Ikil I DE GEMEENTEBEGROTING 1959 VAN BOLSWARD IN VOGELVLUCHT O Voetbal Qabe St roar üs hjoed p p to sizzen 1 i r>; xj Fan de Mar tiny toer STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND BES klopt Steenwijk met 4-2 CAB eindigt als tweede op de ranglijst Nieuwe Schoot degradeert Zilveren filmpjes 1 1! ’•l’lfl» 55e JAARGANG No. 32 DINSDAG 28 APRIL 1959 Hwat hat blijken wel bereid de begroting wurk ïl DE TAKOMST FAN DE BOER het bestemmings- NOORSE ZORGEN OVER CHROESTSJOW OP ELEGANTE WIJZE OPGELOST. fan Tj. de J. aan van zal Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat IJ Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mn# Ingezonden mededelingen dubbe tarief Handelsadvertenties bij contract reductie KOMT ER EEN RIOOLBELASTING? DE DEMPING VAN DE GROTE KAMPEN DE NOODZAAK VAN EEN OPENBARE TELEFOONCEL DE FILMS IN DE BIOSCOOP TEVEEL INGESTELD OP SENSATIE EN VERSTOKEN VAN CULTURELE WAARDE HET GASBEDRIJF WERKTE IN 1958 MET VERLIES 5—2 4— 0 3—1 1—1 9—0 0—2 5— 3 0—3 10—1 3—7 Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad goede pro- i en met van deze velden groot belang. It hert fan de man en it waer yn de hjerst kinne hommels foroarje. het badseizoen worden geopei het strandbad Flevo te Makkn dan geopend. Bij de opmars R. E. S.Steenwijk r- - - voor Flapper door een lange pass op de proef gesteld, en het lijkt er op, dat hij succes zal hebben doordat de Steenwij onmiddellijk reageren, doch hepgïadde veld goot roet in het eten en brengt hem op het kritieke moment ten val en als linksbuitenAltenburg na een hoge geen succes heeft, blijkt dit voorlopig het laatste heldenfeit te zijn geweest, daar hierna de gasten het heft geheel in handen nemen. Met snelle aanvallen zowel door het middel als over de vleugels wordt de nieuwbakken RES- defensie steeds maar weer aan de tank gevoeld en daar deze nog niet de juiste feeling heeft, ontstaan er nogal eens kritieke momenten voor het blauwwitte doel, waardoor Van der Werf bijzonder op zijn tellen moet passen. In de 18e minuut heeft hij geluk als na een voorzet van de Steenwrjker rechts buiten de bal na een schampschot van Palstra precies in zijn handen belandt, doch het blijkt uitstel van executie te zijn, want als 3 minuten later een lange pass door het midden volgt, waarbij mid- voor Katzand geen strobreed in de weg gelegd wordt, is Van der Werf even la ter wel verplicht de bal uit het net te halen. Ook na dit doelpunt blijven de gasten meester van het terrein. Doordat Bonte op het vrij gladde veld niet op zijn best is, komt het meeste gevaar van rechts, waardoor de beide debutanten in de ach terhoede, Tolsma en Palstra, het in hun In de 3de klasse der K.N.V.B. wist RES door een 4-2 zege op Steenwijk naar de Öosterwoïde1 stelde zich zo goed als in veiligheid door thuis het Sneker W.Z.S. met 2-1 te kloppen, waardoor zij een voorsprong van 5 punten op hekkenslui ter Bergum namen, mede doordat de Bergumers zelf met 1-0 van G.A.V.C. verloren. De enigste strohalm voor de Bergumers is nog, dat Stanfries haar 3 laatste wed strijden verliest, waar zij 2 overwinnin gen tegenover plaatst, doch dit lijkt ons te mooi om waar te zijn en we kunnen dan ook gerust zeggen, dat er een won der moet gebeuren als Bergum de dans nog zal ontspringen. Emmeloord speelde haar laatste compe titiewedstrijd en nam hierin geen halve maatregelen, getuige de eclatante 6-0 zege op Stanfries. M.S.C. bleek tegen kampioen Olyphia niet opgewassen, wel wisten de Meppe- lers driemaal te scoren, maar de kam pioenen plaatsten hier 5 goals tegenover, zodat ze met een 5-3 nederlaag naar Meppel moesten terugkeren. (5) De optwongen mechanisaesje komt yn syn twadde stadium. De earste heftige stjit, hwerby it binammen gie om de