DE TOESTAND IN FRANKRIJK UITERST LABIEL DE NIEUWE GENEESMIDDELENWET De komende wedstrijden Qabe Skroar Gouden filmpjes Voetbal Zuid-Afrika kan apartheidspolitiek voortzetten Kemphaantjes Buitenlands Overzicht us hjoed p p to sizzen 1 UIT BOLSWARD STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND 54eJAARGANG VRIJDAG 25 APRIL 1958 No. 32 Hwat hat Eigen skuld pleaget in minske it meast. KAMEROVERZICHT minuten. Per dag OP ZOEK NAAR REBELLEN Algerië PIET. behoorlijk contróle-apparaat. zijn Westelijke commentatoren die Advertentieprijs: 13 cent per mtn Ingezonden mededelL gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) daarvan zou volgens de meeste waarne mers toch onmidi Frankrijk, Engeland en de Ver. Staten van ’n ministers- :onferentie niet tegelijk met alle de con- Met veel moeite is minister Suurhoff er dan in geslaagd om zijn geneesmiddelenwet in de Tweede Kamer aangenomen te krijgen. Daar mag men de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid mee gelukwensen, want de oude wet dateert van 1865 en tot nu toe is het altijd onmogelijk geweest deze te vervangen. De regeling van de geneesmiddelenverkoop op overwegingen van de volksge zondheid is n.l. zeer moeilijk als men geen economische belangen wil schaden. Maar in ieder geval wordt er een zeer ouderwetse wet vervangen. Alle geneesmiddelen worden nu geregistreerd en gecontroleerd. W.Z.S. IB—R.E.S. 1B: wint W.Z.S. Lemmer 2BR.E.S. 2B: wint Lemmer. R.E.S. 3B—O.N.S. 4B: wint R.E.S. C.A.B. 2BSneek 3B: gelijk spel. Zoals we reeds in ons dinsdagnummer vermeldden, speelt R.E.S. zaterdagmid dag een vriendschappelijke wedstrijd te gen de Leeuwarder Zwaluwen, één der koplopers uit de 3de klase der zaterdag, middagcompetitie. Het zal ons benieuwen waar deze kracht meting op uit zal lopen. Voorlopig hou den we het op de thuisclub. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 In de onderste regionen van de 3de klas is er een spanning van je welste, welke opgeheven kan worden als Steenwijker Boys haar laatste wedstrijd tegen Ni- cator in Leeuwarden verliest en M.S.C. minstens 1 winstpuntje uit Sneek mee terugneemt. Maar o wee, wanneer de Steenwijkers winnen, want in dit geval wordt de toe stand èn van G.A.V.C. èn van M.S.C. of W.Z.S. weer kritiek. Er is ons inziens grote kans, dat eerst na de laatste wed strijd van M.S.C. en Grouw, beide ploe gen moeten na zondag nog 1 wedstrijd spelen, bekend zal worden, wie naar de 4de klasse zal degraderen, daar Steenw. Boys tegen Nicator een redelijke kans hebben om de 2 kostbare punten te be machtigen. Nicator heeft n.l. niets meer te winnen of te verliezen en de menta liteit der Steenwijkers kennende, kan men verzekerd zijn, dat zij zich met alle élan die in hen is, in de strijd zullen wer pen. We houden het in dit geval daar om op de boys. W.Z.S.—M.S.C. wordt ongetwijfeld een zenuwachtig duel, waardoor met geen mogelijkheid is te zeggen, wie hier aan het langste eind zal trekken. We houden het maar op een gelijk spel, waarmee W.Z.S. dan het meest gebaat is. JubbegaD.O.G. is voor de kampioenen een mooie oefenwedstrijd met het oog op de promotie-wedstrijden. Een zege voor de thuisclub ligt hier in de lijn der ver wachting. Nieuws Voor de export is dit van het grootste belang, daar verscheidene landen op het punt stonden onze geneesmiddelen niet meer toe te laten als zij niet waren goedgekeurd. Daarnaast wordt de phar- maceutische verzorging in de ziekenhui zen verbeterd. En ook de geneesmidde lenvoorziening op het platteland zal er op vooruit gaan. Het is dus waarlijk geen luxe dat er een nieuwe wet komt. De totstandkoming van deze nieuwe ge neesmiddelenwet zal echter voor de drogisten een minder prettige zaak zijn. De drogist-geneesmiddelenverkoper had zijn zaakje goed voor elkaar. Daar was het pharmaconkartel, dat er op toezag dat er geen gevaarlijke geneesmiddelen werden verkocht. Ook controleerde dit kartel deze geneesmiddelen. De drogist mocht alleen niet U.A. (Uitsluitend Apo theek) artikelen verkopen. Deze U.A.