SI KS 1 VRAGEN ROND DE OPLEIDING DER KONINKLIJKE LUCHTMACHT roar ■r Voetbal na Fan de Martinytoer Zilveren filmpjes Ondanks raketten vliegers nodig! Lycurgus-Wilhelmina neemt revanche op Olympia BIES snoept Olyphia een punt af to sizzen ft STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND 55e JAARGANG No. 9 DINSDAG 3 FEBRUARI 1959 dat bij verzet stuit. BRAND IN AMERIKAANS VERZORGINGSHUIS De hert bei. Arum krijgt straatnamen en nieuwe huis nummers. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) JITTERIS OER IT LYTSE DO ARP. dat is sa. ie en wolle lingen mci- 2. 3. 1. 2. 3. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mrn Ingezonden mededelin gen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie In üns geduld is mear as in poun forstan. 88.4 pnt. 87.1 pnt. 85.5 pnt. 85.5 pnt. 74.6 pnt. 71.1 pnt. 84.2 pnt. 80.7 pnt. 80.5 pnt. 1. 2. 3. I in heel zal hebben afgedaan, nu Wat is hier van waar? Wij hebben het van o van de Luchtmachtstaf op deze vraag in onderstaand artikel weer te geven. reinen afgekeurd, in de lagere regionen weer eens gevoetbald. In de 3de klas K.N.V.B. moest R.E.S. de strijd aanbinden tegen machthebber Olyphia. Blauwwit presteerde het de lei der een 3-3 gelijk spel af te dwingen, een zeer verdienstelijk resultaat, vooral als men weet, dat de thuisclub na 62 minuten spelen nog tegen een 3-1 achter stand stond aan te kijken. De 2de wedstrijd in deze klasse eindig de eveneens in een gelijk spel, Steenwijk en Nicator speelden n.l. 1-1. In de 4de klasse kwam Friso op eigen veld tegen Bakhuizen maar net met de hakken over de sloot. Met moeite en pijn wisten de Jousters een 1-0 zege uit het vuur te slepen, waardoor zij zich achter Black Boys en M.K.V. op de 3de plaats wisten te nestelen. Doordat het M.K.V.terrein werd afge keurd, hadden de C.A.B.spelers rust, maar niet het bestuur. Dit had n.l. een onderhoud met de bestuursleden van een nog nader te noemen club uit Schevenin- gen, betreffende de uitwisseling van spe lers. Men kwam hier tot de volgende overeenstemming: de zaterdag vóór Pinkster zullen enige adspirant-elftallen naar Bolsward komen en op Pinkster maandag volgt een treffen tussen de eer ste elftallen. Het schijnt dus, dat de zo bij uitstek ge schikte 2de Pinksterdag eindelijk weer eens in het teken van de voetbal zal ko men te staan. Bolswanls Nieuwshlat Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Meer en meer hoort men tegenwoordig de mening verkondigen, dat de militaire luchtvaart het bemande jachtvliegtuig binnenkort ge- de geleide wapens zich aandienen, belang geacht de visie hat, dy’t men al of net under eagen sjen doar't, mar dy’t likegoed folgje. Hwat hat Qabe Sk üs hjoed de geleide wapens, het jachtvliegtuig in de te voorziene toekomst zijn waarde voor en zijn plaats in de luchtmacht zal blijven behouden. Het antwoord op de vraag: „heeft de Koninklijke Luchtmacht nog behoefte aan vliegers?” luidt dan ook nog steeds bevestigend. De opleiding van vliegers bij de Konink lijke Luchtmacht gaat normaal door en zal dat ook in de toekomst blijven doen. Nog vele jaren! Notering Veemarkt Sneek: melke- en kalvekoeien vanaf f 115,vette koeien f 90,tot f 195,.Nuchtere kalveren f3,— tot f 5,50, schapen f 10,tot f 20,biggen f 5,tot f 8, Propaganda-avond voor de N.S.B. op de bovenzaal bij Slippens te Bolsward. Er waren plm. 50 aanwezigen. De spre ker de heer Bakker van Groningen, nam in een enigszins critisch betoog de tegen woordige regeringsvorm onder de loupe. Alleeh de N.S.B. kan de noodzakelijke economische en politieke verbetering tot stand brengen, omdat de N.S.B. is de Zuivere democratie. Enkele aanwezigen verlieten uit protest de zaal. R. E. S.Olyphia 3-3. De eerste 5 minuten blijkt R.E.S. zich