Wat zegt de Boekenweek ons i tl Een oude zaak jubileert Qabe Skroar üs hjoed p p to sizzen „De pocket is een bestseller 150 jaar Hettema, Marktplein f E rffl Fan de Martinytoer 'M Tj. de J. 1 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Koncert Frysk Orkest te Burg werd Crescendo voor de RONO Zilveren filmpjes Anjer-actie dit jaar met meer vlagvertoon Studiefonds der provincie Friesland Gedeputeerde Staten zijn voornemens, over te gaan tot het verlenen van bijdra gen uit het studiefonds der provincie Friesland voor het studiejaar 1961-1962. De bijdragen worden verleend aan onbe middelde jonge mensen van goede aanleg die in de provincie Friesland woonachtig zijn en aldaar gedurende de twee vooraf gaande jaren woonachtig geweest zijn. Er kunnen zowel bijdragen worden ver leend voor een vakopleiding in de ver schillende takken van landbouw en nij verheid, als voor andere studiën. Opgemerkt wordt, dat in het algemeen voor de studie aan universiteiten en hoge scholen niet langer bijdragen beschikbaar worden gesteld. Hetgeen het rijk doet in de vorm van beurzen en renteloze voor schotten moet als voldoende worden be schouwd. Boekenfeest 57e JAARGANG No. 17 DINSDAG 28 FEBRUARI 1961 BOEKENBAL-GALA Hwat bat 95 pianist Ru van Veen, ondermeer PYT Te koop fan bilang, As men de vrede wol, is dit al een oerwinning DE KNIPER KOMT ROUNOM OP 'E SKINE Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave A J. OSINGA N.V, Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telef. 2451 Na 18.30 uur 2305 of 2335 (K5157) dam) is uitermate zwak. Zo ergens, dan heeft juist hier het kopen van een boek een diepere zin:’niet alleen is het een dienst aan de koper zelf, maar ook is het een culturele daad van wijdere strek king, zoals dit trouwens met het kopen van ieder boek dit is. Als er geen boe ken gekocht worden kunnen ze niet (ren derend) gedrukt, en als geen uitgever ze wil drukken, wie zal niet dan de lust tot schrijven vergaan? Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 13 cent per mna Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie Wellicht viel het V reeds op, dat er momenteel voorjaarsboeketten prijken in de etalages van de boekhandelaren, dat deze hun groene boekenweekvlaggen uitsta ken en hier en daar een spandoek spanden. Inderdaad, de Nederlandse boekenweek is weer aangebroken. De inzet was ook nu weer een sprankelende openingsavond in Amsterdam, waarvan U vermoede- Jijk reeds foto’s of T.V.flitsen zag. nige. Moderne communicatiemiddelen als radio en televisie brengen ons van dui zend en één onderwerpen een hap en een snap, maar het blijft alles zo on grijpbaar. Het boek is uw vriend en blijft. U kunt er steeds weer naar grij pen. Maar behandel dan ook van uw kant het boek als vriend. Een dichtge slagen boek, dat alleen eenmaal per jaar met de schoonmaak uit de kast wordt genomen, kan zijn functie niet vervul len. Naar een goed boek zal men steeds weer grijpen. Er zou over het boek (sedert de uitvin ding van de boekdrukkunst een 35 mil joen titels verschenen, lazen we ergens, dus keuze genoeg) nog veel te zeggen zijn. Bijvoorbeeld over het lenen van boeken (vrienden laten zich moeilijk lenen en dit is ook met boeken het geval), het boek als cultuurdrager, het boek als re presentatie van een vrije meningsuiting, het boek als bindend element in een na tie. De beschikbare ruimte laat het niet toe. Alleen nog dit: vergeet ook in de Neder landse boekenweek het Friese boek niet. De economische positie van het Friese boek, dat slechts een klein taalgebied achter zich heeft (het aantal Fries spre kende Friezen is ongeveer even groot als de helft van het inwonertal van Amster- Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad Conferencier Wim Kan is er vrijdag avond in zijn ,boek-cabaret’’ in het uit bundig versierde Amsterdamse Concert gebouw bij de opening van de boeken week in geslaagd niet alleen het wereld vermaarde Concertgebouworkest een po pulair studentenlied te laten spelen, maar ook koningin Juliana op de wijze van „For he is a jolly good fellow” lachend mee te laten zingen: „de pocket is een bestseller, maar het maakt de grote verteller beroemd en net niet rijk”. Voor Wim Kan op het toneel verscheen speelde het Concertgebouworkest onder leiding van Bernard Haitink de ouver ture „Cyrano de Bergerac” van Johan Wagenaar en had professor I. A. Die penhorst het kulturele openingswoord gesproken, waarin hij de verwantschap van staatslieden, schrijvers en uitgevers belichtte. „Dag koningin, dag ministers, dag cli ënten en enkele high-brows met uw du re plaatsen en ten slotte dag schrijvers,” zei Wim Kan vervolgens in zijn confe rence, die ruim een half uur in plaats van de geplande 20 minuten duurde. Wim Kan zong en praatte over het boek en de muzen, waarbij hij op de piano werd begeleid door Ru van Veen. Het was de eerste keer, dat Wim Kan na zijn oudejaarsconference in het pu bliek optrad. Met allerlei grappige woordspelingen en toespelingen zorgde hij al spoedig voor een plezierige stem ming, op deze, wat hij noemde, soort cul turele drie-in-de-pan avond, omdat zowel Bernard Haitink, Sonja Gaskell als hij zelf in één programma optraden. Na de pauze bracht het Nederlands Bal let, begeleid door het Concertgebouw- oikest „Da boutique fantastique”, waar in de balletleden dansten met een aantal boekenschrijvers. In de pauze werd in de foyer van het Concertgebouw nog een aantal schrijvers aan de koningin voorgesteld. Het boekenbal, ingeleid door de „Kaiser- walzer”, duurde ten slotte tot laat in de nacht en bereikte omstreeks drie uur het hoogtepunt. Deze openingsavond mag een grote be tekenis hebben als ontmoeting van schrij vers, dichters,- boekverkopers, officium, het is de boekenweek zelf niet, noch de hoofdzaak ervan. Hoofdzaak is dat U zich deze week zult bezinnen, dat er dit zal wel de be doeling van de organisatoren van deze boekenweek zijn dat U tot het kopen van één of meer boeken zult overgaan. Het is zo ongeveer de .stille tijd” in de boekhandel en een kleine injectie is wel licht nodig. Maar nu in alle ernst: wat betekent het boek voor U? Het wil uw vriend zijn, een vriend, die U welhaast nimmer in de steeek laat. Goede vrienden zijn schaars, maar niet de boekenvrienden. Er is keuze te over en elke ter zake kundige handelaar zal u gaarne willen inlichten. Heeft U na een drukke dagtaak ont spanning nodig? Er bestaat een reeks van goede boeken, die deze biedt. Is een forse detective U te zwaar, er zijn er De belangrike foroaringen, dy’t elk sjen kin op it gebiet fan de lanbou stean net allinne. De formindering fan it tal mins- ken, dy’t yn dy bidriuwen har brea for- tsjinje is faeks wol tige spektukalair omt der safolle buorkerijen binne, mar desel- de wurking kin men likegoed sjen yn tal fan oare bidriuwen en saken, allinnich hja falie net sa op, omt it hjir giet oer folie meat soarten fan bidriuwen en elke soart wer syn eigen üntwikkeling hat. Mar dy, sa as wy, de stêd forgelykje kin tusken nou en fyftich jier forlyn en rüchwei op de hichte is mei hwat der om en ta giet, sjocht tige düdlik, dat ek by de middenstan yngripende foroaringen pleats hawwe, dy’t troch deselde faktoa- ren oproppen binne. De leste tiid blykt dat wer dudliker as fuort nei de oarloch. Ek by de middenstan binne de forhaklin- 1 1 oars wurden. reidheid tot het geven van bijdragen voor de opvoering van het culturele peil ook tot uiting komt de huldiging van Z.K.H. Prins