U RW HOUDEN DE GEBEURTENISSEN IN FRANKRIJK NOG VERRASSINGEN IN? VEEHOUDER AAN GEVAAR ONTSNAPT BEPERKENDE BEPALING VOOR BROMFIETSERS! rrT''wSii Buitenlands Overzicht Voetbal De regeringspartijen leden in België verliezen Meer dan 13 jaar lag een bom bij de Zwemschool STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Zilveren filmpjes De fisker Geen vrije Zeeuwse veren! 54eJAARGANG No. 43 VRIJDAG 6 JUNI 1958 bekwaam KAMEROVERZICHT snelheid PYT. Opening GEWOND IN PARIJS ;eval gelijk spel. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro RR7926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelL gen dubbe1 tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Te koop gevraagd een beste trekhond, minstens 60 cm. hoog. H. Bloemhof, 3e Holl.str. 4, Bolsward. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) heeft veroorzaakt. Achteraf gezien moet ken (het „hekkelen”) van de sloot, zon der d: sloot, in de nabijheid de gemeenteraads- voor de vraag ge- j van het nieuwe Diaconiehuis Avondrust te Makkurn op 9 juni. probleem de Atlan- Verder voorspellen we; Woudsend IABolsw. IA: wint Bolsw. R.E.S. 4Blauwhuis 2: wint Bl.huis. C.A.B. 4Black Boys 4. wint C.A.B. R.E.S. IALemmer IA: wint R.E.S. R.E.S. 2A—-L.S.C. 2A: wint L.S.C. Sneek 1BR.E.S 1B: wint Sneek. O.N.S. 2BR.E.S. 2B: wint O.N.S. O.N.S. 4BC.A.B. 2B: gelijk spel. R.E.S. 3BSneek 3B; wint Sneek. Bolswards Nieuwsblad Hwat hat Qabe Skroar us hjoed p p to sizzen Fijn fries droog spek. Bij 10 pond 28 cent. J. Roorda, Kerkstraat. Te Bolsward opgericht de O.V.C. (Ont houders Visclub). Te koop Union rijwiel met hulpmotor. D. Bosma, rijwielhandel, Wommels. In België zijn zondag de verkiezin gen voor het parlement gehouden. De regeringspartijen, sociaal-demo- craten plus liberalen, leden verlie zen, waarvan de reeds r.k. chr. volks partij thans in de oppositie profiteerde. twijfeld bekwame medewerkers, kan op log kunnen voorkomen en de persoonlij- ;evaren welke hem bedreigen kunnen open? Want men kan er van op aan, deze man, in wie thans zowel de meest verafgode als de meest gehate fi guur in Frankrijk verenigd zijn, zal bloot staan aan alle gevaren, welke verbonden zijn aan een dergelijke positie. Dus giet de kruk wol lang to wetter, Mar rekket yn it ein to pletter. 2e week juni 1933 De ophaalbrug te Hitzum, waarmee de zer dagen een ongeluk gebeurde, zal niet worden hersteld, maar worden vervangen door een vaste betonbrug. Gort per pond 5 cent, per 100 pond 325 cent. 40 eieren voor 1 gulden. Kwaliteit alom bekend. T. de Witte, Makkurn. In de senaat kreeg deze partij zelfs de meerderheid ;in de kamer won zij acht zetels en kwam op 104; de soc. dem. ver loren 1 zetel en bezetten er nu 85, de liberalen verloren niet minder dan 5 ze tels en vielen terug op 20 zetels. De so cialistische premier van Acker bood naar aanleiding van de stembus-uitslag de ko- ning het ontslag van het socialistisch-li- berale kabinet aan. De vorming van een nieuwe regering schijnt niet gemakkelijk. De Christelijke Volkspartij kreeg in de Kamer geen meerderheid en het schoolvraagstuk heeft een belangrijke rol bij de verkiezingen gespeeld. De C.V.P. heeft daaromtrent zulk een verschillend inzicht van dat van de andere partijen, dat tal van socialis tische leiders hebben verklaard onder geen omstandigheid met de katholieken te willen samenwerken. Daar Frankrijk echter ’t gevaar van zwakke regeringen heeft bewezen, is het mogelijk dat deze leiders hun houding naar aanleiding van het gebeuren bij hun grote zuidelijke na buur zullen herzien, te meer nu van de zijde der C.V.P. wordt aangekondigd dat zij als zij regeringsverantwoordelijkheid krijgt, geen politiek van revanche zal voe ren. Zij denkt er niet aan het openbaar onderwijs de voordelen te ontnemen wel ke het onder de