Wonseradeel wil twee zwembaden Gabe SKrear til gelijke kappen Volgende raadsvergadering met publieke inspraak IJsbaan-orkestGelijke monniken, Kaartavond Cab-Res Gevaar voor lever- Laatste nieuws Zilveren filmpjes Fan de Martinytoer STREEKBLAD VOOR WEST- EN ZUIDWEST FRIESLAND bot niet al te groot groot succes 110e JAARGANG No. 81 DINSDAG 26 OKTOBER 1971 Wymbritseradeel. RAAD WONSERADEEL Frysk Orkest Aanleg kaatsveld te Makkum Schoolvoorzienlngen Kleuterschool Makkum Woningbouw Bezitvonningsfonds Regionaal woonwagencentrum Stopverbod te Arum 4e week oktober 1946 Bergum verplettert RES met 90. Parkeerverbod te Kimswerd Reeds geruime tijd beijvert het bestuur Tj. de J. i Krotopruiming Advertentieprijs: 18 et. per mm Ingez mededelingen dubbel tarief Contractprijs op aanvraag Restauratie interieur herv. kerk te Burgwerd, Zomerhuisje: f 9000/f 3500/ gratis/f 500. Abonnementsprijs f 5,80 p. kwartaal (bij vooruitbetaling) Giro 887926 Protestsamenkomst in Doele met het oog op de overwogen overplaatsing van de Zuivelschool naar elders. Hoewel nog enige twijfel kan bestaan over de vraag of een niet centraal ge legen centrum voor de gehele provin cie in de praktijk niet op moeilijkhe den zal stuiten, lijkt de thans opgezet- Opening dansschool P. J. Heeringa aan de Marktstraat. Het oude zakenpand heeft een complete metamorphose on dergaan. Beroepen bij de Doopsgezinde Gemeen te te Bolsward ds. M. A. Hylkema van Westzaan. De stationschef G. H. Frijling te Bols ward per 1 nov. bevorderd tot hoofd stationschef. te regeling voor de gemeente in ieder geval uit financieel oogpunt het meest aantrekkelijk en stellen b. en w. voor tot het aangaan van de reeds eerder omschreven gemeenschappelijke rege ling te besluiten. De hear Wynia freget yn hokker gefal- len Ontheffing joun wurde kin. De foar- sitter antwurdet dat dit bedoeld is foar aparte gefallen, bv. foar minsken, dy’t har wurk eame tydlik ha bv. by de we- genbou, by üngelokken ensfh. Nei hwat hinne en wer praet giet de rie akkoard. Bijzondere kleuterschool te Burgwerd Regelmatig bereikten b. en w., zowel van de zijde der bevolking als van de kant van It Fryske Gea, klachten om trent het gebruik van het zomerhuisje op de Makkumer Noord-waard. Ondanks ’t verbod tot het betreden van dit gebied, zouden zelfs buitenlanders hier bivakkeren. Om hieraan een eind te stellen, zouden b. en w. aan de eigenaren de fami lie Scheepvaart te Makkum een brief Lit de geheimen fan :n bar mei rêst, frjemd guod to biwarjen jowt oars net as lést. hélden fan buorkjen, foarstanners binne fan in bidrach yn ien kear. En krekt sa de eigners. Hja wolle dat bütenkanske earst efkes ynpikke to’n kosten fan de opfolger. De Elektrisiteitsmaetskippijen wolle bei de kanten wol üt, it bliuwt foar har wakker itselde, mar de boerestan moast tinkt my, yn dizzen ien line lüke en yn organisatoarysk forban fêststelle: 1. De eigen boer of hierdeboer, dy’t it lést en de skea fan dizze saek ünder- fynt, hat rjucht op de forgoeding. 2. Dy forgoeding moat bitelle wurde sa- lang de peallen steane en ütkeard wur de oan de gebrüker fan it lan. 3. De forgoeding moat periodyk oanpast wurde oan jildwearde en bidriuwsskea. In reedlike termyn is sawn jier. 4. De gebrüker forplichtet him de for goeding oan syn opfolger troch to jaen foar de jierren, dy’t hy al bard hat mar net folmakket. 5. De forgoeding wurdt yn it foar ütbi- telle. It soe in skoan ding wêze as de boeren, dy’t yn dizze moannen har gearkomsten halde, dizze saek ris goed meiinoar trochprate woene. Hja is op ünderskate plakken yn üs provinsje urgint ek yn dizze hoeke. As dat meiinoar bisprutsen wurdt, haw ik wol bitrouwen, dat it rjuchtfeardichheietsgefoel it winne sil fan to greate egoisme fan inkelen, dy’t tinker „As ik it mar ha, kin in oar my neat skele!” Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Uitg. A. J. OSINGA n.v., Bolsward Administratie- en Redactie-adres: Marktstraat 13 - Postbus 5 TeL 2044 - Na 18.30 uur 2660 of 2335 (05157) Bolswards Nieuwsblad üs hjoed to sizzen Van het hoofd der openbare lagere school te Kimswerd is bij schrijven van 28 september 1971 een aanvraag om ex- tra-krediet ingekomen voor de aanschaf van een elektrische naaimachine t.b.v. het handwerkonderwijs aan zijn school. Met deze aanschaf zal een bedrag ge moeid zijn van f 372,50. Tevens is een aanvraag ontvangen van het hoofd der openbare lagere school te Witmar- sum en wel voor de aanschaf van een schrijfmachine. Men beschikt hier wel over een sten cilmachine, doch niet over een schrijf machine. Thans wordt voor het typen van de benodigde stencils gebruik gemaakt van een aan het schoolhoofd toebehorende schrijfmachine. Deze manier van ge bruik moet onbevredigend worden ge acht. De kosten kunnen worden bestreden uit het reeds uitgetrokken krediet. Het bestuur van de bijz. lagere school te Witmarsum heeft verzocht mede werking te willen verlenen voor de aan schaf van diverse leermiddelen voor de vakken lezen, biologie en aardrijks kunde, alsmede voor de aanschaf van een projector, projectietafel, daglicht- projectiescherm en dia-series. De nieuwe schoenenbon is no. 7. 25-jarig jubileum van de heer Johs. Klijnstra, wachtmeester-postcomman- dant der rijkspoltie te Wommels. die reeds ’s middags was begonnen slui ten. De middag was besteed aan het be zichtigen van een zwembad te St. Anna Par. Wonseradeel wil er graag twee, een te Makkum en een te Witmarsum. Of ze overdekt worden is nog zeer de vraag, ’t Hangt ook van de financiën af. De verkoopmiddag en avond van de Vrijz. Herv. Vrouwenver. wordt mor gen (woensdag) in het Convent ge houden. U komt toch ook? De ba ten zijn voor kerkelijke doeleinden. China is toegelaten tot de Verenig de Naties. Nationalistisch China trok zich terug, aldus maakte de voorzitter Jacob Malik vanmorgen om 5 uur bekend. der stichting Beukerskoalle „De Blok- kedoaze” te Burgwerd zich om de bouw van een kleuterschool aldaar te reali seren. Op verzoek is inmiddels de minimum- leerlingennorm is bepaald op 20, zodat thans aan alle bij de wet gesteld voor waarden kan worden voldaan. Omtrent de grond, waarop het school gebouw zal moeten verrijzen en voor het verkrijgen van de nodige goed keuringen op het bouwplan, zal nog na der overleg plaatsvinden Nu het ver zoek aan alle wettelijk vereisten vol doet, stellen b. en w. voor de gevraag de medewerking te verlenen. De hear Wynia seit dat B. en W. in bul- te dwaen kin oan de situearing, de ur- ginsje. Burchwert hat in forjongings- kuer ündergien. De gemeentelijke verkeerscommissie is van mening, dat het wenselijk is een parkeerverbod in te stellen voor de noordzijde van de Harlingerweg vanaf de Streek tot en met het perceel Har lingerweg 12. Het uitzicht vanuit de richting Arum wordt hier vaak belemmerd door gepar keerde auto’s. Accoord. De Vereniging voor Dorpsbelang te Arum heeft verzocht om aan de zuid oostkant van de Julianastraat een stop verbod in te stellen, omdat in deze straat vaak zodanig geparkeerd wordt, dat de doorgang voor het overige ver keer wordt belemmerd. De hear Hiemstra pleitet ek foar it rea- lisearjen fan in parkearplakje, romte is der wol foar. De hear Brouwer seit dat it nou in smearlapperij is, hwat pün en in pear manuren is de saek klear. De lampen wurde oergroeid troch de 11- nebeammen, it is faek in tsjustere boel. Ek dizze saek sil bisjoen wurde. B. en W. van Wonseradeel moesten gisteravond op een punt door de knieën gaan. Onlangs hadden ze betoogd de subsidie aan