Talsma Wieren Babe SKroar en winnen in Arum Spinnekop Okkinga, Klaas van a Ster van Hotse Schuil schitterde nog een keer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinn De bouwvak Fan de Martinytoer Burgerlijke stand Hwat bringt us de R.OJN.O. Hwat hal I üs hjo«d to sizzen 1 STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Wonseradeel, Workum en Wymbritseradeel. - DINSDAG 29 JULI 1969 108e JAARGANG NO. 58 -■ J.S. R. WYMBRITSERADEEL 19 t.m. 25 juli BAARDERADEEL 12 t.m. 18 juli Tj. de J. de op I Hun hoop is de zon De schilder der natuur. Om van hem te genieten Elke dag en elk uur. Yn need skylt men de jirpels mei de bile. Kabels die binden Aan werken en plicht. Gooi los van de bolders Vakantie in zicht. Er is een spreiding Wel zo uitgedacht En ook aan vervulling Die ‘t wensen gedacht. Abonnementsprijs f 3,75 p. kwrtaal 'bij vooruitbetaling) Giro 887926 aan de (van J. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitg. A. J. OSINGA n.v„ Bolsward Administratie- en Redactle-adres: Marktstraat 13 Tel. 3044 Na 18.30 uur 2660 of 2335 (05157) DE GROOT. DE JONG EN VELSTRA WINNEN IN WARGA Aan de wedstrijd vrije samenstelling te Warga zaterdag jl. namen 10 par turen deel. De zege ging naar partuur De Groot, ondanks het feit, dat dit was De bouwvakweken Het vrijheidsfestijn Dan is vaak ons landje Een ietsje te klein. op en hij Elk zoekt de vrijheid Het eigen idee. Zij gaan naar de bossen De meren of zee. dan sille wy geleidelik wol sjen hoe’t dit fierder moat. Mar Frankryk seit: earst jimme hiele systeem oan uzes ge- lyk meitsje en dan prate wy wol ris wer. De Ingelske yndustry hat great bilang by de EEG mar har lanbou rjucht oars- om. Soene hja sa by de EEG komme, dan soene hja mei har lege agraryske prizen in ünearlike konkurrinsje fiere yn de EEG dy’t mei hege agraryske pri zen wurkje moat. Mar oarsom kin ek net, hwant as Ingelan ek hege agrarys ke prizen kriget, dan' is har lean- en priispeil jit lang net by de tiid. Har yn dustry komt op maimich gebiet in hiel ein efteroan en it sil noch jierren duor- je foar’t hja echt konkurrearje kinne. Jow üs tiid, sizze de Ingelsen, wy wol ie tige üs bést dwaen om üs systeem oan to passen en fiif fan de seis lan- nen wolle Ingelan dy gelegenheit wol jaen. Hwant Nederlan soe och sa graech de Ingelske merk yn de EEG helje. Dan wie der plak foar üs büter, spek, aeijen, tsiis, dy’t wy nou tofolile haw- we en weiskite moatte. Ingelan soe dan deselde hege prizen bitelje moatte as wy ynpleats fan de lege prizen, dy’t hja nou bitelje. Mar Frankryk fielt der neat foar, hja hawwe gjin oerskotten yn dy dingen en binne as de dea foar it iepen stellen fan de EEG-merk foar Ingelan mei syn ekonomyske oanhang. Dérom is de holding fan Frankryk diz- ze: Meitsje earst in binende priis- fêststelling foar de lanbouprodukten en bileaven net to leech en siz dan tsjin Ingelan: Jimme binne wolkam as jim me daliiks ré binne dizze prizen ek yn Ingelün troch to fleren. Hja witte yn it foar wol, dat Ingelan net wol en net kin. It soe dêr op in revolüsje ütdraeije. Ik soe bang wêze, dat it noch jierren duor- je kin foar’t de mooglikheit reëel is om Ingelan yn it EEG-formidden op to nimmen, hwant nóch Ingelan, nóch Frankryk, nóch Nederlan wolle der min der fan wurde en it yntemationale egoïsme is sa hurd as stien. Meitsje jo der mar gjin illüzjes oer. to Geboren: Remco zv Nanne Dijkstra en Gatske Dijkstra, te