden geschat op rond 1.5 miljard gulden. Het adres voor Uw opgemaakte mutsen is F. Hoekema, Grootzand 31, Sneek. In de pers wordt geklaagd over de scha duwzijden van het afbetalingssysteem. Ik soe't graech oars ha wolle Froeger wiene wy bollen Yn wearde frij gelyk As earste ünheilsboade Kaem't stamboek yn ’e moade Karmaster sei: 't Wiist bryk Dyn maet is folie better Fan eksterieur. is fetter Hy hat ek moaijer hier Dy krijt in heech tal punten Kin yndield by „uitmuntend” Soks fyn ik gjin maniier. ontwikkeling der atomische wetenschap een zaak van vele geleerden in vele landen nodig, aldus de bladen. President Eisenhower zal nu het Congres vragen de wet op de kernenergie zo te wijzigen dat het mogelijk wordt de Ameri kaanse geheime gegevens ten deze uit te wisselen met de kennis welke de bondge- noot-staten bezitten. dan ook c-ncluderen, dat deze geweldige waterstaatswerken nog wel te financie ren zijn. Zij komen neer op f 10.per persoon per jaar. Het debat in de Tweede Kamer droeg hoofdzakelijk een technisch karakter. D1 wetsontwerp is een nationale zaak. En geen enkele fractie had dan ook behoefte om uit deze zaak „politiek” te halen. Dat is een verblijdend teken. Een bewijs, dat onze nationale eendracht, onda~ks vele verschillen, nog altijd groot kan zijn. Men kan niet zeggen, dat 't debat daar door interessant werd. Integendeel, de zeventien sprekers over dit onderwerp hebben lange redevoeringen voorgelezen, waarbij zij niet schroomden in herhalin gen te vervallen. Maar dit doet toch niets af aan de belangrijkheid van dit debat. Talloze filmoperateurs hebben dit historisch moment vereeuwigd. Dat was juist, want de Tweede Kamer stond in derdaad voor een historische beslissing. Aanneming van de Deltawet betekent, dat de kaart van Nederland voor de zo veelste maal hertekend moet worden. Het water wordt steeds verder terugge drongen. Natuurlijk waren er nog vele wensen. Vooral de belangen van Zeeland zijn er druk besproken. En waarlijk niet alleen door de drie Zeeuwse afgevaardigden de heien Westerhout (soc.), Van der Peyl (c.h.) en Kodde (s.g.p.). De vraag of de oester- en mosselcultuur gered kan worden, stond in het middel punt der belangstelling. En ook de oever- vert' -'ling van de Wester-Schelde werd druk besproken. Het Delta-plan kan voor Zeeland van grote betekenis zijn. De vrees voor het water kan minder wor den. Er komt plaats voor industrialisatie vooral in het Sloe en bovendien kan deze provincie voor de recreatie van groot belang zijn. De watersportlief hebbers zullen Veere wel weten te vin den. Maar hoeveel verlangens er ook waren, aan de wet zelf werd niet ge tornd. Althans niet wat betreft de tech nische uitvoering van dit plan. Een belangrijk deel van het debat ging over de vraag of de schadevoergoedings- regeling wel. juist was en of de water schappen niet te veel moeten betalen. Het is n.l. de bedoeling, dat het Rijk 60 van de totale kapitaalsuitgaven voor zijn rekening neemt. en De Jong’s Nieuwsblad Hitler heeft bij de jongste verkiezingen in Duitsland bijna 2000.000 stemmen verloren, Moscou 700.000 gewonnen. De Hitlerfractie daalde van 230 tot 195 mandaten, die der communisten steeg van 89 tot 100. Hitler had tijdens de verkiezingscampagne op 47 plaatsen gesproken. Te Bolsward is aangekocht voor de heer B. Kuipers, magnetiseur te Sneek, voorheen te Bolsward, diens geboortehuisje, Groot Kerkhof 11, met het doel, daariin t.z.t. een paar nader aan te wijzen arme oudjes gratis te laten wonen. wakkeren. De Turkse regering heeft intus sen bij de zondag gehouden verkiezingen weer een flinke meerderheid in het parle ment gekregen, zij het kleiner dan die waar op ze thans steunt. Dit is echter niet het gevolg van het feit dat de voornaamste oppositiepartij de huidige Turkse buiten landse politiek veroordeelt, maar wegens verschillen over binnenlandse kwesties, die o.a. 