Bernhard, die als Regent der meer genoemde fondsen voor de culturele be langen der bevolking op de bres staat. In de gemeenten waar geen culturele raad is ingesteld, zou het jaarlijks optreden Anjerdagcomité kunnen worden gevraagd het nodige te willen doen om met hulp van de daarvoor in aanmerking komende verenigingen enz. tot het vorenstaande resultaat te geraken. Dat het Prins Bernhard Fonds, hopelijk terecht de verwachting koestert, dat een en ander de opbrengst van de normale jaarlijkse anjeractie gunstig zal beïnvloe. den, blijkt uit het feit, dat het voorne mens is, ditmaal de aantallen van het ge bruikelijke actiemateriaal met 25 te verhogen. Op 3 maart a.s. ’s avonds half acht, zal het Frysk Orkest o.l.v. Alfred Salten een concert geven in „Het Lokaal" te Burg- werd. Het orkest heeft dit seizoen een speciaal repertoire voor de kleinere plaatsen in de provincie, een repertoire, dat dusdanig is samengesteld, dat het overal een grote publieke belangstelling trekt. Het programma begint met de vrolijke opgewekte en schaduwloze Linzer-Sym- fonie van Mozart, terwijl het orkest als tweede nummer voor de pauze de ouver ture „Anacreon” van Cherubini speelt. Na de pauze wordt eerst uitgevoerd de geliefde serenade „Eine kleine Nacht musik” van Mozart. Hierna volgen een tweetal werken, welke eigenlijk speciaal op verzoek van Friese korpsleden op het programma zijn ge plaatst. Ten eerste het vierdelige „Sce nes Pittoresques” van Massenet en ver volgens de prachtige ouverture „Wilhelm Tell’ van Rossini. In Joure zowel als Hallum bezochten in januari meer dan 300 muziekliefhebbers de concerten, wel een bewijs dus, dat een dergelijk programma op hoge prijs wordt gesteld Bolswarder fir ma’s misschien wel de aller oud ste, jubileert van. daag. Op 28 februari 1811 legde de heer Lieuwe Het- tema ’n boek van Debet aan, wat tot op de dag van vandaag met zorg Een der oudste H.M. de koningin beeft Vrijdagavond in bet Amsterdamse concertgebouw bet Boekenbal gala bij gewoond. Foto: Tijdens de pauze werden JF/’w Kan, Corrie Vonk en pianist Rn van Veen, ondermeer aan Hare Majesteit voorgesteld. Deze week woensdag 1 maart, ’s avonds van 18.5519.10 uur zal de chr. mu ziekvereniging „Crescendo” van Workurr te beluisteren zijn voor de omroep Noord Het programma zal bestaan uit de ma: Arromanches van H. E. Kelly, arr. Gos lin mol en het concourswerk van he' laatste gehouden zaal-concours te Sneek. Mouvements Symphoniques van Herman Strategies le week maart 1936 een best gebruikt privaat. J. G. Dijkstra, Wommels. Blijvende haargolf compleet f 2,s Morgens f 1.50. Huizenga’s kapperszaak, Arum. Het Duitse leger trok de Rijn over Het „Dokkumer lokaeltsje” zal het per sonenvervoer gaan stopzetten. Verduisteringsoefening te Ferwoude. Het einde van de oefening werd aange- kondigd met klokgelui. Er deden zich geen wanordelijkheden voor. D.K.W.-motoren vanaf f ‘205,C. P. de Jager, Bolsward, Telefoon 133. Noodlanding van een militair vliegtuig op een stukje bouwland bij Winsum. Wommels heeft het klokluiden in ere hersteld. Uit zuinigheidsoverwegingen was men er mee opgehouden. Knjilles 141 F Frieslands zwaarste hengst Dekgeld f 16,Merries van één eige naar reductie. Teake B. Rypma, Blauw huis. Corsets zijsluiting f 1.40. Buikcorset f 2,95. R. P. de Boer, Makkum, tel. 9 i gen hiel Dér wie it sahwat tradysje, dat de eigen bern en de jongere personielsleden foar in lyts bytsje jild brükt waerden. By de bakker wie dat sa, by de slachter net oars en by de smid net better. De feinten moasten hiel hwat wurk dwaen en lange dagen meitsje en de leanen och sa sober. Om de arbeidersleanen foar de oarloch tige biskieden wiene, like it al gau hwat better in eigen saekje of in eigen affai