- lijst werd opgesteld in overleg met de inspectie van de volksgezondheid en de industrie. De drogisten hadden dus voor goede waarborgen gezorgd. Nu heeft minister Zijlstra dit kartel opengebroken met het motief, dat er al tijd behoefte is aan een betere drogist. De drogisten hadden een driehonderd- meter-grens ingesteld. Dat wil zeggen, dat een nieuwe drogist zich niet mocht vestigen binnen driehonderd meter af stand van een bestaande drogisterij. De minister van Economische Zaken is te gen zulk soort afspraken gekant, omdat, naar zijn mening, de consument daarvan de dupe wordt. Het gevolg is geweest, dat tal van nieu we drogisten zich hebben kunnen ves tigen. Zij moesten worden opgenomen in het Pharmaconkartel. Door de nieuwe geneesmiddelenwet wordt dit kartel nu nog verder afgebroken. Zo zal de U.A.- SCHUTTERIJ-MUZIEK BOLSWARD Traditiegetrouw gaf de Sfthutterijmuziek haar jaarlijkse concert- en toneelavon den voor de donateurs in „de Doele” en wel op dinsdag en woensdag 22 en 23 april. Van de muzieknummers beviel ons wij bezochten de dinsdagavond „In dian Summer”, Suite van E. Ball, nog het meest. Blijkbaar was dit nummer beter ingestudeerd. Overigens was er verscheidenheid in de nummers, hetgeen bij het publiek wel in de smaak valt. Kwartet-blazen is een moeilijke opgave. Daarvoor moeten de uitvoerende muzi kanten terdege op elkaar ingespeeld zijn. Het zou daarom o.i. beter zijn ge weest, dat men zich aan het programma had gehouden en de „Serenata” van To- selli was gespeeld. De klucht „Muizenissen” werd vlot ge speeld en viel bij het publiek in goede aarde, getuige de lachsalvo’s. Jammer was het, dat er nog altijd (jonge?) mensen zijn, die tijdens het spelen der muzieknummers de stilte niet kunnen bewaren, hetgeen voor het ove rige publiek zeer hinderlijk is. Het ware gewenst, dat het bestuur bij volgende gelegenheden meer zal letten op deze ordeverstoorders en ze desnoods uit de zaal verwijderen. een Aug. Klönnete Dortmund (Westf.) f 18597,32 Gronemeijer en Banck te Brackwede (id) f 17900,De gunning is aangehouden. Er zijn Westelijke commentatoren die zich niet zo druk maken over die Weste lijke meegaandheid omdat zij van oor verder voorspellen we: R.E.S. 2Friesland 3: wint R.E.S. R.E.S. 3Bakhuizen 2: wint Bakhuizen. W.Z.S. 4—C.A.B. 3: wint C.A.B. Blauwhuis 2C.A.B. 4: wint Bl.huis. R.E.S. 4Blauwhuis 1: wint Bl.huis. C.A.B. IAde Kooi IA: gelijk spel. Lemmer IAR.E.S. IA: wint R.E.S. C.A.B. IB—L.S.C. 1B: wint L.S.C. Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Voor de zaterdagmiddagcompetitie is slechts één wedstrijd vastgesteld, welke echter zeer belangrijk is. D.O.G. moet n.l. bij Woudsend op be zoek en wanneer de Wolvegaasiers deze wedstrijd tot een goed einde weten te brengen, eindigen zij gelijk met Delf- strahuizen, waardoor een beslissings. wedstrijd tussen deze twee ploegen noodzakelijk zal worden. Zeer waarschijnlijk zal dit inderdaad wel het geval worden, daar het al heel raar moet lopen als D.O.G. uit deze ontmoe ting niet de volle winst zal halen. Amerikaanse kust? De Veiligheidsraad, op Russisch verzoek in sped; ring bijeengeroepen om i schenken aan Moskous klacht over de BURGEMEESTER OP RUILBEURS Zaterdagmiddag a.s. zal in de Keizers kroon reeds de 4de ruilbeurs worden gehouden, door de Ned. Ver. „de Ver zamelaar”. Ditmaal zal de ruilbeurs een gast ont vangen, n.l. Burgemeester Mr. J. A. Geukers. Nu ook ome burgemeester zijn belang stelling zal tonen voor de liefhebbers van het verzamelen (van postzegels, sui kerzakjes, lucifersmerken, Captain