>1 w PRINS BERNHARD POPULAIR, MAAR KENT l HEM? Bedrijfskaatspartij prachtig geslaagd Fan de Mar tiny toer STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Zilveren filmpjes Bij de a.s. 48e verjaardag van onze Prins Amsterdamsche Bank won na zware strijd Rein Visser ontving de koningsbeker Tj. de J. 1909 Loftfeart - 1959 s I v «at 55e JAARGANG No. 46 DINSDAG 23 JUNI 1959 moederlijke bezorgdheid drukte ze het hem telkens op het hart! dingen, PYT. Foto M. C. Meyboom. en binnenskamers”, dat dat 1. 2. 3. 4. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres; Marktstraat 13 Telefoon 451 - Na 18.30 uur 305 of 335 (K 5157) Sellburg. |en Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mi# Ingezonden mededelL gen dubbe1 tarief Handelsadvertenties bij contract reducti» Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad :ant hat hy opbringt. Drs. de dat de de ófset, syn i oare wur- ófsetskeakel naar zijn regerende vorst het „hoogvorstelijk zijn gelukkige jeugd t zijn broertje had- een lichte tempe- De Koningin vertoefde Mooi op tijd werd onder leiding van scheidsrechter J. van der Klei in 6 per ken begonnen. Èr stonden 26 parturen op de lijst. In de eerste omloop waren de uitslagen normaal, met uitzondering van een par tij, de Dir. Belastingen n.l. lieten onder enthousiaste aanvoering van JE. Ruiter, het eerste partuur van de Gemeente Bolsward op een spel staan. Op de 2de lijst kwamen: 1. Fa. Huitema-3. Fa. Jorritsma. 5. Hollandia-8. Fa. Schilstra. 9. Kingma’s Bank-11. Rijkspolitie. 13. Fa. J. A. Bakker en Zn.-15. Noord- Ned. Margarinefabriek. 17. Amst. Bank-20. Dir. Belastingen. 21. Holl. Melksuikerfabriek-23. P.T.T. 26. Loonbedrijf Gebr. Posthumus. Een felle strijd leverden 1 en 3. Ondanks heftig verzet van Jan de Haan won het beter sluitend partuur 3 op 5-5 6-0. Verder vielen af de parturen 8, 9, 13, 20 en 23. Op de 3de lijst kwamen 26-3, 5-11, 15-17 en 21. Met enthousiast spel gaf partuur 26 aan de mannen van Jorritsma best partij, maar verloren ten slotte toch op de stand 3-5 6-6. Ook de Rijkspolitie bood krachtig tegenstand aan Hollandia, maar moest ook het loodje leggen op de stand 3- 5 6-6. Toen moest de Amst. Bank het opnemen tegen de bekerhouders, nl. de Noord Ned. Margarinefabriek. Het ging er zeer spannend toe tot 2 spel gelijk. Toen bracht Rein Visser zijn par tuur in de volgende ronde, door eerst op 4- 4 6-6 en tenslotte op 5-4 6-6 een zit- bal te plaatsen. In de halve finale speelden 21-3 en 5-17. De Holl. Melksuikerfabriek gaf onder aanvoering van Haije Kooyenga aan fa. Jorritsma flink partij, maar kon het net niet winnen. Op d.e stand 5-4 4-2 maak te E. van der Werf met twee bovensla gen de partij uit. Hollandia, dat al meermalen deze partij op zijn naam heeft staan, kwam deze keer niet aan de kransen toe. Daarvoor was hun spel in deze partij trouwens ook te zwak, terwijl Visser, goed gesteund door zijn makkers, er flink de gang in had. Deze ietwat teleurstellende strijd eindigde op de stand 5-2 6-0 in het voor deel van de Amst. Bank, door passeren van de kaats door Hoekstra. De finale ging dus tussen de nummers 3 en 17. Hier stonden vader en zoon Visser tegen over elkaar. Deze partij werd nog een prachtig slot van een mooie kaatsdag. Met een bovenslag van Van der Werf op 6-2 neemt 3 de leiding, die door de Bankmensen wordt overgenomen door keren voor de kaats door Hoekstra op 0-1 6-0 en passeren van de kaats door Hoekstra op 1-1 6-4. De stand is weer gelijk als Van der Werf op 1-2 6-2 de bovenlijn passeert en als Rein Visser na twee bovenslagen van van der Werf op 6-4 het perk mist, her