mentaliteit fan de boeren ryp to meitsjen foar de melkmasine, lüker, transporteur, dongsprieder, greppelfraizer en hwat derby heart, hat west. De slach is woun, it aide laech hat tajown en de jongerein hat der nij libben troch krige. Sanering Grote Kampen. De opmerking, dat demping van de gracht aan moet worden overwogen geeft de com- j voor de vraag of het rioleringsplan binnenkort reeds in studie Van de vragen en opmerkingen, welke de commissie nog had over het in de aanbiedingsbrief aangegeven beleid me moreren wij de volgende; Vlottende schuld. Uit het overzicht van de begroting blijkt wel, dat de vlottende schuld sedert de laatste 2 jaren belangrijk is af genomen, maar toch zal voor de zekerheid van het financiële beleid een verdere consolidatie nodig zijn. Hoewel misschien ten over vloede verzoekt zij burgemeester en wet houders de mogelijkheden op de vrije kapitaalmarkt nauwlettend in het oog te houden. B. en W. zeggen in hun antwoord dit ook steeds te doen, maar het voorge schreven rentegamma kan op de vrije markt nog niet worden bereikt. Verhoging inkomsten. De commissie zal met belangstelling de verdere mededelingen van burgemeester en wethouders over de mogelijkheid tot verhoging van enkele gemeentelijke be lastingen tegemoet zien en vraagt zich af of ook aandacht moet worden besteed aan een rioolbelasting in verband met het toekomstige rioleringsplan, waar voor nu reeds uitgaven worden geraamd. B. en W. zeggen toe de wenselijkheid van een rioolbelasting te zullen overwe gen. Schilderwerk gemeente-eigendommen. Naar aanleiding van de vermelding dat het schilderwerp in eigen beheer door de gemeente wordt verricht zal de commis sie gaarne vernemen of burgemeester en wethouders het standpunt innemen, dat deze wijze van uitvoering voor de ge meente voordeliger is, eventueel de kwa liteit van het werk ten goede komt. B. en Wgeven toe, dat er wat betreft de oplevering en afwerking door parti culieren zich de laatste tijd wel grote moeilijkheden hebben voorgedaan. Fansels in geleidelike forbettering masinespul bliuwt geande en hiel hwat boeren sitte jit yn it earste stadium, sadat de ymporteurs wol wurk balde, mar it plaetsje, hwerby de boer yn in komman- do-hokje alles mechanysk regelt, Ijocht, waermte en wetter troch apparaten kom- me en gean lit, it fé op rinnende bannen forweidet en al sa mear, is gjin takomst- muzyk mar in surrealistyske deidream. De buorkerij hjirre moat ommers de molke leverie foar in priis, dy’t langer op de wraldmerk net iens makke wurde kin en kostbere ynfestearingen passe yn dat raem tige min. Der is al folie woun mei’t de moderne boer folie mear each en gefoel krige hat foar ekonomysk wurkjen. Yn dat op- sicht sil der wol mear foroarje. It tempo Industriekernen. Nu Bolsward tot grote teleurstelling van de commissie niet is aangewezen als in dustriekern of sub-kern, waardoor nieuw te vestigen of uit te breiden bedrijven geen faciliteiten van het rijk ontvangen, behoudens, volgens de persberichten, in incidentele gevallen, vraagt de commis sie zich af of de gemeente uit haar eigen middelen niet gelijke faciliteiten zal kunnen verlenen als door het rijk worden toegezegd. B. en W. zeggen alles te zullen doen de industrievestiging t: eventueel ook door gebouwen te stichten paalde voorwaarde te verhuren. Urgente buitengewone werken De commissie zou niets liever zien dan dat al de als urgent aangegeven buiten gewone werken in uitvoering konden worden gebracht in het begrotingsjaar 1959. Hoewel de commissie nu niet direct hoopvol gestemd is, dringt ze er bij burgemeester en wethouders op aan alles te doen om tot dit doel te komen. Wat betreft de aanschaffing van een autospuit, geraamd op f 45.000,acht de commissie het, in