ren to hawwen en sa wie de middenstan oerbiset. Lju, dy’t in üngemak hawn hiene, net sterk wiene, widdouwen en allinnich- steanden, allegearre bisochten hja mei in winkeltsje troch de tiid to kommen. Dêr- troch üntstiene hiel hwat gewoanten en praktiken, dy’t op har seis lang net eko- nomysk wiene, mar de lju wrongen har yn alle bochten om dochs mar de klant to winnen of to halden. Op himsels is dat in goed prinsyp, mar de omstannich- heden hawwe hjir lieden ta in sery fan gewoanten, dy’t ünekonomysk en dus net haldber binne. Giet men nou it forrin fan de midden- stansbidriuwen yn de stêd nei, dan moat allerearst sein wurde, dat hjir persoanlike en ek oare faktoaren in rol spylje. De iene branche is lang net de oare en hwat men fan de bakkers sizze kin, jildt net gelyk foar de winkels yn manufakturen of radio’s. Bilangriker is jit de persoan seis. Yn de selde branche komt de iene ta wolstan en kin de oare it net halde, mei alle skakearingen der tusken yn. Dit sit him net yn forstan of wittenskip- pelike oplieding, al binne dy op harsels mar meast yn de towijing foar it fak of de saek seis. Fan in goede middenstander wurdt folie frege, sawol fan syn iver as fan syn oanpassing oan de klanten en de omstannichheden. Dien hat er nea en ta de lette joun kin men de Ijochtsies brannen sjen fan lju, dy’t de hiele dei al skrept hawwe en nou jit mei boeken sitte en bistellings ütsykje. Dizze iver, dizze tsjinstréens is faeks foar get, omt hja net allinnich bakke moatte mar ek sutelie. Mannich balcker hat in dübele wurkdei en syn frou hoecht de loaije kant net neist to wezen, hwant ier en let wurdt hja troch de sa’ek yn bislach nomd. As dan de omset de djüre feint net goed meitsje kin en de frou net helpe kin, komt de saek yn in krityk stadium. Yn mannich plak siket men de oplossing yn in sintrale bakkerij, sadat de lju de hannen frij krije foar de winkel en it rounbringen. Oft dat hjir de oplossing is, kin ik net sizze, hwant ik ha der gjin forstan fan, mar dat de foroaringen net to kearen binne, stiet wol fêst. Op alle gebiet is it de kommende ünt wikkeling, dy’t de sakeman reëel under eagen sjen moat. De leanen wurde net leger, mar heger. De wurktiid wurdt net wer langer, mar koarter. De personiels- fraech is allinnich mar op to lossen as it bidriuw of saek in bést lean en in goede takomst biede kin. Der komt elk foar to stean en hwat syn omset der net by oari- passe kin, rekket yn it forkearde spoar. De tiid fan hjoed en moarn sil folie mear fan it ynsicht en it kinnen fan de mid- denstanner freegje as foarhinne. Allinnich op in moderne wize, mei alle oandacht foar de tsjintwurdige easken en bihoeften, sil de sakeman syn bidriuw ta de stêd hiel hwat sokke minsken telt en it docht goed as wy sjen meije, dat er fiks kong yn it spul sit. Mar dêrneist binne der jit hiel hwat bi driuwen en winkels, hwer’t men bigreat- sjen mei hawwe moat, omt it düdlik is, dat hja der op dizze wize net bliuwe sille. De kniper komt op it heden wol op ’e skine en der moat hiel hwat presteard wurde om de striid to winnen. De 50e verjaardag Z.K.H. Prins Bernhard als achtergrond „Door Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, Regent van het Prins Bern- hard Fonds en de Anjerfondsen, werd toestemming verleend om de Anjeractie 1961 gedurende de maanden mei en juni te voeren tegen de achtergrond van Z.K.H. s 50ste verjaardag. De Prins heeft de hoop uitgesproken, dat zulk een actie ten volle slaagt en heeft verklaard, het te zullen toejuichen, in dien de opbrengst ten goede komt aan het culturele werk,’zoals dit door genoem de fondsen wordt behartigd. De geboden gelegenheid om de actie te mogen koppelen aan het kroonjaar van Z.K.H. brengt uiteraard de wenselijk heid