iBBH E WIJZIGING LAGER ONDERWIJS WET VAN DE FRIESE KAATSVELDEN Geen eensgezindheid onder Westerse partners ten aanzien van een topconferentie roar Als - Koningin Emma 1858 2 AUG 1958 Israël zeer geïnteresseerd bij liet lot der Arabische Staten Toestand in het Midden-Oosten blijft explosief us hjoed p p to sizzen STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Buitenlands Overzicht Zilveren filmpjes Geen bepalingen meer omtrent ontslag huwende ambtenares On 4 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 54e JAARGANG No. 59 zijn KAMEROVERZICHT PIET DE 3. S. Tjeerdema, P. de 4. 8. 12. 13. 14. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat IJ Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Ook de Eerste Kamer is met vakantie. Dinsdag j.I. heeft zij haar laatste vergadering gehouden. De eerstvolgende vergadering zal op 9 september a.s. zijn, dus nog vóór Prinsjesdag. Dit in tegenstelling tot de Tweede Kamer, die dit jaar niet vóór de derde dinsdag in september bijeen zal komen. Op haar laatste vergadering heeft de Eerste Kamer nog een paar belangrijke onderwijswetten aanvaard. De belangrijkste was wel de wijziging van de Lager Onderwijswet. Twee leden van de k.v.p.-fractie, de heren Gielen en Derksen, stem den tegen deze wetswijziging, omdat de Lager Onderwijswet nu geen enkele bepaling meer bevat over het ontslag van de gehuwde onderwijzeres. het zou Irak Nasser doen Abonnementsprijs f 1.90 pet kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelü gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Bloeiende lenteloot Die een der onzen werd, Een vorst in levensherfst Haar licht en warmte bood. Een roos die nooit verdort En door d etijden gaat. Wat elk die lacht of treurt Zich weer indachtig wordt. 5. 6. 7. DE NIEUWE PRINS VAN WALES. Prins Charles is door zijn moeder, Koningin Elizabeth, uitgeroepen tot Prins van Wales. Foto: Prins Charles (links) wandelt met zijn vriendjes naar de kostschool terug. na het bijwonen van een kerkdienst. 9. 10. 11. goed, d. Schrijft men haar edele naam Met letters als van goud, Symbool van deugd en trouw, 't Nageslacht zal t verstaan. achterperkplaats, ongetwijfeld zou hij zijn koningschap hebben geprolongeerd. De lijst zag er als volgt uit: 1. S. Bouwma, E. Rljpma, T. Post. 2. mag medewerken aan de ontwrichting van de gezinssituatie en aan de versto ring van de maatschappelijke verhou dingen, waarvan het kind de dupe wordt. Deze bezwaren kon mevrouw Schouwe naarFransen (v.v.d.) wier echtge noot voor de P.v.d.A. in de Tweede Ka mer zit, niet delen. Zij wees er op, dat de heer Toxopeus (v.v.d.) destijds in de Tweede Kamer een amendement heeft ingediend, waardoor bepaald zou worden, dat „huwelijk geen grond voor ontslag” mocht Zijn. Dit amendement is toen verworpen, nadat minster Cals het „on aanvaardbaar” had verklaard. Het zou er op neerkomen, dat de huwende onder wijzeres nimmer ontslagen had kunnen worden. Mevrouw Schouwenaar vond dit amendement echter principieel en duide lijk. Niet de overheid, maar de echtge noten zelf zullen moeten uitmaken of de vrouw al of niet gaat werken. Het grote bezwaar van de huidige regeling vond zij wel, dat de gehuwde onderwij zeres nu nog niet weet waaraan zij toe is. Nog altijd hangt haar ontslag boven het hoofd. De gemeente- en schoolbestu ren kunnen dit immers altijd nog be palen. De heer De Roos (soc.) zeide, dat het merendeel van zijn fractie geporteerd geweest zou zijn voor het verworpen amendement-Toxopeus. Ook hij betreur de het dat de huwende onderwijzeres nog niet weet waaraan zij toe is. Dat was ook de mening van de heer Van Hulst (c.h.). De handhaving van de gemeente lijke autonomie vond hij prachtig, maar Kweekschoolwet. Na een kort debat aanvaardde de Eerste Kamer ook nog d.e wijziging van de