HEEL BOLSWARD DEELDE IN FESTIVALVREUGDE ffl alle onderdelen geslaagd Het dansfestijn in Lr I abe Skrocir DINSDAG 14 AUGUSTUS 1962 101e JAARGANG No. 36 Obermodern en Fan de Marlinyloer Zilveren filmpjes STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND De Boalserter Skotsploech naar Emden us hjoed p p to sizzen I De Jong s Nieuwsblad Foto Steggerda gemerkt voorbijgaan. buitenlandse gasten, van de zijde van 't rum, fan Hallum hjir fêst de in- kostlik bisit. I I 1 Nog een foto tijdens het festival gemaakt. Burgemeester en mevrouw Geukers bewonderen de prachtig versierde koeienbellen van de Zwitserse zang- en jodelgroep uit de Canton Appensellen. Hoewel door hen niet werd gedanst hebben de Zwitsers met hun herhaald optreden zeer veel succes geoogst. 3 e week aug. 1937 Al weer filmen. De duizenden verdrongen zich om toch maar iets van dit schouwspel te kunnen zien en toen ook Polygoon-Profilty ging filmen en ter wille van de publiciteit lan ger gedanst moest worden dan was ge pland, dreigde heel het schema van de zo keurig getimede optocht in de war te lopen. Tenslotte marcheerden de groe pen die gereed waren als bijv, de Schot ten maar op eigen gelegenheid verder. Van een optocht was toen maar weinig sprake meer, maar het was net alsof met deze mensenzee heel de stad tot één podium was geworden. Dan werd hier gedanst, dan daar gejodeld of gespeeld, het feest brak los in een grote spontani teit, niet meer strak georganiseerd, maai’ als een waar volksfestijn. Bolsward naar Emden. Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat de Canneburger boerendansers uit Vaas sen momenteel zijn afgevaardigd naar het internationaal festival in Portugal. Te Emden, waar een festival wordt ge houden ter gelegenheid van de opening Abonnementsprijs 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs; 13 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief HandelsadVertenties bij contract reductie en skjinmeitsje wol, moat boppen bigjinne. i Bolswards Nieuwsblad belangstelling voor dit >ot, dat de aloude Sint ekers welhaast niet kon chtigheid zelf was even 1. De buitenlandse gas- Boalserter Skotsploech, hamen plaats op voor de plaatsen voor in de den ze elkaar opgewacht indrukwekkend gezicht zijn geweest, a) die bont uitgedoste kerk gangers tegen het decor van de 15de eeuwse gothiek. Geen wonder dat voor de zoveelste maal deze week de camera’s klikten en de filmtoestellen snorden. In de tot in de uiterste hoeken bezette kerk nam van elke deelnemende groep er één in het liturgies centrum plaats achter de avondmaalstafel met branden de kaarsen en fraai zilverwerk. Na orgelspel las bij toerbeurt een ieder van hen in eigen taal eenzelfde Bijbel gedeelte, gevolgd door een lied, dat door de desbetreffende groep werd gezongen. De Boalserter Skotsploech zong ’t „Wilt heden nu treden”. Nu hierna de Vlaamse afgevaardigde, eveneens een Nederlandse tekst las, was het wellicht nog stijlvoller geweest, de Skotsploech de Friese taal te doen ge bruiken, zowel in Schriftlezing als ge zang. Was het zingen van de Eolswarders en de Belgen in de grote ruimte van de kerk nog ietwat schuchter, toen de Oos tenrijkse groep aan beurt kwam, kreeg de zang meer volume, dit kwam ook doordat deze groep er eigenlijk een dub bele was. De door de Schotten gezongen hymne Bal de Nations. Vrijdagavond werd na het optreden in de tent dit internationale verbroederings feest in „de Doele” gehouden. Jammer was het, dat de gehele bevol king hieraan niet kon deelnemen, maar plaatsgebrek dwong de commissie om de toegang tot „de Doele” te beperken tot de buitenlandse gasten, de comitéleden en de tolken. Ondanks het feit, dat alle zalen in gebruik waren, was het toch nog een toer om voor iedereen een stoel te bemachtigen. Het is een grandioos feest geworden. Er werd gezongen en gedanst, het was een kleurig gezicht al die