ral VAN DE FRIESE KAATSVELDEN EINDE VAN EEN VIJFJARENPLAN IN ZICHT 1 üs hjoed p p to sizzen I w 54e JAARGANG No. 66 DINSDAG 26 AUGUSTUS 1958 Gouden filmpjes Fan de Martinytoer Tj. de J. f Volgende week beginnen vroede vaderen niet nieuwe moed STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’» Nieuwsblad 1. 2. 3. 2. 7. 5. 10. 11. foarüt wêze it ginnerael I der by de greidboer Laatste week augustus 1908 acte van schenking van Heerema- De üngelokkige minsken biklei ik dübeld: ienris omdat se yn it üngelok binne en noch ris, omdat se it harsels meast to witen hawwe. Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededeli. gen dubbel tarief Handelsadvertenttes bij contract reductie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OS1NGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Door bijzondere omstandigheden is de nu spoedig afgelopen zit tingsperiode van de gemeenteraad vermoedelijk wel de langste geweest uit de geschiedenis. Vijf jaar lang bleef men in dezelfde fractiesterkte op het kussen, in onze dynamische tijd wel wat lang, al moet ogenblikkelijk wor den toegegeven, dat er ondanks dit weinig verschuivingen plaats zullen hebben. Hier en daar moest de p.v.d.a. een veer laten aan de v.v.d. (bijv, in Wonseradeel en Baarderadeel) maar in de meeste gevallen bleef bij de laatste verkiezingen de zetelverdeling precies gelijk, een bewijs, dat eenmaal gevestigde politieke inzichten en meningen in ons goede vaderland niet spoedig en dan slechts schoor voetend worden verlaten. Politieke aardverschuivingen zijn ten on zent zeldzaam. 3. 4. Wij hopen, dat ook bij de komende af- scheids- en installatievergaderingen de bevolking zal meeleven met dit toch al tijd ook voor hen belangrijke gebeuren. En als dit niet gebeurt, zullen we dat maar beschouwen als een compliment voor de samensteller van het raadsver- slag, want dat men voor een gebeuren als het besturen van de eigen gemeente geen belangstelling zou hebben, wil er bij ons ten enenmale niet in. In vele raadszalen komt op de publieke tribune niemand anders dan de verslag gever voor de krant en ook soms deze niet eens, omdat het verslag wordt ver zorgd door een ambtenaar, die uit an dere hoofde aanwezig is. In andere gemeenten is dit beeld geluk kig anders en is er van een zekere be langstelling steeds wel sprake, bijv, te Bolsward, waar vrijwel geen raadsver gadering voorbij gaat of er is ook op de publieke tribune wel bezoek aanwezig. DE WURKWIKE FAN BOER EN ARBEIDER Fa. Ridder te Bolsward bracht een nieu we serie stadsgezichten in de handel. De 82-jarige wethouder G. Bangma te Tzum legt elke maandag nog een uur te voet af teneinde de vergaderingen van B. en W. te kunnen bezoeken. Het is, september 40 jaar geleden, dat de spoorlijn Heerenveen-Leeuwarden ge opend werd. Voor een 30-tal jaren waren er te Tzum nog ee-1 dozijn ooievaarsnesten bewoond, thans slechts één. Ook het aantal zwa luwen neemt af. Abonnementsprijs f I 90 pei kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 6. 7. 8. 9. Bolswards Nieuwsblai GENERALE VAN DE TAPTOE TE DELFT Op de Grote Markt te Delft is vrijdagavond de generale repetitie gehouden jaarlijkse taptoe, waarvan De foto geeft een beeld wer in punt arbeidersorga- i van de zaterdagavond de officiële eerste uitvoering werd gegeven, van dit klank- en kleurrijke schouwspel tegen de achtergrond van de Nieuwe Kerk. De verpachting heeft in bracht. Hwat bat (gabe Sb roar Op de paardenmarkt te Workum ston den ongeveer 100 dieren aan d,e lijn. Veel vreemde kooplieden bezochten de markt. Notering: werkpaarden f 150f 250; slachtpaarden f 40f 80. Veulens f 70— f 120. Er waren vel? kramen