kweekschoolwet. Daardoor is nu vastge steld, dat er een aparte hoofdinspectie voor het kweekschoolonderwijs komt. Het Antilllaans mulodiploma zal toe gang tot de kweekschool verlenen en er zal een acte Spaans l.o. worden inge steld, speciaal ten behoeve van die on derwijzers, die naar de West emigreren. Het verkeersonderwijs zal als onderdeel van het vak aardrijkskunde als leervak op de kweekschool worden opgenomen. En ten slotte: een kweekschoolleraar, die bijv, volledig bevoegd is voor Frans, niet zomaar op grond van het bezit van de hoofdacte of van de acte bekwaam heid, zal als volledig bevoegd onderwij zer ook in het vak Nederlandse taal en letterkunde onderricht kunnen geven. Hij moet daarvoor zeker Nederlands m.o. A.hebben. Bij de aanvang der vergadering vroeg de communist Seegers verlof om te mo gen interpelleren over de gebeurtenissen in het Midden-Oosten. De niet-commu- nistische fracties hadden, zoals zij zeiden, thans geen behoefte daaraan en het ver zoek van de communistische afgevaar digde werd dan ook niet toegestaan. De meeste andere in het wetsontwerp voorgestelde wijzigingen van de Lager Onderwijswet hadden echter de instem ming van de gehele Eerste Kamer. Zo zal het verkeersonderwijs als verplicht vak bij het vak aardrijkskunde worden ondergebracht. Het vak Spaans zal als facultatief leervak voor de ulo-scholen aan het leerplan worden toegevoegd. Het vak zingen wordt uitgebreid tot „muzi kale vorming”. Ook is nu bepaald, dat het aantal lesuren op de lagere school tenminste 1040 per jaar moet bedra gen. Het is duidelijk, dat vooral het vraag stuk van de gehuwde onderwijzeres in 't middelpunt der belangstelling stond. Minister Cals wil dus in de rijkswet niets bepalen omtrent het ontslag van een onderwijzeres, die gaat trouwen. Maar dat wil nog lang niet zeggen, dat de hu wende onderwijzeres ook niet ontslagen kan worden. De gemeentebesturen kun nen voor de openbare scholen een aan vullende verordening maken dat een on derwijzeres wel wordt ontslagen als zij gaat trouwen. En de schoolbesturen van de christelijke scholen kunnen een der gelijke gedragslijn ook opstellen. Komt er echter geen gemeentelijke verorde ning, dan is het feit, dat een onderwij zeres gaat trouwen, geen reden van ont slag. Dit ontslag kan echter weer wel worden gegeven op grond van bijkom stige omstandigheden. Minister Cals zeide, dat als een onderwijzeres gaat trouwen met bijv, een weduwnaar met vijf kleine kinderen, ontslagen moet kunnen worden. Maar tegen een ontslag .is beroep mogelijk en bovendien is de rechtspositie van de huwende onderwij zeres, die ontslagen wordt, behoorlijk geregeld. De enige fractie, die con amore met dit voorstel meeging, was de Anti- Revolutionaire. De heer Algra zeide de nieuwe wetswij ziging logisch en juist te vinden. Er wordt door de overheid vrijheid gelaten aan de lagere organen (gemeentebestu ren en schoolbesturen) om een regeling te treffen ten aanzien van de gehuwde onderwijzeres. Een groot deel van de k.v.p.-fractie (zij was dus verdeeld) stemde daarmede in. Zo zeide mevrouw Luyckx, dat de over heid de persoonlijke vrijheid moet eer biedigen. Zij mag niet vaststellen, dat iedere onderwijzeres, die gaat trouwen, ontslagen moet worden. Wantoestanden vreesde zij niet, want de resultaten van de onderzoekingen over de positie van de werkende gehuwde vrouw en haar gezin zjjn over het algemeen niet alar merend. De tegenstanders in de k.v.p.-fractie, de heren Gielen en Derksen, waren daaren tegen van oordeel, dat de overheid niet raad te willen laten opstellen, evenals het vaststellen van rentie en van de lijst van staten welke er aan zullen deelnemen. Chroesjtsjew wil echter dat alle Arabische staten zullen worden uitgenodigd. Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad P.C. BRACHT VEEL SPANNING MET GOED SPEL Johan Jansen onttroonde Jan Sytsma Woensdag, de dag der P.C., was het in wonertal van Franeker weer voor een dag verdubbeld. Het was weer eivol op het Sjükeian. De beloften van „Het Bilt” in aanmerking genomen, viel het weer niet mee. Er stond een harde wind op het veld en vooral door de „twirringen” door de gaten tussen de tribunes e- ten ten, hadden de opslagers het verr van gemakkelijk. Ze sloegen er zich echter knap doorheen en het perk- en tussen spel haalden ruim voldoende. Bovendien was er, vooral in de middagur-n, veel spanning. Deze spanning was de oor zaak, dat de partij laat was beëindigd. Het was al kwart over acht toen de laat ste slag viel. Jan Sytsma, de koning van 1957, heeft zijn koningschap prachtig verdedigd. Had hij vooral in de slotpartij, meer steun genoten van Elias Zijlstra op de Een zonnestraaltje gloort Nog dankbaar blij gestemd, Oranje-Nassau-oord, Het liefdesmonument. als bij de grootste als West Duitsland, Frankrijk en Italië. Spaak, de secretaris generaal van de Nato, heeft het zijne er toe gedaan om deze landen in het gareel te houden; hij is o.a. in Bonn geweest Het blond tienjarig kind Naar de troon heeft geleid Moederlijk - dienstbereid, Spontaan geëerd - bemind. Die in de schaduw trad Toen de taak was volbracht, Lands hoogste plicht betracht In het historieblad. Daar aan het grijze bed, Van eenzaamheid en leed, Is door haar - zacht omkleed Een stille roos gezet. -'1menië schijnen alle Russische troepen Hwat hat Qabe Sk om de W. Duitsers tevreden te stellen. Ook Dulles was daar, toen hij naar i om de vergadering van de van het pact van Bagdad zon- ler Irak bij te wonen en daarna is er :en officiële Duitse verklaring versche llen, waarin Adenauer zich volkomen 'achter de Amerikaanse houding inzake weike allerminst de volkswil vertegen- landen woordigen. We moeten nog zien dat Chroesjtsjew zien aan komen, dat het er voor de topconferentie aan mocht komen. Amerika schijnt God riep - en hoogbejaard Deed zij de ogen toe. Haar beeltnis, gaaf en Blijft ongerept bewaar 2,e week augustus 1933 Duitse beroepsmilitairen, die willen trouwen, moeten bewijzen, dat hun bruid van Arische afkomst is, dat zij „zichzelf respecteert” en „niet staats-vijandig” is. Veemarkt Sneek; Noteringen: 116 melke en kalve koeien f 70 f 170, 22 vette koeien f 90 f 180, 21 vette kalveren f 16 f 30, 51 nuchtere kalveren f 2 -f 6, 80 schapen f6 f 13, 703 var kens f 30 f 70, 190 biggen f4 f 10. Het budgetair evenwicht is bij de ont worpen rijksbegroting verzekerd. Huizum won de le prijs op de freule- partij, Oosterlittens de 2e, Menaldum de 3e. De flapbrug te Baard zal worden ver vangen door een basculebrug. Gebruik IPP producten. L. Miedema, Bolsward. Benzine, petroleum, motor oliën. Het „hemd is nader dan de rok”. Geef daarom aan Ned. fabr. de voor keur. 4 eieren voor 1 dubbeltje. Brandsma’s winkels. De Gaulle had zijn onafhankelijk heid jegens zijn bondgenoten Enge land en Amerika en zijn streven Frankrijk de leiding op het W.- Europese vasteland te geven, ge toond, door zijn voorkeur te uiten voor het aanvankelijke Russische voorstel, nd. een topconferentie te S. Bouwma, E. Rljpma, T. Post. M. van der Weerd, Joh. Zijlstra, W. Vlietstra. J. Oostra, Groot. J. Stavinga, C. Hoekstra, A. Hiem- stra. P. Schuil, H. Schuil, R. Kuiper. A. Broersma, S. Faber, S. Vis. K. Wassenaar, H. Seerd.cn, H. Bul tje. R. Hoekstra, Joh. Jansen, A. Veld kamp. J. Sytsma, A. Rinia, E. Zijlstra. J. Meijer, J. Venema, J. Tolsma. F. de Vries, Fr. Helfrich, J. Pan der. J. van Sindere„, S. van der Zee, D. van der Zee. C. Jansen, J. Hoekstra, K. Reinal- da. J. Galema, Haanstra. kanen, zal Amerika dan nog langer trachten al hun belangen te verdedigen en zich niet liever beperken tot de ver dediging van een sfeer, die absoluut