Plattelandssteden door Sudergoa discussie gebracht m in het goud „Andante In hoeverre industrialisatie gewenst i; 'W r ■I Qabe Skroar üs hjoed p p to sizzen r i is n. 99 Fan de Martinytoer STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad „Gouden orkest met zilveren klanken '?4‘- F 1T De halst ien wer thus Züricher aannemer vrijgesproken Zilveren filmpjes Kampioenswedstrijd Dambond Fries spel 7/7^7^/ ^^^7^7^^^ f 4s v (’H 58e JAARGANG DINSDAG 6 FEBRUARI 1962 No. 10 KLM DC-8 MET 110 MILITAIREN NAAR BIAK Hwat ha» I Bigj in net, of set troch huurverschillen, 99 -5 al in IN WARSKOGING Tweede klas: Tj. de J. I’S Advertentieprijs: 15 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertentres bij contract reductie fal to bitreuren fait. It twadde argumint, dat by frijlitting I Fryslan telt 75 hierdeboeren, Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V, Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telef. 2451 Na 18.30 uur 2305 of 2335 (K 5157) H. Jorritsma de laagste in men allinnich mar êfgie op de kwaliteit en de greatte fan it lan en de pleats der- op ta rekkene. Né, üs biswieren sitte hjiryn, dat yn de formiddens, hwer’t men de lieders fynt fan de boerestan, bigjint to twiveljen oft de bihearsking fan groun- en buorkerijenprtizen jit wol is fêst to halden. En jit slimmer, oft men de hoekstien fan üs pachtrjucht, de kontinuaesje, yn de takomst wol bihalde kin. Vooral met een dergelijk jubileum is het wel eens goed ons te realiseren, wat „Andante” voor de Bolswarder gemeen schap betekent. Hoeveel feestelijke, lief dadige en culturele bijeenkomsten heeft „Andante” in die 50 jaar niet met haar muziek (meestal belangeloos) j opgeluis terd ?Over het algemeen vindt men dit maar heel gewoon en denkt er niet aan, hoeveel opofferingen aan geld, tijd en studie de leden zich getroosten, een der gelijke vereniging in stand te houden. Rekent men alleen maar de vaste uitga ven, zoals salaris directeur, zaalhuur en de benodigde muziek. Deze vormen in een jaar een belangrijk bedrag, dat bui- te de subsidie van de gemeente Bolsward hoofdzakelijk door de leden moet wor den opgebracht. Er heeft zich voor dit jubileum een ere- Dit argumint liket üs tige swak. Op it foarste plak biskikke wy troch de groun- kartearring al oer kaerten hwer’t dizze grounen düdlik op oanjown binne, wy kenne dy dus al en twad, as de groun ditmaal slecht, want zijn eerste partij tegen de 66-jarige Sj. Tigchelaar uit Parrega werd door hem verloren. Tig chelaar is echter een sterke speler en recordhouder van het kampioenschap, want hij veroverde de hoogste titel reeds zevenmaal: in 1936, 1937, 1938, 1940, Bols wards Nieuwsblad f. R. Piersma te Par- aan H. de Haan horloge per etmaal. den. 1. F. de Boer. 2. C. Miedema, Peins. Derde klas: 1. Sj. Bakker, Wirdum. 2. J. de Vries, Leeuwarden. 1. A. Broersma, Oosterlit- tens. 2. K. Nicolai, Leeuwarden. 1. P. Hiemstra, Hichtum. 2. J. Smidts, St. An na Par. 1. U. Wassenaar, Minnertsga. 2. S. Valk, St. Anna Par. thuis te zijn en dat de ter plaatse wo- jn.l. T. van Dijk, voorz.; H. J. Bachofner, I der Kam, penningm. In het algemeen stonden de gespreksgroepen positief tegenover vestiging en uit breiding van industrieën. In Bolsward was men het onderling echter niet eens over de meest wenselijke toekomst van de stad. Sommigen van de groep hier vroegen zich af, of Bolsward er wel naar streven moet om echt een industriestad te worden. Zjj hadden voorkeur voor een toekom stig Bolsward van niet te grote omvang, met behoud van een zekere gezelligheid en intimiteit. De anderen wezen deze zienswijze af door te stellen, dat zulks stilstand zou betekenen. En