BITINKING SLACK BY WARNS 1345 IN FEESTLIK BARREN BIJ HET 40-JARIG BESTAAN VAN HET BOLSWARDS „TUIGEN” „DE LAUWERSZEE MOET DICHT’ roar r I- Fan de Martinytoer Zilveren filmpjes M, i AKTIE: STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Hwat hat CjClljG us hjoed p p to sizzen Oude traditie die dient bestaan te blijven Tj- de J. WA v* f DINSDAG 29 SEPTEMBER 1959 55e JAARGANG No. 74 {5 :l A I •'f •r 1/ Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 15 TeleL 2451 - Na 18.30 uur 2305 of 2335 (K5157) waar een nenstad won steeds gratis Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie ;rote Petroleumlampen, of lokaal. Kerkvoog- Tekent daarom allen, zonder uitzondering de petitie die aan de Re gering zal werden gezonden. Hedenavond, morgenavond en donderdagavond zal in Bolsward de petitie huis aan huis ter tekening worden aangeboden. Voor de mensen uit de omgeving zal donderdagmorgen in „De Doele” en in „Café de Beurs” gelegenheid zijn de petitie te tekenen, voor zover zij dit nog niet in eigen dorp hebben kunnen doen. Stelt U als één man achter het aktie-e.omité, dat bestaat uit: Bestuur K.V.P. afd. Bolsward Bestuur P.v.d.A. afd. Bolsward Bestuur C.H.U afd. Bolsward Bestuur A.R.P. afd. Bolsward Bestuur V.V.D. afd. Bolsward Bestuur Friese My. van Landbouw Bestuur C.B.T.B. Bestuur A.B.T.B Het zal U bekend zijn dat de Lauwerszee gedempt moet worden. Voor heel Friesland is dit van het allergrootste belang; Nieuwe landbouwgronden; Werkgelegenheid; Expansiemogelijkheid voor de middenstand; Betere beveiliging tegen overstroming. Het zal U óók bekend zijn dat de demping van de Lauwerszee dreigt te worden vertraagd. FRIESLAND MOET THANS VAN ZICH LATEN HOREN DIT WERK KAN GEEN UITSTEL LIJDEN DE LAUWERZEE MOET DICHT. Hwer’t it him nou krekt oan lei sil gjin minske sizze kinne. Feit is lykwols dat der sneontomiddei op it Reaklif in feestlike stimming hearske under de hünderten minsken, dy’t gearkomd wiene om de ridderslach fan 1345 to bitinken. Moai waer op de hinnereis op it klif seis biroun de loft frijhwat en sloech it by nou en dan wiet oan fleurige muzyk fan it Warnser korps, in pürbêste sprekker yn de persoan fan de boargemaster fan Dokkum, Drs. S. van Tuinen, en net to forjitten foardracht fan Akke Radsma fan e Fryske Omrop. Bolswards Nieuwsldat Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad plaats die Bolsward toen ter tijde innam in de rij der paardensport”. Er waren 10 paarden ingeschreven. De eerste prijs, f 60,werd gewonnen door Iris van P. Kramer te Nijland, de 2e door Borinus van R. Tacoma te Pingjum en de 3e door Emma van R. Ykema te Bolsward. De feestelijke prijsuitreiking had des avonds plaats in De Doele. Voor een overvolle zaal traden hier op de Friese voordragers Krips en Molenaar. De keuze van rijden was vrij, nl. onder de man, dan wel met een sulky. Daar dit laatste op de weg gevaren meebracht werd de wenselijkheid geuit ter voorko ming van ongelukken de bepaling te maken ,dat voortaan onder de man moest worden gereden. Toch is het er niet van gekomen. In 1917 werd gereden op de le dag „van onze goede oude Bolswardse kermis, die we helaas voor deze keer moeten missen” aldus het verslag (waarom?). Het was niet de eerste wedstrijd in dit jaar, op 8 februari was nl. een ijsfeest georgani seerd met paard en arreslee op de Sne- kervaart. De prijs werd hierbij gewon nen door Achilles van IJ. U. Galama van Dedgum. Op 10 sept. 1917 wordt er een speciale vergadering belegd omdat er stemmen opgingen ook te Bolsward eens een keu ring van tuigpaarden te houden. Er be stond veel animo voor dit plan en zo besloot men de le keuring te houden ter gelegenheid van de