neemt 3 de leiding. De stand wordt 3 eersten gelijk als Van der Molen op 6-6 met een kleine kaats het perk mist. Met wisselende kansen wordt verder gestre den, tot de stand tenslotte 5-5 4-4 is. Beide partijen hebben dan ook precies evenveel punten, n.l. 60. Met een grote en kleine kaats wordt gewisseld. Het publiek gaat er eens extra voor zitten en verwacht alles aan de hang te zien. Hidde Visser moet eerst de kaats bij de boven opslaan, maar slaat jam merlik enige centimeters voor, hetgeen hem door zijn zoon in het andere kamp helemaal niet kwalijk wordt genomen. Van der Molen wordt nu voor de zware taak geplaatst het kleine kaatsje te be houden. Dit lukt hem niet, want royaal wordt het kaatsje door Rein Visser ge passeerd. De uitslag in de A-klasse was; Amst. Bank: R. Visser, M. Hoekstra en H. Boschma. Fa. Jorritsma: P. van der Molen, E. van der Werf en H. Visser. Hollandia N.V.: R. de Wit, R. Bon- nema en P. Zwaagstra. Holl. Melksuikerfabriek: P. de Haan, H. Kooyenga en H. Tamminga. om te laten gaat de prins zijn 48e verjaardag tege moet. De band tussen hem en ons volk is inniger geworden. De goede woorden, eens door zijn liefdevolle vrome vader gesproken bij zijn belijdenis, heeft hij tot zijn levensdevies gemaakt. Prins Bernhard heeft meer gedaan dan het doorbreken van de geluidsbarrièrre, hij heeft deze weg gevonden tot het hart van ieder die hem heeft leren kennen uit zijn veelbewogen levensgeschiedenis en uit al datgene wat hij deed en nog doet voor zijn nieuwe vaderland. 4e week juni 1934. De openbare scholen van Weidum, Huins, Oosterlittens en Hijlaard opge heven. Samenzwering tegen Hitler. 200 S.A. leiders in hechtenis. Prins Hendrik kreeg ratuurverhoging. P geruime tijd aan zijn sponde. De huur van 14 woningen in de Park straat worden bij raadsbesluit verlaagd van' f 2,85 tot f 2,65 per week. Aan het R.K. gymnasium te Venraay ge slaagd voor het einddiploma de heren S. Bruinsma en H. Andela te Bolsward. B. Tuinstra, kandidaat notaris te Mak- kum aldaar beëdigd als plaatsvervangend notaris. Relletjes in de Jordaan en in Haarlem.. Dy’t sünder gefaer oerwint, triomfearret sünder rom. Hwat hat Qabe Skroar us hjoed p p to sizzen Voor Prins Bernhard behoeft er niet zoals bij Koning Boudewijn bij onze zuiderburen een speciale zegetocht gearrangeerd te wor den om hem populair te maken, hij is het al. Hij was dit al vanaf het moment dat de verloving met H.M. Koningin Juliana, toen nog onze Prinses, bekend werd en de eerste foto’s van het vorstelijk paar verschenen. En toch mag de vraag gesteld worden of ons volk zijn Prins wel voldoende kent. Ieder weet dat hij de geluidsbarrierre heeft doorbroken, hij er van houdt zijn eigen Dakota te besturen, hij een goed ruiter is en het Anjerfonds iets met hem heeft te maken. Maar wat weet de gemiddelde Nederlander van zijn afkomst, van zijn jeugd, zijn geslacht? laire trant geschreven het eveneens van prof. Waterink: „Onze Prins, in het pu- en binnenskamers”, dat eveneens Lief en leed Het vorstelijk huwelijk volgde. Ruim een jaar later was er nieuwe jubel in Nederland; 31 jan., op een grijze regen achtige dag, brak de oranjezon door: Prinses Beatrix geboren! Maar alras wa ren de schaduwen van mobilisatie, oor log, evacuatie, ballingschap. De prins toonde wat hij waard was. Maar dit is een hoofdstuk apart. Thans De 12de bedrijfskaatspartij is in alle opzichten geslaagd. Spannende en sportieve strijd, mooi weer en een talrijk publiek, waardoor de commissie ook nog ruim f 50,kon afdragen aan de Kaatsver. „Bolsward” ter bevordering van het jeugdkaatsen. Ook kwam er weer