mede, om aan de actie een bijzon der, feestelijk en nationaal karakter te geven, zodat in 1961 een speciale vorm geving en aanmerkelijk meer „vlagver toon” gewenst zijn, dan in andere jaren. In een onlangs gehouden vergadering van de Commissarissen der Koningin is deze kwestie besproken, waarbij werd vastge steld, dat het aanbeveling verdient, het nodige te doen om deze in het kader van de 50e verjaardag van Z.K.H. de Prins te voeren actie zo goed mogelijk te doen slagen. Hierbij werd uitgegaan van het vertrouwen, dat ook de burgemeesters be reid zullen zijn hun zeer gewaardeerde steun, welke telken jare aan de Anjer actie wordt verleend, in dit bijzondere ge val nog te willen intensiveren. Persoonlijk hoop ik zeer, dat in Fries land deze bijzondere Anjer-actie 1961 zeer goede resultaten zullen afwerpen”, aldus de heer Commissaris der Koningin in Friesland Mr. H. P .Linthorst Homan in een persoonlijk schrijven aan de Friese burgemeesters. Gestreefd zou kunnen worden naar het organiseren v. gezamenlijke manifestaties en het houden van collecten en inzame lingen, waarvan de opbrengst zodanig spectaculair is, dat daarin naast de be- A. A. HETTEMA De huidige eigenaar bewaard wordt door zijn achterkleinzoon die thans de zaak in levensmiddelen in moderne zelfbedieningsvorm voortzet. Of 28 februari ook de stichtingsdatum van de zaak is, is niet met zekerheid be kend. Een opdruk op oud briefpapier, ge drukt in het begin van deze eeuw bij de Fa. van der Ven te Groningen geeft n.l. als stichtingsjaar 1809 aan. Het oude in varkensleer gebonden debet- boek, dat op de rug no. 1 vermeldt geeft echter als datum 28 februari 1811 aan. Een exemplaar van de Bolswarder Cou rant van 1866 dat eveneens met zorg wordt bewaard, bevat een advertentie waarin wordt bekend gemaakt, dat Ynte Lieuwe Hettema op 1 januari van dat jaar de affaire in levensmiddelen, koffie de sakeman it meast fan bilang. Mar ek kapitael en in aide namme kin hiel hwat bitsjutte, mits it oare net.ünder de mjitte bliuwt. Yn fyftich jier makket eltse win kel en eltse saek tiden mei fan greate soarch en ek fan riden foar de wyn, mar trochstrings wikselje de tiden mekoar óf. By yn ’e wyn net forslein en by moai waer net oermoedich, dat docht beide tiden ta nuttige ünderfining ütgroeijen. De bilangrykste oarsaek fan de bisteans- striid foar de middenstanner leit ek, lyk as by de lanbou, yn de leankwestje. In jonge foar in pear kwartsjes, in feint foar in pear tientsjes, dat is foarby. De eigen bern geane langer op skoallen en wurde net mear sa eksploitearre as ear- tiids wol moast, de saken komme yn in hiel oar’flak. Ek by de middenstan moat in fikse feint tachtich of mear goune yn e wike fortsjinje oars bliuwt er net. Ek by de middenstan wol men net langer as feint by nacht en by dei. De üren wurde ek dêrre djür, de lésten heech en de easken fan it publyk net le ger. Hwa dizze evolüsje net meimeitsje kin, fordwynt. Fan de 25 slachtoffers byge- lyks üt myn jongesjierren, binne nou jit 8 oerbleaun. En dochs krije de minsken mear en faker fleis as doe en wenje hjir in peartüzen minsken mear. Mar sil in slachter in bistean hawwe, dan moat syn omset sa great wêze, dat de folie hegere kosten dêrüt komme. Mei de smidden en kopersmidden is it tij tige sterk fór- roun en bliuwt der mar in inkelde op dit terrein wurksum. Krudenierswinkels en winkeltsjes tilde de stêd fan op, mar der is mar foar in stikmannich plak mear, om deselde reden. Mei grientewinkels is it net oars. Op al dizze terreinen is in füle striid oan ’e gong om yn dizze nijé forhaldingen de saek to rédden en for- skate sille it net folhalde kinne. Ek mei it bakkersbidriuw komt de kniper op ’e skine. Dat wie en is jit hjoed noch in