ELFSTEDENTOCHT 1963 DE ZWAARSTE IN DE RIJ Spar-winkelier M. de Wagt reed de tocht alleen IF Slopende tocht met veel gewonden en tal van uitvallers Veel hartelijkheid onderweg us hjoed i J. s. Friese manifestatie te Leeuwarden Fan de Martinytoer 1 to sizzen i STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Tradysje Vorst-misère blijft Tj. de J. Zilveren filmpjes 3e week januari 1938 102e JAARGANG No. 6 DINSDAG 22 JANUARI 1963 I' i-. de tot kniehogte opgewaaide soms omheech en de margarine in pear heuvels gezamenlijk bedrag Eerste officiële uitvoering van het vorige 4 Het einde nog niet in zicht, nog duurt de sneeuwmisère voort en blijven heel wat woonsteden geïsoleerd Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitgave: A. J. OSINGA N.V, Bolsward Administratie- en Redactie-ac'res: Marktstraat 15 Telef. 2451 Na 18.50 uur 2505 of 2535 (K5157) Slotbeschouwing. Voorzover thans bekend, hebben zich tij dens de Elfstedentocht geen ernstige on gevallen voorgedaan. Wei moesten er drie mensen in het ziekenhuis met arfa- beenfracturen worden opgenomen en wa ren er nogal wat „bevroren ogen”, maar hier is het bij gebleven. Relatief gebeurden er wel vrij veel klei ne ongevalletjes. Van de 129 deelnemers die de finish bereikten, moesten er maar liefst 88 door de EHBO-post op de Gro te Wielen worden behandeld. Deze ver- It libben is in geskink mar wy krije it net om e nocht Bolswards Nieuwsblad Waarin opgenomen: De Bolswardsche Courant, Westergoo en De Jong’s Nieuwsblad .te wreken op allerhande terrein. Giste ren bestelde brandstof kon bijv, niet eerder dan a.s. vrijdag worden gele verd. Abonnementsprijs f 1.90 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Advertentieprijs: 15 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Handelsadvertenties bij contract reductie terstaat, de havens. Een aparte plaats wordt ingeruimd voor de paarden. Het j ligt in de bedoeling op de velden bij de Frieslandhallen een concours-hippique te houden. Op dezelfde velden kan ook het Friese fokvee worden voorgebracht. De totale kosten worden geraamd op ruim 1 miljoen gulden. Provincie en ge meente Leeuwarden zullen elk, indien Provinciale Staten en Raad daarmee akkoord gaan, de helft van het ver wachte tekort voor hun rekening nemen. Dit is f275.000,— voor elk. Twee Bolswarders hebben de elfsteden tocht vrijdag uitgereden. In de wedstrijd was dit de militair Jan Kooistra. Hij doet veel aan athletiek, kon voor deze tocht extra verlof krijgen en schreef in voor de wedstrijd. Hij heeft deze binnen de gestelde ter mijn volbracht en dit zonder veel narig heid. Zijn ene oog was enigszins aange tast, maar gelukkig in zo’n lichte graad, dat dit met een paar dagen weer geheel genezen zal zijn. Helaas troffen we hem niet thuis voor een praatje. Zaterdagmorgen ging hij zich eens heerlijk uitslapen en zaterdag- I avond moest hij reeds weer de wapen rok dragen. Wèl thuis vonden we de Sparwinkelier M. en hege prizen en wé folie meat lizze to litten. Soe dat ütstel kans hawwe, en dragen fan can wie it foar de boeren net bést. Dan s faeks 'fan üs üntstie der in nij soarte fan kolonianisme eigen regearing. En nei in bulte strubbe-yn de seis of acht lannen, hwerby de yn- lingen is it nou sa fier, dat yn it kommen-dustry alle foardielen fleispolityk fan de de lanbou alhiel de dupe wurde soe. len BRING! DE E.E.G. US UTKOMST? It mei hwat apart lykje, dat wy hjir de i _i_ l rrli Uuuuuvcil ICVVgJV JLVZML JU 11H.111UO J j ill 111 1111U11 D1OC11 IV 1111C11 1. lichem, mar hoe langer hoe meat wurde stry en de lanbou, dat hjitte wy gewaer, dat it wol en - ófhinklik is fan it halden de lannen om üs hinne as Alf Stêddentocht Net om ’e nocht Swier is er helle Djür bitelle De tradysje