ZAL STAATSSECRETARIS KRANENBURG AFTREDEN? VAN DE FRIESE KAATSVELDEN ImI üs hjoed p p to sizzen rl Hl Socialistische Senatoren wensen andere Fan de Martinytoer GENERAAL SALAN WENDDE ZICH TOT BEVOLKING IN ALGERIE Tj. de J. STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Zilveren filmpjes Indonesië-politiek 1 1 54? JAARGANG No. 39 DINSDAG 20 MEI 1958 KAMEROVERZICHT 2. 4. i. I 2. BLIID DAT WY SOKS HAWWE beam yn 1. 2. 3. 4. 2. jaar geldig zal zijn. 3. 4. Advertentieprijs: 13 cent per mn> Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A J. OS1NGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Abonnementsprijs f 1.90 pet kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Buitenlandse Zaken. Dit was dan het laatste grote debat dat de Tweede Kamer voor de gemeente raadsverkiezingen hield. Zij is op reces schuld, maar eerst wilde hij vaststellen, dat de p.v.d.a. de grootste verantwoorde lijkheid draagt voor de Indië-politiek, zoals die na 1945 is gevoerd. En de heer Van Riel (lib.) voorspelde, dat de opvattingen van de socialistische Eerste Kamerfractie gedeeld zullen wor den door alle socialisten als de p.v.d.a. in de oppositie wordt gedrongen. Zo bleven de standpunten in de Senaat ten aanzien van Indonesië onveranderd. Minister Luns had niet veel moeite met de verdediging van het kabinetsstand punt. Hij kon zich ten aanzien van de socialistische bezwaren beroepen op het standpunt van de socialistische minister- presid it en de socialistische Tweede Kamerfractie. Hoekstra, Jansen en Veldkamp winnen in Sint Anna. Aan de eerste partij vrije formatie te Sint Anna namen 12 parturen deel, w.o. een viertal 2de klas formaties. Deze hebben zich goed geweerd, want twee ervan kwamen in de prijzen. Galema, Smedinga en Haanstra klopten Men lijt folie üngemak om üngemak to forgearjen. 2. 3. 3. 4. Deze motie was voor de socialistische staatssecretaris Kranenburg beslist geen succes. De Tweede Kamer heeft duide lijk laten merken, dat zij de afwezigheid van de staatssecretaris tijdens de inter- pellatie-Ritmeester in hoge mate on elegant vond. De staatssecretaris heeft daarvoor zijn verontschuldigingen aan de Kamer aangeboden. Hij zeide in een conflict van ambtsplichten te hebben gezeten. De reis naar Amerika was reeds lang te voren vastgesteld. In ver band met de aankoop van geleide pro jectielen moest hij zelf deze reis maken. Daarom heeft hij aan deze reis voorrang gegeven boven het Kamerdebat, dat toch ook door minister Staf zou worden bij- ge- -oond. Slechts de heer Oud drong aan op het aftreden van de staatssecretaris. Dat zou de eerste reorganisatie moeten zijn. Maar de liberale oppositieleider vroeg daarover geen uitspraak van de Kamer. Geen enkel Kamerlid had‘enige behoefte dm de staatssecretaris te steunen. Ook zijn partijgenoten niet. Het is dus dui delijk, dat de politieke positie van Mr. Kranenburg er niet steviger op is ge worden. Ook al is hij op dit moment nog niet af getreden, zijn staatssecretaris schap hangt nog aan een zijden draadje. Dat de staatssecretaris na de aanne ming van de motie de politieke conse quentie daaruit nog niet heeft getrok ken achten wij niet geheel onbegrijpelijk. De Kamer heeft nu besloten een uitvoe rig onderzoek in te stellen naar de Dienst Materieel Landmacht, waarvoor de staatssecretaris een grote verant woordelijkheid draagt. Hij schijnt dus zijn politieke positie afhankelijk te stel len van het resultaat van dit onderzoek. Afgewacht moet worden of zijn interne De Bolswarder Bonds- parturen. Voor de Jong Nederlandpartij op Pink sterzondag te Franeker is voor Bols ward het volgende juniorespartuur sa mengesteld: B. de Way, H. Jorna, R. Visser. Voor de