Britswerd; Evert zv Remmelt Bossema en Rinske Kielstra, te Beers; Jan Gerrit zv Sjoerd Seffin ga en Griet Douma, te Oosterlittens; Alice dv Sjerp van der Velde en Trijn tje Oosterhoff, te Winsum. Ondertrouwd: Jan Lodewijk Hazenberg 25 j. te Groningen en Mary Johanna de Groot 23 j. te Mantgum; Jan Jacob Idsinga 22 j. te Noordwolde en Johan na van der lest 18 j. te Jorwerd. te worden bedreigd, hetgeen de Friese molenccmmissie aanleiding gaf tot een plan de campagne om deze meest be dreigde molens te restaureren. Dit res tauratieplan is momenteel in volle gang. Gerestaureerd zijn de spinnek oppen te Barrahuis (van D. J. Kramer) onder Rijperkerk bij „Wielzicht” (van de Friese Mij. van Landbouw) en op de Minne Finne te Grouw (van H. B. Hal- bertsma). In restauratie zijn de spinnekoppen van A. Frankena onder Oosterlittens en van Wibe Joma onder Tzum. Volgend jaar begint molenmaker A. de Roos (specialist op dit gebied) met de restauratie van de spinnekoppen van de gebroeders Faber te Kramershoek onder Tzum en van de gemeente Franeker bij de Schalsumerweg aldaar, het enige ten, dat de posysje fan Ingelan hiel oars is as fan de seis oaren. Ingelan is in yndustry-lan, dat mar in biskieden lan bou hat. In great diel fan har agrarys ke produkten keapje hja by oaren. Dêr- om is jiar lanboupolityk ek in hiel oare asyn de EEG. Ingelan lit agraryske produkten, sa as granen, süker, büter, tsiis, fleis en aeijen frij ynfiere, mar tsjin de lege wraldmerkprizen. Dizze dingen binne yn Ingelan dus goedkeap. De Ingelske boeren kinne tsjin dy pri zen fansels net leverje, mar dat wurdt goedmakke troch subsydzjes üt de skat- kist Dizze subsydzjes garandeare de Ing elske boeren in taslach, dy’t like great is at it forskil tusken de wraldmerkpri zen en de produksjekosten. Boppedat wurde fikse subsydzjes jown foar bi- driuwsforbetteringen en oanpassing fan de ynfrastuktuer. Troch dit systeem, dat Ingelan tapasse kin, omt hja fierst to min seis produseart, dus ek gjin bi lang hat by agraryske eksport, halde hja it priispeil fan de agraryske pro dukten leech. Yn de EEG-lannen is it krekt oarsom. Dêr hat men de prizen fan de agrarys ke produkten fier boppe de wraldmerk brocht, omt oars de boeren gjin bistean hiene. Hwa yn dit gebiet ynfiere wol, moat boppe syn priis safolle ynfier- rjochten bitelje, dat hy net goedkeaper kin as de eigen EEG produsinteri. Oan de oare kant moatte de EEG-lannen har oerskotten kwyt tsjin wraldmerkprizen, hwertroch greate forliezen üntstean, dy’t hja dan meimekoar wer bitelje moat te. Wy binne hjir deaforlegen mei de djüre büter. Binnen de EEG kostet dy seis goune de kilo, mar hwat wy to- folle hawwe en dat is in berch, dat bringt mar in binaud bytsje op. Mansholt such- te al, koene wy .it mar yn sé kwyt Ingelan en de EEG dat is de frijhan- nel tsjin de biskerme merk. Dat is boe- resubsydzje üt de skatkist tsjin omheech- brochte prizen yn it EEG-gebiet. Hoe kinne dy twa nou gelykskeakele wur de? Dat is de realiteit. Ingelan seit: lit üs earst mar ta yn de EEG-ploech en Dinsdag 5 aug. 18.30-19.30 Fryske Ut- stjüring. Frysk nijs yn koart bistek. Bemeprogram. „Foar de lins", Johannes Spyksma forfeit it fcrhael „It wen- skip” fan Paulus Akkerman. „Yndus try yn Fryslan”, in program dêr’t Pi ter Terpstra jo yn meinimt nei ien fan üs yndustriële bidriuwen. „Nijsco”, in traktaesje fan nijs, nijsgjirriehheden en kommintaer. Donderdag 7 aug.: 