Grant-plaatjes en vele andere objecten) hopen we, dat alle Bolswardse verza melaars en ook die van buiten de stad alsmede belangstellenden hun schreden naar „de Keizerskroon” zullen zetten en dat zeer binnenkort in Bolsward een eigen afdeling van verzamelaars zal worden opgericht. ie van >le Deze overzichtsperiode begon maar somber. In Frankrijk liet de nati onale vergadering het kabinet-Gaillard struikelen over de Tunesische kwestie de; meerderheid was niet gediend van de voorstellen van Amerikaans-Engelse bemiddelingscommissie, waarin h.i. te veel cessies aan Bourguiba werden gedaan. gen dat het hun veel minder te doen is om een algemene overeenstemming dan wel om een splijting en verzwakking het Westen; dat voor een deel slechts gedwongen door de publieke opinie, zich schoorvoetend en met zekere gelatenheid naar een topconferentie laat leiden. Paul wees wijzer Jij de eiser Waarde heer dat lukt je niet ’k Hou je buurt vrij Maar je stuurt mij Met geen kluitje in het riet. Hé, niet vechten Elk vraagt rechten Leef maar wat gescheiden voort Weet, je Kostvrouw Madame Moskou Heeft het eerste en ’t laatste woord. Hoor es Gortzak Binnenkort pak Jij je biezen in Den Haag Zie het in zelf Je beginsel Is onvast en veel te vaag. Hoor es Gerben Een waarheidsster ben Je in mijn oog allang niet meer Jij ging dolen ’k Heb bevolen Dat zo’n opposant ’em smeert. Zelfs dr. Adenauer schijnt zich niet te kunnen onttrekken aan die sfeer van gelatenheid, want in zijn ge sprekken met Macmillan heeft hij er nu genoegen mee genomen dat het vraagstuk der hereniging geen agendapunt op een topconferentie zal zijn, doch dat daar het voorstel Igemeen ont hoofdschotel lijst niet meer opgesteld worden door de drogisten zelf, maar door een com missie die wettelijk is geregeld. Ook de contröle op de vrye verpakte genees middelen buiten de apotheek is nu in de wet vastgelegd. Er blijven voor het kartel dus nog maar weinig zaken te regelen, al behoeft het nog niet geheel te verdwijnen. Dat is voor de drogisten niet erg prettig. Vooral niet, omdat zij zo hun best hebben gedaan om op ver antwoorde wijze geneesmiddelen te ver kopen. Him grootste grief is wel dat zij geen status in de wet hebben gekregen. Mi nister Suurhoff heeft de drogist geen „volksgezondheidsstatus” willen geven. Dus geweigerd vast te leggen dat de verkoop van geneesmiddelen buiten de apotheek ook een zaak is, waarmee de volksgezondheid is gemoeid. Daarvoor had de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid goede argumenten. Als de verkoop van vrije verpakte genees middelen buiten de apotheek een zaak is van volksgezondheid, zal deze verkoop streng geregeld moeten worden, zo zei hij. Want met de volksgezondheid valt niet te spotten. Aanvankelijk was de kampioen der dro gisten in de Tweede Kamer, mr. Bachg (k.v.p.) het met deze stelling eens. Hij kwam met een amendement om de ge neesmiddelen buiten de apotheek alleen te laten verkopen door een gediplomeer de drogist. Dat was een logisch standpunt. Maar de meerderheid van de Kamer had daar bezwaren tegen. Waarom alleen een be paalde, beperkte groep van gediplomeer de drogisten bevoordelen? Er zijn toch ook talloze kruideniers op het platte land die eenvoudige geneesmiddelen ver- 4e week april 1908 Inschrijving op de levering van nieuwe gashouder te Bolsward: De leveringstijd voor de 6 weekse lam meren is gekomen maar de opkopers la ten op zich wachten. De prijs is f 8 a f 9 tegen verleden jaar f 12 a f 14. om te komen tot een algemeen ont- wapeningsaccoord de hoofdschotel zal zijn; een accoord dat naar Wes telijk inzicht dan echter niet alleen de kernwapens maar ook de gewone bewapening moet omvatten met een In het heuvelachtige terrein rond Duvivier in het oostelijk deel van Algerië cirkelen grote