WILSON OP VERKENNING Gabe Skroar Afscheid en tot ziens Spanning België Feestavond voor De Mammoet kan gaan stappen hark en sjoch ouden van dagen 106e JAARGANG No. 8 VRIJDAG 27 JANUARI 1967 Hwat hat in ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft I 1 Gouden filmpjes van Makkum en Idzegahuizen STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Wonseradeel, Workum en V V t Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Wymbritseradeel. üs hjoed to sizzen Vietnam. China. tl I Mammoet I Duitse begroting in evenwicht. ac- i Spanning in België Tot liens, dit was Hark en Sjoch! Advertentieprijs: 16 cent per mm Ingezonden mededelingen dubbel tarief Contractprijzen op aanvraag Wilson, de Engelse minister-president, is na zijn bezoek aan Rome na een kort verblijf in eigen land, weer op pad gegaan om te onderzoeken of er mogelijkheden Raadgevende vergadering van de Raad van Europa en de dagen daarop vertoefde bestaan, dat Engeland een plaats zal vinden in de E.E.G., de Europese Economische Gemeenschap van de Zes. Maandag voerde hij het woord in Straatsburg in de hjj in Parijs voor het moeilijkste onderdeel van zijn onderzoekingstocht, de ge sprekken met president De Gaulle. len deugd is der der ’t gjin minske him op biromje kin: syn biskiedenheit As immen him der op bironimet is er net biskieden mear In Straatsburg bevestigde Wilson wat al van de besprekingen in Rome was uit gelekt, nl. dat Engeland behalve aan de economische aspecten van de Gemeen schap ook ten volle wilde medewerken aan de politieke aspecten er van. Boven dien sprak uit zijn woorden de wens de economische, technische en politieke sa menwerking van Europa te gebruiken om Europa een gelijkwaardige positie naast de Ver. Staten te geven. Dat lijkt veel op het thema, waarop president De Gaulle voortdurend hamert, maar Wil son voegt er nog aan toe, dat deze eco nomische kracht van Europa een voor waarde is voor het concept van ’n krach tige Atlantische gemeenschap. Op dit punt wijkt hij af van De Gaulle, die de noodzaak van die Atlantische gemeen schap, d.w.z. de nauwe samenwerking met de Ver. Staten, helemaal niet inziet. De Gaulle ziet de wereld als een driepoot (Amerika, Rusland en Europa), Wilson als een tweepoot (Rusland en de uit ge lijkwaardige stijlen Amerika en Europa gevormde Atlantische poot). Veel van wat Wilson zei, was een techno logisch verkooppraatje. Hij hield de Raadgevende vergadering van de Raad van Europa (en de dagen daarop ver moedelijk De Gaulle ook) voor, wat En geland het vasteland al niet aan techno logische mogelijkheden zou kunnen bie den. Hij wees er op, wat de Amerikaanse industrie geweest zou zijn zonder de En gelse vindingen, zoals straalmotoren, anti-biotica, radar en trouwens de gehele ontwikkeling van de kernenergie. Het is de vraag of De Gaulle zich door deze vooruitzichten van zijn stuk laat brengen. Wanneer het Engelands belang is, kan hjj toch wel wat van die tech nische samenwerking krijgen, zoals het geval is met de ontwikkeling van een nieuw militair vliegtuig met intrekbare .vleugels, dat tegen 1975 gereed moet zijn. Uitgave: A J. OSINGA N.V, Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 Telef. 2044 Na 18.30 uur 2660 of 2335 (05157) In China nemen de complicaties toe, doordat de groep van Mao, die de aan val op de plaatselijke partijleidingen laat uitvoeren door de jeugdige Rode wach ters, tracht deze Rode, wachters te com bineren met de arbeiders en boeren, die tegen deze jongeren in verzet komen. Zij heeft nu de revolutionaire proletarische rebellen gevormd, die de aanhangers van Mao de overhand in de fabrieken moeten bezorgen. Verder zijn enkele militairen beschuldigd van gebrek aan revolutio naire hartstocht, hetgeen er op wijst, dat het leger zeker niet