beter aan het zware en gladde veld te kunnen aanpassen, met als gevolg direct een hevig offensief, waartegen de de fensie der gasten voorlopig geen wape nen heeft. Al spoedig vliegt na een vrije schop van Van der Werf, de bal keihard tegen de bovenlat. R.E.S. komt opnieuw terug, eerst knalt Mulder in het zijnet, maar in de 5e minuut volgt een hoge voorzet, T. van der Zee springt hoog op en over backs en keeper heen vliegt de bal te gen het net, 1-0. Twee minuten later volgt een snelle aan val der gasten, Bosma mist gedeeltelijk, rechtsbuiten Bosch omspeelt daarna han dig zijn laatste tegenstander en vóór Van der Werf zich het gevaar kan realiseren, is hij reeds geslagen, 1-1. De Noordwoldenaren komen er nu beter in, er volgen diverse vlotte combinaties en daar Bosma en Siemonsma nogal eens een veer moeten laten, ontstaan er voor Van der Werf’s heilgdom nogal eens kri. tieke momenten. Zo komt in de 12de mi nuut linksbinnen Dammers alleen voor ’t blauwwitte doel te staan, doch door de gladheid kan hij de bal niet goed onder contróle krijgen en schiet naast het doel. Een kwartier lang hebben de gasten nu de beste kansen, maar dan gooit blauw wit er even een schepje op en in de 24e minuut mogen de gasten niet mopperen als de bovenlat hen voor de 2de maal een handje helpt. Alhoewel de strijd nu ver der vrijwel gelijk opgaat, toch zijn het de gasten, die door hun betere combina ties en sneller reageren in het laatste kwartier de beste kansen krijgen, ook al doordat de blauwwitte achterhoede deze middag niet zo zeker is als anders. In de 40e minuut komt Olyphia dan ook dicht bij een 2de doelpunt als rechtsbui ten Bosch weer eens langs Siemonsma glipt en dan een voorzet afgeeft, waarop zowel Bosma als keeper Van der Werf te laat reageren, doch gelukkig voor blauw wit mist linksbuiten Dammers voor open doel. De bezoekers blijven door hun goe de combinaties echter bijzonder gevaar lijk en als 1 minuut voor half time de achterhoede op een lage schuiver weer te laat reageert, maakt linksbuiten Dam mers niet een 2de fout en dit betekent 2-1 voor de gasten. Na de thee weer hetzelfde spelbeeld, een vrij gelijk opgaande strijd, doch beter spel van de Noordwoldenaren. In de 16de minuut leidt dit tot een 3de doelpunt door linksbinnen Boers. De thuisclub ziet in dat er, om een beter resultaat te bereiken, beter aangepakt moet worden. Het tempo wordt dan ook opgevoerd en meteen is het spelbeeld veranderd. De gasten zien geen kans meer het midden veld te beheersen en kunnen ook niet verhinderen, dat de R.E.S.ers gevaarlijk Zaterdagavond vond in de gymnastiek zaal de duel-meet plaats tegen Olympia van Franeker. Vorig jaar wisten de Franekers in eigen home beslag op de uitgeloofde wisselbeker te leggen en het sprak dus vanzelf, dat „Lycurgus-Wll- helmina” thans alles in het werk zou stellen hen deze beker weer afhandig te maken. Na de eerste 2 onderdelen stonden de papieren niet bijzonder gunstig, mede doordat de Franeker heren op hoogrek en ringen 10 pnt. uitliepen en de dames ook geen winst wisten te boeken, maar op brug ongelijk waren de junior-dames bijzonder op dreef en wisten dit num mer met een voorsprong van 5.9 pnt. te beëindigen en toen de heren op de lange mat ook weer een 4-tal punten wisten uit te lopen, was de stand op de helft van de wedstrijd vrijwel gelijk. Na de pauze steeg de spanning dan ook zienderogen. Door een schitterende oefening van de ex-jeugdkampioene der noordelijke pro vincies, m&j. P. van der Zee, waarvoor zij een spontaan applaus van de vrij tal rijke aanwezigen ontving, was hét geen wonder, dat de Bolswarder dames, on danks goed werk, weer een kleine ach terstand opliepen, maar op hetzelfde toe stel werkten de juniordames deze ach terstand