de kunstijsbaan te Heerenveen bij de begroting van jaar tot jaar te zullen bezien. Nu wilde het college akkoord gaan met een gemeen schappelijke regeling inzake het Frysk Orkest. De raad nam dit niet. Alleen de heer Brouwer volgde vurig de gedachtegang van B. en W. Een ander punt dat veel tijd vergde was dat van de communi catie tussen raad en publiek. Welnu het laatste kan aan zijn trek ken komen, in de volgende raad (29 nov.) mag de publieke tribune vragen stellen en meedoen. Dit zou anders de begrotingsvergadering zijn, maar dit wordt nu 20 december. Het onbewoonde pand Grote Reed 9 te Kimswerd verkeert in een algeheel ver vallen toestand en komt voor afbraak in aanmerking. De eigenaar, de heer G. Brunia te Kimswerd, is bereid dit perceel aan de gemeente te verkopen te gen een prijs van f 1.250. Vermeld kan nog worden, dat enkele aangrenzende panden (Grote Reed 11 en een werkplaats) onlangs reeds voor sa- neringsdoeleinden werden aangekocht. De koopsommen hiervan bedroegen f 1.000 en f 750. Voor de verwerving van het krot Grote Reed 9 zal een aan vraag om een rijksbijdrage van f 2.500 ingediend kunnen worden. De kosten van aankoop en afbraak moe ten voorzover toereikend hieruit bestre den worden. Acclamatie. gemerkt, van de eerste restauratiefase nog een bedrag van f 10.000 beschik baar is, kan worden volstaan met een aanvullende kostenraming van f 55.000. B. en w. stellen voor, het verzoek van de kerkvoogdij in te willigen. Wanneer het werkplan Frysk Orkest nieuwe stijl kan worden doorgevoerd zullen ook de kleinere plaatsen in Fries land van de aktiviteiten van het Frysk Orkest kunnen genieten. B. en w. stellen voor aan de voorge stelde gemeenschappelijke regeling deel te nemen. Zoals reeds meegedeeld voelde de raad hier niet voor. Met 123 stemmen werd het voorstel verworpen. 2. Dy forgoeding kriget de eigner en hierder, dy’t op dat momint op de pleats wenje of yn eigendom ha. Mar inkelde jierren letter is der in oare hierder en dy sit wol mei de peallen en triedden, mar kriget neat. Hy hat de skea en in oar de sinten. 3. De skea en it lést wurdt mei de jier ren greater, omt der al mear en mear greate weinen en wurktugen brükt wur de. Doe’t it mei de seine en de harke opredden waerd, wie it lést folie lytser as nou. En alles witst dêrop, dat dy Ont wikkeling troch giet. It Lanbouskip bipleitet dêrom in oare wize fan skeaforgoeding Net in som yn ien kear, mar in bliuwende forgoeding, salang de peallen der stean. Hja wolle dy forgoeding om de sawn jier wer op en nij bisjen en ütbitelle oan alle gebrü- kers, dy’t yn de rin fan de jierren op sa’n pleats wenje en wurkje. It is dan ek mooglik om de weardeforoaring fan it jild en de greatere lést yn forban mei de mechanisaesje, to korrigearen. It komt my foar, dat it Lanbouskip yn dizzen gelyk hat. De man. dy’t lést en de skea hat, heart ek de forgoeding to krijen en wol krekt salang as de peallen en triedden der bliuwe. Men soe sizze, dat dit elts wol düdlik wêze koe en dat dêrom gjin striid hoegde to bistean. Mar minsken is raer guod. Hja wolle oan de iene kant wol rjucht en sljucht, mar as it om sinten giet, fakentiids ek wol yn ’e bocht, as dat mear opsmyt. En sa sjecht men dan it tryste feit, dat boeren dy’t fan do-1 binne mei géuwens op to Bij raadsbesluit van 23 augustus 1971 werd een der lokalen van de oude openbare school te Makkum tijdelijk ter beschikking gestéld aan het bestuur der Christelijke Kleuterschool aldaar en tevens een krediet van f 6.000 uit getrokken voor het treffen van enige noodzakelijke voorzieningen. Naderhand heeft echter het bestuur van de R.K. school zich bereid verklaard ’n lokaal van zijn school beschikbaar te stellen. Dit is een betere oplossing, om dat dan van de speelplaats van de be staande kleuterschool gebruik gemaakt kan worden en geen oplossing behoeft te worden gevonden voor het handen- arbeidonderwijs van de o.l.