Het vergaderseizoen vangt aan Opening jongensinternaat de R.K. H.B.S. van 1 si B Qabe Skroar üs hjoed 2 p to sizzen w VAN ONTVOLKING TOT BLOEDARMOEDE Fan de Marl inyloer Frontale botsing bij Schettens Zilveren filmpjes Spannum Il Ljuenser tsjerkje Zangvereniging opgeheven II Tj. de J STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND - f DINSDAG 5 SEPTEMBER 1961 57e JAARGANG No. 68 Hwat hal een men I PYT de personenauto, be- nu wel gememoreerd. vergeven. Dagelijks zit de redactie met i dorp tot een gehucht. men MIK NET TO LEECH! f reegje lokwinsk 4 2e week sepl. 1936 Advertentieprijs: 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie i 1 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V., Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telef. 2451 Na 18.30 uur 2305 of 2335 (K5157) ieder wil meewerken, kan er op het ge bied van de verslaggeving nog veel ver beterd worden. Maar nu het vergaderen zelf. Het sei- gjin weardefoller. bisit as in brede oplieding foar in jong Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 De falske freon is de wiere fijan Bolswards Nieuwsblad De Jong’s Nieuwsblad met de Prof. Titus Brandsma Stichting a’s grote steun. Geluk wenste spreker Bolsward en Friesland met deze nieuw bouw, die voor de interne leerlingen ’n onschatbare verbetering is. De nieuwe directeur, pater Dr. Oswin van der Lubbe ofm, achtte deze bouw vooi de H.B.S. van grote betekenis. Im mers een goede huisvesting speelt een belangrijke rol in het gedrag der leer lingen, waarvan 34 deel hier gehuisvest zal zijn. Namens de H.B.S. bood spr. de prachtige grafiek aan in de hal van het gebouw. Als dan aannemer Huitema een dank woord had gesproken, waarbij een vlag- gemast met stander en een vlag werd aangeboden, was ten slotte het woord aan de prefect van het internaat pater De Haan ofm, die een dankwoord sprak aan architect, aannemer, personeel, dank ook aan de accuratio opzichter broeder Marinus ofm. Bewondering ook voor de huishoudelij ke staf die zich in een zeer bekrompen ruimte prachtig heeft weten te redden, maar ook nu beter gehuisvest zal zijn. Na deze toespraken bood een der leer lingen de sleutel van de nieuwbouw aan, aan pater provinciaal, die hiermee de toegang opende en de aanwezigen de gelegenheid gaf het gebouw te bezien, waarvan een intensief gebruik werd ge maakt. Bolsward is met de bouw v n dit inter naat een prachtig geoutilleerde inrich ting rijker geworden, dat zeker zal bij dragen tot meerdere groei van het Ka tholiek middelbaar onderwijs in Fries land. In de zaal van het oude internaat kwa men zaterdagmiddag de vele genodigden bijeen om de opening van het nieuwe internaatsgebouw mee te maken. Daar was pater provinciaal der Fran ciscanen de hoog eerw. pater Sigibald Hogenboom ofm, de hoog eerw. heer de ken C. J. van Vredendaal van Sneek, pastoor G. Bertels ofm, en oud-pastoor van Bolsward pater Dr. Is. Onings, de oud- directeur der H.B.S., pater G. Voorvelt ofm en vele anderen. Van het gemeentebestuur was burge meester Geukers, met wethouder Olden- zicl en de gemeente-sccretaris aanwezig. De leiding berustte bij pater Oct. v. d. Barselaan ofm dié de sprekers inleidde, en als eerste spreker het woord gaf aan pater provinciaal. Eigenlijk moest hier Gemeenten set jim trou toskoar Hwat jiertal oft wy skriuwe lenrieaich sneins troch de iepen doar Dan sille de tsj erken bliuwe Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en Te Burgwerd is opgericht een vrouwen vereniging met 14 leden. len fan de düdlikste biwizen by in hüs halding, in famylje, in groep of in plak, hwerüt men sjen kin, dat der echt libben En dan is oan it hege Bolwurk dizze wi- ke iepene it alhiel nije ynternaet foar de r.k, HBS, hwert 72 learlingen yntern yn wenje kinne en hwat alhiel folboekt is. Kerkt troch dizze ynternaten is foar de learlingen, dy't to fier fan Boalsert óf- wenje