1 roar Stuk oude romantiek blijft voortbestaan door landelijke ruiters üs hjoed p 9 co sizzen kB&JI J. s. Blauw-wit klopt Nicator Rood-wit wint in Oldeboorn Groen-wit zegeviert over Woud send Fan de Martinytoer Ruitersport is meer dan alleen paardrijden Voetbal RES, CAR en Bolswardia in opmars Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND De Snieklokjes ®ei» .ibbensf renen de, f rij dom, selsstannichheid, nocht it wurk en eige; Mar hy woe dochs nomyske motiven tige pleiten foar sa’n 55e JAARGANG No. 17 DINSDAG 3 MAART 1959 BELANGRIJKE OUDHEIDKUNDIGE VONDST hoe Bij de werkzaamheden een moderne rondweg om Rome Tj. de J. zuiver wollen mo derne stoffen van f5.75 tot f7.50 HWAT SIZZE DE HOLLANSKE GREIDBOEREN DERF AN? 1—2 0—4 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbe tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Friese Bond: BolswardiaWoudsend Nicator 3C.A.B. 2 R.E.S. 2Rood Geel 3 C.A.B. 3—C.A.B. 4 C.A.B. IALemmer IA Bl. Boys 2AR.E.S. 2A Bolsw. IAOeverzwaluwen 2— 1 3— 0 1— 2 9—2 2— 1 9—2 1—2 4—1 3—2 jasten met nog 12 minuten spelen denken er anders over. Het slot-offensief blijkt R.E.S. bijna te inmiddels naar de centervoorplaats ver- missie); paardevijgen i leverden een drank, die tegen verstopping en keelontsteking. Dit Franeker, tijdens op een Ide Federatie van J in ons land nog bijna Net yn it greate leit it goede, mar yn it goede leit it greate. Reclame-japonnen van In de 3de klasse is van enige spanning geen sprake meer. Olyphia bleef ook zon dag weer in de meerderheid en daar Em- meloord in Grouw verloor, kunnen de Noordwoldenaren de kampioensvlag nu reeds rustig van de zolder halen. Alleen in de onderste regionen is de strijd Over het algemeen blijft de thuisclub ’t beste van het spel houden, doch daar het schieten nogal wat te wensen overlaat en er over het algemeen niet snel genoeg gereageerd wordt kan de defensie dor bezoekers verder het hoofd boven water houden. Na de thee is groen-wit gevaarlijker en als Visser na uitstekend individueel werk de stand op 2-0 brengt na een kwartier spelen, is het pleit reeds zo goed als beslecht. Wel komen de Woudsenders even fana tiek terug, doch hun voorhoede blijkt niet bij machte het de groen-witte defen sie bijzonder lastig te maken, laat staan te doelpunten. In tegenstelling met de gasten blijft gr.. wit diverse goede aanvallen opzetten, vooral door goed stuwen van linkshalf Feenstra, die deze middag bijzonder ac tief is. Uit één dezer aanvallen ontstaat in de 29e minuut een vrije schop, die uit stekend door Van der Schaaf genomen, door de Jong op de slof wordt genomen en daar dit in de juiste richting gebeurt, betekent het 3-0. In de volgende 2 minuten komen de gas ten even stevig opzetten, 2 snelle aan vallen gevolgd door enige felle schoten, vliegen op Elzinga’s heiligdom af, maar de groen-witte doelman is deze middag uitstekend op dreef en geeft niet thuis. Vier minuten later knalt Van der Schaaf nogmaals hard en zuiver langs de Woudsender doelman en dan geloven beide partijen het wel. Het blijft dan ook 4-0 voor Bolswardia. Bolswards Nieu wslilai Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Voor de Bolswarder voetbalclubs is het afgelopen weekend wel bijzonder succes vol geweest. R.E.S. won met 4-3 van het vrij sterke Nicator, C.A.B. kwam in Oldeboorn tot een verrassende 5-1 zege en Bolswardia klopte Woudsend gedeci deerd met 4-0. Voor de grootste verrassing zorgde ech ter Bakhuizen, die hef presteerde kam- pioenskandidaat M.K.V., in Leeuwarden nog wel, met 2-1 voor de broek te geven. Niet alleen bracht Bakhuizen zich door dit verrassend resultaat vrijwel in veilig heid, maar bovendien is de spanning