dit zou onherroepelijk neerkomen op vergrijzing, futloosheid en achteruitgang. Wel was men het in Bolsward eens over de on rechtvaardigheid van het industrialisatiebeleid van de overheid; er kan niet genoeg op worden aangedrongen, dat ook voor de „buiten-kernelyken” de facili teiten, zoals die voor kernen en suö-kernen gelden, beschikbaar moeten zyn. De bevordering der industrialisatie zag men primair als een taak van de overheid. Onder bovengenoemde titel geeft het amusements- en show-orkest „Andante” op maandag 19 februari a.s. zijn jaarlijkse uitvoering in „de Doele”. Maar het is 'deze keer geen gewone uitvoering, maar tevens de viering van het gouden jubileum, zij het om financiële redenen op bescheiden wijze. Om 7.15 uur bestaat er voor verenigingen en particulieren in de foyer van „de Doele” gelegenheid het bestuur van „Andante” met dit gouden jubileum te com plimenteren. Aansluitend hierop, om 8 uur, volgt de jubileum-showavond. Goede w(jn behoeft geen krans. Ieder, die de laatste jaren de showavonden van „Andante” bezocht, weet, dat wat hier wordt geboden, weinig onderdoet voor de prestaties van beroepsgezelschappen. En het spreekt vanzelf, dat de mede werkenden er alles op zullen zetten, in deze jufeileumshow een climax te bereiken. Nei’t wy in lytse tweintich jier mei- makke hawwe, hweryn de hier fan lan en pleatsen gjin ünrêst en search fear de gebrükers bitsjutten, bigjint him nou op it heden in tendins to oppenearjen, dy’t wy net üngefaerlik achtsje. Wy bidoele net, dat de hieren oer it gin- nerael oanlüke, wy miene jit minder, dat it mis wêze soe, dat men by de fêst- stelling fan de hier fan in pleats ütgiet fan de wearde fan it lan èn fan de ge bouwen. Dat achtsje wy folie krekter as de methoade frn jierren lyn, doe’t woningbouwpolitiek, vervoermiddelen), die zich in verloop van tijd kunnen wijzigen. Aangenomen werd dat onze steden voor lopig alle werkenden zeker niet kunnen huisvesten en dat het pendelen dus be staat en vooreerst blijft bestaan. Eén van de bezwaren van het pendelen is, dat het. gezinshoofd de gehele dag verstek laat gaan in zijn gezin. Meer dan tot nu toe het geval is, zou deze afwezigheid ingekort kunnen worden door het bekorten van reisduur en mid dagpauze. Men achtte het mogelijk, dat de bedrijven meer gebruik gaan maken van de kortere middagpauze. Het hoort er thans nog bij, dat de ter plaatse wo nende werknemers zoveel mogelijk 's middags naar huis komen voor de war me maaltijd. Men vroeg zich af in hoe verre dit „landelijke” element in de toe komst te handhaven valt. De situatie is momenteel nog zodanig, dat niet steeds de nodige voorzieningen voor de „overblijvers” aanwezig zijn. Enkelen achtten het van grote waarde, dat het gezinshoofd „tussen de middag” thuis komt. Zonder nu een scheiding van idealisten en realisten te willen sugge reren, moet worden vermeld, dat enige anderen die waarde in twijfel trekken, terwijl één hunner (een huisvrouw) de treffende typering ,,’t paniekuurtje” be zigde. Volgens de laatsten wordt de ge zinsharmonie evenzeer geschaad als dat zij gebaat is bij die haastige maaltijd 's middags. Dat eerder beëindigen van de dagtaak heeft juist veel meer een har moniserende en integrerende invloed op het gezin. Bovendien, die „idealisering” spruit goeddeels voort uit traditionele opvattingen omtrent het tijdstip van de warme maaltijd, menen zij. Hoe het ook zij, men stelde vast, dat de gende heren: Burgemeester Mr. J. A. Geukers, ere-voorziter; G. Timmer, voor zitter; J. Smith, secr.