gie Oer iis én snie En naem üs mei Op dizze dei Hast to oermansk De banen lans Mei wynkrêft sawn Sa foar de han In moardnoars rit Dér ’t praet yn sit Tsjin eltse priis Oer ’t minne iis Hy is oerwoun Op aide groun Fan üs fryske gea Al gie’t om dea imè >,- j eriigen lan de situaesje wurde sil. Min. De EEG sil it hiele ekonomyske libben jMarijner Zoals het zich laat aanzien, zal de vorst voorlopig nog blijven met alle misère van dien. Wel zal de wind minder krach tig zijn, waardoor het isolement van verschillende dorpen wellicht weer kan worden opgeheven. Zaterdag n.l. werden door de aanhou dende sneeuwjacht weer verschillende plaatsen geïsoleerd. De L.A.B. reed zondag alleen op Sneek. Ook gisteren waren nog vele autobus diensten uitgevallen. Deze aanhouden- mei moat maklik wurde, mar it oare rint üt op in kompleet drama. Nou binne de foarüt- siditen fan de lanbou, mei namme fan de suvel dochs al min genóch. De seis lan nen hawwe nou al in to greate produksje fan suvel en it is net to forsjen, hoe 't men hjir plak foar fine sil tsjin in reed- like priis. De Nederlanske molke produk sje sit al by de sawn miljard kilo en neat wiist derop, dat dit minder wurde sil. lannen by- Waerd it spul yn EEG-forban earlik spile ie foar de ótset. Mar dan moasten de oare meidoggers, hwat ek de opset wie, har eigen produk sje op it gebiet, ynkrimpe. Ekonomysk is it mallichheit om kij to halden yn grea te dielen fan Dütsklan, Luksemburch, De Ardennen, Frankryk en Italië. De kontreijen mei bergen en kostje fierstofolle oan arbeidslean en bin ne foar de mechanisaesje net geskikt. Waerd it spul earlik spiele, dan moast men dèrre nei oare bisteansmiddels om- sjen, mar der is net ien fan de meidog gers, dy't dat serieus fan doel is. Krekt was toen nog vrijwel intact. In Wit- marsum zou Paping zich los maken om de tocht verder alleen uit te rijden en zijn voorsprong steeds te vergroten. Enkele wedstrijdrijders die te laat arri veerden, kregen de teleurstelling van hun leven door te vernemen, dat zij het bekende kruisje niet meer kregen. O.a. waren dit Klaas H. de Boer xan Gaast die met de oud-Gaaster Dirk A. de Boer thans te Ede, de tocht uitreed. De laat ste 2 km moest worden gelopen, soms tot aan de knieën door de sneeuw. In Sneek hadden zij met een verbogen schaats reeds een uur verspeeld en dit werd hen noodlottig. Toch mag het een wijs besluit worden geacht geen kruisje toe te kennen. Werd dit wel gedaan, dan zou bij een even tueel volgende tocht het aantal wed strijdrijders nog vele malen groter wor den. Reeds nu hebben velen zich bij de wedstrijd laten inschrijven, slechts om vroeger te kunnen starten. Dit bracht en dit was bekend het risico met zich mee, dat men zich het kruisje zag ontgaan. De tocht van verleden vrijdag heeft zeer veel publiciteit gehad. Zelfs werden er luchtfoto’s gemaakt. Koningin Juliana en Prinses Beatrix waren bij de finish aanwezig, speciaal voor dit doel per helicopter bij de Grote Wielen geland. Prins Bernhard was reeds eerder gear riveerd om een gedeelte van de tocht te filmen. wondingen waren alle echter minder ernstig. Een deelnemer had een lichte hersenschudding opgelopen, maar die kon, na in het ziekenhuis te zijn onder zocht, naar huis worden gebracht. Dat er geen ernstiger ongevallen zijn ge beurd is waarschijnlijk te danken aan het feit, dat de organisatoren tijdig hebben ingegrepen en de laatste men sen van het ijs hebben gehaald. „De roes, waarin wij vrijdag hebben ge leefd, is na een dag rust weer uitge werkt en terugziende op die historische vrijdag moet ik zeggen, dat ’t de zwaar ste Elfstedentocht is geweest, die ooit is gehouden, zwaarder dan die van 1929, van 1940 en 1947,” aldus de voorzitter van de Friese