Bondspartij op Pinkstermaan dag, eveneens te Franeker, is het vol gend Seniorespartuur aangewezen: M. v. d. Weerd, M. Jorna, Fr. Haanstra. Beide parturen zullen de Bolswarder kleuren verdedigen in het nieuwe club- tenue, n.l. shirts in de Friese kleuren en zwarte broek. Jong Kimswerder partuur won te Tzummaruni. Bolsward eervol derde. In Tzummarum traden 16 van de sterk ste parturen in het strijdperk op een oneffen veld, ongeschikt voor goede sport. Voor de grote verrassing in fle eerste omloop zorgde Makkum, dat door grove opslagfouten, zich er zelf afkaat ste tegen Tzummarum. Bolsward, waar v. d. Weèrd op kritieke standen de voor- perkplaats met succes innam, versloeg Leeuwarden (Rodenhuis, Helfrich, Ph. Dijkstra) op 5-5 6-2. De partij van de dag speelden in de 2de omloop Franeker (Vlietstra, Bouma, Hoekstra) en Harlingen (Galema, Oli vier, H. Schuil) door Harlingen gewon nen, toen Bouma op 5-5 6-2 buiten sloeg. Bolsward kwam tegen Franeker (Nauta, H. Seerden, de Groot) met 1-3 4-6 achter te staan. Van der Weerd stapte toen in het perk. Meteen plaatste hij twee Junioreswedstrijd te Holwerd. J. Monsrna, Leeuwarden, koning. Holwerd had de primeur in de juniores- klasse met een wedstrijd, vrije samen stelling, waarvoor 8 parturen hadden ingeschreven. Het spelpeil was matig, wat voor een goed deel op de ongunstige weersom standigheden kon worden geschoven. De finale werd nog een goed slot. Hier in kwamen tegenover elkaar J. Monsrna, W. Herrema, D. Houtsma, contra K. Jansen, J. Hoekstra, W. Bouma. Het werd een gelijk opgaande strijd. Door een bovenslag op 4-4 6-4 bezorg de Herrema zijn partuur het eerst de 5 eersten. Het werd 5-5 door buitenslaan van Monsrna op 4-6. Jansen c.s. kwamen er in het beslissende eerst met 6-2 fraai voor te staan. Alles kwam aan de hang. Monsrna zorgde met een zitbal voor de winst. De uitslag was; J. Moonsma, Leeuwarden (koning), W. Herrema, Leeuwarden, D. Hout sma. Sexbierum. K. Jansen, Hijum, J. Hoekstra, en B. Bouma, St. Anna. W. de Groot, Beetgum, L. Wytsma, Roordahuizum, P. Tuinman, Mars- sum. H. Noordenbos, Marsum, W. Wie ling, Menaldum en F. van Popta, Zurich. Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad prachtige bovenslagen, wat hij herhaal de op 3-3 4-4. Op 5-3 6-2 keerde Haan stra voor de kaats. Huizum verloor van Kimswerd door te veel opslagfouten op 5-4 6-4. De eerste partij in de halve finale bracht twee Harlinger parturen tegen elkaar. Op 5-3 6-4 retourneerde Bultje in het perk. In de partij tussen Kimswerd en Bolsward nam Kimswerd een 3-0 voor sprong, o.a. door twee herculesslagen van Rijpma op 6-6. De voorsprong werd 5-2, maar Bolsward gaf zich nog niet gewonnen. Met Van der Weerd weer voorin wisten ze de achterstand weg te werken. Het beslissende eerst was ech ter voor Kimswerd. Na twee fraaie bo venslagen van Rijpma gelukte het Van der Weerd op 5-5 2-6 niet de kaats te passeren. In de finale kwam Harlingen (P. Schuil, J. Jansen, H. Bultje) er niet aan te pas. In een gulle bui gaf de Vries de haven bewoners een bordje cadeau. Hier bleef het bij. De uitslag was: Kimswerd: F. de Vries, E. Rijpma, F. Post. Harlingen: P. Schuil, J. Jansen, H. Bultje. Harlingen: J. Galema, S. Olivier, H. Schuil. Stiens wint in Arum. Aan de eerste wedstrijd voor jongens van 14 tot 16 jaar te Arum namen niet minder dan 29 parturen deel. De eerste omloop begon direct met een klinkende verrassing. Het sterke Har linger partuur, kampioen 1957, overleef de de eerste omloop niet door een neder laag tegen Huizum (5-4 6-6). St. Jacob (Krol c.s.) verloor in de tweede ronde tegen Beetgum (2-5 2-6) dat in de derde ronde weer het hoofd moest buigen voor Harlingen (Glas