Wereldspaardag en Wereldspaarweek hebben dit jaar een bijzondere betekenis Voetbal CAB in opmars Leider Oldeboorn met 4-1 geklopt Olyphia wint op ’t nippertje van BES Pan de Martinytoer Tj. de J. Onfortuinlijke Bolswardia nederlaag in Wolvega STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND De dominee van Moerkapelle Gouden filmpjes Fr HL - F* 54e JAARGANG No. 84 DINSDAG 28 OKTOBER 1958 hij door PIET. LOKKEND DEVON HET RJUCHT FAN DE OERHEIT vraagt de vermoeide stadsmens met vakantie Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) een voor ;omst aan Mr. J. VAN AARTSEN MINISTER VAN VERKEER EN WATERSTAAT 3—1 3— 0 4— 1 0—3 Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie 3—8 0—3 11—3 1— 2 3—3 0—3 5—0 2— 0 Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong's Nieuwsblad deze keer vele aarzelenden alsnog 'i maar spoedig ivereenki ;aan. Dat er bovendien weer tallozen voldoende geld be er woningen, scho- van het Je maatre- van kracht f er te nemen. Het gehele 'et plaatsje verwarmt en In de zaterdagmiddagcompetitie heeft Bolswardia de zege tegen mede-concur- rent D.O.G. voor het grijpen gehad. Drie grove blunders van de groen-witte doel man waren echter oorzaak, dat de Wol- vegaasters met 7-6 aan het langste eind konden trekken. In de 3de klasse K.N.V.B. zorgde Oos- terwolde wel voor de grootste verrassing vanwege haar royale 5-2 zege op het toch heus niet zwakke M.S.C. en daar ook Bergum eindelijk tot de volle winst kwam door een 3-2 zege tegen Stanfries, begint er zo zoetjes aan aardig spanning in de onderste regionen te komen. In de kopgroep heeft Olyphia, dat tegen R.E.S. nauwelijks met de hakken over de sloot kwam, met een beetje geluk had de stand ook andersom kunnen zijn, nu royaal de leiding genomen, ook al doordat Emmeloord voor de 2de maal faalde. Het Wolvegaaster D.O.G. wist de polderbewoners op eigen veld met 5-3 te verslaan en dat betekende voor Olyphia 3 punten voorsprong op de naaste con current. Nicator klom 2 plaatsen op de ranglijst door een 3-2 zege op Steenwijk. De Leeuwarders kwamen hierdoor op de 3e plaats. W.Z.S. kwam ook uitstekend voor de dag de Snekers klopten G.A.V.C. met 4-2 en nestelden zich hierdoor in de kopgroep. In de 4de klasse heeft C.A.B. haar aan hang niet teleurgesteld. Voor rust was 't een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd. Beide partijen demonstreerden een goede partij voetbal, doch in het laatste kwar tier bleek de rood-witte voorhoede su perieur te zijn, met als gevolg 3 uitste kende doelpunten. Na rust, vooral toen C.A.B. voor 4-0 hy mei in taek yin wurk foar de oerheit. Allinnich izze ienling of groep, de saek per- genoemde spaar- idacht vestigen op As de switgatten iepen stean moat men jin hoedzje foar biklomming. Sparen wordt voor velen nu extra aantrekkelijk. Het is daarom begrijpelijk dat ook rege ringen graag zien dat een volk spaar zaam is. Waar de regel geldt dat er wel vaart heerst bij een gezin dat spaart, gaat ditzelfde ook op in groter verband. Een Spaarbanken verwachten een toeloop van nieuwe spaarders. In dit wel bij uitstek gunstige „spaar- klimaat” gaan de Nederlandse spaarban ken nu hun Wereldspaardag en Wereld- spaarweek vieren. Het is dit jaar voor het eerst dat zij hun eigen meestal reeds sinds hun oprichting gevoerde Er kwam een jongeman in ’t dorpje Moerkapelle hij ging er, heel galant de koster 't plan voorstellen als u permissie vraagt ’k ben voor het ambt berekend ik wil dus zondag graag in jullie kerkje preken. Meneer beklom de stoel na afloop zeiden allen hij sprak met diep gevoel, hij is ons best bevallen, maar tot een volgend keer! Hij mocht vier maal optreden de weleerwaarde heer stemde ’t gehoor tevreden. Een