Elfstedenvereniging, de heer L. J. Hoogland. De heer Hoogland zei dit in een verkla ring, waarin hij vóór alles de hoop wenste uit te spreken, dat alle deelne mers en deelneemsters het er lichame lijk goed zullen afbrengen, hoewel er velen zullen zijn, die nu nog wat geschon den zijn. De verklaring van de Elfsteden voorzitter eindigde met de woorden: „Beste mensen, wie dan ook en waar dan ook, uw medewerking is voortref felijk geweest. Daarvoor onze hartelgke en welgemeende dank.” strekt door de Condensfabriek, gaven echter een flink opkikkertje. Van Hin- deloopen over zee naar Workum reed hij in een groepje mee, later moest hij weer alleen. Vooral bij Parrega, waar meisjes schijfjes sinaasappel aanboden, was het ijs slecht. Om 12.15 uur was de heer De Wagt in Bolsward. Hij heeft hier even de tijd genomen om af te bin den en een bord soep te nuttigen. Het heeft ook zijn vordelen in één van de elf steden te wonen. Hij besloot dóór te zetten. De eerste helft van de tocht was in ruim 6 uur volbracht. Bij een zelfde tempo zou hij om half zeven arri veren. Maar na Bolsward werd èn het ijs èn het weer met het uur slechter. Vooral tot Witmarsum was het bar. Na Arum ging het tot Harlingen prima. Toen kwam het moordende eind tot Dokkum. In Rie werd hem verboden alléén ver der te rjjden. Dit werd niet verantwoord geacht. Het was juist op het moment, dat het bericht doorkwam, dat Paping Dokkum gepasseerd was. Bij Vrouw- buurstermolen kwamen meisjes warme melk en worst aanbieden. Ook in Bart- lehlem volgde een tractatie. Het was inmiddels ai donker geworden. In Dokkum aangekomen belde De Wagt naar huis en liet zich door de E.H.B.O. onderzoeken. Met een groepje van acht ging het toen weer het donker in. Een bereidwillige bromfietser reed voorop om met het licht van zijn lantaarn de Even na Bartlehiem bleef i UG U1VM1UULÖ 111 U.C ÖHCCUW OUClYCll. X UCli [kwam het ergste. Van de acht waren j slechts vier man overgebleven en er Het schrijven van een verslag van de verleden week gehouden Elfstedentocht lijkt zoiets als mosterd na de maaltijd, of, zoals men het in Friesland zegt, komen met het zout als het ei op is. Het >s niet anders. Vrijdag hebben wij ons best gedaan het laatste nieuws nog te geven, maar ook in verband met de expeditie- mogelijkheden van ons blad, moest dit vroegtijdig ter perse en konden we nog slechts het nieuws van de passage te Sneek melden. Nu lijkt het al weer zo lang geleden al js men over deze tocht voorlopig nog niet uitgepraat. Men weet de uitslag: Na een moordende rit werd Reinier Paping uit Ommen eerste in de tijd van 10 uur en 59 minuten. Slechts 57 wedstrijd rijders volbrachten de tocht, waarin J. Uitham van Groningen 2de werd en J. van den Berg praktisch tegelijk met A. Weijs uit Blankenham 3 en 4, met een achterstand van 24 minuten op de winnaar. E engoede prestatie leverde K. Yska van Exmorra, die weer 25 min. later als Een goede prestatie leverde K. Yska van Exmorra, die weer 25 min. later als J. T. Kooistra uit Bolsward n.l. als 53ste. Hwat hat Cjabe Skroar Van de 578 wedstrijdrijders heeft dus slechts 10 de tocht binnen de vast gestelde tijd volbracht. Bij de tochtrij- der3 was het aantal uitvallers nog vele malen groter. Van de bijna 10.000 deel nemers arriveerden er nog geen hon derd. Hieronder bevond zich de heer De Wagt uit Bolsward. Nog nooit is een tocht zo zwaar geweest en er zijn dan ook vele ongelukken gebeurd. Valpar tijen en bevroren ogen en tenen kwamen herhaaldelijk voor. Duizenden hebben deze monstertocht, ondanks alle waarschuwingen, te licht opgevat. Er verscheen er zelfs één op kunstrijdersschaatsen. In Sneek(!) vroe gen er al argeloos: „Is het nog ver?” Misschien is de suggestie, die zondag avond in