verband met de vei ligheid van de inwoners en van hun eigendommen, een eerste vereiste, dat het brandspuitmateriaal in goed conditie is. Wel vraagt zij zich af of de aanwe zige autospuit, welke het vorig jaar bij blussingswerkzaamheden defect raakte, niet in een betrouwbare conditie kan worden gebracht door het aanbrengen van een nieuwe motor. Mocht dit niet het geval zijn dan zal de commissie gaarne vernemen of niet met een eenvoudiger, in ieder geval goedko pere, spuit kan worden volstaan. De ontwikkeling van Noord II dwingt, naar het oordeel van de commissie, tot een spoedige uitvoering van het sport veldencomplex, waarom zij in B. en W. in ernstige overweging geeft, bij instan ties, die dit plan hebben te beoordelen aan te dringen op een spoedige goedkeu ring en de gemeente de financiële voor waarden te bieden om tot een spoedige uitvoering te komen. In dit verband acht zij het wenselijk dat burgemeester en wethouders zo spoedig mogelijk hun standpunt bepalen over de uitgifte van de velden en dit aan de raad meedelen. B. en W. zeggen toe dit te zullen doen. te zullen bevorderen, loor van gemeentewege en deze onder be- sil, mei’t it oantal uren ófnimt, opfierd wurde, de planning forbettere en gaed- liker ynmekoar past. Der’t it swiere wurk mear en mear fordwynt, komt it destomear oan op handigens en fluggens. It bettere ark, it lichtere ark, it mecha- nyske transport sille fortuten dwaen, as der mear wurk yn koarter tiid dien wurdt. Ek op in pleats is tiid in kostber en djür produksjemiddel wurden en al kin men hjir lang net birikke, hwat byge- lyks in suvelfabryk dwaen kin, de driuw om safolle mooglik dy kant üt to gean, sil der bliuwe. Dêrom is it in hiel greate forbettering, dat de Legere Lanbouskoallen nou oer- geane ta it ünderrjocht yn han- en fak- feardichheit. Net allinnich it witten, mar ek it kinnen is fan sa’n great bilang. En dat moat jong leard wurde. Goed en deeglik ridskip brüken leare, witte hoe’t it ünderhalden wurdt, krektens en oarder- jen bybringe, lytse kerweikes seis dwaen leare, de masines op tiid ünderhannen nimmen, ófskrabje, fervje, dat alles wurdt der net sein, mar dien. De jonges krije seis in ridskipsbak mei treflik ark, dy’t hja nei de leartiid mei nei hüs nim- me, hja leare fan hout, en metaelsoarten en har eigenaerdichheden, fan forbi- nings en slutingen. Dit praktysk ünder- rjucht wurdt harren leard troch aparte praktyklearkrêften, hwant it giet om it dwaen, om de goede hangrepen, om de goede halding en sa mear. In boer op ’e romte, sa’t de measten maar toegezegd wordt de zaak nog eens te bekijken. Driepostensteeg f 9000, De commissie zal gaarne vernemen of burgemeester en wethouders de oplos sing voor dit geval in studie hebben genomen en of dit reeds tot resultaat heeft geleid. B. en W. blijken nog geen mening te hebben. Voorshands menen zij echter dat afbreken van het pand op praktische en esthetische bezwaren stuit. Vervolg zie 2e blad. Speelvelden. De commissie zal het van belang achten, indien burgemeester en wethouders wil len nagaan de mogelijkheid tot het be schikbaar stellen van een of meer speel velden voor de jeugd. Deze heeft n.l. voorzover ze de leeftijd gesteld voor de speeltuinen heeft overschreden, geen ge legenheid voor het beoefenen van hun spelen. Het beschikbaar zijn acht de commissie van groot belang. B. en W. zeggen toe een onderzoek te zullen instellen. Bestemmingsplan. In de aanbiedingsbrief wordt meegedeeld dathet ontwerp-bestemmingsplan voor de binnenstad, dat reeds enkele jaren ge leden 'door de stedebouwkundige werd ontworpen, in de nieuwe zittingsperiode van de raad ter behandeling zal worden aangeboden. De commissie is zich be wust, dat de vele wisselingen in het da gelijks bestuur