nationaliteiten op de grote dansvloer te zien, met daarom heen gedrapeerd de vlaggen van de na ties, terwijl de zaal keurig versierd was met bloemen. De Zwitsers zongen hun jodellied, wat een machtig gehoor was en in deze om geving het stemmenmateriaal tot volle ontplooiing kwam. Hierna kwamen de Duitsers, Zweden en natuurlijk de Oos tenrijkers. Op de onsterfelijke melodieën van de Koningen der Wals waren de „Heimatklange” opperbest en beleefden de gasten de Weense wals in werkelijk heid. Een pracht gezicht al die zwierige wal sende paren. Maar ook de Claypso’s onder leiding van lytse Wytse, pasten zich in dit milieu aan en zorgden voor „Stimmung”. Het was al vroeg in de morgen voor de laatste gasten vertrokken. Voor allen is het een feest geweest om nooit weer te vergeten. Een Duitse deelneemster drukte haar ge voelens in de volgende woorden uit: „Ganz Bolsward ist stimmung”. I blijven voortbestaan als een waardig slot. In de loop van de zondag zijn de meeste groepen weer naar hun vaderland ver trokken, uitgeleide gedaan door hun gastheren en gastvrouwen, uitgeleide ge daan ook door degenen, die nog even bleven. Het festival is ten einde. De herinnering blijft. Weer besloot Bolsward een feest van formaat en kweekte het goodwill tot ver over de landsgrenzen. Voor velen werd Bolsward deze dagen I tot een begrip. Het directorium, de ver- schillende secties en allen die hebben meegewerkt aan dit festijn, hetzij door het geven van logies, of hoe dan ook, kunnen met voldoening terugzien op het resultaat van al hun pogen. Slotceremonie. Aan het eind van de zaterdagavondvoor- stelling, waarvoor een overweldigende belangstelling bestond, werd een slot ceremonie gehouden. De deelnemende groepen ontvingen ieder een vaantje als herinnering, terwijl aan de leiders en leidsters van de groep bloemen werden aangeboden. Ze behoort dan het zo lang verbeide internationaal folkloristisch festival weer tot het verleden. Eensgezind en zonder wanklanken werd er te Bolsward een grootscheeps festijn gehouden dat de aandacht trok van ver over de provincie- en landsgrenzen. Zorgvuldig voorbereid, goed gepland, mogelijk gemaakt door velen, is het internationaal festival tot een voor Bolsward onvergefelijk gebeuren geworden. En niet alleen voor wat Bolsward betreft. De buitenlandse gasten waren unaniem zeer opgetogen over wat Bolsward hen bood. Meldden wij leeds de inzet van het feest, de laatste dagen deden hier niet voor onder. De folkloristische optocht. Nadat het bal der naties, speciaal voor de buitenlandse gasten en enkele intro- ducé’s te Bolsward in „de Doele” ge duurd had tot het moment, dat in Lon- gerhouw en Exmorra de boeren al weer in de morgendauw hun koeien molken en men zich eens heerlijk had uitgesla pen, traden de buitenlandse dansgroepen zaterdagmiddag te Bolsward aan voor het houden van een grote folkloristische optocht. De vlotte start aan de Secre taris Haitsmalaan beloofde iets goeds. Allen waren weer present, de witge pluimde schutters, de briesende paarden van de Waterpoorters, de buitenlandse groepen onder begeleiding van hun eigen orkestjes, koeienbellen, violen, trommen en doedelzak, met pittige muziek van „de Heimatklange” en anderen zingend en jodelend, dat het een lieve lust was. In het begin marcheerde de lange, lange stoet, waarin natuurlijk een Friese sjees al evenmin ontbrak als de speciaal yoor dit doel ontworpen praalwagen onder ’t motto „It liet fan de natür” met hof dames en heakeninginne en waarin nu ook Nederlandse groep m meeliepen als de Skylger folkloristische groep, de vro lijk blazende Kikvorschen uit Den Bosch en de witte klompen dragende Lönneker boerendaansers, in vlot tempo door de straten van de Nieuwe Buurt, waar de belangstelling reeds bijzonder groot was en waar op een gegeven moment heel <3« stoet begon te dansen en te springen, dat het een lieve lust was. Maar toen men de binnenstad bereikte en met name het stadhuis, was er geen houden meer aan. Sober en stijlvol. Was de inzet en de opening van het folk- loristisch festival te Bolsward sfeer- en stijlvol, resp. met de intocht van de Heakeninginne en de openingsceremonie van het officiële besluit kan hetzelfde worden gezegd. Was het uur van bezinning des zondags morgens in de Martinikerk in de eerste Boottocht. Vrijdagmorgen om aoht uur vertrok ken vanaf de L.A.B.