met olie bollen, appels en peren onder de Waag. De state te Joure is gepasseerd. Het hoofd bestuur van het sanatorium kan nu ver der werken. zich volkomen bewust, dit het lid zijn van de gemeenteraad geen erebaantje meer betekent, zo het dit ooit mocht zijn geweest. Wil men zich als raadslid volledig inzetten, dan eist dit aanpas singsvermogen enerzijds, doorzettings vermogen anderzijds. Er wordt veel soe pelheid gevraagd, maar op zijn tijd ook het vasthouden aan het eigen principe. Een raadslid, dat dit niet zou doen, is zijn plaats niet waard, welke partij hij dan ook is toegedaan. De vraagstukken zijn velerlei en de probleemstelling in onze huidige matschappijvorm is veelzij dig. Het is niet eenvoudig voor een outsider zich vlug in te werken in de veelal in ambtelijke stijl gestelde wir war van bepalingen. De financiële poli tiek vooral eist momenteel veel studie en ook is het woningvraagstuk geen peulenschil. Deze en zoveel andere zaken meer ra ken direct of indirect de gemeentena ren zelf. Zij zijn het ook, die door mid del van het uitbrengen van hun stem hebben medegewerkt aan de totstand koming van de politieke verhouding in de raad, zoals die letterlijk en figuur lijk beide „uit de bus” is gekomen. Door hun stem hebben ze mede het komende beleid bepaald, al zijn de eenmaal ge kozenen geen verantwoording schuldig aan welke kiezer dan ook, zelfs niet aan hun kiesvereniging als puntje bij paal tje komt. De raadsleden vertegenwoor digen n.l. héél de bevolking, al mag van hen worden verwacht, dat zij zullen han delen naar hun eigen inzicht en volgens hun eigen overtuiging. Toch is de band tussen de burger en het raadslid veel groter dan men veelal beseft, dient deze en kén deze althans veel groter zijn. Raadsleden zijn er niet alleen dóór de kiezers, ook vóór de kie zers. Zij dienen hun belangen in de ruimste zin des woords, dienen hun wel zijn te bevorderen en te waken voor al les wat hen narigheid zou kunnen be zorgen. Natuurlijk moet bij dit alles het algemeen belang voorgaan bij het par ticuliere, een zaak die het nemen van beslissingen wel eens moeilijk maakt. Eén zaak is er, die veelal over het hoofd wordt gezien. De vergaderingen van de raad zijn open baar, dit wil zeggen voor ieder toegan kelijk, tenzij het belang van een bepaal de zaak het vergt, bijv, als het gaat over peresonen, dat vergaderd wordt met gesloten deuren. Hiervan maakt echter elke voorzitter die zichzelf en de raad respecteert een spaarzaam gebruik. Alles wat verder ter sprake !:omt wordt behandeld in het midden der gemeente, temidden van de bevolking. Er is geen geheimzinnigheid bij. Een ieder mag vrij komen luisteren en de vergaderingen bijwonen. Hiervan wordt meestal ’n veel te weinig gebruik gemaakt. Er zijn zelfs wel bestuursleden van kiesvereni gingen, die zich het vuur uit de sloffen lópen tijdens de veerkiezingsdagen, maar die, als de verkiezing eenmaal achter de rug is, nooit en nimmer eens hun be langstelling tonen, door persoonlijk bij een vergadering aanwezig te zijn. Ja, er zijn er vele, overigens achtenswaar- dige burgers, die er zelfs geen idee van hebben hoe het er in eén raadsvergade ring toegaat. Het zou bovendien voor de jongeren een stuk van hun „algeme ne ontwikkeling” kunnen vormen, wan neer zij niet onkundig waren van het doen en laten van het stukje democra tisch bestuur, dat toch wel heel dicht bij hen staat. DE N. B. V. KAATSTE De Nieuwe Buurt Vereniging hield za terdag weer haar jaarlijkse kaatspartij voor de leden. De animo hiervoor was bijzonder groot. Bij de seniores stonden 17 parturen op de lijst, terwijl bij de jon gens 13 parturen de strijd aanbonden. Hoewel het weer zich ’s morgens niet best .liet aanzien en een regenbui vlak voor de aanvang roet in het eten tracht te te gooien, bleef het verder de gehele middag droog. Er stond weinig wind, zo dat er naar hartelust kon worden ge kaatst. Er werd dan ook enthousiast om de prijzen gestreden, hoewel we andere jaren wel eens meer spannende partijen hebben meegemaakt. Op de drie kwamen de volgende partu ren: 14. 