fluistert bij de deur als spreker is ’t een hele ’t gedoe, als klein acteur, gaat me echter vervelen hij maakt het al te bont ’k mis de gewijde statie ook anderen roken lont vraag es naar zijn relaties Toen bleek, men lichtt’ vereend meneer zijn doopceel open, dominee had alleen de lagere school doorlopen, ’t Zaakje stond zwart op wit zoek dus, pas op je tellen nooit ’n hoor-commissie-lid uit ’t dorpje Moerkapelle. twadde fase. Net allinnich koe de ien- ling him net langer forsette as it alge- mien bilang eat noadich hie, de ienling waerd ek ta positive meiwurking twon- gen. Mei Napoleon kaem de tsj instplicht, hwertroch eltse jonge man twongen waerd diel to nimmen oan de soldaterij en sünt de earste wraldkriich is dizze wei mei greate stappen folge. Aloan mear en aloan fierder kaem de oerheit op it libbensgebiet fan eltse ynwenner en formindere hy de frijheit troch in ganske rige fan wetten en bisluten. De oerheits- macht is geweldich tanaem en as jo nou neist in boer wenje, meije jo dochs net in mingele molke fan him helje, omt de oerheit dit net tastiet. Hwat ha* Qabe Sb roar üs hjoed p p to sizzen 1 één der achterspelers terugkwam en dus nooit buitenspel kon zijn, resoluut af. Even weten de gasten van deze tegen slag te profiteren, maar verder dan een paar keiharde schoten over de lat weten ze het toch niet te brengen, daar ook de middenlinie en achterhoede van de thuisclub een gave partij spelen, waarte gen de zeker niet ongevaarlijke tegen standers het hoofd moeten buigen. Door het gedegen spel der achterhoede komt ook de voorhoede weer spoedig op volle toeren en nadat Haanstra in de 27e mi nuut rakelings langs de paal heeft ge knald, volgt 1 minuut later een zuivere pass van Anema en voor één der backs het gevaar heeft ingezien, heeft de uit stekend opgestelde midvoor J. Breeuw- sma de bal reeds in de touwen geknald. Een kwartier lang volgt nu een volko men open strijd, die zich aan beide zij den kenmerkt door snel open spel en daardoor zeer aantrekkelijk blijft. Tot aan de 43e minuut blijft de stand onveranderd, maar dan komt Hoekstra na enige zeer goede combinaties met de verrassend goed spelende J. de Jong, on verwacht met de bal in vrije positie te folie better is. staan en vóór de keeper ook maar een hand kan uitsteken, heeft het oerharde schot van zeker 20 meter afstand reeds doel getroffen. Nog 1 minuut is te spelen en reeds heb ben we ons met een 2-0 voorsprong ver zoend, maar rood-wit denkt er anders over, lanceert voor de laatste maal nog een uiterst snelle aanval en vóór de ar biter half time kan aankondigen heeft Langenberg de stand met een bekeken boogballetje tot 3-0 opgevoerd. Een fraai doelpunt. Na de thee neemt de thuisclub het wat kalmer op, wel blijven hun aanvallen ook nu gevaarlijker, doch die der gasten zijn veelvuldiger, waardoor de rood-witte de fensie vrij veel werk krijgt te verrich ten. Spil Breeuwsma is echter in uitste kende vorm en daar ook Bosma en Van der Zee er steeds goed tussen zit ten, kunnen de mannen uit Oldeboorn het niet verder brengen dan verschillen de lange-afstand-schoten, die rustig en beheerst door Frankena een halt worden toegeroepen. De tegenaanvallen van rood-wit blijven uitstekend vqji opzet. Tot 2 maal toe moet de doelman der gasten alle zleileri bijzetten om een hard schot over de lat te werken, dit gelukt hem weliswaar uitstekend, maar C.A.B. blijft terug ko men en als in de 20e minuut de bal door linksbuiten Hoekstra hoog voor doel wordt geplaatst en hij de bal niet direct onder contróle kan krijgen, is Jan Breeuwsma er als de kippen bij om de stand op 4-0 te brengen. Wanneer even later spil Breeuwsma we gens een blessure het veld moet verlaten en Haanstra de