VAN DE FRIESE KAATSVELDEN Qabe Sk us hjoed roar Martin van Waning: schilder, beeldhouwer (en heer) van Schiermonnikoog llllh Het weer in onze Ban de Martinytoer Tj. de J. STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND „Schoonheid, die ik zocht, vond ik op dit eiland" Gouden filmpjes omgeving to sizzen 1 'O SLffltó?"'i DINSDAG 5 AUGUSTUS 1058 5xe J \ARGANG No. O k Hwat hat 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 1. 12. 2. Als 3. IN VEILIGE HAVEN alder- De zaterdag is Schiphol de Utrecht” geland YN IN OARE HOEKE simmer is tsjintwurdich foar Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A J« OS1NGA N.V., Bolsward Administratie en Redactie adres; Ma.ktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) het algemeen bar kunstlievend is niet aan te pas heeft te komen, ooit Te Oudega (W.) werden 20 ooievaars in een stuk weiland bijelkaar waargeno men. wurdt mannen Abonnementsprijs f 1 90 pet kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelL gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Bols wards Nieuwsblai Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad heren A. en ter plaatse. GROTE „KOEPEL”KAATSPARTIJ TE WITMARSUM. op zondag 3 augustus 1958 Winnaars P. en H. Schuil en R. Kuiper (H. Schuil koning) Bovengenoemde partij werd door de k.v. „Pim Mulier” gehouden op het terrein „Bonga-State”, daartoe welwillend afge staan door de fam. A. en J. Kooistra en trof het, wat het weer betreft, vrij- wat beter dan de vorige dag op hetzelfde terrein gehouden jongenspartij. Het publiek was dan ook in grote ge tale opgekomen om getuige te zijn van deze wedstrijd, die onder leiding stond van de heer D. de Vries van Kimswerd. De lijst vermeldde de volgende 12 par turen: R. Hoekstra, Ternaard, Joh. Jansen, Harlingen en A. Veldkamp, Hui- zum. Jan Galama en Dr. Smedinga, Har lingen en Fr. Haanstra, Bolsward. A. Broersma, Oosterlittens, S. van 't Grinsforkear is op ’t heden tige drok. Net allinnich fan takansjegongers, dy't jouns Valkenburg meitsje ta in alder- wetske Jouster merke, mar seine, de biggen stjerre as muzen. Hoe’t de sykte him ütwreidet, troch erf- likheit of bismetting is jit net ütmakke. Mar it féterinair tasicht hat de sykte foar de wissichheit under de Féwet brocht en nou wurde de sike bisten opromme. Yn Baarlo ha se by de fokker G. Driessen mear as trijehündert bargen en biggen ófslachte en bij in oar boer F. Görtz jit mear as twahündert. En dêr sil it wol net by bliuwe. In treast is, dat dizze min- sken de slachtwearde fan it Ryk for- goede krije, mar sokke fokkers binne der lykwols earnstich mei dupeard. De sykte hjit offisieel „Atrovische rhi nitis” en is yn üs lan net earder west. Mar yn oare lannen is hja wol bikend en is men der tige bang fan. Men hopet nou troch dizze radikale óf slachterij de kwael baes to bliuwen. Foar üs eigen minsken bitsjut it dübel foarsichtich wê- zen mei de oankeap üt dizze hoeke. Foar de minsken sit der gjin gefaer yn, dat is in lytse treast. 2e week aug. 1908 Oangeande de tinkstien yn it bertehüs fan Gysbert Japiks oan e Wipstrjitte to Boalsert is oerienkommen, dat it eigen dom fan de tinkstien bliuwt by it Sel- skip foar Fryske Tael en SkrifteKennisse. Dit Selskip mei en moat de stien sa ün- derhalde, dat it in earestien bliuwe mei foar Gysbert-om en gjin skandestien foar de Friezen, dy’t har greate forjitte. De steen werd vervaardigd door de F. Cuperus, steenhouwers In ding, hwat foaral yn Noard-Lim- boarch in bulte opskuor joech wie in nije sykte under de bargen. Hja neamden it dêrre de „snuffelziekte”. ’t Is in frjem- de kwael, hwer’t in hiel soad biggen oan stjerre. De kop lit it düdlikst de kwael sjen. De noas wurdt hol en de snüt for- groeit. De groei stiet stil en sa’t wy al iggen stjerre as muzen. 