Qabe Sk BEGROTINGSBEHANDELING IN TWEEDE KAMER CHROESJTSJEW ALS „GOED HEERTJE” roar J-M Buitenlands Overzicht to sizzen STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Gouden filmpjes „Vrienden” Het weer in onze omgeving Economische eenheid van het Westen dient groter te worden Steekt anti-semitisme in Duitsland de kop weer op? Geen onderlinge discussies ii RO HL 55e JAARGANG VRIJDAG 6 FEBRUARI 1959 No. 10 Hwat hat KAMEROVERZICHT ZWOLSE VIERLING WORDT VANDAAG 16 JAAR. de begroting De Zwolse vierling Kiffers viert vandaag zijn 16e verjaardag. verkeer Foto v.l.n.r.: Dorothee, Elly en Riny. Broer Han verzamelt suikerzakjes. US Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat IJ Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie (II) Stemming vac. gemeenteraad Bolsward. Getal kiezers 957. Uitgebracht 666 stem men, waarvan op de heer L. Heukels (a.r.) 385 en op O. Hiddema (liberaal) 260. 'een politieke ’en tussen Pe- Wolle jo, dat men jo rommet? Doch it dan seis net. Bolswards Nieuwsblai Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Gezond winterweer. De periode met koud weer die op 25 januari j.l. begon heeft zich tot in febru ari voortgezet. Krachtige hogedrukgebie. den ten noorden van ons land hebben er voor gezorgd dat er na de laatstgenoem de datum maar weinig neerslag meer is gevallen (zie hieronder). In de nacht van vrijdag op zaterdag drong droge po laire lucht binnen en het zicht dat vrijdag plaatselijk niet meer dan 15 meter be droeg was op de zonnige verjaardag van Prinses Beatrix toegenomen tot 15 a 20 km. In de dagen daarna koelde deze lucht steeds verder af, omdat de verwar ming tijdens de zonnige dagen niet op woog tegen de afkoeling in de heldere nachten. Het koudst was het maandag morgen vroeg toen rondom Bolsward 4,3 graden werd gemeten. Later nam het vochtgehalte van de lucht toe en vormde zich ’s nachts mist- en wolken velden, waardoor de nachtelijke afkoe ling niet ”erder ging dan tot 2 gr, le week februari 1909. Een hevige storm raasde plotseling over Bolsward. Vele ruiten werden ingedrukt. De korenmolen van Hiddema verloor in een ruk alle vier wieken. WDuitsland moet echter voorzich tig omgaan met de sympathie van het Westen; ook het zien onder de Duitsers weer openbarende antisemi tisme wekt er weerzin en nu de Duitse en Berlijnse kwestie in het middelpunt van de internationale politiek staat heeft W. Duitsland zijn vrienden nodig. Op het Russische partijcongres is betrek kelijk weinig over die kwestie gezegd; de minister van buitenlandse zaken Gromiko heeft er echter betoogd dat de Sovjetunie aan haar voorstel inzake W. Berlijn vast houdt. De Amerikaanse minister Dulles is naar Europa gekomen om in Londen, Parijs en Bonn te spreken over een gemeen schappelijk standpunt. De kleinere bond genoten worden blijkbaar gepasseerd. Dulles’ bezoek zou misschien te Den Haag gewaardeerd zijn nu hij dezer da gen betoogde dat de Ver. Staten er in het vervolg naar zullen streven dat het Internationale Hof van Justitie of een dergelijke instantie meer bij internatio nale geschillen wordt ingeschakeld. Washington had een goed begin er mee kunnen maken door vóór het verlenen van economische hulp aan Indonesië van Djakarta te fisen dat het zijn geschillen met Nederland over Nieuw Guinea en de Bravo! Het goede heertje Geachte grand seigneur Van zo één profiteer je Hij opent gul zijn beurs Hij strooit vlot met de tientjes Het lijkt net Sinterklaas Er komen steeds meer vriendjes Geld is begerig aas. Vanavond fijn dineren Lang leve Kees van H. Wij mogen vrij verteren Elk roept: hiep-hiep-hoera De filantroop bedient je Een vorstelijk bestaan Overal zwermen vriendjes Als wilde bijen aan. Jammer! Het goede heertje Heeft twee millioen verbrast Berger laat een flink veertje De filantroop zit vast. ’t Was toch leuk van die tientjes. Och, elk heeft wel eens