huidige regering verkre gen heeft, doch schijnt, nu de ouders die hun kinderen naar bijzondere scholen stu ren, daarvoor in gemeenten waar ten deze geen afzonderlijke regeling tussen de par tijen is getroffen, zware offers moeten brengen, te denken aan de wettelijke in voering van kosteloos onderwijs voor alle scholen. Overigens is er nog een ander belangrijk geschilpunt tussen de C.P.V. en de soci alisten dat door de gebeurtenissen in Frankrijk bijzonder actueel is geworden. De C.V.P. wil de diensttijd van 18 maan den terugbrengen tot 12, omdat door de nieuwe wapens de vuurkracht zozeer is toegenomen dat met minder soldaten kan worden volstaan. Maar de bediening de zer wapens eist specialisten, die in een betrekkelijk korte tijd niet kunnen wor den opgeleid en die, eenmaal ingewerkt, meerdere jaren hun diensten zouden kun nen verlenen. De C.V.P. zou hiervoor dus vrijwilligers willen aanwerven met een betrekkelijk lange diensttijd. Een kwalitatief zeer be langrijk deel van het Belgische militaire apparaat zou daardoor eigenlijk een be roepsleger gaan vormen, en de socialisten hebben, naast andere, daartegen dit be zwaar dat zo'n specialistenleger een ge vaar voor de democratie zou kunnen vor men, zoals de Franse parachutisten heb ben bewezen. Wat het verkiezingsnieuws betreft zij tenslotte vermeld dat de ont binding van het Zweedse parlement door de socialistische premier Erlander, toen dit kort geleden niet accoord ging met het regeringsvoorstel een aanvullend oudedags-pensioen in te voeren, zijn par tij geen windeieren heeft gelegd. Zij kreeg van de 231 zetels 112, of 6 meer, en de liberalen kregen een geduchte klap van hun 58 zetels gingen er 20 verloren, waarvan het grootste deel de agrarische partij ten goede kwam, deze kwam van 19 op 32 zetels; de conservatieven kwa men van 42 op 44 zetels, de communis ten van 6 op 5 en deze laatsten zullen nu Erlander een meerderheid voor zijn aan vullende pensioenregeling bezorgen. En nu tenslotte, na dit relaas uit een aantal Europese landen, waar het parlementaire stelsel, grondslag der democratie, nog volledig werkt, nog even naar Frankrijk, waar het parlement zich zelf in zijn macht beknotte. Het was een kleinere meerderheid dan generaal de Gaulle had gehoopt, welke aan die beknotting meewerkte; met 329 tegen 224 stmmen kreeg hij in de natio nale vergadering het vertrouwen en werd hij de 26ste premier van de vierde repu bliek, die dus voorlopig in ieder geval nog blijft gehandhaafd. Met andere heeft de Gaulle ook bekende socialistische fi guren in zijn kabinet opgenomen of er aan verbonden als Guy Mollet en Max Lejeune, die minister voor Algerije is geworden. Het heeft geen zin hier nog stil te staan bij de dramatische gebeurtenissen, welke het bewind-de Gaulle voorafgingen, en die culmineerden in het besluit van pre sident Coty af te treden als de nationale vergadering de generaal niet als kabinets formateur accepteerde; het Franse parle ment heeft het gedaan en de kans aan vaard dat de republiek er aan ten gron de zal gaan, overigens waarschijnlijk niet eens tot verdriet van een vrij belangrijk deel van het Franse volk, dat het Bona- partisme nog in het bloed zit. Direct daarop verleende het parlement de Gaulle de door hem gevraagde volmach ten voor het regelen der Algerijnse kwes tie en om gedurende een half jaar te re geren zonder het parlement. Tenslotte, maar alleen nadat de Gaulle nog eens in de nationale vergadering ver schenen was en gedreigd had onmiddel lijk weer te zullen aftreden als hij zijn zin niet kreeg, machtigde deze hem ook het volk bij referendum te laten oordelen over een verandering van de grondwet opgesteld door een commissie buiten het parlement waarin aan de regring grote bevoegdheden zullen worden toege kend, het