gevolgen ondervindt van een voor de rust ontstane botsing, waar door hij op halve kracht geraakt, kun nen de gasten na de 20e minuut rood wit eindelijk in de verdediging drukken. In de 34e minuut leidt dit tot een vol komen verdiende tegengoal en even lijkt het er op, dat de thuisclub nog op haar tellen moet passen, maar zowel Bosma als Van der Zee weten hun tegenstan ders steeds een halt toe te roepen en daar doelman Frankena met de lange-af stand-schoten, die zo nu en dan volgen, wel raad weet, zien de gasten geen kans de achterstand weg te werken. In de laatste 5 minuten worden de rol len zelfs weer omgekeerd, hachelijke momenten ontstaan in deze periode nog voor het doel van Oldeboorn, doch ver der dan een buitenspeldoelpunt van propagandabeleid gesteund zien door overheids-maatregelen die alleen maar een stimulerende invloed op het sparen kunnen hebben. Is het daarom niet be grijpelijk dat zij deze keer op 30 oktober of gedurende de gehele Wereldspaar- week hun deuren wijder nog zullen openzetten dan in voorgaande jaren? Want het zou immers wel eens kunnen zijn dat hun jaarlijks in de maand okto ber gevoerde propaganda voor het spa ren zal bewegen toch hen zo gunstige spaarovereei te g; zullen komen, die ook zonder bijzondere aanmoediging al lang beseffen dat spa ren hun persoonlijke welvaart vergroot, is wel zeker. Want zo is het alle jaren al gegaan. Maar een bijzondere Wereldspaardag is het daarom deze keer toch wel Mr. J. van Aartsen, de Haagse wethou der van Economische Zaken heeft aan de minister-president dr. W. Drees mede gedeeld, dat hij zich beschikbaar stelt voor de functie van minister van Ver keer en Waterstaat. De benoeming zal ingaan met de dag waarop hij d H.M. de Koningin zal zijn beëdigd. land, waarin gespaard wordt, is een wel varend land. Ter aanmoediging v_.. l.J sparen heeft de overheid enkele - gelen voorbereid die onlangs zijn geworden. In de eerste plaats is er de op 1 oktober j.l. in werking getreden Jeugdspaarwet die het sparen voor de jeugd van 15-21 jaar aantrekkelijk wil maken. Gebleken is dat juist de groep uit deze leeftijd het moeilijkst tot sparen is te bewegen. De jeugdspaarovereenkomst, waarmee de be doelde jongeren na zes jaar sparen een extra premie van 10% kunnen verdie nen, zal zeker stimulerend werken ten aanzien van hun spaarzin. Als tweede maatregel is in voorbereiding een spaarregeling voor ambtenaren die aan groepen van overheidspersoneel o.a. alle rijksambtenaren onder bepaalde voorwaarden eveneens een extra premie in uitzicht stelt. Tal van Gemeen ten, alsmede de Provincies, zullen naar mag worden aangenomen voor hun per soneel een soortgelijke spaarregeling in voeren. zorgde, werd niet meer hetzelfde spelpeil bereikt. Wel gaven de gasten toen dik wijls de toon aan, ook al doordat spil Breeuwsma moest uitvallen en Haanstra geblesseerd was, maar hun aanvallen waren echter niet gevaarlijk genoeg om C.A.B.’s defensie van haar stuk te bren gen. Verder dan 1 doelpunt brachten ze het dan ook niet. Door deze 4-1 zege en mede door het feit, dat het ongeslagen Friso, op eigen veld nog wel, tegen Nieu- weschoot niet verder dan een 2-2 gelijk spel kon komen, zijn de papieren van roodwit aanmerkelijk gestegen. Het staat nu wel vast, dat Freno dit jaar niet in het stuk voorkomt, op eigen veld werd met 2-0 van Udiros verloren, wat op geringe kracht wijst. Zoals verwacht heeft Bakhuizen het thuis niet tegen M.K.V. kunnen bolwer ken, de Leeuwarders wonnen met 4-1 en we hebben zo’n idee, dat de kampioenen van vorig jaar opnieuw een hartig woordje zullen gaan meespreken. Verdere uitslagen zijn: Bolsw. 2Makkum 1 Zeerobben 2BBolsw. 