HET KABINET DREES WANKELT De economische éénwording stuit op grote bezwaren Qabe Skroar üs hjoed van Europa Openbare lagere school in Itens vierde 75-jarig bestaan Buitenlands Overzicht to sizzen Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND De verkiezingen in Frankrijk en West-Berlijn Zal de conferentie over stopzetting der kernproeven resultaat opleveren? 54e JAARGANG VRIJDAG 12 DECEMBER 1958 No. 97 Hwat haf Hoe edeler beam, hoe buchsumer twiich. KAMEROVERZICHT dan Soustelle DE „KOELN” TE WATER GELATEN de nog dank De tocht Staveren-Enkhuizen per schaats volbracht. Benoemd tot hoofd der r.k. ulo-school te Bolsward de heer Knook te Almelo. dra; deskundigen schijnen de Ameril 1 ’’ti, de enorme ruimte van Rusland i meen schap. Hierna werd de heer T. Hiemstra loofd benoemd, die Itens in 1956 Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbe tarief Handelsadvertenties bij contract reductie 3e week december 1933. De heer O. Nicolai werd te Baard ge kozen tot voorzitter der ijsvereniging. Tot keurmeester A. v. d. Meulen. Bolswarils Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong's Nieuwsblad Verschijnt DINSDAGS eb VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) geven aan een verlaging van de vrijge zellenbelasting. Veel liepen de standpun ten dus niet uiteen. En men kan zich dan ook afvragen waarom dit kleine punt tot een crisis moest leiden. precies met Duitsland moet gebeuren. Maar de Russen zijn met dat vraagstuk allicht ook nog niet klaar. Er is waar schijnlijk onenigheid tussen de beide Russische satellieten Oost Duitsland en Polen over velerlei kwesties met het Duitse vraagstuk in verband staande zo als een eventuele geneutraliseerde Mid den Europese zóne en de Oder-Neisse grens, al heeft de O. Duitse regering deze laatste officieel erkend. Een Oost Duitse delegatie is thans te Warschau om over de onderlinge ver houding te spreken. Aan Westelijke zijde wil dr. Adenauer natuurlijk helemaal niet weten van er kenning van de Oder-Neisee grens, waardoor vroeger Duits gebied aan Po len wordt afgestaan. Hij wil zelfs niet praten over een erkenning van de Oost Duitse regering, en in sommige Weste lijke kringen verwijt men hem deze star heid, maar de militaire leiders van de Navo schijnen aan zijn zijde te staan, omdat zij menen dat men het commu nistische blok niet de geringste concessie moet doen. Zowel omdat de communis ten toch steeds meer zullen vragen, als om het feit dat iedere concessie aan de communisten de eenheid van het Westen zal schaden en de publieke opinie schok ken. Vorige week is te Brussel de Raad van ministers van de Europese Economische Gemeenschap, dus van Europa bijeen geweest. Men heeft het daar vooral gehad handelsverhouding tot de andere vrije Europese landen, nu landen elkaar met ingang van 1 januari tarief verlagingen ruiming van i hen gesloten verdrag van Men weet dat Engeland aanvoerder is van de groep der andere elf landen, die met de zes weer in de Organisatie voor Europese economische samenwerking ge bundeld zijn. Die elf maakten zich klaar voor een economische oorlog tegen de zes, als deze het via een vrijhandelszone niet mogelijk maakten dat deze elf de zelfde voordelen zouden genieten, welke de zes onderling elkaar toewezen. Van officiële Engelse zijde werd nog vorige week betoogd, dat zo’n econo mische oorlog waarschijnlijk ook poli tieke gevolgen zou hebben en in ieder geval de eenheid van het vrije Europa oneindig grote schade zou doen. Het was begrijpelijk dat de zes van de In Hamburg is dezer dagen het fregat „Koeln’ te water gelaten. Dit fregat is het graatste na-e»rl»gse schip van de westduitse marine; het is het eerste van een serie van zes dergelijke schepen, die gebruikt worden als begelei- dings- en onderzeebootbestrijdingsvaartuig. Het heeft 'n lengte van ongeveer 120 meter