INCIDENTEN ROND PANAMA DE MISLUKTE FORMATIEPOGING VAN PROF. DE QUAY Qabe Skroar k 'BL Buitenlands Overzicht us hjoed to sizzen Nieuwe opstand in Irak j. s. Dreamerij STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Voetbal C. J. Benoemde Eisenhower Herter niet van harte Gouden filmpjes I’ 55eJAARGANG No. 33 VRIJDAG 1 MEI 1959 Hwa* hat 4de daartoe nog in staat is, Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat IJ Telefoon 451 Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) dat ver- de gemeentera- iesmannen De standen zijn: 3de klasse A: Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbe tarief Handelsadvertenties bij contract reductit Wennet men buten Mei de romte yn’t roun Skógjend troch de ruten Oer de aid Fryske groun. Dan geane de tinzen Oer it lege hiemstek Sünder lêstige grinzen Faeks einen tobek. Hoe hat it hjir west Jierren forlynd? Net altiid best, Nei dat ’t wol skynt. 16 16 16 16 15 15 16 16 16 24 19 17 15 15 14 14 13 11 gesp. 20 22 19 18 21 19 19 19 19 20 19 19 pnt. 35 29 22 21 21 19 18 16 15 15 13 10 Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Olyphia Emmeloord R. E. S. G. A. V. C. Steenwijk Nicator M. S. C. D. O. G. w. z. s. Oosterwolde Stanfries Bergum klas A: M. K. V. C. A. B. BI. Boys Freno Oldeboom Frlso Bakhuizen Udiros Nieuweschoot Arbeidersbeweging rechts-liberaal kabii de C.H.-fractie aan -een 1 maar zeer gering. De enige man, die het liger werden geacht dan bij democrati- -- - o J i aan nationalisatie van bepaalde economische o J van door Amerikanen beheerde ondernemin- Hwa is allinne mar wiis? Dy’t leare wol fan in oar. Bolswardia speelt zaterdag haar laatste en tevens belangrijkste wedstrijd, aange- geldt, Welke :t voor pro- Soks mei men wol witte Al is it dan foarby It wie in suninge mjitte Mei in lyts bytsje frij. Foargende histoarje Stie efkes wer ré De tiden foroarje Ek op it ald-sté. Verder vóórspellen we: S.D.S.—Bolsw. 2: gelijk spel. Balk 3Bolsw. 3: wint Balk. Bolsw. IAWorkum 2A: wint Bolsw. Bolsw. 1BNjjland 1B: wint Nijland. C.A.B. 2R.E.S. 2: gelijk spel. R.E.S. 3Bakhuizen 2: wint Bakh. C.A.B. 3Bakhuizen 3: wint C.A.B. C.A.B. IAFriso IA: wint C.A.B. R.E.S. IB—C.A.B. 1B: gelijk spel. R.E.S. 2BO.N.S. 3B; geljjk spel. Tastannen ünminsklik Wurkdagen to lang Forhaldings ünskiklik En it lean smakke wrang. >en waarom Fi- In de 4de klasse A is FrisoOldeboom de laatste wedstrijd van de competitie. We houden het hier op een zege voor de bezoekers. h pei rsoonlijk ter secretarie v. d. Veen, burge- De raadgevende vergadering van de Raad van Europa, te Straatsburg bijeen, heeft feitelijk ook nog eens de aandacht gevestigd op de ver schillende wijze waarop de Russen hun eigen handelingen en die hun ner satellietstaten en die van Weste lijke zijde beoordelen. Geheel volgens de verwachting heeft de kabinetsformateur, prof. De Quay, maandagmiddag zijn opdracht tot het vormen van een kabinet aan H.M. de Koningin terug gegeven. Na de vele verschuivingen in de zetelverdeling, die hij de laatste dagen had aangebracht, was prof. De Quay in een steeds moeilijker positie gekomen. Door de vele verschuivingen heeft hij het psychologisch-getij tegen gekregen en als een formateur dat overkomt dan zijn de laatste dagen als formateur meestal wel geteld. Zo was het ook nu. Het meest verras send was, dat prof. De Quay niet gestrand is op de tegenstand van de C.H., maar van de A.R. zien de 2de plaats als inzet nog een kleine kans maakt motie en bovendien betreft het hier de thuiswedstrijd tegen Heerenveense Boys, waardoor deze laatste ontmoeting des- temeer interessant wordt. Het zal voor de Bolswardianen een hele toer worden om deze wedstrijd uit het vuur te slepen, eerlijk gezegd, geloven we hier niet in, maar ook een gelijk spel is voldoende om verzekerd van de 2de plaats te zijn en dit zal, mits volledig kan worden uitgekomen, en de spelers gedurende de gehele 90 minuten nog eenmaal al hun krachten geven, mis schien mogelijk zijn. Laten we voor de groen-witten het beste hopen. Het heeft hem dagen gekost om twee C.H.