parlement in zijn macht beknot zal worden en waarbij de regering een ’n groot gevaar ontsnapt. Als Wat de promotie van de noordelijke 3e r- en 4e klassers betreft, hier kan de ko mende zondag beslissend zijn. Wint 4de klasser O.N.B. thuis van De Vogels en verliest M.K.V. van Ooster- wolde, dan zijn de winnaars verzekerd van promotie naar de 3de klasse. Daar M.K.V. is uitgeschakeld rekenen we op een zege voor Oosterwolde, maar O.N.B. dat De Vogels op bezoek krijgt, die voor haar laatste kans vecht, zal heel wat moeten presteren om deze moeilijke wedstrijd tot een goed einde te brengen. Voorlopig houden we het hier op een ge lijk spel. Van de 3de klassers staat Meeden er uitstekend voor en we rekenen er dan ook op, dat deze ploeg zondag 2e klasser wordt. Er moet n.l. een bezoek worden gebracht aan Harkema Opeinde en daar deze zich wel niet meer tot het uiterste zal inspannen, omdat zij toch kansloos is, zal Meeden deze strijd zeker tot een goed einde brengen. De ontmoeting JubbegaAsser Boys is in deze afdeling van bijzonder groot be lang, beide hebben 4 winstpunten ver gaard en daar nog slechts 2 wedstrijden te spelen zijn, kan deze ontmoeting be slissend zijn. De Assenaren hebben een uitstekende ploeg, maar daar ze er de laatste 2 we ken een weinig uit zijn, geloven we toch niet, dat ze het in Jubbega tot de volle winst zullen brengen. We houden het hier op een gelijk spel. Leden van het Franse Rode Kruis dragen een gewonde weg, die bij een ontmoeting tussen pro- en anti-Gaullisten op de Place de la Republique te Parijs werd gekwetst. De anti-Gaullisten hadden op het plein een demon stratie op touw gezet, waarbij o.m. een krans werd geplaatst aan de voet van het „Marianne-monument”het symbool van de Franse republiek. zeer sterke positie tegenover de volks vertegenwoordiging zal innemen. Het Franse volk heeft zich in een ontzag lijke speculatie gestort en daarmee ook de gehele Westelijke wereld, die zich vooral afvraagt welke invloed de Gaulle’s leiderschap op de internationale politiek zal hebben. Deze vraag komt direct al aan de orde bij de Algerijnse kwestie, welke de Gaul le als eerste punt op zijn agenda heeft en waarbij de houding van geheel Noord Afrika tot het Westen in het geding is. De Gaulle schijnt een liberale oplossing voor Algerije op zijn program te hebben en de kolonisten aldaar maken zich daar over zeer ongerust. Zij hebben een afge- zant naar Parijs gezonden om hun te leurstelling er over uit ‘te spreken dat een socialist en niet Soustelle, de rebel lerende gewezen Franse resident in Al gerije en pleitbezorger der Franse kolo nisten, tot minister voor Algerije is be noemd. Hwat glimke de earste snein Fan simmermoanne blier De fisker tocht optein Myn plakje kin wer hierd By it reid oan ’e sleatswal Ha’k neist in puike kans Hy siet syn bamboe stal Sêft widzjend yn ’e han. Yngong fan it seizoen En alderprachtichst waer Hy hie it goed bisjoen De iere moarn paraet Hy joech ”m noflik del Natür lei noch yn slom Hoefolle kinn’ straks teld? Kom ieltsjes, bearskes kom! De aide toerklok sloech tolf Hy iet syn brochje op Stom dat ’t net better wol ’t Koarkje bliuwt hieltiid plat Hy sei: ’t sit ’m bipaeld Oan ’e stive eastenwyn De fiskjes binn’ fordwaeld ’k Liz op in oar plak yn. Middeis in ure as fiif Tocht er, ”k ha skjin myn nocht Niks oan sok tiidfordriif Der komt gjin kop foar’t Ijocht De fisker riisde oerein Ut it reiden haedkwartier Hwat glimke de earste snein Fan simmermoanne blier B. en W. van Wonseradeel doen in ver band met de heersende werkloosheid een ernstig beroep op de veehouders in de gemeente voor de a.s. hooioogst indien enigszins mogelijk ingezetenen van Won seradeel als hooiers in dienst te nemen. steld of een Kamerlid ook lid van de Sociaal Economische Raad kan zijn. De