een nieuwe winnaar uit de strijd te voorschijn, n.l. de Amsterdamse Bank. Deze overwinning werd in hoofdzaak bevochten door de junioreskaatser Rein Visser. Naast zowel op en uit prima spel, toonde hij ook over een goed moreel te beschikken en zich niet door een achterstand te laten ontmoedigen. In de derde omloop versloegen ze na spannende strijd de winnaars van 1958, de P.I.M. Op de vier moest Hollandia, dat meermalen win naar was, er aan geloven en in de finale werd van de derde concurrent, de fa. Jorritsma, na een felle strijd met wisselende kansen, ook gewonnen. wurde hoe langer hoe mear populair. En it frjemde is, dat de lju faken bi- swier ha tsjin de prizen fan de groun- stoffen, wylst hja mei nocht trije kear sa folie bitelje as it harren yn sa'n lokjen- de en maklike foarm forhalden wurdt. Mei al dizze dingen en jit folie mear hat de produsint to krilien en Drs. de Groot jowt yn it hjir bisprutsen boek dêroer hiel hwat nijsgjirrige feiten en sifers. Boppedat jowt hy oan hoe’t it iene artikel folie gefoeliger is foar stiging fan it ynkommen as it oare. Ynteressant is ek, dat inkelde artikels by de boer net forhege binne, mar dochs by de forbrüker wol. Sa is de priis fan earste soart hinne-aeijen yn tsien jier likernóch gelyk bleaun, mar de gebrü- ker moast len, twa sinten mear bitelje. Ik ha mar inkelde grepen dwaen kinnen üt de rike stof, dy’t Drs. de Groot yn dit boekje oanbiedt, mar op ien ding wol ik jit efkes wize. Hy seit, dat de produsint fan de agraryske grounstoffen, dus de boer of tünder, al dizze dingen net oersjen kin en der ek gjin ynfloed op hat, mar oan de oare kant hat hy der it greatste bilang by dat de groun- stof in reedlike priis opbringt. Drs. de Groot is fan miening, dat de boer, via bilang by de forwurking en posysje forsterkje moat. Mei den, dat de forwurking en oan dy fan de produsint koppele wurde moat. Op mear as ien terrein is dat al dien. Wy tinke hjir oan de Frico, de Kondins, Akkrum, de Koöperative süker- en jirapelmoalfabriken en al sa mear. Dizze yntegraesje, sa’t Drs. de Groot it neamt, kin de produsint biskermje tsjin syn swakke individuele posysje. Dit sprekt yn tiden fan sakjende prizen wol it düdlikst, hwant de tuskenskeakels litte net maklik hwat fan har diel öfnimme. Legere prizen by de forkeap wurde net gelyk oer alle ünderdielen forparten, mar soene by ünbiskerme produsinten folslein op harren del komme. De oerheit komt dan tuskenbeiden, mar hoe lang en hoe fier is in fraech. Boppedat moat it sein wurde, dat hjir op it foarste plak de produsint in taek hat. In taek, dy’t hy allinnich oan kin as hy yn sterke eko- nomyske organisaesjes ynfloed ütoefenje kin. Drs. de Groot hat yn dit boek folie stof en sifermateriael forwurke, dat oan üs boeren en jonge boeren apart stüdzje- materiael leverje kin om ris hwat fierder as de homeije to kommen. It boek is to krijen by de Fryske Mij. to Ljouwert en kostet in ryksdaelder. Wy winskje skriu- wer en ütjower folie sukse» ta. De jeugd van de Prins. Prins Bernhard Leopold (zoals hij zich vroeger noemde) werd de 29 juni 1911 te Jena geboren. Jena lag weliswaar op igelezen* vrij vette afstand van het slot Recken- walde, waar de prins van Lippe met Prinses Armgard verbleef, maar in Jena woonde de medische specialist, chirurg en vrouwenarts, prof. Henkel, de boe zemvriend van Prins Bernhard (de vader van onze prins). Zo werd de blijde ge beurtenis in het ziekenhuis afgewacht, dezelfde plaats, waar drie jaar later prins Ernst Aschwin geboren zou worden. Prins Bernhard werd genoemd vader en zijn oom, de en het hoofd van huis”, Leopold