in de bovenste gelederen plotseling weer teruggekeerd, daar BI. Boys, C.A.B. en Friso nu weer volop kanspaarden zijn geworden. tijd van hja net 9500 mar 14.500 goune for- tsjinje koene en trochinoar net mear as acht ure deis arbeidzje moasten. Ekono- mysk, sa sei de hear Muntjewerf, siet hjir in bulte yn. r z ynlieder ek wol each hie 'foar de kanten fan dizze oplossing. jild is alles net, der is ek lil Ek dizze lytse bollen Dér under yn ’e groun Krigen maeitiid yn ’e holle En hawwe ütwei foun. Der giet oer de lansdouwen En troch üs Fryske gea De amme om to bouwen In rizen üt de dea. In Tjerkwerd wérd een vrouwenvereni ging opgericht met aanvankelijk 11 le den. Doel: werken voor de diaconie der Ned. Herv. Gemeente. Petroleum-gastoestel zonder kous, pomp of voorverwarming met regelbare vlam. Verbruik 1 cent per uur. Te koop: 1 trekhond, 2 witte zwanen, 1 pauwhen. Djurre van der Eems, koop man in ongeregelde goederen, Grauwe Kat o.d. Arum. Voortaan mag men geen auto meer par keren op rijwielpaden. De wielrijders komen dan telkens plot seling op de grote weg en dit is gevaar lijk. nedich fan 54.000 goune. Nef- ynlieder krige de boer üt sa’n in ynkommen fan 8000 goune. by- een bij Tzümmarum gehouden plaatje uit vervlogen dagen, over de Friese ruiters op streekwedstrij- en provinciale- en nationale kam men le week maart 1934 De autobusdiensten Bolsward—Franeker (dagelijks behalve zondags) en Frane kerHartwerdSneek zullen door de heer A. Bosma te Lollum worden over gedragen aan Wed. Zwaagstra en Zonen te Tjerkwerd. BolswardiaWoudsend 4-0. In de eerste minuten heeft de thuisclub geen antwoord op de vrij snelle aanval len der gasten, waarbij keeper Elzinga van geluk mag spreken dat 2 felle scho ten rakelings over de bovenlat vliegen. Langzaam maar zeker komt groen-wit er echter beter in en nadat linksbinnen Visser in de 14e minuut het eerste schot op het doel der gasten heeft gelost, volgt 3 minuten later een dito van Van der Schaaf, echter iets lager gericht en over de vingertoppen der Woudsender doel man vliegt de bal tegen het net, 1-0. Een felle tegenaanval der gasten brengt bijna de gelijkmaker. 8 man vechten op de doellijn van de Bolswardianen een hevige strijd om de bal, waaruit groen wit maar nauwelijks aan het langste eind weet te trekken. De initiatief aan de thuisclub laten. Met goed opgezette aanvallen wordt de nog niet op volle toeren rood-wit verdedi ging in dit beginstadium nogal eens in moeilijkheden gebracht en vóór er 5 mi nuten verlopen zijn, mag keeper Fran kena de bal reeds uit het net halen. Meteen is C.A.B. klaar wakker, resoluut wordt er nu aangepakt en nadat Jan Breeuwsma de stand weer in evenwicht heeft gebracht, volgt tot aan de rust een flink overwicht van de roodwitten. Spoedig na de gelijkmaker volgt op nieuw een vrij snelle aanval en wanneer de backs hierop niet snel genoeg reage ren verzuimt v.d. Meer niet de hem aan- Hwat bat Cjabe Sk nog lang niet gestreden, wel lijkt het er op, dat Bergum ’t kind van de rekening zal worden vanwege haar 3 punten ach terstand op Oosterwolde en Stanfries, maar er zijn nog een 9-tal wedstrijden te spelen, zodat er nog veel kan gebeu ren. Jammer genoeg kunnen we over onze nabeschouwingen wegens plaatsgebrek niet verder uitweiden, zodat we verder moeten volstaan met alleen de uitslagen te vermelden, terwijl we voortaan ook de competitiestanden voor het dinsdag- nummer niet geregeld meer kunnen pu bliceren. De uitslagen zijn: 3de klasse K.N.V.B.: OlyphiaBergum R.E.S.Nicator StanfriesOosterwolde SteenwijkW.Z.S. M.S.C.