veekeuring, een tra ditie die in later jaren is voortgezet. De eerste keuring van tuigpaarden werd ge houden op 24 sept. 1917. Een 35 paar den namen er aan deel. Dit is dus reeds meer dan 40 jaar geleden. Ook het vol gende jaaij was er een concours van tuig paarden. Het jaarverslag 1919 meldt, dat er dat jaar niet werd gedraafd. De eisen van de H.H. eigenaars van harddravers wa- van het harddra- werd het voor het eerst enkel „tui- De pompebledden op de Martiny. Hwat langer hwat mear kriget dizze dei bitsjutting foar Fryslan, binammen nou’t hjoeddedei op ’en nij gefaren drige, al binne dy dan ek oarsoartich as yn de Midsieuwen, doe’t de Fryske saek man tsjin man bifochten wurde moast. It wie dan ek in sinfol forsyk, dat de Kristlik Fryske jongerein die mei de gemeente- bistjüren to freegjen de flagge -*-1' ken en dan fansels de Fryske skeane banen mei de pompebledden. Yn d. .1. f hwat oer to dwaen west, mei it sober re- sultaet, dat allinne fan it gritenijhüs de flagge üthong. Boalsert die it lokkich oars. B. en W. ha sünder mear bisletten de Fryske flagge op de Martinytoer to setten, in bislüt der’t wy fan herten wiis mei binne. Lit ek dizze symbolyske died in goede tra- dysje wurde! Het jaarverslag jaar niet werd ren te hoog. Inplaats ven 12 1— - gen’ ’en het bestuur heeft vermoedelijk deze gelegenheid aangegrepen om heden het jubileum te vieren. Het concours werd een doorslaand succes. Er waren niet minder dan 43 paarden. Het vol gend jaar waren het er zelfs 55! Het verslag schrijft: „Dit maant ons wel aan om ook in de toekomst te trachten deze dag voor Bolsward traditioneel te ma ken”. Het bestuur heeft woord gehouden. Prac- tisch ieder jaar volgde er weer het „tui gen” op de traditionele plaats, de Markt straat met de Appelmarkt als natuurlijke (gratis) tribune. Groningen, Workum en Bolsward zijn de enige drie plaatsen, dergelijk evenement in de bin- :dt gehouden. De toegang is en de publieke belangstel ling altijd groot. Een machtig moment is het steeds als de uitslag Fries dubbelspan wordt bekend gemaakt en het Fries volks lied wordt ingezet. Wat de heren Tj. Kramer, S. B. Yntema en A. Andriesma Sr. voor de vereniging hebben gedaan is enorm. Zij zijn dan ook gedurende een reeks van jaren de mannen geweest die er steeds voor ge zorgd hebben dat de vereniging ook fi nancieel geruggesteund werd. Een hoogtepunt vormde destijds de aan leg van de nieuwe Ijsbaan, tevens ren baan. Het is echter op den duur onmo gelijk gebleken om voldoende publiek voor de draverijen aan te trekken, waar door een financiële toestand ontstond die in 1948 reseulteerde in een tekort van f 2500 hetgeen door de bestuursleden werd aangezuiverd ,doch later dank zij een zeer gelukkige course kon worden terugbetaald. Het bestuur heeft zich ech ter geregeld financiële offers moeten ge troosten om alles draaiende te houden. Zowel de heer A. Andriesma Sr. als Tj. Kramer zijn plm. 38 jaar bestuurslid ge weest. Dat dit 40ste concours hippique gehou den kan worden is voor een groot gedeel te te danken aan de activiteit van de heer De béste rie is de erfaring, spitich, dat er altyd to let komt. nansieel in boerebilang wie. Dochs haw- we de boeren om Surch der wakker tsjin- oanhongen, hwant it bigreate harren om it doarp. len fan harren sei my: Ik wit wol, dat de molkpriis fan üs lytse fabryk net meikomme kin en dat it my jierliks wol mear as hündert goune kostet, mar jo nimme de kearn üt it doarp wei en dat is swier wurk. Gelokkich hat de fa bryk wet in bistimming krige, mar it wiist dochs tige op meifielen en meilib- jen. En hoe is it forline jier gien mei it ütstel fan konsintraesje by de fabriken om Weargea hinne. De