'kte him ütwreidet, troch erf- is jit net ütmakke. Met 9 tegen 4 stemmen wordt door de raad der gemeente Bolsward besloten des zondags geen concerten toe te laten in de stad. werd begonnen in twee perken) de nos. 1 en 2 en 3 en 4. No. 1 het koningspartuur van de woens dag; j.l. gehouden P.C. te Franeker, had niet veel moeite met de tweede klassers van partuur 2. Tweemaal werd het in deze partij gelijk 6, doch geen enkel eerst werd Galema c.s. gegund. Hoewel de strijd tussen de nos. 3 en 4 meer evenwicht tussen de strijdenden te zien gaf (het werd n.l. 4 maal gelijk 6) was toch van spanning geen sprake, omdat driemaal het eerst aan Broersma c.s. kwam en zij bij de stand 5-3 6-6 de kaats wisten te passeren. De gebr. Van der Zee waren in deze partij bijzonder actief. Schuil c.s. hadden ook al niet al te veel moeite met de tweede klassers van no. 6. Zij wisten 3 eersten achtereen te ha len voordat Meijer c.s. er aan te pas kwamen; op de stand 5-1 4-6 maakten dezen het spel vol, doch toen S. Faber in het volgende eerst op 6-6 de kaats niet passeerde, verdween ook zijn partuur van de lijst. In de partij tussen de nos. 7 en 8 was het eerste succes voor no. 8, toen Pander de kaats op 4-6 wist te passeren. Om beurten werd daarna een eerst genomen, doch toen Van der Leest bij de stand 1-2 4-6 tweemaal het perk miste, scheen er ook voor hen geen doorkomen meer aan te wezen. De Vries en zijn maten liepen uit tot de stand 4-2, waarna Van der Leest op 6-6 een zitbal plaatste. Het werd 5-3 door buitenslaan van dezelfde speler op 6-0, 5-4 toen no. 7 de kaats op 2-6 niet wist te passeren. In het laat ste eerst besliste Rinia de partij ten gunste van zijn partuur met een boven slag. De tweede klassers van no. 9 wisten Van der Weerd c.s. het vuur ook al niet na aan de schenen te leggen. Na eersten I gelijk liepen de eerste klassers uit tot I de stand 5-1. Nog eenmaal hadden Jan Faber c.s. succes, toen Vlietstra op 6-2 de bal kwaad uitsloeg, doch hierna kwam het einde, toen Groen op 4-6 de bal tegen zijn perkmakker aansloeg. Ook de partij tussen de no. 11 en 12 was het aanzien nauwelijks waard. Het perkduo van partuur 11 faalde volko men en het eindresultaat was dan ook een verpletterende 5-1 6-6 nederlaag voor het partuur Stavinga c.s. In de tweede omloop speelden de par turen 1 en 3 een meer langdurige dan mooie partij. Het partuur Hoekstra-Jan- sen-Veldkamp was in een dusdanige slechte conditie (op en uit werden veel te veel fouten gemaakt, iets wat bij an dere partijen ook veel gebeurde) dat men geen kans zag de tweede klassers Boer- sma met de gebr. Van der Zee van zich af te schudden. Het eerste eerst was met een zitbal op 6-6 voor no. 3. Het werd gelijk 1-1, toen op 6-0 de kaats niet werd gepasseerd. Daarna liepen Broer sma c.s. een spel uit, doch zagen deze voorsprong verloren gaan, toen no. 1 3 eersten achtereen in de wacht sleepte. Om beurten werd daarna een eerst ge haald. Hiermede was het 5-4 voor no. 1, maar het op papier zwakste partuur gaf geen krimp en het eindresultaat werd 'n it tilt hjir ek 6-2 overwinning op hun tegenstanders, op fan Dütskers, dy’t de grins oerkomme Het drietal van no. 7, de Vries, Rinia en e. Zijlstra probeerden eenzelfde spel letje uit te halen met het 1ste klas par tuur Schui c.s. en het heeft maar weinig gescheeld of deze waren daarin ook ge slaagd. De eerste 3 eersten waren in een ommezien voor de Vries c.s., waar tegenover het partuur Schuil