pech. Waar blijven nu de vriendjes? De vriendjes blijven weg PIET. Natuurlijk weet men niet wat er van Chroesjtsjews plannen terecht zal komen, maar toch zal het Westen goed doen ze niet te licht te nemen. Tenslotte heeft de Sovjetunie al enorme resultaten op technisch gebied behaald, prestaties welke het Westen hebben ver rast, men denke maar aan de kunstma nen. Over de invloed welke een grotere welvaart op het Russische volk zal heb ben, loopt het oordeel van een aantal Westelijke commentatoren nogal uiteen. Sommige verwachten dat verbeterde ma teriële omstandigheden ook zullen leiden tot een grotere drang naar vrijheid bij het Russische volk. Andere menen dat de welvaart, verworven in een sfeer van dwang en geestelijke onvrijheid, de mas sa misschien zal verzoenen met haar juk en lot. Men vraagt zich ook wel af welke invloed eventuele communistische succes sen op het gebied van verhoging van het welvaartspeil van de massa, zal hebben op de nu nog onderontwikkelde landen, waar men eigenlijk nog zoekt naar een passend regime dat deze volken kan ver heffen uit de sociale ellende. En niet minder nieuwsgierig is men naar de in druk welke dergelijke successen op be paalde groeperingen in de Westelijke lan den zouden maken, als de democratieën in de strijd om een hoog welvaartspeil eens achter mochten blijven. Niemand hoeft ooit-te schooien: Geef mij wat in de hand Het regent vette fooien Wie is er zo galant? 't Lijkt wel een goudmachientje Dat alsmaar produceert. Op ’t laatst fluistert een vriendje De zaken staan verkeerd l na de crisis bijeen gekomen. En zij heeft, zoal? te verwachten was, besloten Kortenhorst heeft gezegd dat het contróle-recht van de Staten-Gene- raal aan bonden karakter heeft. Waarschijnlijk om dit laatste heeft de huidige premier van Irak, Kassem, na lang aanrzelen tenslotte het pact van Bagdad toch maar niet opgezegd, de be palingen daarvan geven immers de an dere landen van het Pact zekere rechten de Iraakse regering bij te staan, als de communisten naar de macht zouden trachten te grijpen en ook Engeland, officieel en de Ver. Staten, niet officieel lid, zouden die hulp met een beroep op het pact mogen verlenen. Ook de En gelse luchtmacht-afdeling schijnt nu, on der het mom van een adviserende taak, in Irak te mogen blijven. Overigens blijft de rol van Irak in het pact van Bagdad volkomen passief en .schijnt dat hele pact niet veel meer te betekenen te heb ben dat voelen Perzië en Pakistan ook wel aan en zij streven kennelijk naar een steeds hechtere individuele band met de Ver. Staten voor hun veiligheid en eco nomische ontwikkeling en Washington schijnt daarvoor niet ongevoelig te zijn. De communistische belangstelling voor Irak heeft Nasser kennelijk doen inzien dat hij wijs zou doen toch zijn relaties met het Westen niet geheel op te geven; de financiële overeenkomst met Engeland wijst er op en men zegt wel dat hij de Algerijnse opstandelingenregering, welke in Kairo gevestigd is, ook gewaarschuwd heeft wat soepeler te zijn in haar optre den tegen Frankrijk. Daarvoor zou Tu nesië ook voelen evenals de Marokkaanse regering die te kampen heeft met een sterk linksgerichte, niet monarchistische gezinde linkervleugel van de Istiqlal, welke partij tegenwoordig in de regering de toon aangeeft. Het is dus mogelijk, al moeten we dat nog zien, dat de Franse regering-de Gaulle hiervan zal profiteren. Haar aan dacht is thans voor een belangrijk deel in beslag genomen door de binnenlandse kwesties. De gemeenteraadsverkiezingen zijn nabij en de regering heeft te wor stelen met toenemende ontevredenheid over de door haar ingevoerde maatrege len. En voorts is er het Franse „zwarte” Afri ka, de Franse gebieden ten zuiden van de Sahara waar de zucht naar onafhan kelijkheid van het moederland al even snel om zich heen grijpt als in Belgisch Kongo, zodat men maar