't weinig democratisch gedrag van de huidige regeringspartij betreffen. In West Duitsland is het nieuwe kabinet van dr. Adenauer gevormd; de bondskan selier heeft er naar gestreefd zeker even wicht tussen de katholieke en protestantse leden te handhaven, waarom de protestantse minister van economische zaken, Erhardt, waarschijnlijk ook plaatsvervangend kanse lier dr. Adenauer is r.k. zal worden. In Zweden is voor het eerst na 1933 een kabinetscrisis uit gebroken omdat, nadat vier ministers van de agrarische partij hun portefeuille hadden beschikbaar gesteld we gens meningsverschilen met hun socialis tische collega’s premier Erander 't gewenst vond het gehele kabinet te laten aftreden. W ft geven is een nationaal belang. En dat is de reden waarom de Deltawet van mi nister Algera zo eenstemmig is ontvan gen. Vier jaar na de ramp heeft men dus besloten de zeearmen af te sluiten. Nu rijst de vraag: waarom deed men d niet eerder? Het moet tot eer van de huidige be windsman van verkeer en waterstaat gezegd worden, dat hij enige tijd voor de ramp reeds opdracht heeft gegeven om de mogelijkheden tot afsluiting van de zeearmen te bestuderen. Veel eerder b - d deze opdracht ook niet gegeven kunnen worden, want de techniek was nog niet zo ver voortgeschreden, dat er daaraan gedacht kon worden. In de oorlog heeft men ervaring opgedaan, die men nu kan gebruiken. Onze rijkswater staat heeft ook van de ramp veel ge leerd. En daarvoor waren de dijken van Walcheren en vele andere gebieden reeds kapot geweest. De kosten, die aan het Deltaplan ver bonden zijn, zijn enorm. De verbetering van de dijken langs de Westerschelde kost f 400 miljoen. Het Deltaplan zelf de afsluitig van de zeearmen en het leggen van verschillende andere dam men, inclusief de werken aan de Rot terdamse Waterweg zal f 1800 milj. kosten. De verbetering van het overige deel van de kust wordt geschat ep f200 mln. Natuurlijk zijn deze berekeningen zeer globaal. Men hoopt het gehele pro- jc-' in 25 jaar klaar te kunnen krijgen. G.zien deze vrij lange termijn moet men Op 27 oktober j.I. hebben opsporingsambte naren van PTT in samenwerking met de Gemeentepolitie te Hoogeveen de klande- stiene zenders „Huisvesting” en „de Baan breker” opgespoord en in beslag genomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen de 35-jarige J. A. v. E. en de 27-jarige J. P., beiden fabrieksarbeider te Hoogeveen. Zjoekov zou deze Russische politiek veel te speculatief en gevaarlijk vinden omdat hij van oordeel zou zijn dat Amerika niet afzijdig zou blijven en zijn eigen land nog geenszins in staat is 't tegen de Ver. Staten op te nemen. Wat er voor waars zit in al deze veron derstellingen weten we niet, wél echter dat de Russen de koude oorlog rond de Syrisch- Turkse kwestie ijverig blijven beoefenen. Nu hebben ze de Syrische regering aan de Navolanden laten meedelen dat de Turken van de a.s. Navo-oefeningen in hun gebied wel eens konden gebruik maken om Syrië aan te vallen, zonder dat ze de andere Navoleden daarin hadden gekend. Een on zinnige insinuatie. De Syrische regering schijnt de bemidde ling van koning Saoed te hebben afgewe zen, en dat zal deze niet licht vergeten. De algemene vergadering der V.N. discus sieert terwijl we dit schrijven nog Altijd over de vraag hoe men aan de Syrisch- Turkse wrijving een eind kan maken. Een oplossing is niet gemakkelijk zolang Mos kou in Syrië het wantrouwen blijft aan- De strijd tussen Hoover, de tegenwoordige president der V.S. en Roosevelt, de de mocratische kandidaat is met grote meerder heid ten gunste van Roosevelt beslist. Franklin Roosevelt