om der mei bus of fyts hinne to As stille wachter yn in perkje Fan alle fleur en sier üntdien Sa hat it lytse Ljuenser tsjerkje lensum, biskieden, ieuwen stien Inkelen koene ’t sneins noch fine Hja seagen ‘t as in Godsgebou Mar it tal, nea machtich yn ’t forline Sakke de jierren stadich óf Der bleau net folie om mei to dielen Op ’t plattelan forrint it tij In doarp fan fiif en f jirtich sielen It lytste yn de grietenij Elk moast allinken wol bigripe As der gjin help fan buten komt Rekket it tsjerkje yn 'e knipe Dan wurdt it troch de sloper nomd Der bliek gjin kans to bihalden Opknappe? It libben is to djür De generaesje fan de alden Fait wei, hwat bliuwt fan t doarp dan oer? Wy moatte üs birêstend büge Ek geastlik lukt de toarre hjerst Aenst is in stienheap tryste sjüge Dit hat ienris in tsjerke west Oeral moatte nije tsjerken rize Yn stylfolle moderne steat De offerfeardigens kin prize Der is miljoenen kollekteard Miskien mei it de hoop forsterkje Dat der fris geastlik libben sprüt Of giet it lyk it Ljuenser tsjerkje Dat har bisteanstiidrek ófslüt? en leararen sille it jo O CJ de pas afgetreden provinciaal zijn, om dat deze na de hele groei van deze R.K. H.B.S. onder zijn supervisie had en de opdracht voor de bouw van dit internaat gat Wat toch, zo zei men toen, moet zo’r H.B.S. in Friesland. Nu na 11 jaar blijkt een prachtige groei, die ook nu nog niet is afgelopen en dus is ook deze bouw geen onverantwoorde onderne ming. Toch is bij de hele praktische inrichting de soberheid betracht in Franciscaanse geest. Spreker besloot met de wens, dat de H.B.S. steeds meer zal gaan.beteke nen voor het Kath. Noorden, waaraan de paters Franciscanen graag in deze vorm bijdrage leveren. Burgemeester Geukers, sprekend namens het gemeentebestuur, was dankbaar voor deze bouw in onze stad. Groot is de strijd geweest om de H.B.S. in Bols ward te krijgen, die nu een zegen blijkt geworden te zijn voor Friesland. Voor de bouw van dit internaat gaf het gemeentebestuur gaarne zijn medewer king Een bouw bestemd voor opvoe ding der jeugd, naast de school, onder leiding van de steeds actieve prefect pa ter De Haan, aan wien het gemeentebe stuur een klein geschenk aanbooj. De president van de Dr. Titu-. Brand sma Stichting, de heer J. K. Girisch van Leeuwarden, constateerde de prachtige groei van de school. Dank zij vooral de stuwkracht van de eerste directeur pa ter Voorvelt, studeren er nu reeds 300 leerlingen. Op initiatief van de Orde der Franciscanen is nu dit internaat ge bouwd voor 70 jongens, waardoor het rayon van de school belangrijk wordt vergroot. In een van humor tintelende toespraak gaf de oud-directeur pater Voorvelt, zijn visie op school en internaat, dat tot stand is kunnen konven dank zij de on baatzuchtige medewerking van velen en Om twintig over zes zaterdagmorgen is op Rijksweg 43 een paar honderd meter voorbij de viersprong bij Schettens een personenauto op een stilstaande vracht- brengen, waarvoor hem eveneens dank werd gebracht voor de wijze waarop hij dit deed. Alle gebeurtenissen die in het afgelopen jaar de revue waren gepas seerd, werden op deze wijze nog eens in herinnering gebracht. De penning meester boekte een klein batig saldo. De boeken en bescheiden werden door een tweetal leden, staande de vergadering, nagezien en in orde bevonden, waarna de penningmeester decharge werd ver leend. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter en secretaris, beide her kiesbaar, weer gekozen. Enkele interne veienigingszaken werden nog bespro ken en diverse voorstellen gedaan. Hier na was er de rondvraag, die weinig op leverde en werd onder dankzegging voor de aanwezigheid door de voorzitter deze geanimeerde jaarvergadering gesloten.” U voelt het, lezer, aan een dergelijk ver haal heeft de krant niets! Het is prompt de papiermand ingegaan. Er stond niet in van welke organisatie het een jaar vergadering was, hoeveeel leden er aan wezig waren, wie de voorzitter was, hoe veel geld er in kas was, enz. Veel korter, maar zakelijker gesteld, had het bericht zo kunnen luiden: „Onder leiding van de heer A. de Boer kwam de A.B.T.B. in het parochiehuis bijeen. Er waren van de 40 leden slechts 10 ter vergadering. Het overleden be stuurslid, R. Sieperda, werd herdacht. De aftredende voorzitter en secretaris, de heer B. Kalverda, werden herkozen. De penningmeester had nog ruim f 80,- in kas. Besloten werd een winter-excur- sie te houden naar een proefboerderij in Noord-Holland.” U ziet het, heel dat geroep van welkom (wij hebben nog nooit een Voorzitter ho- Fen roepen), heel dat geschrijf over no tulen, die worden vastgesteld (als - --3 XYlCLVllLCll MtUWlVH W IJ Hl V*C CdOLV I niet zouden worden vastgesteld was het piaats de bundeling in een bepaald dorp, auto gebotst eigen aan de fa. W. Stop pas nieuws), e.i dat nakijken van de minder die van verschillende dorpen on derling. Het is naar onze mening van belang de boeken (ook al weer, als ze niet zouden kloppen was hjt pas nieuws) is wegge- ls Ilaal UILW IIlculllg viuI uc laten. Maar de zakelijke gegevens zijn j eigen dorpsgemeenschap zolang moge- - I lijk te handhaven en te beleven. Zodra Wij hopen dat u ons dit zijpaadje kunt 1 dit niet meer mogelijk is, wordt het j-I j-A-i. -u-1.4. dergelijke onverzorgde verslagen. Wat En als laatste suggestie: men zorge moet een correspondent wel anders als toch dat elk dorp zijn dorpshuis hebbe hij niet over gegevens beschikt? Als ’n en houde als centraal punt waar het hart van het dorpsleven klopt. Ook kleine dorpen kunnen in deze groot zijn. Plaatsen als Lollum, zelfs Hichtum en Hartwerd hebben dit bewezen. - De chr. gem. zangvereniging ,,Con- Amore” te Spannum-Edens heeft woens dagavond 30 aug. op een ledenvergade ring, waar ook haar directeur de heer J. R. Blanksma uit Witmarsum aanwezig was, besloten de vereniging"voorlopig op non-actief te stellen. De directe reden tot dit besluit is een tekort aan mannelijke krachten. Er waren een paar vacatures bij de tenoren, en ondanks alle energieke pogingen daartoe aangewend, mocht het niet gelukken om bij de tenor nieuwe versterkers aan te trekken. Het bestuur en ook de leden waren van oordeel, dat de vereniging hierdoor zodanig gehandicapt is, dat men noodgedwongen ’t besluit tot tijdelijkestopzetting moest nemen. De leden hebben n.l. nog een stille hoop dat zich binnen afzienbare tijd weer te noren zullen beschikbaar stellen. Wie van de dorpen Spannum-Edens kan en wil helpen? De zangver. die uitkwam in Uit. muntendheid, heeft ruim 26 jaar bestaan. Ze werd destijds opgericht door meester Jac. de Bruin, het hoofd der school. De ze vormde het voorheen reeds werkende dameskoortje om tot een gemengde afde ling. Hij heeft ook, tot enkele jaren na de oorlog, de vereniging als directeur ge- 1 diend. Ook dit jaar wil ons blad van al dat vergader weer trachten een getrouw beeld te geven. Geen verslag is ons zo welkom als van een vergadering, waar in iets belangrijks is gezegd of tot iets vermeldenswaard werd besloten. Immers via ons blad kan dan ook een niet aanwezige en evenzeer een oud- plaatsgenoot meeleven. Maar U lette lette dan wel op dat „belangrijks” en „vermeldingswaard”. Het is voor een blad, dat een rayon van zo'n 40 50 plaatsen bestrijkt, die ieder wekelijks op verschillende manie ren en op diverse plaatsen in vergade ring bijeen komen niet wel doenlyk van elk samenzijn een verslag te geven. Wekelijkse en periodieke vergaderingen, die steeds hetzelfde stramien hebben, bijv, van mannen- of vrouwen-, van meisjes- of jongelingsverenigingen, van dam- of schaakavonden, zult U dan ook niet in ons blad vermeld vinden. Er is immers niets „bijzonders”. Wel is dit het geval als een bepaalde vereni ging tot fusie besluit, wordt opgeheven, nieuw leven