moet afwachten of Parijs en Brussel het tempo kunnen bijhouden. Een probleem overigens dat ook Nasser bezighoudt die naast een Arabisch nati onalisme in Afrika zich geconfronteerd ziet met een neger-nationalisme met een niet minder felle inslag. Van de verdere gebeurtenissen in deze overzichtsperiode zij de schorsing van de grondwet in Monaco door Prins Rainier gemeld, en de afwijzing opnieuw door het Zwitsers manvolk van het vrouwen kiesrecht. mische doel bereiken dan heeft ze daar bij ook de medewerking van haar satel lieten nodig en het uit de band gespron gen Zuid Slavië moet daarom verguisd worden. Bovendien geeft het op land bouwgebied een uiterst slecht voorbeeld vinden de Russen, daar ’t de individuele boeren geleidelijk heel wat vrijheid in de landbouw-produktie heeft gegeven. Tito’s vroegere vriend Gomulka van Po len, van wie men eens verwachtte dat ook hij de nationaal communistische, of revisionistische weg van Tito zou vol gen, was ook op het congres aanwezig en schaarde zich geheel achter Chroesj- tsjew; de satellietstaten verwachten blijk baar dat van de welvaart welke Chroesj- tsjew het Russische volk in de vrije nabije toekomst heeft voorgespiegeld, ook een brok op de tafel van hun volken zal val len en dit hen dan zal verzoenen met hun communistisch bewind en de vazallen staat van hun landen ten opzichte van de Sovjetunie. de oorlog gezet door de vorming van de organisatie voor Europese economische samenwerking, waartoe alle landen tra den die van het Marshall-plan genoten, de Benelux kwam, de Europese Kolen en Staal Gemeenschap en laatstelijk de Euro pese Economische Gemeenschap der zes landen van het z.g. Klein Europa, Frank rijk, WDuitsland, Italië en de Bene lux. Maar deze laatste dreigt een geslo ten protectionistisch gebied, dat econo misch vijandig tegenover andere vrije lan den van Europe zal staan, te worden als ook van de zijde dezer zes landen niet alles gedaan wordt om het mogelijk te maken dat andere landen, al of niet via een vrijhandelszone er verbinding mee krijgen. Zoals bekend pleegt vooral Frankrijk terwille van nationale belangen verzet te gen deze verbinding. In een ander geval bleek W. Duitsland niet bereid het na tionale belang achter te stellen bij het gemeenschappelijke. Dat speelde zich af in de Europese Ko len en Staal Gemeenschap. Wegens de grote kolenvoorraden in het eigen land heeft de W. Duitse bondsdag een invoer recht gelegd op kolen ingevoerd vanuit landen welke niet aangesloten zijn bij de Kolen en Staal Gemeenschap, een betrekkelijk geringe hoeveelheid van 5 millioen ton is slechts vrijgesteld van dit invoerrecht en dan nog alleen als deze ingevoerd wordt via de W. Duitse ha vens. Rotterdam, via welke haven tot nog toe de meeste Amerikaanse kolen naar W. Duitsland gingen wordt door deze maatregel dus gedupeerd, evenals de Amerikaanse mijnindustrie. De Ame rikaanse regering heeft wel geprotes teerd tegen deze maatregel maar op haar beurt dumpt ze haar aanzienlijke boter- overschotten op de wereldmarkt, waar van boterproducerende landen weer scha de hebben. Er zouden nog vele andere voorbeelden te noemen zijn waaruit blijkt dat er zo goed als alles nog ontbreekt aan de eco nomische samenwerking van de Westelij ke landen, doordat de pogingen om daar toe te komen doorkruist worden door nationale belangen. Zoals dat trouwens ook maar al te vaak op het terrein der politieke samenwerking het geval is. Zo wel tot het economische als politieke ter rein behoort de kwestie-Krupp. Dit machtige concern heeft Duitsland zowel in de eerste als in de tweede wereldoor log van de wapens voorzien om op ver overing uit te gaan en het is dus duide lijk dat de Westelijke Grote Drie er op hebben gestaan dat Krupp zou worden klein gehouden en zijn kolen- en staat belangen vóór 31 januari van dit jaar zou moeten afstoten. De heer Krupp heeft