-kandidaten te vinden. Het werden tenslotte de heren Lichtenauer op bin nenlandse zaken en Helders (nu minister van zaken overzee) op volkshuisvesting. Daarmee had de formateur zijn minis tersploeg gereed. Deze zag er als volgt uit. Premier en algemene zaken: De Quay, Buitenlandse zaken, Luns, Onderwijs, Cals, Maatschappelijk werk, Mej. Klom- pé, Economische zaken, Van Campen en Juistitie, Vander Grinten. De V.V.D. zou drie departementen krijgen: Defen sie, Van der Berg, Verkeer en waterstaat, Korthals en Financiën, Witteveen. De A.R. en C.H. waren elk twee zetels aan geboden. Voor de A.R. sociale zaken, Opmerkelijk was dat met Herter ook vice-president Ntxon aan de besprekingen met Fidel Castro deel nam; hij heeft inderdaad veel ge reisd in de Latijns Amerikaanse lan den, maar bekend is zijn betrekke lijk geringe populariteit bij de link se elementen in die landen; na de, links gerichte, revolutie in Venu- zuela, is hij in Caracas bij zijn be zoek, eenvoudig uitgejouwd. meenschap van de landen van Klein Europa en de vrijhandelszone waarnaar Engeland streeft. Meer en meer rijst het vermoeden dat W. Duitsland en Frank rijk trachten de gemeenschap uit te bui ten voor hun eigen belangen. Uiteraard ziet Engeland daarin een gevaar voor zijn eigen economie, waarom het nog steeds uit op de vorming van een vrij handelszone welke zoveel mogelijk vrije Europese landen buiten Klein Europa zou omvatten. Die vrijhandelszone zou dan als de E.E.G. wil meewerken, met haar gaan samenwerken en zich er an- 11™. 1.1— 2 van derge- vijandige economische blok- In de 3de klasse A der K.N.V.B. kan het lot van Bergum beslist worden en daar R.E.S. dit mede in handen heeft, belooft R.E.S.Bergum nog een aan trekkelijke en spannende strijd te wor den. Wat de kansen betreft, volgens haar stand is de thuisclub verplicht de gasten onverrichter zake naar huis terug te sturen, maar zo gemakkelijk zal dit toch niet gaan. De degradatie-kandidaten, die heus niet zo zwak zijn als hun po sitie aangeeft, zullen zeker alle midde len aangrijpen om hun nog kleine kans te behouden en we verwachten dan ook dat de R.E.S.ers de handen aan hen vol zullen krjjgen. W.Z.S., dat ook nog niet geheel veilig is, zal in Grouw tegen G.A.V.C. geen gemakkelijke wedstrijd krijgen. De Grouwsters doen het dit seizoen uit stekend, zodat we het voor de Snekers donker inzien. NicatorD.O.G. is van geen belang meer, hier ligt een zege voor de hoofd stedelingen het meest voor de hand. Stanfries, de mede-kandidaat van Ber gum, gaat zeker de zondag met angst en beven tegemoet. Het betreft hier een bezoek aan kampioen Olyphia en dat is voor de mannen uit Appelscha wel iets om huiverig van te worden. Ondanks hun goede bedoelingen zal deze opgaaf vermoedelijk dan ook wel te zwaar wor den. Oosterwolde is eveneens nog niet veilig en daar M.S.C. er de laatste weken weer beter inkomt, zal het voor de bezoekers in Meppel zeker geen overstapje wor den. Eerder geloven we aan een zege voor M.S.C. Hazenbosch en Landbouw, Biewenga. Voor de C.H. dus Binnenlandse Zaken, Lichtenauer en Volkshuisvesting, Hel ders. De ploeg was gereed. Waarom dan de mislukking? Dat kwam doordat de beide A.R.