-penningm.; P. Fen- nema, L.J. de Haan en J. van der Klei, leden. Dit comité stelt zich o.m. ten doel de jubilerende vereniging een jubileumca deau aan te bieden. Het rekent hierbij op de royale medewerking van zuster verenigingen en particuliere bijdragen van oud-leden, donateurs en verdere vrienden van „Andante”. Het ligt in de bedoeling van schrijver dezes, in de komende weken in vogel vlucht de voornaamste gebeurtenissen uit het 50-jarig bestaan van „Andante” aan de vergetelheid te ontrukken. Uit de eerste levensjaren weten we al leen, dat in het klein werd begonnen, met twee violen en een cello. In het algemeen achtte men een gun stig woonklimaat, waartoe in dit ver band niet alleen het wonen als zodanig, maar ook de mentaliteit van de bevol king en de aanwezigheid van voorzie ningen en middelen werd gerekend, een belangrijke voorwaarde. Maar een nader beraad over de concretisering van het mogelijke aandeel der bevolking hierin zou niet overbodig zijn. Het vraagstuk van de woonplaats der werkenden in de bedrijven in Bolsward en Sneek leverde in de discussies ver schillende meningen op. Sommigen achtten het wenselijk, dat vele werkenden blijven wonen in dorpen in de omgeving. Dit zou in het belang van het platteland zijn (ook de steden hebben belang bij een omringend platte land dat gezond is) en evenzeer in het belang van de betrokkenen, die er veel al niet voor voelen om in een stad te wonen. De anderen stemden in met de noodzaak van een gezond platteland, maar ver wachten toch dat ook in de toekomst het wonen in de nabijheid van het werk dat wil zeggen centrum met inbegrip van directe omgeving de voorkeur zal blijven houden. Uit een analyse van de migratie naar Sneek in 1960 blijkt, dat de directe om geving (binnen een straal van 10 km) in verhouding nog de meeste inwoners aan Sneek verliest. Ervan uitgaande, dat de aantrekkingskracht van het ste delijk centrum als woonplaats blijft be staan, achten deze anderen het toch niet uitgesloten, dat de z.g. korte pendel (bijvoorbeeld over een afstand van 5 tot 6 km) een normaal (dat wil zeggen als zodanig aanvaard) verschijnsel gaat worden. Deze situatie wordt door hen ook niet als ongewenst beschouwd. Uit voorbeel den bleek ons, dat sommigen vanwege de flatwoning afzien van wonen (en soms dan ook van werken) in Sneek. Het is niet onwaarschijnlijk, dat hun voorkeur uitgaat naar wonen in één der omlig gende dorpen. In de discussies over in- dustriewoningen zal men derhalve ook ernstig aandacht dienen te schenken aan de dorpen- in de omgeving. Inwoners uit Bolsward, die in Sneek werken, zouden merendeels wel in Bols ward willen blijven wonen. De huidige situatie wordt in sterke ma te mee bepaald door allerlei omstan digheden (waaronder woningschaarste, bisjocht, lyk as folie boeren op it he- gjin reden is om nou al in goede saek den dogge, kin de tins net kwyt wurde, óf to brekken, towyi it bisprek oer de dat de striid tsjin de bihearsking net los- j lanboupolityk fan de E.E.G.lannen jit litten wurdt. Yn dizze nota dochs wurde bigjinne moat. Der stiet jit alhiel net trije arguminten nei foaren brocht om fêst, dat op dit punt de oare lannen mei oan to toanen, dat wy in oare wei lans sokke easken komme sille en as men moatte. It is wier, de wurden, dy’t brükt oertsjüge is, dat it loslitten fan de pri- wurde, litte jit wol hwat romte foar zen greate biswieren hat, kin men der- Né, ik kin my skoan bigripe, dat it Boun pendelaar er belang bij heeft om aan ’t 17 oktober 1918, over het jaar 1917-’18. I eind van de middag zo vroeg mogelijk I De vereniging bestond toen uit 15 leden, fhiiifi to ■ziin Hat do tor nlnatso wa- In 1 T van T)iilr vonr-z M T "Raohntnor I nende de middagmaaltijd te midden van J seer., G. Timmer, penningm. en verder het gezin zeer belangrijk kan achten. Meer kennis omtrent deze voorkeuren, zoals de sterkte of de aanwezigheid er van, enz., leek de gespreksdeelnemers beslist zeer gewenst. eigen boeren, dus gjin hierders. Men soe I skikt binne foar tünbougroun. Dy sille like grounpriis en in reedlike hier. Gean- Dronrijp. 