boeren hawwe it keard om’t hja it fabryk üt it doarp net misse woene. Hoe libje de lju mei yn Sleat mei de foarütgong fan de oernom- men fabryk, dy’t nou moderne fêfoer- middels makket en mei sukses. It hiele stedtsje is der wiis mei. Jo miene, dat it gjin sprekken lije kin, mar ik leau, dat it wol yn oarder is op de measte plakken. Frjentsjer, dy’t har stêdsrjuchten troch it Ministery fan Ekonomyske saken ófnom- men binne, lyk as Boalsert ek, stelt him mei man en macht to wear en sil üt eigen büse bitelje, hwat harren ünrjucht- feardich üntkeard wurdt. De Jouwer stiet op haren en snaren, nou’t har stribjen ta yndustrialisaesje fan hegerhan opkeard wurdt. Dér is fan in greate yndustry in great plan ta ütwreiding yn nominaesje en dér wurdt alles dien om mooglik to meitsjen, dat it hjir bliuwt. En ik hoech Bakhuzen net wer to nea- men, der’t it hiele doarp him to skoar set om de moderne wei üt to gean. Mar hwat hiene jo dan sjen wollen? Hoef olie doarpen binne der, hwer’t hja nea gjin kans krije om’t er gjin ündernimmer is, dy’t der oan tinkt. En grif nou net, nou’t fan hegerhan alle stipe jown wurde sil oan in pear ütsochte plakken. In doarp, der’t nea gjin yndustry west is en nei alle gedachten ek net komme sil, hoe wol dat oantoane, dat it yndu- stry-minded is. Op hokfoar wize kin dat en mei dat? By nou en dan wist men net hwa’t nou foar jin stie, üs rju achtbere boargemas- ter, üs steatelid of de koopman yn „roe rende goederen”. De situaesje fan nou is gans oars forgelike mei 1345 sa sei de sprekker. Wy wurde nou freedsum for- overe. De situaesje is ek gans nuodliker as doe. In greate ontwikkeling op alle ge- biet is breanedich. Fan it „superfolkje” ha wy fierstomin yn Fryslan. It folk seis moat it dwaen. Sprekker wiisde der mei klam op dat de nije mienskip in Fryske mienskip wêze moat. Sprekker stelde dat de biweging priori teit jaen moat oan üs kroan en rjocht, üs greatste macht: de eigen tael. Dit is it fermint en de eksponint fan üs folksbi- stean. Us kroan en hege rjocht moatte wy yn eare haldedy slach moatte wy winne, dan wurdt Warns üs béste kearn. De pre- my komt dan fansels wol. Nei foardracht üt de Simson fan Fedde Schurer troch Akke Radsma waerd de gearkomste mei it sjongen fan it Heite- lan en it ynheljen fan de greate flagge sletten. It wol üs foarkomme dat de sneontomid dei sa stadichoan ek oare jierren wol foar kar nomd wurde kin. In bulte min sken kinne nou ienkear dan allinne. Boppedat, üs studinten ha dan ek in kans om sjen to litten dat „üs greatste pro- bleemgebiet it Binnenhof is”. dat en own is, mar hy giet hwat oer ’e as hy mient seis de diskusje mei léste stik slute to kinnen. Ik leau, j oer- litten wurdt. Hawar, dat yn it foarby- gean. Ik wol graech tajaen, dat biwizen freegje op it stik fan meiwurking of net- t sa maklik is en c'11 net rounom in reedlike meiwurking bi- soks yn it algemien sizze kin, dat bin ik net mei him iens. Fansels likemin as dat men fan in skip per freegje kin, dat hy bliid wêze sil, as der wer in brêge by komt, sil in kou- melker of lytse boer de flagge op 'e skuorre sette, as hy it lan kwytrekket foar huze- of skoallebou, likemin as foar yn- dustryterrein. Al is it dan in algemien bilang, it eigen brea waget swier. Dat in boer net safolle spul ütjowt om mear yndustry der’t hy seis gjin bilang by hat, is ek to bigripen. Tomear as hy nou al net maklik in fikse arbeider win ne kin, hwat dan faeks jit slimmer wurdt. Ik wol mar sizze, men kin syn easken ek to heech stelle en dan spük sjen. Mar der binne wol biwizen to lever jen, hwer- üt blykt, dat ek de boeren, dy’t faeks op :t léste plak steane as it om yndustrybi- foardering