FRIEZEN IN BRUSSEL VAN DE FRIESE KAATSVELDEN STILLE TOCHT 00K DIT JAAR ZINVOL GEBEUREN Qabe Skroar üs hjoed p p to sizzen 1 op de Expo Fan de Martinytoer Tj. de J. i Jelmer van der Leij uit Witmarsuni is we! de enige boer maar niet de enige Fries 1 \///M Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND DINSDAG 6 MEI 1958 54e JAARGANG No. 35 21. Hwat hat 3. 7. 10. 15. 18. boerderij te Harkezijl hebben gehad. 2. 3. schapen. aeijen op de stations op de Bs Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) OVERLEVENDEN VAN BRITSE TANKER „SAN FLAVIANO” TE SINGAPORE AANGEKOMEN hier die Abonnementsprijs I 1.90 pet kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie een wie kan zelf De 1. ;e. J binne Grote razzia’s tegen de communisten in Weenen. Er werden 600 vooraanstaande communisten aangehouden. Wedstrijd te Winsum ging uit als een nachtkaars. Evenals andere jaren werd ook nu weer het kaatsseizoen geopend te Weidum met een afdelingswedstrijd voor seniores, waaraan door 22 parturen werd deelge nomen, n.l. 5 uit Leeuwarden, 3 uit Har lingen, 2 uit Franeker en Huizum en verder 1 partuur uit Oosterlittens, Bols ward, Weidum, Peins, Berlikum, Stiens, Wirdum, Kimswerd, Poppingawier en Mantgum. Over het algemeen viel het spel, na de lange rustperiode niet tegen. In de demi- finale en finale bleken echter Huizum en Franeker finaal uitgespeeld, in tegen stelling met Harlingen, dat zijn krach ten over de gehele dag beter had ver deeld. In de eerste omloop won Franeker (J. en vooral als we bedenken, dat er zovele zijn, die in de tijd van de Duitse bezet ting hun leven in de waagschaal plaat sten om ons van de druk te bevrijden en vele van hen, die niet het minste hebben gedaan om ons de vrijheid te hergeven, zelf deze vrijheid niet hebben mogen beleven. Degene die met name de laatste oorlogsjaren hebben meegemaakt weten nog van de angsten en verschrik kingen ‘die men moest doorstaan, van huiszoekingen en arrestaties, van koude en honger, van bombardementen en be schietingen, van het schrikkelijk lot van hen, die moesten vertoeven in gevange nissen en concentratiekampen, van de onmenselijke wegvoering van joodse landgenoten, die in den vreemde werden prijsgegeven aan de vernietiging. Velen, zeer velen van ons land en volk zijn gevallen of bezweken. Al deze doden herdenken wij of eigenlijk neen, wij denken aan hen, die voor ons de dood ingingen, die het zwaarste offer brachten. Zo wordt het niet alleen een trieste her denking, maar welt bij dit alles ook een gevoel van dankbaarheid omhoog voor het feit, dat zij zich hebben ingezet om ons de vrijheid te hergeven. Wij behoe ven niet enkel met tranen tegenover de graven der gevallenen te staan. Velen van hen zijn welbewust deze weg ge gaan. Wat is er een moed nodig geweest om onbevreesd en onversaagd de dood in het aangezicht te durven zien. Voor deze moed kunnen en moeten wij eerbied hebben. Wij weten, dat velen deze moed hebben kunnen opbrengen, omdat zij steunden op hun geloof in God. In de Bijbel lezen wij, dat er sommigen zijn, die hun leven willen geven voor een rechtvaardige. Wat heeft velen bezield om zo stervens bereid te zijn Is het omdat zij hun leven inzetten voor het goede, voor de recht vaardigen? Staande tegenover hun gra ven moeten wij ons wel diep schamen. Hebben wij de herkregen vrijheid op een dergelijke waarde geschat, dat zij hun bloed er voor hebben ingezet? Hun ster ven was ’t losmaken van de boeien, die ons kluisterden. De vrijhteid werd door bloed gekocht. Is dit niet een beeld van de bevrijding van zonde en dood, een maal gekocht door het kostbaar en on schuldig bloed, gestort aan het Kruis op Golgotha door Jezus Christus? In dit teken is