-kandidaat-ministers waren, dat het kabinet door zij lijke samenstelling p- aan beleid kon waarl rustheid van de anti-revolutionairen laat zich wel een beetje indenken. Het was nu eenmaal een feit, dat de Katholieke g weinig voor een -.cabinet voelde. En ook in was de bereidheid om kabinet De Quay mee te werken Het aantal schapen en lammeren dat in het voorjaar gestorven is is legio. Veel melkvee ziet men nog niet in de weide, het gras heeft te veel geleden van nacht vorsten. Maar, naar het gerucht luidt, wil men te Washington, nu Dulles is afgetreden, ook Nixon een groter aandeel in de bui tenlandse politiek geven naast Herter, die bovendien door Dulles, zolang deze daartoe nog in staat is, op de vingers zal worden gekeken, daar de afgetreden minister van buitenlandse zaken als spe ciaal adviseur voor buitenlandse kwes- ders tegenover stellen. Met 2 lijke elkaar 1 ken is het vrije Europa echter slecht ge diend. Bondskanselier Adenauer, die dezer da gen op bezoek was bij de Italiaanse rege ring, zal derhalve over de grote politieke kwestie van de Duitse hereniging etc. stellig ook met haar overlegd hebben over deze half politieke, half economi sche vraagstukken, daar Italië ook lid is van de E.E.G. en de K.S.G. Bijzonder onaangenaam voor de kanselier moet het zijn dat de W. Duitse voorzitter van de commissie van de E.E.G., Hallstein, door een Duits gerechtshof wel is vrijge sproken van de beschuldiging dat hij ten onrechte een Duitse diplomaat van cor ruptie zou hebben beschuldigd, maar die vrijspraak geschiedde alleen wegens ge brek aan bewijs en zijn medebeschuldig de, Blankenhorn, W. Duits ambassadeur te Parijs, werd voor hetzelfde feit ver oordeeld, terwijl de betrokken ambte naar gerehabiliteerd werd. Zo heeft Adenauer zijn Duitse zorgen evenals zijn vriend de Gaulle zijn Franse. Zondag is in de vijfde republiek de eer ste senaat gekozen, maar zij lijkt merk waardig veel op de laatste van de vierde republiek. De unie van de nieuwe repu bliek, de partij welke in de Nationale Vergadering zo’n groot aantal zetels heeft en welke zich de partij van de Gaulle bij uitnemendheid acht, komt in deze senaat pas op de vijfde plaats. Dat was trouwens te verwachten want reeds bij de verkiezingen voor de ge den, waaruit de meeste ki voortkomen, die de senaat verkiezen, van mening jn persoon- geen christelijk-soci- j rborgen. Deze onge- le week mei 1909. Te Sneek verhandeld 15.000 kievits eieren a 10 tot 14 cent per stuk. Door de harde en langdurige winter heeft de wildstand zeer geleden. Van de eerste worp der hazen is weinig terecht gekomen. De burgemeester van Bolsward nodigt jongeliei leeftijd, willige nemen aan LEED IN DONKERE HUID vertrouwen had van de confessionele vakbeweging was de kandidaat-minister voor sociale zaken, de heer Hazenbosch. Maar dit A.R. Tweede Kamerlid, dat secretaris is van het C.N.V., kwam in een steeds moeilijker positie te verkeren, daar de confessionele vakbeweging met de dag minder voor het kabinet ging voelen. De houding van de A.R. was dus mis schien wel een beetje begrijpelijk, maar het valt niet te ontkennen, dat de beide A.R.-kandidaat-ministers reeds in een eerder stadium hun veto hadden moeten uitspreken. Nu had het er veel van weg, dat zij bezweken zijn onder de druk van hun partij. Vele A.R. hebben de afgelo pen dagen nl. hun misnoegen erover uit gesproken, dat de formateur prof. Zijl- stra heeft laten vallen en dat hij voor deze voortreffelijke bewindsman de poli tiek veel lichtere Mr. Van Cam pen in de plaats stelde. Minister Zijlstra had zijn portefeuille ge heel vrijwillig ter beschikking gesteld. De formateur had dit aanbod echter niet mogen aanvaarden. Hij had moeten we ten, dat de A.R. daardoor een offer bracht, dat in de partijgelederen niet te begrijpen zou zijn geweest. Protesttele- grammen bleven dan ook niet uit. Het was dan ook beter geweest als de A.R. direct na de val van minister Zijlstra aan de formatiepoging van prof. De Quay een halt hadden toegeroepen. Dan was hun houding duidelijker ge weest. Nu zijn zij het, die de formateur op het laatste moment hebben doen mis lukken. De andere betrokken fractievoor zitters hebben, overigens ook met pijn, de zetelverdeling van de formateur aan vaard. Het merkwaardige is wel, dat de forma teur is mislukt op de partij, die hem het minste last heeft bezorgd: de A.R. De eerste weken van zijn formatiepoging waren geheel gewijd aan de K.V.P. Hoe veel moeite heeft hij niet moeten doen om zes K.V.P.