c.s.). De laatste partijen brachten nog volop spanning en over het algemeen goed spel. Beetgum (Braaksma c.s.) hield wel steeds gelijke tred met Harlingen II maar moest toch op de stand 5-5 4-6 de eer laten aan de havenbewoners. In de tweede halve finale tussen Stiens en Franeker (Sikkema c.s.) heerste eveneens grote spanning. De grote man van Stiens, Grijpstra, prima gesteund door zijn makkertjes, wist steeds iets voor te blijven en met een spel voor sprong bereikten .ze de finale. De slotpartij tussen Stiens en Harlingen werd een waardig slot van de dag. De Stiensers bereikten het eerst de eind streep en behaalde de overwinning op 5-4 6-4 toen hun kaats niet werd gepas seerd. De uitslag was: Stiens: R. Grijpstra, H. Beetstra, A. Feenstra. Harlingen II: J. Glas, A. Soolsma, J. Boonstra. Franeker: S. Sikkema, K. Weiten- berg, J. Beuker. Beetgum: D. Braaksma, J. Beinse- ma, B. Noordenbos. Een nieuwe poging zal worden gewaagd het Lutine goud te bemachtigen. Het partuur uit Bolsward, dat aan de a.s. Bondskaatspartij te Franeker zal deelnemen bestaat uit de heren K. v. d. Heide, C. de Way en W. Bosma. Klasse A: F. Haanstra, R. van der Zee en R. Bonnema. B. de Way, H. Jorna en R. Visser. J. Gaastra, W. Bruinsma, Wolsum en F. Smit, Wommels. klasse B: S. Bosma, Assen, J. de Haan, Sj. Dijkstra, Exmorra. G. Zwaagstra, H. Bootsma, Nijland en Sj. Blauw, Assen. D. Adema, Sj. Nota, S. de Haan. J. Bangma, K. van der Galiën, As sen en S. van der Meuten. Na afloop werden in de kleedkamer de prijzen, bestaande uit luxe voorwerpen, uitgereikt door de heer J. van der Klei. Hij drukte zijn spijt er over uit, dat Assen met zo weinig kaatsers naar Bolsward was gekomen. Desondanks is de wedstrijd goed geslaagd. Hij hoopte, dat Assen een volgende keer in groter getale zal opkomen en dat in ieder ge val de vriendschapsband Bolsward-Assen bewaard mag blijven. De heer Van den Akker uit Assen be dankte voor de gastvrijheid en roemde de prettige sfeer; hij hoopte, dat de Bols- warders het volgend jaar weer naar Assen zullen komen. Besproeien van aardappels. 60 cf. per pondemaat. A. H. Postma, Kimswert. gegaan tot 3 juni a.s. De Eerste Kamer gaat onverstoord verder met de behan deling van de verschillende hoofdstuk ken der rijksbegroting. Deze week was buitenlandse zaken aan de orde. Dat was op dezelfde dag dat er in Straatsburg een virgadering van het Europees Parlement was, waar o.a. ge sproken moest worden over de vraag in welke stad de Europese instellingen het best gevestigd kunnen worden. Vele bui tenlandse deskundigen waren dus niet in de Eerste Kamer aanwezig. Dat was te betreuren, omdat daardoor Europese vraagstukken bijna niet aan de orde kwamen. Alleen de heer Van Riel (lib.) sprak vrij uitvoerig over de Europese problematiek, met als conclusie, dat er voorlopig geen rechtstreekse verkiezin gen voor het Europese Parlement gehou den moeten worden. De ontwikkeling in Indonesië en onze verhouding tot Nieuw-Guinea waren wel de hoofdpunten in dit debat over het buitenlands beleid. Opnieuw bleek, dat de p.v.d.a.-fractie in de Eerste Kamer het op deze punten niet eens was met het gevoerde regeringsbeleid. De heren De Loor en De Niet (soc.) spraken van een gemeenschappelijke Nederlandse schuld ten aanzien van Indonesië. Zodra dit mogelijk is, willen zij met de Indonesische regering praten over N.- Guinea. De andere fracties steunden ’t kabinet. Zij zagen géén enkel heil in een eventueel gesprek met Indonesië, want dit land wil niet praten over Nieuw- Guinea, het wil alleen maar, dat wij dit gebiedsdeel uitleveren. De a.r.