en meet 1800 ton. Nu we hierboven spraken Franse verkiezingen, k-.. meteen de uitslag der verkiezingen voor het West-Berlijnse stads parle ment, welke zondag plaats hadden, vermelden. Onder de gegeven omstandigheden werd de uitslag ervan als een oordeel van de West-Berlijners beschouwd over de Rus sische voorstelen om van dit gebied een gedemilitariseerde vrijstaat te maken. Nu dat oordeel was vernietigend. De com munisten, de enige partij die voor dit voorstel was, werden verpletterd; zij kre gen ditmaal slechts 1.9% der stemmen, in 1954 2.7%. Met enige'andere partijen die ook geen 5% der uitgebrachte stem men haalden, zullen zij niet in het West- Berlijnse parlement vertegenwoordigd zijn. Zij waren dat in het vorige parle ment ook niet, maar de liberalen die in 1954 nog bijna 13% der stemmen had den, kregen nu maar 3.8% en verdwij nen ook uit het parlertient. Alleen de sociaaldemocraten, die de grote winnaars werden en ditmaal 52.6% der stemmen kregen en nu 78 van de 133 zetels zullen bezetten, en de christen democraten die ook winst boekten en 55 zetels krijgen, zullen nu in het nieuwe parlement ver tegenwoordigd zijn. Moge dan de W.-Berlijnse bevolking een vernietigend oordeel over de Russische voorstellen hebben uitgesproken, de W. Berlijners hebben tenslotte niets te zeg gen over het lot van hun stad, dat vraag stuk behoort tot de grote politiek en lijkt voorlopig onoplosbaar, of men Ifct nu als afzonderlijk probleem of in het kader van het gehele Duitse vraagstuk wil bezien. Dezer dagen zal de Navoraad vergaderen over het Russische voorstel en waarschijn lijk zal men daar wel tot de conclusie komen dat de Berlijnse kwestie onafschei delijk verbonden is aan het vraagstuk van de Duitse hereniging en zich bereid verklaren daarover met de Russen te pra ten. Het Westen staat dan propagandistisch vrij sterk tegenover de Russen, ofschoon het twiifelachtig is of het gehele Wes ten het eens is over de vraag wat er nu Op het eerste gezicht lijken de on- derhandelingen over een stopzetting der kernproeven welke sedert weken te Genève tussen Rusland, de Ver. Staten en Engeland worden gevoerd meer vrucht op te zullen leveren dan een mogelijke conferentie over het Duitse vraagstuk. Nadat men eerst helemaal niet heeft kunnen opschieten omdat Moskou wilde uitgemaakt zien dat de kernproeven zou den worden stopgezet en dan eerst over controle zou worden gepraat hebben zij vorige week toegestemd beide onderwer pen tegelijk te behandelen. Maar het Westen en in het bijzonder Amerika is daarmee toch niet erg tevre den. En men kan zich voorstellen dat bij de Amerikaanse defensieleiding de nei ging toeneemt een overeenkomst inzake de kernproeven te koppelen aan een ver- bestaan herdenken, wat dankzij de spontane medewerking 1 i een drie (of vier?) avonden door de samenwerkende organisaties van oudercommissie en volksonder- was gecreëerd. stade tot 1907 en Van der Veer 1907- 1914, die weer werd opgevolgd door de heer H. Zwanenburg, thans doctor die in een zeer sympathieke brief zijn geluk wensen met dit jubileum aanbood. Daarna fungeerde als lijdelijk hoofd mej. G. de Haan en vervolgens als hoofd de heer Gosliga tot 1936, thans woon achtig in Drachten, die in een aardig epistel nog iets uit het schoolleven wist te vertellen van de „ald skoalle” (het huis van aide Hiltsje, de Wed. Buwalda, naast de herberg, ook nog bewoond ge weest door wijlen H. de Jong. Ook meester Schokker, de tachtig-jarige nestor bij het onderwijs, die de gang naar Itens niet mocht- verzaken liet nog enkele gebeurtenissen over de jubilerende school de revue passeren en legde vooral de nadruk op de samenwerking onder ling aldaar en over het „Frysk op skoal le’. Hij ging in 1938 met pensioen en vestigde zich te Huizum. Zijn opvolger meester J. J. de Bruijne mocht gedurende tien jaar de school