—D.O.G. G.A.V.C.Emmeloord 4de klasse: Nieuweschoot-Friso M. KV.Bakhuizen UdirosFreno Oldeboorn—C.A.B. bruk op it hstke so setten. Elk pi wit wol hwerom. In ding brük< as men it nedich hat, it ünderhald wize fan brüken, spylje hjir in greate rol. De ynlieder woe ek mear mienskiplik gebrük fan gebouwen. Der binne al mienskiplike pakhuzen om it spul to sortearen, to aroegjen, to biwurkjen en to biwarjen, sa sei er en dy wei moast men hwat fierder op gean. Hwerom gjin sintrale heaberging, hweryn elts in pear gollen hiere koe? Dat soe hiel hwat yn de boukosten skille. En fan sintrale hea berging kaem hy fansels op in sintrael büthüs. Doe't hy safier wie, kaem it him foar, dat dit wol greatere swierrichhe- den jaen soe, hwant dat it dan krekt op de bidriuwsfiering oan komt en men op dizze wize yn mekoars farwetter torjuchte komme soe. Ik leau dat mei him. Mar syn konklüzje wie nou wol hiel apart, hwant ynpleats fan dizze wei net fierder op to gean, sei er: As dat nou tofolle tukelteannen jowt, soe men dan net in stik as seis bidriuwen under ien bihear bringe kinne? En doe wie hy ris oan it rekken jen slein en kaem ta dizze ütkomsten. Foar in greidebidriuw fan 16 ha. wie in ynves- tearing nedich fan 54.000 goune. Nef- fens de ynlieder krige de boer üt sa’n bidriuw in ynkommen fan 8000 goune. Mar sei hy, as seis boeren de lapen mekoar smite soene, dan koene hja mei 31.000 goune oan ynvestearing folstean en soene hja op in ynkommen komme fan 9500 goune. Boppedat soe dat bi- wurkje, dat de lju it folie makliker kri gen. Dy seis boeren bygelyks soene mar 170 uren yn ’e wike hoege to arbeidzjen. Winlik koene hja dan mei nocht in pear man misse en mei fjouwer man maklik klear komme. Dat brocht dan mei, dat It binn’ de earste boaden Sa klear yn ’t suvere wyt Hja steure oan gjin moade En ha har eigen snit. Bij gesloten briefjes te huur voor de één seizoen het paviljoen be horende bij het strandbad Flevo te Makkum. Op in gearkomste yn Alkmaer hat okker- jiers ek it ünderwerp yn bisprek west, hokfoar kant it mei de buorkerij yn de takomst ütgean sil. Nou is Noard Hollan in diel fan Nederlan, dat him jit it béste mei de Fryske greidhoeke forgelykje lit. Ek dêrre wenje echte greidboeren en ek dêrre hat men tige goed fé, dat binam- men yn it oantal kilo’s molke üs hjirre seis dè baes is. Ek de bidriuwsgreatte en de grounsoart komt aerdich mei de ta- stannen hjirre oerien. Dér hat immen oan it wurd west fan de Rykslanboufoar- ijochting, in haedassistent, dy’t as titel oan syn foardracht jown hie: „Gemeen schappelijk gebruik van grond, gebou wen en werktuigen!” Yn it earste diel joech hy as syn miening dat yn de kommende jierren it gemid delde bidriuw wol sahwat om de 15 h.a. komme soe to lizzen. Sa’t men wit is dat ek op de Snitser greidedei forkün- dige, mar is der net sünder tsjinspraek blèaun. Hawar, dat litte wy hjoed lizze. Mar de ynlieder woe der op ut, dat der folie mear gearwurking komme moat tusken de boeren. Hy neamde it meime- koar brüken fan masines en wurktugen. Dér sit hwat yn fansels mar oan de oare kant binne der net safolle wurktu gen, dy’t men mienskiplik brüke kin. alleen maar zagen als „zinloos gejakker”, is dan ook wel voorbij. Ruitersport is gymnastiek voor paard en berijder en ruitersport is ook een stuk sfeer. Eigenlijk is Friesland grotendeels on geschikt, omdat ruitersport op vette en gladde klei niets waard is. Nochtans zijn er vooral ook op de vette Friese klei welvarende afdelingen van de Friese Bond van Landelijke Rijver- enigingen, die bij de federatie is aange sloten. Nou steane hja to roeikjen Stil en sefkes yn ’e wyn Snieklokjes, dy’t wer bloeikje Foar, by it doarkozyn ryn. H. Ook in dit gewest is ruitersport langs of op de wegen vrijwel onmogelijk en zo zijn er verenigingen van landelijke