18.30-19.30 Fryske Utstjüring. Frysk nijs yn koart bistek. Aginda. „Plonderpüde”, in lichtfuottich satirysk programma. „Nijsco”, in trak taesje fan nijs, nijsgjirriehheden en kom mintaer. Vrijdag 8 aug.: 18.3019.30 Fryske Ut stjüring. Frysk nijs yn koart bistek. „Sport by üs”, gearstald troch Lieuwe Pietersen. „Hoe foldocht it jo hjirre”, Klaes Wielinga yn petear mei net-Frie- zen dy’t har yn Fryslan nei wenjen set hawwe. „Friezen om utens”, in pro gram fan Roel de Haan oer Fryske emi granten yn Kanada en de Foriene Stea- ten. „Nijsco”, in traktaesje fan nijs, nljs- gjirrichheden en kommintaer, hweryn opnommen it oersjoch fan de Ljouwer- ter fémerk. Advertentieprijs: 16 ct per mm Ingez. mededelingen dubbel tarief Contractprijs op aanvraag I PARTUREN VOOR DE PC. Voor deelname aan de woensdag te Fra neker te houden PC hadden zich 20 par turen aangemeld. De volgende 16 partu ren zijn aangenomen: J. Tamminga Beers, Jos v. Wieren Mars sum en B. Hallema Roordahuizum; R. de Groot Leeuwarden, G. de Jong Sneek en T. Velstra Baard; Pier de Groot Franeker, H. Leeuwen St. Jacob en G. v. d. Heide Harlingen; Tj. Huizinga Pingjum, E. Heeg Oosterlittens en W. Hiemstra St. Anna Par.; G. v. d. Meer en F. Soolsma St. Anna, Joh. Halbesma Harlingen; J. Westprlaan Leeuwarden, G. Tempel St. Jacob en T. Dijkstra Ber- likum; Sj. De Boer Exmorra, G. Dijk stra Warga en J. Kooistra Dongjum; H. Schuil Harlingen, R. v. Wieren St. Jacob en O. Hiemstra Leeuwarden; G. Okkinga Berlikum, K. v. Wieren Menal- dum en D. Talsma Weidum; Joh. van Seyst Franeker, S. Sikkema Franeker en Joh. Westra Leeuwarden; B. Ysbran- di Sneek, J. Mulder Sexbierum en P. Zondervan Harlingen; J. v. d. Veen Ak- kerwoude, P. Groenedijk Pingjum en R. Mienstra Heerenveen; H. Zijlstra Gie- kerk, Sj. Heeringa Tzummarum en A. Roosenburg Franeker; D. Fokkema Zweins, G. Halbesma Harlingen en L. Breuker Marssum; Th. Vrij Tzumma rum, R. Sepp Wijnjeterp en A. Mie- dema Franeker; D. Scheepstra Leeuwar den, Piet de Groot Franeker en O. Wij- nalda Pingjum. Spelers komen met rugnummers in het veld. Na de reclame op de trainings pakken, zullen woensdag op de PC ook de rugnummers hun intrede op ’t kaats- veld doen; met het doel om het publiek (en in het bijzonder het ondeskundige) duidelijk te maken welke parturen in het veld zijn. Eerstgenoemde naam van een partuur heeft een stip aan de bovenkant van het nummer, de tweede en stip mid den voor het cijfer en de derde aan de onderkant van het nummer. SOE DAT SLAGJE KINNE Der wie in wikemannich lyn rounom hoop op foroaring, doe’t de Gaulle it byltsje derby dellei. Yn de rounte fan de EEG-mannen wie men optimistysk oer de tatreding fan Ingelan, hwerfan sein waerd, dat it allinnich De Gaulle wie dy’t mei syn stive kop tsjtahold. Ik leau, dat it nou wol düdllk is, dat it efkes oars yn mekoar sit, hwant ek de opfolger fan De Gaulle makket neat gjin haest. Dit is ek skoan to bigripen, hwant Frankryk hat him yn it EEG- gebou tige sêft delset en fielt er neat foar syn waerme stoel priis to jaen. Ingelan mei gerêst yn de EEG seit Frankryk mar op deselde foarwaerden as de seis oaren. Formeel is der neat tsjin yn to bringen, mar elk wit wol, dat op dizze kondys- jes Ingelan der net bykomme wol en kin. It liket my ta, dat it syn nut haw we kin hjir ris hwat mear oer to siz zen, hwant oars foarmje har sympa- thyen en anthipathyen, dy’t net reëel binne. Op it foarste .plak is