eensgezind achter Mao en Lin Piao staat. Aangezien er zelfs een medewerker van Lin Piao be schuldigd is, vraagt men zich af, of diens positie wel zo onaantastbaar is. misschien later nog wel, wanneer de zaak gaat nijpen. In eerste instantie is het de Belgische regering nu te doen om geld in de schatkist. In Cubaard deed een 18 jarige jongeman op dezelfde dag aangifte voor de Natio nale Militie en van de boorte van een zoon. De bakkerspatroons te Purmerend heb ben besloten de nachtarbeid af te schaf fen. Te huur gevraagd: nette woning met bo venkamertje. Huurprijps tot f 200 per jaar. De bevolking van Wonseradeel toege nomen van 13020 met 166 personen tot 13186 inwoners. Echte friese schaatsen met leerwerk f 3,J. Wijnstra, Bolsward. Mej. Groot uit Rotterdam sprak in de Doele over vrouwenkiesrecht. De lonen voor boerenknechts en -meiden worden met name ook in Wonseradeel schrikbarend 1 oog. Pas 16 jarige meiden verhuren zich voor f 170,per jaar. Meer gevorderden bedingen zelfs f 300, Ook de lonen van smids-, bakkers- en timmerknechten stijgen en de boeren knechts profiteren hiervan. Abonnementsprijs f 3.25 per kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 4e week januari 1917 voor dit jaar op een sluitende begroting aandrongen zonder bereid te zijn belas tingverhoging te aanvaarden. Er ontstond een crisisachtige toestand, maar langdurig beraad heeft toch een compromis opgeleverd. Er zal worden be zuinigd, maar de belastingen zullen toch omhoog gaan. Van den Boeynants was eerst van plan geweest de middelgrote en hoge inkomens extra te belasten, maar dat heeft hij moeten beperken tot de hoge. Waarnemers nemen aan, dat deze verhoging weinig meer dan een wassen neus zal zijn. Voor de rest hebben de li beralen bij de keuze van de belastingen hun wensen toch wel weten door te zet ten. De volle nadruk zal vallen op de in directe belastingen, die nu eenmaal rela tief het zwaarste drukken op de lagere inkomens. De liberalen kijken hierbij vooral naar hun beter gesitueerde kie zers. Het zal de onrust in België niet verminderen, terwijl er van de nieuwe begroting geen enkele conjunctuurbe- vorderende werking uitgaat. Dat komt De mammoet kan gaan stappen. De 2de kamer heeft de overgangsregeling goed gekeurd. Liberalen, Staatkundig Gere formeerden en de heren Jongeling en Voogd stemden tegen. Op 1 augustus van dit jaar gaat de overgangsregeling in. Een jaar later volgt de definitieve mammoet. D.e Mammoetwet is een van de grootste wetten op het gebied van het onderwijs. De wet regelt het gehele voortgezette onderwijs (alles tussen lagere school en universiteit in). Met de reorganisatie zijn honderden miljoenen guldens ge moeid. Dat is ook de reden waarom de liberalen de wet nu niet wilden aanne men. Zij menen, dat de nieuwe Tweede Kamer en de nieuwe regeringe, die na de verkiezingen worden samengesteld, maar moeten beslissen wat er in de toekomst met de mammoet gaat gebeuren. Op de achtergrond schuilt een wat venijniger politiek probleem. De nieuwe regering is nu gebonden aan de invoering van de wet, hetgeen betekent, dat ook de nodige miljoenen op tafel moeten komen. Daar aan valt niet te tornen. Dat houdt in, dat bij het opstellen van de nieuwe regerings- plannen al een fors bedrag opzij moet worden gelegd. Dat beperkt de manoeu vreerruimte bij de komende formatiebe- sprekingen en dat is iets waarvoor de li beralen algemeen gezien als de grote kanshebbers voor de nieuwe regering natuurlijk maar heel weinig voelen. Ditzelfde probleem was ook de belang rijkste aanleiding voor het met zo’n grote haast afhandelen van de Omroepwet. Als de wet nog niet zou zijn aangenomen tij dens de komende formatiebesprekingen, dan zou de VVD onmogelijk aan tafel kunnen gaan zitten zonder de eis mee te brengen