het T.V.programma werd ge geven om als eis voor deelname ’t kun- n enaantonen, dat men één of meer lan ge tochten heeft gemaakt, nog zo kwaad niet. Zelfs hoort men hier en daar kri tiek op het feit, dat het bestuur van de elfstedérivereniging de tocht als zodanig niet nog eens heeft uitgesteld of afge last. Men krijgt wel de indruk, dat het bestuur onder zware druk heeft gestaan en achteraf mag men van geluk spre ken, dat de tocht niet op zaterdag is gehouden, toen was het weer nog veel meer bar en boos dan vrijdag. Aan de organisatie heeft overigens hoe kan het ook anders wel het een en ander ontbroken. Het is ook geen kleinigheid in luttele dagen tijds een dergelijke massale tocht te organiseren. Ook in Bolsward klopte niet alles. Zo was de controle bijv, voor nieuwelingen moeilijk te vinden. Velen zijn dan Bols ward ook gepasseerd zonder stempel. Voor velen verliep de tocht dramatisch. Jan van der Hoorn, een bekend elfste denrijder, moest bijv, te Sneek reeds op geven. Libbe Kerstma, van Ijlst, ook één der favorieten, stapte in zijn woon plaats reeds van het Üs- Hylke Speer- stra, thans te Heerenveen, die in Ijlst nog aan de kop lag, moest in Sloten de strijd al staken, wegens een bevroren1 oog. Wijnhout, ook eenmaal mede-win- naar van de tocht, had ook in Sneek reeds verbogen schaatsen, waardoor hij op moest geven. De Commissaris der Koningin reed de toertocht uit tot Warns. In Bolsward was de passage van de eer ste rijders om 10.23. Een kleine kop groep met o.a. J. v. d. Berg R. Paping ten n.l. direct achter de wedstrijdrijders al gehad. Dit w>as op de Fluessen. War- zond bevonden. Een auto bracht hem Hn Wo erf Ttrvrr onrrlor vv-xzx T?4xrzxlï» r»». bone vAAr C24- nvnrnn j-r-» i i x naar de Beurs, waar hij tenslotte om 22.45 zijn startkaart kon inleveren. Rond het middernachtelijk uur ging het naar Bolsward. Uitslapen was er voor de heer De Wagt niet bij. Om 7 uur riep hem de volgen de morgen reeds weer het winkelwerk. Heel de zaterdag stond de heer De Wagt achter de toonbank en vertelde vele malen het verhaal dat wij hier boven deden. Net of er die dag veel meer klan ten in de winkel kwamen, vond hij. Des avonds was hij „woi hwat stiif” en dit was na een dergelijke inspanning ook heus geen wonder. Des zondags heeft de heer De Wagt een kaart getekend met in kleuren aange geven welke delen hij van de route al leen reed en welke hij in gezelschap was. Ook staat aangegeven waar hij versna peringen of koffie kreeg aangeboden. Geloof maar dat deze kaart in de loop der jaren aan waarde zal winnen en dat wellicht in later jaren nog vaak ver haald zal worden van de barre tocht van 1963. Wielen gearriveerd, i rijdend. I geven om de nodige afstand te schep- De heer de Wagt is lid van de Elfste- I pen. Ueuvcicuiguig en uit gai neiu vuvrueei. i rot mnaeioopen oieer ue wagt zonaer De leden mochten op donkerrode kaar- (gezelschap. Hij had toen zijn inzinking t“ “2. direct “ht“ 2: Dl; „r Dl-™™. i starten. Dat de Wagt nog niet eerder me Rivella en kaas vóór Staveren ver- maar niet kwijt kon raken en die zo dicht op hem reed, dat het levensge- sneeuw. Overal stonden E.H.B.O.-posten tvvu V|> uc vu vtc vaarlijk was. Ten slotte heeft hy hern |Inet zaklantaarns de weg te wijzen meer lopend dan |in zijn eigen belang een oorvijg moeten Zo arriveerde men na een moeilijke tocht op de Grote Wielen, het laatste eindje Iweer bijgelicht en schaatsend. De aan- de jier de suvel en I E.E.G. lannen fêststeld wurde sil. jaar opgerichte chr. muziekvereniging1 Alteast as de plannen trochgeane. i n himsels oerlitte, hwant dan „Oranje”. Het publiek was niet talrnk. aPr'* suvelregelmg klear weze priispeilweromsakje nei d Notering veemarkt Leeuwarden. melke- en kalve koeien f 125,- tot f 295. 