16. R. Visser, P. de Jong, J. Wetting. S. Bangma, N. de Jong, S. Wild schut. B. de Waij, J. Adema, H. Bles. S. Bangma, die had laten zien, dat hij het kaatsen nog niet was verleerd, kon het tegen R. Visser c.s. niet bolwerken. Hij hanteert zelden meer de kaatsbal en na drie partijen te hebben gespeeld, moest zich dit wel wreken. Op de stand 5- 1 6-4 moesten hij en zijn makkers ca pituleren. De finale ging nu tussen de juniores R. Visser en B. de Waij. B. de Waij had het voordeel, dat hij van zijn makkers meer steun genoot dan R. Visser. Laatst genoemde keek dan ook al gauw tegen een 0-3 achterstand aan. Rein Visser gaf het echter nog niet op en wist de ach terstand in te lopen tot 2-3, door buiten- siaan van de Waij op 3-0 4-6 en pas seren van de kaats door Visser op 1-3 6- 4. Het was vooral in het perk, waar hij het praktisch alleen moest opknap pen, vechten tegen de bierkaai. Op 3-2 6-4 en 4-2 6-6 plaatste de Waij een zit- bal en de overwinning kwam aan de Waij c.s. op 5-2 6-4, toen de Jong de kaats niet passeerde. Vervolg le kol. pag. 2 ;en dêrfan. Soe inne troch oare melkerstiden, dan dat in greate stap libbenswille fan b< goede komme. Wy binne fuort Dit wil niet zeggen, dat alles bij het oude zal blijven. Werden reeds in de (lang durige) zittingsperiode door allerlei oor zaken verschillende mutaties nodig, waardoor er een zekere doorstroming ontstond, de meeste kiesverenigingen hebben deze verkiezing aangegrepen om de kandidatenlijsten te herzien ofwel ze waren genoodzaakt dit te doen, daar verschillende zittende leden zich we gens hun leeftijd of om persoonlijke re denen terugtrokken. In de meeste raad zalen zullen dan ook vele nieuwe ge zichten zijn te zien, als op 2 september a.s. overal in den lande de vroede vade ren voo- hun installatie als gemeente- of stadsbestuurder voor het eerst in nieu we samenstelling bijeenkomen. Intussen hebben reeds diverse gemeen teraden hun laatste vergadering achter de rug. Zo kwam de raad van de ge meente Baarderadeel reeds verleden week in slotzitting bijeen en zal heden avond de gemeenteraad van Bolsward voor het laatst samenkomen voor de laatste vergadering en dit o.a. ter be spreking van een zeer belangrijk onder werp, als de reorganisatie van gemeen tediensten. Vele goede en waarderende woorden zijn er reeds gesproken aan de scheidende leden of zullen zeker nog worden geuit, indien het afscheid nog moet plaats vin den. En terecht. Al is er verschil van inzicht, al strookt de mening van de ene fractie niet altijd met die van de andere, al is er zelfs binnen de eigen groepering soms verschil van opvatting, in het algemeen moet gezegd, dat in ons land, met name ook in onze provin cie en onze omgeving het lidmaatschap van de raad zeer serieus wordt opgevat. Steeds zijn de raadsleden zich er van bewust, dat het nog steeds de raad is die staat aan het hoofd van de gemeen te en dus niet de burgemeester, noch het college van B. en W. en op gepaste wijze laat men zich hierop soms terecht ook voorstaan, al wordt anderzijds steeds een groot vertrouwen gesteld in het dagelijks bestuur der gemeente en aan de burgervader „himself”. Van ernstige conflicten, zoals die hier en daar in den lande wel eens werden gesignaleerd, was hier geen sprake, het plegen van obstructie kwam in het woordenboek van de vroede vaderen niet voor. Er is een tijd van komen en van gaan. Ouderen trekken zich terug, jongeren treden aan. Met de ouderen zijn zij het Uitslag der jaarlijkse kaatspartij te Pingjum. Aantal parturen 12. 