-senator, Algra, zeide wel te wil len praten over een gemeenschappelijke In tegenstelling met vroeger, toen het kaatsseizoen met de Jong Nederland en de Bondspartij op de Pinksterdagen startte, draait het nu al op volle toeren. Op Hemelvaartsdag vonden bij guur weer in alle categorieën wedstrijden plaats. Hwat haf Qabe Skroar Gecombineerde leden wed strijd BolswardAssen en O. Reeds tweemaal waren de Bolswarder kaatsers naar Assen getrokken voor ’n gecombineerde ledenwedstrijd. Deze keer trad de Kaatsver. „Bolsward” als gast heer op. Vrijdag was het weer bar slecht en over woog men de wedstrijd af te lassen. Za terdag was het weer iets beter. Het was droog en kon de wedstrijd doorgaan. Het verblijf op het Oordje was echter verre van aangenaam. Het was jammer, dat Assen slechts 8 deelnemers in het veld bracht. Deson danks is er toch met veel animo ge kaatst. In de A-klasse namen 6 parturen en in de B-klasse 8 parturen aan de wedstrijd deel. In de A-klasse werd de enige Assenaar M. Schild in de eerste omloop uitge schakeld, zodat de strijd om de prijzen een zuivere Bolswarder aangelegenheid werd. Het juniorespartuur B. de Way, H. Jorna en R. Visser was als geheel in de A-klas geplaatst, hetgeen als oefe ning goed was gezien. Ze hebben zich goed geweerd, maar moeten qua tactiek en tussenspel nog veel leren. In de eerste omloop versloegen ze P. Zwaagstra, R. Njjholt en M. Schild (Assen) met 6-3. In de finale tegen F. Haanstra, R. v. d. Zee en R. Bonnema waren ze absoluut niet zwakker en hadden kunnen win nen, als er niet zoveel kostbare fouten waren gemaakt, terwijl R. Visser ach terin zijn draai niet kon vinden. Ze ver loren nu op de stand 3-5 6-6, toen Haan stra de kaats passeerde. Ook in de B-k’asse werd fel om de prij zen gestreden. Door een misverstand was de oud-Bolswarder Siebe Bosma, die het kaatsen nog niet was verleerd, in de B-klas ingedeeld. Hij voerde zijn partuur onbedreigd naar de overwinning. Ook de Assenaar Sj. Blauw weerde zich ge ducht. De prijzen werden ten slotte behaald door: 3e week mei 1933 ■ft De Japanse troepen staan 3 km. van Peking. positie in het Kabinet intussen niet zo verzwakt is, dat hij daarop nog kan waéhten. Over de motie Vermeer heeft zich nog een staatsrechterlijk debat ontketend tussen de heren Oud (lib.) en Bruins Slot (a.r.). Prof. Oud was van mening, dat de Kamer met deze motie op de stoel van de regering gaat zitten. Dat dus de zelfstandigheid van de overheid in het gedrang komt. De anti-revolutio- naire fractievoorzitter was het daarmede niet eens. De Kamer heeft het recht om de regering te controleren. Zij moet dus ook proberen een inzicht te krijgen in de wijze, waarop het regeringsapparaat werkt. Van een ingrijpen in een re- geringsdienst is dus geen sprake. Uit het verloop van het debat bleek, dat de meeste andere fractievoorzitters het wel met deze visie eens waren. Toch stemde de heer Oud tenslotte niet tegen de motie Vermeer. Dat was mo- ge’j’k, omdat een motie van zijn fractie genoot Ritmeester, werd verworpen. In deze motie werd de minister gevraagd een commissie van deskundigen te be noemen om de gang van zaken bij de Dienst Materieel Landmacht nader te bestuderen. Kamerleden zouden daaraan nu niet te pas komen. Dit liberale voor stel kon alleen maar steun krijgen van de dissidente communisten en de heer Van Dis (s.g.). De liberalen stemden daarop voor de motie Vermeer. Zij zou den het onjuist vinden als er in het ge heel geen onderzoek bij de D. M. L. zou worden ingesteld. De Tweede Kamer heeft besloten een onderzoek in te stellen naar de gang van zaken bij de Dienst Materieel Landmacht. Met algemene stemmen aanvaardde zij een desbetreffende motie Vermeer (soc.), die mede was ondertekend door de heren Roosjen (a.r.), Koertsen (Kath. v.) en