het, dat wij willen ge denken allen, die vielen in de tijd der bezetting. Na het gemeenschappelijk zingen van het „Wilt heden nu treden”, sprak pas toor Dr. I. Onings o.f.m., ongeveer als volgt: Er is een spreekwoord dat zegt: de tijd heelt alle wonden. Hierin zit een groot stuk levenswijsheid. De tijd heelt ook de wonde van de haat, die volkeren onder ling en in een bepaald volk verschillende groepen van elkaar scheiden. Met eer bied en dankbaarheid herdachten wij hen, die hun leven lieten. Hebben wij dit gedaan, zonder toe te geven aan de H. Seerden en P. de Groot) op 5-5 6-6 van Huizum (M. Koopal, R. Brinkman, S. Wolstra)Franeker keek tegen Kims werd tegen een achterstand aan van 1-5 eersten. Vlietstra nam toen de opslag van Bouma over. Dit bracht de omme keer. Met een zitbal op 5-5 6-2 bracht hij zijn partuur in de tweede ronde. Bolsward kon het tegen Huizum, waar Pander prachtig op dreef was, niet bol werken. Een paar keer brachten ze het tot 6-6, maar een eerst konden ze niet bemachtigen. De tweede omloop bracht niet vee! span ning. Stiens kon tot spel gelijk gelijke tred houden met Harlingen I, maar ver der kwamen ze niet. De Harlingers Ga lerna, Olivier en Smedinga, kwamen te gen Franeker niet verder dan de helft. Op de derde lijst kwamen: Na afloop van de tocht werd traditie getrouw in de Martinikerk ’n korte be- zinningssamenkomst gehouden. Als eerste betrad Ds. B. Hagenaar, Ge reformeerd predikant, de kansel. Zo zijn we dan teruggekeerd van de stille tocht ter nagedachtenis aan hen, die het leven hebben gelaten in de strijd tegen de terreur of het slachtoffer van deze terreur werden, aldus spreker. De herinnering hieraan is een droevige, Berlikum: E. van der Meij, D. Mie- dema en S. Faber. Huizum: J. Schouten, A. Veldkamp en J. Pander. Weidum: F. Hiddinga, P. Koop- mans en TE. Haima. Harlingen: P. Schuil, H. Schuil en Joh. Jansen. Leeuwarden: J. Rodenhuis, S. van der Zee en D. van der Zee. Franeker: S. Bouwma, C. Hoekstra en W. Vlietstra. J. Jansen, Oosterend houdt zich aanbe volen voor het knippen van schapen. --i fan 75 milliard kilo oant 95 milliard. Dizze foarütgong hat deselde rn dy lannen wurdt Autobusdienst Workum-Sneek. Geduren de de zomermaanden geen dienst. De on dernemer D. Faber. Autobusdienst Leeuwarden-Alkmaar over de Afsluitdijk geopend. Enkele reis f 3.40, retour f 6.50. Verhuisd van Grote Dijlakker naar Hoogstraat, Jozef Wouters, schoenmake rij. H. Postma, voorheen chef bij fa. Lunter, opende aan de Blauwpoort een winkel in manufacturen, bedden, ledikanten, enz. le week mei 7933 Dr. Colijn kreeg opdracht tot het vor men van een parlementair kabinet. Hevig onweer. Te Wommels werd een koe van veehouder W. G. Heeg door het hemelvuur gedood. Soms gaat Van der Leij even uit de stal via een wenteltrapje naar zijn moderne flatje. Soms wrijft hij dan langs zijn ge zicht en zegt hij: „De kop zou je om lopen”. Maar zijn vrouw blijft kalm en schenkt thee in, al was ze op de Ypeij- plaats te Harkezijl Dy’t syn lichem biwarret, biwarret gjin rottige apel. In Duitsland zijn op een brandstapel 26.000 onduitse boeken verbrand. IN HIEL OAR LH) Neist of better foar de lju oer, dy’t de suvelcrisis sjogge as in efterbliuwen fan de needsaeklike kostpriisforleging, stea- ne oare deskundigen, dy’t üthalde, dat lans dy wei de oplossing net komrne kin. Neffens harren ha wy to meitsjen mei in bliuwende oerproduksje, dy’t gjin plak fine kin yn de lannen, dy’t dêrfoar bi- telje wolle. Fansels der binne lannen genóch en minsken genóch, dy’t de suvel wol 11 1 1 1 I --I.