wordt ingeblazen enz. Wanneer een bejaarden-sociëteit weer aanvangt, is dit nieuws en moet het in de krant. Als er de volgende week wéér thee wordt geschonken, wéér wordt ge sjoeld, wéér een kaartje wordt gelegd is het geen nieuws meer. Zo ook is een dam- en schaakwedstrijd belangrijk, delen wij graag iets ntee over een ring- of streekvergadering en over een gehouden jaarvergadering. Over het algemeen beschikt ons blad over ijverige en nauwgezette correspon denten. Maar men moet, als men zelf enthousiast lid van een bepaalde orga nisatie is, begrip kunnen opbrengen voor het feit, dat een plaatselijke cor respondent niet tegelijk een dam-, een muziek-, een toneel- en een filmavond kan meemaken en dan tegelijk nog aan wezig zijn bij een jubileum- of een jaar vergadering. Met andere woorden. Wij doen op de verschillende organisaties een dringend beroep mee te wijlen werken, bijv, door gegevens te verstrekken aan onze plaat selijke correspondenten, indien deze zelf jiiet in staat zijn uw avond mee te ma ken. Dit is beter dan ons achteraf laco niek meedelen, dat er „toch niets van in de krant komt”. Heus, ons blad wil gaarne een spiegel zijn van het leven in ons rayon, zoals dat reilt en zeilt. Wel wordt, mocht dit artikel er toe bijdragen dat er een stroom van berichten komt, uiterste be knoptheid op prijs gesteld. Onlangs ontvingen we een bericht in on geveer deze vorm. „Jaarvergadering. Door de voorzitter werden alle aanwezigen het welkom toe geroepen op deze jaarvergadering, waar na deze werd geopend. Spreker memo reerde verschillende hoogtepunten uit ’t verenigingsleven van het laatste jaar en stond stil bij hen, die waren heengegaan. Hierna las de secretaris de notulen, die onder dankzegging voor de keurige wij ze waarop ze waren opgesteld, zonder nadere bespreking werden vastgesteld. Hierna kwam de secretaris opnieuw aan het woord om het jaarverslag uit te Toen de verloving van de Prinses te Bols ward bekend werd, hield het stedehjk muziekkorps een muzikale rondgang. De leerlingen der Rijkszuivelschool kregen toestemming zich hierbij aan te sluiten. Toen zij gekleed in laboratorium jassen en getooid met oranjemutsen verschenen (gerekend hebbende op het Bolswarder kwartiertje") was de muziek reeds ver trokken. Toen zij op eigen gelegenheid een harmonikaspeler voorop, een optocht wilden organiseren werden zij door twee agenten op hardhandige wijze uiteenge slagen. De agenten trokken de sabel en sloegen op de studenten en hen die hun feestvreugde met hen deelden in. Ver schillende personen kregen schade aan hun kleren. jown wurdt, mar ek de leararessen foar dit ünderwiis oplieden wurde. Mei har ynternaet, en de bilangrike üt- wreiding fan de lokalen is dit nou in skoalle, dêr’t de stêd mannich greater plak mei foarüt is. Binammen om t hjir neist de oplieding foar de algemiene Hüshaldünderwiisakte ek de gelegenheit is om de tünbou-akte to heljen, is de bi- tsjutting jit greater wurden. by it ünderwiis. Dér foaral wurdt bislist oft it in goede en warbere leading is, oft de wurden fan de ünderwiiskrêft ynfloed hawwe of net. De beste ünderwizer is ünmachtich, as de alders mei har moreel gesach net efter him steane. Bileaven nei de legere skoalle, as de puberteit de grea- tere bern it libben al net maklik makket, is it de hüshalding, dy’t makket of de leading hoekhaldt. Party alden miene fa. kentiids, dat in skoalle hinne gean kin en hjit it der mar yn, mar sa is it net. De skoalle kin in greate ynfloed ha op de leading, mar dan allinnich as de alden foar hündert persint efter har steane. Hünderten greate bern geane dizze wiken nei Ulo, HBS, Techn. skoalle, Lanbou- skoalle, Hüshaldskoalle of earne oars. Hja binne mei de beste foarnimmens bi- siele, mar foardat it Krysttiid is, kin de thermometer al op stoarm stean. En dan moat der in forstannige en bigripende hüshalding wêze, dy’t harren stipet