weer keurig weg. Mede door een uitstekende prestatie van E. Frankena aan de hoogbrug wisten de heren de balans in evenwicht te houden, zodat het toen wel vast stond, dat de vrije oefening van de dames de beslis sing moesten brengen. Op dit moment hadden de gasten nog wel 3 punten voorsprong, doch al spoe dig bleek, dat de Franeker dames niet tegen d.e Bolswarders waren opgewas sen. Vooral de juniordames waren verre superieur en met niet minder dan 10.1 punt voorsprong lieten zij haar tegen standsters achter zich en daar ook de dames dit nummer beëindigden met een ruime voorsprong, werd de totale uitslag 1162.7 punten voor Lycurgus-Wilhel mina” tegen 1150.5 punten voor „Olym pia”, Franeker. Eindelijk is er dan, ai werden vele ter- gen de bovenlat, daarna mist Mulder een --- i_ i„~opgelegde kans, doch in de 20e minuut volgt een schuiver van Van der Zee, die de Olyphia-keeper te machtig is, 2-3. R.E.S. blijft doordrukken en 3 minuten later, als de doelman door de zon gehin derd een hoge bal niet klemvast heeft, is Bonte er alt. de kippen bij om de balans weer in evenwicht te brengen. De strijd is nu weer geheel open, doch het bijzonder zware veld heeft blijkbaar te veel van de spelers gevergd, want van af dit moment worden de bewegingen in beide aanvalslinies steeds trager, waar door de veredigers het in de resterende 20 minuten gemakkelijk kunnen klaren. Het blijft dan ook 3-3, waarmee R.E.S. wel in haar nopjes zal zijn, daar een ge lijk spel tegen de leider zeer zeker tot de goede prestaties gerekend kan wor den, ook al was deze in technisch opzicht over het algemeen de meerdere. gien, hwer’t hja koene. Allinnich jierren 65% fan de boerearbeiders fuortgien. En dit pi ses giet jit altyd troch, al is it gelokki hwat stadiger. Mei de nearingdv en gien. Hwant fordwoun en de bidriuwen persoonlijke prestaties waren: Dames: P. v. d. Zee, Franeker C. van Asperen, Wilh. M. v. d. Zee, Wilh. Juniordames: E. v. d. Schoot, Franeker N. Gemser, Franeker F. Hofstra, Wilh. Heren: L. Nauta, Franeker E. Frankena, Lycurgus H. Buursma, Franeker Al met al was deze avond bijzonder in teressant en een mooie propaganda voor de lichamelijke opvoeding in het alge- koimen opzetten. Eerst knalt Bonte te- meen. De lange afstandsraketten, kunstmatige aardsatellieten en de „schoten op de maan” eisen heden ten dage de volle aandacht voor zich op. De Explorers, Sputniks, Atlassen, Nikes en de talrijke andere produkten van ’s mensen nieuwste experiment openen voor de deskundige en de leek perspec tieven, waarin niets te fantastisch schijnt. Ruimtevaart, interplanetair verkeer en Met het hiervoren gestelde zouden wij zeker niet willen betogen dat de geleide wapens hun plaats in de Koninklijke Luchtmacht niet verdienen of zullen krij gen. Integendeel, de geleide wapens hebben, mede op grond van hun hiervo ren genoemde specifieke eigenschappen een grote betekenis in het bijzonder voor de luchtverdediging. Naarmate de ont wikkeling van en de ervaring met deze wapens vorderen, zal die betekenis nog toenemen. Om de vorengenoemde rede nen is een geleidelijke introductie van de grond/lucht geleide wapens voor een evenwichtige opbouw van onze luchtver dediging geboden. In de te voorziene toekomst zullen dan ook in de luchtverdediging jachtvliegtui gen en geleide wapens ieder hun taak vervullen. De hierboven geschetste waarde van het vliegtuig voor de luchtmacht in deze „eeuw der geleide wapenen” geldt nog in versterkte mate voor de taktische luchtstrijdkrachten, het onderdeel van de luchtmacht, speciaal belast met aanvallen op en verkenningen van gronddoelen. Van een volledige vervanging van het vliegtuig voor deze taken door het grond/ grond geleide wapen kan in het stadium van ontwikkeling, waarin