slechts 6 punten kon stellen. Hierdoor wakker ge'- ii i—iimnii-» swartbünten fêstige as t t to bigripen, dat de lju dêrre har bést hja eigen bollen brake kinne gean hi; sit by di sjen, mar in unifoarm bislach seagen wy net. It foei my ek bysünder op, dat de boeren dêrre de saek fan de fokkerij tige simpel biseagen. Forskate woene hinne gean en keapje yn Fryslan in béste kou en dan tochten hja via de K.I. sa mar wis to wêzen fan in earste klas neiteam. Fan de greate swierrichheden by it op bouwen fan in fokstal hiene hja hwat in nayf bigryp. Dat dit jit hiel hwat toloar- stelling jaen sil, stiet wol fêst. De léste oankeap fan in bolle foar de K.I. wie dêr in biwiis fan. Hja hiene dy foar f 12.000.yn Fryslan koft, mar doe’t se thüs wiene blykte, dat de papieren net folslein wiene. Efternei wie it djüre bist net abortusfrij, sadat it op in rare tobeksetter ütroun. Fan deskundige side Van Waning op reis door Europa. Hij schilderde in Duitsland, Frankrijk, Ita lië, Spanje en Noord Afrika en dat rei zen en trekken duurde voort tot de groot vorst stierf. De schilder bleef achter en vestigde zich op een buiten in Rees. Doch in 1917 kwam hij terug naar Ne derland. Hij werkte daarna in Oostvoor- ne, nog later in Engeland en in 1926 vinden we hem op de Veluwe, waar hij ook de twaalf enorme doeken maakte, die als de Veluwe-cyclus bekend werden, doch vrijwel zijn vernietigd. In 1934 kwan de schilder naar Schiermonnikoog, zonder de bedoeling daar te blijven. Dat bezoek gaf echter andermaal een beslis sende wending aan zijn leven, want Van Waning is nog op dit eiland. Meen ech ter niet, dat zijn leven er gezapig voort rolde, want dan hebt ge het mis. Hij kreeg daar op Schiermonnikoog de oude zeevaartschool als atelier en expositie ruimte. Tijdens de afgelopen oorlog stierf hij echter bijna onder het puin van diezelfde zeevaartschool, toen een aan geschoten bommenwerper zijn vernieti gend materiaal boven het eiland losliet. Bijna al het werk van de schilder werd in een paar tellen vernietigd, maar na maanden, toen hij nauwelijks weer was hersteld, hervond hij zijn oude kracht en kreeg hij de moed om opnieuw te be ginnen. Hij werkt nu in een nieuw ate lier achter zijn huis. Aan zijn werk is duidelijk zijn afkomst uit de Haagse school te zien, maar Van Waning heeft een fraai kleurenpalet gevonden, een eigen expressie, hij is expressionist en lu- minist en zijn wolkenluchten zijn bijzon der fraai. Het werk van deze schilder is blij als de man zelf, opgewerkt als schilder die nu honderden badgasten ontvangt en die geen afscheid van hen neemt met een „tot ziens”, maar met een charmant „au revoir”. Zo is Van Wa ning, de schilder, die op Schiermonnik oog vond, wat hij jarenlang in vele lan den zocht: vrede, rust en schoonheid. Dat is dan ook de reden, waarom hij steeds na enige tijd afwezig te zijn ge weest, bij het naderen van het eiland zijn hoed even licht, want ook zo is Martin van Waning, de schilder, die een unicum is, omdat hij het in de zomer maanden zo druk heeft als een nering doende B. en W. van Bolsward maken bekend, dat tijdens de jaarmarkt hazardspel, lote rij en hardloopers geweerd en hoogstens vijf draaiorgels, na keuring, kunnen toe gelaten worden. waerd üs trochdien, dat lang net alle kommissionairs yn Fryslan bitroubere gidsen binne foar dizze boeren. Dat is wol spitich, hwant hjir leit jit in opkommend ófsetgebiet en dat kin troch miskeapen glêd bidoarn wurde. By ien fan de boeren seagen wy in nij-keap, dy’t op goed bitrouwen oankoft wie foar f 1400.