ruiters, die zich gedurende herfst en winter binnenshuis bezighouden met theorie en wat dies meer zij. Daarom zijn de steeds betere prestaties van J- -- 11 1 -■ den pioensschappen, feiten, waarop dubbel trots kan zijn. En ook in Friesland wordt, evenals op vele andere plaatsen, met veel succes getracht om ook de jongsten onder de jongeren te interesseren. Zo heeft mevr. J. Key-Alta in Gaaster- land een jongerenclubje, dat op haar New Forestponies rijdt. In april kunnen de landelijke ruiters in Friesland weer nieuwe activiteiten ont plooien om een brok oude, maar zeer nuttige romantiek, levendig te houden.... Bij de werkzaamheden voor de aanleg van een moderne rondweg om Rome heeft men in een Westelijke buitenwijk van Rome, een paar mijl achter Vaticaanstad een, naar het zich laat aanzien, zeer belangrijke oudheidkundige vondst gedaan. Nadat een bulldozer ongemerkt de drie meter lange slag tanden doormidden had gebroken, ontdekten spelende kinderen een gigan tische schedel, welke van een mammoet of van een zeer grote olifant moet zijn. De ouderdom wordt geschat op een miljoen jaar. Prof. G. d’ Amico, van het Romeinse instituut voor toezicht op oudheden, heeft de vondst van zeer groot belang genoemd. Met grote omzichtigheid wordt thans de rest van het skelet uitgegraven, dat nog geheel intact lijkt te zijn. Foto: de omvang van ae slagtanden en een gedeelte van de schedel is duidelijk te zien in vergelijking met de fotografen. OldeboornC. A. B. 1-5. eerste 5 minuten moet C.A.B. het En de praktyk leart, dat dizze gearwur king meast net botte lang bliuwt. De greate masines, sa as terskmasines en pick-up heaparsen binne hast rounom yn hannen fan leanwurkers en dan hat men feitlik dy gearwurking al. Greppel- fraizers en sleatskjinmakkers lyksa. Buorlju kinne soms mekoar hwat skewie- le mei in great stik ark, mar de neidielen meitsje, dat men fakentiids dochs der ta oergiet seis sa’n masine oan to tsjügjen. Seis mei de pick-up binne der al inkelde greate boeren, dy’t seis ien oanskaft ha en de masinehannel is drok dwaende om in geskikte pick-up foar persoanlik ge- bruk op it listke so setten. Elk praktikus “ike kinne en de R. E. S.Nicator 4-3. Het begin is voor de thuisclub bijzonder hoopvol, want als na 1 minuut spelen spil Efdé onvoldoende wegwerkt, heeft W. Mulder weinig moeite de bal uit vrije positie hard en zuiver langs doelman v. Buiten te schieten. Hierna ontwikkelt zich een volkomen gelijk opgaande strijd met wisselende kansen. De eerste is weer voor R.E.S. als een prachtpass van Bonte precies op maat bij Mulder komt, doch deze richt iets te> hoog, waardoor de bal over de bovenlat vliegt. Direct hierop krijgt v. d. Werf op 4 meter afstand van het vijan delijk doel een 2de kans, maar alhoewel keihard, weet de Leeuwarder doelman dit schot door een snelle reactie tot cor ner te verwerken. Hierna is het woord aan de Leeuwar ders, verlopig moeten ze in Mulder, Bos ma en Siemonsma steeds hun meerderen erkennen, maar als midvoor Bakker de bal uit een lange pass in de 34e minuut direct onder controle kan krijgen (naar we meenden met de hand) en onmiddel lijk hard inschiet, heeft V. d. Werf geen schijn van kans, 1-1. R.E.S. reageert hierop fel en de Leeu warders mogen later van geluk spreken dat er nog zoiets als een bovenlat be staat. Nadat linksbuiten Altenburg nog eens over de lat heeft geschoten, nemen de gasten weer het initiatief, doch ze stranden hierbij steeds weer op de reso luut ingrijpende Bosma, waardoor ook zij het niet verder kunnen brengen dan enige hoekschoppen, die zonder resul taat blijven. Altenburg zet de 2de helft in met een ferm schot, maar doelman v. Buiten is op zijn