dat het hele probleem opnieuw zou worden bekeken. Iets dat een danige verzwakking van de liberale onderhan delingspositie op andere punten zoals belasting en bouwbeleid zou inhouden. Het zou zelfs kunnen betekenen, dat de VVD helemaal niet meedoet aan ’n nieu we regering. Zover wilde kennelijk ook de KVP niet gaan. dat politici opeens gewone mensen wor den. En dat is een goede zaak. De kleine partijen krijgen ditmaal ook allemaal haar kans om haar zegje voor het scherm te komen zeggen. De „door de regering ten behoeve van de politieke partijen gevorderde zendtijd” is keurig verdeeld. Ook nieuwe groeperingen, zo als D’66 (waarvan veel wordt verwacht) en de CDU („Het gezag moet gehand haafd blijven”), komen aan bod. Ook dat is een goede, democratische zaak. Minder eensgezindheid dan er nu tussen de Westduitse chr. democraten en so ciaal democraten heerst, heerst er in België tussen de C.V.P., de katholieke volkspartij en de liberalen, die de rege ringscoalitie vormen sinds het vorige voorjaar. Op de Belgische begroting was nog een tekort van 5 miljard frs., dat premier Van den Boeynants met bezuini gingen en belastingverhogingen wilde wegwerken toen vooral de liberalen al Het werk in de Kamer ligt nu een tijdje stil. Er wordt nog wat nagepraat over de laatste onderwerpen Omroepwet en Mammoetwet die aan de orde kwa men. Maar, eerlijk gezegd, de meesten zijn het toch al weer vergeten. Men zal nog even opkijken als, nét voor de ver kiezingen, de Eerste Kamer de Omroep wet aanneemt en zeggen: „O ja, da’s waar ook”, maar verder toch alleen De Tweede Kamer heeft haar laatste gewone vergadering gehouden. Dat klinkt vreemd, maar het is de waarheid. Na de verkiezingen zullen de kamerleden nog éénmaal terugkeren op het Binnenhof om afscheid van elkaar te nemen. Rond van de honderd en vijftig gezworenen komen daarna niet meer terug. Zij verdwijnen omdat zij simpelweg te oud zijn geworden en het (vele) werk te zwaar vinden, omdat zy en ook dat komt voor binnen hun partij te veel hun hoofd hebben gestoten of omdat zij nog simpeler nu al weten, dat zij niet meer zullen worden herkozen. het de is zaterdag water ge- Het is niet gelukt van Hanoi de toezeg ging te krijgen, dat het de infiltraties in Zuid-Vietnam zou beperken als Amerika zijn bombardementen op Noord-Vietnam zou stop zetten. Thant, de secretaris-ge- neraal van de Ver. Naties, heeft al zijn pogingen om het overleg op gang te brengen nu gestaakt, teleurgesteld als hij is, dat hij van Washington niet de belofte van een onvoorwaardelijke stopzetting van deze bombardementen heeft weten los te krijgen. „Hwat in pracht joun”, dit zeiden de oudjes van Makkum en Idsegahuizum maandagavond om half twaalf na afloop van de jaarlijkse feestavond. Het was al een beetje laat geworden, maar de meer dan honderd oudjes hebben zich echter geen moment verveeld, hier kre gen ze overigens de gelegenheid ook niet voor, want een toneelgezelschap uit Harlingen, zorgde voor een kostelijk en vermakelijk toneelstuk, dat bij de aan wezigen direct al goed in de smaak viel. De oudjes waren nog maar net binnen of de kelners van het hotel „De Prins”, serveerden een kop heerlijke koffie en de dames van de ouden van dagen com missie gingen met cake rond. Om kwart over zeven opende de voor zitter van de ouden van dagencommissie de feestelijke bijeenkomst, door allen een heel hartelijk welkom toe te roepen. Be halve de vele oudjes waren ook de chauf feurs met hun dames en het bestuur van de hengelsportvereniging „Ons Genoe gen” op deze avond uitgenodigd. Een bij zonder welkom aan onze nieuwe wijk verpleegster zuster H. de Vries. We ho pen, dat u ook met ons reisje dit jaar zal mee kunnen gaan, aldus de voorzitter. De heer Jansma, vervolgde door te zeg gen, dat onze plaatselijke