giet, toane, dat hja foargoed mei it doarp meilibje. In pear jier lyn is de fabryk to Surch kombinearre mei Wytmarsum, hwat fi- Joh. B. Kooistra, die gedurende de laat ste jaren erg veel werk voor de paarden sport gedaan heeft en thans als volijverig voorzitter fungeert. Ook dit jaar heeft hij weer „stad en land” afgereisd om het concours financieel en organisatorisch mogelijk te maken. Alle prijzen voor dit jubileum-concours zijn gegeven door firma’s uit Bolsward en omgeving, terwijl er ook nu weer de gewaardeerde medewerking was van de gemeente Bolsward, die ook voor dit concours weer een mooie beker beschik baar stelde. Voor al door de medewerking van de Fa. Van der Plaats is het mogelijk dat dit concours ieder jaar weeraan gehouden kan worden terwijl ook de politie steeds haar zeer gewaardeerde medewerking verleende. Alle prijzen moeten komen van giften en indien U bedenkt dat zo’n concours plm. f 2000 kost, vraagt het bestuur zich steeds weer af, hoe of het komen zal. Doch ieder jaar wordt weer spontaan ge offerd om dit stukje Bolswarder traditie in ere te houden. Eveneens is het een traditie geworden, Natuurlijk is de paardensport te Bolsward veel ouder dan het 40-jarig jubileum van het concours hippique zou doen denken. Het „tuigen” zelf is zelfs ouder, maar daarover straks meer. Als we ons niet ver gissen telt de catalogus van het Fries Museum te Leeuwarden tal van voorwerpen, die aan de paardensport van weleer herinneren, ook aan die te Bolsward. In de vorige eeuw geschiedde het harddraven echter veelal „onder de man” en waren het vooral de kasteleins die diverse draverijen uitschreven. We zullen nu maar in het midden laten of dit was uit zuivere liefde voor de paardensport of met niet nader te noemen bijmotieven Het jubileumconcours dat woensdag a.s. wordt gehouden, wordt georganiseerd door de Paardensportvereniging Bols ward. In zijn huidige vorm bestaat deze (met Koninklijke goedkeuring) sedert 14 dec. 1945. Óp die datum kwam (na de oorlog voor het eerst) een commissie bijeen, die was te zien als de voortzetting van de „Harddraverij vereniging Bols ward”, die als zodanig was opgericht op 10 juli 1915 met als bestuursleden T. Popma, voorz., S. Terpstra, penning meester, J. Schuurmans, H. Zijsling en A. Andriesma. De laatste fungeerde als secretaris. Hij was de enigste van het oorspronkelijk bestuur die nog was over gebleven. Aan zijn keurige wijze van no tuleren is het te danken, dat wij op vrij gemakkelijke wijze een overzicht kunnen krijgen van de laatste 45 jaar paarden sport te Bolsward. Zeer zinvol liet hij in het notulenboek na de laatste jaarvergadering op 28 juni 1943, die bij Boermans werd gehouden een bladzijde open. Hier is inderdaad een hiaat. Clandestien heeft het bestuur van de „oude” vereniging natuurlijk wel contact gehouden, maar het eigenlijke werk kwam enige tijd lam te liggen. Zo als met veel dingen kwam het na de oorlog moeilijk weer op gang. Op de veertiende december dus had pas de eer ste samenspreking plaats. Er waren aanwezig de heren Tj. Kramer van Wolsum, J. Groeneveld te Bolsward, (destijds opvolger van de heer Schuur mans) S. B. Yntema te Blauwhuis en de heer Andriesma Sr. In de bestuursvergadering van 12 juli 1946 worden zij genoemd als definitieve bestuursleden. Vanouds was de vereniging de naam spreekt hier reeds van bedoeld ten dienste van de drafsport. Deze werd eerst op de openbare straat beoefend, nl. op de Harlingerstraat, waartoe het nodig ge acht werd de telegraafpalen achteruit te zetten! De burgemeester van Bolsward werd toestemming gevraagd voor het hanteren van een revolver door de star ters. Hollandia verzorgde de muziek. Voor het publiek