zich van deze eis echter niets aangetrok ken, integendeel zijn belangen nog uitge breid. De Westelijke geallieerden zijn nu met elkaar in overleg getreden welke maat regelen zij zullen nemen om Krupp te dwingen aan zijn verplichtingen te vol doen. Vooral Frankrijk, dat trouwens ook door de belangen der eigen staalindustrie tot verzet tegen Krupps onverstoorbaar heid wordt genoopt, schijnt zich onge rust te makenook al omdat de W. Duit se regering met Krupp onder één hoedje schijnt te spelen en het niet zo erg en misschien zelfs wel prettig vindt dat het Krupp-concern onaangetast blijft. De W. Duitse minister van buitenlandse zaken Von Brentano schijnt te hebben getracht van het Westen gedaan te krijgen dat Krupp van zijn verplichtingen zal wor den ontheven. De Ver. Staten, Engeland en Frankrijk zijn echter alleen bereid hem nog een jaar uitstel te verlenen. Krupp beweert dat er geen liefhebbers voor zijn af te stoten belangen zijn, maar vrijwel alge meen wordt aangenomen dat de Duitse industriëlen solidair zijn met Krupp en zich daarom onthouden van een bod. De kartels blijken nog altijd een grote rol in W. Duitsland te spelen. feite een normaal, volwaardig ministerie. De heer Burger, de voorzitter van de socialistische fractie heeft daarop gewe zen. En van de zijde van de P.v.d.A. heeft men deze redenering consequent doorgevoerd. Zo vroeg de heer Vrolijk een interpellatie aan over de verdeling van zendtijd voor radio en televisie aan de politieke partijen. De communist Bakker vroeg de Kamer verlof om vra gen te mogen stellen over de wet op de noodwachten. Zoals men weet zijn vele dienstplichtigen zonder mobilisatiebe- stemming verplicht geworden toe te tre den tot de B.B., de bescherming van de burgerbevolking. Het gaat hier inderdaad om twee maatre gelen van het kabinet-Beel, waarvoor de ministers de verantwoordelijkheid moe ten dragen. Men zou ook nog vragen kunnen stellen over de voetbaitoto, waar voor, nu de uitspraak van de Hoge Raad is gevallen, een vergunning is verleend. Het betreft hier dus een controle achter af. Daarop kan men kritiek hebben, maar deze kritiek kan niet uitmonden in een motie, waarin iets wordt gevraagd voor de periode na 12 maart. De begroting van Nieuw Guinea en za ken overzee zijn wel in een bijzonder vlot tempo afgehandeld. De voorzitter van de commissie, de heer De Graaf (K.V.P.), legde de verklaring af, dat de gehele Kamer voor de cijfers van de be groting zal stemmen maar dat zij zich een oordeel over de beleidslijnen wil voorbehouden. De behandeling van de begroting van verkeer en waterstaat heeft meer tjd ge- Wij zijn „politiek bijziende” gemaakt, zo zei de Kamervoorzitter. We lopen in de mist. Daarom mogen we niet te hard lopen, omdat we anders niet over de brug komen. Daarom stelde dr. Korten horst voor, de spreektijd straf te rantsoe neren. Dat kon hij ook heel gemakkelijk doen, omdat er toch geen vragen gesteld kunnen worden over het beleid op lan gere termijn. Het interim-kabinet-Beel voert nu eenmaal geen politiek op lang zicht, het doet slechts de lopende zaken af. Bovendien voelde de Kamervoorzitter er weinig voor om de verkiezingscampag ne in de Kamer voort te zetten. De frac ties mogen dus vrijwel niet onderling discussiëren. De verkiezingsstrijd, zo merkte de voorzitter terecht op, moet buiten de Kamer worden gevoerd. Alle maal overwegingen om de nog resterende begrotingen in een ijltempo af te doen. Waarom laat men de hoofdstukken wel ke nog niet behandeld zijn niet liggen tot het volgend kabinet is opgetreden? Ook daarvoor had voorzitter Kortenhorst zijn argumenten. In de eerste plaats moe ten er gelden gevoteerd worden die no dig zijn voor de lopende werken, bijvoor beeld voor de wegenbouw en de verdere ontwikkeling van het Deltaplan. In de tweede plaats zou het nieuwe kabinet twee begrotingen na elkaar moeten be