IV. De eerste jaren van bracht prins Bernhard door op het slot Reckenwalde. Hij en zijn broertje had den daar als bediende en tevens als speel makker een negerjongetje „Toto”, die door hun vader uit Afrika was meege bracht en zeven jaar lang ten huize van het prinselijk gezin bleef. De prins kreeg zijn eerste opvoeding van een Engels sprekende nurse (kin dermeisje). Op zijn 3e levensjaar kende hij dan ook vloeiend Engels, maar nög geen woord Duits. Nog jaren later, toen hij ook zijn eigen landstaal geleerd had, (zijn ouders spraken Engels tegen hem) bad de Prins nog steeds zijn Avondgebed in het Engels! Nadat de Prins enige jaren huisonderwijs had genoten, ging hij naar het gymnasium te Züllichau (1923-’26)De opvoeding was er zeer streng en de lichamelijke straffen werdén hem niet onthouden. Juist omdat hij een prins was! Hij werd er „gehard” door meende men. Qp de dag van zijn belijdenis hield zijn vrome vader aan tafel een ontroerende rede, die nog altijd door de Prins als een kostbaar kleinood wordt bewaard. „Vandaag heb je voor God de gelofte af gelegd, dat jezelf de verantwoording IN BOEK FAN DRS. G. DE GROOT De Fr. Mij fan Lanbou hat in skoft lyn in boek ütkomme litten fan de han fan de eardere ekonomyske konsulint fan de Fr. Mij. de hear Drs. G. de Groot. Yn syn lettere funksje fan sekretaris fan it Lanbouskip is de skriuwer yn Fryslan tige bikend wurden en al Sit hy nou dan as direkteur fan de „Landbouwbank” to Stienwyk, altomets sjogge wy him ek yn Fryslan jit efter it buordtsje stean. Sa wie hy by de ütrikking fan de diploma’s de sprekker by de Hegere Lanbouskoalle yn Ljouwert, hwat der doe tige ynfoel. Ik wol mar sizze, dat de hear de Groot yn agrarysk Fryslan tige bikend is en ek tige weardearre wurdt en it in goed ding west hat fan de Fr. Mij dizze stüdzje üt to jaen. It boek of boekje (78 bis.) giet oer in kelde aspekten fan de fraech en it oan- bod fan lanbouprodukten yn Nederlan. It jowt saeklik en koart om ’e hoeke ünderskate nijsgjirrige close-ups fan it yngewikkelde spul, dat fraech, oanbod, priisfoarming, produksje, konsumpsje min of mear bipaelt. De skriuwer is fan oardiel, dat net allinnich de hannel, mar ek de boer bilang hat by hwat mear sicht op de forskynsels, dy’t harren op dit terrein foardogge. De saneamde marktanalyse, d.w.s. it ün- dersyk nei al dy dingen, hwertroch de merk biynfloede wurdt, is grif net sün der bitsjutting foar de praktyske boer en op dit terrein is yn üs moderne tiid ek hiel hwat to rédden. It feit bygelyks, dat sahwat in kwart fan de molke for wurke wurdt ta kondins en kofjemolke, kend staat, leverde zelfs schop op overleden godsdienst invoerde. Maar hoe interessant en boeiend de ge schiedenis der Lippe’s ook moge zijn, het is hier niet de plaats om er over uit te wijden. Men leze daartoe bedoelde rijk geïllustreerde boekwerk, geschreven Mids njontsjen hündert njoggen, Forbjustere Fransken sjogge De (leaner Blériot. Stikken yn ’e blêdden, 't Kanael oer soe hy ’t rédde It kin suver net leaud. Sa’n wylddraeijend mesyntsje, Mei in midsmjittich wyhtsje, Slacht it al oer de kop. Heechmoed lit him forliede, Men moast sok dwaen forbiede, Hald op, weachhals, hald op! De fleaner wis bisluten sawn en tritich minuten It waerd in slagge tocht, In klinkende prestaesje! Blériot held fan de naesje Stie yn ’t opgeande Ijocht. Mids njontsjen njoggen en fyftich, It giet boppe üs oigryp, licht, Untimbere aviatyk, Wy kinn’ de knallen hearre Wit dat de lüdsbarierre, Foar in Starfighter wykt. Hwa praet noch fan in wünder? ’t Is ommers niks bysünders kunstmoanne en raket wurd skielk