Beernink (c.h.). De Kamer zal een bijzondere commissie van onderzoek instellen, die zal worden bijge staan door deskundige buitenstaanders. Het onderzoek zal betrek king hebben op de taak, organisatie en werkwijze van de Dienst Materieel Landmacht, alsmede op de efficiency van deze dienst en zijn verhouding tot de particuliere industrie. Ook zal worden nagegaan in hoeverre en op welke wijze de Kamer haar controle mogelijkheden op de besteding van de overheidsgelden kan ver beteren. Mussolini stelt een 4 mogendheden pact voor: Duitsland, Engeland, Frankrijk en Italië welke zich hierbij verplichten tot een politiek van samenwerking tot hand having van de vrede. Men twist nog over de vraag of het verdrag 5 dan wel 10 Alle jierren, dat ik it jierforslach fan it Ekonomysk Technologysk Institüt Frys lan, tastjürd krij ,tink ik wer „Hwat is it in greate oanwinst yn üs provinsiael maetskiplik libben, dat dizze ynstelling der komd is”. De earste jierren hie it jit wol fuotten yn it gat om yn de Steaten algemjen bigryp to finen roar de greate bitsjutting en wearde fan dit nije lichem der wie op ünderdielen ek wol kri- tyk mar dy’t mei de wurksumheden fan it ETIF meilibbet, kin inkeld mar winskje, dat it yn de soarch en finan- siering fan de provinsje in prioriteit kri- get, dy’t de tiid, hweryn wy libje, per- foarst freget. Dit is de tiid fan in fol- sleine ombou fan it li'bbenspatroan fan Fryslan. Syn bisteansgrounen wurde om- wuolle en dus ek de hiele boppebou. Syn iensidige, agraryske wurkgelegenheit krimpt eltse dei fierder yn en de rop om in oare wize fan produktyf wurk wurdt by tiden as in needgjalp oer Fryslan ütskreaud. Alhiel to rjucht. Alle biwen- ners fan Fryslan soene yn dizzen ienrie- dich om it ETIF stean moatte, as hja skerp ynseagen, dat üs hiele maetskip lik, Fryske libben stiet yn de strukturele krisis fan de moderne tiid. Wurk, produktyf wurk, wurk yn de pri maire sektor, der hawwe wy yn hiel Fryslan driuwend forlet fan. Dat bitsjut yn roune wurden; as wy der net yn slag je, wy Boalserters, Ljouwerters, Harnzers en neam fierder mar op, nije bisteans- middels to finen, de takomst wêze sil, ien litany fan forfal en efterütgong. Yn Fryslan moatte alle jierren goed 2000 man om utens om’t hjir foar har gjin wurk is. Dit leit foar in diel oan de na- tuerlike oanwas, foar in diel oan de ef- terütgeande wurkgelegenheit yn de lan- bou en foar in diel oan de ynkrimping fan de middenstan. Dizze 2000 manij u koene yn de forrou- ne jierren op oare plakken, hwer’t de si- tuaesje folie gunstiger wie, plak en brea fine, mar sadré dit efkes heakket, bliuwe hja hjir as wurkleazen wenjen. Towyl yn oare provinsjes de taf oer stoppet, kriget men hjir it probleem fan in earnstige wurkleazens, mei al har sosiale en ekono- myske neidielen. It ETIF fjuchtet foar de fêstiging fan nije yndustry, hellingen en lyksoartige primaire bistensboarnen. Hja binne op har seis net sünder risseltaet bleaun dit jier kamen der 13 nije fêstigingen by mar it wie jit lang net genóch. Twee beelden van de gebeurtenissen in de stad Algiers. De bovenste foto laat zien hoe Generaal Raoul Salan, de franse opperbevelhebben in Algerië, salueerde bij het passeren van de parachutisten, opgesteld bij het gouverne mentsgebouw in de stad Algiers, waar de Generaal heenging om vanaf het balcon een toespraak te houden tot een grote menigte Fransen. Achter Salan zien we (met baret) Generaal Jacques Massu. Op de onderste foto zien we Generaal Salan (voorgrond rechts) in gesprek met een menigte op straat na zijn officiële toespraak, waarin hij o.m. verklaarde ,,door het tonen van onze standvastige wil Frans te blijven, zal Algerië Frankrijk