hengelsport vereniging verleden jaar een bedrag van f 306,80 bij elkaar heeft „gevist”, ten bate van onze ouden van dagentocht. Wij zijn u bjjzonder dankbaar voor deze geste om een dag voor onze oudjes te gaan vissen. Ze gaan dit jaar weer voor ons vissen, is gezegd. Ik zou zo graag eens willen, dat u als oudjes hier dan ook eens een kijkje ging nemen, want ze vissen toch voor u! Ik denk maar zo, aldus de heer Jansma, als ik het dobbertje naar beneden zie gaan, daar gaat weer een visje voor onze tocht. En nu nog een heel belangrijke mededeling, waar u natuurlijk al op zit te wachten, nu we hopen, dit jaar ons reisje op woensdag 14 juni a.s. bij leven en welzijn te houden. Hierna ging het doek open en het toneel gezelschap uit Harlingen, bracht het toneelstuk „Underdak frege” een hu moristisch stuk in drie bedrijven op vlotte wijze voor het voetlicht. Van begin tot eind heeft het de aanwezigen geboeid en er werd soms smakelijk gelachen. Tussen de bedrijven door werd er op een natje en ’n droogje getracteerd. Als at tractie werd een verlotinkje gehouden, waarvoor vele leuke prijsjes waren be schikbaar gesteld. Het bestuur van de hengelsportvereniging kwam ook deze avond niet met lege handen. Voorzitter, de heer P. H. van der Kooy, bood voor de verloting een tas vol prijzen aan maar dit was nog lang niet alles, want ook het aanbieden van een envelop met in houd (f 150,was een bijzonder fraai en welkom geschenk, waarvoor de oud jes dan ook het zweet in de handen hebben geklapt. De heer Van der Kooy zei verder nog, ook dit jaar weer een viswedstrijd ten bate van de ouden van dagentocht te zullen organiseren. Het bedrag dat wij geven is niet alleen van het bestuur, al dus de spreker, maar met de steun van de burgerij van ons dorp, is het mogelijk u een bedrag aan te bieden. En ik hoop, zo zei de heer Van der Kooy, dat wan neer wij de wedstrijd houden, wij ook weer mogen rekenen op de medewerking van de burgerij en dat de deelname nog veel groter zal zijn, dat vorig jaar, want u weet de opbrengst is voor onze ouden van dagen, hetgeen wij gaarne onder strepen. Voordat de heer Jansma de avond sloot, zei hij, nog wel even te willen weten, wie de oudste belanghebbende op deze feestavond wel is, hier hoor ik een van 83, daar een van 85. Het was tenslotte de heer E. van der Molen, die met zijn 88 jaren heeft genoten van een prachtige feestavond, zoals hij zelf zei. De voorzitter bedankte het toneelgezel schap uit Harlingen voor de wijze waar op zij dit prachtige toneelstuk voor het voetlicht hebben gebracht. De heer Jans ma behoefde hier weinig woorden meer aan toe te voegen, want aan de grote ovatie uit de zaal was het wel te horen, dat er door iedereen volop was genoten. In Duitsland is het gelukt het gat in de begroting weg te werken. Dat was toch nog uitgelopen tot een tekort van 4,5 miljard mark. Een klein miljard zal wor. den gedekt door kredieten, in het bijzon der voor investeringsactiviteiten. Aan de uitgavenkant wordt 2,5 miljard ge schrapt, terwijl de inkomsten met 1,1 miljard omhoog zullen gaan. Deze stij ging bereikt men door snellere inning van diverse belastingen en door de in trekking van belastingontheffingen, ter wijl van de posterijen 880 miljoen meer in het staatslaadje komt. Vele ministeries hebben moeten bezuini gen. Aan bescherming burgerbevolking wordt 110 miljoen minder uitgegeven, maar het ministerie van landbouw moet toch de grootste veer laten, nl. 429 mil joen. Geringere hulp bij investeringen, minder geld voor emigratie, een 50 mil joen minder voor het aanhouden van voorraden en voor subsidie aan ongeval lenverzekering figureren op de bezuini- gingslijst van dit ministerie. Bij defensie wordt 240 miljoen bespaard. In een periode, waarin de economische toestand