** al is dy in stik leger dochs net opbringc ten, dy’t solvabel sizze hja, is de merk oerfuorre. As earste argumint fiere hja oan, dat de wrald-merk folie minder fetten opnimme wol, omt de üntwikkelde lannen hoe lan ger hoe minder fet iten weardearje. It en mei dy foroaret ek it iten. Harkezijl en Brussel, het is een hemels breed verschil. De stallen van de Ypeij- plaats en die van de Nederlandse inzen ding op de Expo zijn dat al evenzeer. Temidden van het stuk Brusselse aarde, dat Nederland in beslag neemt en waar de wereld nu kan zien, hoe wij dijken bouwen, hoe wij strijden tegen de gol ven, die hier met een speciaal geconstru eerde machine worden opgewekt, daar staan de koeien, dicht bij de plaats aan de voet van een heuse vuurtoren, waar een geitje staat te grazen, dat minstens evenveel belangstelling trekt als het model van de Spoetnik op de Russische inzending. oan ’e gge en >1 binne der party lannen, dy’t minder gunstich binne foar melkfé, mar dêr stiet foroer, dat der ek guods binne, dy’t der folie fleuriger foar steane. Yn Nij-Sélan byge- lyks kin men de kij it hiele jier sahwat buten rinne litte, mei alle direkte en vn- direkte foardielen. Dêrtroch lizze har produksjekosten wol in dübeltsje leger per kilo molke as uzes en ha wy op de Ingelske bütermerk mar knap lest fan dizze mannen. Wy binne har technysk jit wol foar, bysünder by de forwurking mar dat wurdt alle jierren minder, hwant hja hawwe der de sliep ek foargoed üt. Ek Denemarken, fanaids üs swierste kon- kurrint, kin en wol foar minder as wy. Hja moatte der ek wol, hwant yn dat lan is gjin regearingstaslach, hja moatte har seis rédde en folie yndustry is der ek net. Wol binne hja der sa, dat hja de molke foar konsumpsje foar deselde priis lever- je as hwat it oare opbringe kin. En fan sels net ófreamme sa as hjir. De deskun digen, dy’t dit nei foaren bringe wize op dat hege peil en sa kin yn België en Frankryk in fierdere efterütgong fan de büter forwachte wurde as ek dêrre de margarine yn topfoarm op ’e tafel komt. Hja sjogge yn dizze lannen net in bliu wende merk foar büter, mar mear in ef- terbliuwend gebiet foar de margarine-of- set. As tredde punt wize hja dan op de ta- name fan de molke yn alle Westerske lannen, mei Nij-Sélan en Australia. Yn üs lan is de produksje per kou yn twein- tich jier mei 500 kilo foarütgien, mar yn België mei 700-, yn Denemarken mei 400, yn Switserlan mei 300, yn Ingelan mei 600, yn West-Dütsklan mei 550, yn Australië mei 700 en gean sa mar troch Alles meimekoar is de molkproduksje yn de lannen, hwer’t wy mei to krijen haw we, oproun i oarsaken as by üs, ek de boer fole mear fakman en driuwt de wittenskip en de foarljochting him de rationele kant fierder op. Men kin dêrby konstatearre, dat krekt de lannen, dy’t it efterst wiene, de greatste stappen foarüt dien hawwe. Dat is hjir yn üs lan ek sa. Doe’t wy hjir yn Fryslan gans in stik foar wiene, nat men hjir béste bollen en kij weikoft en dat hat derjinsen fansels ek tige ynfloed op de neiteam. Us foar- sprong wurdt alle jierren lytser, sawol yn de oantallen kilo’s, as yn it fet, as ek yn de fabrikaezje fan suvelprodukten. It boerebidriuw yn Nederlan leit wei, elk kin sjen, hoe’t wy it do; elk kin dyselde wei lans gean. Wol ek ha wolle, mar dizze kinne de kostpriis, ek as hjoed de dei, It giet hjir om klan- en foar harren fierder jit op it forskynsel, dat yn som mige dielen fan Asië in nije yndustry tige oan it opkommen is en wol it meit sjen fan kondinsmolke mei dreage-molk- poeijer en margarine. Op de Philippijnen hopet men dit jier al sa fier to kommen, dat men de hiele ynfier fan echte kon- dins net mëar nedich hat. Men kin skoan bigripe, dat de lju, dy’t it sa sjogge in hiel oare kijk ha op de remeedzje as de lju, dy’t alle heil for- wachtsje fan in legere kostpriis. Hja wolle twa dingen. Alderearst troch