-ers te vinden? Daarna kwamen de moeilijkheden met de C.H., die eerst geen sluitpost van de formatie wilde zijn en die later maar heel moeilijk geschikte kandidaat-ministers kon leve ren. Maar het nakaarten heeft weinig zin meer. Een nieuwe poging tot het vor men van een kabinet zal gewaagd moe ten worden. Dat is geen gemakkelijke taak. In de eerste plaats niet, omdat door deze mislukking de verhoudingen in de rechts-liberale partijen niet verbeterd zijn. In de tweede plaats niet, omdat de socialisten nu de rol van lachende derde spelen. Dat zijn factoren waarmee men in het gevoelige politieke leventje van ons land rekening moet houden. Laten we echter hopen, dat de volgende for mateur spoedig een kabinet zal kunnen vormen. Deze eerste mislukking heeft in ieder geval aan de democratie meer kwaad dan goed gedaan en dat is een veeg teken. Het fleurigste nieuws in deze overzichtsperiode was dat over de Engelse ster-balletdanseres Margot Fonteyn die 24 uur in een luxe appartement van een Panamese gevangenis doorbracht. Zij werd, waarschijnlijk niet ten onrechte, verdacht te weten van een poging van haar echtgenoot de Panamees dr. Roberto Arias om de huidige dictator van Panama ten val en de familie Arias weer aan het bewind te brengen. De poging duurt nog voort al liet onder Engelse druk, de Panamese regering de danseres weer vrij, en nam dr. Arias zijn toevlucht in de ambassade van Brazilië in Panama waar hij politiek asyl geniet. De zaak is overigens niet zo onbelang rijk omdat in Panama wordt vermoed dat Fidel Castro, de premier van de nieuwe regering van Cuba, er achter zit. Toen het deze gelukt was de Cubaanse dictator Batista te verwijderen, heeft hij eens gezegd dat hij ook zou trachten de dictatoren van de Dominicaanse repu bliek, van Panama, Nicaragua en nog enige andere Latijns Amerikaanse landen te verwijderen. Intussen kan men begrijp: del Castro, die op dezelfde tijd in Noord Amerika op bezoek was, omgeven was door een lijfwacht van negentien man. Er verblijven nl. te New York tal van aanhangers van Batista en van nog zit tende Latijns Amerikaanse dictatoren, die Castro de dood hebben gezworen omdat zij vrezen dat zijn voorbeeld na volging zal vinden in hun eigen landen. Overigens heeft het bezoek van Castro aan de Ver. Staten op uitnodiging van de ver. van dagbladredacteuren en dus helemaal particulier, aanleiding gegeven tot gesprekken tussen hem en vice-presi dent Nixon en minister Herter. Er zal daarbij stellig zijn gesproken over de bedoelingen van Castro met de grote Amerikaanse ondernemingen op Cuba, want hij is een voorstander van nationa lisatie, al wordt verondersteld dat hij niet tot het uiterste zal gaan, omdat hij de economische steun van Washington nodig heeft. De gesprekken van de Amerikaanse staatslieden met Castro zullen ook wel betrekking gehad hebben op de toestand in het algemeen in de Latijns Ameri kaanse landen. Er is daar een drang naar democratisering welke een impuls kreeg door Castro’s overwinning op Cuba. Maar die drang komt wel eens in con flict met de belangen van Washington, dat menige dictator in Latijns Amerika de hand boven het hoofd hield omdat de Amerikaanse belangen bij hem vei- I’(, i- scher getinte regimes, welke denken 