minder goed wordt en de werk loosheid groeit, is het een hachelijke zaak te veel te bezuinigen. Men moet oppassen niet te veel van de koopkracht af te ro men. Dat is ook een van de redenen, waarom de regering niet is overgegaan tot een verhoging van de belastingen. Maar terwijl zij aan de ene kant de groei van de staatsuitgaven een halt moest toe roepen, moest zij aan de andere kant maatregelen ontwerpen om de economie weer een stootje in de goede richting te geven. Daartoe heeft de regering beslo ten tot de instelling van een zg. Even- tualhaushalt, een begroting, die even tueel in werking kan treden voor het sti muleren van investeringen. Hiervoor wordt 2,5 miljard gereserveerd, voor een deel ongetwijfeld uit leningen te betalen. Bovendien wordt voor particulieren ver snelde afschrijving toegestaan. inzake de er spoedig overtuigen van de noodzaak op die ene, ware partij te stemmen. De KVP heeft zelfs o toppunt van verkiezingsfrivo- liteit schone Brabantse dames inge- sèhakeld. Een nauwelijks verborgen ge houden verleiding. Overigens geen misverstanden. De KVP-meisjes verko pen alleen de politiek van de KVP. Elk contact met hen, dat ook maar enigszins ’n persoonlijk accent krijgt, is tenstreng- ste verboden. Een KVP-er, niet zonder zelfspot, sprak dan ook al van „de heilige missen” van de KVP. De verkiezingsslag zal zich voor een groot deel ook op het televisiescherm af spelen. Tal van politieke forums en dis- cussie-avonden staan op het programma. De liberale voorman, E. Toxopeus, de KVP-aanvoerder Schmelzer en de socia listische lijsttrekker Den Uyl zullen de voornaamste figuren zijn. Schmelzer en Den Uyl hebben elkaar vo rige week voor de eerste ronde voor de camera’s (sinds Wim Kan: camééééra’s) ontmoet. Volgens onbevooroordeelde kij kers won Den Uyl op punten. Maar wel op het nippertje. Het is misschien op z’n plaats om hier even te mijmeren over de reusachtige invloed, die de televisie op de politiek heeft Niet zozeer door de programma’s (dat ook wel, maar dat wordt hier niet bedoeld) als wel door het blote feit, dat de leidende politieke figu ren zomaar honderdduizenden huiska mers binnenstappen. In die huiskamers worden zij heel anders ontvangen dan bijvoorbeeld in het parlement. Men rea geert gevoelsmatiger. Is de man sympa thiek? Zit zijn haar wel netjes? From melt hij niet zenuwachtig met zijn vin gers wanneer hij probeert iets te zeggen Is zijn pak niet wat te opzichtig? Vra gen, die belangrijker kunnen zijn dan de inhoud van zijn antwoorden. Men kan daarin gemakkelijk kwalijke kanten ont dekken, maar ’t betekent toch ook maar, Bolswards Nieuwsblad Hulde! De acht-jarige Durk uit schildersgezin A. Dijkstra uit Kofstraat in Makkum, aan het Vallaat in het raakt. Toegesnelde hulp bracht de drenkeling op het droge; zou dit on geval enkele seconden later opge merkt zijn, dan had de afloop veel ernstiger kunnen zijn. Timmeren. De hamer bleek bij de teach-in een onmisbaar instrument. Er moest af en toe geducht mee worden getimmerd, zelfs zo, dat ten slotte het houten gereedschap in tweeën brak. Honds. De familie P. v. d. Kooy te Makkum kreeg een dezer dagen vi site; het bezoek bracht ook een hond mee. Deze voelde zich direkt op z’n gemak en deed alsof hij thuis was. Hij wandelde van de een naar de andere kamer en kwam telkens vleiend en zich om zijn bek likkend de visite langs. Toen mevr. v. d. K. zou trakteren, zag zei, hoe het hon- debezoek in de andere kamer heer lijk van de taart stond te smul len. Niks leuk. Een andere familie kreeg huisbezoek van de kerkeraad. De kinderen vroegen wat ze dan kwa men doen. Waarop pa en ma ant woordden, over de kerk praten. maar denken aan de verbeten verkie zingsstrijd. Denk niet, dat de kamerleden vakantie hebben nu de grote houten toe