transport-helikopters boven de hoofden van commando’s van het eerste vreemdelingenregiment parachutisten van het franse leger, die op zoek zijn naar rebellen. De helicopters blijven dicht in de buurt van de mili tairen want in dit gebied, waar wegen onbekend zijn, huizen destemeer rebellen. Paul ik weiger Jou, bedreiger Zien ze in de Kamer nooit Zo’n klaploper Kool verkopen Moest er lang al uitgegooid. De Burgemeester van Bolsward maakt bekend, dat de pompen bij de Bewaar school en aan het Hengstenpad tegenover café Lammertsma voortaan zullen zijn gesloten van ’s avonds 8 uur tot 's mor gens zes uur. De burgemeester voor- noemd C. J. v. d. Veen. En dat schept gevaren voor het leven van de vierde republiek, welke gaandeweg in een politiek slob is geraakt waaruit ook de nieuwe kabinetsformatie haar wel niet zal leiden. Het Franse politieke leven verkeert in een verstarring waaruit slechts een zware schok het kan opwekken. Sommige Franse commentatoren ver wachten die schok van de zijde van het leger, andere van een socialistisch-com- munistisch volksfront, maar de vorming Igens de meeste waarne- iSellijk het leger in bewe ging brengen. Er is in bepaalde Franse legerkringen een duidelijke neiging de mislukking van de Franse politiek in Noord Afrika te wijten aan Amerikaan se en Engelse tegenwerking. Men speelt er met de gedachte dat Frankrijk op nieuw eerste rangs mogendheid zou kun nen worden als het zich zelfstandiger van deze bondgenoten zou kunnen ma ken, waartoe ook de ontwikkeling van eigen atoomwapenen zou kunnen bijdra gen en dan zou het op de wip tussen Amerika en Rusland kunnen gaan zitten. Een nogal fantastische gedachte. kopen? De meerderhei van de Kamer wilde de oude historische rechten hand haven. Maar dit paste niet meer in het stelsel van de volksgezondheid. Men kan niet zeggen, dat op grond van de volks gezondheid geneesmiddelen verkocht kunnen worden door ’n ongediplomeerde drogist of door een kruidenier, welk resepect men dan ook voor deze mid denstanders mag hebben. Minister Suurhoff heeft het met dit standpunt ten slotte gewonnen. Het zou wel eens heel anders gelopen kunnen zijn als de heer Bachg niet steeds voor de drogisten had gepleit met volksgezond- heidsmotieven, maar met economische motieven. Nu zegt minister Suurhoff wel, dat de economise? - belangen niets met de volksgezondheid te maken heb ben, maar dat is slechts gedeeltelijk waar. Het feit, dat er geneesmiddelen buiten de apotheek verkocht worden is voor het platteland economisch van het grootste belang. Veronderstel dat men in kleine plaatsen alleen maar aspirine bij de apotheker zou kunnen kopen. Apotheken zijn in ons land nu eenmaal niet dicht gezaaid. De heer Bachg heeft nog een poging gedaan om deze moeilijke kwestie uit te stellen. Hij wilde het probleem dro- gist-apotheker in een nadere wet rege len. Daartegen heeft minister Suurhoff zich terecht verzet. Het zou betekenen, dat de geneesmiddelenwet voorlopig niet ingevoerd kan worden. Met deze afwij zing was het lot van de drogisten beze geld. Het was voor hen dus een treurige dag. Toch zal de teleurstelling in de praktijk nog wel wat meevallen. Krach tens de geneesmiddelenwet zullen tal van uitvoeringsbepalingen gemaakt moe ten worden. Daar zijn de drogisten zelf bij. Zij zullen er wel voor zorgen, dat de verkoop van vrije verpakte genees middelen voortgezet wordt. De neder laag die de drogisten dan ook hebben geleden is er één op punten. Van een knock-out is gelukkig geen sprake. Want of de drogist nu een volksgezond- heidstatus heeft of niet, het is zonne klaar, dat hij een belangrijke taak in de geneesmiddelenvoorziening heeft. Dat zal minister Suurhoff niet moeten ver geten. Nieuwe dienstregeling van de tram. Van af Bolsward kan men per dag 8 maal