is een neef van de be kende oud-president Theodoor Roosevelt, die in september 1901 president der V.S. werd. De nieuwe president is 50 jaar oud. In 1921 had hij een zeer ernstige aanval van kinderverlamming. De omvang van deze verschrikkelijke watervloed had nog veel groter kunnen zijn. Dank zij de allergrootste krachts inspanning is men er in geslaagd de dij ken langs de Hollandse IJssel nog op het juiste moment te dichten. Was dit niet gelukt, dan zou ook het centrale deel van ons land zijn ondergelopen. Nederland is groot geworden in de strijd tegen het water. Het water is zijn vriend, maar ook zijn vijand. De Twee de Kamer legde uiteraard in dit debat de nadruk op het water als vijand. En daar is alle reden voor. Een groot deel van ons land ligt nu eenmaal beneden de zeespiegel. Dat deel zou bij het ont breken of het wegvallen van de zee- waterkering door zeewater worden over stroomd. In dit op hoog agrarisch peil staande en economisch hoog ontwikkel de gebied liggen de beide grote haven steden Rotterdam en Amsterdam, het regeringscentrum 's-Gravenhage en vele andere belangrijke bevolkingscentra, waaronder de provinciale hoofdsteden Middelburg, Haarlem, Zwolle en Leeu warden. Het gebied dat voor overstro ming vatbaar is, heeft een oppervlakte van ongeveer 15000 km.2 (d.i. 50 van de totale oppervlakte van het land) en wordt door rond zes miljoen personen (d.i. 60 van het totaal aantal inwo ners) bewoond. Deze cijfers spreken beekdelen. Zij leve ren tevens het bewijs, dat ons volk in ieder geval nooit mag bezuinigen op de zeewaterkeringen. Daarvoor geld uit te len en omdat de staat bij hen alles regelt en in handen heeft en de behoeften in hun eigen land en in andere communistische lan den, met name in rood China, enorm groot zijn, hebben zij ook nog enorme mogelijkhe den voor die ontwikkeling. Er zijn in Amerika en de andere Westelijke landen echter tekenen dat men over het hoogtepunt van de conjunctuur heen is, dat bepaalde markten verzadigd zijn en de pro ductie dus ingekrompen moet worden, waar door de impulsen tot industriële inspanniing in het vrije bedrijfsleven zullen gaan tanen. Hier schuilen niet geringe gevaren voor het Westen nu de Russen ’n industriële en eco nomische wedloop met de vrije wereld zijn begonnen. Men zou daarom wensen dat de Westelijke landen elkaar niet alleen vonden in een militaire en militair-industriële samenwer king, doch ook in een economische samen werking, welke er toe zou bijdragen de in dustriële activiteit in alle landen op peil te houden en daardoor ook de welvaart. Het tijdstip dat dit nodig zal zijn, kan dich ter bij liggen dan men denkt, maar er is voor deze samenwerking bij de Westelijke volken nog zo weinig werkelijke belang stelling, dat een neiging tot werkelijk diep ingrijpende maatregelen ontbreekt en als de nood aan de man komt het Westen wel weer zal moeten improviseren op een terrein Waar de Russen al lang „plannen”. Hwa't my net lije mei as ik üt it büthüs kom, hoecht my ek net lije to meijen üt tsjerke wei. Daartoe uitgenodigd door een 2 tal leden der Chr. Jongelingsvereniging kwam 4 nov. Mevr. v. Kuiken van Exmorra naar Tjerk- werd om hier een Chr. meisjesvereniging op te richten. Van de 18 aanwezige meisjes traden 17 toe als lid. De vereniging koos als naam „Bidt en Werkt”. De conferentie welke president Eisenhower en de Engelse premier Mac millan en de hen vergezellende adviseurs te Washington hebben gehouden heeft tot belangrijke beslissingen geleid. Beslissingen welke we trouwens niet alleen aan de Amerikaanse en Engelse regeringsleiders te danken maar ook aan de Belg Spaak, die nu secretaris-generaal is van de Navo en er toe heeft bijgedragen dat het overleg te Washington geen uit