handelen. En dat verdient uit vergader- technische overwegingen ook al geen aan beveling. Nu is het natuurlijk niet zo, dat het ka binet zich aan alle controle kan onttrek ken. De ministers zijn verantwoordelijk voor de beslissingen die zij hebben ge nomen. Want hoewel het kabinet een vergoeding voor de „genationaliseerde” Nederlandse eigendommen aan het Hof zal voorleggen. Maar om op de Duitse kwestie terug te komen, Engeland zou in april de minis ters van buitenlandse zaken der Grote Vier bij elkaar willen zien om overleg te plegen. De W. Duitse regering blijft vasthouden aan haar standpunt dat de hereniging van Duitsland moet beginnen met vrije verkiezingen; de machtige commissie van buitenlandse zaken uit de Amerikaanse senaat schijnt echter van oordeel dat men wat soepeler in het over leg met de Russen zou kunnen zijn, dóch de kwestie is van louter academisch be lang? daar men de Russische confederatie toch niet kan inwilligen zonder volledig voor Moskou te capituleren. Zelfs een ge- demilitairiseerde strook aan weerszijden van de Elbe, zoals de bedoelde commis sie schijnt te willen, lijkt voor de Wes telijke militaire leiding een moeilijk te accepteren concessie aan de Sovjetunie. Uitvoering mannenkoor Hollandia in de Doele te Bolsward. Na afloop gediri geerd bal. Personen beneden de 16 jaar worden niet toegelaten. P. Lunter. Ontvangen een rijke keuze in zwarte japonstoffen. De molen van de korenmaalderij te Arum uitgebrand. Een groots gezicht was het toen de wieken, reeds brandende hun laatste omgangen deden. Door de gemeenteraad van Bolsward is bepaald: De onderwijzeres, die een hu welijk aangaat, moet voor haar huwelijk ontslag vragen. Doet zij dit niet, dan wordt haar eervol ontslag verleend met ingang van de dag van haar huwelijk. Deze bepaling is bij Koninklijk Besluit vernietigd op grond van het feit, dat het een gemeentebestuur niet veroorloofd is in een verordening aan een onderwijzeres de verplichting op te leggen in een be paald geval een verzoek om ontslag in te dienen. Chroesjtsjew heeft in de rede waarmede hij het 21ste congres van de Russische communistische partij heeft geopend, de Russen niet alleen grotere welvaart beloofd maar ook afschaffing van de belasting (bin nen enkele jaren), de kortste werkdag en werkweek ter wereld, meer voedsel en meer snoep ter compensatie van het beperkte gebruik van sterke drank, een woning voor ieder gezin en een toekomst, waarin het Westen in vreedzame wedijver zou worden verslagen. Verder beloofde Chroesjtsjew meer auto- matisatie, een bruto vergroting van de landbouwproduktie met zeventig procent in de jaren tot 1965, meer dan een mil joen tractors tegen 1965, grotere produk- tie van melk, vlees, wol en goederen (stijging van 62 tot 65 procent) en overschakeling op elektrische en diesel- traktie op alle hoofdlijnen van de spoor wegen, in het totaal 95.000 km. Tegen 1965 zal de bruto industriële pro- duktie negentig procent groter zijn dan in 1958. De arbeidsproduktiviteit moet in de industrie toenemen met 45 a 50 procent en op de collectieve boerderijen met bijna honderd procent. Als het Rus sische volk zich dus maar wil inspannen liggen de gouden bergen in het verschiet. Waarschijnlijk hebben de dreigementen welke in het verloop van het congres tegen de z.g. antie-partijgroep (Malen- kow, Boelganin c.s.) geuit zijn, slechts de bedoeling het Russische volk duidelijk te maken dat er de uiterste discipline Zal worden geëist om dit economische doel te bereiken. En het is helemaal niet onmogelijk dat ook de scherpe uitvallen op het congres tegen Zuid Slavië daartoe moeten dienen. Wil de Sovjet-unie haar grootse econo- vergd. Daarover sprak de Tweede Ka mer bijna twee middagen. Maar ook nu weer werd er niet werkelijk gediscussi eerd. Er werden vele vragen gesteld en vele opmerkingen gemaakt, zonder dat het debat een