vertrekken in de richting Harlingen. Eerste vertrektijd 5.25 v.m. laatste 7.50 n.m. De afstand BolswardHarlingen wordt per tram afgelegd in 1 uur en 15 minuten. Per dag kan men 13 maal ver trekken in richting Sneek. Eerste ver trektijd 6.25 v.m., laatste 9 uur n.m. De afstand BolswardSneek wordt afge legd in 30 minuten. Is de toestand in Frankrijk uiterst labiel, premier Macmillan van En geland zit ook niet op rozen, nu ook de gehouden graafschapsverkiezin- gen in zijn land een aanzienlijke winst voor de Labourpartij brachten. Dit doet te zijner tijd een regeringswisse ling verwachten en daar het standpunt der Labourpartij om zo spoedig moge lijk politieke onderhandelingen met Rus land te openen en kernwapenen af te schaffen, kennelijk steun bij het Engelse kiezerscorps geniet, beïnvloedt dat ook de houding van de huidige Engelse pre mier. Ook hij heeft zich de laatste dagen o.a. bij zijn gesprekken met dr. Aden auer, die te Londen op bezoek was, zeer sterk ten gunste van onderhandelingen met de Sovjetunie uitgelaten. Terwijl in Amerika president Eisenho wer een wat optimistischer geluid over de mogelijkheden van een topconferentie deed horen, dan minister Dulles die, vrij pessimistisch blijft. Onder die omstandig heden, gegeven de verscheurdheid in Frankrijk, de groter geneigdheid in En geland tot overleg dan in de Ver. Staten enz., is het van Russische zijde niet zo gek bekeken, dat men daar de inleidende besprekingen met de ambassadeurs van Frankrijk, Engeland er over de vooorbereiding en topo drie functionarissen, maar met elk af zonderlijk wilde houden. De Russische minister van buitenlandse zaken Gro myko stond daarop en het was duidelijk dat hij wilde trachten de eenheid van het Westen op de «proef te stellen. De verhoudingen in deze landen geven daar nu eenmaal alle aanleiding toe. Maar dit gebaar wekt toch maar sombere verwach tingen omtrent de bedoelingen der Rus sen met de topconferentie, men zou zeg- In onze provincie is gbrek aan onderwij zers, daarentegen overvloed van onder wijzeressen. Voor een vakature boden zich bv. bij eerste oproep direct 30 aan. gesproken dat als Parijs de \frika wil voortzetten het een oorlogseconomie zal moeten invoeren omdat de Amerikanen steeds minder be reid zullen zijn hulp te verlenen; bij een dergelijke economie komt voorlopig van een Europese markt en een vrijhandels zone niets terecht. Zoals verwacht werd heeft in Zuid Afri ka de Nationale partij van premier Strij- dom bij de verkiezingen de overwinning behaald. Ze kan dus haar apartheidspoli tiek voortzetten en verwacht wordt dat de regering nu ook spoedig zal voorstel len Zuid Afrika de status van republiek te geven. In Indonesië hebben de, weinig bloedige, militaire operaties op Sumatra tot een zo goed als volledig succes van de regering geleid. De tegen-regering heeft nu slechts de keus tussen een guerrilla of het hoofd in de schoot te leggen. Kennelijk zijn er echter bezadigde elementen bezig met be middeling tussen Djakarta en Sjafruddin en de zijnen; geruchten willen dat Hatta weer een belangrijke post in de regering zal krijgen, waarmee aan een der verlan gens van de tegen-regering zou zijn vol daan. Mischien nog meer dan deze concessies heeft de vrees dat een vergelijk op deze basis met Bourguiba zou worden gevolgd door een capitulatie voor de Amerikaan se verlangens inzake een oplossing van het Algerijnse geschil, de conservatieven doen besluiten Gaillard te laten vallen. De Amerikaanse regering heeft wel ge tracht de Fransen ten deze gerust te stel len door te verzekeren dat zij geen druk op Parijs zal oefenen om met de Alge rijnse opstandelingen in onderhandeling te treden, doch dat hielp niet. Het is trouwens de algemene opvatting van Frankrijks bondgenoten in de Navo dat het inderdaad