regering heeft de organisaties van werk gevers en werknemers aanbevolen om geen leden van het Parlement meer af te vaardigen naar de S.E.R. Ook heeft zij bekend gemaakt geen Kamerlid meer tot Kroonlid van de S.E.R. te benoemen. Uit het belangwekkende debat dat over dit vraagstuk is gehouden, is wel ge bleken, dat de meerderheid van de Ka mer de combinaties van deze functies wel mogelijk acht. Deze meerderheid vond het niet elegant, dat de regering dit probleem met een „richtlijn” oplost. Als zij beide funtties niet verenigbaar acht zal de regering dit wettelijk moeten regelen. Het debat was geen succes voor staatssecretaris Schmel zer. Hij werd door zijn partijgenoot de k.v.p.-fractie-voorzitter, Prof. Romme, stevig aangepakt. Ook de socialisten maakten het hem niet gemakkelijk. Di- De gehele internationale politiek staat thans min of meer onder de invloed van de gebeurtenissen in Frankrijk. Die gebeurtenissen kun nen nog allerlei verrassingen brengen zodat de diplomaten zowel van West als Oost wat voorzichtig zijn en belangrijke initiatieven de eerste tijd wel achterwege zullen blijven. Daarom zullen wij, voor wij bij de toestand in Frankrijk stil staan, eerst slechts enkele concrete feiten hebben te vermelden. Minister Algera heeft dinsdag j.l. in de Eerste Kamer medegedeeld, dat binnenkort bromfietsen in de bebouwde kom niet harder mogen rijden dan 30 km per uur. Ook zal er over enige tijd in'de Staats courant een wettelijke regeling worden bekend gemaakt, waarin de keuringseisen voor bromfietsen aan die eisen voldoen. De maximum snelheid voor bromfietsen van 40 km. per uur blijft gehandhaafd. Als men van plan is een bromfiets te gaan kopen zal men er op moet letten, dat dit rijwiel niet harder dan 40 km per uur kan rijden. De bromfietsen die dat wel kunnen zijn meestal van bui tenlandse kwaliteit. De bewindsman van Verkeer en Waterstaat zei, dat deze rij wielen met hulpmotor, na een overgangs periode van vijf jaar, niet meer als bromfiets beschouwd kunnen worden. De koper van een te snelle bromfiets zou dus een strop hebben. De minister had het met de verdediging van zijn begro ting overigens niet moeilijk. Zoals ieder jaar moest hij zich ook nu weer uitspreken over de maximum snel heid voor motorrijtuigen. Er waren in de Eerste Kamer stemmen opgegaan om. ge durende de nachtelijke uren de snelheids beperking op te heffen. De bewindsman voelde daarvoor echter niets. Naar zijn oordeel zou het dan moeilijker worden om het verkeer overdag weer in het ga reel te krijgen. Een ander actueel punt was het veer- recht op de Zeeuwse wateren. Een deel van de Zeeuwse bevolking voert mo menteel een actie voor „vrije veren”. Zij willen niet meer voor de overtocht beta len. De Gedeputeerde Staten van deze provincie delen dit verlangen niet. Zij vinden het juist dat de bevolking iets be taalt voor de overtocht. Dit standpunt werd ook ingenomen door minister Al gera. Hij noemde de nieuwe veertarieven op de Wester-Schelde verantwoord. Een te groot emotioneel optreden van de be woners in Zeeuws-Vlaanderen vond hij niet juist, hoewel de minister wel kon begrijpen dat de nieuwe tarieven niet populair waren. De invoering van deze tarieven zal per 1 juli a.s. geschieden. De steeds stijgen de kosten zijn, aldus minister Algera, een reden voor de verandering van de veergelden. De geraamde kosten voor 1958 bedragen ongeveer zes miljoen gul den. Aan veergelden zou ongeveer een miljoen gulden binnenkomen. Er zou dus een tekort zijn van vijf miljoen gul den. Op de begroting van Verkeer en Waterstaat is echter „slechts” rekening gehouden met een tekort van twee mil joen. Minister Algera zeide, dat over deze nieuwe veertarieven volledige over eenstemming is bereikt met Gedeputeer de Staten van Zeeland. De tarieven lig