werd een tweetal uri noirs ingericht. Dit zijn zo een paar aan tekeningen, die we vonden. Uit de notulen blijkt echter, dat er ook eerder reeds in organisatorische vorm de drafsport werd beoefend. Het jaarverslag 1916 zegt nl.: Bestond voorheen een permanente commissie voor de paarden sport, men meende beter te doen aan de zaak een meer vastere vorm te geven. En dat men hiervoor te Bolsward wel ge voelde bewijst de eerste ledenlijst met 140 namen er op. De eerste draverfj (8 september 1915 ter gelegenheid van de grote naj aarskeuring van de Friese Mij. van Landbouw) werd een groot succes. „Die dag deed ons weer,” aldus het verslag „herinneren aan de oude roem van voorheen en aan de ECHTPAAR DE QUAY BIJ GEHUWDE DOCHTER IN CANADA De nederlandse minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, heeft tijdens zijn officiële tocht door Canada ook even tijd gevonden voor een bezoek aan zijn gehuwde dochter, die te Clarkson, Ontario, woont. Hier bekijkt hij een stukje speelgoed van zijn één-jarige kleinzoontje Paul. Verder op de foto de dochter van de premier, mevrouw P. de van der Schueren (links achtergrond) en mevrouw De Quay. Op de voorgrond gehurkt de heer P. de van der Schueren met geheel rechts zijn drie-jarige zoontje Mark. De middei waerd goed heal wei trijen iepene troch de foarsitter fan de stifting „De slach by Warns” ,de hear P. Wy- benga, dy’t de oanwêzigen wolkom hjitte op dizze moaije dei. Binammen waerd it wolkom taroppen oan Maaike Boysen üt Noard-Fryslan en de minsken üt it Drintske Onnen, dy’t wolris sjen woene hoe’t it hjirre om- en tagyng, dit mei it each op in eventueel bitinken fan de Drinske slach by Ane. In brief waerd foarlêzen fan it Kristlik Frysk Seiskip to Grand Rapids yn Amea- rika, dêr’t de Friezen stertkme en troch- setten yn tawinske waerd foar de ta- komst. Foarsitter woe net klaeije en brocht mei tofredenens yn it sin de greate ienriedi- gens dy’t der op it stuit yn Fryslan is. It pionierswurk fan de lytse biweging docht sa stadichoan fortuten en dat is in bést ding. Drs. van Tuinen oan it wurd. Neidat alle hakken, keale en net keale plassen wer hwat sakke wiene (ja lêzer, Akke is wier de lytse kant it neist; ta- komme jier komt hja op in stoel) naem Drs, van Tuinen it wurd. Sprekker wist net krekt hwat him nou to dwaen stie; wist ek net krekt hwa’t er foar hie; wol wie de fortsjintwurdiger fan it granaet- folk it der oer iens mei de oanwêzigen dat wy op eigen groun stiene. Tige koartswilich gyng sprekker yn op forska- te feiten üt de skiednis. Óp it hoe en hwat krekt. Hwat üs kansen binne, hoe’t it westen reagearret op üs stribjen. 4e week september 1934. Echt bloedkoraal halssnoer. Slechts 35j cent. J. F. Repko, Sneek-Bolsward. Verkoping van de timmerzaak van wijlen P. P. Straatsma te Witmarsum. Provisio neel was dit pand beschreven op f 1686. Bij 24 verhogingen kwam het pand te staan op f3711. Het werd ingehouden. Prinses Juliana heeft van haar maande lijkse bijdrage het Nationaal Crisis Co- mitee f 90.000 geschonken. Einde van de zomertijd in de nacht van a.s. zaterdag op zondag. De klok moet dan een uur achteruit worden gezet. Te koop 6 a 7 gr geschikt voor kerk den te Spannum. Afbraak. Te koop afbraak van kantine op Cornwerderzand. De vroegere burgemeester van Wonsera- deel C. W. Ch. Th. Visser (aldaar van 1883-1901) laatstelijke burgemeester van Alphen aan de Rijn is te ’s-Gravenhage overleden. Hij heeft aan zijn laatste ge meente een legaat vermaakt en wel de Sate en Landen „Doniawier” onder Wons, groot 40 ha. Bij het beëindigen van de huur moet de plaats verkocht. De helft van de opbrengst moet worden besteed tot de bouw van een