1- bronnen of grotere winstuitkering gen. De geschiedenis met Arbenz, de wezen president van Guatemala, daar ook hervormingen trachtte in te voeren, en onder het voorwendsel dat hij communist was en daarom met instem ming en waarschijnlijk met medewerking van Washington werd weggewerkt, ligt nog vers in het geheugen. De ongustige sociale en economische toe standen in tal van Latijns Amerikaanse landen, mede veroorzaakt door de da ling der prijzen van grondstoffen, geeft trouwens vaak aanleiding tot een anti- Amerikaanse stemming in deze landen. Laatstelijk heeft men dat kunnen consta teren in Bolivia, het’ land waarvan de economie op de tinproduktie en -uitvoer drijft. De Ver. Staten hebben kort gele den de invoer van Boliviaans en ander tin moeten beperken en heftige anti Amerikaanse demonstraties in La Paz, de hoofdstad van Bolivia, waren daarvan het gevolg en deze werden gevolgd door een poging van rechtse elementen om het hudige, vrij vooruitstrevende bewind omver te werpen. Die poging is mislukt en het bewind van president Zuazo is ge handhaafd. In de omgeving van Weenen heeft het zo hevig gesneeuwd, dat de sneeuw on geveer een halve meter dik ligt. Het Weeshuis te Bolsward heeft f 50 ter beschikking gesteld, tot aller teleurstel ling zonden heren Gasthuis-voogden een missive met de mededeling, dat zij niets wensen bij te dragen voor het a.s. ge boortefeest. Erg jammer. Zonder flinke financiële steun kan er van een groot feest geen sprake zijn. Vereniging Spaarbank te Bolsward. Re serve ruim f 30.000, •gemeester van Bolsward nodigt :den tussen de 16 en 24 jarige die in de a.s. winter aan de vrtj- wapenoefeningen wensen deel te uit zich -x te melden. meester. ties aan president Eisenhower is toege voegd. Er wordt wel gezegd dat Eisenhower eigenlijk een andere kandidaat als Dul les’ opvolger op het oog had n.l. de hui dige minister van financiën, doch dat hij op Dulles’ aandringen en dat van de Senaatscommissie toch Herter heeft be noemd. Overigens dragen deze geruchten niet bij tot het zo nodige gezag van Her ter maar deze schijnt zich er weinig van aan te trekken, gesteund als hij zich weet door de machtige Senaat, welke hem met algemene stemmen dus van zowel de re publikeinse als democratische fractie, zijn vertrouwen schonk. Dat hij zal no dig hebben ook nu hij met zijn Engelse, Franse en W. Duitse collega’s aan het onderhandelen is oyer de houding van het Westen op de conferentie met de Russen te Genève welke 11 mei aan vangt. Diplomaten van Amerika, Engeland en Frankrijk hebben al voor-overleg ge pleegd en hoewel zij het in grote lijnen wel eens bleken, was er toch geen volko men overeenstemming. Het tekort daar aan zal wel op rekening komen van het Engelse denkbeeld bij de onderhandelin- gen met de Russen bij de bevriezing van de strijdkrachten in Midden Europa ter sprake te brengen terwijl er, als te Genè ve zou blijken dat er eigenlijk helemaal niets met de Russen te beginnen is, van verschillende zijden ook het plan geop perd schijnt te zijn de V.N. in te scha kelen. Hammarskjoeld, de secretaris-ge- neraal der V.N., zal in ieder geval op 11 mei te Genève aanwezig zijn. De Russen hebben intussen de sfeer er niet beter op gemaakt door in nota’s aan de Ver. Staten en aan W. Duitsland te protesteren tegen het verstrekken van kernwapenen aan het laatstgenoemd land of daar bases voor het gebruik van der gelijke wapenen te vestigen. Maar wat doen de Russen zelf aan de andere zijde van de grens in hun satellietstaten O. Duitsland, Polen en Tsjecho Slowakije? Er lopen geruchten dat zij zelfs raket-ba- ses in Zuid-Slavië hebben, hoe lelijk Chroesjtsjew en Tito soms ook tegen el kaar doen. Diep is het leed, veroorzaakt door de onmensen, die uit