1B Rood Geel 3C.A.B. 2 C.A.B. 3C.A.B. 4 W.Z.S. 2—R.E.S. 2 R.E.S. 3Oldeboorn 2 L.S.C. 4—R.E.S. 4 R.E.S. IALemmer IA R.E.S. 2ABl. Boys 2A Bl. Boys IA—C.A.B. IA O.N.S. IB—C.A.B. 1B C.A.B. 2B—L.S.C. 2B R.E.S. 3B—O.N.S. 3B Voor de competitiestanden zie men het a.s. vrijdagnummer. Branscombe is een van de kleine plaatsjes in het engelse Devon, dat om vraagt de vermoeide stadsmens met vakantie op i landschap ademt vrede en rust vooral als de zon net plaatsje verwarmt een verkoelende drank in de glazen op bet terrasje jonkelt. 4e week oktober 1908. De burgemeester van Bolsward acht aan schaffing van een rijwiel voor de politie agent noodzakelijk. Sommige raadsleden achten een „bereden” politie ook wel nuttig. Toch wordt het voorstel tot aan schaffing van een politiefiets verworpen met 9 tegen 4 stemmen. In Wonseradeel stalden enkele veehou ders reeds hun vee omdat de vroeg in vallende vorst hun daartoe dwong. Groot is echter het watergebrek. De meeste regenputten zijn leeg, de melk- opbrengst gaat hard achteruit, vele aard appels en bieten zijn bevroren. Sommige aardappelpercelen zijn reeds bevroren voordat zij worden gerooid. In Workum is ook groot watergebrek. Wagenvrachten met melkkannen vol wa ter worden dagelijks bij de boeren ge haald, die nog voldoende hébben. De meeste huismoeders moeten de schoon maak uitstellen. Bij de uitgever A. J. Osinga te Sneek verscheen een algemeen adresboek voor die gemeente. Ook de waterstand der zee is zeer laag. Achter het Rode Klif lichtte een paling- visser zijn fuiken op klompen, waar an ders 7 voet water staat. Tamelijk ver in zee, op het z.g. Vrouwenzand, werd fiets gereden. B. en W. van Bolsward roepen sollici tanten op voor de betrekking van Ge- meente-veearts, jaarwedde f 600,C. J. v. d. Veen, burg. K. H. Laagland, secr. By de oanliz fan in nije spoardyk yn In- gelan moat it yn de foarige ieu pleats hawn ha, dat ien eigner wegere tastim- ming to jaen om de dyk oer syn lan to lizzen. Men bea him it dübele en it trijedübele foar syn lan, mar hy wegere. Op gjin inkelde wize koene hja de man ta in oare halding bringe, hy liet syn ein net slüpe. It wie né en it bleau né! Op it lest is men mei in greate bóge om. syn lan hinne gien, der siet oars neat op. Dat koe barre yn de foarige ieu, doe’t it liberalisme baes wie en it rjucht fan eigendom yn syn absolute foarm fêsthold. Dizze ekstreme foarm fan eigendoms- rjucht hat op it heden net folie oanhin- gers mear. Frij algemien wurdt noutiids erkend, dat op eltse eigendom in soasi- ale hypteek rest, mei oare wurden, dat it hantearen fan it eigendomsrjucht bigrinz- ge wurdt troch it algemien bilang. Sa sil men yn üs tiid ynstimme moatte, dat de groun, dv’t noadich is foar it meit- sjen fan diken, kanalen, wentebou en sokke needsaeklike dingen, tsjin in bil- like forgoeding, ófstien wurde moat, ek al hat de eigner der neat mei op. De ienling mei net keare, hwat foar it alge mien noadich is. Yn de rin fan de tiid is de erkenning fan dit oerheitsrjucht algemien wurden en hat de taek fan de oerheit him ek üt- mooglik troch de bilanghawwenden wreide. Hja kaem al rillik gau yn de pakt wurde en bisocht wurde se De frage komt op, oft der oan dy macht en dy foech fan de oerheit dan gjin grin- zen binne en oft nou alles mar foar- skreaun of forbean wurde kin, in frage, dy’t op it heden wer tige aktueel is. Wy binne troch twa oarloggen al hiel hwat wend en party lju flaeije harren noflik del as hja der mar gjin skea fan krije, mar oaren sjogge mei soarch nei dizze aloan fierdere ütwreiding fan de oer- heitsmacht. Hwant it libben leart elts, dy’t sjen wol, dat de oerheit praktysk nea wer ófstiet, hwat hja ienkear yn hannen krige hat en it rjucht is foar in folk jit jimmer ien fan de alderheechste libbenswearden. En