deistige Hja kin ’t hielal bitwinge, Hwa sil op Mars ófset? Bleriots earste route Trije en sawntich sekünden, ’t Sukses fan fyftich jier, Lykwols dizz’ koene fleaner, De ieuwen bliuw’ him neamen, As greate pyonier! De openbare leeszaal te Bolsward kocht in 1936 de verloving van het Prinse lijk paar was nog maar juist een feit bij de boekhandel A. J. Osinga, onder de titel „Prins Bernhard”, een vele cen timeters dikke levensroman van het vor stelijk huis Zur Lippe-Biesterfeld. Het werd dat jaar maar 3 maal uitgeleend, het volgende jaar nog 3 maal, in 1939 slechts éénmaal en de volgende jaren niet meer, totdat in de oorlog er een ware leeshonger kwam en men, rijp en groen lezend, ook weer dit boek ter hand nam, samen een dertig keer. Maar dan is het ook radicaal uit. Meer dan tien jaar stond het sedertdien ong in de kast. Enkele malen per jaar werd het afgestoft, verder kwam het niet in handen. Toch jammer, want de geschiedenis van de oeroude dynastie van het vorstenhuis Lippe-Biesterfeld is een zeer boeiende. Wist U b.v. wel dat Prins Bernhard hele maal niet zo origineel was in het huwen van een loot uit de stam van Oranje Nassau? In vroeger eeuwen kwam nl. reeds zeven maal eerder een echtelijke verbintenis tussen Lippe en Oranje Nas sau tot stand. Het eerste was dat van de dochter Anna van Bernard VII met Johan II de Graaf van Nassau 1500). In 1123 treden de heren van Lippe reeds in de historie naar voren. En in 1144 ontmoeten we al de eerste Bernhard. Het tijdstip van de stichting van het stamslot is niet bekend, maar niemand minder dan keizer Barbarossa gaf aan Bernhard II verlof (op de in 1168 ge houden rijksdag) de stad Lippestadt te stichten. Deze Bernhard overleed in 1224 als Bisschop van Sellburg. Wij geven deze jaartalle zien hoe oud de stam der Lippe’s is. En wist u b.v. dat één van hen, heer Otto, van 1204-1227 Bisschop van Utrecht was en zijn broer Dirk vanaf 1217 tot dit zelfde jaar (waarin zij beiden sneuvel den in een veldtocht tegen de Drenten) Proost van Deventer? De stam, die als zeer godsdienstig be- een Aartsbis- en het was Bernhard VIII, in 1563, die de hervormde De jongeman Na zijn belijdenis bezocht prins Bern- hard tot 1929" het Arudt-Gymnasium te Berlijn. In dit jaar slaagde hij voor zijn eind examen. Hij studeerde vervolgens, om Frans te leren, aan de universiteit te Lausaune en wijdde zich hier gedurende twee semesters aan de studie der rechten. Daarna maakte hij met zijn vader rei zen naar Italië, Oostenrijk en Zwitser land om vervolgens zijn rechtenstudie in München voort te zetten. Reizen volgden o.a. naar Frankrijk en Engeland. Na aan de universiteit te Ber lijn vier semesters aan zijn studie te heb ben gewijd, bereisde hij o.a. Marokko en.Nederland. Voor het eerst in 1931. In 1935 slaagde hij voor zijn candidaatsexamen. In ver band met zijn goede talenkennis (hij leerde ook Nederlands en Spaans) werd aanvankelijk gedacht aan een diploma tieke loopbaan. Maar zijn verlangen om na zo’n studie onverwijld practisch te kunnen werken, deden hem besluiten in dienst te treden bij het wereldvermaarde I. G. Farbenconcern. De prins werd aan gesteld bij het Parijse filiaal, daarna bij de Amsterdamse vertegenwoordiging van de I. G. Hij zou enkele jaren tot een leidende positie zijn opgeklommen, ware het niet, dat hij in de wintersport kennis maakte met onze toenmalige Prinses Juliana. Zo naderde herfst 1936. Herfst en toch lente in Nederland! In verband met de verloving van het vorstelijk paar waren op zaterdag 10 sep tember alle rijksbureaux gesloten. De prins deed zijn intrede in Neder land. Een