dienen en vertrok naar Waterlandkerkje in Zeeland. In een mooie brief vertolkte deze oud-meester zijn gevoelens jegens de schoolgei schap. it:-J 1 als hi verwisselde met Hallum, waarna het te genwoordige hoofd de heer M. Slof uit Den Helder werd benoemd. Als onderwijzeressen waren achtereenvol gens werkzaam de dames T. Koopmans, Bijl-de Graaf, Kwak-Zijlstra, Tr. Postma, Zwier, Cnossen, Schaafsma, de Vries, Scheffer-de Boer, Landstra, Gosliga, An- Maar deze kwestie heeft haar achter grond in de „zeven punten” van de heer Burger. De niet-socialistische „regerings partijen” voelen zich in de positie ge drongen dat zij voor de socialistische eisen moeten bukken. En die positie vin den zij zo onbehagelijk, dat zelfs dit vrij kleine verschil van mening oorzaak kan zijn tot een grote politieke crisis. Het moet namelijk niet uitgesloten ge acht worden, dat de val van het kabinet Drees ook zal betekenen het voorlopig einde van de brede basis, zoals wij die in verschillende varianten sinds 1948 ken nen. Naast de motie Romme is er ook nog een amendement-Lucas (k.v.p.) om de be lastingverhoging met slechts één jaar te verlengen, zonder dat daarin dus over I960 wordt gerept. De debatten waren soms fel, maar tege lijk ook hoogstaand. En de toeschouwers in de oude balzaal van de Staten van Holland, waarin nu de Tweede Kamer vergadert, kregen ongetwijfeld de in druk, dat de politici zelf gebukt gingen onder dit gebeuren. Minister Hofstra wilde niet wijken. Wat dat betreft werd hij volledig gesteund door de voorzitter van de p.v.d a.-fractie, Mr. Burger, die de motie Romme (k.v.p.) zag als een uiting van wantrouwen in dit kabinet. Of het kabinet eensgezind is in deze kwestie, is echter tot nu toe niet geble ken. Maar dat was ook van minder be lang, want de houding werking beslissend zijn. Niet voor niets andere „regeringspartijen” en niet alleen tegen het kabinet. Er was nog een ander moeilijk punt in deze belastingdebatten, dat ook al voor de socialisten essentiëel was. Minister Hofstra wenste n.l. de bevoegdheid te verkrijgen, de investeringsaftrek te kunnen beperken of uit te sluiten. Daartegen had de Kamer groot bezwaar. De heer Van Eysden (a.r.) kwam echter Op het moment dat wij dit overzicht moeten schrijven is het duidelijk dat het kabinet Drees wankelt. Er zouden zich bijzonder verrassende ontwikkelingen moeten voordoen, zou dit ministerie nog zijn politieke leven willen verlengen. Nu zijn in de politiek verrassingen nimmer uitgesloten, maar de debatten over de tijdelijke verlenging van de belastingverhoging namen een dermate dreigende vofm aan, dat nauwelijks iets anders is te verwachten dan de val van dit kabinet- Drees. i over de kunnen we de zes landen van het zg. Klein over de de zes en ver- invoerhoeveelheden gaan toestaan ingevolge het door de Gemeenschappelijke markt. Euromarkt het zo ver niet wilden laten komen. Het gevolg is geweest, dat een voorlopig compromis gevonden lijkt, wat overigens niet meer betekent dan dat de moeilijkheden naar een later tijdstip zijn verschoven. De tariefsverlagingen welke de zes op 1 januari voor elkaar zullen invoeren, zul len ook gelden voor de overige leden van de organisatie voor Europese econo mische samenwerking en nog vele an dere landen. Wat de invoerhoeveelheden betreft, die de zes voor elkaar van 1 januari af met 20% zullen verhogen, de Benelux wilde dit percentage ook voor de andere elf landen laten gelden, maar dit zullen auto matisch op wens van Frankrijk slechts 10% worden, over de andere 10% zal elk lid afzonderlijk met elk land buiten de Euromarkt kunnen overleggen. De positie van de landen buiten de E.E.G. wordt dus niet geheel gelijk aan die van die organisatie onderling, maar de concessies lijken voldoende om de onderhandelingen met Engeland c.s. in ieder geval te heropenen. Een commissie uit