-en dat like nou krekt op neat. It bist hie in jaer as in bosk woartels en de Limboarger joech mal guod op fan dy Fryske keapman. De Limboargse boeren wiene oer it al- gemien net üntofreden mei har bidriu- wen, as der mar hwat mear kans wie op in nij bidriuw. Foaral yn Süd-Limboarch wurdt dei oan dei lan brükt foar oare dingen. De yndustry freget al mar mear, de wentebouwerij, tsjerken en skoallen stiet gjin tel stil; der komt in greate nije myn by en it fleanfjild freget mear as 400 ha. Dan de wegen, kanalen en grintgraverijen noch, it giet allegearre fan it lanbou-areael óf en ynpolderjen fan nij lan is der net by. Yn de kom- mende 10 jier sille 400 boeren om in oar plak sykje moatte. Dat bitsjut hwat foar dy lju. It kin yn dizze omstanhichhe- den hast net oars of by de jongerein sak- ket de moed om boer to wurden yn ’e skuon. Dat wie ek düdlik to merkbiten oan it tal learlingen foar de Lanbou- skoallen. Yn gjin jierren wie de oan- jefte sa leech west en de Middelbere Lanbouskoalle yn Valkenburg siet ek al mei to min learlingen. Dat dit sa hurd giet yn dizze hoeke komt ek fan it forskynsel, dat hjir yn de oare de measte minsken de tiid, dat hja de fuot- ten ris op oare plakken delsette en sa wiene wy fan ’e wike yn it Suden fan üs lantsje, yn it drokke, beuzige Lim- boarch. Fan’t maitiid hiene wy de sin- trale fokdei foar swartbünten yn Val kenburg meimakke en nijsgjirrich wur den nei de buorkerijen hjirre, ha wy diz- kear de streek ris in deimannich troch- reizge. In kostlik stik natuer en rounom aerdige, hoflike minsken, dy’t gol en gastfrij de frjemde ein yn it bit üntfon- gen- De swartbüntfokkerij stiet hjir yn in hiel oar stadium as yn Fryslan. Fan troch- fokte bislaggen sa as by üzes is jit gjin sprake. Wol is der tige bilangstelling foar de swartbünten oan it kommen, ’t Reabünte fé is jit it meastfoarkomm.en- de, mar der binne forskate boeren dy’t it ek mei de swartbünten bisykje wolle. Op in aid kastiel wie de K.I. fan de en seagen wy in stik tolve knappe Fryske bollen, 't Is wol t dogge om seis sa fier to kommen, dat en dy kant hja ek al aerdich üt. It swakke sté de kij. Der is jit fan alle sqarte to net. It foei my ek bysünder op, dat de der Zee en D. van der Zee, Leeu warden. H. Zijlstra, Witmarsum, H. Efdé en Jac. Hoitsma, Leeuwarden. P. Schuil, H. Schuil, Harlingen en R. Kuiper, Makkum. Jan Meijer, Ried, S. Faber, Berli- kum en J. Venema, Achlum. F. de Vries, Kimswerd, A. Rinia, Makkum en E. Zijlstra, Amsterdam. M. van der Leest, Stiens, Fr. Hel frich, Leeuwarden en Jaap Pander, Huizum. Jan Faber, Peins, S. Olivier, Har lingen en G. Groen, St. Anna Par. M. van der Weerd, Bolsward, Joh. Zijlstra, Creil en W. Vlietstra, Fra neker. Joh. Stavinga, Poppingawier, C. Hoekstra, Franeker en A. Hiem- stra, Leeuwarden. Jan Sijtsma, Ried, H. Seerden, Fra neker en H. Bultje, Harlingen. eersten kwamen in het veld (er om büter, kofje, thé en sükelade to keap- jen. Sneons sjocht men mear Dütskers as Nederlanners yn ’e winkels en hja nimme safolle mooglik bern mei. Hwant foar elk meije se in pear poun büter of in pakje kofje meinimme sünder ynfier- rjochten. En it is yn Dütsklan gans djür- der. Yn West-Dütsklan sit it mei de boere- stan lykwols neat net fleurich. Alder- earst binne der hiel hwat jonge boeren yn ’e oarloch sneuvele, hwerfan de wid- douwen it bidriuw trochsette. Mar ek dyt’ weromkomd binne, kinne de smaek fan it boerelibben allegearre net wer- fine. Hja kinne de iensumens net mear fordj’ürje en geane nei de stêdden. Men sjocht dan ek hiel hwat froulju op it lan en gauris ien op in lüker of com bine. Melke dogge hja meast allegearre. Foar dizze froulju is it in hurd libben en faeks ek