-garage 7 bussen met Folkloristen en medewerkers naar Sneek waar aan de Pampuskade de Princenhof gereed lag om het grote internationale gezelschap over de meren naar Grouw te brengen. Ondanks de regen was de stemming, de enkele slaperige gezichten niet meegerekend, opperbest. De koffie liet zich goed smaken, maar ook hir kwam het ,,’s lands wijs, ’s lands eer” tot uitdrukking, want de Zwe den dronken enkel zwarte koffie. In Grouw werd het gezelschap op de steiger door burgemeester Walda ver welkomd. Met de Oostenrijkse kapel voorop trok de bonte stoet het dorp in, waar op het plein een demonstratie van diverse dansen met zang werd gegeven, waaraan alle nationaliteiten medewerk ten. Het was een welkome afwisseling voor de zeilers, die met de Grouwster bevolking in grote getale aanwezig wa ren. Dat dit bezoek gewaardeerd werd, bleek bij het afscheid. Zelden hebben wij zoiets meegemaakt. Alle scheepstoeters van de grote zeilvloot werden in werking ge- steld, wat een machtig gehoor was. De Oostenrijkers reageerden spontaan en gaven op de steiger enkele marsen ten beste. Na elk nummer klonk een dave rend getoeter. Toen de boot afvoer zon gen de zeilers vanaf de wal de folklo risten toe. Ook in spreekkoren werd dank gebracht en aan het gewuif kwam schier geen einde. Een leuk intermezzo vormde de skot- ploecher die zijn geleende parapluie in het dorp vergeten had. Deze laatkomer werd door de zeilfotografen druk onder schot genomen. Van de terugtocht naar Sneek hebben de gasten buitengewoon genoten. Een mooi zonnetje scheen over de woelige baren, waarop slechts enkele zeilers hun zeilkunst demonstreerden, hetwelk en kele gilletjes aan de dames ontlokten, als de bootjes wat al te scheef gingen en met de zeilen op het water lagen. In Sneek loodste de politie de bussen door Sneek, wat zeer werd gewaardeerd. Bij de aankomst in Bolsward bedankte burgemeester Geukers de heer K. Fal- kena voor zijn' uitstekende leiding en de prima verzorging. Jaarvergadering. En toen de grootste drukte geluwd was, werd het de hoogste tijd voor de Fede ratie van folkloristische groepen in Ne derland om ten stadhuize de jaarverga dering te houden. Toen zaterdagmiddag de raadzaal zich geheel vulde, bevatte deze een bonte mengeling van folkloristische costuums als men er wel nimmer zag. Niet alleen had iedere te Bolsward toevende buiten lands groep een afgevaardigde gestuurd, ook uit alle delen van Nederland was men gekomen om plaatselijke afdelingen te vertegenwoordigen en ook dit gebeur de veelal stijlvol in het gewaad van de groep. Ook hadden de federaties van folkloristische groepen uit het buiten land, bijv, uit België, Zweden en Oosten rijk voor een afvaardiging gezorgd. De afgevaardigde van het Ministerie van O. K. en W. was verhinderd aanwezig te zijn, wei was er een gelukwens van deze zijde en een woord van hulde voor de gedegen wijze, waarop het festival te Bolsward was georganiseerd en voor de manier waarop er allerwege publiciteit aan was gegeven. De waarnemend voorzitter, Jhr. Mr. J. L. de Beaufort prees de goede geest en de sfeer, die de gasten van buiten in Bolsward zo had getroffen. Jeugdige overmoed. In welhaast jeugdige overmoed had een der jongste leden van de federatie, de pas voor enige jaren opgerichte Skots ploech van Bolsward, op zich genomen dit festival te organiseren. Dat de nog jonge vereniging het zo voortreffelijk heeft