post, trapt onmiddellijk ver uit en voor de R.E.S.achterhoede er zich van bewust is, zijn de Leeuwarders reeds tot in het strafschopgebied doorgedrongen. Gelukkig voor de thuisclub richt links binnen Siksma iets te hoog en daar 1 minuut later een kopbal weer hetzelfde lot ondergaat, heeft het voor de thuis club geen nadelige gevolgen. Integendeel, doordat de Leeuwarders inmiddels zijn opgedrongen, heeft dit succes aan de andere kant tot gevolg, vanwege een snelle' sprint van W. Mulder, die deze besluit met een onverwacht schot wat door de doelman verkeerd wordt beoor deeld en 2-1 betekent. Hierna kruipt R.E.S. weer enige malen door het oog van de naald, maar weer komt succes aan de andere kant, via een prachtdoelpunt van v. d. Werf. En als v. d. Werf 8 minuten later de R.E.S.aanhang opnieuw laat juichen, lijkt er geen vuiltje meer aan de lucht, maar de gasten met nog 12 minuten spelen denken er anders over. Het slot-offensief blijkt R.E.S. bijna te machtig te worden, want als Dijkstra, inmiddels naar de centervoorplaats ver huisd, 4 minuten later de stand op 4-2 brengt en weer 5 minuten later met een prachtschot 4-3 laat noteren, is het ge daan met de zekerheid in de blauw-wit- te achterhoede. De resterende tijd, n.l. nog 3 minuten, is voor de bezoekers ech ter te kort, de gelijkmaker blijft uit en als de uitstekend fluitende van Gorkum voor de laatste maal fluit, is deze vrij aantrekkelijke, sportieve en goede wed strijd geëindigd in een 4-3 zege voor de thuisclub. oan ;en forantwurdelikheit. .3 sjen litte, dat de eko- mienskiplike eksploitaesje. De Hollanske boeren hawwe dit forhael noch al nofter en saeklik oanheard. It like harren net botte praktysk, hwant it komt winlik hjir op del, dat men tige greate bidriu wen krije soe. En hwa soe syn selsstan- nigens op sa’n wize kwyt wolle. Hwa kriget de lieding, seine hja en komt it mei dy boeren dy’t men yn dit systeem wol misse kin. Hwa folget de lieder op, sei in oar en en hoe soe it gean mei de ambysje en de soarch foar it fé en de lannen? Der wie ek in debater, dy sei, dat der earst jit wol hwat gene- raesjes fan boeren forsliten wêze soene, foar’t men foar soks to finen wie, hwant neffens him wie dan alle aerdichheit fan it buorkjen óf. Ien ding koe men de ynlieder wol tajaen en dat wie, dat yn de takomst gearwur king komme moat om foar in oantal pleatsen in man yn tsjinst to nimmen, dy’t^ by sykte, famyljeomstannichheden, fakansjes en sa, ynfalle koe. Dit slüt al- hiel oan by üs eigen miening. Mar soe men dan wol wiis dwaen om de lju mei in lyts bidriuw, dy’t der nou jit binne tusken de greatere, it libben ünmooglik to meitsjen? Binne dizze minsken net alhiel op har plak, krekt om’t hja by- springe kinne, in melker forfange, yn drokke tiden meihelpe kinne, towyl har eigen bidriuwke harren dochs de wear- dichheit fan in selsstannige halde lit? It liket soms wol, dat de plannenmak kers earst it libben yn hokjes fordiele wolle om dan letter ünder in oare nam- me werom to bringen, hwat hja der earst ütwrotten hawwe. Soe men net wi- zer dwaen, de frije üntjowing hwat mear bitrouwen to jaen en de minsken seis bislisse litte op hokfoar wize en yn hok foar posysje hja har brea fortsjinje wol le? Of moat rounom it lineaeltsje by? Omstreeks driehonderd landelijke ruiters in Friesland zien momen teel met verlangen het komende voorjaar tegemoet, want in grote delen van Friesland is het terrein een groot deel van het jaar onge schikt voor de ruitersport, zodat ettelijke rij verenigingen in dit gewest gedurende de wintermaanden de praktijk maar een beetje moeten vergeten, omdat er geen binnenmaneges zijn. Eind april begint in Friesland het