-school. Wel is een bedrag van f 4.000 nodig voor het treffen van enige voorzieningen. Voorgesteld wordt de besluiten van 23 augustus 1971 in te trekken en f 4.000 beschikbaar te stellen van het genoem de doel. Acclamatie. In 1968 werd een subsidie toegezegd in de kosten van restauratie van een deel van het interieur van de hervorm de kerk te Burgwerd. Het kostenbedrag werd geraamd op f 50.000 aan de hand waarvan een gemeentelijk subsidie werd uitgetrokken van 30 pet. of f 15.000. De verwachting is, dat eind 1971 een bedrag is verwerkt van f40.000, zodat van de oorspronkelijke raming nog f 10.000 beschikbaar is. Thans blijkt, dat de volgende herstel werkzaamheden nog dienen te geschie den: 1. herstel van de overige gewelfvlak- ken met ribben, trekbalken, sleutelstuk ken, muurstijlen en schoren; 2. het schoonmaken en herstellen van de wand met balustrade onder het or gel. Het kostenbedrag, dat met deze werk zaamheden is gemoeid, wordt geraamd op f 65.000. Daar, zoals reeds werd op- foarsteld en sa sil dizze neadsaeklike ütbou fan it heechspanningsnet wol troch gean. De kranten hawwe üs lêstendeis witte litten dat er ek sa’n forbining komt fan Ljouwert oer Hjelbeam nei Boalsert, en dêrmei sitte wy hjir yn diz ze kontrei meiiens kop en earen yn it probleem. Hwant al jowt de Wet dizze publike oerheitsorganen ek rjocht om mesten en kabels oan to lizzen, dyselde wet forplichtet dizze bidriuwen meiiens pm de skea en hinder, dy’t hja dêrtroch oan de Iju seis of har bisit birokkenje, to forgoedzjen. Keare kin jo it dus net, dan wurdt de Onteigeningswet tapast, mar jo hawwe wol it rjucht om in bil- like skeaforgoeding to freegjen. En nou komt de fraech: oan hwa en hoef olie? Yn it forline, doe’t dizze dingen noch nij wiene, is it wol ris hwat al to gemoed- lik regele. Dêr waerd dan in bidrachje bitelle en dêrmei wie it üt. Mar de tiden binne net gelyk bleaun. De boeren en eigners binne better mei de wetten op ’e hichte komd en de bidriuwsfiering is yn de léste tweintich jier ek hiel hwat foroare. De boereorganisaties sitte der yn it Lanbouskip wakker efteroan en de Elektrisiteitsmaetskippijen hawwe der yn S.E.P. forban ek al gauris oer gear west. Mar oant nou ta is der noch gjin ienstimmichheit birikt. De biswieren fan boeren en eigners binne dizze: 1. Mei it jaen fan in som ynienen wurdt gjin rekken hélden mei de weardedaling fan it jild en it blykt nei tsien of tweintich jier altyd dat it fierst to min west is. Hwat hat Verwacht wordt dat de najaarsbesmet- ting met leverbot dit jaar beneden het gemiddelde zal blijven. Hoewel juni natter was dan normaal, was de totale vochtigheid van mei tot en met juli lager dan normaal. Bovendien waren augustus en september ook droog. Op de meeste plaatsen konden de leverbotslakken zich moeilijk hand haven. Op bedrijven echter, waar ook na lang durige droogte de bodem vochtig bleef, zoals bijvoorbeeld bij veen op een slecht doorlatende kleilaag, of op kwelplaat- sen langs dijken en duinen, of in be- vloeiingsgebieden, waren de slakken wel in staat zich te ontwikkelen en is le- verbotbesmetting niet uitgesloten. Daarnaast een lage najaarsinfectie ook de voorjaarsinfectie van weinig beteke nis was, zal in de a.s. winter over het algemeen met een wat minder intensie ve behandeling kunnen worden vol staan. Op de meeste rundveebedrijven zal het voldoende zijn om de runderen slechts éénmaal te behandelen. Dat zal het bes te kunnen gebeuren als de meeste koei en droog staan. Op bedrijven met ’n on gunstige waterhuishouding is het raad zaam het jongvee reeds direct na het