2. G. Postma, Sexbierum. v... j j. „„—„.a—„a komme de f o—li r d in gen h y n t I Idas* it lyk. Lit men nou net hinne gean en 1. H. de Valk, Dongjum. 2. nog niet be- bring op in nij de rjuchtssekerheit yn slist. 1. E. van der Wal, Dedgum. 2. C. gefaer. Dat soe foar de hierdeboeren j de Boer, Leeuwarden. 1. J. Veninga, in ramp en foar de maetskiplike forhêl- Leeuwarden. 2. A. Kingma, Leeuwar- dingen in stap efterüt bitsjutte. En der' - ha wy yn üs tiid net it minste forlet fan. van Schiphol een laatste groet voor bet vertrek Clclll de bekenden Vrijdagmiddag is een KLM DC-8 met 110 militairen in burger naar Nieuw-Guinea vertrokken. Fotot -familie en i Vervreemding van dy’t in tydlik karakter hie, faeks net béste groun foar de boer jit altyd de rjucht yn de diskussynota achtsje ik net 1. Joh. Wassenaar, Baard. 2. W. Schuk- yn oarder. De alinea deroer is wol mei i ken, Dronrijp. 1. Tj. de Boer, Goënga. slaggen om de earm delskreaun, mar hja 2. E. van der Woude. Hallum. 1. J. Pos den wiene foar it greatste part ófkom- i greate frijheit om as de groun bysünder smaket my net. Dit is sa bilangryk yn 1 thumus, St. Jac. Par. 2. Sj. Couperus, stich üt jnovinsjes mei twa bilangrike I goed of tige gaedlik gelegen is de priis de rjuchten fan de groungebrüker, dat Idaard. eigenskippen. Alderearst wiene de meas-dêrneffens fêst to stellen. Foar dit doel seis dizze foarsichtige en bidekte oan- te boeren yn dy provinsjes lytse boe-hoecht men de Wet net to foroarjen. ren, mei 5 oant 15 H.A. De balstien, dy’t langlêsten wer üt Kims- wer tfordwoun wie, is wer thüs. Okkermoarns lei de stien lyk foar it café wer op de lytse tegels. It skynt sa to wêzen, dat fan tiid ta tiid de stien syn swalkersnatuer wer foar kar nimt. Mar nou moat it üt wêze, seine de Kimswer- ters. Kastlein A. de Jong sil tonei noed stean foar de stien. Boalserters wês ke- toen, as de geast fan greate Pier fear- comité gevormd. Dit bestaat uit de vol- De eerste notulen werden gemaakt op dicht wurdt, is it net bést. voor de gemaakte onkosten (vervoer'de eerste kampioen in de 30-jarige pe riode van de Dambond Fries spel. En driemaal achter elkaar bleef hij kam- pioen, van 1933 tot en met 1935. Tolsma speelde ditmaal in' de hoofdklas A en behaalde een tweede prijs. Toen zaterdagavond de eerste ronde was afgesloten was de stand als volgt: Kampioensklasse 1. Sj. Tigchelaar, Parrega, 2pnt., 2. F. H. Fokkema, Menaldum 1 p. plus een I afgebr. partij. 3. H. Walinga, Oudega (W.), 1 p. 4. J. Bootsma, Tjerkwerd, 1 p. 5. W. F. Bakker, Hemelum 1 p. 6. J. D. Hokwerda, Wirdum 1 p. 7. A. W. de Haan, Krabbenburg (NOP) 0 p. plus ’n afgebr. partij en 8. D. H. de Vries, Min nertsga, 0 p. Hoofdklasse AA: 1. C. Posthumus, Wolsum. 2pnt. 2. T. Reidsma, Bolsward iy2 p. 3. Y. van der Kooi, Weldum, 1% p. 4. P. Halbesma, Wirdum 1 p. 5. S. van der Meij, Wirdum 1 p. 6. K. Bilkert, Slappeterp 1 p. 7. B. Nijdam, Hartwerd, 0 p. en 8. A. F. de Boer, Hartwerd 0 p. De overige klassen waren in groepjes van meestal vier dammers verdeeld. De volgende prijswinnaars kwamen uit de bus: twadderlei ütliz, mar de tendins is dochs mei earst wol ris op ’e lappen komme. sa, dat men in oare wei üt wol. It earste argumint is dit, dat de kwa-1 fan Hierders en Hypteekboeren hjir da- Ek by it regear seis is men oan it wif- liteit fan de groun yn de noarmen net liks op