ruitersportseizoen en dan gaan de omstreeks twintig Friese landelijke rijverenigingen er weer op uit om hun sport te beoefenen, die meer is dan alleen paardrijden en waarmee een brok oude romantiek voortleeft tot in het tijdperk van rusteloos voortjagend verkeer en gierende straaljagers. enigingen, de heer P. K. Kistemaker, zei ons desgevraagd, dat wellicht door de mechanisatie in de landbouw meer tijd krijgt voor andere dingen, maar daarnaast schrijft hij een en ander toe aan een wellicht dikwijls onbewuste drang naar romantiek of naar iets, dat een stukje cultuur in stand houdt. Er zijn voorbeelden bekend van boerenzoons in Friesland, die met de tractor zijn opge groeid, maar wier zoons nu (voor de sport) terugkeren tot het paard. „De boerenzoon op het boerenpaard”, om van de boerendochter nog maar niet eens te spreken, dat is een van de oude gulden regels in de landelijke ruiter sport. In 1926 werd de landelijke federatie ge sticht, die nu contacten in heel West Europa heeft en altijd is het doel bij de landelijke ruitersport meervoudig ge weest. In de eerste plaats brengt men de mens tot het paard en bovendien wordt door de ruitersport het paard veelzijdiger. Als een paard voor een kar loopt, en het is bij de renverenigingen een eis, dat een paard ook in het gewone werk gebruikt moet worden dan gebruikt het dier bepaalde spieren niet, die het wel nodig heeft, als het door een berij der wordt gereden. Het paard leert door de ruitersport lo pen en wordt leniger, wat het bedrijfs- gebruik uiteraard ook ten goede komt. De tijd, dat de boeren de ruitersport De Sjaerdemaruiters van cross country, waarbij de ruiters als sloten en akkers en door een poel snelden, op de rug van hun edele viervoeters, voor wie in deze tijd nauwelijks plaats meer schijnt. Het paard heeft sinds oyeroude tijden een zeer grote rol in de menselijke his torie gespeeld, en dan niet slechts als vervoermiddel of als trouwe hulp in een harde strijd, maar ook in andere zin. Het paard was een trouwe kameraad, het paara diende, als men de overleveringen geloven wil, als schatbewaarder, en de grijze merrie liet soms de mensen ver dwalen. Paardemelk was een goed was middel voor een blatjke huid zonder vetwormpjes, slapen onder een bezwete paardedeken hielp uitstekend tegen lui zen, een stukje paardehoef beschermde de mens tegen steenpuisten en (met per- ;en in melk gekookt, die uitstekend hielp tegen verstopping en keelontsteking. Dit alles behoort ook tot de romantiek rond het paard, die eigenlijk alleen nog maar voortleeft in de ruitersport van vandaag de dag. In eerste aanleg mag het verbazing wek ken, dat de Koninklijke Nederlandse De maeitiid is wer kommen Mei rynske sinneskyn Dan sjogge de earste blommen Us nei de wrald wer yn. De kosten van de drooglegging der N.O.-polder, wordt geraamd op 120 a 130 miljoen (de Wieringermeer kostte 160 a 170 miljoen). De kamerleden zijn het er niet over eens of de inpoldering moet doorgaan. Ver schillende leden menen, dat de nood lijdende toestand van de landbouw niet nog vermeerderd moet worden door ver meerdering van cultuurgrond. Landelijke rijverenigingen rog bijna tweehonderden twintig afdelingen heeft, die samen om streeks 3400 leden omvatten, en dat er bijvoorbeeld in Friesland nog een twin tig afdelingen zijn met ongeveer 300 leden. Het is nog merkwaardiger, dat bij de geregelde achteruitgang van het aantal paarden in ons land, het aantal landelijke ruiters niet daalt, maar juist stijgt. De voorzitter van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rijver- rysk, Nou moat ik hjir daliks bysizze, dat de fde oare 'J

Bolswards Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1