yn- ternationael oerliz komme ta biperking fan de produksje. As er better gearwurk- jen komt, sa as it doel is fan de Euro- merk, dan moat der in ein komme oan it produsearjen fan molke en yn dy ge meten, hwer’t hja der alhiel net geskikt of tige üngeskikt foar binne. Sokke bin ne der jit plantijt, hwer’t men mear as 40 sinten ha moat foar in kilo molke. Dit giet nou jit troch omt sokke lannen, har boeren fiks biskermje en hja dogge dat om’t hja fan miening binne, dat hja it better troch eigen lju foar 40 sinten dwaen litte kinne, as it foar de helt en minder üt it bütenlan yn to fieren. Eko- nomysk is dat de forkearde wei, mar na- tionalistysk bisjoen, wurdt dat jit altyd goed praet. Twad wolle hja in rommere konsumpsje. Hja binne füle tsjinstanners fan de 2'/2 molke. De molke op 3.70 %,dat is har earste punt. Sterke propaganda foar it brüken fan kofjemolke, reamme, dranken en spizen mei suvel, tsiis, ek by it waerm iten, iis mei echte reamme en moderne lytse forpakkings fan al dizze dingen. Daliks fjouwerkante tsiis meitsje as „hear Michiel” dat sa ha wol, Rivella en molkshakes, iistaerten en gebak, by need komplete lunchpakketten mei büten en tsiis en in in pear aeijen op de stations en kafétaria’s, blokjes tsiis yn pleats fan it ivige „amandelbroodjes en gevulde koeken” en folie net genóch. It waer is om, sizze hja en wy moatte as goede keaplju ek fan taktyk foroarje. As wy dizze beide dingen dogge: produksje- biperking en konsumpsjeforgreating, dan sil it lykwicht der folie gauwer wêze as men tinkt. Men mei Minister Vondeling wol de wiisheit fan Salomo tawinskje om üt to meitsjen, hokfoar paed hy gean sil. Hwant sa bliuwe, dat kin gjin touwen halde. En hwat kant moat de boer nou üt? Dêroer dan in oare kear. tal lju, dy’t swiere lichamelike arbeid docht, sakket fan jier ta jier foroaring fan wurk Fet, yn hokfoar foarm, is folie minder yn tel en soks sil ek net oerbetterje mar hyltyd jit slimmer wurde, wolle hja ha. Fette bargen en fette kij wurdt ek net mear nei frege, it fleis moat toare wêze en binammen net to dreech. As twadde argumint wize hja dan op de forbettering fan de margarine, dy’t yn kleur, foarm en smaek, neist vitaminen, tige woun hat en op de tafels de büter fcrdringt en fierder fordringe sil. Hwant de margarine is rounom jit net Zaterdagavond j.l. werd weer de jaarlijkse stille tocht gehouden naar het monumentje aan de Marnezijl. Ondanks de felle kou was er behoorlijke deelname. Verheugend was hierbij, dat vooral ook de jeugd present was. Ter plaatse gearriveerd, werden 2 minuten stilte in acht genomen, waarna burgemeester Mr. J. A. Geukers, namens de burgerij van Bolsward een krans plaatste. De Schutterijmuziek speelde hierna ons volkslied. tijdje wachten wees hij Harlingen regle mentair als winnaar aan. Even later kwamen de ontbrekende Fra neker spelers het veld op. Harlingen wenste hun tegenstanders ’n sportieve kans te geven en om de prijs te kaatsen. Veel verschil maakte het echter niet. Vlietstra, waar het in dit partuur van moest komen, was finaal leeggespeeld. Al gauw gaf hij de perkplaats over aan Bouwma en even later de 2de opslag aan Hoekstra. Ook Bouwma maakte er niet veel van. Harlingen hoefde zich niet eens in te spannen om de Franekers met slechts een eerst naar de kleedkamer te zenden. Een triest slot van een tot de demi-finale op behoorlijk peil staande wedstrijd. uitslag was: Harlingen: P. Schuil, H. Schuil en Joh. Jansen. Franeker; S. Bouwma, C. Hoekstra en W. Vlietstra. Huizum: J. Schouten, A. Veldkamp en J. Pander. Evenals het vorig jaar ging dus ook nu de „Bangma-wisselprijs” naar Harlin gen. De publieke belangstelling was, waar schijnlijk in verband met de voetbalwed strijd NederlandTurkije, niet groot. Z. D. H. Monsigneur Jansen, Aartsbis schop van Utrecht zal in de Sint Marti- nuskerk het H. Vormsel komen toedie nen. Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Het zijn fraaie stallen, die Van der Leij met vier knechten, onder wie de 22-ja- rige Lammert Hilarides uit Arum en twee niet-Friezen, onder hun beheer heb ben. Men zou zeggen, wat is er meer van te vertellen, want wat is een aantal koeien, ook al zijn ze nog zo mooi ge borsteld, temidden van alle inzendingen, die van de hele wereld laten zien, hoe men leeft en werkt en wat men produ ceert. En toch, toch schijnt een koe een attractie te worden op deze baaierd van technisch kunnen. De hele dag verdringt de halve wereld zich om de zwartbonten en de hele dag wordt gevraagd wanneer die koeien haast weer eens gemolken worden. Want, dat melken, dat blijkt voor velen een evengroot wonder als televisie, als het gouden tempeltje van Thailand, dat hier werd gebouwd, of als de kabelbaan, u over het tentoonstellingsterrein vervoert. En Jelmer en de zijnen hebben soms nauwelijks tijd om aan dat melken toe te komen, om allerlei landslieden te laten zien, hoe een man melk uit een koe kan knijpen, waardoor anderen meer mans kunnen worden. En boven die stallen, waar ook kippen en varkens de aandacht trekken, wonen Jelmer van der Leij en zijn vrouw bij wie de knechts intern zijn in een zeer modern flatje. Daar hebben zij de eerste koude dagen van de Expo, kou geleden omdat het tochtte door reten en kieren. Daar hebben zij, met het uitzicht op het exentrieke gebouw, de Le Cor busier voor Philips ontwierp, al menige Fries ontvangen. Zij krijgen hier meer bezoek van Friezen, dan destijds op de boerderij in Harkezijl. Het zijn Friezen uit alle windstreken van de provincie, per auto, per trein of per bus naar Brus sel getrokken. Ja, ook per bus. De ondernemende lei ding van het touringcarbedrijf De Jong te Sint Annaparochie onderhoudt name lijk een geregelde dienst op Brussel. Er worden twee- en driedaagse reizen ge maakt van het Heitelan naar de Expo en het moet gezegd, dat die een uitste kende gelegenheid bieden om deze enor me expositie te bezoeken, niet alleen uit stekend trouwens, maar ook goedkoop, dat heeft menige Fries, die deze reis on dernam, reeds ervaren. En dat is uitermate belangrijke zaak. Want, op deze manier naar Brussel reist, geld sparen, dat hij op de Expo dubbel en dwars kan besteden. Met het betalen van de entree voor het Opening van de nieuwe zaak van fa. Lotstra, meubelmaker aan de Polstraat. al is aanbesteed voor f 110.000,doch waarvan het Atomium volgens z’n vader, j meneer Waterkeyn, wel zeker tien jaar i jMMf SËÊ c zal blijven staan (het heeft dan ook tien miljoen francs gekost), moet men in elk W M M te L> LJf geval de inzendingen van Amerika en i Rusland, van Thailand en Scandinavië, I niet overslaan. En uiteraard kan men de I Nederlandse inzending die zeer veel lof oogst, niet voorbijgaan. Misschien ontmoet ge er de Friese boer Jelmer van der Leij, misschien andere Friezen, die in een twee- of driedaagse reis een zeer goede indruk opdoen van de plaats die Expo heet en waar de lan den van de wereld elkaar ontmoeten. Bij Huizum ging het niet zo gesmeerd meer als in de eerste partijen. Met veel moeite wisten ze Berlikum te verslaan op 5-4 6-4. Harlingen ondervond hevige I tegenstand van Weidum, waar vooral Haima uitblonk. AI gauw nam hij de I eerste opslag van Hiddinga over. Tegen het homogene Harllnger partuur scho- I ten zijn makkers te kort. Op 5-3 4-6 I I beëindigde P. Schuil de partij met twee I zitballen. I I Franeker nam tegen Leeuwarden vlot I een 4-0 voorsprong. Vooral door prima I werk van Rodenhuis, wat