de E.E.G. zal enige maanden studeren over de vorm welke men zal geven aan een voorstel om de landen buiten de Euromarkt aan te ha ken aan deze organisatie der zes. Sommige commentatoren vrezen overi gens dat vooral Frankrijk, om politieke redenen gesteund door W. Duitsland, zijn stempel op dit voorstel zal drukken en dat de belangen van Nederland, dat van alle zes partners van Klein Europa, het meeste belang heeft bij vrijhandel, toch in het gedrang zullen komen. ig over algemene ontwapening. De ikundigen schijnen de Amerikaanse staf te hebben gewaarschuwd dat men in de enorme ruimte van Rusland en Si berië wel controle zou kunnen oefenen op grote, maar niet op kleine kernproe ven. Deze laatste zouden ten behoeve van kleine kernwapens kunnen geschie den en als de Ver. Staten al hun proeven stop zetten en de Russen niet en in ’t geheim doorwerkten, zou de Sovjetunie nog een grotere overmacht op het gebied van de „gewone” strijdkrachten kunnen krijgen dan ze nu al heeft, omdat deze dan van de allernieuwste kleine kernwa penen zou kunnen worden voorzien. De Amerikanen willen blijven vasthouden aan een verbinding van de staking der kernproeven met een plan tot algemene ontwapening en de kleine landen in W. Europa zullen stellig begrip hebben voor dit standpunt. Men zegt wel dat de soe peler houding welke Moskou de laatste tijd aanneemt op de conferentie te Ge nève over de kernproeven ook veroor zaakt wordt door de binnenlandse ver houdingen in Rusland. Chroesjtsjews po sitie zou steeds wankeler worden en om deze te verstevigen zou hij uit zijn op enige snelle successen op het gebied der buitenlandse politiek. Uit het feit dat de Russische premier zijn beschermeling, de beruchte chef van de geheime politie Se rov, heeft moeten laten schieten, leidt men te Washington ook af, dat Chroesj tsjews tegenstanders in het Kremlin steeds meer aan invloed winnen. Uit deze hoek van de wereld zij tenslotte nog het aftreden van het Finse kabinet gemeld. In de laatste tijd werd het be wind gevoerd door een coalitie-kabinet van premier Fagerholm, steunend op de socialistische partij, de boerenpartij en enige andere kleinere groeperingen. De communistische partij die met 50 zetels van de 200 in het parlement de grootste fractie heeft was in dit kabinet niet op genomen; zij had eerst zelf gepoogd een regering te vormen maar deze kon geen meerderheid in het parlement verwerven. Sedert de regering-Fagerholm aan het bewind is hebben de Russen praktisch alle handelsverkeer met Finland stopge zet en onder deze druk heeft de regering er het bijltje bij moeten neerleggen. Van inmenging in de binnenlandse aangele genheden van een klein land gesproken! aanzienlijk stuk conservatisme en natio nalisme schuilt. Dat nationalisme is nog aanzienlijk ver sterkt sedert de Gaulle aan het bewind kwam en men vreest dat het nog verder zal worden aangeblazen nu Soustelle een zo klinkende overwinning bij de Franse verkiezingen heeft behaald. Men is daar over nog altijd aan het napraten. Interes sant is een staatje in de N.R.Crt. waarin het aantal zetels dat de diverse partijen thans in het parlement hebben verworven wordt vergeleken met dat van het aantal dat ze zouden hebben gekregen als in Frankrijk het systeem der evenredige ver- tgenwoordiging had gegolden. De communisten hebben nu 10 en zou den bij evenredige vertegenwoordiging 88 zetels bezetten, voor de socialisten zijn de cijfers 40 en 72, radicalen enz. 15 en 31, links centrum 22 en 31, chr. dem 57 en 42, U.N.R. (Soustelle) 189 en 82, conservatieven 132 en 94, ex treem rechtse partijen 1 en 15. Men ziet hoezeer de U.N.R. en de con servatieven in het nieuwe parlement bo ven hun stand zullen leven. Hetgeen niet zal beletten dat een man uit hun rijen wel het minister-presidentschap zal toevallen als straks de Gaulle president wordt. Zoals