beter deed te trachten een schikking in Algerije te treffen dan er op te vertrouwen dat het Franse leger in staat zou zijn een kwestie militair te li- kwideren, welke in deze tijd en onder de huidige internationale omstandigheden alleen door overleg op het politieke vlak kan worden opgelost. Maar voor een belangrijk deel van het Franse volk is het nog een moeilijk te aanvaarden feit dat het leger niet meer in staat zou zijn orde op zaken te stellen in een deel van het overzeese Franse ge bied, dat het eigenlijk als een onderdeel van het moederland beschouwt. Voor een niet gering deel wordt deze mening ge voed vanuit de hoogste kringen van het leger zelf. deel zijn dat toch een eventuele topcon ferentie op dat algemene ontwapenings- accoord zal stranden; de Russen zullen nooit dat contróle-apparaat en beperking der conventionele bewapening aanvaar den, het is hun alleen maar te doen om van de kernwapenen af te komen, aldus redeneren deze commentatoren. Maar zal het Westen vast genoeg in zijn schoenen staan om een op zichzelf staande rege ling van het kernwapenvraagstuk af te wijzen? De Russen hebben intussen al les gedaan om de Westelijke publieke opinie zich nog meer tegen deze kern wapenen te doen keren. Hun proefne mingen hebben de radio-activiteit in de luchtlagen boven West-Europa sinds eni ge maanden sterk doen toenemen. Voorts hebben zij de Ver. Staten beschuldigd in het Noordpoolgebied Amerikaanse vlie gers vluchten met waterstofbommen in de richting van Russisch gebied te doen maken, „de Amerikaanse militaire lei ding neemt in vredestijd ongehoorde ri sico’s, waardoor een grote atoomoorlog zou kunnen ontstaan”, aldus de beschul diging van Moskou. Kennelijk wordt hier nog eens ’n poging gedaan de West Europese volken tegen hun grote Ame rikaanse partner, die door zijn atoombe wapening op het punt zou staan een oor log te veroorzaken, in het harnas te ja gen en hen op te wekken mee te werken dat de atoomwapenen worden ^fgeschaft. Alsof de Russen zelf ook niet steeds in het Noordpoolgebied vliegtuigen van wa terstofbommen voorzien in de lucht zou den hebbenEn wat doen hun duikboten in de onmiddellijke nabijheid van de ‘ligheidsraad, iale vergade- aandacht te Moskou wil maar al te graag de goegemeente doen geloven dat er eigenlijk maar één militair blok is dat de vrede bedreigt en dat zou dan de Navo zijn, welke echter juist opgericht is om de Russische expan- siezucht een halt toe te roepen. De Zuid Slavische communistische partij ziet het niet zo eenzijdig als Moskou. In het ontwërp-programma van die partij dat thans op haar partijcongres wordt besproken komt o.a. de zinsnede voor: „dat de internationale spanning het ge volg is van het bestaan van twee militaire blokken”. Een zinsnede welke ten gevol ge heeft gehad dat geen der Oost Euro pese communistische partijen op het con gres vertegenwoordigd is. De spanning had, volgens de Russische partij pers, ge weten moeten worden aan „de agressieve politiek van de imperialistische staten”. Dat weten we dan maar weer. Vermeld zij hier nog dat bij het bezoek van dr. Adehauer aan Londen ook vrij uitvoerig gesproken is over de Europese vrijhandelszone en dat Adenauer schijnt te hebben beloofd er bij Frankrijk op te zullen aandringen de bezwaren tegen de zóne te laten varen. Wat nog wel niet zo vlot zal gaaner is nog geen nieuwe Franse regering, de oude zal zich niet willen binden en er wordt in Franse economische kringen zelfs van g— oorlog in Af ril bovengenoemde Amerikaanse vluchten in het Noordpoolgebied, bleef intussen on bewogen. Nadat de meeste leden tot de conclusie waren gekomen dat de Russi sche beschuldiging slechts propaganda beoogde, trok de vertegenwoordiger van Moskou de klacht in.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1