om it net sitte to liten. Hwant de takomst is der yn folie gefallen mei bislist. Jow harren iid, jow harren romte yn hüs. jow har jim meilibjen en golle bilangstelling, dat ha se sa nedich as brea. Sjoch nei de takomst, as de tiid fan lea- ren en skoallegean foarby is en f dan, hoe't hja dan winskje sille, dat it gien wie. Hald kontakt mei it ünderwiis, jimme wolle foar de bern allebeide it beste birikke, dat stiet fêst. Wolnou, mik dan net to leech en set jimme neist de bern om mei de skoalle oan de takomst to bouwen. Hwant hwat jo de bern ek meijaen kin ne, der is gjin weardefoller. bisit as in deeglike en 1 minske. Dêrfoar sil it bern letter syn al den it aldermeaste tankber wêze. Te koop 2000 beste oude Mopsteen en i een koperen stalpomp bij Sj. Tj. Land- earste yêze, dy't plechtich iepene wurde man te Wolsum XT sil. Neist de Rykssuvelskoalle en de HBS grif de bilangrykste skoalle foar stêd en omkriten, omt hjir net allinnich it nor male ünderwiis oan de jonge famkes meast bilangrike is, hwat men de bern meijaen kin yn har fierder libben. De wrald foroaret hurd, de bihoefte oan ün- derleine minsken nimt jit altyd ta. Elk birop ropt en skreaut bytiden om bi- tüfde jonge krêften en men moat wol blyn wêze om net to sjen, dat soks yn de takomst jit aloan slimmer wurde sil. De bern fan hjoed sille har libben seis liede moatte yn de maetskippij fan 1970 oant fier oer it jier 2000. As men der in tel by stilstiet, moat it wol driuwend op jintakomme, dat it klear meitsjen fan dizze bern foar dy takom- stige tiid alderearst freget, in deeglike en brede oplieding. Dat men dêrom diz ze bern nei de legere skoalle perfoarst net gean litte kin, sprekt as in boek. Dat men der in skoalle foar siket, <h' 't by har oanliz en forwachtingen past, is ek net slim to bigripen. Mar hwat wol ris helder op sein wurde mei, is dit, dat men de bern dan ek in earlike kans jaen moat om de fruchten fan sa’n oplieding genietsje to kinnen. Dat kin in skoalle allinnich net, bislist net. Dêrfoar moat de hüshalding tige meihelpe. De alden, dy’t nei de skoalle- üren daliks bislach lizze op dizze op groei jende bern, har al by alles en foar alles brüke wolle dogge forkeard. Yn dizze jierren moat men harren tiid gunne óm de lessen en it hüswurk to meitsjen. Dat is. al it minste. Mar der moat mear frege wurde. De alders moatte har bern by dizze taek helpe, yn dy sin, dat hja mei bilangstelling en oanmoediging har bern by dizze taek helpe, yn dy sin, dat hja mei bilangstelling en oanmoediging har bern bigelide. Hja geane de earste dagen mei moed nei har nije klas en skoalle, mar der komme ek dagen en wi ken, dan sil heit en mem de wifkjende moed sterkje moatte en de bern der troch- helpe moatte. gean, de gelegenheit skepen om dochs dizze skoallen to bisykjen. Dit is foar it plattelan yn it bisünder jji skoan ding, al komme der dêrtroch ek wol learlingen üt de stêdden. It feit, dat yn sa’n ynter naet de kans om geregeld har lessen en wurk klear to krijen, better is as by party minsken thüs, is hjir fakentiids de oar- saek fan. Oan de Snitserdyk is dan fierder mei in- kelde wiken de nije Lanbouskoalle klear om brükt to wurden en sil dêrmei in ein kommen wêze oan de efsterstan, dy’t dizze tüke fan ünderwiis al to lang hawn hat. Tagelyk is men mei man en macht oan it plein by de HBS dwaende om de nije legere en Uloskoalle klear to meit sjen foar de alders, dy’t it iepenbier ün derwiis foar har bern winskje. Dat sil jit wol in skoftke duorje, foar en alear hjir de bern torjuchte kinne, mar it komt alle dagen neijer en ünthjit foar harren in echte forlossing üt in minne situaesje. Sjocht men dan it hear ris oer, dan sille der net folie plakken wêze fan dizze om- fang, hwert de outillaezje fan it ünder wiis op sa’n goed peil stiet en dat is foar de stêd en har biwenners in lokwinsk - wurdich. Hwant al to faek wurdt jit oer] Alle