dan binne der, tinkt my, twa dingen dêr’t men mei klam oan fêsthalde moat. It earste is, dat de ienling, de hüshal- ding, de buorren, it doarp, de groep earst de kans hawwe moat om de dingen goed to dwaen, foar’t de oerheit him dêrmei as ütfierder bimuoit. De rjuchten fan de minske, fan de hüshalding om eigen dingen op eigen wize to dwaen, is in rjucht, dat yn de minsklike natuer for- ankere leit. As hja dat opredde kinne en hja skeine it rjucht fan oaren net, dan hat de oerheit dêr óf to bliuwen. Ek is dat sa, as hy mei oare kollega’s of stans- genoaten in taek oan kinne, dan is der ek gjin wurk foar de oerheit. Allinnich as dizze ienling of groep, de saek per- foarst net oan kin en it algemien bilang dochs in oplossing ferget, komt de oer heit oan bod. Dit prinsyp moat men by alles, hwat de oerheit yn it sin hat, foar eagen halde. De dingen moatte sa lang i oan- goed üt De op 1 oktober in werking getreden Jeugdspaarwet en de spaar- t vormen voor grote groepen uit ons volk tot sparen. Stellig zullen zij hun stempel Wereldspaardag en -week, die vanouds al stimulerende invloed hebben gehad op het spaarbankbezoek. Ien en andere nuttige bouwwerken tot stand komen. Dan alleen kunnen open bare werken, waaronder de aanleg van wegen, bruggen en dijken, worden uitge voerd. Landaanwinning, zoals deze wordt beoogd met de inpolderingen van de Lauwerzee en Oostelijk Flevo land en de Deltawerken, kost bijna on voorstelbare sommen gelds. Maar hiervoor vinden dan ook duizen den mensen werk, terwijl straks talloze landgenoten in de nieuw-gewonnen ge bieden blijvend een bestaan zullen heb ben. Weer andere kapitalen zijn ge moeid met het vestigen van nieuwe in dustrieën, terwijl ook grote sommen moeten worden geïnvesteerd in het moderniseren van reeds bestaande be drijven; Alleen wanneer onze industrie kan wer ken met de nieuwste machines, kan Ne derland de concurrentiestrijd met andere landen bijhouden en alleen dan blijft er voldoende werkgelegenheid bestaan. regeling voor ambtenaren een extra aanmoediging I drukken op de komende een Gelijk met de spaarbanken van alle landen, die verenigd zijn in het Inter nationaal Instituut voor het Spaarwezen, gaan ook de spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond, op 30 oktober weer de wereldspaardeg vieren, of als zij wegens de grote toeloop van het publiek aan een enkele dag niet voldoende hebben om iedereen te hel pen zelfs een Wereldspaarweek die zich uitstrekt over de laatste week van oktober. Met deze actie willen banken jaarlijks de aam het belang van het sparen; zowel ter bevordering van de welvaart in het ge zin, als van de welvaart van het land. Beiden zijn trouwens van elkaar afhan kelijk. Slechts wanneer er schikbaar is, kunnen Spaargeld wordt werkzaam geld Al dit benodigde geld komt voor een deel voort uit de bedragen die de kleine spaarders aan de spaarbanken toever trouwen. Daar wordt het omgezet in werkzaam geld dat aan de spaarders rente oplevert. Zo dienen zij hun eigen welvaart. In de eerste plaats omdat op deze wijze hun geldelijk bezit vermeerdert. In de tweede plaats omdat zij aldus in staat zijn zich na verloop van tijd voor contant geld de grote stukken aan te schaffen die niet uit het lopende inkomen kunnen worden bekostigd. Daarnaast echter bevorderen zij de alge mene welvaart. Want dank zij hun spaargeld kan nieuwe arbeid worden ge schapen voor henzelf en voor anderen. En waar verdiend wordt, komt nieuw spaargeld vrij. Naast het zonder winst oogmerk geboden dienstbetoon aan de spaarders hebben de spaarbanken dus steeds hun taak gehad in het economisch bestel van ons land. De mogelijkheid om ook kleine spaarbedragen rentedragend te kunnen maken, is uiteraard