de gevangenis van Poplarville in de Amerikaanse staat Mississippi, de jonge neger Charlie Parker hebben ontvoerd tn gelyncht. Deze tragische foto toont de moeder van Parker (links) huilend over het verlies van haar zoon. In haar armen houdt zij haar kleine zoontje Peanut geklemd, dat rustig slaapt en geluk kig niets weet van wat er is gebeurd Rechts op de foto Sussy, een zusje van Charlie Parker. In een door de raad aangenomen motie werd er op aangedrongen dat het Wes ten zijn verplichtingen jegens Berlijn en W. Duitsland zou nakomen niet alleen maar ook geëist dat tegenover iedere Westelijke concessie een Russische zou moeten staan en dat het Westen steun zou blijven verlenen aan het streven van alle Europese volken naar onafhankelijk heid en vrijheid, wat kennelijk slaat op het feit, dat de Russen hun satellietstaten nog steeds in een ijzeren greep gevangen houden. De raad heeft zich ook bezig gehouden met de kolencrisis in de landen van de Kolen- en Staalgemeenschap. Zoals be kend heeft de Hoge Autoriteit van dat lichaam de betrokken regeringen zocht goed te keuren dat zij de crisitoe- stand afkondigt, waardoor zij alle leden tot bepaalde maatregelen zou kunnen dwingen. Bij een deel dier regeringen bestaat daartegen bezwaar, zij willen baas in eigen huis blijven en zich niet onderwerpen aan een boven-nationaal ge zag. Ook de betrokken industrieën hebben in enkele landen, om aan het ingrijpen van de Hoge Autoriteit te ontkomen, zelf maatregelen om de toestand te verbeteren genomen, o.a. die aan de Roer. Het lijkt er nogal op dat de Duitse en Franse industriëlen samen bezig zijn de K.S.G. alleen te gebruiken zolang het in hun belang is maar zich trachten te onttrekken aan gemeenschappelijke rege lingen als hun belang er niet mee is ge diend. Iets soortgelijks merkt men trou wens bij de pogingen om verband te leg gen tussen E.E.G., de economische ge-1 Tenslotte nog iets over het Midden- en Verre Oosten. Vit het Midden Oosten waar Nasser, ondanks een verzoenend schrijven van Chroesj tsjew, weer scherpe aanvallen op de Russische politiek in dat gebied heeft geoefend, komen berichten van een nieuwe opstand in Irak van Nassers aanhangers tegen Kassem en wel in een gebied aat aan Syrië grenst. In het Verre Oosten blijft de aandacht op de Thibet-kwestie gevestigd. Nehroe bliift zich in allerlei bochten wringen om India’s neutrale houding te kunnen handhaven; hij heeft met de Dalai Lama een onderhoud gehad om te trachten tus sen deze en Peking te bemiddelen en verklaard dat hij gaarne een afgezant van Peking of de Pantsjen Lama de Thibetaanse marionet van xood China in India zou verwelkomen als zij met de Dalai Lama zoudën willen onderhan delen. Maar de rode Chinezen hebben kennelijk besloten het hun reeds zo vaak gegeven voorbeeld van Rusland te vol gen; zij schrijven de opstand in Thibet nu toe aan „Engelse en Indiase imperia listen en expansionisten”. Zij hebben ook nog steeds jiiet afdoend geantwoord op Nehroe’s vraag in het Indiase parlement waarom eigenlijk 80.000 vierkante kilo meter Noord Indiaas gebied op de Chi nese officiële kaarten als Chinees gebied voorkomt. Van expansionisme gespro ken! Vermelden we nog dat het Chinese volkscongres als opvolger van Mao Tse- toeng tot president van China koos Lioe Sjao-sji, die in Moskou geschoold is. was de tanende invloed van de U.N.R. gebleken. Overigens moet er nog een aantal sena toren door de Algerijnse kiesmannen worden aangewezen, zodat de verhou dingen in de senaat zich nog wel wat kunnen wijzigen, wat er echter niet zo veel toedoet omdat de Gaulle nu een maal zijn grote bevoegdheden heeft ge kregen en de invloed van het parlement is gekortwiekt.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1