sluitend Angelsaksisch karakter kreeg, maar een algemeen Westelijk stempel verwierf. Fa. Donker te Bolsward zal een absoluut alcoholvrije appelwijn produceren. Dit nieuwe produkt en de bereidingswijze Zijn voor ons land nog geheel nieuw. Hoe dit alles ook zij, op militair zowel als industrieel en economisch gebied staat het Westen in een uiterst gespan nen toestand en des te meer is het te betreuren dat sommige der grote vrije landen intern uiterst zwak schijnen. Met name Frankrijk, waar de socialist Mol- let ook al niet geslaagd is in de vorming van een nieuw kabinet. Hij had een rege ring willen vormen welker taak alleen zou zijn de voorbereiding van een grondwets herziening, die stabieler kabinetten zou ver zekeren. De enige weg uit ’n onhoudbare toestand, welke anders zal eindigen met de verschijning van een sterke man. Overigens mogen we als troost aannemen dat het bij de tegenstander, ondanks de ster ke man, ook niet al te fris is. Plotseling is in de Sovjetunie maarschalk Zjoekov van zijn functie als minister van defensie ontheven en vervangen door maarschalk Malinowski, ook een bekende generaal uit de tweede wereldoorlog. Zjoekov was in 1955 toen Chroesjtsjef de leidende figuur in het Kremlin werd tot minister benoemd en tot lid van het presi dium. Of dit op aanbeveling van Chroesjt sjef was of dat het leger -deze benoeming had geëist opdat Zjoekov Chroesjtsjef in de gaten kon houden is nooit duidelijk ge worden. Terwijl wij dit schrijven is het ook nog onzeker of Zjoekov ook uit het pre sidium zal worden verwijderd. Helemaal afdanken durft Chroesjtsjef de maarschalk trouwens niet, hij krijgt namelijk een andere functie. Er is nog veel ondui delijk rond deze geschiedeniis maar in ieder geval blijken de geruchten omtrent span ningen in het Kremlin juist geweest te zijn Volgens berichten van communistische zijde in het Westen moet Zjoekov tegen het op treden van de politieke commissarissen in het leger geweest zijn, waaruit Chroesjtsjef dan natuurlijk de conclusie getrokken heeft dat de maarschalk het leger wel eens tegen het communistische bewind of in ieder ge val tegen hem, Chroesjtsjef, zou kunnen gebruiken. Als Zjoekov ook uit het presidium zou ver dwijnen, zou dat kunnen worden opgevat als een teken dat men er minder geneigd wordt toenadering tot Amerika te zoeken. Zjoekov paradeerde er altijd als een per soonlijke vriend van Eisenhower. Er zijn Westelijke commentatoren die ver moeden dat Zjoekov het ook niet eens is met Chroesjtsjef, wat diens poging betreft ’t Midden Oosten te balkaniseren. Chroesjt sjef zou spelen met de gedachte dat Ame rika, met de mogelijkheid zelf vernietigd te worden door lange afstandsprojectielen, geen wereldoorlog zal riskeren voor een lokaal conflict in het Midden Oosten waar bij Rusland zijde zou kunnen spinnen. In Antwerpen werd maandagmiddag een voetbalwedstrijd tussen de belgische en ederlandse parlementaire elftallen gespeeld. Spelmoment voor het nederlandse doel, keeper Mr. Blaisse op de grond. Te Washington is dan besloten dat de in de maand december te Parijs te houden ver gadering van de raad van de Navo een bijzonder karakter zal krijgen. Op deze ver gadering zullen de Navolanden niet alleen vertegenwoordigd zijn door hun gewone gedelegeerden in de raad, maar zo mogelijk ook door de regeringsleiders. President Eisenhower, de Engelse en de Canadese premier hebben reeds toegezegd aanwezig te zullen zijn. De bedoeling is van deze vergadering een demonstratie te maken van de Westelijke eenheid, welke dan een practische uitwerking zal krijgen in een besluit tot een hecht samengaan van alle aangesloten landen op wetenschappelijk gebied en in de eerste plaats zal daarvan dan de ontwikkeling van de kernenergie en