kunnen doen, kwam van het feit, dat ze zich verzekerd wist van de sym pathie en steun van de plaatselijke over heid en de gehele burgerij en ook omdat Bolsward als stad van traditie en his torie enerzyds en een Europese instelling anderszijds alle voordelen hiervan bood. Bolsward als bolwerk van volkskunst werd door spreker geschetst in zijn ont wikkeling in de historie er ondeugend aan herinnerend, dat een van zijn voor zaten met de Schieringers in 1494 en 1497 deel had genomen aan de plundering van de aloude Hanzestad. Uit de meSedelingen bleek, dat in het afgelopen jaar ook district Zuid zijn or ganisatorische vorm kreeg. De landelijke commissie voor regionale studie en do- kumentatie heeft reeds nuttig werk ver richt. Het orgaan „Folklore” kon in iets grotere omvang verschijnen. Dans als volkskunst. Jhr. de Beaufort hield hierna een korte inleiding over de kans als uiting van de volkskunst. De dans noemde spreker zo oud als de mensheid zelf. Reeds 500 1000 eeuwen geleden zal er van dans reeds sprake zijn geweest. Toen de mens heid verdeeld was in een bezittend en een niet bezittend deel, vond men de dans in twee soorten, de dans voor de heren (dans als beroep) en de boeren dans (dans voor het volk). Deze schei ding moet ongeveer 12000 jaar voor Christus zijn ontstaan. Toen in de mid deleeuwen de derde stand opkwam, ont stond er ook een derde dansvorm, die een overbrugging bedoelde te zijn van de twee reeds bestaande. Tussen de kunst dans en de boeren (volks) dans ontstond de gezelschapsdans. Van de volksdans zijn bepaalde vormen als traditie bewaard, maar ze zijn schaars geworden. Met de klederdrach ten verdween veelal ook dit stuk volks cultuur. Ook heeft bij de verdwijning van de volksdans het calvinisme een rol ge speeld. De huidige volksdans, of wat wij er voor houden, is van veel later datum. Het zijn jammer om het te moeten zeg gen, aldus spr. maar niet minder waar verheerste mgdedansen, vooral polka’s en schotse dansen. De huidige volksdan sen hebben globaal niet langer dan een vijftal generaties bestaan. Het herleven ervan is te zien als een reactie op de dreigende vervlakking van onze eeuw. Nu het nog niet te laat is het goede uit het verleden in leven te kunnen houden zien de folkloristen een taak. Waarin opgenomen: De Bo/swardsche Courant. Westergoo en Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A J. OSINGA N.V, Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telef. 2451 Na 18.30 uur 2305 of 2335 (K5157) en w der wurdt, nim ik oan, ek binnenskea- gehouden worden op de tweede donder- mers hurd oan arbeide. Mar soe it dêr dag in mei. to lang underweis bliuwe, dan mei it ge- hiel Baarderadeel staat voor de keus het oude gemeentehuis te restaureren of een nieuw gemeentehuis te bouwen. Het laatste is ie voordeliger dan het eerste. ;iet om in I dan fynt Last van Malaria? Even naar Drogisterij 't „De Salamander”, Jongemastraat 6 te tiid en jild oer ha om de stêd to tsjinjen. Bolsward. Dizze geast makket de lytse stêd Boal- sert hyltyd wer ta in plak hwert eigen De zaak van de fa. Brandsma aan de en frjemd graech hinne giet. Sok in stêd Dijk geheel aangepast aan de eisen des is in kostlik bisit. Tj. de J. tijds. meentebistjür gerêst witte, dat er hwat lju yn de stêd sitte to springen om in hantsje mei to helpen. En hja hoege mar in kik to jaen om harren mei yn d< line to krijen. Hwant as it gi-- 1. algemien bilang foar de stêd, dan fynt men hjir fêst in hiele protte lju, dy't it byt üs ta de eagen üt, dat De paardenmarkt te Oosterwierum zal fêst1 op voorstel van b. en w. inplaats van op de laatste zaterdag in mei in het vervolg IN KOSTELIK BISIT Wol selden hat de stêd sa yn it midden fan de bilangstelling stien as dizze léste wiken en dagen. Gjin blêd koe men op- slaen of der stie in artikel yn oer it by- sündere barren fan dizze wike. En alder- geloks is ien en