pech aan Fra- I neker zijde, wisten de Leeuwarders de I achterstand tot 3-4 in te lopen. Vlietstra I c.s. gooiden er dan een schepje op en I wonnen op de stand 5-3 6-4 als Roden- I huis het perk miste. I De demi-finale tussen Huizum en Har- I j lingen, waarvan heel wat werd ver- I j wacht, werd een grote teleurstelling. Pander had de eerste partijen te veel van i zijn krachten gevergd en was finaal uit- gespeeld, terwijl ook Veldkamp en i I Schouten matig waren. In een omme- I 1 zien was de partij in het voordeel van 3 I Harlingen beslist. Ze gunden hun tegen- 3 standers slechts een eerst en in totaal 24 punten. Op de stand 1-5 6-6 miste Schouten voor de laatste maal het perk. Toen de scheidsrechter voor de finale de parturen van Franeker en Harlingen in het veld riep, was er van Franeker maar één speler (Vlietstra) aanwezig. Na een Overlevenden van de britse tanker „San Flaviano”, welke door een onbekend vliegtuig werd gebombardeerd in de haven van Balik Papan, in brand vloog en zonk, zijn in Singapore aangekomen aan boord van een ander engels tankschip, de „Daronia”dal bij het bombardement slechts op het nippertje de dans ontsprong toen een bom vlakbij in het water explodeerde. Deze telefoto laat zien hoe de geredden in Singapore voet aan land zetten. Jelmer van der Leij zelf heeft van de Expo nog niet veel meer gezien dan wat hij in de Nederlandse inzending en vanuit zijn flatje kan aanschouwen, want hij heeft het bar druk. „De kop zou je omlopen”, zegt hij Tot voor kort is Jelmer van der Leij, een krasse zestiger, jarenlang bedrijfsleider geweest op de Ypeijplaats te Harkezijl bij Witmarsum. Wij hebben hem er nimmer ontmoet, evenmin als zijn vrouw, Minke van der Leij-de Boer. Maar, verleden week hebben wij bij hen thee gedronken op de Expo in Brussel, waar de uitersten van de wereld elkaar ontmoeten, doch waar een mens is als een speld in een hooi berg. Het moet echter worden gezegA, dat de vergelijking niet hele maal opgaat, want op de Expo is Jelmer van der Leij eigenlijk geen speld onder de spelden, maar een forse stopnaald. Want, hij is de enige boer op de Expo en waar zou men hem dus anders ontmoeten, dan bij de levende have van de Nederlandse inzending? Er zijn er meer, die dat weten en aangezien Jelmer van der Leij wel de enige boer op de Expo is, maar niet de enige Fries en aangezien er voorts uit de hele wereld een enorme belangstelling blijkt te bestaan voor de stamboekkoeien, die hier een half jaar te kijk staan, heeft het echtpaar Van der Leij het bar druk, drukker, dan zij het ooit op de tentoonstellingsterrein is men er name lijk niet. De inzendingen van alle landen kan men dan vrij bezichtigen, maar wie per kabelbaan wil gaan, moet betalen, voor het unieke oude stadje, dat er te zien is onder de naam „Vrolijk België”, moet men betalen, evenals voor de zeer buitennissige en moderne schepping van meneer André Waterkeyn, zijnde het Atomium, het honderd meter hoge ge val met de, als we ze goed hebben ge teld, tien ballen van 18 meter doorsnee. En, hoewel er in die ballen weinig te zien is, moet men in en op het atomium zijn geweest, want een expobezoek zon der atomiumbezichtiging, is als een be zoek aan Pisa waarbij men de scheve toren overslaat. In de bovenste bal kan men dan tevens in het restaurant bij een kop (dure) kof fie op verhaal komen en nagaan wat men beslist zien wil. Want, de hele Expo bezichtigen is gekkenwerk. Men moet deze tentoonstelling doen volgens een bepaalde keuze. Kiezen is noodzakelijk als bij een radio- of televisieprogramma. Men kan niet alles zien en horen en het is niet nodig ook. Op deze Expo, waarvan het slopen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1