voor de spaarders zelf van belang. Maar veel be- langrijker is het dat ook deze kleine spaarbedragen via de spaarbanken kun nen worden omgezet in werkzaam geld dat meedoet in de kringloop van: arbeid verschaft geld - geld verschaft arbeid. C. A. B.Oldeboorn 4-1. Reeds in de eerste minuten ontwikkelt zich een snelle en aantrekkelijke strijd, waarin de gasten na 4 minuten de eerste serieuze kans weten te scheppen, die echter door de linksbuiten onbenut ge laten wordt. Een minuut later herstelt deze speler zich uitstekend, doch het harde schot dat hij afvuurt, wordt fraai door Frankena onschadelijk gemaakt. Na 5 minuten hebben de roodwitten zich blijkbaar geheel aan het nogal gladde veld aangepast, de combinaties worden zuiverder uitgevoerd en daar hierbij ook het tempo niet wordt vergeten, hebben de gasten al spoedig moeite de gevaar lijke aanvallen af te slaan. In de 10de minuut komt C. A. B. zeer dicht bij een voorsprong te staan, eerst moet de doelman een scherp schot van de linksbuiten vallend uit zijn doel wer ken en als de bal dan precies voor de voeten van Anema belandt, mag hij weer van geluk spreken als hij de bal met de vingertoppen nog een andere richting kan geven. Het spel in de rood-witte voorhoede blijft echter verrassend goed, en in de 18e mi nuut meent de gehele rood-witte aan hang reden tot juichen te hebljen, als Hoekstra uit een fraaie pass van Haan stra onhoudbaar doelpunt, maar tot ieders verwondering keurt de Leeuwar der arbiter deze goal, waarbij de bal van to fieren en men mei net, üt sleauwens of üt maklikens, se mar üt hannen jaen oan gemegnte, provinsje of steat. Dit jildt likegoed foar organisaesjes en har wurk. It is net rjucht as men de óf- dielingen it wurk ófnimt, hwat hja dwaen kinne mei it argumint, dat sin- tralisaesje fan tsjinsten Dat striidt tsjin de libbensrjuchten en spint op den dür ek forkeard jern. Foar- bylden dêrfan lizze der genóch, ek op it heden. Mar ek as fêststiet, dat de lju seis of de groep net by steat is om in bipaelde taek reedlik üt to fieren, is it jit net oan de oerheit ta. De oerheit kri- get dan wol in taek, mar gjin ütfierende, mar in helpende. Hja moat de lju troch goede foarljochting, troch ried en died, ek troch finansiële stipe, yn steat stelle it al to dwaen. Hja moat dwaen, hwat in alder heart to dwaen mei greater wur- dende bern. Net it wurk üt de hannen nimme, mar it harren mooglik meitsje om it seis to dwaen. Hjirop birêst it hiele subsydzjestelsel, hwerm.ei de oerheit leech en heech, de ynwenners helpt har dingen üt to fieren. Hjirby moat men der altiten wer op oan stean, dat de lju seis it uterste dogge en dat dit oanfolle wurdt troch de oerheits- kas. Dit wurdt yn de hjoeddeiske tiid al to faek forgetten, üt pake-pong bitelje giet sa noflik, mar as de bilanghawwenden neat mear offerje hoege, litte se har earstgeboarterjucht foar in skütel linzen farre. Wy krije yn koarten yn Fryslan in tige bilangrike kwesje üt to fjuchtsjen, hwer’t in bulte oan fêst sit, to witten, de wet- terskipskwesje. Troch de minder goede situaesje fan de wetterbihearsking sil j hjir hiel hwat dien wurde moatte. Der j binne wy it wol oer iens, mar de bislis- sende frage is: hoe en troch hwa moat hjir it wurk dien wurde. En hoefier giet it rjucht fan de oerheit om hjir de boe ren dingen op to lizzen, dy’t harren eigen lan net nedich hawwe. Foar de yn- genieurs oan bod komme, moat it rjucht fan yngelannen en bisteande wetterskip- pen bisj oen wurde. Hwant yn it hant- havenjen fan dy rjuchten leit in great stik minsklike frijheit, dat men net om minder bilangrike arguminten priis jaen mei. Dêroer in oare kear. ■f

Bolswards Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1