it nedich to wit- De spinnekop is een specifiek Fries mo lentype, dat naar z’n uitwendige vorm en constructie veel overeenkomst ver toont met de wipmolen en alleen nog in Friesland wordt aangetroffen. Ir. A. Rlenks, provinciaal adviseur voor mo numentenzorg en lid van de Friese mo lencommissie, stelde twee jaar geleden een inventarisatie samen van de nog in Friesland aanwezige spinnekopmolens. Hij kwam tot een totaal van 24. Daar uit bleek, dat er in tien jaar 19 spin nekopmolens waren verdwenen, want in 1957 waren er nog 33. Eén daarvan, het spinnekopje aan de Follegasloot, werd afgebroken en verkocht naar Laag Keppel in Gelderland. Van de 24 spinnekopmolens, die in 1967 werden geteld, bleken 9 in zeer slechte staat te verkeren en met de ondergang Spinmolen aan de Hartwerdervaart on der Hartwerd (Gebr. Knol). Foto L. Spijksma verzwakt, omdat achterinse Tamme Vel stra, gehinderd door een blessure, op halve kracht in het achterperk opereer de. Het pleit niet voor de kracht en de taktiek van de diverse tegenstanders, dat dit niet werd uitgebuit, en Tamme zelfs betrekkelijk weinig in het spel werd betrokken. Alleen in het finale tegen het trio Okkinga c.s. ondervonden de winnaars tegenstand van betekenis. Een 30 achterstand werd door Okkinga c.s. weggewerkt, toen op 3246 Rienks de Groot’s opslagbal kwaad viel. Na 2 spel gelijk stootten De Groot c.s. door naar de zege; op 4464 passeerde Gerrit de Jong de kaats, en op 5462 retourneerde Talsma de bal tot in het perk. De derde prijs was voor G. v. d. Meer, F. Soolsma en Joh. Halbesma, die na een zege op J. Tamminga. J. v. Wie ren, B. Hallema via een staand num mer gemakkelijk op de drie waren ge komen. Door op de stand 5266 van partuur Okkinga te verliezen, moes ten ze zich met de derde prijs tevre den stellen. De uitslag was: 1. R. de Goot, G. de Jong, D. Talsma; 2. G. Okkinga, KI. v. Wieren, D. Talsma; 3. G. v. d. Meer, F. Soolsma, Joh. Halbesma, „Willem Westra” heeft elk jaar de han dicap, dat haar lé klas wedstrijd elk jaar plaatsvindt op de zondag voor de PC. Diverse topspelers wensen zich met de grote strijd in zicht niet volle dig in te zetten; dit was ook nu weer het geval. Gelukkig zorgden enkele jonge spelers enigszins voor compensatie; in de eer ste plaats de ex CFK-er Reitse Mien stra uit Heerenveen, die een van de uit blinkers was; ook Oene Hiemstra maak te een beste beurt, en dan last but not least de bijna 45-jarige ex-kaatskoning Hotze Schuil, die als invaller voor de geblesseerde Jan Meijer het partuur Rob v. Wieren, O. Hiemstra completeerde. Zowel aan de opslag als in het tussen spel liet hij de kaatsliefhebbers genieten van zijn ongeëvenaarde techniek en tak tiek; ook als aanvoerder was hij voor zijn makkers van grote waarde. Nog eenmaal zien we hem woensdag op PC, en nog een keer zaterdag a.s. de afdeltagswedstrijd in Franeker. De lijst zag er als volgt uit: I. J. v. d. Veen, P. Groenendijk, Mienstra; 2. Sj. de Boer, G. Dijkstra, J. Kooistra; 3. G. Okkinga, KI. v. Wie ren, D. Talsma; 4. R. de Groot, H. Leeu wen, G. v. d. Heide; 5. R. de Groot, G. de Jong, T. Velstra; 6. J. Tamminga, Jos v. Wieren, B. Hallema; 7. Joh. v. Seijst, S. Sikkema, Joh. Westra; 8. H. Zijlstra, Sj. Heeringa. A. Roosenburg; 9. G. v. d. Meer, F. Soolsma, Joh. Hal besma; 10. H. Schuil, R. van Wieren, O. Hiemstra; 11, P. Ysbrandi; J. Mul der, P. Zandervan. Partuur 1 nam vlot een 20 voor sprong; even