ünderwizers de holle sjoen, dat goed ünderwiis itlsizzc; de hüshalding makket safolle üt yn sit, bliuwt altyd it sjen nei de takomst. En nou 't it wer septimber is en de skoal len allegearre wer bigoun binne, kin it tige syn nut hawwe ris om jin hinne to sjen, hoe ’t it mei üs eigen takomstvisy stiet. Hjir yn de stêd is it elk wol klear, dat er tige folie omtinken jown wurdt oan it ünderwiis. Hoe great en hoe kostber de forsjennin- gen ek binne, Boalsert kin der great op gean, dat it oer alle boegen de saek fan it ünderwiis op it foarste plak set. De nije Kristlike Hüshaldskoalle sil straks de Schreven we verleden week een korte nabeschouwing over het afgelopen vakantie- en toeristenseizoen, nu de kalender weer september aanwijst (de eerste maand met de befaamde r in de naam) is het wellicht goed als tegenhanger van dit artikel iets te zeggen over het komende herfst- en winterseizoen. Het moet nog even op gang komen, de laatste feesten moeten nog gevierd, de veekeuringen nog gehouden, maar dan is de vergadertijd weer aangebroken. Eerst zal het voortkabbelen, om dan in het begin van het volgend jaar uit te breken in stroom jaarvergaderingen. zoen staat weer voor de deur. Gelukkig zullen de vergaderzieken zeggen. Jam mer, zullen de thuisblijvende huismoe ders (of -vaders) denken. Het is maar net van welke kant men het bekijkt. Feit is, dat er in stad en dorp ontzagge lijk veel energie wordt verspeeld aan 't in stand houden van traditionele vormen van vergaderen, waarvan zeer weinig uitgaat en die vrijwel geen succes of profijt sorteren. Jammer ook, dat men zo weinig een bestaande vorm durft doorbreken om tot nieuw leven te ko en bestaande organisaties elkaar niet kunnen vinden en liever aan bloed armoede (ontstaan door de ontvolking van het platteland) wegkwijnen, dan door een nieuwe bundeling van krachten te komen tot originele initiatieven. Veel vormen van vergaderen, vooral ook in het jeugdwerk gaan n.l. een moeilijke tijd tegemoet. De ontvolking noemden we reeds. Dan is er de noodzakelijke studie voor hen die vooruit willen ko men, dit zijn juist degenen, die leiding zouden kunnen geven. Niet te onderschatten is de televisie, die niet alleen de smaak verandert, maar ook velen aan de huiskamer bindt. De kerkelijke en politieke verdeeldheid is veelal een ernstige handicap voor de opbloei van een hechte gemeenschap. Dan is er de veelheid van organisaties, meestal landelijk georganiseerd, die het beletten plaatselijk elkaar te vinden. De financiën beginnen ook een rol te spelen. Het valt niet mee iets te orga niseren, dat verantwoord is, zodanig dat het financieel geen strop wordt. Niet altijd kan men de toevlucht zoe ken tot de misschien noodzakelijke, maar toch altijd hinderlijke verlotingen en collecten. Wij zien, met name wat de dorpen be treft, maar één uitweg, n.l. het bunde len van krachten en het zo mogelijk samensmelten van een te veel aan or ganisaties, desnoods in federatief ver band. Daarnaast en dit geldt met na me voor de stad en de grotere plaatsen bepleiten wij een overleg, waarbij worde vermeden, dat men elkaar in de wielen rijdt, door op eenzelfde avond of ook in eenzelfde week te veel evenemen ten zo er nog van evenementen spra ke kan zijn opeen te hopen, zodat de een de ander noodzakelijkerwijze wel schade moet doen. Bij „bundeling van krachten” bedoelen wij in de eerste pels te Delfzijl. De koplampen van de personenauto, be stuurd door een inwoner van Drachten, werden tegen elkaar gedrukt. De materiële schade was zeer groot. De kraanwagen van fa. Van der Werff ver leende goede diensten. De bestuurder der personenauto, op weg naar zijn woonplaats, moest met een her senschudding in het ziekenhuis te Sneek worden opgenomen. De vrachtwagen stond in de richting Af sluitdijk, de personenauto reed in de richting Bolsward. L I

Bolswards Nieuwsblad nl | 1961 | | pagina 1