gangsdeuren van het kamergebouw op slot zijn. Integendeel. Zij hebben de mou wen opgestroopt, de spreektrompetten van zolder gehaald en zijn het land inge trokken. PvdA-, Noodraad-, KVP-, en I VVD-karavanen trekken luidruchtig I langs ’s Heren wegen om de kiezer te Het VVD-Tweede Kamerlid, mevrouw G. V. van SomerenDowner heeft Boerenleider H. Koekoek in kort geding gedagvaard voor de rechtbank in Arnhem, omdat de heer Koekoek beweerd zou hebben dat mevrouw Van Someren jeugdstormleidster bij de NSB geweest is. Op de foto de beide kamer leden by het betreden van het gerechtsgebouw Hoera voor de Koffijplaets! De Kof- fijplaats keert terug, aldus menen wy op goede gronden te mogen ver onderstellen. H. en Sj. schrijver ont ving nl. een uitnodiging voor een persconferentie, uitgeschreven door fa. Van der Plaats, met als enig on derwerp: „Continuïteit Koffijplaets.” U hoort meer van. Niet zo spjochtich. Bij geven van een oude landnaam is de vorige maal een fout ons H. en Sj. nieuws binnengeslopen. Het was niet de „spjochtige njoggene”, maar de „spükerige njoggene,” waarvan te. „Nou,” zei de jongste telg van zes, „dan zeg ik ’m, dat ik dat lange verhaal zondags in de kerk niks leuk vind.” De zang verstomde. De vlak na de 2 e oorlog te Jorwerd opgerichte zangvereniging is met instemming van de leden opgeheven. De animo liet de laatste tijd al veel te wensen over. Wei is nog geprobeerd om nieuwe leden aan te trekken, wat hier en daar nog wel eens gelukte. Doch er waren de laatste tijd te wei nig leden om deze zangvereniging in stand te kunnen houden, zodat de 17 personen tellende vereniging het loodje heeft gelegd. Heechhout. De bouw van het bejaar dencentrum „It Heechhout” te Bols ward is begonnen. Het komt te staan vlak achter de St. Jozephbuurt. die moet worden afgebroken. Maquette. In de raadzaal stond ter instructie een maquette van de Gro te Kampen opgesteld, die de juiste situatie van de brandweerkazerne daar aangaf. In tegenstelling met de eerdere plannen krijgt het een punt dak en een uitbouw. Dit o.a. uit esthetische motieven. Karelspad. Het geruchtmakende loop-fiets-wandel-pad langs Bloem- kamp, waarover het raadslid drs. Karel A. Duran in de raad zijn ge moed luchte, heeft een naam. Een vriend stuurde hem nl. als surprise een naambordje met de naam Karels pad. Kommentaar overbodig. Fake. In de j.l. raadsvergadering werden de vroede vaderen getrac teerd op gebak. Reden? De VVD- fractie was grootvader geworden. „Sokke mear,” riep er een. Dit be looft wat. Klaverdrie. Nauwelijks was het Kla- verflat door een jong gezin be woond of de ooievaar streek er neer. Nög geen etmaal nadat de eer ste bewoners zich gemeld hadden, werd het inwoneraantal van de 3e flat door geboorte met 50% uitge breid. Ook dat belooft wat. Welgekozen is de benaming Djiplftn tussen de Schapenlaan en de weg Hartwerd-Kliuw. Het betreft hier n.l. een oude slenk, waar eens de Middelzee spoelde. Mienskar betekent natuurlijk een skar dat gemeenschappelijk eigen dom was. Op vele plaatsen in Fries land vindt men een dergelijke be naming. Ook bij Hartwerd kwam (komt?) deze naam voor, zelfs twee maal. Toch wel groei. Op lange termijn blijkt Friesland toch wel te groeien. In 1815 telde het 176 duizend inwo ners, veertig jaar later 331 duizend, in 1900 342 duizend, in 1950 467 dui zend en thans 500 duizend; in an derhalve eeuw verdriedubbeld dus, al blijft de groei ver achter bij het westen. - Ze gingen weg. In de jaren 1960 tot 1965 had Baarderadeel een vertrek- overschot van resp. 60, 121, 81, 47, 77 en 153 dit is samen 539 personen. Van 195Ó-1960 daalde de bevolking mede hierdoor met 2,6%, van 1960- 1966 was dit 1,5%, in verhouding dus nog meer. het weer-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1967 | | pagina 1