deze wapens zich thans bevinden, voorlopig nog geen sprake zijn. De inflexibiliteit van het geleide wapen vormt hier een aanmerkelijke hindernis, immers niet al leen gronddoelen welker positie gedu- It stiet my tige oan, dat de redaksje op sa’n rynske wize plak jown hat oan de skriuwers fan ynstjürde stikken oer de situaesje fan üs lytse doarpen. It kin der ta meihelpe, dat it gjin iensidich forhael wurdt. En dêr hat gjinien bilang by. Mar foar’t wy fierder gean moat ik ien ding mei klam sizze. Dat de lytse doar pen it hoe langer hoe slimmer krije, is üs tige tsjin it sin. Wy soene der hwat leafs foar oer ha, as it oars wie. As wy lykwols fêststelle moatte, dat it sa nuod- lik is yn de measte lytse doarpen, dan sjogge wy dêryn foar in great part in gefmch fan de djippe struktuerforoaring fan de maetskippij. Dat dizze foroaring yn syn wurk giet, hat oarsaken, dy’t fier buten üs kinnen en kennen lizze. Wy kinne der neat oan dwaen, wy ünder- fine har, sa’t wy destiids ünderfounen, dat de mieren en üngefiders fordwoun binne, dat de modderskippers fuort bin- ne, dat de karbidlantearnen op souder omtoarkje en de tichelwurken om Boal- sert deselde wei gien binne as de oalje- slaggerij. Dy’t miene soe, dat soks my goed docht, sjocht it forkeard. Dizze foroaringen binne tiidsforskynsels en gjin minske kin se keare. As wy dus fierder gean mei de bisprutsen kwesje, dan is it net, om’t my dizze dingen sa sympatyk binne, mar omdat ik net sjoch, hoe it to kearen is. Alle ütstellen, dy’t mooglik binne en in realistyske basis hawwe om it lytse doarp foar de takomst to bihalden, soe ik fan herten tajuiche. As sadanich sjoch ik de oantrün fan de hear van Straaten oan- geande de tünbou yn Noard Wünseradiel en mooglik op oare plakken. Net oars en net minder de skoandere fortuten fan Winsum mei Miedema’s fabrieken of Bakhuzen mei dy fan Mous en soartge- likense gefallen. Hoe mear sokke dingen barre en barre meije, hoe leaver it my is. Al jierren ha wy op dit plak en yn de Steaten de liedende lju foarhalden, dat der alles dien wurde moat, hwat moog lik is, om de minsken hjir to balden. Mar dan moatte der realistyske plannen ütfierd wurde, plannen, dy’t meitsje, dat der yn dy doarpen mear lju har brea fine kinne. Dêr leit nammers it hert fan de kwesje. Lit men de plakken, dy’t lju lüke om’t hja in bysünder moaije natür haw we, efkes buten bisprek, dan is de earste en wichtichste grounslach foar it wenjen fan de lju de breafrage. Kin men wurk en lean jaen, dat gelyk of mear is as op oare plakken, dan kriget men ek de minsken, mar is der gjin wurk en brea, dan gean de minsken earder of letter nei oare plakken. Dêr kin ik neat oan dwaen en in oar ek net, dat is allinnich foar üs allegearre in feit. In feit, dat gefolgcn rende een bepaalde tijd nauwkeurig be kend is, maar ook niet bekende nog vast te stellen o.a. bewegelijke doelen vormen het object van de aanvallen van het taktische luchtwapen. De ingebruik name van een grond/grond geleid wapen, dat in staat is, evenals het vliegtuig thans, een niet nauwkeurig vastgesteld en/of bewegelijk doel op te zoeken en aan te vallen, lijkt nog een zaak van de verre toekomst; dit in tegenstelling tot de huidige stand van zaken m.b.t. de ontwikkeling van het grond/grond ge leid wapen voor de eerste categorie van de bovengenoemde doelen van de tak tische luchtmacht. De introductie van een type grond/grond geleid wapen in staat om de verkennings taak van het vliegtuig ten behoeve van de offensieve operaties over te nemen is nog in het gehqel niet in zicht. Wanneer wij uit het voorgaande voor de Koninklijke Luchtmacht een conclusie zouden willen trekken, dan is het deze, dat bij een geleidelijke introductie van ruimtestationsmen wijt