een behandeling van dit plan sterk hebben vertraagd, maar zal het op prijs stellen, indien burgemees ter en wethouders het plan ten spoedig ste in studie nemen en hun inzichten op korte termijn aan de raad kunnen voor leggen. Verschillende vraagstukken, zoals de toe komstige riolering, de voorgestelde dem. ping van de gracht aan de Grote Kam pen en de daarmee verband houdende afwateringsproblemen maken een spoe dige behandeling van plan wel urgent. Sportvelden. Het college van B. en W. schrijft op dit tijdstip zich nog niet te kunnen uitlaten over de vorm van uitgifte van de toe komstige sportvelden. binne, hat great bilang by sokke jonges en sokke feinten en dizze jongerein sil letter as hja seis de leije oernimiine, in stik foar wêze by dejingen, dy’t allinnich hwat yn de boeken sitten ha. Der is lang op wachte, mar gelokkich kinne nou de lanbouskoallen de oplieding fan de jon ge boeren foslein oan. En dêrby wurdt net minder tocht oan de algemiene foar- ming. De folie langere lestiden bringe meiiens yn dat opsicht gans in foarutgong. Neist in goede bihearsking fan de Nederlanske en Fryske tael, komt dêrby it Ingelsk as frjemde tael, algebra en mjitkunde, mu- zyk en gymnastyk, neist de bisteande fakken op it roaster. De nije skoallen krije ek folie mear romte om de dingen goed ta har rjocht komme to litten. In aparte learaer foar praktyske fé-kennis en bioardieling, it weagjen en bimünsterjen fan’e fouraezje, it opmeitsjen fan foerbalansen, stiet foar harren klear. It is in bliid takomstlüd, hwermei wy dizkear bislute kinne: de lanbouskoallen hawwe, nei lang yn de ünderklean sitten to hawwen, nou wer in earlike kans om de agraryske jonge rein de libbenswei makliker to meitsjen. Hja meije dêrby fansels ek rekkenje op de folie meiwurking fan de boer en syn jonges, hwerfoar dit allegearre dien wurdt. In 4A is de strijd ook gestreden. Udiros greep haar laatste kans door met 3-1 van Friso te winnen, waardoor Nieuwe- schoot het kind van de rekening werd. Na 1 jaar K.N.V.B.er zal Nieuweschoot volgend seizoen haar geluk weer in de F.V.B. moeten zoeken. Daar Oldeboorn in Sneek verrassend met 3-1 over Black Boys zegevierde, is C.A.B. dit seizoen definitief als 2de ge ëindigd. Friso en Oldeboorn moeten nog eenmaal tegen elkaar uitkomen en dan is de strijd in 4A geëindigd. Verdere uitslagen zijn: R.E.S. 2Friesland R.E.S. 4—C.A.B.. 4 C.A.B. 2—Nicator 3 C.A.B. 4—L.S.C. 4 C.A.B. 1BBlauwhuis 1B R.E.S. 2ASneek 2A R.E.S. 4B—O.N.S. 6B C.A.B. 3B—O.N.S. 5B C.A.B. IA—W.Z.S. IA W.Z.S. kampioen. Balk IABolsw. IA Bolsw. 1BFroonacker 1B B. en W. antwoorden dat de nieuw te schaffen spuit voorzien zal zijn een vernevelingsapparaat overleg evenwel nog worden gepleegd. Verlichting stadhuis. De commissie vreest, dat uitstel van de aanbrenging van de permanente verlich ting van het stadhuis het risico oplevert, dat het P.E.B. binnenkort, door de reeds enkele jaren gestelde eis, voor de pro visorische verlichting geen stroom meer wenst te leveren. Zij acht deze verlichting een paganda voor het aantrekken Bolsward in contact brengen van vreem delingen. Naast de zakelijke belangen in de consumptieve sector zou dit moge lijk, nu Bolsward niet als industriekern is aangewezen, ook contacten kunnen ge ven voor de industriële sector, waarom zij adviseert deze verlicting gedurende een groot deel van het jaar te laten branden. De kosten van uitvoering van dit werk zijn slechts gering, zodat dit geen be zwaar behoeft op te leveren. Zij adviseert om deze reden dit werk ook als urgent aan te merken. B. en W. antwoorden dat de verlichting gedurende 4 maanden f 700 zal kos ten en blijken wel bereid de begroting met dit bedrag te verhogen. Scholen. De commissie heeft kennis genomen van het