bekend had de generaal ge hoopt de leider der socialisten Guy Mol- let daarvoor te kunnen benoemen maar die kans is, nu zijn partij in het parle ment zo’n kleine fractie is geworden, verkeken; Mollet en zijn partij hebben dan ook .reeds besloten in de oppositie te gaan, al blijven zij onder de huidige omstandigheden de Gaulle trouw. Waar schijnlijk hebben de socialisten hoop bij het voeren van een loyale oppositie ook enige zuigkracht te oefenen op de voor uitstrevende elementen in de U.N.R, die meer een beweging dan een partij is, en bij de verkiezingen stemmen van allerlei zijden heeft verworven omdat zij be schouwd werd, als de groepering van ware aanhangers van de Gaulle. Het is mogelijk dat, als in de nieuwe wetge vende periode bepaalde wetten aan de orde komen de U.N.R. in het parlement zal uiteenvallen. Toch zal de Gaulle er thans niet aan kunnen ontkomen uit deze U.N.R. de premier aan te wijzen; hij schijnt echter niet graag Soustelle te heb ben, die hem te fascistisch is aangelegd en die ook veel minder liberaal is dan de generaal in zijn houding tegenover Al- gerië. Overigens heeft de Gaulle zich nog nooit concreet over zijn Algerijnse politiek uitgelaten, wel is hij echter zeer optimistisch als hij meent, zoals hij dezer dagen verklaarde, dat als ieder Algerijn persoonlijk maar vrijheid en geluk wordt geschonken, de Algerijnen als geheel gaarne een band met Frankrijk zullen aanvaarden. Maar wat de keuze van een nieuwe premier aangaat, wordt verwacht dat hij een gematigder man dan Soustelle zal nemen. Velen, zowel in als buiten Frankrijk, menen echter dat Soustelle toch de ko mende man in Frankrijk zal zijn, zo niet nu dan later en zij overwegen daarbij dat de Gaulle bijna 70 en Soustelle nog geen 50 jaar is. De openbare lagere school in Itens kon in deze maand haar 75-jarig bestaan herdenken, wat dankzij de spontane medewerking van voor standers van openbaar onderwijs in de samenwerkende organisaties van wijs-afdeling Dinsdagmiddag werd in het knusse zaal tje van de dorpsherberg van W. v. d. Heide een druk bezochte receptie gehou den van genodigden uit onderwijskrin gen, etc. onder eminente leiding van het hoofd der school de heer M. Slof. Na een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezigen te hebben gericht, releveerde spreker nog één en ander over de voor bereidende werkzaamheden inzake het 75-jarig bestaan der school en bracht nog dank aan het gemeentebestuur van Hennaarderadeel, dat zo welwillend was de analen na te gaan en opschrift te stellen aangaande het openbaar onder wijs in Itens. In vogelvlucht werd dit door de heer Slof naar voren gebracht, waaruit kon worden aangestipt, dat be kend was, dat zekere meester ledema van 1870 tot zijn pensionering aan het open baar onderwijs in Itens was verbonden. Dat de school ook haar ups en downs heeft gekend werd nog gememoreerd, daar een tijdje in vroeger dagen nog geen 20 leerlingen ter school gingen, waar ook zuster scholen mee hadden te kampen, zodat tenslotte in 1934 door de toenmalige minister van onderwijs, Marchant, de O.L. scholen in Oosterend en Lutkewierum het moesten ontgelden wat natuurlijk heel wat stof deed op waaien destijds, doch er viel niet meer aan te tornen, zodat dit voor de O. L. school in Itens een opleving betekende en het leerlingenttl deed stijgen, daar Itens haar dorpsschool mocht behouden als zijnde centraal gelegen. dat de regering de voorkeur zou Na meester ledema volgde de heer Am in ieder geval is het zo dat van Franse zijde de grootste bezwaren bestaan tegen de Europese éénwor ding op economisch gebied. Men kan oog hebben voor het feit dat Frankrijk, dat van ouds zijn industrie sterk beschermd heeft, het moeilijk acht zijn grenzen wijder te openen, maar de meeste commentatoren wijzen er toch op dat in deze Franse houding ook een Ook