onmisbaar wordt geacht voor zijn eigen veiligheid Wat het hierboven aangeroerde pact van Bagdad betreft, Irak is er nog steeds niet uitgetreden; over de erkenning van de nieuwe Iraakse regering hebben de an dere leden van het pact te Londen ge sproken, doch men is het er niet over eens geworden. Vooral de Mohamme daanse leden van het pact, Turkije, Per- zië en Pakistan aarzelden. Wel waren deze landen bijzonder ingenomen met het feit dat Amerika en Engeland de Libanese en Jordaanse regeringen te hulp waren gekomen, waaruit bleek dat een garantie van Londen en Amerika, die zij zelf ook genieten, toch wel degelijke waarde heeft. Zij hadden echter gaarne gezien dat de Ver. Staten volledig lid van het pact werd, doch dat heeft Dulles afgewimpeld al blijft de Amerikaanse steun gehandhaafd ook als Irak uit het pact mocht treden. Een beslissing daar over heeft het nieuwe Iraakse bewind echter nog niet gepubliceerd, wel allerlei gesteld. Eisenhower moet zelf ijskoud geworden zijn toen hij later vernam dat Nehroe wel de uitnodiging aannam om India te vertegenwoordigen in de top conferentie, maar al vast verklaarde dat hij er niet voor was V.N.-troepen naar Libanon te zenden om de Amerikanen te vervangen, en dat hij hoopte dat deze laatsten spoedig dat land zouden verla ten. Er is nog heel wat te doen over de topconferentie over het Midden Oosten, welke op 19 juli door Chroestjtsjew werd voorgesteld en waar volgens deze de regeringsleiders van de Sovjetunie, Amerika, Engeland, Frankrijk, India en de secretaris van de V.N. Hammar- skjoeld aanwezig zouden moeten zijn. De Engelse regering, nogal onder de indruk van de kritiek in het eigen land en in andere Ge- menebestlanden op haar optreden in Jordanië begroette het voorstel met opluchting. Ze amendeerde echter het Russische voorstel in deze zin, dat de topconferentie in het kader van de Veiligheidsraad zou dienen te worden gehouden. De Amerikaanse regering moet aanvan kelijk geheel afwijzend tegenover het voorstel van Chroestjtsjew hebben ge staan. Maar ook in de Ver. Staten groei de onder het publiek de mening dat een topconferentie, zelfs al zouden de Rus sen deze gebruiken om naar hartelust propaganda te maken met hun voorge wende liefde voor het Arabisch natio- lisme hun werkelijke waardering voor de Mohammedanen blijkt uit de behan deling welke zij de Mohammedaanse re- pblieken binnen de Sovjetunie laten we dervaren toch beter is dan de toe stand van impasse, met al zijn gevaren, van thans. Men ziet niet in, hoe de Ver. Staten zich op eervolle wijze uit Libanon kunnen terugtrekken als Washington niet bereid is met de Russen te praten. En onder de druk van deze mening en die van Engelse diplomatieke zijde, stem de tenslotte ook Eisenhower, hoewel op ijskoude toon, toe in een dergelijke top conferentie binnen de Veiligheidsraad, mits ze goed zou worden voorbereid zo dat er geen sprake van kon zijn dat deze conferentie reeds zou beginnen op 28 juli, zoals de Russen in een óngewoon snelle aanvaarding van het denkbeeld de topconferentie binnen het kader van de Veiligheidsraad te houden, hadden voor- hij bereid zijn zelfstandig opbou wende voorstellen te doen, waarom trent hij overleg zou plegen met die Europese staten, die in het bijzon der geïnteresseerd waren bij de toe stand. De Gaulle doelde hier klaarblijkelijk in het bijzonder op Italië, er is een belang rijke diplomatieke gedachtenwisseling geweest tussen deze beide landen, voor Fanfani, de Italiaanse premier voor over leg naar Washington vertrok. Het derde Latijnse land in West-Europa, Spanje, sterk Arabisch georiënteerd, had bij monde van Franco zelf gematigde kritiek op de Amerikaans-Engelse houding, waardoor in bepaalde Arabische landen regeringen tegen de volkswil werden ge handhaafd. Dit alles, en bovendien het