oar tige slagge, tomins- ten sa is de algemiene yndruk. As nóu de finansiële ütkomsten ek net to folie buten de stringen sprongen bin- ne, kinne de organisatoaren en de tsien- tallen meiwurkers en gasthearen en -frouwen mei rjucht greatsk wêze oer hwat hja foar de stêd ut 'e wei set haw- we. Dat wie mear as in bytsje, dat hat in hüd fol wurk west, wiken lang en net it minst dizze forroune wike. It moaiste momint wie foar üs de iepening foar it stêdhüs, tongersdei-tomoarn. Doe’t Drs. Passage yn koarte mar tref like wurden eltse groep yn har eigen tael oanspriek, de flagged plechtich nei de mêst lutsen van het nieuwe raadhuis, zal ons land worden vertegenwoordigd door de groep uit Bolsward, de .Boalserter Skots ploech”. Verschillende bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Tot voorzitter van de federatie werd geko zen de huidige waarnemend voorzitter, Jhr. Mr. J. L. de Beaufort, burgemeester van Markelo. Het volgend internationaal festival zal worden gehouden te Enschede. Nadat deze jaarvergadering was geslo ten begaf het gezelschap zich naar de feesttent om hier het optreden van de aan het festival deelnemende groepen te zien. Aan dit optreden, evenals aan dat van de zaterdagavond, toen het laatste dansen plaats vond, namen ook de Nederlandse groepen deel. De tent was alle keren meer dan uitverkocht. Hij had wel de klonk weer wat ijl, maar de zang be- helft groter kunnen zijn, aldus een der reikte een klimaks toen eerst de Zwe- commissieleden. Maar voor een nieuw den prachtige kerkzang lieten horen en feest gaf Jhr. de Beaufort reeds een tip. daarna de Zwitserse groep, nu zonder Volgens de analen is Bolsward als stad jodeleffecten met hun sonore stemmate- gesticht in 715. Dit is in 1965 precies riaal heel de kerk vulden. twaalf en een halve eeuw geleden. Een Na wederom een kort orgelspel werd dergelijk koperen eeuwfeest mag niet on- gezamenlijk (in alle talen tegelijk) het’ Onze Vader gebeden. Hiermede was de korte, maar zeker zeer zinvolle plechtigheid teneinde. Dit mo ment van inkeer en bezinning moet me nigeen bijzonder hebben getroffen. Het publiek had eigenlijk meer verwacht en inderdaad had men door de aanwezi gen in het zingen te betrekken of bijv, door het optreden van het kerkkoor het geheel wat kunnen rekken en het wel licht nog meer relief geven, maar juist in dit sobere was zonder alle franje dit besluit van het grandioze festival te Bolsward veelzeggend. Enkele bijbelgedeelten en het Onze Vader mogen dan een minimum zijn, men ver- gete niet, dat door deze sobere vorm te kiezen, een ieder aan deze massale slui ting mee kon doen. Alle kerken, de R.- Katholieke, de Protestantse, de Lutherse en de Anglicaanse waren hier verenigd in wat allen bond. plaats bedoeld voor de nog aanwezige ,jn dje zjn was bet een oecumenisch tref- buitenlandse gasten, van de zijde van ’t fen aIs bijna nergens tot stand ge- komen, een treffen waartoe een ieder bereid was en dat door elke deelnemer in de daartoe wel zeer geëigende plaats rum, fan HalJum en Bakhuzen, mei men als de Bolswardse Martinikerk ook voor net ünmooglik meitsje troch dizze lju dit gebeuren js, in de erinnering zal foarby to parten yn hwat oaren krije. Salang Fryslan in provinsje is, hwert rju forskaet fan stêdden en doarpen in rike fariaesje oan it libben jowt en alderge- loks de measte fan dy plakken eigen karakter en aktiviteit sjen lit, mei men as oerheit hjir net oerhinne wadzje. Bi- nammen de oerheit moat earbied toane foar if eigen libben fan de biwenners. Minsken binne gjin jirapels en it eko- nomysk motyf allinnich kin en mei gjin tyran wêze, hwert elts him plat by del- lizze moat. It libbet gjir goed, it libbet hjir fleurich en yn greate harmonij meimekoar. Oan alle' einen fan de stêd en yn alle strjit- ten bout men oan har takomst, de iene saek nei de oare, it iene hüs nei it oare komt yn in nij