252 vette koeien f 130,- tot f270,- gjin stikken nei konkurrearje kinne mei de Nederlanske produsinten, dogge hja alle war, om mei regeringshelp de eigen produksje greater to meitsjen. Hja witte wol, dat er nou al to folie is, mar hja skreppe har de neilen fan de fingerseinen om foar april mei sa heech mooglike si- fers ütkomme to kinnen. En as dan blykt, dat er tofolle is, dan sille alle lannen har ynkrimpe moatte, ek Nederlan. Ek wolle hja de prizen sa heech mooglik opfiere om har eigen minsken towille to wêzen. De büter moat daliks mar twa ding mei men nea dwacn: de lanbou oan i soe it agrarysk -r-n-.dear wêze priispeil weromsakje nei dat fan de ear- j neffens it bistek en wurde wy gewaer, I dere koloanjes of ünderüntwikkelde ge- 516 hwat yn de lannen om üs hinne en üs bieten. IJ- -U.„:t xx:„ nnr' _i-1 dy’t him mei hert en siel op omfetsje moatte om neat.. En hwer’t men s de yndustry al in hiel ein op reis is, gQune t men de line trochlüke. Ek dat sil net kwartsjes. Dat de konsumpsje dan in fik se triuw nei ünderen kriget, sitte hja net oer yn, dan mar fierder biperke. En it slimste is, dat Nederlan it iennige lytse lantsje is, dat bilang hat by in oare situ aesje. De oaren hawwe gjin suvel tofolle mar wy wol. En hwert wy dat dan kwyt moatte, soe ik net witte. Hwant it seit himsels, dat Amearika ek net goedmoeds syn klanten öfnimme lit. De graenütfier, de suvel, sitte hja al jierren danich mei forlegen, de EEG makket dat eltse dei minder foar har. It stiet fêst dat de Amea- rikanen hoe langer hoe mear partij jaen sille en it earste is dan, dat hja de EEG lannen dwers sit by har ütfier. Hwert de lju dan ek tsjintwurdich har forstan haw we by it keapjen fan buorkerijen, wit ik net. De fantasy-prizen binne op gjin in- kelde wize foarantwurde en sille har nochris sur opbrekke, liket my ta. It treft wol tige üngelokkich, dat krekt yn dizze situaesje de kaptein en de stjür- Iju har klear meitsje om fan board to stap pen. Mei inkele moannen sitte wy yn de for- oarsom, alhoewol hja witte, dat hja op kiezingen foar in nije ploech. En foar ’t -v-1.1.— i. i-jn |>ytsje yn sgj(. bjbiten binne, is it alwer 1964 en yn dizze 12 moannen kin in boel raer yn ’e knoop reitsje. Né, mei dy EEG is it grif gjin paradys en de boeren dogge goed de holle koel to halden en har net yn in nuodlike posysje to bijaen. It is allegearre ünwis en de ta- komst liket bipaeld net makliker to wur- den. In greate ienriedichheit sil har krêftde verkeersmoeilijkheden beginnen zich op in bést ta jilding brHge en it komt my foar, dat hja dat yn de kommende jierren och sa nedich hawwe sille. J Mussolini heeft in een toespraak tot ca 2000 bisschoppen en geestelijken ’n be roep gedaan op de priesters, dat zij bun invloed willen aanwenden om de bevol king nog meer uit te breiden omdat de grote gezinnen de grote bataljons kunnen leveren die Italië nodig heeft om de christelijke beschaving te verdedigen. Het financieel uitgemergelde Duitsland heeft 4 miljard uitgegeven voor bewape ning, uitsluitend om de vrede te handha- v en een bolwerk te vormen voor de christelijke beschaving. De totale inkomsten en uitgaven van de gemeentebegroting Bolsward staan ge raamd op f 411.180,Er lopen nog elf leningen tot een gezamenlijk bedrag van f 597.000,—. 