feit dat Chroesjtsjew nu de Gaulle zijn voorkeur voor een topconferentie in Europa handhaaft, daar plotseling ook weer meer voor is gaan voelen, wijst er wel op, dat er heel wat tijd nodig zal zijn om de vertegenwoordigers van het Westen eensgezind aan de tafel der top conferentie te doen plaatsnemen, waar deze dan ook wordt gehouden, en in welk kader dan ook. Te meer omdat er ook nog een aanzienlijke nuancering is in de meningen der grote Westelijke mogend heden over de onderwerpen welke op de topconferentie zouden moeten worden behandeld. Engeland wil deze beperken tot die van het Midden-Oosten, maar Amerika meent dat ook de landen achter het Ijzeren Gordijn niet onbesproken kunnen blijven; het is duidelijk dat als de Russen op die conferentie zullen be weren dat de Amerikaanse bezetting van Libanon en de Engelse van Jordanië, de volken daar belemmert in hun vrijheid, Washington de landen van het Ijzeren Gordijn in het spel wil brengen, waar de aanwezigheid of nabijheid uit Roe- Het is overigens niet zo’n wonder dat deze Franse regeringsleider het meest van allee Westelijke landen voelt voor het oorspronkelijk voor stel van Chroesjtsjew, een topcon ferentie buiten de V.N. om en waar dus weer naar hartelust politiek zou kunnen worden bedreven op bet schaakbord van het machtseven wicht, dat ook Chroestsjew eigen lijk verkiest. Maar de Gaulle verliest daarbij kenne lijk één ding uit het oog, n.l. dat Frank rijk in dit spel eigenlijk zelf ook niet meer dan een pion is en dat tenslotte al leen de Ver. Staten en Rusland de grote spelers in dezen zouden zijn. En dat zou precies zijn wat Chroesjtsjew wenst, n.l. dat deze beide staten onderling beider invloedssferen zullen afbakenen. Er zou daarom iets gevaarlijks in een dergelijke topconferentie buiten de V.N- om zitten, mede omdat de stroming in de Ver. Sta ten, die voor een dergelijke politiek voelt, groeit, en ook al weer versterkt wordt door hetgeen zich tijdens deze crisis af- speelt. Het optreden van Amerika in Libanon I heeft zoals bekend ontevredenheid in tal van Nato-landen gewekt, zowel bij i kleinere als Denemarken en Noorwegen Terecht hebben Israël zelf en de Gaulle er op gewezen dat dan ook de Joodse staat er niet zou mogen ontbreken. Israël is wel de meest geïnteresseerde bij het lot der di verse Arabische staten. Jordanië zich bijv, zou aansluiten bij de Ver. Arabische republiek zou Is raël te land aan alle zijden omgeven zijn door Arabische landen, die het allen op zijn leven zouden hebben gemunt. De Israëliërs hebben dan ook duidelijk ge zegd dat als Jordanië door de V.A.R. van Nasser werd opgeslokt, zij naar de wapenen zouden grijpen om het stuk Jordanië te bezetten dat hun positie stra tegisch zou verbeteren opdat Israël dan een grens die zich langs de gehele loop van de rivier de Jordaan uitstrekte, zou verkrijgen. Men ziet ook hieruit hoe uiterst explosief de toestand in het Mid den Oosten eigenlijk wel is. De Israëliërs zouden thans militair nog sterk genoeg zijn om hun plan uit te voeren, de Ara bische staten zijn militair thans niet in staat zo’n Israëlische onderneming te stuiten, maar zouden de Russen werk loos bij dit alles blijven toezien? 'Voorlopig verhindert de Engelse bezet ting van Jordanië de oplossing van dit i gebied in de Ver. Arabische Republiek Geneve, dus buiten de Veiligheids-k Hoessein ook raad. om:°P zo conferentie zou vurig voorstander van, maar de grote meerderheid van zijn volk niet en men zegt dat de Engelsen zich lang niet pret tig in dat land voelen en een der voor naamste redenen waarom ze een topcon ferentie binnen het kader der V.N. wil len zou zijn dat ze hun troepen graag weer uit Jordanië zouden willen terug trekken, als ze via de V.N. een oplossing van de Jordaanse kwestie zouden kunnen krijgen welke onverbrekelijk