habyt.Neist it plan Noard is nou de tarieding oan 'e gong fan it Parkplan en yn koarte jierren kriget ek de eastkant fan de stêd in hiel oar ge- sicht. Mei spanning wachtsje wy, mei noch folie oaren, op de bislissing fan de sport- fjilden en i de kostlike swimmerij momenteel sa sit. Der moat foroaring yn komme waerden, doe hie de stêd Boalsert in gou den ure op in niveau hwat selden birikt wurde kin. It wie feestlik, it wie yn greate styl, de sinne sette alles yn in djippe en rike kleurenharmonij en it stêdhüs joech in unike eftergroun, sa't men net moaijer bigeare koe. Yn sokke eagenblikken biseft men earst goed, hoe in greate rykdom de stêd hat, hwert wy yn libje meije. Mar dizze ütwindige skientme, hoe weardefol ek, soe net ta syn rjucht kom me, as der net in wil en in geast efter siet, sa ’t wy dat nou kear op kear mei makke hawwe. In geast, hwert men yn greatere en lytsere plakken faken om ’e nocht om siket. Boalsert kin folie mear as men mei it each op syn ynwennertal tinke soe, om’t men hjir mekoar achtet en forstean wol. Hjir is net ien of in pear man, dy ’t de lieding altyd hat. Hjir binne tsientallen, dy’t elts om bar de leije fêstgripe, dan foar de sport, dan foar de gymnastyk, dan foar de kulturele festiviteiten, sa as konkoursen, heamiel- dagen, Gysbert-Japixpriis, Cantatekoaren, oargelkonserten en sa folie dingen mear. Dy’t hjir hwat dwaen wol en dwaen kin, kriget in earlike kans, itsij eigen Boalser- ters, itsij lju, dy't fan om utens komd binne om hjir to libjen en to wurkjen. Dy't hwat presteart, is hertlik wolkom, der wurdt jerne in plak ynskikt en de stêd wit him of har to weardearjen. Diz ze geast sit likegoed yn it stêdhüs by B. en W. en de Ried as by de deagewoane oaljekoeken. Hja sjogge hjir de ynkom- mer net mei skele eagen oan, hja binne bliid mei syn of har komst as de oare ek mei sokke fielings hjir komt. De Boalserter is net eksklusyf en kele, dy’t dit praktiseare wol, rint stomp op it golle aerd fan de oaljekoeken en har sportiviteit. De boargerpriis fan Dr. Beuwe Bölger hat dizze geast yn it hert rekke mei it takennen fan dizze erkenning oan de hea- ren Rooda en Altenburg, twa sjouwers fan professy, sljucht en rjucht as de Boalserters seis. Fansels: partij, klasse en religy, ófkomst en kunksje jielde hjir ek, mar hja do- mineare net, de achting en it respekt jildt elts, dy ’t sünder eigenbilang de stêd en syn biwenners op bysündere wi- ze tsjinnet. Sokken meitsje de lju hjir net jaloersk of lêbbich, sa’t dit op folie plaken skyi tige weardearre. plaken skynt to wêzen, mar hja wurde tige weardearre. Dit is de rykdom fan de stêd: Boalsert en sa lang dizze geast yn har biwenners bliuwt, sil it nimmen slagje de groei en de takomst tsjin to kearen. It bealwize bislüt om sa’n libbene en soune mienskip üt to sluten fan de yndustrialisaesjeplan- ning sit eltsenien dwers, dy't de stêd en syn harmonyske bifolking ken. Wy witte net, hoe ’t de regearing fan doel is to dwaen, as de fiif jier aensens om binne. Der binne oanwizings, dat men safolle mooglik mei stille trom dit systeem fotlitte wol, Minister de Pous dat hjir en der al’ris in wurdtsje falie litten, mar fierder moat it ófwachte wur de. It soe winlik tige spitich wêze as men towille fan de foute opset, nou de hiele saek opheffe soe. Wy hawwe sterk de oertsjüging, dat de Noardlike provin- sjes, sille hja net fannijs eftreroan reitsje, in algemiene stipe perfoarst nedich haw we. Mar dan sil men it sa foroarje moat- te, dat eltse stêd of doarp, dy’t hwat to bieden en to prestearen wit, ek op geli- kense wize kans kriget. It is nou dochs w'ol düdlik, dat de lib- benswil net fanüt den Haech to bipalcn is. De groei fan plakken as Boalsert, Frentsjer, de Jouwer, Drylst, Bütenpost, I Surhüsterfean en ek, as liket it minder jbilangryk, fan Winsum en Easterwier- i I X

Bolswards Nieuwsblad nl | 1962 | | pagina 1