van atomische wapenen profiteren. Men zegt zelfs dat Amerika en Engeland reeds overeengekomen zijn de gezamelijke geallieerde chefs van staven-organisatie zo als die in de Tweede Wereldoorlog be stond weer te doen herleven. De Amerikaan se en Engelse autoriteiten schijnen ook bij zondere waarde te hechten aan de demon stratie omdat Chroesjtsjef er speciaal op uit schijnt wantrouwen te zaaien tussen Ame rika en zijn bondgenoten. Door de uitvinding van het lange afstands- projectiel verliest, zo zegt hij, de luchtmacht aan betekenis en daardoor ook de waarde van de Amerikaanse bases in Europa en dus zullen de Europese partners bij Was hington minder in tel geraken. Het is onge twijfeld nuttig dat daarom weer eens de Atlantische eenheid naar buiten wordt ge demonstreerd. De Engelse bladen juichen dan ook over de besluiten te Washington genomen en niet zonder Schadenfreude constateren zij dat deze beslissingen het resultaat zijn van het nu door Washington erkende feit dat Ame rika door de Russen is overtroffen met de kuntsmaan. Nu Engeland bezig is het kern fusie probleem onder de knie te krijgen heb ben de Amerikanen Engeland en andere West-Europese landen tenslotte is de De Russen beweren naar aanleiding van de besprekingen te Washington, dat de bewapeningswedstrijd er door zal worden versneld. Ze zullen daar wel gelijk in hebben, eigenlijk is het door een der Westelijke voormannen ook toegegeven. Dit gebeurde toen hij verklaarde dat het Westen de Russen dankbaar mocht zijn voor het lanceren van de kunstmaan, omdat dit de Westelijke landen had waker geschud en doen beseffen welke gevaren zij lopen. Ovrigens mag men zich afvragen of die bewapeningswedloop nog sneller en baarder kan dan nu al het geval is. Men wete wel, dat het materiaal van de Amerikaanse luchtmacht uitsluitend bestemd om de Russen af te schrikken van agressie een waarde heeft van 80 miljoen gulden en dat elk van de meer dan 3000 vliegtuigen welke tot deze Amerikaanse groep behoren een aantal bommen kan meevoeren, waar van één enkele het klinkt haast ongeloof lijk een grotere explosieve kracht bezit dan alle bommen samen, welke in wereld oorlog II door de luchtmachten van alle oorlogvoerenden tesamen, dus zowel van geallieerde als Duitse, Italiaanse en Japanse zijde, werden afgeworpen! De laatste tijd hebben volgens hun publica ties de Amerikanen ook grote successen be haald met hun raketproeven en als ze wer kelijk beschikken over een atoombom welke tegen duikboten kan worden gebruikt, zal deze de Russische marine, die zich zo sterk concentreert op het duikbootwapen, zwaar in de maag liggen. Overigens komt de Sov jetunie na het Westelijk besluit tot onder linge wetenschappelijke samenwerking met een tegendemonstratie, Hao tse toeng van Rood China komt naar Moskou en in zijn gezelschap is de directeur van het Chinese bureau voor ontwikkeling van de atomische wetenschap. Dat de AmerikaansEngelse besluiten in de andere Navolanden van harte worden toegejuicht kan men zich voorstellen. Al leen mag men zich afvragen of de sterker samenwerking in Navoverband ook nu niet weer in een al te eenzijdige richting gaat. Practisch is ze tot nog toe alleen op de militaire Inspanning gericht geweest, en als men nu ook de ontwikkeling van de kern energie zij het voorlopig met het ac cent op de wapenfabricage meer in die samenwerking betrekt, kan dat ook de ge zamenlijke industriële inspanning ten goede komen. Maar het blijft toch de vraag of de ontwikkeling van de Atlantische en zelfs van de Europese samenwerking naar alle zijden dynamisch genoeg is. De Russen hebben gezworen de Ver. Staten op industrieel gebied te zullen overvleuge-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1957 | | pagina 1