opstallen te behandelen en vervolgens nogmaals in januari of februari: dat zal in veel gévallen samen kunnen vallen met de behandeling van de oudere die ren. Voor de bestrijding van leverbot bij schapen zullen over het algemeen twee behandelingen toereikend zijn en wel de eerste behandeling omstreeks half november en de tweede begin januari. Op de wat ongunstige bedrijven wordt een extra behandeling aanbevolen en wél vóór het inscharen van de ram. Uiteraard heeft behandeling alleen zin op die bedrijven, waar in het verleden leverbot is voorgekomen. HOE MOAT DIT OPLOST WURDE? Ien fan de gefolgen fan it al mar ta- nimmende elektrisiteitsforbrük yn üs provinsje is de needsaek om de oanfier- kabels swierder to meitsjen. Dat jildt de 110 kilo K.V. mar ek hoe langer hoe mear foar de 220 K.V. forbiningen. Dat bringt mei de bou fan greate mêsten en bosken triedden, dy’t troch it lanskip rinne. De leafhawwers fan natuer en lanskip hawwe torjucht greate biswie ren tsjin dit skeinen fan it wide each- weid oer lan en fjild, mar oant nou ta is der noch gjin ütfierber alternatyf De levering van Amerikaanse schoe nen opnieuw uitgesteld. De nieuw-benoemde redakteur van Bolswards Nieuwsblad plaatst alvast zijn eerste bijdrage in dit blad: een boekbespreking van Hallema’s scheld-, schimp- en spotnamen (25 okt.). Onderstaande personen hebben ver zocht om garantie van een door hen te sluiten geldlening ten behoeve van de aankoop van een door hen te bewonen woning. a. de heer R. de Boer, Cynthia Lenige- straat 25, Makkum; b. de heer A. Kempenaar, Kerkeburen 19A, Makkum; c. de heer S. Nesse, Lieuwkemastraat 20, Makkum. B. en w. stellen voor de gevraagde garantie te verlenen, door vaststelling van de ter inzage gelegde ontwerp-be- sluiten. Verschijnt in: Bolsward, Baarderadeel, Hennaarderadeel, Hindeloopen, Wonseradeel, Workum en daarbij herinnerend aan het genoemde verbod. Zij gaven hun in overweging, het be treffende huisje te verwijderen, of aan de gemeente over te dragen. In een onderhoud deelde de heer Scheep vaart mee, dat hij, in geval van over dracht aan de gemeente, dacht aan een prijs van f 9000. B. en w. besloten, de situatie ter plaat se eerst maar eens te onderzoeken. Dit vond de daaropvolgende week plaats. Zij troffen het huisje in een desolate toestand aan. Kennelijk was er het af gelopen weekend een aantal bezoekers geweest, terwijl alles erop wees, dat dit zeer binnenkort weer zou plaatsvinden. De sleutel hing aan de half geopende deur van een volgepropte w.c. Rondom de woning waren kratten en lege bier flesjes neergegooid. Om dit euvel meteen de kóp in te druk ken, werd de sleutel meegenomen en de heer Scheepvaart onmiddellijk telefo nisch hiervan op de hoogte gesteld, met het gevolg, dat deze schreef, dat de prijs van het huisje inmiddels van f 9000 tot f3500 gezakt was. Alvorens ons standpunt te bepalen, werd overleg gepleegd met de voorzit ter van It Fryske Gea. Resultaat was dat de vergunning per 1 oktober 1971 werd ingetrokken en de eigenaars ge sommeerd, het huisje vóór 1 november 1971 te doen verwijderen. De heer Scheepvaart antwoordde hier op dat het huisje ten geschenke aan de gemeente werd aangeboden. Pas later vernamen b. en w., dat de heer Scheepvaart zich in een emotio neel geladen brief tot de raad had ge richt en waarin hij b. en w. beschul digt, zijn vader op een laffe manier te hebben aangevallen. Deze aantijging wijzen b. en w. perti nent van de hand. Voor wat betreft de inhoud van Scheep- vaart’s laatste brief is opnieuw overleg gepleegd met It Fryske Gea. Deze vereniging staat met b. en w. op het standpunt, dat het huisje moet verdwijnen, maar men zou wel gaarne met b. en w. overleg willen plegen om trent bouw en inrichting van een waar