nieuw ge meentehuis, de andere helft tot het stich- Jo sizze fierder, dat men folie mear om tinken jaen moat oan de lju, dy’t nij yn- komme. Dat der om tocht wurdt, sil elk mei jo iens wêze. Mar bart dat net? As it lju binne, dy’t yn en mei har nij plak graech meilibje, dan stean de doarren fan de measte minsken wiid foar harren iepen en mei de forienings is it jit helte slimmer. It liket der soms op, dat it yn- kommers wêze moatte om yn in bistjür opnomd to wurden. Ik soe jo dêr krasse staeltsjes fan neame kinne. Mar der bin ne ek nij-ynkommers, dy’t buten alles bliuwe, om’t hja dat wolle of om’t hja miene, dat de streek of it doarp mar ris oars moat. Wy hawwe hjir bygelyks in man krige, dy’t fuort yn in provinsiale foriening yn it bistjür keazen waerd, mar dy’t seis bitanke om’t er yn dy gearkom ste immen frysk praette. Sokke healwize- lingen bliuwe op har eigen, dat sprekt. Nou wol ik hjirmei net sizze, dat der neat to forbetterjen is op dit punt. Dat is der grif, mar dit is op alle gebiet sa. En dat hjir reden wêze soe om fiks oan ’e klok to lüken, leau ik perfoarst net. Hwat oars is, dat nou’t men fan heger han de folie doarpen en stêdden, dy’t in soun klimaet hawwe foar yndustrialisaes je, fan ’e kaert reagje wol, it nedich wêze kin, jit folie mear lüd to jaen om net op ’e deadelist to kommen. Yn koarten sil hjir yn Boalsert in kundige sprekker komme foar de kriten mei it ünderwerp, hwat üs allegear de eagen ütbyt .Ik hoopje dat de seal to lyts wurdt en dat der spi- kers mei koppen slein wurde. Nou’t Den Haech himsels fêst skroefd hat yn in falsk dogmatisme oangeande de kearnen, moatte de lju seis fanwegen komme. Ik haw grütsjen heard fan in provinsiael vn- dustrialisaesjefüns, mar ik wit net hoefier it dêrmei is. Der wurdt fêst op rekkene, dat de provinsje gjin stiefmoer spylje sil lyk as it Ryk oant nou ta docht. Mar dêr- neist soe ik tige yn omtinken jaen wolle om pleatselik to kommen ta it stiftsjen fan sa’n yndustryfüns. Kinne de bistean- de yndustryen, mei de sakelju en frije bi- toppen, steund fan de aide stiftingen, net ienriedich de koppen bymekoar stekke en doch seis, hwat de regering opsetlik forsommet? Wy moatte üs net yn it nést bistopje litte. Soene wy meimekoar net hwat koai-eintsjes ütfleane litte kinne om to wizen op de skoandere kansen, dy’t yn Boalsert lizze? En likegoed yn Makkum en Warkum, Wytmarsum, Wommels en rounom der’t it folk warber genóch is om harren net willemoeds oan de tjir- merij oer to jaen? It is net de earste kear, dat wy der op wiisd ha: dizze tiid en dizze jierren sille oer de takomst fan Boalsert en al sok soarte plakken bislisse. Wy moatte der nou by wêze. It is üs bilang en dat fan üs bern, dat der mear wurkgelegenheit komt yn dizze kontreijen. Hwa nimt de foarstap, de tiid is ryp! dat bij de heer en mevrouw Heeres thee en koffie wordt gedronken. Wanneer het weer wat meewerkt, kan het woensdag a.s. weer een prachtige paardensportdag worden, daarvoor staat de inschrijving wel borg en het bestuur, dat thans bestaat uit de heren J. B. Kooi stra, voorz., A. Andriesma Jr., sect., KI. Reitsma, penn., B. Jorna en A. Agricola, doet al zijn best om er ditmaal wat bij zonders van te maken. ;e üt to stek- -■ flagge, de de rie fan Wünseradiel hat der noch al ANDERT OAN Mr. BOUMA. Mr. Bouma kin der min oer kleije, oan syn ynsjoch gjin genoch romte plak j< skreef as hy mient seis de diskusje mei jt... i -- l.r- ti i- dat dit meastentiids oan de redaksje Ik wol graech tajaen, dat biwizen meiwurking net sa maklik is en ek, dat stiet. Mar, dat men sizze kin, dat bin ik net mei him iens.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1959 | | pagina 1