net sünder gefaer. Hwant de moraliteit is troch de oarloch ek in ein sakke en dy koe yn Dütsklan dochs al gjin sprekken lije. Hoe’t dat yn de kom- mende jierren him fierder üntjaen sil, moat jit ófwachte wurde, mar de aparte bidriuwsomstannichheden, mei dy lytse perselen tsjin de hichten fan heuvels en bergen, jowe swak moed. De mechani- saesje is hjir hast net troch to fieren en men hat dêrtroch folie wurk fan it wurk. Sa seagen wy, dat 't net allinnich yn Fryslan problemen jowt, mar dat ’t op oare plakken faeks folie slimmer is. Ik soe tominsten sizze, as in fikse buorkerij yn dizze omkriten gjin bistean mear t men ’t op oare plakken prebearjen. de „knyntsjedagen” mei nije bidriuwstüken: yndustry, middenstan en frjemdlingenforkear, bést fortsjinne wurdt. As in sprekkend foarbyld fan dizze wolfeart mei jilde it feit, dat yn in doarp tsjin Roermond oan, yn Maas- wiel, in dameskapper in nij pand boud hat, dat sünder ynventaris al f 75.000 kostet. Men sjocht hjir dochs hiel hwat prachtige, kostbere nije huzen. De wol feart lit him düdlik sjen. Yn Sittard is in skouboarch boud fan mear dan 4 mil joen goune. Foar safier ik wit, de kost- berste fan üs hiele lan. Dat men soks oandoart, biwiist wol, dat it de lju net sa min giet. En dan is ’t de boerejonger- ein net kwea-óf to nimm.en as hja it yn oarewei senkje. HONDSDAGENWEEK ALLINGAWIER, 29 juli. Na stralen de „heamieldagen’ 'in Bolsward en nog enkele prachtige dagen in de vakantie week van de bouwvakmensen heeft het weer zich vanaf 20 juli verslechterd. Verleden week viel er leder etmaal re gen, alleen daarom waren de vakantie gangers reeds te beklagen. Maar uit de reusachtig ontwikkelde cumulonimbi (buienwolken) kwam behalve regen ook hagel en onweer. De thermometer wees nu en dan niet hoger dan 12 a 13 gra den: een waarde die normaal is voor eind-oktober. Met lage luchtdruk boven Scandinavië viel er met noordwestelijke winden poollucht ons land binnen. De weerkaart zag er in grote lijnen precies zo uit als dikwijls in de (slechte) zomer van 1956 het geval was. Hoge barome terstanden boven Scandinavië (dus in Nederland warme en droge oostenwin den) zijn ’s zomers prettiger maar zoiets komt in dit jaargetijde niet vaak voor. - -■ Alleen zomers als in 1947 en in 1911 brachten wel veel warme oostenwinden. Toch moeten zulke weerstoestanden als „onnederlands” worden beschouwd om dat ons land nu eenmaal een zeeklimaat bezit. Dat wil echter niet zeggen dat we zolang het nog zomer is op de ka lender ook geen volop zomerweer meer mogen verwachten. Lie hoogste tempe ratuur die ooit in Nederland is waarge nomen werd ten slotte in de augustus maand gemeten. Vooral ook omdat we tot nu toe maar drie zomerse dagen (met maximum-temperatuur boven 25 gr.) rondom Bolsward hebben waargenomen (twee in juni en één in juli); we hebben „recht” op tien van dergelijke dagen! Een feit blijft het echter dat het weer zich in deze tijd van het jaar dikwijls zeer moeilijk herstelt als het eenmaal vol komen ,mis” is. Daarom hebben juist de hondsdagen zo’n slechte naam Waarnemingen van 21 tot 28 juli. Tem peratuur: hoogste 19,6 gr. (24,4) op vrijdag 25 juli; laagste: 10,1 gr. (9,9) eveneens op 25 juli. Neerslag: 22,7 mm. (19,3). Tussen haakjes staan de over eenkomstige waarden van de vorige week. In de nacht van vrijdag op zaterdag is op Schiphol de „Utrecht” geland met repatrianten aan boord uit Irak. Uit net vliegtuig kwamen 35 volwas senen, voornamelijk vrouwen, 22 kinderen en 6 baby’s. Foto: Repatrierenden verlaten het vliegtuig. Wylst wy libje sa stjerre wy, Wylst wy waechse forgeane wy. Het aanvangssalaris