feit dat burgemeester en wethouders alles doen om tot een spoedige goedkeu ring te komen voor de bouw van een openbare lagere en u.l.o. school. Zij on derschrijft de mening dat goedkuering van de plannen is opgehouden doordat de sanering van de Grote Kampen niet binnen enkele jaren kon en ook thans nog niet kan worden gerealiseerd. Gaarne zal ze vernemen of het plan van deze school aan het Plein 1455 gereed is en zo ja, hoe ver de goedkeuring hiervan thans gevorderd is. Mochten burgemeester en wethouders van mening zijn dat de goedkeuring van de bouw nog geruime tijd zal vorderen, wat de commissie, gezien de toestand waarin het gebouw intern verkeert, even als de inventaris, dan zal de commissie gaarne vernemen welk standpunt het college inneemt over de aanschaffing van een nieuwe inventaris voor het bestaande gebouw, welke dan t.z.t. naar het nieuwe gebouw kan worden overgeplaatst. B. en W. antwoorden, dat een situatie tekening van de nieuwe scholen reeds gereed is en is toegezonden aan de rijks- instanties. Een van de knelpunten van het officiële bezoek, dat Premier Chroestsjow in augustus aan Noorwegen brengt, was het onderdak brengen van de staatsman. Hem in een Koninklijk Paleis onder te brengen zou een vergrijp tegen de etiquette zijn, terwijl een hotel minder goed te bewaken zou zijn. Men heeft nu een charmante oplossing gevonden in de vorm van een niet meer gebruikt buitenverblijf van het Noorse vorstenshuis, „Oscarhall” genaamd, aan de rand van Oslo. De linkerfoto toont een exterieur van het aardige Paleisje, de rechter foto toont een interieur van de ontvangsthal. Bij de opmars van de N.S.B. te Amster dam mochten geen ontplooide vlaggen en vaandels worden meegevoerd. Nieuwe rijwielen vanaf f 25, Rijdt per Metax 6 cent per km. Grote afstanden lager. F. v. d. Meer en zonen, Wommels. Tel. 23. Gevraagd een beste jonge trekhond. Ge wend voor bakfiets geniet voorkeur. Hoogstraat 13, Bolsward. Hedenmiddag om 5 uur zal de raad van de gemeente Bolsward voor de begrotingsvergadering bijeenkomen. In hun vergaderingen van 14 en 16 dezer heeft de commissie belast met het begrotingsonder- zoek, de begroting voor het dienstjaar 1959 inmiddels behandeld. De aanbiedingsbrief bij de begroting, (reeds door ons gepubliceerd) geeft volgens de commissie een duidelijk beeld van het door bur gemeester en wethouders voorgestane beleid en daarnaast van de moeilijke financiële positie van onze gemeente. In het algemeen kan de commissie zich verenigen met het uitgestip pelde beleid, waarbij ze zich niet ontveinst, dat het bij de huidige financiële positie van de gemeente uiterst moeilijk zal zijn de nood zakelijke openbare werken in het economisch en sociaal hygiënisch belang van de gemeente tijdig uit te voeren. Toch dringt de com missie er op aan, al het mogelijke te doen om te voorkomen, dat er een zekere achterstand ontstaat, wat juist nu, na de recente beslissin gen van de regering omtrent de economische ontwikkeling van Friesland, funeste gevolgen zou kunnen hebben. 4e week april 1934. Wij geven 10 eieren cadeau bij een half pond cacao van 40 cent. R. Nijdam, Gr. Kampen 12, Bolsward. De nieuwe R.K. kerk te Bolsward zal worden ingewijd door Mgr. Brandsma op 8 mei a.s. Herdenking van het 300-jarig bestaan der Ned. Herv. kerk te Witmarsum. De herdenkingsrede werd uitgesproken door ds. D. T. Los. Aan het begin der Afsluitdijk is een ben. zinedepót van de A.P.C. geopend. Een tweede nieuwigheid ter plaatse waar schijnlijk de eerste in Friesland is een verlichte wegwijzer. Op hemelvaartsdag zal te Hindeloopen ;nd. Ook ---- -aim wordt Overweg Cnossenlaan Rijksweg 43. Indien van de particuliere eigenaren geen medewerking kan worden ontvangen voor het aanleggen van een