maand later bracht prinses Ju liana een tegenbezoek In Berlijn haal de prins Bernhard Leopold zijn verloof de af. Zijn auto bracht het verloofde paar naar het oude Rechenwalde, dicht bij de Poolse grens. Na een paar onge stoorde dagen van intiem geluk ver trok het paar naar Lippe, het aloude stamland. Slechts één wens had de Ko ningin: Prins Bernhard moest langza mer rijden dan zijn neiging hem ingaf en zijn rijkunst hem veroorloofde. In op je wilt nemen voor een nieuwe chris telijke reine levenswandel. Vergeet dat nooit mijn jongen. Lees iedere dag in je Bijbel, hij is een bron van alle waarheid en wijsheid,” sprak zijn vader. „Verlaat je op de Heiland en blijf Hem trouw tot aan de dood. Hoed je voor ijdelheid, hoogmoed en eigenwaan; wees eerlijk, heb eerbied voor de vrouwen, treed iedereen open en eerlijk tegemoet en toon hem, ook de geringste, altijd een vriendelijk gelaat!” wurdt, hoe mear de ütjeften fan r-£et. Spe^ grauwe earte, postrou en strou, rapen en woar- mear fan dy alder- wetske itensspullen komme net folie de produsint kin him allinnich mar hanhavenje as hy op in oare wize wer yn de smaek fan it publyk fait. Dêrby spilet in greate rol, oft dizze produkten yn in aerdige for- pakking kant en klear by de minsken brocht wurde kinne. De skylde jirapels, de tamakke grien te, de kofjemolke, it trije-minutensop, de flokken, de pasta en net to forjitten de buskes mei fleis, griente, fisk, sop en folsleine menu’s, annex baby-fieding, hjir yn Fryslan, is fan greate bitsjutting foar de priisfoar ming. De simpele foarstelling, dat it allinnich in kwestje is fan fraech en oanbod, sjit oan alle hoeken en einen to koart. Hwant de fraech is gjin stabile faktor en it oanbod is net in düdlike greatheit. Dér sit folie mear oan fêst. Der wurdt bygelyks minder molke sa fan de karre brükt, mar oan de oare kant nimt men mear molke yn flessen, folie mear kofje molke, pasta en iis. Yn it algemien nimt it forbrük fan agraryske produkten yn de foarm, sa’t de boer dy óflevert óf, mar oan de oare kant nimt it forbrük fan dyselde artikels wer ta, as hja for wurke en forpakt oan de lju oanbean wurde. Jirapels wurde alle jierren minder brükt, om’t it tal minsken, dy’t in bul te jirapels yt, ófnimt. Mei it winnen fan in grea- tere wolfeart foroarje de iterijgewoanten. Mear fleis en griente, mear fruit, faker sop of in puddinkje helpe dér ta mei. Boppedat sakket it tal minsken, dat lichamelik swier wurk docht en nimt it tal fan bistjürende, administrearende, learende, dus mear yntellektueel wurk- jende lju, ta. Bilangryk is nou de kwestje, hoe’t men de lju dochs wer brüke lit, hwat hja yn earste opslach net mear nimme. Minder jirapels mar faker patates frites, fermi- celli, pudding en tsientallen üt jirapels makke produkten, haldt de fraech yn stan. Drs. de Groot seit torjucht, hoe mear soarten artikels der fan ien groun- produkt makke wurde kinne, hoe sterker dit produkt yn de merk lizze sil. Hwant net allinnich halde de minsken fan fa- riaesje, ek de kwestje fan it nije, it oan- treklike en it maklike brüken spilet in tige greate rol. By de stüdzje fan de marktanalyse komt ek it ynkommen fan de forbrükers op it aljemint. Hwant hoe heger it ynkom men 1 aerd foroarje. Fet en tels, roggebrea en mear op de measte tafels foar. De konsumint foroaret en door niemand minder dan prof. dr. Georg Freitlerr von Eppstein, oud kabi netsminister en kabinetschef van het vorstenhuis Lippe of meer in popu rijk met foto’s verluchte boek dr. blief in de leeszaal ter inzage ligt. I

Bolswards Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1