ynflein is. En al bin ik fan dat Rechtbank Leeuwarden De 74-jarige aannemer J. K. uit Zurich werd vrijgesproken, waaruit dus blijkt dat hij eigenlijk niets te amken had met de verkeersovertreding, waaraan hij zich schuldig aan zou hebben gemaakt. Het betrof het niet voorrang verlenen van ’t verkeer uit de richting Bolsward, op de Kop van Afsluitdijk, toen hij op 31 mrt. 1961 met zijn auto komende uit de rich ting Zurich de dijk wilde oprijden. De andere auto reed op rijksweg 43, die als voorrangsweg is aangewezen. De heer K. was door de kantonrechter te Sneek ver oordeeld tot f 200,boete met drie voorwaardelijke maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van drie jaar. De officier van justitie te Leeu warden had vrijspraak geëist op grond van het feit, dat niet bewezen zou zijn, dat verdachte K. geen voorrang had ver leend. Deze zaak was door de rechtbank al enige malen aangehouden. Dezer da gen werd het feit van de heer K. op nieuw behandeld voor de rechtbank te Leeuwarden. Na in de raadkamer bijeen te zijn geweest, werd verdachte K. ten slotte vrijgesproken. Eerste klas: 1. S. Schilstra, Exmorra. 2. J. Haagsma, hja Beetgum. 1. S. Hoogerhuis, Jorwerd. 2. En twad, wiene hja foar it greatste partbetter ütkomme sil, hokfor perselen ge-1 hawwe dêrom great bilang by in reed- 1B Schat, St. Jac. Par. 1. C. Tuinstra, c ----- -- - - -o - - - a - der jit by sizze kinne, dat der jit in 1 nammers dan heger weardearre wurde. dewei komme de forhaldingen hwat yn I tredde eigenskip wie en dat is, dat yn dy hoeken hiel hwat nije fabriken en groun foar wenningbou, anneks wegen en strjitten de fraech nei groun opfierd hawwe. En men kin bigripe, dat dizze Wet dêr wolris lêstich wêze kin. Mar j foar tünbou bistimd wurdt, jilde oare en wy hiene it bitrouwen, dat men de grea- i hegere noarmen. te sosiale foardielen fan in bihearsking j It tredde argumint is, dat bihearske pri- fan it groungebrük folie heger oanslaen zen net mear passe yn it forban fan de soe as de needsaeklike skaedkanten, I Europese Ekonomyske Mienskip, Ik doar Hwa yntusken de bikende diskussynota dat net sünder mear öfwize, mar it liket fan it* Lanbouskip krekt en mei stüdzje my dochs wol sa ta, dat der perfoarst Hoofd klasse A: 1. F Vogel, Minnertsga. 2. B. Dijkstra, I Hartwerd. 1. E. van der Meulen, Jorwerd kjen oer dizze dingen. De kranten haw- genöch ütkomt en dat de reële wearde Boun gjin foarstander, om’t de greatst 2. J. D. Tolsma, St. Jac. Par. 1. W. Baar- we destiids meidield, dat de „Wet op de !fan de béste grounen net ta syn rjocht J mooglike iensens foar de agrariërs need- da, Menaldum. 2, S. Lootsma, Wirdum. Landbouwgronden”,komt. As men hjirmei bidoelt, dat de saeklik is en opspjalting yn bilangegroe-11. M. van der Kerk, St. Anna Par. 2. G. pen de yu ütmekoar driuwt, yn dit stik j Schilstra, Exmorra. 1. A. van Dokkum- forlinge wurde soe. De Minister krige goedkeapste is, bin ik it mei dizze stel- fan saken kin ik my har protest skoan burg, Minnertsga. 2. U. Hempenius, Ku- lykwols fan it L&nbouskip en oare ad-1 ling wol iens. Mar dat soe maklik op to bigripe. baard. fysynstansjes de rie dit net to dwaen, I lossen wêze troch de noarmen foar de i Ek de bidekte oanfal op it kontinuaesje- Hoofdklasse B: mar it is in publyk geheim, dat yn it I béste grounen to foroarjen. Bygelyks Lanbouskip hiel hwat stimmen wiene, j gjin trije klassen mear mar fiif. Hjir yn dy’t de Wet wol kwyt woene. Dizze le- Fryslan hawwe de taksateurs al in 2e week februari 7937 Verbouwing Wasserij Florence (arc. G. van der Zee). Ingeschreven als volgt: W. Franzen f 3600,L. van der Veen f 3699, Joh. Dijkstra f 3693,Wed. Huitema