het slechts aan de traagheid van de geleerden en technici en aan de besluiteloosheid der regeringen dat de realiteit geen gelijke tred houdt met de vluchten onzer fan-, tasie. Hoe paradoxaal het ook moge klinken: we moeten bij de verdere exploratie van het luchtruim met de beide benen op de i en beletten dat bij van de zich openende verbeelding bezit geheel afhankelijk van de grondorgani- satie, hetgeen zijn kwetsbaarheid voor vijandelijke elektronische storings- en misleidingsmaatregelen vermindert. Uit de bovenstaande globale vergelijking van de voor- en nadelen van het vlieg tuig en het geleide wapen, blijkt dat er bepaaldelijk nog geen reden is om het geleide wapen te beschouwen als het ab solute antwoord op de eisen die aan de moderne luchtstrijdkrachten worden ge steld, en dat een zo snel mogelijke om mezwaai naar een totale geleide wapen- verdediging zo niet onverantwoordelijk, dan toch in ieder geval hoogst voorbarig zou zijn. Een dergelijke plotselinge om mezwaai zou door het huidige ontwikke lingsstadium van het geleide wapen niet alleen een ernstig vacuum in de defensie kunnen veroorzaken, doch bovendien fi nanciële en economische consequenties hebben die onze draagkracht verre te bo ven zouden gaan. In dit verband moet tevens nog worden gewezen op het Amerikaanse en Engelse standpunt in deze materie, voor ons van uiterst groot belang. Immers, in het bij zonder de Verenigde Staten, doch ook Engeland, hebben de meeste ervaring op dit gebiedalle gegevens die wij over de geleide wapens bezitten, zijn ook afkom stig uit Amerikaanse en Engelse bron nen. In beide landen is het Luchtmacht- beleid er op gericht dat het vliegtuig nog beslist niet geheel kan worden vervangen door het geleide wapen. Ie week jebr. 1954 Rijksambtenaren mogen niet langer zijn of blijven van de N.S.B. een krasse maatregel die hier en daar nog al op Min. Marchant heeft als oplossing voor het onderwijzers-overschot een vervroegd pensioen op 60 jarige leeftijd voorgesteld In Duitsland heeft minister president Goering ’n krachtig protest laten horen tegen de aldaar opkomenden monarchis tische beweging. Mansklompen f 0.75, vrouwenklompen f 0.67, kinderklompen f 0.58. G. Jong- sma, op de korenmolen, Witmarsum. grond blijven staan een beschouwing perspectieven onze neemt van het nuchtere verstand. Dit geldt met name in het militaire vlak. De geleide wapens, de nieuwste ontwik keling in het arsenaal waarover onze strijdkrachten beschikken, zijn voor de defensie van een immens grote, maar en hier mogen wij wel de nadruk op leggen nog niet geheel te overziene en ten volle te doorgronden betekenis. Daarvoor bevinden deze nieuwe wapens zich nog in een te vroeg stadium van ontwikkeling, zeker voor wat betreft hun operationele gebruik in de strijdkrachten. Het is daarom, dat men zich dient te hoeden voor overhaaste conclusies en ar gumenten „in de ruimte”, Eén van deze voorbarige gevolgtrekkin gen zou kunnen zijn dat het vliegtuig voor de luchtmacht nu wel heeft afge daan en dat het zaak is zo snel mogelijk een strijdmacht op te bouwen volledig gebaseerd op het geleide wapen en daar op alle, vooral financiële krachten te concentreren. Een dergelijke opvatting houdt slechts rekening met de inderdaad uiterst belangrijke voordelen van b1 leide wapen boven het vliegtuig, de geleide wapens hebben in hi meen een zeer korte reactietijd, een be trekkelijk hoge vernietigingswaarschijn- lijkheid en er kan een I paraatheid mede worden bereikt. Anderzijds echter heeft het vliegtuig, in tegenstelling tot het geleide wapen, an dere, voor de Luchtmacht van vitaal be lang zijnde, eigenschappen zoals: flexibele meermalige inzetmogelijkheid, taktische mobiliteit en een groot bereik doordat het naar