40-jarig jubileum r.k. drankbestrijding te Bolsward. dy nije polityk ynstelle wol en mient, dat wy mar yn it foar de saken dêrfoar klear meitsje moatte, wol om dy reden net al to folie witte fan in bettere garansjerege- ling yn eigen lan. Wy moatte üs mar oan- slute by hwat der aensens yn Bonn of Straatsburch ütbret wurdt. It liket üs net forstannich en net foarsichtich om it sa to stellen. Hwant momenteel is der gjin minske, dy’t sizze kin hoe’t it mei EÉG komme sil. De seis lannen, dy’t der mei bigoun binne, steane ommers nou foar de greate frage, oft hja der mear lannen by- Waerd it spul yn EEG-for luke sille of net. Frankryk, dy’t skoandere dan wie der neat gjin frezi kansen sjocht foar in biperkte EEG as lé- veransier fan granen, om’t hy dan syn greate konkurrint Amearika kwyt is, wol dy kant perfoast üt. Mar de oare lannen, dy’t dizze Franske oerhearsking net wol le, hoopje en wurkje obr Ingelan en de Skandinavyske lannen derby to krijen. Der soe dan folie mear kansen komme en mooglikheden. Yn dizze striid tusken de partners komt nou in great gefaer wer om ’e hoeke, tb -j—- -7 witten it ütstel om de oerienkomsten dan oandacht freegje foar in ynternasjonael mar allinnich slaen to litten op de yndu- hangiisder, startte, kwam door de pech waarmee de dag voor hem begon. De auto, die hem op het vroege uur naar Leeuwarden zou brengen, vertikte het. Zo kwam hij later in de Groene Weide aan, dan hij had gehoopt en verwacht. De autobus, die hem met andere rijders naar de start plaats zou brengen, moest héél lang voor een verkeerslicht wachten, zó lang, dat het de chauffeur begon te verdrieten en de heer De Wagt de dienstdoende agent meedeelde, dat er nog wedstrijd rijders in de bus zaten, waarna deze prompt voorrang kreeg. Zo kon De Wagt om tien voor zes toch nog de schaatsen onderbinden. Alle wedstrijdrijders waren op dat mo ment nog niet eens vertrokken. de Wagt, die vrijdag de toonbank Wat hij in het aardedonker tot Sneek (schrijven. Hier werd reeds de grote j gehouden, vooral onder hen, niek, zaaizaden, het beroemde Friese eenmaal eerder. Dit was in 1956, toen die ziclTniet of veel te weinig op deze 'nontp-ned kleinvee nlnimvee. tuinbouw1 het ij» ook har sieoh» was, maar het tocht hadden voorbereid. Valpartijen weer redelijk, uitgezonderd enkele las- waren niet van de lucht, maar het was weg tewijzen. tisre sneeuwbuien. Hii arriveerde toen zaak hard te zijn en zich er niet mee de bromfiets in de sneeuw steken. Toen te bemoeien. De Wagt reed alleen, echter op de voet gevolgd door een vreemdeling, die hij zat niets anders Op da^ te lopen door In de tweede helft van september (de juiste data zullen nog nader worden vastgesteld) za] in de dan voltooide Frieslandhallen van de nieuwe Leeu warder veemarkt een grote manifestatie van het Friese leven in al zijn geledin gen worden gehouden. De voorbereiding der plannen en de uitvoering daarvan zullen ter hand worden genomen door de bekende organisator Jac. Kleiboer» Bij de manifestatie wordt het wereld vermaarde Friese fokvee centraal ge steld. Daaromheen wordt alles gegroe peerd wat van belang is voor de vee teelt, het veevoeder, de melkwinning, de verliet en de 200 km op het barre ijs 1 meemaakte, was met geen pen te be- zuivelindustrie, de landbouw, meststof- i praktisch alléén doorworstelde. fen, landbouwmechanisatie, cultuurtech- De heer De Wagt reed de tocht reeds slachting 'Gftnmaal p.prder Dit was in tnpn dir» dnh i pootgoed, kleinvee, pluimvee, tuinbouw het ijs ook bar slecht was, met groente-, fruit- en bloementeelt, b de landaanwinning, de werken van wa- tige sneeuwbuien. Hij arriveerde toen om 6 uur reeds b(j de finish, wel een be wijs, dat deze tengere figuur‘óver een taai uithoudingsvermogen en goede techniek beschikt. Ditmaal duurde de tocht uit de aard der zaak langer, maar om half elf was hij toch op de Grote vaarlijk was. Ten slotte heeft hij hem met zaklantaarns de weg te wijzen denverenigirigjn dit gaf hem voordeel. (Tot Hindeloopen bleef De Wagt zonder jkomst was om io.3O uur. Hier werd on- ze doorzetter onderzocht en geheel ge- --

Bolswards Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1