aan de Is raëlische is verbonden. Inderdaad be looft Israël, terwijl de topconferentie er allerminst om begonnen zou zijn, een der grote problemen ter conferentie te wor den, n.l. de vraag hoe te midden van het neutralistische pan-Arabisme, dat geheel aan de Westelijke invloed schijnt te zul len ontsnappen, de Israëlische staat, de enige op Westelijke leest geschoeide de mocratie in het Midden Oosten de Arabische staten gaan duidelijk de fas cistische kant uit ongeschonden te handhaven. Ongeschonden zeggen we, want de Israëliërs vrezen nog altijd dat het Westen zal aansturen op een rege ling voor het Midden Oosten waarin Is raël misschien niet in zee gedrongen zal worden, maar wel binnen de grenzen van 1948; de Ver. Staten zowel als En geland hebben een dergelijke regeling, al jarenlang, dus ver voor deze crisis, overwogen terwille van een verzoening met de Arabische staten. In het verzet tegen zo’n regeling zou Israël echter waarschijnlijk de Gaulle ontmoeten. Se dert de Suez-crisis zijn Frankrijk en Is raël gezworen vrienden, de Gaulle heeft geen enkele reden de Arabische staten te sparen en Israël stuurt op een formeel bondgenootschap met Parijs aan. De iene klaget oer it forstjerren fan syn betn, de oare, dat er har bihalden hat. geruststellende verklaringen over houding tegenover het Westen. Het dacht er niet aan de contracten met de Westelijke oliemijen te ontbinden en de olierijkdommen te nationaliseren, hoe wel de maatschappijen wel meer olie- rechten zouden moeten betalen wat geen onbilijke eis is en ook niet bij de V.A.R. van aansluiten, het zou een onafhankelijke nationale en neutrale politiek voeren; eenzelfde verklaring gaven trouwens de Libanese opstandelingen uit voor het ge val de Amerikaanse troepen het land zouden verlaten. Deze opstandelingen hebben ook een candidaat voor het presidentschap, ter vervanging van Sjamoen, aanvaard welke ook acceptabel zou zijn voor het Westen, n.l. de huidige chef van de generale staf. Het is echter een grote speculatie op dergelijke toezeggingen en gebarer in te gaan. Want het is de vraag of het heftige pan-Arabische nationalisme, door Nasser aangeblazen, de nieuwe macht hebbers in Irak en de eventuele in Li banon zal toelaten deze beloften na te komen. Het is nogal een lang verhaal geworden over de topconferentie waarvan nog lang niet vaststaat dat ze zal worden gehou den, nu de Russen de grote Westelijke mQgendheden trachten uiteen te drijven, door de Gaulle tegen Londen en Washington uit te spelen. Als ze er niet komt, komt de kwestie-Libanon en Jor danië weer automatisch in de Veilig heidsraad aan de orde, terwijl de Ver. Staten, mede op initiaitef van Italië en W. Duitsland, schijnen te dokteren aan een groot Marshall-plan voor het Mid den Oosten om de Arabische vriend schap voor het Westen te behouden. Dr. Smedinga, Fr. in dit geval is er slechts één stap tus sen „autonomie” en „willekeur”. Zo kan de rechtspositie der gemeente verschil lend zijn en op grond van de „bijkomsti ge omstandigheden” kunnen verschil lende gevallen van huwende onderwijze ressen ook verschillend worden beoor deeld. Overigens hoopt de heer Van Hulst, dat de gehuwde vrouw zich haar glorie om een gezin te lelden en kinde ren op te voeden niet zal laten ontro ven. i nu teruggetrokken te zijn van Russische legers regeringen op de been houden, Europa kwam het Midden Oosten schaarde. Maar er is een wisselwerkingals het Amerikaanse optreden zo weinig waar- .dering bij de bondgenoten vindt, dat ze slechts met moeite worden bijeengehou- met zo’n uitbreiding der agenda accoord gaat en we een eindeloos debat zal worden als een agenda de orde n.l. deze agenda ook door de Veiligheids- de datum der confe- den, waarom, zo redeneren vele Ameri-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1