1ste prijs: f 45.Catr. Werkhoven, D. R. van den Berg en Joh. F. v. d. Schaaf, allen te Witmarsum. 2de prijs, f 21.Sietse Vijver, H. v. Haitsma en Vlietstra van Frai eker. ook goed werk. Na de stand 2-3 verover den ze hierna driemaal het eerst op 6 gelijk. Op 1-3 6-6 door een zitbal van Zijlstra, op 3-3 6-6 door een hercules van dezelfde en op 4-3 6-6 door een dito van Vlietstra. Nog eenmaal krijgen Faber c.s. een eerst, maar op 5-4 6-0 bereiken Van der Weerd c.s. de finale door een buitenslag van J. Faber. Punten 60-56. In de halve finale spelen 11 en 5 nu juist geen hoogstaande, doch spannende partij. Hoekstra c.s. startten vlot en ne men zonder moeite een spel. Dan her stelt paruur 11 zich echter keurig; ze weten gelijk te maken en zelfs na 3 eer sten gelijk uit te lopen tot 5-3, op 3-3 6-4 passeert Tjeerdema de kaats en op 4-3 6-4 plaatst de prima opslaande Wasse naar een zitbal. Ze. kunnen echter het laatste en beslissende eerst maar niet krijgen. Op 5-4 4-4 worden de gemoe deren door een ongemotiveerde en bo vendien foutieve inmenging van scheids rechter S. de Haan, zo verhit, dat Tol- sma het veld verlaat. Zijn makkers we ten hem echter te overreden de strijd voort te zetten. Op 4-5 blijft een opslag- bal van Hoekstra in het perk en is de stand 5-5 gelijk. Tegen alle verwachting in houden Wassenaar c.s. na bovenge noemd incident en de verloren voor sprong in het laatste eerst het hoofd koel en ze winnen ten slotte verdiend, als Tjeerdema op 5-4 6-4 de bovenlijn pas seert. Punten 68-62. In de eindstrijd tussen 10 en 11 ontbrak vooral bij partuur 11, alle strijdlust. Vanaf het begin speelden ze steeds een verloren partij. Overigens was de spel- kwaliteit niet slecht. Aan de opslag werd niet veel geknoeid en het publiek zag nog een achttal bovenslagen. Maar de sfeer, die bij een goede finale behoort, ontbrak. Slechts tweemaal weet partuur De measte boeren sille sizze, dat der gjin oare oplossing is, hwant de boeredei rint nou ienkear fan rnoarns fjouwer oant jouns sawn. Wol men mei gewelt de 8- of 9-ürige wurkdei ek yn it greidebidriuw trochfiete dan soene der twa arbeiders komme moatte, ien fan fjouwer ure oant mid- dei en ien fan middei oant joun. Mar, sizze hja, dat is gekkepraet, hwant dat is net to biteljen. Ien arbeider komt nou al mei de sosiale lesten op 110 goune wyks, soene jo dêrfoar twa nimme moatte, dan like it nearne mear op. En sa bliuwt dit punt it nuodlikste üt it C.A.O. en reitsje elts jier de hollen wer oerstjür. As men lykwols neigiet, hwer- om boer en arbeider op in greidebidriuw sokke lange dagen meitsje moatte, dan is d haedoarsaekit melken. Lit üs sizze, dat dit rnoarns en jouns om fiif üre dien wurde kin, dan liket it frijwol ünmooglik om de wurkdei yn to koar- ten. Hy bliuwt dan 14 uren, hwer’t de skofttiden dan ófgeane. Bigjint men rnoarns letter, dan wurdt it jouns ek wer letter en komt men gjin stap fierder. De iennige mooglikheit sit yn it neigean oft it sikerwier net oars kin, dat men rnoarns en jouns om deselde tiid melkt. Mei oare wurden, kin men net it skoft tusken it melken oerdei en it skoft nachts ün- gelyk meitsje? Jowt it greate skea foar de opbringsten of de sounens fan it fé, dy tuskenskoften üngelyk to meitsjen? Hwat sille de gefolgen wêze as de kij de rnoarns om 7 üre en de middeis om 4 üre molken wurde? Rint dan alles speak of is