der onderwijzers wordt vastgesteld op f 600.per jaar. De bekende Friese schrijver Waling Dyk stra vierde te Holwerd zijn 87e verjaar dag. Hij is nog kras en voert nog dage lijks de pen. jowt, dan hoecht net mear to En dus nei moed it ark mar opskerpje. De simmer is al wer yn ’t neigean, de skuorren reitsje fol, straks iizze de boü- lannen wer as swarte plakken mids de griene biteblêdden. It simmertij hat syn hichtepunt wer hawn, de rüzige hjerst- wyn is op kommende wei Hebt u in dit kille land, dat over voor zover de portemonnaie er i gehoord van een kunstenaar, van een schilder of beeldhouwer, die het zo druk heeft als een neringdoende? Het lijkt bijna onmogelijk, maar op een van de Noordzee-eilanden, namelijk Schiermonnikoog, leeft Martin van Waning, schilder en beeldhouwer, die dit unicum heeft bereikt. In deze zomermaanden, nu het op de eilanden, in zo merhuisjes en pensions zo vol is als een potje met pieren, zo vol, dat sommige eilandbewoners op hun eigen overloop of in hun schuurtjes slapen, krijgt deze schilder-beeldhouwer drommen belang stellenden te verwerken in zijn fraaie atelier. Dat wil niet zeggen, dat hij zijn schilderijen aan de lopende band verkoopt, maar noch tans is een en ander een unicum. Trouwens, eigenlijk is Van Waning zelf ook een unicum, èen namelijk, die ge niet slechts in zijn werk, maar ook als mens, levenskunstenaar en heer kunt waarderen, een man, die leeft voor wat schoon en goed is en die bijna een kwart eeuw geleden in Schiermonnikoog een arsenaal vond, waar hij uit kon putten tot op de dag van vandaag. Waning deed het enkele jaren geleden, zijn eiland het model van levensgrote schiere - i - T 1 geslaagd, althans tot daag niet, om het be nodigde bedrag voor het gieten in brons bijeen te brengen, maar het gebaar blijft er even waardevol om, en het past ty pisch bij Martin van Waning. Deze I schilder en beeldhouwer is een martiale 1 figuur met zijn goed verzorgde baard, 1 zijn (eeuwige) zwarte sigaar, het kalotje op het hoofd en zijn charmante optre den. Men zou hem zestig geven, hoog uit, hij is omstreeks zeventig, maar in feite komt het er op neer dat hij veel jonger is, dan beide leeftijden zouden doen vermoeden, hoe mysterieus dat ook mag schijnen. Hij is jong in zijn humor, i verjongd in zijn werk om slechts be jaard te zijn in zijn levenswijsheid. Eigenlijk is dat laatste geen wonder want I deze schilder heeft een avontuurlijk le- ven achter de rug. Hij was voorbestemd voor een loopbaan in de techniek. Ge durende zijn studie schilderde hij al en tot ieders verbazing keerde hij daarna de techniek voorgoed de rug toe en ging hij alleen maar schilderen en beeldhou wen. Onder meer Dankmeijer en Willem de Zwart werden zijn leermeesters en jaren later schilderde Van Waning in het kunstcentrum te Wiesbaden, waar hij veel succes had. Wellicht zou hij daar zijn gebleven, als hij niet toevallig de Russische grootvorst Órleff had ontmoet, die zijn werk zeer bewonderde en die Van Waning aanstelde tot zijn particu lier secretaris. Met de grootvorst ging Van Waning is niet alleen schilder, maar ook beeldhouwer, en het gipsmodel van een poes, waarmee hij hierbij is afge- beeld, bewijst dat. Hebt u ooit gehoord van een beeldhou wer, die de plaats waar hij woonde be langeloos een ontwerp voor een monu ment aanbood, uit pure dankbaarheid, dat hij daar meer dan twintig jaar had mogen wonen en werken? Martin van toen hij bereid was voor een beeld of grijze monnik aan te bieden. Helaas is men er niet in op de dag van van< bedrag ■d< O Z, V

Bolswards Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1