politiek tintje kreeg. Mi nister Van Aartsen had het dan ook niet moeilijk. Integendeel, deze nieuwe be windsman blijkt uit het goede hout ge sneden te zijn. Toch concentreerde het debat zich wel om enige hoofdzaken. Zo spraken de he ren Posthumus (soc.), Zegering Hadders (Lib.) en Van den Heuvel (K.V.P.) over de Rijnvaartpremies van de Belgi sche regering. Zij vroegen zich af of dit systeem wel in overeenstemming is met het Beneluxverdrag. De heren Zegering Hadders (Lib.), Van der Zaal (A.R.) en mej. Schilthuis (Soc.) wilden een spoedige uitvoering van het Lauwerszeeproject. De liberale afgevaardigden en de heer Verkerk (A.R.) begeerden een regeling voor de autorijscholen. Het feit dat iedereen maar rijles kan geven vinden zij niet bevor derlijk voor een goede gang van zaken met onze verkeersveiligheid. Zo zijn al vragenderwijs nog tal van an dere onderwerpen aan de orde gekomen: het havenprobfeem, de luchtvaartpolitiek, de vaste oeververbinding over de W'es- ter-Schelde, de oeververbinding van Flak, kee en de ontsluiting van het Noord oosten van ons land. Neen, het zijn waarlijk niet de begro tingsbehandelingen die in de komende weken in politiek Nederland interessant zijn. De politieke liefhebbers zullen on getwijfeld meer aardigheid beleven aan de vele verkiezingsredevoeringen die nu worden gehouden. Waarschijnlijk zal het rapport Koersen over het militaire aan koopbeleid nog voor de verkiezingen be kend worden. Maar het ziet er niet naar uit, dat de Kamer er dan nog over kan discussiëren. Al jarenlang is in het Westen door vele politici en economen er de na druk op gelegd dat het Westen en speciaal de vrije landen van Europa niet alleen naar grotere politieke eenheid om de volken veiligheid, maar ook naar eenheid op econo misch terrein dienden te streven om hun volken grotere welvaart te ver zekeren. De eerste stappen daartoe zijn spoedig na Wat op het Russische partijcongres opgevallen is, is de vólkomen in stemming waarmee de Chinese lei der Tsjoe En-lai zich achter de Rus sische politiek plaatste; hij consta teerde dat al verschilde men enigs zins van methode er g< of ideologische geschilli king en Moskou waren. Chroesjtsjew kritiseerde vrij scherp de houding van Nasser en zijn Ver. Ara bische republiek, waar communistische leiders werden gearresteerd omdat ze de nationale eenheid zouden ondermijnen. Hij constateerde dat hij en de leiders van de V.A.R. verschilden in ideologi sche opvattingen, maar dat de commu nisten geen wantrouwen verdienden, er waren geen trouwer bestrijders van het kolonialisme dan zij. Nassers wantrouwen jegens Moskou zal intussen versterkt zijn door het feit dat op het partijcongres ook aanwezig was de secretaris-generaal van de Syrische com munistische partij Bagdatsje, een van zijn grootste tegenstanders in de V.A.R. Wantrouwen is er ook in de Arabische landen omdat enige communistische lan den volgens Amerikaanse berichten van plan zijn hun Joodse inwoners voor een belangrijk deel naar Israël te spuien, waardoor dit sterker zou worden, wat de Arabieren als een bedreiging zouden voelen. Moskou zou als de Arabische landen niet naar zijn pijpen willen dan sen ook millioenen Joden naar Israël willen laten gaan, zo schijnt het te heb ben laten doorschemeren. Een reden te meer tot verontrusting voor Nasser, die het ook niet prettig vindt dat in Irak de communistische invloed steeds groeit. „demissionaire” opdracht heeft, is het in De heer Buri overing uit te gaan en het is dus duide- hebben 4’ Dinsdag j.l. is de Tweede Kamer voor de eerste maal weer 1 1 1 de resterende bej i nóg af te handelen. Voorzitter nu de Tweede Kamer op termijn is ont- 1 een zeer beperkt ïgrotingshoofdstukken •ft gezegd dat het con banden is gelegd, en het program van het Kabinet-Beel i A r’fegr r- ''-t:

Bolswards Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1