redden”. Dêrby is it foar üs tige toloarstellend, dat de Süd-Westhoeke alhiel net op dit listke foarkomt. Wy léze fan Doklcum, Twizel, Harkema-Opein, Snits, Burgum, Pipergea, Drachten en Wolvegea, mar it hiele forsoargingsgebiet fan Boalsert bliuwt as in wite flakte lizzen. Undanks de ütwreiding fan bisteande en it fêstig- jen fan nije yndustryen en skipshellingen gyngen de léste tsien jier 21000 maniju it heitelan üt om der allinnich yn de fakansje en mei de hjeldagen werom to kommen. En as it tempo fan yndustri- alisaesje sa bliuwt, sHleder de kommen- de tsien jier, sa birekkent it ETIF, jitte- ris 22500 manlju ütmoatte. It tal mins- ken, dat op de buorkerij syn brea for- tsjinnet, is yn de léste tsien jier mei 7000 manlju tobekroun. De kommende perioade fan tsien jier jowt it foarütsjoch fan jitteris 700 man. It hat gjin sin om to freegjen oft men dit nou allegearre mar aerdich fynt dat is it perfoarst net mar men soe algemien ynsjen moatte, dat dit forskynsel net to kearen is. It jowt gjin byt deroer to krimme- nearen en to jeuzeljen, it libben freget üs omtinken, hwer’t dizze mannen hinne moatte, sil it üs net gean as in beam yn ’e hjerst. Der binne twa bilangrike dingen, hwer’t wy fierder mei komme. Op it foarste plak sil de oerhieit, sawol de ryksoerheit as dy fan de provinsje en gemeente, tige aktyf wurde moatte om dizze gebieten de needsaeklike nije bidriuwen ta to fieren. Dr. R. Kuperus, de foarsitter fan it ETIF, hat dêroer op 14 febrewaris in rede balden, dy’t alle bidriuwslieders yn üs provinsje en alle oerheitspersoanen al- lerdriuwendst oanbifoalen wurdt. Dêryn wurdt, op ekonomyske en sosiale moti- ven, oanstien op in balding fan de oer- heit, dy’t meitsje soe, dat de sprieding fan de yndustry net oan har seis oerlit- ten wurde kin. Mei feiten en kleare si- fers lit hy sjen, dat de fêstigingskosten, de gefolgen foar de wurkleazens, de oer- bisetting fan de middenstan en de oer- dreaune fêstiging op oerbifolke punten, allegearre pleitsje foar mear sprieding nei it Noarden ta. As de private ündernimmer, seit Dr. Ku perus, seis bitelje moast hwat troch de fêstiging yn de oerbifolkte gebieten nou allegearre op de skouders fan de oerheit skoud wurdt, dan soe de saek der hiel oars foar komme to stean. Hy freget fan de oerheit in posityf bileid, hwertroch de ündernimmers ta har eigen foardiel nei oare plakken ütsjogge, as allinnich de „randstad Holland En twad moat alles dien wurde om it initiatyf en it oanpak- ken fan de eigen biwenners oan to set- ten. Gjin „bourgeois satisfaits” mar sa- kelju mei doaren en wollen, gjin aide brekfallige pakhüskes en hokkeboel, hwer’t men jin oer skammet, safaek men der lans rint, mar in goed brüken fan de middels, dy’t der faken wol binne. It ETIF ropt op ta in nije, moedige geast, dy’t weagje doar en de tiid bigrypt. Wy jowe dat mei greate ynstimming troch. Fryslan komt efteroan, it glydt by de wal del as it sa trochgiet. De oerheit moat de foarstap nimme, mar der moat ek üt eigen rigen mei oanpakt wurde, sil de delgong keard wurde. Dr. Kuperus en Mr. Foppes en har man nen, rinne mei it goeae findel foarop, mar hiel Fryslan en winlik it hiele noar den, moatte der mei deselde mentaliteit efteroan. It giet om de grounslach fan üs aller bistean en om de takomst fan üs en üs bern. Jan Sjoerds v. d. Berg te Tirns kocht de goedbeklante smederij met au togarage te Blauwhuis van T. S. v. d. Berg voor f 3211,—. Burg. S. J. Praamsma kondigt een in kwartiering aan van 26 officieren, 57 onderofficieren, 194 korporaals en man schappen met 175 paarden, behorende tot het 6e regiment veldartillerie. I f - -■ -■ ■-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1