dêroer to praten? Yn alle greidboerslannen is dizze fraech oan de oarder. Likegoed yn Amerika, Nij-Sélan en Australië as yn Sweden, Denemarken en Finlan, hwant rounom knypt de selde üren yn it jier, jildt foar de fêste arbei- j— j- - ln totael fan 3100 üren, dat is 850 üren mear. Hjirby mei men wol bitinke, dat hy dêrtroch op in wyklean fan 9098 goune komt, dat léste by de bouboer, mar foar man- nich arbeider en syn hüshalding wurdt dit in reden om it yn oare bidriuwen to sykjen. De flinke, jonge, folweardige 11, beide keren op 6-6, een eerst te be halen. Het eerste eerst op 6-6 door een zitbal van Wassenaar en na 1-3, geholpen door 2 buiten- en een voorslag van Van der Weerd (zijn enige missers in de ge hele partij) en een kwaadslag van Vliet stra op 6-6. Daarna nam partuur 10 het heft geheel in handen. Op 3-2 6-6 een zitbal van Van der Weerd. Op 4-2 6-4 door falen van Wassenaar in het tussenspel. Het einde IT-omt op 5-2 6-4, als Van der Weerd voor de kaats keert. De uitslag was: M. van der Weerd, Joh. Zijlstra en W. Vlietstra. KI. Wassenaar, Sj. Tjeerdema en J. Tolsma. R. Hoekstra, Joh. Jansen en A. Veld kamp. Joh. Zijlstra, die de gehele dag prach tig spel demonstreerde, werd zeer ver diend, tot koning uitgeroepen en mocht de zilveren telegraaf, een prachtig kunstwerk, voor een jaar mee naar Creil nemen. pine. Men wol fan dy lange arbeidstiden óf sjen to kommen. De ütslach fan de bütenlanske proeven is sa, dat bygelyks yn Sweden in sawnjierrige proefperioade mei kij, dy’t oerdeis 8 üren en nachts 16 üren de molke fêsthalde moasten, ta üt slach joech: daling fan it oantal kilo's 3.90 en fan it fet mar 2.3 Hjirby waerd de rnoarns om 7 üre bi- goun en de middeis om 3 üre. Dat wie dus in greate foroaring. arbeider sjocht m.en yn it boerebidriuw hoe langer hoe minder. Dêrneist is de kwestje fan it iere bigjin- nen ek in reden fan forset. Moarns fjou wer üre of healwei fiven bigjinne boer en arbeider to melken. Dat is in natuer- wet en hat al ieuwen sa west. Dy’t der ta wend binne, sille dat faken- tiids hwat oars oanfiele, mar de measte minsken sjogge dit dochs wol as in grea te penitinsje. Alle jierren weroan komme de frijgestelden fan de arbeiders mei de eask fan koartere wurktiden en it is nou mar de fraech oft dizze nuodlike kwestje oars oplost wurde kin, dan troch de ar beider to üntlêsten en de boer jit mear op ’e lea to skouwen. komme tsjin dizze oplossing. Mar dat wy dy kant ütgeane, leau ik grif. En it koe wolris wêze, dat wy ge leidelik bigiinne yn to sjen, dat it forlies fan dit stik boeretradysje yn wezen in winstpunt is foar in harmonysk boere- libben yn de moderne tiid. It hat nei de oarloch aloan west, dêr’t de boere- en i nisaesjes meiinoar it hast nea oer iens wurde koene, dy bipalingen yn it Kol- lektyf Arbeids Kontrakt oer de wurkti den. Dat siet en dat sit j immer swier. Hwant net allinnich, dat yn in koartere wurkwike in leansforheegjendje tendins sit, né, folie mear ditte, dat it wurk, hwat dien wurde moast fan de skouders fan de arbeider ófskoud waerd en op dy fan de boer en de boerebern opladen. Ommers, it wurk bleau en hwat de ar beider net mear die, dat moast troch de boer dien wurde. De frije snein, de frije sneontomiddei hawwe der dêrom lang ynhongen en binne ek nou noch yn it greidebidriuw mar foar in diel trochfierd. Oer it lean hawwe de arbeiders tsjint- wurdich gjin kleijen, mar altyd wer komme hja op de lange dagen en de lytse frije tiden. Hwer’t oer it ginnerael ae 45-ürige wurkwike jildt, mei twa of trije wike fakansje, dus yn totael 2250 JOH. ZIJLSTRA KONING TE BEETGUM. Beetgum is vanouds een der „klassieke” kaatspartijen, waar