andere vliegvelden dan de thuisbasis kan worden gedirigeerd, vanwaar uit kan worden geopereerd. Daarenboven kan het vliegtuig voor tal loze taken worden gebruikt en is het niet Negen personen zijn vrijdag om het leven gekomen bij een felle brand in een verzorgingshuis in een plaats bij Chicago (V.S.). Op deze telefoto zien we hoe patiënten gewikkeld in een deken door brandweerlieden naar een veiliger plaats worden gebracht, terwijl andere brandweerlieden het brandende tehuis beklimmen (achtergrond). het ge- Zeker, iet alge- een b< igingswaarsc hoge graad van Nou is it elk düdlik, dat bysünder nei de oarloch greate foroaringen komd bin ne yn it lean- en libbenspeil fan de minsken. Goed of net goed, De lju moatte mear fortsjinj, ek mear oan allerhanne di dwaen. It boerebidriuw hat dêrtroch hiel hwat arbeiders dien jaen moatten en diz ze binne nei plakken wol dit lean fortsjinje yn Fryslan binne yn dy jii w >ro' giet jit altyd troch, al is it geloktdch i de nearingdwaenden de doarpsfaklju is it ek hurd efterüt TT t in diel fan har klanten is en winkels moatte folie mear opbringe as eartiids. Sa as in sniebal al roljend oanwint yn de losse snie, sa wurdt er stillizzend wei yn de sinne. Minder minsken, minder klanten, minder skoalbern, minder leden fan tsjerke en forienings, minder donateurs en stipers foar alles hwat op tou set wurdt en sa mar fierder. Derby binne de minsken ek oars yn har forlangens en bihoeften wur- den. Der geane folie mear lju faker fan hüs om hjir of dêr hwat bysünders to sjen, men keapet mear as eartiids yn greatere plakken, men hat mear easken, wol mear sjen en faker hwat oars, as doe’t pake jit feint wie en beppe jit faem. In trêdde oarsaek fan de efterütgong sit ek yn it feit, dat de hüshaldings mei opgroeijende bern great bilang hawwe by opliedings- en pleatsingsmooglikhe- den. Sadwaende binne ünderwizers en oare liedende lju yn it doarpslibben folie minder to krijen en moat men fakentiids mar nimme, hwat der fan oerbliuwt. Yn tal fan doarpen bringt moarns de bus in master of juffer nei har skoalleplak en sjocht hja dizze minsken om fjouwer of fiif üre wer fuortgean; op oare plakken moat de frou fan de boppemaster yn- falle omt der oars nimmen is. Yn sokke omstannichheden sit mannich doarp en it slimste is, dat yn folie gefallen de takomst jit minder driicht to wurden. En nou wol ik graech sizze, dat my dat alles oandeart en slim spyt, mar wurde dêr troch dizze dingen oars? En is it dan better dizze realiteit net sjen to wollen as prikken yn it wurk to stellen, dat der dochs safolle mooglik fan it plattelan biwarre bliuwt Fansels moat men halde, hwat libben en goed is yn de doarpen. It soe skoof en skande wêze as men de mooglikheden, dy’t der jit binne, net brükte. Mar as dy der net mear binne, as de realiteit düdlik seit, dat in doarp net mear by steat is om de lju to jaen, hwat hja reedlik bigeare kinne, soe it dan net oerweging fortsjinje meimekoar to soarg- jen, dat men soks sa ticht mooglik by hüs halde kin? Is it net better yn de buert in fiks libben doarp to halaen as meimekoar stadich dea to blieden. Dat is de fraech, dy’t ik yn it algemien troch- jown haw, nei oanlieding fan it bisprek yn Aldeskoat. En ik mien ek nou jitte, dat dizze fraech tige de muoite wurdich is om him un der eagen to sjen, mei bigryp foar de realiteit en mei it each op de takomst. De leafde foar eigen gea en doarpen is in deugd, mar leafde mei net blyn wêze. Hja ferget op dieden, dy’t forstan en hert beide goedkrije kinne en dus prak- tysk ek ütfierder binne. Foar sokke ini tiatieven en reële plannen stean de ko lommen fan dit blêd wiid iepen. Dêr binne al guont komd, litte oaren folgje. Tj. de J.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1