vlot werd deze door De Boer c.s. omgezet in een 32 voor sprong voor hem. Hierna echter keerde de kansen weer: voorai Mienstra deed er in de slotfase heel wat aan, terwijl ook v. d. Veen en Groenendijk mee- Meinstra afdoende; en op 4362 en 5366 maakte hij met boven slagen de eersten vol. De punten 3 en 4 hielden elkaar tot 2 spel gelijk in evenwicht; 3 buitensla gen van Pier de Groot op 444 gelijk bracht praktisch de beslissing; op 54 —62 retourneerde Klaas v. Wieren af doende. Partuur 5, met de lichtelijk geblesseer de Velstra aan de opslag, en R. de Groot voorin, en G. de Jong achterin, won royaal van Tamminga c.s.; op 52 60 faalde Hallema in het achter perk. Partuur 7 bracht er weinig van terecht, en spapde zich ook niet over matig in; met ’een kwaad-opslag van yan Seyst op 2526 kwam hier het einde. Een zeer matig spelend partuur 9, had tegen een best draaiend trio Schuil geen schijn van kans; pas na de 05 ach terstand wisten ze de eer te redden door een zitbal van v. d. Meer; met een zitbal van Hotze op 5160 kwam het einde. Tweede lijst: 111; 35 en 810. Ook nu was partuur 1 weer best op dreef, met Mienstra (achterin en ster ke 2e opslag) als uitblinker; na eer sten gelijk werden Ysbrandi c.s. volko men overspeeld; nadat Mienstra op 1 166 de kaats passeerde, gunden ze in de resterende 2 spel de tegenpartij nog slechts 6 punten. Met de parturen 3 en 6 ontmoetten el kaar de beide finalisten van Warga de dag tevoren; hier trokken de Groot c.s. met 64 aan het langste eind; Okkin ga c.s. namen nu revanche. Okkinga c.s. namen vlot een 20 voorsprong; even vlot echter kwam de tegenpartij weer bij. Okkinga bezorgde zijn partuur weer de leiding via een zitbal op 2260 Velstra miste hierna de kans op aanslui ting door twee buitenslagen op 236 4. Wel werd de achterstand verkleind toen Klaas v. Wieren op 4-246 kwaad uitsloeg; het bleef echter haperen bij partuur 5, vooral de opslag van Velstra was nogal onvast; op 342 6 miste hij weer het perk; zjjn 9e en laatste buitenlsag kwam op de stand 452—6; wel een spannende, maar geen hoogstaande partij tussen deze 2 topparturen; we telden 21 opslagfouten (Velstra 9, Okkinga, v. Wieren en De Groot elk 4). In de strijd tussen de parturen 8 en 10 werden Zijlstra c.s. volkomen overklast door een ook nu weer best draaiend par tuur Schuil; ze wisten zelfs de eer niet te redden; driemaal rondde Robert v. Wieren het eerst af met een bovenslag; op de stand 50—64 bracht Hotze met een zitbal zijn partuur via een staand nummer op de dne in de finale. In de halve finale tussen de parturen Bolswards Nieuwsblad exemplaar in Friesland met vlinderwie- ken (afkomstig van het eiland Born holm). Dit molentje vormt een opval lend sieraad in het landschap vlakbij Franeker. Dan resteren van de nog 9 Romkema’s spinnekop te Snikzwaag (sedert 1962 buiten werking en nu een wrak) en het zogenaamde „Attema’s mountsje” onder Burgwerd, eigendom van de Schalsumer Kerk en van het Heere Godfried- of Sint Jorisleen (het verkeert in slechte maar niet hopeloze toestand). Van de 24 spinnekoppen in Friesland werken er nog 6. Eén van de molens is bij de provincie ta beheer en onder houd n.l. de spinnekop aan het Pik meer ten noordoosten van het Prinses Margrietkanaal. Het werd in 1962 gerestaureerd. Ook de overige 14 spinnekopmolens verkeren ta goede tot redelijke staat. Men vindt ze onder Bolsward (van R. Jorna) aan de Zijlroede bij Joure (de zgn. „Grie- ne Moune” van de gemeente Hasker- land met stenen onderbouw) Folkertsloot onder Wartena Massolt te Leeuwarden) aan de Wide Burd onder Grouw (het zgn. „Koop mens’ mountsje” van de gemeente Idaarderadeel), bij Barrahuis onder Wir- dum (van dhr. Hokwerda), te Marssum (van J. Miedema) aan de Jansloot te Goïngahuizen (drie spinnekop jes van de Oudheidkamer Smallingerland, enke le jaren gelden gerestaureerd aan de Polsloot bij Akkrum (van de gemeen te Uttageradeel), aan de Hartwerder vaart onder Hartwerd (van de gebroe ders Knol), onder Oppenhuizen en on der Uitwelltagerga (beide eigendom van de NV Lankhorst Touwfabrieken te Sneek). 1 en 3 is ook het laatst aangebleven toppartuur (Okkinga c.s.) dicht bij de nederlaag geweest. Na eersten gelijk wist partuur 1, door prima perkspel van Groenedijk en Metastra, en zekere op slag van v. d. Veen en Mienstra, een comfortabele 41 voorsprong op te bauwen. Met een onverwerkbare tussen- tase wist echter Okkinga op de stand 1—466 de afmars te stuiten. Tal sma, tot dusver matig, bereikte hierna zijn beste vorm, terwijl bij de tegen partij vooral Jarich v. d. Veen raakte uitgespeeld; ta een ommezien was de stand 2 spel gelijk; overname van de le opslag door Mienstra had misschien nog een kentering kunnen brengen. Vlot, met slechts 4 punten tegen, kwam het ontbrekende spel aan Okkinga c.s. Het einde kwam op de stand 546 2 met een buitenslag van v. d. Veen. De finale tussen de parturen 10 en 3 begon veelbelovend voor Schuil c.s. Met een bovenslag op 64 bezorgde Hiem stra zijn partuur de leiding; deze werd door Schuil met een fraaie terugslag tot ta het perk op 1062 vergroot. Okkinga c.s. kwamen op gelijke voet door een buitenslag van Schuil op 20 46, en falen van Hiemstra in het perk op 216—6. Hierna had Tal sma pech, toen op 2266 een enor me bovenslag vlak langs de verkeerde kant van de paal vloog, en Hiemstra bracht de stand op 42, door fraai pas seren ven de kaats op 3266. Okkinga c.s. kwamen echter terug; 4246 miste Schuil het perk op 3466 had Okkinga succes Robert v. Wieren. Hierna zakte partuur 10 volkomen ineen. Twee buitenslagen van de nu blijkbaar vermoeid rakende grootmeester Schuil, verschaften Okkinga c.s. een 54 voor sprong. Het laatste eerst werd door de uitgespeelde Oene Hiemstra bijna ge heel verspeeld. Na twee buitensla gen aan de 2e opslag blijft hij op de stand 4506 in het perk ta ge breke. De uitslag was: 1. G. Okkinga, KI. v. Wieren, D. Talsma; 2. H. Schuil, R. van Wieren, O. Hiemstra; 3. J. v. d. Veen, P. Groenendijk, R. Mienstra. De ko- ntagsprijs, de „Willem Westra” wissel- krans, werd zeer terecht toegekend aan Gerrit Okkinga. Geboren: Doreen Dorothea Juliana Jan na dv Andreas S. Huitema en Susan na A. Portiek te Heeg. Gehuwd: Willem Haagsma 21 j. te Uit welltagerga en Ingetje Maria Zaanen 18 j. te Noordwijk; Sibbele Sijpersma 22 j. te Schamegoutum en Akke Piet je Leijenaar 21 j. te Oosterlittens; Uil tje Bouma 24 j. te Oosterend en Pie- tertje de Vries 21 j. te Hommerts; Bok- ke Meine de Jong 21 j. .te Nijemirdum en Froukje Atsma 22 j. te Uitwellinger- ga; Sape Catrtaus van Abbema 26 j. te Garijp en Aaltje Wittermans 24 j. te Jutrijp; Jouke Boonstra 23 j. te Leeu warden en Mtake Langer aap 21 j. te Ys- brechtum. Overleden: Hotze van Netten 3 j. zv Si mon van Netten en Hotske Viersma te Gaastmeer.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1969 | | pagina 1