steeds een talrijk publiek aanwezig is. Niet dat daar beter wordt gekaatst, maar „men” wil er nu eenmaal naar toe. Beetgum trof het zon dag, mooi kaatsweer, veel publiek, maar het spel bleef de gehele dag matig. De volgende 11 parturen stonden op de lijst: P. Schuil, H. Schuil, R. Kuiper. J. van Sinderen, H. Seerden, J. Venema. J. Sytsma, A. Rinia, J. Pander. J. Stavinga, Fr. Helfrich, Chr. Oos tenburg. R. Hoekstra, J. Jansen, A. Veld kamp. J. Meijer, D. Miedema, S. Faber. J. Faber, S. Olivier, G. Groen. F. d.e Vries, E. Zijlstra, H. Bultje.- A. Broersma, S. van der Zee, D. van der Zee. M. van der Weerd, Joh. Zijlstra, W. Vlietstra. K. Wassenaar, Sj. Tjeerdema, J. Tolsma. De partij tussen 1 en 2 leverde een da verende verrassing op. P. Schuil en R. Kuiper waren slecht op dreef. Hotse kon de zaak alleen ook niet redden. Verder dan 3 eersten kwamen ze niet. De opslag van Stavinga was Rinia en Pander te machtig en ook zij bleven op 3 eersten. Partuur 6 bracht het niet verder dan 1 eerst. Van der Weerd c.s. waren te sterk voor Broersma c.s. Op de tweede lijst kwamen: 11-2, 4-5, 7-10. De vorige week degradeerden van Sin deren en Venema, schijnbaar hierdoor geprikkeld, beten ze fel van zich af en gaven Wassenaar c.s. prima partij. Op 4-4 6-6 passeerde Tolsma de kaats en op 5-5 2-6 miste van Sinderen het perk. In de partij tussen 4 en 5 was het voor Hoekstra c.s. maar goed, dat Stavinga en Oostenburg aan de opslag de eerste 3 eersten praktisch cadeau gaven, want ook de P.C.winnaars waren maar ma tig. Stavinga en zijn makkers herstel den zich hierna goed, maar toen Sta vinga op 3-3 6-6 het perk misten, druk ten Hoekstra c.s. even door en wonnen op 5-3 6-2. In de strijd tussen 7 en 10 waren Van der Weerd en Vlietstra slecht op dreef. Hierdoor en door prachtig spel van Groen namen de 2de klassers een 3-0 voorsprong. Joh. Zijlstra nam toen de 11ste opslag over en met succes. Van der Weerd leverde als 2de opslager nu van de lijsterbessen Gaasterland f 1668.— opge- Lit ik rounüt sizze, dat ik tige bliid bin, dat ek yn üs lan dizze kwestje ünder- socht wurde sil. Op it proefbidriuw yn Selmien fan de C.B.T.B. en fierder to Slootdoarp en Wageningen sille elk f jirtich kij yn twa groepen fordield wur de en de iene groep wurdt normael en de oare neffens it nije systeem molken. Dit wurdt dan moarns 6 üre en middeis om 3 üre. Hoefolle tradysje en oertsjü- ging hjir ek oerwoun wurde moat, ik kin it net oars sjen as dat it dy kant üt moat. En as it net al to greate skea jowt oan produksje en sounens fan it fé, dan soe ik mei dizze foroaring tige bliid wêze. Net allinnich omt it dan makliker wurdt goede arbeiders to balden, mar likefolle om de boer en de boerebern. It is maklik to sizzen, dat hja it sa wend binne, mar it hat yn it moderne libben ek foar de boer en syn hüshalding folie skaedkanten. Koe men aldtiids jouns 9 üre de doarren slute en yn ’e lij te krüpe, tige folie boerehüshaldings mei greatere Bern sitte aloan mei to koarte nachten. Gearkomsten, radio, televisy, bisiten, bisyk, jounskursussen, forsteure it aide rythme aloan wer. It gefolch is: fierstomin sliep en rêst mei alle gefol gen dêrfan. Soe men dat better regelje kinne troch oare melkerstiden, dan soe en de >oer en arbeider to’n t sa fier jit net. Ek de fabriken sille dan oars moatte mei de molkehellerij en de fier dere wurkfordieling. Dêr sil folie forset Verkoping van de kruidenierswinkel en sigarenfabriek met pakhuis, op de hoek van de Kleine Dij lakker en de Snork - straat te Bolsward, in gebruik bij de he ren A. J. Harkema en J. Oppenhuizen. i ij

Bolswards Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1