nemingspost elders. Ook is men gene gen in de kosten hiervan bij te dragen. Een en ander geeft b. en w. aanleiding o.a. voor te stellen: De schenking niet te aanvaarden en de familie Scheepvaart een vergoeding toe te kennen van f 500. Ook hier gaat de raad accoord. Om 9.15 uur kon de voorzitter de vergadering, De bouw van de bijzondere school voor basisonderwijs, annex kleuterschool te Makkum op het kaatsveld, brengt met zich mede, dat moet worden voor zien in een vervangend terrein. Om aan vorengenoemde verplichting te voldoen en mede om de bouw van de school niet te stagneren, zijn door b. en w. plannen voorbereid voor de aan leg van een kaatsveld in het uitbrei dingsgebied in Makkum-Noord en wel ten wensten van het bestemmingsplan Melkvaart-Noord. De situatie is ter plaatse bekeken met enige bestuursle den van de kaatsvereniging, terwijl voorts overleg is gepleegd met het be stuur van de Stichting Maggenheim. Laatstgenoemde stichting is bereid een bijdrage in de aanlegkosten te verlenen van f 20.000. B. en w. stellen voor te besluiten tot de aanleg van een kaats veld en het daarvoor benodigde krediet uit te trekken, hetwelk als volgt is be rekend. a. grondkosten f55.000 b. kosten bestemmingsplan f 5.000 c. aanlegkosten f 69.420 d. bijdrage Maggenheim f20.000 Totaal f 109.420 De financiering kan geschieden binnen het raam van de middelen, welke be- sdhikbaar zijn gekomen door het aan gaan van de burgerzinlening ad. f 2.000.000. De raad gaat accoord. Op 25 januari 1971 werd besloten de gemeente garant te stellen voor de rich- tige betaling van rente aflossing, door de Stichting Woningbouw in Hennaar deradeel en Wonseradeel te Witmarsum van ’n geldlening, groot f 4.750.000, aan gegaan ten behoeve van de bouw van 8 bejaardenwoningen en 78 premie- huurwoningen. Later bestonden er plan nen het aantal van 78 te brengen op T9. Genoemde Stichting heeft verzocht, voormeld raadsbesluit te wijzigen in ve band met aangebrachte wijzigingen in het bouwprogramma voor het jaar 1971. In het aantal van 79 woningen zijn n.l. begrepen 13 woningen, te bouwen aan de Südterp te Kimswerd, die zoals be kend worden gerealiseerd in de wo ningsector. Voorts zullen van het oorspronkelijk bouwplan van 18 woningen aan de Bot- terstraat voorlopig slechts 6 woningen worden gerealiseerd. Het totaal aantal woningen, waarvoor garantie wordt gevraagd bedraagt thans 62, verdeeld als volgt: a. 8 bejaardenwoningen te Makkum; b. 34 premie-huurwoningen te Makkum type 4444; c. 14 splitlevelwoningen te Makkum; d. 6 premie-huurwoningen te Mak kum, type 5555 met garage. Het te garanderen bedrag der lening bedraagt na deze wijzigingen f 3.320.000 De hear Jongema freget, hwerom ’t de 12 wenten yn de Botterstrj. net reali- seard wurde. De foarsitter seit, dat dy to djür waerden. Der sille nou earst 6 boud wurde, de lju kinne it dan sjen. Faeks kinne de oaren dan letter boud wurde en forkocht. De hear Wynia wol graech net djürder bouwe as foar f 200 hier. De rie giet hjirmei akkoard. In de Groene Weide kwamen maandag 18 oktober 92 spelers bijeen, waaronder acht dames. Er waren 36 klaverjassers en 56 schutjassers. Na veel geanimeerde spellen kwamen bij de schutjassers de volgende prijs winnaars uit de bus: Grote prijs: 1 M. Adema en Sj. Nota. 2. KI. Ferwerda en Y. v. d. Werf. Troostprijzen: 1. P. Ydema en J. Nota. 2. J. Rietdijk en R. Velting. Poedelprijzen: 1. Sj. Talsma en U. IJn- tema. 2. Mevr. K. Ferwerda en P. Brug- genkamp. De uitslag bij de klaverjassers: 1. S. Terbraak, 2. W. Stienstra, 3. mevr. Adema, 4. R. Ferwerda, 5. J. Miedema en 6 H. Walstra. De prijzen bestonden uit flinke waarde bonnen voor vlees. De leiding was in goede handen.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1