f 3538, f 3427,Gegund aan schrijver. Bij de afsluitdijk zal een viaduct worden gebouwd. Nieuwe raadzaal in Staveren in gebruik genomen. De schilderszaak van rega overgedragen i 432000 x tikt uw Koop uw horloge bij Dirk Jorna. Luxe autoverhuur D. Visser, Witmarsum J. de Haan, Dijkstraat 21. Aan de spits met de mooiste kinderwagens. Costuum stomen f 2,Hoeksema, Blaauwpoort, Bolsward. Te koop: 200 zeedijkpalen, lang 5 m. W. Wynia, timmerman te Tjerkwerd Benoemd tot, gemeenteontvanger van Hennaarderadeel de heer G. Gaastra (buiten de voordracht) Te Leeuwarden zijn zaterdag de wed strijden om het persoonlijk damkam pioenschap Fries Spel begonnen. Wegens ’t 30-jarig bestaan van de Dam bond Fries spel dragen ze een feestelijk karakter. Gewoonljjk nemen een 70 dammers aan de kampioenswedstrijden deel, ditmaal waren het er bijna 100. Uiteraard gaat de meeste belangstelling uit naar de kampioensklasse. De titel A. W. de Haan te vuurdoop; op die datum trad het jonge Kraggenburg (NOP). Hij werd verleden orkest voor het eerst in het openbaar j jaar voor de vijfde maal kampioerf. In op in „de Doele” waarbij medewerking i 1942, 1943, 1944 en 1949 was hij name- werd verleend aan een feestavond van 1 Bjk 00k kampioen geworden. Hij startte de Ver. tot afsch. van alc. dranken. Op 7 en 10 april verleende „Andante” haar medewerking bij de gymnastiekuit- voeringen van Lycurgus-Wilhelmina”. Op 10 juni werd een parkconcert gege ven, dat door meer dan 1000 bezoekers werd bijgewoond. De gemeentelijke auto- riteiten waren toen niet erg scheutig. 1954, 1956 en 1960. Niet alleen dat ër van de ontvangen en- De oud-kampioen JD. Tolsma uit Sint tree’s niets af kon voor „Andante”,Jacobi Parochie deed ook mee. Hij was maar uc wx - ^)iano, en vergoeding invaller-pistonnist) I riode werden niet vergoed. In een raadsvergadering kwam naar aanleiding hiervan van een van de 1 raadsleden de vraag, wat er met dit geld I werd gedaan, maar, zo schrijft de toen- i malige secretaris, het antwoord moet I nog komen. I In de jaarvergadering van 1922 lanceer- I de de heer Leendert Kramer de opmer- I king, dat de vereniging nu ruim 10 jaar bestaat, en het nu wel eens tijd wordt een reglement samen te stellen. Ook uit deze opmerking blijkt, dat het oprich- 1 tingsjaar 1912 was. In het verenigings- jaar 1918-’19 verleende „Andante” weer dikwijls muzikale medewerking, o.a. tweemaal voor de Franse vluchtelingen i in het Vincentiusgebouw bij het 40-jarig i jubileum van Lycurgus cn bij het 15- jarig bestaan van de Rijks Zuivelschool. In dit jaar verloor „Andante” het enige vrouwelijke lid en wel de pianiste mej. Gr. van Dalen, wegens vertrek uit Bols ward. De heer Bachofner verwisselde nu tijdelijk de cello voor de piano. Op de jaarvergadering van 30 november 1919 wordt een geheel nieuw bestuur ge kozen en wel de heren J. Brameijer, voorzitter; L. Kramer, secr. en J. van Wordt vervolgd. D. de Boer, I. Blauw, J. Brameijer, F. Couperus, L. Huisman, J. van der Kam, Kingma, L. Kramer, mej. Ki. Post, H. Timme, A. de Vries en J. de Vries Kz. De eerste directeur was de heer L. J. Timmer; vooral de oud-leden zullen nog steeds met dankbaarheid terugdenken aan deze kundigs, en joviale directeur, die vele jaren belangeloos zijn beste krachten aan „Andante” heeft gegeven. Deze geste was een niet geringe rugge steun voor de jonge vereniging. Dat „Andante” dit ook waardeerde bleek op de eerste jaarvergadering op 5 okto ber 1918, waar de directeur een wandel stok met zilveren knop met inscriptie werd aangeboden. Op 10 februari kreeg „Andante” de wordt verdedigd door 1

Bolswards Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1