nu weer speelt de verklaring van Mr. Burger, afgelegd tijdens de langza merhand overal bekende Fakkeldragers- dag, een grote rol. In deze verklaring heeft de socialistische fractie, na overleg met de socialistische ministers, duidelijk gemaakt dat Kamer en Kabinet aan be paalde socialistische eisen moeten vol doen als men geen aanslag wil plegen op het politieke leven van Dr. Drees en zijn mannen. Eén van die punten betrof de wetsont werpen tot verlenging van de tijdelijke belastingverhoging met twee jaren. Men zal zich herinneren, dat in 1958, in het kader van de bestedingsbeperking, ver schillende belastingen zijn verhoogd, zo als de vennootschapsbelasting, de ver mogensbelasting, de omzetbelasting op televisietoestellen, auto’s, banden en mo torrijwielen. Gezien de benarde begro- tingspositie vond minister Hofstra het noodzakelijk om deze belastingverhogin gen met twee jaren te verlengen. Voor I960 is dat ook nodig, zo redeneerde hij, omdat de regering dan voor grote uitgaven staat. Zo vragen onderwijs, ver keer en Deltawerken ieder jaar meer geld. Ook de ontwikkelingsplannen voor de „probleemgebieden” vergen enige miljoenen, terwijl het bovendien duide lijk is, aldus de minister van financiën, dat een begrotingstekort in I960 minder gemakelijk gefinancierd kan worden dan in 1959. In I960 zal het particuliere bedrijfsleven n.l. weer een groter beroep doen op de kapitaalmarkt. Al deze argumenten vond de overgrote meerderheid van de Tweede Kamer niet overtuigend. Door de heren Lucas en Romme (k.v.p.Van Eysden (a.r.), Van der Wetering (c.h.), Van Leeuwen (lib.) en Van Dis (s.g.) werd de bereidheid uitgesproken om in 1959 tijdig te bekijken of deze belastingverho gingen ook in I960 noodzakelijk zullen zijn. Om dit te bereiken diende de voor zitter van de k.v.p.-fractie, Prof. Romme, een motie in. Minister Hofstra hield vast aan zijn termijn van twee jaren, maar hij verklaarde op zijn beurt bereid om tijdig te bekijken of in I960 de belastingen niet verlaagd kunnen worden. Of dat dan eventueel de belastingen zou treffen, die aan de orde waren, kon hij niet zeg gen. Hij achtte het ook heel goed moge lijk, Wij slijpen Uw schaatsen voor f 0,35 per paar. J. Groenveld, Oordje 25. Schaatsen met en zonder leerwerk vanaf f 1,90. Hengst. Ruim 500 deelnemers zijn gestart voor de elfstedentocht, waarvan 195 voor de wedstrijd. De controlepost te Bolsward in café Boermans stond onder leiding van L. Kingma. Om 9.53 kwam te Bols ward reeds de le wedstrijdrijder binnen IJ. Smid van Hindeloopen. Jongert uit Ilpendam was tweede. De tocht werd gewonnen door de heren A. de Vries, Dronrijp en S. Castelein, Wartena in de tijd van 9 uur en 3 minuten. IJ. Smid reed de tocht in 9 uur 14 minuten en eindigde als 3e. Hij was bij Bartlehiem komen te vallen. j van de Kamer kan voor de huidige politieke samen richtte de verklaring zich ook tegen de k; nog de socialisten essentiëel was. Minister Hofstra wenste n.l. de bevoegdheid te ;k en ver vroegde afschrijving op eigen initiatief te kunnen beperken of uit te sluiten. Daartegen had de Kamer groot bezwaar. De heer Van Eysden (a.r.) kwam echter met de gedachte om, als er gebruik ge maakt wordt van deze ruime delegatie- bevoegdheid, achteraf een parlementaire goedkeuring te verlenen. De heer Peschar (soc.) was het hiermede eens. En minis ter Hofstra kwam daarop met een nota van wijziging voor de dag, waarin hij aan het verlangen van de a.r.- en de p.v.d.-fractie tegemoet kwam. De heren Lucas (k.v.p.), Van der Wetering (c.h.) en Van Leeuwen (v.v.d.) kwamen echter met een amendement om een uitbreiding van de delegatiebevoegdheid onmogelijk te maken. Zo was er dus op twee punten een groot politiek conflict. Hoe de situatie zich gisteren verder ont wikkelde, vindt U elders in dit blad. •4

Bolswards Nieuwsblad nl | 1958 | | pagina 1