bidriuw, hwat folie fan de minsken fre- Zij die menen voor een bijdrage in aan merking te komen, moeten zo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 15 april 1961 een daartoe strekkend verzoek bij Ged. Staten, afd. Studiefonds, Twee- baksmarkt 52, Leeuwarden, indienen. Aanvraagformulieren zijn ten provincie- huize (bodenkamer) verkrijgbaar. Zij, die voor het studiejaar 1960-1961 in het genot van een bijdrage zijn gesteld moeten, indien zij voor het komende stu diejaar in aanmerking wensen te komen, opnieuw een verzoek indienen Aanvragen, die na. 15 april a.s. worden ingezonden, blijven buiten behandeling Boekenschrijvers klagen Allen steen en been Het werk geeft ons behagen Maar, vrij algemeen Kan ’t verdienen beter Het is de kaalste baan Een bescheiden eter Heeft nog geen bestaan Waar of met, de heren Gaan in elk geval Lekker potverteren Op het boekenbal Boekenschrijvers, sterren Willy, Wim, Campo Pronk der literairen Weten het, voor show Moet men zich nooit schamen Stoelen aan de kant Wij zijn fijn tezamen In luilekkerland Geen geld, toch geen zorgen Jongens, ’t is weer knal Dansen tot de morgen Leve het boekenbal Boekenschrijvers kijken Door hun rose bril Weinig loon opstrijken Vaak een bittere pil Van de récencenten Kom, wij nemen ’t maar Vier de lieve lente Eén avond in het jaar Straks misschien weer vasten Gun ons het carnaval Het eindje draagt de lasten Van het boekenbal en thee overneemt van zijn moeder de wed. Lieuwe Hettema. Dat staat in hetzelfde nummer, waarin in het buitenlands overzicht melding wordt gemaakt van de stichting van het Kei zerrijk Mexico en de strubbelingen, die daardoor ontstaan met de toenmalige Verenigde Staten van Noord-Amerika. In de burgerlijke stand staat als oude be kende Bolswarder de geboorte aangekon- dieht van Harmen Welbedacht. E yendien bevat dit nummer een adver tentie van een Fryske Gearkomste onder leiding van Waling Dijkstra (Waling Om). In 1900 werd de zaak overgedra gen aan A. J. Hettema de vader van de huidige eigenaar. Al ten tijde van Napoleon dus werden aan het Marktplein in het huidige pand door dezelfde familie levensmiddelen ver kocht en dat is reden om daaraan enige herinneringen te geven. Interessant is ook, dat uit alle 4 geslach ten die de zaak in deze anderhalve eeuw hebben gedreven de eigenaren deel heb ben genomen aan het openbare leven, door zitting in gemeenteraad en diverse plaatselijke stichtingen. Dat de huidige eigenaar in dit jubileum jaar door extra activiteiten en aantrekke lijke reclames zal trachten zijn verzorgen de functie voor Bolsward en omgeving te stimuleren zal niemand verwonderen. tegenwoordig zelfs boekjes met enkel cartoons, u weet van die gezellige plaatjes zonder woorden die u in een lach doen schieten. Wilt u genieten van verre landen en avonturen in 't oerwoud of aan de pool cirkel? Het boek brengt er u veilig in uw luie stoel en voor weinig geld. Wilt u uw kennis vermeerderen en het eens geleerde opscherpen? Het boek is hierbij een goede gids, op populair we tenschappelijk gebied verschijnt er de laatste tijd niet alleen een grote quanti- teit, maar ook werken en werkjes waar van de kwaliteit uitstekend is. Bemint u de natuur? Wilt u weten wat daar groeit, bloeit, vliegt of kruipt in sloot en plas? Het boek licht u er over in. Wilt u zich geestelijk sterken in de strijd des levens? Op meditatief gebied is er een grote verscheidenheid en last but not least is daar Het Boek der Boe ken, voorzien van toelichting en com mentaar. Wij leven in een haastige, zich steeds sneller voortjakkerende tijd. De momen ten dat wij nog tijd hebben om ons te bezinnen en tot rust te komen, zijn wei- k

Bolswards Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1