pad door de landerijen, zou de commissie gaarne zien, dat het pad werd aangelegd over het perceeltje land van de gemeenten ten zuiden van rijksweg 43. De bezoekers van de zwemschool kunnen dan verder gebruik maken van de bestaande Cnos senlaan en het bestaande vóetpad door het perceel land, waaraan de zwemschool is gesticht. Met deze oplossing zou de gemeente geen verantwoordelijkheid meer behoe ven te dragen voor het passeren van de rijksweg bij de Cnossenlaan door de jeugd, die de zwemschool bezoekt. De commissie geeft burgemeester en wet houders in overweging met spoed con tact op te nemen met het rijk voor de aangewezen oplossing. B. en W. antwoordde, dat de voorgestel de oplossing ook op bezwaren stuit, brake kin. Technysk binne der wol se by need masine, mar yn it boerebidriuw mar in- 1 ure net 4-2. Directoria de aftrap wordt debutant mid- proef gesteld, en het lijkt er bp, dat hij succes zal hebben doordat de Steenwij ker backs door vermeend buitenspel niet C... ...w.... u IJ UW1I lid. glclAJUe veld'goot roet in het eten en brengt hem o 3 voor— zet van Mulder met een fraaie opbal ook het laatste heldenfeit te zijn geweest, in handen nemen. Met snelle aanvallen Bettere weinen, kroaden en fierder lyts ark, fynt men hast rounom. En dêrmei is de mechanisaesje fan it greidebidriuw wer yn kalm farwetter bilanne. Wy leauwe net, dat der yn de kommende jierren nije, yngripende dingen bykomme sille. Hwant it bliuwt in feit, dat it boerebidriuw yn dizze hoeke net folie romte lit foar nije masines. Ik bidoel foar dat ark, hwat in boer der seis op nei halde kin. De leanbidriuwen, dy’t foar in fiks oantal bidriuwen arbeidzje kinne, hawwe yn de takomst wol mear to for- wachtsjen. De pakjespars, de sleatgra- vers en oare greate masines, kinne sokke bidriuwen wol, mar de trochsné boer net, rendabel meitsje. Oan de oare kant is it wier, dat by nijbou mear mooglik- heden binne en geleidelik oan ek brükt wurde sille. Mar sokke dingen kinne op seis de kosten fan bilangrike forbouwin- gen net goed meitsje. In fikse subsydzje foar modernisearing en nijbou soe yn dizzen in greate ütkomst wêze. Mar dan moat it bidrach gans heger wurde as nou jown wurdt. Wy hawwe sa’n subsydzje, oerienkommende mei it diel, hwat de trije noardlike provinsjes frege ha yn de bikinde nota oan it regear, to witten 60% fan de boukosten, al lang bipleite. De efterstan yn de agraryske bidriuws- gebouwen sit us al sünt de oarloch heech en dêrmei soe de yndieling en outil- laezje meiiens sa makke wurde, dat de arbeidsekonomy ek syn gerak kriget. Mar sa’t nou jit is, bliuwe de pleatsen üt Napoleons tiid jit hiel hwat jierren yn wêzen en sette dêrmei in domper op de needsaeklike foroaringen. Ik sjoch gjin yngripende nije masines kommen om dizze reden, dat it boere bidriuw sokke dingen mar in lyts skofke l mooglikheden, mar ekonomysk binne tige lyts. Yn fabriken kin men 1 24 uren wille ha fan in arbeidssparjende kelde dagen yn it jier of in heal dels. En dan binne sokke dingen rendabel to meitsjen. de Grote Kampen ernstig1 r 3de plaats op te“klimmen. missie aanleiding - - j - - kan worden genomen. Zal deze demping een feit worden dan zullen tijdig maatregelen moeten worden beraamd voor afwatering van deze straat en mogelijk de aangrenzende straten. Trottoirs. Nu de aanleg van trottoirs, waartoe en kele jaren geleden werd besloten, is vol tooid, is het de commissie opgevallen, dat zich op enkele punten nog obstakels op de trottoirs bevinden stoepen, hek werken) In het belang van de voetgangers geeft zij burgemeester en wethouders in over weging met de eigenaren contact op te nemen voor het verwijderen van deze zaken. j i il u 2 I

Bolswards Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1