gen bovendien lager dan die van de 26 andere hoofdveren in ons land. Er is ook een voordelig tarief voor scholieren en worden belangrijke reducties gegeven als men een kaartenhoekje koopt. Behalve Zeeuwse problemen was er ook het Amsterdamse tunnel-vraagstuk. Am sterdam wil drie tunnels: Coen- Hem- en IJtunnel, maar minister Algera heeft ver klaard, dat de financiële mogelijkheden voor tunnelbouw, er beslist niet op voor uit gaan. Het kabinet heeft dan ook nog niet beslist over de tunnelbouw. Mis schien zal er op de begroting voor 1959 geld worden uitgetrokken voor de bouw van één tunnel. Het is echter nog een open vraag welke tunnel men dan zal beginnen. Er waren enkele Eerste Ka merleden, die bereid waren een tolhef fing te accepteren als de bouw van een tunnel daaruit gefinancierd zou kunnen worden. Voor dit denkbeeld voelde mi nister Algera niets. Naar zijn mening moet het heffen van tolgelden in ons land een grote uitzondering blijven. Kamerlid-S.E.R.-lid. Intussen is ook de Tweede Kamer weer bijeen gekomen. Zij zal waarschijnlijk nog tot ongeveer half juli vergaderen om dan met zomervakantie te gaan. Op deze eerste vergadering na verkiezingen werd zij heeft met een fosforbom, een brandbom dus, die geen of slechts een geringe ex plosie kan teweeg brengen. Momenteel ligt de bom nog „veilig” in de schuur geborgen. Het is geen wonder dat de vinder er op heeft aangedrongen zo spoedig mogelijk de bom ongevaarlijk te maken. recte steun kreeg de staatssecretaris slechts van de v.v.d. en de c.h.u. Gezien de grote tegenstand is het wel duidelijk, dat er niet spoedig een wetsontwerp zal komen om het lidmaatschap van de Sta- ten-Generaal onverenigbaar te verklaren met het lidmaatschap van de Sociaal Eco nomische Raad. Prof. Romme dwong de staatssecretaris tot nadere bezinning op de regeringsrichtlijn. Het resultaat van deze bezinning zal hij vóór de begro tingsbehandeling aan de Tweede Kamer moeten meedelen. In Italië hebben de verkiezingen zetel- winst voor de R.K. christen-democraten, de grootste partij, gebracht maar precies nog niet genoeg om haar de volstrekte meerderheid in het parlement te bezor gen. Zij blijft daarom aangewezen op de steun van enkele kleinere republikeinse partijen, o.a. de rechtse socialisten van Saragat, die wel enige zetelwinst behaal den, doch minder dan haar meer linkse Zuster de socialistische partij van Nenni. Er is vrij kort geleden sprake geweest van een vereniging dezer beide partijen, na dat de Nenni-socialisten hun samenwer king met de communisten hadden opge geven; daar is toen niets van gekomen en nu de groep van Nenni veel meer zetelwinst dan die van Saragat behaalde, waarschijnlijk door°de uitspraak van de is de kans niet zo groot dat het nog op een fusie zal komen. De christen-democraten zullen wel moe ten blijven regeren in samenwerking met de kleine republikeinse partijen, waaron der die van Saragat en met een wankele Het „ongeluk” ligt soms in een klein hoekje. In de letterlijke zin is dat het geval geweest te Bolsward, waar thans, ruim 13 jaar na de oorlog, een nog niet geëxplodeerde bom is gevonden, die wonder boven wonder geen ongelukken de bom verleden jaar met het schoonma- 11VL „JI.-IVIX'-l'-ll VU.ll Mt JIMUL, Z.UI1" lat men het heeft gemerkt uit een j l van de zwemschool zijn opgevist. Reeds toen is degene die de sloot schoon maakte aan ’n groot gevaar ontsnapt. Als men met de „hekkel” het slaghoedje had geraakt zou de bom zeker zijn ontploft. Nu werd hij niet eens opgemerkt. Bijna een jaar heeft het gevaarlijk stukje goed ter grote van ongeveer een komkommer op de wal gelegen. Pas toen het stuk metaal schoonregende werd het zichtbaar. Bij het maaien van zijn grasland werd de bom dezer dagen juist bijtijds door de heer D. Elzinga van „Cnossen” ont dekt. Hij wist zijn maaimachine nog net te stoppen, anders zou het mes zeker raar werk hebben gemaakt. Aanvankelijk besefte de heer Elzinga nog niet welke vondst hij had gedaan. Hij hield de bom zelfs aan zijn oor en schud de er aan. Toch heeft hij zekerheidshalve de rijkspolitie groep Bolsward gewaar schuwd. Deze determineerde het voor werp direct als een nog niet geëxplo deerde bom, welke mening door deskun digen uit, Leeuwarden werd bevestigd. De soort wist men echter niet thuis te brengen, zodat men de mijnopruimings dienst in den Haag heeft gewaarschuwd. Deze zegde toe zo spoedig mogelijk naar Bolsward te komen, teneinde de bom on schadelijk te maken. Gelukkig heeft deze vondst dus geen na delige gevolgen gehad, hetgeen zeker niet denkbeeldig zou zijn geweest. Men denke slechts aan de kinderen, die soms de hebbelijkheid hebben langs de sloot kanten te slenteren en alles wat ze vin den te „onderzoeken”. Hoe deze bom in de sloot terecht is ge komen weet men niet te verklaren. Ge vechtshandelingen noch bombardemen ten zijn er ter plaatse geweest. Het feit, dat de bom zoals bij schudden bleek een vloeistof bevat zou er wellicht op kunnen wijzen, dat men hier te doen De Gaulle is nu naar Algerije gegaan om de kolonisten en generaals tot rede te brengen en daarmede het eerste bewijs te leveren dat hij de mirakelen een Hercules waardig kan verrichten, wel ke Frankrijk kunnen redden; er is ook nog zoiets als de bijna hopeloze situatie op economisch terrein en het L'- van de Europese integratie en tische samenwerking. Zal deze man, als is hij een generaal, ook een politicus van zo’n enor me visie blijken te zijn dat hij al deze problemen, zij het met hulp van onge twijfeld bekwame medewerkers, kan op lossen? Zal hij werkelijk een burgeroor- en ke ontlo dat meerderheid, tenzij alle republikeinse en democratische partijen, geleerd door de ervaringen met wankele regeringen in Frankrijk, besluiten tot een hechte samen werking op een vooraf vastgesteld pro gramma. Maar daarvan zal wel niets komen omdat de christen-democratische partij over een sterk conservatieve rechtse vleugel be schikt welke zich moeilijk bij een pro gramma zou kunnen neerleggen waarop ook de sociaal democraten hun stempel zouden hebben gezet. Voor de verkiezingen hadden plaats ge had lonkte deze chr. dem. rechtervleugel wel eens naar de uiterst rechtse partijen voor samenwerking, maar daaraan is stembus een eind gekomen, want deze uiterst rechtse groepen van fascisten en monarchisten hebben een zware nederlaag geleden en heel wat zetels verloren, an ders dan de communisten die er wel en kele verloren, maar in grootte de tweede partij in Italië bleven. We zullen moeten afwachten hoe het deze partij niet alleen in Italië maar ook in andere landen van W. Europa vergaan zal, nu de economische omstandigheden er minder gunstig worden, en een deel der Franse democratische socialisten heeft gemeend, door de nood gedwongen, te moeten meewerken aan de tot standko- ming van het regime de Gaulle. De com munisten paraderen nu als de enige partij welke en bloc voor de handhaving van de republiek is opgekomen hoe gaarne zij haar ook ten bate van een communis tische dictatuur de nek zouden hebben omgedraaid en dit zou kunnen leiden tot een radicalisering van een deel van de arbeiders die tot nog toe ’t W. Europese dem. socialisme steunden. Er is trouwens ook een mogelijkheid, als het regime-de Gaulle succes boekt, dat er een radicali sering van de meer rechtse partijen in di verse W. Europese landen zal optreden, d.w.z. dat deze zullen gaan streven naar een beperking van de bevoegdheden van de wetgevende macht, zoals deze in de parlementen belichaamd is ten bate van de uitvoerende macht.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1